Dashlane VS 1Password: Хто виграє цю битву 2020 року?

Що стосується керування вашими паролями, це не набагато краще, ніж Dashlane та 1Password. Обидва менеджери паролів займають одне з найкращих варіантів, що поєднуються з синхронізацією на декількох пристроях, відмінною безпекою та підтримкою паролів, кредитних карток тощо. Якщо ви шукаєте диспетчера паролів, той може служити вам добре. 


Ми тут, щоб кинути кожного менеджера паролів під мікроскоп. У цьому порівнянні Dashlane vs 1Password ми вивчимо деталі, що розділяють ці чудові послуги. Від функцій до безпеки до ціноутворення, ми збираємося потрапити в ніт-жаркий, щоб ви знали, який для вас кращий менеджер паролів. 

Чесно кажучи, ви можете піти з Dashlane vs 1Password і бути добре, хоча між ними є відмінності, які ми вивчимо в цій статті. Ми також радимо ознайомитися з нашим оглядом Dashlane та оглядом 1Password, щоб отримати краще уявлення про ефективність роботи проти решти ринку менеджерів паролів.

Налаштування бою: Dashlane vs 1Password

1Password та Dashlane – це два найкращі менеджери паролів, якими ми користувалися. Чесно кажучи, ви можете сліпо вибрати будь-яке, і будете мати великий досвід. Мета цього порівняння Dashlane vs 1Password полягає не в тому, щоб оголосити його як остаточно кращий варіант, а скоріше розібратися в деталях, щоб побачити, який інструмент виходить вгорі. 

Наші двоє конкурентів витягнуть це за серію раундів, кожен з яких заслуговує бала. Під час цього посібника Dashlane vs 1Password ми кинемо кожного на ринг, порівнюючи його безпеку, ціни, простоту використання, функції та багато іншого. Незалежно від того, який сервіс вийде з більшою кількістю очок, в кінцевому підсумку буде наш переможець. 

Як уже згадувалося, ми збираємося потрапляти сюди до бур’янів, особливо коли це стосується безпеки. Хоча Dashlane та 1Password знаходяться у верхній частині гри менеджера паролів, між двома службами є деякі ключові відмінності. За допомогою цього посібника Dashlane vs 1Password ви маєте змогу приймати зважене рішення щодо найкращого для вас варіанту.

1

Безпека

Що стосується безпеки, можна розібрати з Dashlane та 1Password. Для короткої відповіді обидва пропонують чудову безпеку, підходять із моделлю з нульовими знаннями та найвищим кодуванням AES-256. Якщо ви хочете пропустити технічні деталі, знайте, що ви будете захищені, незалежно від того, з ким ви будете їхати. 

Шифрування та автентифікація

Ми тут, щоб розділити волоски, тому почнемо з верху. Обидва сервіси сприятливі для шифрування. 

Dashlane використовує AES-256 для забезпечення вмісту вашого сховища. Ключ для цієї шифри генерується за допомогою вашого головного пароля, якого Дашлан ніколи не бачить. Натомість Dashlane використовує хеш Argon2d плюс 32-байтну сіль для автентифікації вашого облікового запису під час входу (читайте наш опис шифрування для отримання додаткової інформації про цей процес).

Є ще трохи входу в систему за допомогою Dashlane, до якої ми дістанемося за хвилину. 1Password має аналогічний процес, використовуючи AES-256 для шифрування та хеш вашого головного пароля для аутентифікації. Він використовує трохи більш датований алгоритм хешування та ключову функцію виведення – PBKDF2-HMAC-SHA256 – але в 100 000 раундів, він все ще досить безпечний. 

Більшість менеджерів паролів зупиняються на цьому, але Dashlane та 1Password йдуть на крок далі. Dashlane використовує ключ пристрою для автентифікації нових пристроїв, який потрібен для доступу до вашої сховища. Цей ключ заснований на апаратних та програмних характеристиках вашого пристрою та 38 випадкових символів, створених функцією OpenSSL RAND_byte.

1Password також використовує двотаємне виведення ключа. Щоразу, коли ви завантажуєте додаток, 1Password генерує 128-бітний секретний ключ, який базується, знову ж таки, на технічних та програмних характеристиках. Ключ пристрою, ваш головний пароль та випадкова сіль використовуються разом для автентифікації вашого облікового запису.

Двофакторна автентифікація

Обидва наші конкуренти мають декілька варіантів для 2FA, включаючи підтримку наших кращих програм 2FA. Починаючи з Dashlane, другим фактором може бути QR-код або шестизначний ключ. QR-коди підтримуються через такі програми, як LastPass Authenticator та Google Authenticator. Код заснований на часі, змінюється кожні 30 секунд. 

Якщо ви не можете отримати доступ до другого фактора, у Dashlane є кілька варіантів відновлення. Перший – це резервний номер телефону, який дозволить вам автентифікувати новий пристрій і відключити 2FA. Крім того, ви можете вказати статичні коди, які обійдуть 2FA у випадку, якщо вам потрібно буде отримати доступ до свого облікового запису. Як і ваш головний пароль, Dashlane не зберігає ці коди. 

1Password має подібну підтримку через такі додатки, як Authy та Microsoft Authenticator, однак це стосується бізнесу. Абоненти підприємств мають доступ до інтеграції Duo, яка забезпечує багатофакторну автентифікацію для бізнесу. На жаль, у програмі 1Password немає стількох сейфів, якщо ви втратите другий фактор. 

Вони однаково збігаються, 1Password має більше можливостей для бізнесу, а Dashlane пропонує більше для приватних осіб. Окрім програмного забезпечення 2FA, Dashlane та 1Password підтримують апаратні клавіші U2F, такі як YubiKey.

Інструменти з відкритим кодом

Варто зазначити, що 1Password повністю створений на основі програмного забезпечення з відкритим кодом. Незважаючи на те, що є комерційним менеджером паролів, 1Password не має проблем із тим, щоб залишити свій вихідний код для маси. Хоча Dashlane використовує якесь програмне забезпечення з відкритим кодом, воно не забезпечує його формат файлів доступним для всіх. 

Програмне забезпечення з відкритим кодом просто містить більше очних яблук, що, як правило, призводить до кращого вихідного коду та корисно для аудиту безпеки. За винятком безпеки, відкритий підхід 1Password означає, що ваш зашифрований сховище ніколи не застаріє. Будь-хто може використовувати вихідний код, щоб прочитати формат файлу 1Password. 

Поєднання разом

Вибрати переможця цього раунду важко. Dashlane пропонує більш сучасну функцію виведення ключів, але обидва інструменти працюють за принципом автентифікації пристрою та користувача. З іншого боку, 1Password побудований за стандартами з відкритим кодом, тоді як Dashlane тримає все близько до грудей. 

Враховуючи більш сучасну функцію виведення ключів Dashlane та захист від крадіжок ідентичності, ми збираємось виграти її в цьому раунді. З огляду на це, обидва інструменти забезпечують виняткову безпеку, тому ви будете захищені незалежно від того, який менеджер паролів ви виберете. 

Раунд: точка безпеки для Dashlane

2

Ціноутворення

Dashlane – один з найдорожчих менеджерів паролів там, його план Premium надходить близько $ 5 на місяць. Звичайно, план Premium надає такі функції, як моніторинг темної веб-сторінки, безпечне зберігання файлів та віртуальна приватна мережа. Однак останній має менші особливості та більше неприємності порівняно з нашими найкращими виборами VPN.

1Password розумніший за 3 долари на місяць, але не має додаткових функцій Dashlane. Тим не менш, базовий план пропонує 1 ГБ зашифрованого зберігання документів та необмежене зберігання паролів. Також є такі функції, як режим подорожі та відновлення елементів, про які ми дістанемося в раунді “функції” нижче. 

Не можна заперечувати, що 1Password дешевший, пропонуючи більшу частину того, що Dashlane робить на 2 долари менше на місяць. Проте вони обоє на дорогому кінці речей. Keeper і RoboForm пропонують дешевші місячні тарифи, додаючи власні унікальні функції (читайте наш огляд Keeper та огляд RoboForm, а також наше порівняння Dashlane vs Keeper). 

Однак, у Dashlane є більш преміальний план, ніж навіть план Premium, але у вигляді Premium Plus. (Що вони думають далі?) Будучи меншим менеджером паролів та більшою кількістю послуг захисту від крадіжок особистих даних, Плюс Плюс додає моніторинг кредитів та 1 000 000 доларів страхування від крадіжки особистих даних близько 10 доларів на місяць. 

Незалежно від цього, ви можете спробувати Dashlane або 1Password перед покупкою, хоча процес для кожного відрізняється. Dashlane пропонує 30-денну гарантію повернення грошей на додаток до безкоштовного плану (детальніше про останній за хвилину). 1Password, з іншого боку, не пропонує повернення коштів, але для нових користувачів доступна 30-денна безкоштовна пробна версія. 

Сімейні плани

Багато менеджерів паролів пропонують сімейні плани, які можуть вмістити п’ятьох користувачів (читайте наш огляд LastPass для прикладу). За тією ж ціною, що і підписка Premium на Dashlane, 1Password пропонує сімейний план, який підтримує п’ятьох користувачів. Кожен користувач отримує функції особистої підписки, включаючи 1 ГБ пам’яті документів. Прочитайте наш фрагмент 1Password vs LastPass.

Ось чому 1Password посів перше місце в нашому найкращому керівництві паролів для сімей. Хоча план починається від п’яти користувачів, ви можете додати більше за 1 долар на кожного користувача, а також поділити п’ять обмежених пропусків для гостей. 

Через підхід у декількох сховищах 1Password – до якого ми дістанемося за хвилину – ваша сім’я може сегментувати свої рахунки, зберігаючи все в одній області. Цей центральний центр усіх ваших сховищ дозволяє вам також відновлювати рахунки інших членів сім’ї. 

Дашлан, з іншого боку, не має сімейного плану. Звичайно, є бізнес-план, який ви можете використовувати з кількома користувачами, але нічого конкретно не спрямоване на сім’ї. Це в поєднанні з високою ціною Dashlane виштовхує 1Password в лідерах цього раунду.

Раунд: Точка ціни за 1Продуму

3

Безкоштовний план

Хоча 1Password і Dashlane пропустили оцінку за найкращий наш безкоштовний посібник із керування паролями – його побили такі параметри, як LastPass і Bitwarden (читайте наш огляд Bitwarden) – у цьому розділі явний переможець. Щоб зробити це просто, 1Password не має вільного плану, а Dashlane робить. 

Однак, Дашлан не має чудового вільного плану. Ви обмежені до 50 записів і не маєте доступу до синхронізації з кількома пристроями. Хоча він не такий обмежений, як Kaspersky Password Manager або McAfee True Key, який обмежує записи в 15, Dashlane не пропонує багато для безкоштовних користувачів (читайте наш огляд менеджера паролів Kaspersky та огляд McAfee True Key). 

Все-таки це щось. Інші варіанти, наприклад, KeePass, пропонують більше місця безкоштовно, але Dashlane все ж має перевагу, коли справа стосується юзабіліті та можливостей. Прочитайте наш KeePass проти LastPass.

Навіть з безкоштовним планом, Dashlane все ще дає вам смак свого преміум-членства. Ви можете почати з Free та оновити пізніше або спробувати Premium або Premium Plus. Поки ви перейдете на Безкоштовно через 30 днів, ви отримаєте гроші. 

Раунд: вільний план планування для Dashlane

4

Простота використання

1Password та Dashlane мають надійний досвід користування, хоча 1Password є більш гнучким. Окрім мобільних додатків, 1Password має розширення для браузера, настільний додаток та інтерфейс браузера. Вам надано вибір того, як ви хочете отримати доступ до своїх паролів, незалежно від того, на якому пристрої ви працюєте. 

Однак він працює інакше, ніж інші менеджери паролів. Замість того, щоб дати вам один сейф для зберігання всіх ваших паролів, 1Password дозволяє вам мати стільки сховищ, скільки вам потрібно. Всередині сховища можна додатково впорядкувати записи за допомогою тегів. Якщо ви імпортуєте паролі з іншої програми, 1Password спробує призначити теги вашим записам.

1загадка-огляд-сховища

Хоча 1Password технічно є менеджером паролів, він може набагато більше, ніж зберігати ваші дані для входу. Він має широкий спектр підтримки для інших типів входу, включаючи паспорти, програми винагород, інформацію про сервер тощо. Крім того, записи настроюються, що дозволяє додавати або видаляти стільки полів, скільки ви хочете.

1password-огляд-додавання-запис

Dashlane не такий гнучкий, що призводить до більш обтічного досвіду. Ваші різні типи записів викладені в лівому меню, без підтримки типових типів вводу. Ви можете впорядкувати свої паролі в категорії, які надає Dashlane, але далеко не за межами цього.

dashlane-огляд-додаток

Чесно кажучи, обидва інструменти дуже прості у використанні. Однак, у цієї монети є дві сторони. У Dashlane не так багато варіантів. Однак те, що їй бракує функціональності, воно компенсує доступність. Він має більш традиційний макет, який пропонує всю інформацію, яка потрібна більшості користувачів. 

dashlane-огляд-редагування-запис

Однак 1Password є більш потужним, подвиг тим більш вражаючим, враховуючи, наскільки доступним є додаток. Цей раунд Dashlane vs 1Password міг пройти в будь-який бік. Зважаючи на це, у Dashlane є більш обтічний підхід, тому ми будемо присуджувати йому перемогу в цьому раунді.

Круглий: точка простоти використання для Dashlane

5

Розширення браузера

І Dashlane, і 1Password пропонують розширення для веб-переглядача, яке служить для автоматичного заповнення та швидкого доступу до ваших паролів. Однак, 1Password пропонує розширення, яке працює незалежно від будь-якої іншої програми. Розширення 1Password X дозволяє отримати доступ до своїх входів із будь-якого веб-переглядача Chrome, Firefox та інших веб-переглядачів. 

1Password вже підтримує iOS, Android, macOS та Windows. Однак, з 1Password X він також підтримує Linux та ChromeOS. Звичайно, Dashlane має інтерфейс веб-переглядача, який ви можете використовувати з розширенням. Однак з 1Password вам потрібне лише розширення для перегляду, редагування та видалення записів. 

Обидва інструменти мають надійні розширення для веб-переглядачів, але гнучкість 1Password за допомогою окремої версії підштовхує його до цього раунду.

Круглий: точка розширення браузера для 1Password

6

Особливості

Частина причини, на якій Dashlane та 1Password настільки високі, – це їх особливості. Починаючи з Dashlane, він вийшов за рамки простого керування паролем у версії шостої, додавши VPN, захист від крадіжок особистих даних та моніторинг темних веб-сторінок. Основами є також облікові записи, включаючи необмежену кількість даних для зберігання та спільного використання, а також синхронізацію з кількома пристроями. 

Хоча функції захисту від крадіжки особистих даних, чесно кажучи, добре, Dashlane має багато інструментів для керування вашими паролями. Як і багато інших менеджерів паролів, вона включає в себе інформаційну панель ідентичності. Там ви зможете переглянути слабкі, скомпрометовані та повторно використані паролі. Крім того, Dashlane також використовує простір для повідомлення про останні порушення даних. 

dashlane-review-password-health

Однак найбільш унікальною особливістю Дашлана є автоматична зміна паролів. У поєднанні з відмінним генератором паролів Dashlane ви можете використовувати інструмент для автоматичного оновлення паролів у своїх облікових записах. Dashlane підтримує широкий спектр сайтів, включаючи Reddit і Citrix. 

Хоча автоматична зміна паролів – це не чарівний інструмент, хоча ця функція є прекрасною. Для сайтів, які підтримує Dashlane, він відмінний, хоча дуже багато сайтів бракує.

dashlane-огляд-зміна паролів

1Password має більш цілеспрямований досвід. Йому не вистачає захисту від крадіжок ідентичності та моніторингу темних веб-сторінок, хоча він все ще постачається з необмеженим зберіганням та синхронізацією з кількома пристроями. 

Як і Dashlane, вона пропонує інформаційну панель безпеки у вигляді 1Password Watchtower. Вартова вежа виходить за рамки інших служб аналізу безпеки, перехресне посилання ваших записів на сайт haveibeenpwned.com, щоб побачити, чи був порушений будь-який з ваших облікових записів.. 

1 пароль-огляд-сторожова вежа

Хоча немає змінника паролів, 1Password пропонує унікальний поворот на моделі менеджера паролів. Ваша підписка включає режим подорожі, який захищає вашу особисту інформацію в дорозі. Якщо ввімкнено, режим подорожі зберігатиме всю вашу особисту інформацію на вашому мобільному пристрої у вашому сховищі, видаляючи все, що зберігається локально. 

Звичайно, він зберігається у хмарі, і коли ви вимкнете режим пересування, ваші дані синхронізуються з хмарною базою даних. Однак, якщо ваш телефон буде конфісковано або загублений під час подорожі, людина, яка знайде його, не зможе викопати будь-яку інформацію на вашому пристрої. Навіть при наявності необхідних ключів, ваших особистих даних просто немає. 

Хоча Dashlane має більше функцій, 1Password має більш зосереджений список. Захист VPN та захист від крадіжок особистих даних із Dashlane – це доповнення, хоча й гірші версії інших програм. Оскільки 1Password фокусується на своїй платформі, функції найкраще підходять для керування паролями. 

Круглий: Особливості точки для 1Password

7

Мобільні програми

Dashlane та 1Password очолили наш список найкращого менеджера паролів для iOS, зайнявши перше та друге місце. Незважаючи на те, що 1Password вийшов на вершину, саме за такої межі можна було б зайняти простір. Обидва мають чудовий мобільний досвід, незалежно від того, працюєте ви на Android чи iOS.

Починаючи з 1Password, ви можете побачити всю інформацію, яку ви можете використовувати у версії для робочого столу, лише на своєму мобільному пристрої. Такі функції, як Watchtower, присутні, а також підтримка декількох сховищ, автозаповнення та браузер 1Password. Він навіть підтримує сповіщення та автентифікацію через Apple Watch, якщо ви хочете використовувати його для 2FA. 

1Password-iOS

Dashlane – це аналогічно надійний мобільний додаток з підтримкою біометричного входу та 2FA. Він включає в себе інформаційну панель ідентифікації, на якій ви можете перевірити функції захисту від крадіжки особистих даних від Dashlane. Там ви знайдете сповіщення про свою інформацію в темній мережі, про загальне збереження пароля та про останні останні відповідні порушення даних. 

Dashlane-iOS

Крім того, Dashlane оснащений особливостями для мобільних пристроїв, такими як зберігання контактів, хоча ви завжди можете зберігати контакти в 1Password, використовуючи власні типи введення. Однак 1Password має одну унікальну перевагу: режим подорожі. 

Хоча це сама відмінна функція, режим подорожі є особливо актуальним для мобільних пристроїв, пропонуючи захист, не сумісний з іншими менеджерами паролів. Ви можете швидко видалити всю свою особисту інформацію зі свого мобільного пристрою, зберігаючи її у вашому сховищі 1Password. Як тільки узбережжя буде чистим, ви можете відновити все за допомогою крана. 

Для конфіденційних даних на ходу ця функція величезна. Режим подорожі, звичайно, чудово підходить для подорожей, але він має й інші програми. Скажімо, наприклад, ви збираєтесь на концерт або їдете в похід, обидва з яких ризикують втратити телефон. Ви можете видалити всі особисті дані та зберегти їх у сховищі, якщо ваш мобільний пристрій зникне, тому ваша інформація не буде порушена. 

Раунд: Мобільний додаток для 1Password

8

Бізнес-плани

Незважаючи на те, що великі підприємства краще пропонуватимуть такий менеджер паролів для бізнесу, як Zoho Vault або OneLogin (читайте наш огляд OneLogin та огляд Zoho Vault), Dashlane та 1Password доступні для малого бізнесу. Насправді обидва заробили місце в нашому топ-менеджері паролів для малого бізнесу. 

Dashlane має простий підхід до ціноутворення в бізнесі. Є один план, який коштує 4 долара на користувача на місяць. Однак це перевищує дев’ять-п’ять. Dashlane включає в себе те, що називається Smart Spaces для кожного користувача. Це дозволяє їм мати діловий простір та особистий простір, а не зберігати все в єдиному сховищі.

Немає мінімальної кількості користувачів, хоча Dashlane пропонує спеціалізованого менеджера облікових записів більше 50. Окрім усіх функцій плану Premium, ділові користувачі мають доступ до консолі адміністратора для управління політикою користувачів та безпеки, а також інструменти для забезпечення користувачів та обмін групами. 

1Password ще більше ускладнює речі. Замість того, щоб орієнтуватися виключно на менший бізнес, він пропонує кілька рівнів корпоративного обслуговування. План команд є найбільш прямим порівнянням з бізнес-планом Дашлана. Щодо 4 доларів на кожного користувача щомісяця, кожен користувач отримує 1 Гб місця зберігання документів, інтеграцію з дуетом для МЗС для бізнесу та необмежену кількість спільних сховищ.

Бізнес удвічі більший за ціну – 8 доларів на кожного користувача на місяць, хоча він має достатньо можливостей для виправдання додаткових витрат. 

Завдяки підтримці надання Active Directory, спеціальних груп, звітів про використання та спеціальних ролей, 1Password Business може бути найбільш гнучким менеджером паролів для бізнесу. Кожен користувач у вашому обліковому записі також отримує безкоштовний сімейний план, а також 5 Гб місця для зберігання документів. 

Хоча дорогий, 1Password Business наповнений функціями. З огляду на це, ціна може легко стати непосильною, коли кількість користувачів зростає, завдяки чому план підходить для малих підприємств, які потребують безлічі функцій. Тим, хто шукає сотні облікових записів, краще підходить план Enterprise. 

Ці користувацькі рішення є дорогими, включаючи всі функції 1Password Business, а також спеціалізованого менеджера облікових записів, бортового інженера та навчання налаштування. Однак для великого бізнесу функції не мають собі рівних. 

Для малого бізнесу 1Password та Dashlane переходять на ноги, причому обидва пропонують грамотні плани для команд, які мають менше 100 користувачів. Однак, 1Password має більше можливостей для справжніх корпоративних програм, включаючи інтеграцію каталогів та детальний контроль над користувачами та сховищами. Цих додаткових функцій достатньо, щоб просунути його в лідерах цього раунду.

Раунд: Бізнес-плани вказують на 1Password

9

Підтримка

Dashlane та 1Password досить рівномірно співпадають за рівнем підтримки, тобто вони чудові. 1Password пропонує маршрути підтримки через свій Twitter, контактну електронну пошту та форуми спільноти. Якщо ви більше зацікавлені у вирішенні проблем самостійно, є також база знань.

1 пароль-огляд-сторінка контактів

Для Dashlane варіанти схожі. Існує база знань та електронна адреса, хоча немає форумів спільноти. Натомість він пропонує живий чат протягом робочого тижня з 9:00 до 18:00. EST англійською мовою, а також французька та німецька підтримка через електронну пошту. На жаль, жоден із варіантів контактів не працює цілодобово.

dashlane-огляд-база знань

Варіанти контактів Дашлана є надійними, але найбільше виділяється його база знань. Статті проходять дуже глибоко, охоплюючи різні платформи із скріншотами та кількома розділами. Якщо у вас є питання, Дашлан, швидше за все, має відповідь у своїй базі знань. 

Форуми 1Password є більш вражаючими. Незважаючи на те, що спільнота там активна, також є представники підтримки 1Password. Під час тестування служби ми постійно бачили нові теми з відповідями лише через кілька хвилин, незалежно від часу доби. База знань теж велика, з великою кількістю тем та відео уроків, але найбільше виділяються форуми. 

1password-огляди-форуми

У Dashlane є більше варіантів контактів, навіть якщо чат в прямому ефірі обмежений робочим часом. 1Password, з іншого боку, має надзвичайно активний форум та стільки ж деталей у своїй базі знань. На жаль, цей раунд занадто близький для виклику, тому ми збираємось присвоїти бал обом. 

Раунд: Підтримка Немає чіткого переможця, бали для всіх

10

Фінальні думки

З наших дев’яти раундів у цьому порівнянні Dashlane vs 1Password 1Password вийшов із шістьма очками, а Dashlane – чотирма, останній раунд, звичайно, закінчився нічиєю. Хоча це остаточний висновок за шкалою балів, в цій історії є більше, ніж на табло.

Переможець: 1Password

Важливо пам’ятати, що в декількох точках під час цього порівняння Dashlane vs 1Password ми здійснювали дзвінки на основі переваг (раунди «простота використання» та «функції» – ідеальні приклади). Кілька раундів могли піти в будь-який бік, тому ми закликаємо вас ознайомитися з нашими повними відгуками, якщо ви хочете більш детально ознайомитися з кожним із цих інструментів. 

З цим 1Password – наш переможець. Чи згодні ви, що так і має бути? Чому чи чому б ні? Повідомте нас у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map