Hola VPN: Чому слід все-таки уникати цього в 2020 році

Кожен, хто просунувся навколо ринку віртуальних приватних мереж, знає, що шахрайств багато. Хоча наші найкращі VPN для iPhone та кращі VPN для Android посібники дають рекомендації щодо того, які сервіси ви повинні використовувати на своєму мобільному пристрої, Google Play та App Store все ще рясніють проблемними програмами.


Один з найгірших правопорушників – ізраїльська компанія Hola VPN, яка підходить до безкоштовної моделі VPN з іншого погляду. З більш ніж 184 мільйонами користувачів – принаймні, за даними веб-сайту – Hola VPN є однією з найпопулярніших VPN навколо, незважаючи на те, що компанія, що стоїть за нею, є прикладом маніпуляцій зі споживачами..

Зі списаннями з CNN Money and Business Insider, Hola VPN представляється законною послугою, але маніпулювання пресою та споживачами не може виривати її із проклятих умов обслуговування, що говорить про те, що Hola VPN продає доступ до ваших пристрій для бізнесу та, можливо, злочинців у всьому світі.

Що таке Hola VPN?

Якщо ви переглядаєте безкоштовні VPN-послуги, Hola VPN не залишається. Як і в багатьох варіантах в Інтернеті, це безкоштовний VPN, який обіцяє розблокувати більшість веб-сайтів з будь-якої країни, але це стало причиною нашого найгіршого безкоштовного довідника VPN..

На відміну від, скажімо, Windscribe, що обмежує кількість користувачів, які вільні дані можуть використовувати, обмежень щодо безкоштовного плану Hola VPN немає (читайте наш огляд Windscribe). Натомість він стверджує, що він може безкоштовно працювати з VPN, створюючи мережу однорангових, завдяки чому компанії не потрібно підтримувати сервери по всьому світу.

Це цікава бізнес-модель, але кожен, хто знає, що може піти не так на з’єднаннях P2P, вже може побачити кров у воді.

Давайте швидше. VPN – це мережа серверів, яка зазвичай розташована по всьому світу. Ви підключаєтесь до цих серверів перед тим, як підключитися до Інтернету, ефективно маскуючи своє походження та трафік. Hola VPN робить те саме, але замість того, щоб підтримувати мережу серверів, це перетворює вас у мережу.

Скажімо, ви знаходитесь у Великобританії, а житель США хоче передавати BBC iPlayer (прочитайте наш найкращий VPN-посібник для iPlayer BBC). Замість того, щоб мати виділений сервер у Великобританії, Hola VPN використовуватиме обчислювальні ресурси пристрою від резидента Великобританії. Якщо коротко, то американський користувач пройде тунель через пристрій користувача Великобританії.

Це не прихована інформація. Насправді, Хола отримав високу оцінку за модель, коли вона вийшла в 2014 році. Ідея полягала в тому, що незадіяні пристрої, такі як ваш смартфон, створюватимуть мережу доставки вмісту, яка б тунелізувала трафік та пришвидшила Інтернет для людей по всьому світу. На жаль, це не те, що сталося.

Веб-сайт Adios, Hola, який запустили дев’ять експертів з питань безпеки, виявив безліч вразливостей у системі, і вони не були просто простими оглядами. Маршрутизуючи дані через свій пристрій, Hola VPN дозволив будь-якому тунелю в мережі відстежувати вас через Інтернет, включаючи вашу інсталяційну директорію, унікальний ключ сесії та інші особисті дані.

Гірше те, що програма дозволила будь-кому виконувати програми на вашому комп’ютері, а це означає, що хакер може вивантажувати зловмисне програмне забезпечення на вашому пристрої без вашого відома. Через глибокі дозволи, що потрібні Hola, у користувачів з’явилися такі речі, як руткіти, які є шкідливим зловмисним програмним забезпеченням, яке навіть у найкращого антивірусного програмного забезпечення важко, встановлене на своїх пристроях..

Це Хола ізольовано. На жаль, кроляча нора на цьому не зупиняється. Хоча доступ до пристроїв користувачів досить поганий, він вимагає багато ноу-хау. Настільки, що це може бути складніше, ніж зламати чиїсь пристрій іншим способом. У цій історії страшно – Hola VPN не працює над унікальною бізнес-моделлю. Він монетизує вашу IP-адресу.

Хола та Люмінати

Перш ніж заглиблюватися, важливо зрозуміти зв’язок між Hola VPN та Luminati. Офер Віленський є засновником Hola VPN, HolaCDN та Luminati. В даний час він є президентом Лумінаті та виконавчим головою Hola. Хоча, схоже, ніхто і не приховує, що дві компанії пов’язані між собою – це не BestVPN і Buffered – це доказ того, що вони.

Luminati – це не VPN. Натомість він продає мережі рабовласницьких комп’ютерів. Ідея полягає в тому, що смартфони, планшети та комп’ютери простоюють протягом певної частини дня, тому Luminati використовує обчислювальні ресурси цих машин протягом простою, щоб дати додатковий ресурс для бізнесу.

За інформацією Luminati на своїй сторінці “про”, кількість випадків використання такої послуги чимала. Наприклад, ви можете протестувати свій веб-сайт у багатьох містах світу або запустити сценарії для збору інформації без великих витрат на обчислення. Незважаючи на те, що це законні потреби, спосіб, яким вони заповнюють, не є.

Сьогодні Luminati має 35 мільйонів житлових IP-адрес та 2 мільйони мобільних IP-адрес. Вона змогла здобути одну десяту частину населення США, поневоливши пристрої, що використовують Hola VPN, і продати IP-адреси через Luminati. Хоча це був відомий факт ще в 2015 році, Luminati стверджує, що він почав діяти незалежно від Hola у 2016 році.

Однак це неправда. Ліцензійний договір для кінцевих користувачів Hola, який позначений як останній оновлений у 2018 році, чітко зазначає, що «взамін за безкоштовне використання Hola Free VPN-проксі, Hola Fake GPS Location та Hola Video Accelerator, ви можете бути однолітком у мережі Luminati. “

Небезпеки бути ровесником

Хоча ми вже говорили про небезпеку Hola VPN, яка є закритою одноранговою мережею, думка, що інші можуть придбати доступ до вашого пристрою, ще більше лякає. По суті, Luminati легально продає ботнети, продукт, який, як правило, доступний у темній мережі Інтернет з метою кіберзлочинності.

Botnet – це “робота-мережа”. Концепція зрозуміла просто. Це мережа машин, на яких встановлені боти. Боти дозволяють, хто є біля керма, робити майже все, що завгодно, на вашому пристрої. Встановлюючи Hola VPN, ви погоджуєтеся встановити бота на свою машину.

Хола не приховує того, що він використовуватиме додаткові ресурси на вашій машині, але не зрозуміло, для чого ці ресурси можуть бути використані. Ботнети – це гаряча продукція, яка приносить тони доходу для тих, хто керує ними за допомогою шахрайства оголошень, видобутку криптовалюти та розповсюдження атак відмови у наданні послуг.

Одним із найвідоміших ботнетів був відомий як ZeroAccess, який зібрав 1,9 мільйона IP-адрес у мережі P2P. Symantec, який створив Norton Security (читайте наш огляд Norton Security), вивчив ботнет в 2013 році, щоб побачити, скільки ефекту він мав.

Він виявив, що ботнет мав дві цілі: видобуток біткойна та вчинення шахрайства з натисканням. Добування біткойна генерувало близько 2000 доларів на день, додаючи приблизно 800 000 доларів за рік, тоді як шахрайство за кліки принесло десятки мільйонів.

ZeroAccess використовував рабовласницькі комп’ютери, щоб підробляти кліки на рекламі, завдяки чому здавалося, що оголошення популярніші, ніж вони. Якраз від цього ботнет генерував 488 ТБ трафіку на день, що завдало шкоди тим, хто в ньому загорнувся. Кожен користувач, який був частиною ботнету, витрачав на рік близько 110 доларів електроенергії, додаючи до 204 млн доларів щорічно.

Якщо говорити про це в перспективі, кількість використовуваної електроенергії ZeroAccess може живити понад 100 000 будинків.

Це мережа з 1,9 мільйона IP-адрес. У Люмінаті сидить 37 мільйонів. Екологічні та економічні наслідки, як і раніше розподілені між багатьма користувачами, все ще є. Будучи ровесником у мережі Luminati, ви потенційно збільшуєте рахунок за електроенергію, передаючи гроші в руки злочинців і крадіжка потрібної електроенергії.

Ми не кажемо, що кожен, хто використовує “Люмінаті”, – це злочинець. Для цього є законні випадки використання. Однак це може бути використане для кіберзлочинності. Уразливості в системі Hola VPN дозволяють користувачам Luminati доставляти зловмисне програмне забезпечення на пристрої користувачів і використовувати мережу, яка може скоїти будь-який злочин, який може бути скоєний через ботнет.

Врятуйте головний біль

Хоча ми розуміємо, що економія грошей важлива, ваше приватне життя – це те, що варто цінувати. Не варто використовувати потенційну небезпеку використання безкоштовного VPN, наприклад, Hola VPN, для розблокування нових фільмів на Netflix або захисту вашого торрентінгу. Зрештою, ви завжди платите, і низька щомісячна ціна, яку стягують законні VPN, з часом виходить дешевшою..

Ми пробачимо вас за те, що ви переглянули найкращі VPN, ExpressVPN, якщо ви маєте бюджет. Хоча ми вважаємо, що це варто – ви можете зрозуміти, чому в нашому огляді ExpressVPN – це, без сумніву, один з більш дорогих варіантів.

Однак існують варіанти бюджету, зокрема, CyberGhost та приватний доступ до Інтернету. Щомісячна ціна CyberGhost не вражає – вона така ж, як і ExpressVPN, – але багаторічні контракти не мають собі рівних. За ту ж ціну, що і рік, що вартує послуги ExpressVPN, ви можете отримати три роки з CyberGhost (читайте наш огляд CyberGhost).

CyberGhost – найдешевший постачальник, який ми все ще вважаємо першокласним, але PIA далеко не нижче цього. PIA теж набагато дешевше. З половиною місячної ставки CyberGhost, із значними знижками на багаторічні плани, PIA – найкраща ціна на ринку (читайте наш огляд PIA).

Лише кілька доларів на місяць у вас може бути законний VPN, який захищає вас. Безкоштовні варіанти привабливі, але жорстоке зловживання вашою згодою може призвести до кошмарного сценарію. Hola VPN – це той кошмар. Навіть коли постачальник не такий вироджений, як Hola, безкоштовні VPN зазвичай означають, що ваші дані збираються та продаються з метою отримання прибутку.

Фінальні думки

На жаль, Hola VPN – не єдиний у своєму роді. Хоча це може бути єдиним, хто стоїть настільки низько, в Інтернеті є багато афери VPN. Ніколи не буває дешевою ідеєю, і це особливо стосується VPN. Якщо ви хочете транслювати, торрент або просто захищати себе в Інтернеті, переконайтеся, що ви отримаєте законний сервіс.

Їх теж не важко знайти Наші огляди VPN показують, які постачальники послуг, на нашу думку, стоять вище за решту, і ми перевірили близько 50 широко. Ми відміряємо швидкість і перебираємось у деталі про конфіденційність. Ми зробили брудну роботу, щоб ви могли знайти VPN, який працює для вас..

Який VPN ви використовуєте? Повідомте нам ваші думки з цього приводу в коментарях нижче і, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me