Firefox vs Google Chrome: випередження конкуренції у 2020 році

Firefox та Google Chrome – це два найпопулярніших і широко використовуваних браузера у світі. Вони обидва вибору для веб-перегляду, з відмінними бібліотеками додатків, чистим інтерфейсом користувача та чудовою продуктивністю.


Щоб допомогти вам прийняти більш усвідомлене рішення, вибираючи, який саме ви хочете використовувати, ми вирішили підключити їх один до одного в цій програмі Firefox vs. Google Chrome.

Що стосується частки ринку, Chrome, безумовно, є домінуючим, але Firefox існує вже довший час і завжди був чимось недорого. Вони отримують подібні бали в більшості наших категорій, за винятком конфіденційності, тому це дійсно доводиться до прямої мети.

У цій статті можна порівняти лише два браузери один проти одного, тому, якщо ви хочете більш детально розбитися на кожний з них і як вони діють, переглядаючи всю лінійку доступних веб-браузерів, ви можете прочитати наш огляд Firefox та огляд Google Chrome.

Налаштування Fight: Firefox vs. Chrome

Ми будемо розміщувати браузери в п’яти окремих категоріях, присуджуючи один бал за виграш кожного туру. Раунди включають: функції, простоту використання, продуктивність, безпеку та конфіденційність. 

Веб-переглядач, якому вдалося набрати принаймні три очки, буде оголошено переможцем. Як уже згадувалося, це буде дуже близьким, тому ми сумніваємось, що на початку з’явиться явний переможець.

1

Особливості

Для першого раунду ми розглянемо функції. Важливими факторами є розширення, налаштування, синхронізація та мобільні функції, а також незначні функції зручності, наприклад інструменти зйомки та режими читання.

Firefox

У Firefox є велика бібліотека додатків, і хоча вона не така велика, як Chrome, ви все одно можете знайти там все, що завгодно.

У веб-переглядачі також є пристойна кількість вбудованих функцій, таких як інструмент захоплення. Це неймовірно корисно для зйомки екрана, що дозволяє сфотографуватися на весь екран, вибрати конкретну область або створити зображення всієї веб-сторінки, незалежно від довжини.

FirefoxCaptureTool

Інші незначні функції включають режим читання, який викреслює весь вміст, не пов’язаний з основним текстом статті, створюючи чистий інтерфейс, який ідеально підходить для читання, а також основний PDF-рідер і безліч альтернативних пошукових систем, доступних у будь-який час за адресою бар.

Також є досить хороший вибір параметрів налаштування, оскільки браузер дозволяє переміщувати більшість елементів інтерфейсу, де ви хочете, щоб вони були..

На мобільних пристроях Firefox, безумовно, схиляється до чистого та простого користувальницького досвіду, а не до пакування браузера, наповненого функціями. Однак є кілька акуратних особливостей. Є вбудований QR-зчитувач, який може бути корисним, а також нічний режим, щоб заощадити очі та режим робочого столу, якщо ви не хочете мати справу з погано виготовленими мобільними версіями деяких веб-сайтів..

Гугл хром

Як уже згадувалося, бібліотека розширень Chrome є другою, тому браузер отримує повні оцінки в цій категорії.

Браузер також дуже добре інтегрований з іншими службами Google, такими як Gmail, Google Docs і – можливо, найбільш суттєво для перегляду – Google Translate. Це найкраща послуга автоматичного перекладу, доступна на даний момент, що дозволяє вам легко перекладати веб-сторінки майже будь-якою мовою.

ChromeGoogleTranslate

В браузері дуже просто налаштувати та отримати доступ до кількох користувачів. Це чудово, навіть якщо ви користуєтесь лише комп’ютером, оскільки ви можете налаштувати профілі користувачів для різних цілей, таких як робота або розваги. У Chrome також є вбудований зчитувач PDF, хоча це досить просто.

Що стосується налаштування, Chrome не так багато дозволяє вам змінити, тож якщо ви хочете змінити зовнішній вигляд веб-переглядача, це доведеться через сторонні розширення.

На мобільному пристрої не так багато можливостей згадати, але є режим робочого столу та список читання, який дозволяє зберігати та впорядковувати веб-сторінки для подальшого читання, навіть якщо ви не в режимі офлайн.

Думки круглі

Відразу біля миші у нас дуже близький раунд. Жоден веб-переглядач не відрізняється особливими можливостями, але вони доповнюють його великими бібліотеками розширень, хоча Chrome є більшим. Потім Chrome збільшує свою перевагу завдяки міцній інтеграції з іншими службами Google та підтримкою для багатьох користувачів. 

Однак, Firefox робить краще в мобільних пристроях, підтримуючи нічний режим та зчитувач QR-кодів. Також Firefox має більш незначні функції, ніж його конкурент, такі як режим читання, альтернативні пошукові системи та інструмент зйомки.. 

Він також дозволяє користувачам налаштовувати великі частини інтерфейсу, що Chrome не робить, окрім як сторонні розширення. Все це дозволяє Firefox вирвати перемогу в першому раунді, хоча і не набагато.

Круглий: Особливості точки для Firefox

Firefox логотип
Логотип Google Chrome

2

Простота використання

Далі ми будемо порівнювати зручність використання веб-переглядачів, беручи до уваги такі речі, як дизайн інтерфейсу, навігація, управління вкладками та будь-які можливі проблеми сумісності веб-сайтів..

Firefox

Firefox займає дуже чистий користувальницький інтерфейс, який легко обернути головою та переміститися. Макет простий, і різні функції розташовані там, де ви їх очікували. 

Вкладками легко керувати, оскільки після того, як у вас є одночасно занадто багато відкритих, браузер використовує горизонтальну прокрутку, а не продовжує їх мінімізувати. Ви також можете закріплювати та відключати вкладки, а також надсилати їх на інший пристрій.

FirefoxCustomization

На жаль, неймовірна частка Chrome серед веб-браузерів означає, що деякі розробники створюють свій веб-сайт тільки з ним (і, в розширенні, іншими браузерами на основі хрому) на увазі. 

Це означає, що ви можете час від часу набігати на веб-сайти, які погано працюють з Firefox. З іншого боку, дуже старі сайти іноді можуть краще працювати з Firefox, якщо вони були розроблені до зростання браузера Google.

Гугл хром

Інтерфейс Chrome також добре розроблений та чуйний. Оскільки багато браузерів засновані на Chromium (читайте наш огляд Chromium), більшість людей знайдуть інтерфейс користувача звичним та простим у використанні. Коли ви клацніть правою кнопкою миші на зображення, вам надається можливість здійснити пошук зворотного зображення в Google для цього, що дуже зручно.

Керування вкладками також добре, оскільки ви можете закріплювати та відключати вкладки. На жаль, Chrome не постачається з прокруткою вкладок, а це означає, що він продовжує мінімізувати вкладки, коли ви одночасно відкриваєте багато. 

Вкладки все ще досить легко розрізнити, оскільки Chrome завжди відображає фавікон вкладки в цілому, і між сусідніми вкладками чітко змінюється відтінок..

GoogleTabs

Ви також можете легко отримати доступ до відкритих вкладок на робочому столі за допомогою свого мобільного пристрою, оскільки вони збережені в окремому меню вкладки. Це означає, що вам не потрібно заздалегідь надсилати їх на певний пристрій, щоб отримати доступ до них.

Круглі дві думки

Бій залишається шиєю і шиєю у другому раунді, так як два браузери в цій категорії також не багато розділяють. Обидва мають добре розроблений, чистий та зрозумілий для користувача інтерфейс.

Хоча Firefox має горизонтальну прокрутку для вкладок, ними все ще легко керувати в Chrome. Однак варіант контекстного меню для пошуку зворотного пошуку зображень в Google є надзвичайно корисним, і це те, що Firefox не вистачає.

Chrome на мобільному пристрої також дозволяє переглядати всі вкладки, відкриті на ваших пристроях, прямо в меню вкладки, не надсилаючи їх вручну, що полегшує пошук місця, де ви зупинилися, якщо ви переходите з робочого столу на мобільний. Ці незначні переваги дають Chrome невелику перевагу та перемогу в цьому раунді.

Раунд: точка простоти використання для Google Chrome

Firefox логотип
Логотип Google Chrome

3

Продуктивність

Зв’язавши два браузери, ми перейдемо до вимірювання ефективності кожного. Це означає придивитися до їх швидкості та споживання ресурсів. Важливе також використання даних, а також, чи оглядачі мають вбудовані способи їх обмеження.

Firefox

Firefox – один з найшвидших веб-браузерів, як на настільних, так і на мобільних пристроях. Хоча споживання оперативної пам’яті велике, браузер справляється добре під час великого навантаження (більше 20-30 вкладок), використовуючи порівняно мало ресурсів на вкладку в таких сценаріях.

Хоча в режимі збереження даних відсутній, ви можете вимкнути зображення на мобільному пристрої, що дозволяє заощадити значну кількість пропускної здатності, якщо ви обмежений план.

FirefoxDisableImages

Гугл хром

Google Chrome також дуже швидкий браузер на всіх пристроях, але особливо на робочому столі. Однак споживання оперативної пам’яті неймовірно високе, що є проблемою, якою Chrome не відомий. Також немає нічого на шляху збереження даних, що є проблемою для мобільних користувачів з обмеженою пропускною здатністю.

Три круглі думки

Це ще один близький раунд, оскільки обидва браузери набрали високу оцінку в цій категорії. Обидва браузери дуже швидкі: Chrome на робочому столі трохи швидший, а Firefox – трохи швидший на мобільному. Вони обидва також не потребують ресурсів, хоча Firefox стає ефективнішим за Chrome, тим більше відкритих вкладок.

Історія подібна до використання даних, де обидва браузери майже однакові. Однак Firefox дозволяє вимкнути всі зображення на мобільних пристроях, що є корисною функцією, якщо у вас мало даних. Цей функціонал, поєднаний з кращими характеристиками при великому навантаженні, дозволяє Firefox перемогти в іншій перемозі в третьому раунді.

Раунд: Точка продуктивності для Firefox

Firefox логотип
Логотип Google Chrome

4

Безпека

Коли Firefox відіграє перевагу, настав час ознайомитись із тим, яку безпеку пропонує кожен браузер. Ми розглянемо спливаючі вікна та блокатори оголошень – будь вони вбудовані чи доступні як розширення, безпечний перегляд баз даних чи незахищені попередження про з’єднання – та наскільки добре браузери захищають вашу інформацію про вхід, а також їх оновлення. частоти.

Firefox

Firefox постачається із вбудованим блокувачем спливаючих вікон, але без рекламного блоку. Однак ви можете вибрати безліч варіантів серед великої бібліотеки додатків Firefox, включаючи деякі з наших найкращих блокаторів спливаючих вікон. 

Веб-переглядач використовує безпечну базу даних Google для захисту користувачів від веб-сайтів із відомим шкідливим вмістом. Ця функція увімкнена за замовчуванням, що добре для безпеки, але погано для конфіденційності. Крім того, браузер отримує часті оновлення, які завантажуються автоматично.

Firefox попереджає вас, коли ви переходите на веб-сайт через незахищене з’єднання (не HTTPS), але попередження досить невелике і пропускається легко, оскільки воно не містить жодного тексту.

FirefoxHTTPWarning

Ви можете встановити головний пароль, щоб захистити всі ваші дані для входу, що зберігаються в браузері. Однак це потрібно робити вручну, тому, напевно, є багато користувачів із паролями, повністю захищеними від тих, хто має фізичний доступ до своїх пристроїв. Якщо ви щось турбуєтесь, ознайомтеся з найкращими менеджерами паролів.

Гугл хром

Багато з того самого, що було сказано вище про Firefox, стосується і Google Chrome. У веб-магазині Chrome є вбудований блокувальник спливаючих вікон та безліч сторонніх блокаторів реклами. Не дивно, що браузер також використовує безпечний перегляд Google для блокування шкідливих веб-сайтів.

Попередження, яке ви отримуєте, коли ви використовуєте Chrome для підключення до веб-сайту через звичайне з’єднання HTTP, чітке і помітне легко. Крім того, браузер отримує часті оновлення, як правило, кожні кілька днів, які встановлюються, не вимагаючи дії користувача. Chrome також добре захищає ваші паролі, вимагаючи системних даних вашого пристрою для доступу до них.

Попередження ChromeHTTP

Круглі чотири думки

Це було ще одним близьким раундом, оскільки обидва браузери містять більшість однакових засобів захисту, таких як безпечний перегляд Google, блокувальники спливаючих вікон, десятки розширень блокування реклами та попередження про незахищені зв’язки. Вони обидва також отримують часті оновлення та виправлення недоліків у безпеці кожного разу, коли їх виявляють.

Як ми дійшли висновку в нашій статті про те, який веб-браузер є найбільш захищеним, Chrome має незначну перевагу, оскільки це робить кращу роботу щодо захисту паролів користувачів, блокування їх за замовчуванням за системними обліковими даними пристрою, а не тим, щоб користувач створював вручну головний пароль. 

Попередження про небезпечне підключення Chrome також помітити набагато простіше, ніж Firefox. Ці два фактори дозволяють Chrome вийти трохи вперед і виграти цей раунд, залишаючи браузери зв’язаними.

Раунд: Точка безпеки для Google Chrome

Firefox логотип
Логотип Google Chrome

5

Конфіденційність

Настав час вирішити цей змагальний бій, і все зводиться до цього фінального раунду щодо конфіденційності. Ми розглянемо результати роботи та надійність кожної компанії, їх політику конфіденційності та будь-які вбудовані функції конфіденційності, як-от відстеження захисту, VPN або проксі.

Firefox

Firefox чудово підходить для конфіденційності. Компанія є некомерційною організацією і не отримує ніяких доходів від реклами, а це означає, що набагато простіше довіряти тому, що Firefox говорить про захист ваших даних. 

Політика конфіденційності Mozilla чітко визначає, яку інформацію вона збирає, і для чого вона використовується чи не використовується, а також те, що вона ніколи з будь-якої причини не продає та не передає ваші дані третім сторонам..

У браузері також є чудові засоби захисту відстеження, які дуже гнучкі. Ви можете індивідуально блокувати трекери, файли cookie, криптовалюти та принтери для пальців, дозволяючи вам вибрати та вибрати саме те, що ви хочете дозволити.

FirefoxTrackingProtection

Гугл хром

Конфіденційність – це, мабуть, найбільша слабкість Chrome як веб-переглядача. Google добре відомий тим, що збирає всі дані, які він може про своїх користувачів, і вся його бізнес-модель заснована на використанні цих даних для отримання доходу за допомогою реклами. 

Хоча можна видалити дані, які Google має про вас (прочитайте наш посібник щодо видалення вашої історії Google), важко повірити, наскільки це ефективно. Це тому, що компанія брала участь у різних скандалах щодо конфіденційності, таких як співпраця з програмою PRISM NSA та продовження збору даних про місцезнаходження, незважаючи на те, що користувачі вимикають служби локації.

У Chrome існує безліч служб Google, які за замовчуванням увімкнено, які збирають багато користувачів про користувачів, наприклад прогнозування URL-адрес та пропозиції щодо пошуку. Політика конфіденційності також непотрібно складно і важко читати, що ускладнює більшість користувачів точно відслідковувати інформацію, яку збирає Chrome. Хоча в браузері є сильний захист від стеження, так що це невелика срібляста підкладка.

GoogleTrackingProtection

П’ять круглих думок

Це був перший тур, де насправді не було змагань. Chrome – і справді сам Google – добре відомий тим, що не враховує конфіденційність своїх користувачів. Тим часом, Firefox виявився набагато більше за борт. 

В обох браузерах вбудований досить хороший захист від стеження, але ви маєте більше контролю з Firefox над тим, який саме трекер ви хочете заблокувати.

Він не включає будь-якого типу VPN або проксі, але це не зовсім стандартна функція більшості браузерів. Якщо ви щось шукаєте, перегляньте наш список найкращих VPN-провайдерів. 

Крім того, різні скандали щодо конфіденційності Google і, чесно кажучи, жахлива політика конфіденційності, суттєво контрастують із значно чистішими записами Mozilla та її дуже стислим і зрозумілим твердженням про конфіденційність. Навіть якщо ви користуєтеся Firefox, ви хочете прочитати наш анонімний посібник для перегляду, щоб переконатися, що ви захищені.

Раунд: Точка конфіденційності для Firefox

Firefox логотип
Логотип Google Chrome

6

Фінальні думки

Ця битва була шиєю і шиєю з самого початку, з дуже близькими результатами протягом перших чотирьох раундів, залишаючи браузери прив’язаними. Firefox виграв вузькі перемоги у функції та раунди продуктивності, а Chrome зробив те ж саме із зручностями та безпекою..

Переможець: FireFox

Однак, Firefox зумів повернути його додому, врешті-решт, покращивши Chrome у рамках конфіденційності, зробивши його переможцем цього порівняння. Фінальний раунд був першим, який не був надзвичайно вузькою перемогою, що зробило його придатним кінцем для нашого бою.

Що ви думаєте про Firefox та Chrome? Чи згодні ви з нашою оцінкою, що Firefox несе цей день, чи вважаєте, що Chrome натомість цього заслужив? Повідомте нас у коментарях нижче. Як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map