Windows ніколи не мала великої репутації в галузі кібербезпеки. Це пов’язано з найпопулярнішою операційною системою ПК. Ось чому в першу чергу існує антивірусне програмне забезпечення типу Bitdefender. На щастя, Microsoft не проігнорувала загрозу, додавши Windows Defender до кожної інсталяції Windows.


Ви можете довіряти Windows Defender, щоб захистити свій ПК чи ні – це інша справа. Ось чому ми будемо порівнювати його з Bitdefender, нашим вибором як найкращого антивірусного програмного забезпечення на ринку. Windows Defender потрапив у наш кращий список безкоштовного антивірусного програмного забезпечення, і він побачив досить хороші результати захисту, але вам потрібно прочитати далі для повного розбиття.

Ви також можете поглянути на наш більш детальний огляд Bitdefender, перш ніж дізнатися, хто виграє війну проти зловмисного програмного забезпечення в цьому порівнянні Bitdefender проти Windows Defender.

Налаштування боротьби: Bitdefender проти Windows Defender

Щодня з’являються нові загрози для ваших технологій, ви не можете дозволити собі вибрати антивірусний пакет, який не пропонує вам найкраще покриття. Bitdefender – це платний варіант, який має преміальний список функцій, і він знаходиться вгорі нашого списку рекомендацій. Windows Defender безкоштовний, а це означає, що він має обмеження.

Щоб зрозуміти, наскільки добре одна антивірусна програма проти інших, ми протестуємо Bitdefender та Windows Defender у п’яти областях. Почнемо з функцій, перш ніж розбиратися в ціноутворенні, зручності для користувачів, якості захисту, яку ви надаєте, та підтримці клієнтів, яку вони пропонують.

Переможець кожного раунду отримує очко, а перший, який заробив три бали, виграє в цілому. Ми окружимо кожен розділ резюме та пояснимо свій вибір, тоді ми будемо раді вашим думкам у коментарях.

Особливості

Незалежно від того, ви платите за антивірус або вибираєте безкоштовну альтернативу, вам потрібно знати, чи достатньо функцій, щоб захистити вас. Зважаючи на це, ми розглядаємо, що пропонують своїм користувачам Bitdefender та Windows Defender.

Bitdefender

Користувачі Windows є переможцями в ціні, оскільки вони отримують “захист даних у режимі реального часу” Bitdefender та “розширену захист від загрози” як частину кожного пакету. Це означає, що він захистить вас від усіх видів зловмисного програмного забезпечення, навіть хитріших до конкретних.

Особливості Bitdefender

Більшість пакетів Bitdefender включає захист від кібер-зловмисників, які користуються вашим мікрофоном або веб-камерою, з обмеженнями обох. Bitdefender – одна з наших головних рекомендацій щодо захисту веб-камери від подібних загроз.

Виявлення загрози Bitdefender також триває з використанням програмного забезпечення та сканерів на вразливість Wi-Fi. У вас також включений брандмауер для захисту від зовнішніх загроз.

Якщо ви турбуєтесь про покупку в Інтернеті, ви можете скористатися Bitdefender Safepay, який дозволяє переглядати Інтернет в безпечному середовищі. Ви можете використовувати його на будь-якому веб-сайті, але Bitdefender попередить вас перейти на Safepay, якщо він помітить, що ви намагаєтесь здійснити платіж без нього.

Safepay також добре працює з обмеженою VPN Bitdefender, особливо якщо ви не знаєте про небезпеку громадського Wi-Fi і ризикуєте своїми даними у відкритій мережі WiFi. Ви отримуєте щоденну надбавку за дані, але це обмежено в 200 МБ. Якщо захист VPN важлива, вам потрібно буде поєднати Bitdefender з таким VPN-постачальником, як ExpressVPN (див. Наш огляд ExpressVPN).

Bitdefender постачається з менеджером паролів для захисту ваших найбільш чутливих даних, що є приємним доповненням. Це основні та легкі функції, але, як ви побачите в нашому огляді Blur, це не обов’язково означає поганий менеджер паролів, особливо якщо ви просто хочете його встановити і забути. Однак ми, мабуть, рекомендуємо в першу чергу Dashlane (див. Наш огляд Dashlane). 

Зважаючи на ризик викупу програмного забезпечення, добре бачити, що Bitdefender перешкоджає змінам файлів у найчутливіші файли та пропонує всебічне шифрування файлів для блокування будь-яких критичних документів. Також є акуратний подрібнювач файлів, який стирає будь-який з ваших файлів.

Важливо зауважити, що, хоча більшість цих функцій є стандартними для користувачів Windows з найпростішим пакетом Bitdefender Internet Security, вам потрібно вибрати один із планів Bitdefender для багатьох ОС, як-от Total Security, щоб захистити ваш Mac чи Android пристрій.

Загалом, Bitdefender має один із найповніших наборів функцій, які ми бачили в будь-якому з наших антивірусних оглядів.

Windows Defender

Windows Defender – це безкоштовна і за замовчуванням антивірусна опція для більшості користувачів Windows, і вона є частиною самої Windows. Залежно від вашої конкретної версії Windows 10, Windows Defender також може мати назву Windows Security або Windows Defender Security.

Функції Windows-Defender

Цей захист буде вимкнено і дозволить конкуренту, як Bitdefender, взяти верх після його встановлення. Однак, як тільки його вилучено, Windows Defender знову активує власний захист.

За своєю суттю Windows Defender – типовий антивірусний сканер. Ви можете запустити швидке сканування, щоб знайти будь-які негайні загрози, але воно також дозволяє цілеспрямовано сканувати окремі папки чи диски, окрім більш ретельного сканування вашої системи.

Windows Defender включає захист Інтернету завдяки SmartScreen, захисту від фішингу та захисту від зловмисного програмного забезпечення Windows. Це попередньо вбудовано в Microsoft Edge, і незабаром стане доступним для користувачів Google Chrome із розширенням захисту браузера Windows Defender. Це зробить Chrome – наш вибір найбільш захищеним веб-браузером – ще безпечнішим у використанні.

SmartScreen користується великим досвідом Microsoft у галузі хмарних обчислень, використовуючи широку хмарну базу даних загроз, щоб запропонувати якомога ширший захист. Windows Defender також пропонує цілодобовий захист для запобігання встановленню зловмисного програмного забезпечення, а також захист від несанкціонованого захисту для блокування будь-яких критичних налаштувань.

Захисник також включає спеціальний захист від викупу. За замовчуванням він захищатиме певні папки, наприклад папку ваших документів, але ви можете налаштувати його, щоб захистити будь-які потрібні вам папки. Він автоматично створить резервну копію цих файлів у вашому обліковому записі OneDrive (див. Наш огляд OneDrive).

Є мережевий та системний брандмауер, що входить до складу захисту Windows Defender, з налаштовуваними налаштуваннями залежно від того, який тип мережі ви використовуєте.

Windows Defender пропонує не всі гарнітури, як, наприклад, Bitdefender, але пропонує надійну альтернативу сторонній антивірусний набір. Однак одне очевидне, що слід зазначити, – це ім’я. Windows Defender є компонентом Windows 10, і його неможливо встановити на інших пристроях.

Думки круглі

Несправедливо було б порівнювати Windows Defender з Bitdefender кілька років тому, але Microsoft розширила і вдосконалила власні антивірусні функції за стрибки.. 

Windows Defender намагається бути всебічним набором безпеки, і це добре справляється із захистом від вимушеного програмного забезпечення та брандмауером. Проста правда полягає в тому, що Bitdefender пропонує більше, навіть якщо за це доведеться заплатити.

Переможець першого туру: Bitdefender

Ціноутворення

Розробники антивірусів люблять пропонувати декілька цінових планів, затримуючи певні функції за високими витратами. Bitdefender не відрізняється, пропонуючи кілька планів, хоча з особливо хорошими знижками для нових клієнтів. Давайте подивимось, як Bitdefender та Windows Defender порівнюють у ціновій битві.

Bitdefender

Bitdefender пропонує чотири плани ціноутворення, але кожен пропонує різноманітні ціни залежно від кількості пристроїв, які ви хочете покрити, або тривалості покриття.

Подивившись спочатку на кількість пристроїв, які ви хочете покрити, нові клієнти можуть отримати великі знижки на вартість Bitdefender, вибравши план, який охоплює три пристрої. Ви можете придбати плани, що охоплюють від одного до 15 пристроїв, хоча деякі з них є специфічними для певних планів і не знижуються.

Найдешевший план, який пропонує Bitdefender, – Antivirus Plus. Покриття коливається від одного до 10 пристроїв, протягом одного-трьох років. Особливості знижки означають, що нові клієнти, ймовірно, виявлять, що найдешевша підписка – до трьох пристроїв, а не один.

Bitdefender виключає певні функції, такі як шифрування файлів та мережевий брандмауер, з Antivirus Plus, але ви будете мати повний антивірусний захист, а також Safepay та деякі інші додатки. Він доступний лише для користувачів Windows, однак, як і Internet Security, наступний пакет Bitdefender.

Інтернет-безпека включає в себе все, що може запропонувати Bitdefender, не вистачаючи лише захисту від крадіжок та “OneClick Optimizer”, які ви знайдете в найдорожчому плані Total Security. 

Total Security постачається з покриттям до п’яти або 10 пристроїв, а також підтримкою Mac та мобільних операційних систем, таких як Android. Незважаючи на первісну вартість, це один з наших найкращих варіантів як найкращий антивірус для Android і коштує лише на 5 доларів дорожче, ніж Інтернет-безпека за рік покриття та п’ять пристроїв.

Нагорі – сімейний пакет Bitdefender, який охоплює до 15 пристроїв та всіх функцій Total Security, а також захист від крадіжок, але ви заплатите за це додаткову премію.

Windows Defender

Ми хотіли б поговорити про різні цінові пакети Windows Defender, але нам цього не потрібно. Це абсолютно безкоштовно, і він поставляється як частина вашої установки Windows 10 без зайвих витрат.

Рівень захисту та функції, які ви матимете, не змінюються. Єдина вартість, звичайно, полягає у вашій ліцензії на Windows 10, але це для всієї вашої операційної системи, а не конкретно для Windows Defender.

Круглі дві думки

Зробити подібне порівняння між платним та безкоштовним антивірусним програмним забезпеченням трохи несправедливо, але ми все одно це зробимо. Руки вниз, Windows Defender виграє цей раунд. 0,00 доларів краще, ніж $ 59,99 на рік, зрештою.

Переможець другого раунду: Windows Defender

Привітність до користувачів

Якщо антивірусне програмне забезпечення не є зручним для користувачів, воно може відключити середнього користувача комп’ютера. Ми будемо перевіряти і бачити, як просто використовувати Bitdefender і Windows Defender.

Bitdefender

Установка та використання Bitdefender займає близько 10 хвилин. Основний інсталятор піклується про завантаження для вас більшості ваших інсталяційних файлів і, за кілька кроків для прогресу, не потребує від вас великої взаємодії.

Bitdefender-клієнт

Після встановлення використовувати Bitdefender досить просто. Основний клієнт фокусується навколо інформаційної панелі, яка пропонує різні типові дії, такі як швидке сканування, щоб заощадити ваш час. Інші області, такі як захист та конфіденційність, знаходяться зліва та надають вам доступ до повного набору функцій.

Ви можете легко налаштувати параметри, натиснувши “Налаштування” в нижньому лівому куті. Якщо ви не впевнені в будь-якій функції чи налаштуваннях, натисніть знак питання над кожною областю, щоб отримати корисні поради.

Професійним користувачам сподобається налаштування, але початківцям сподобається практичний підхід, який дає вам Bitdefender. Для кожного є щось, але якщо вас змушують відкривати та користуватися клієнтом, Bitdefender робить пошук свого шляху досить простим.

Windows Defender

Microsoft доклала багато зусиль, щоб зробити їх інтерфейс Windows 10 максимально простим у використанні, а Windows Defender не відрізняється. Зазвичай ви можете знайти його як піктограму екрана на панелі завдань Windows або в області налаштувань Windows.

Windows-захисник-клієнт

У розділі “безпека з першого погляду” ви отримуєте негайний огляд захисту вашого Windows Defender. Якщо натиснути будь-який із цих блоків, наприклад “виявлення вірусів та загроз”, ви перейдете до області налаштувань цієї функції.

Не існує широкого списку складних функцій, і Windows Defender пояснює будь-які незрозумілі варіанти. Коли ви вийдете з основної області, ви можете перейти з лівого бічного рядка, як і Bitdefender. 

Windows Defender активується за замовчуванням під час запуску Windows, якщо інший антивірус не встановлений. Якщо ви встановите інший антивірус, Windows Defender відключить деякі його послуги та поступиться іншому провайдеру, щоб запобігти будь-якому конфлікту.

Загалом, Windows Defender є зручним у використанні. Він підкаже вам, коли йому потрібно щось вирішити або якщо є проблема, але в іншому випадку воно буде працювати у фоновому режимі.

Три круглі думки

І Bitdefender, і Windows Defender пропонують корисних клієнтів, які навіть початківцям вважатимуть доброзичливими. Однак панель інструментів на Bitdefender із легким доступом трохи краще, тим більше, що ви можете налаштувати її. Крім того, він пропонує можливість негайного сканування. З цих причин Bitdefender вузько виграє цей раунд.

Переможець третього раунду: Bitdefender

Захист

Антивірус – це нічого, не пропонуючи корисного захисту. Ми використовуємо звіти трьох фірм, що перевіряють безпеку, щоб перевірити, чи краще Bitdefender або Windows Defender захищати вас, і чи сповільнить це ваш ПК у процесі.

Bitdefender

Під час тестування Bitdefender в травні-червні 2019 року AV-TEST незначно погіршився в попередніх показниках з березня по квітень, знизившись до 97,1 відсотка за загальний захист від зловмисного програмного забезпечення. Загальний показник захисту також знизився з 6 до 5,5.

Bitdefender-AVTest-червень19

Таке зниження результатів захисту розчаровує, а також спостерігається падіння відсотків продуктивності (з 14 до 19 відсотків), хоча загальний показник ефективності залишився колишнім на рівні 6.

Bitdefender отримав кращий результат при тестуванні тестів захисту AV-Comparatives в лютому-травні. Bitdefender заблокував 751 загрозу зі швидкістю 99,9 відсотка в цілому – достатньо, щоб отримати найвищий показник Advanced + + для захисту AV-Comparatives.

Він також отримав оцінку Advanced + за тестування продуктивності в квітні 2019 року, хоча це було 11 із 15 у порівнянні з іншими антивірусними програмами на основі результатів оцінки. Це ставить його нарівні з антивірусним програмним забезпеченням, таким як Trend Micro Antivirus, оскільки наш огляд Trend Micro Antivirus може додатково пояснити.

Проте тест MRG-Effitas мав бездоганні результати для Bitdefender. Із 339 загроз, Bitdefender виявив усі 339 у своєму тестуванні повного спектру за 1 квартал 2019 року, отримавши свою сертифіковану нагороду першого рівня рівня – відповідну Avira (див. Наш огляд Avira).

Windows Defender

У тестуванні AV-TEST за травень-червень 2019 року Windows Defender отримав однаковий відсотковий бал, ніж показник Bitdefender – 97,1 відсотка, але загальний показник захисту 6, що досягає 5,5 балів Bitdefender. Він також проводив цей показник з березня-квітня 2019 року, де також отримав 6 з 6. 

Windows-Defender-AVTest-червень19

Оцінки AV-TEST означають, що він визнав Windows Defender одним з найкращих антивірусних програм для домашніх користувачів у Windows, поряд з Касперським, Нортоном та F-Secure.

Windows Defender пройшов досить добре в тесті AV-Comparatives в лютому-травні 2019 року, блокуючи 749 загроз зі швидкістю 99,8 відсотка, лише на 0,1 відсотка нижче, ніж оцінка Bitdefender. Більш занепокоєння, проте, було виявлено велику кількість помилкових позитивних результатів Windows Defender – 74 проти двох для Bitdefender.

Це означає, що Windows Defender отримав нижчу нагороду «Розширений», але AV-Comparatives спеціально зазначає, що цей нижчий бал знаходиться на звороті цих помилкових позитивів.

MRG-Effitas був доброзичливішим до Microsoft, присвоївши йому той самий сертифікований рівень 1 рівня, який отримав Bitdefender під час тестування за перший квартал 2019 року. З тих же 339 зразків Windows Defender автоматично їх заблокував.

Круглі чотири думки

Bitdefender завжди був одним з найкращих для захисту, але він побачив занурення в деяких своїх останніх показниках. Windows Defender дуже важко конкурує з видатними показниками продуктивності, але так багато помилкових позитивів від AV-Comparatives свідчить про те, що ще є робота над удосконаленням систем виявлення Microsoft.

Зважаючи на різноманітність балів з обох сторін, це Bitdefender та Microsoft – це нічия.

Переможець четвертого туру: Малюємо

Підтримка

Якщо щось піде не так, ви хочете отримати найкращу підтримку антивірусу. Зважаючи на це, у цьому розділі ми перевіряємо службу підтримки як Microsoft, так і Bitdefender.

Bitdefender

Bitdefender не скаржаться на параметри підтримки. Ви можете зателефонувати в одну з 16 різних ліній підтримки в різних країнах світу, надіслати електронний лист або поговорити з ким-небудь у прямому чаті.

Підтримка сайту Bitdefender

Bitdefender пропонує цілодобову підтримку для клієнтів, але ви можете скористатися його широкою базою знань як альтернатива, з поширеними запитаннями та посібниками з інструкціями, які допоможуть вам отримати більш очевидні проблеми. 

Також існує форум спільноти з розділами англійською та іншими мовами, що висвітлюють різні продукти Bitdefender та поширені проблеми.

Windows Defender

Зважаючи на те, що Bitdefender – це платний продукт, можна сказати, що ви платите за обслуговування клієнтів преміум класу. Windows Defender безкоштовний, тому пропонується трохи менше.

Підтримка веб-сайтів Windows-Defender

Існує форум “відповіді” спільноти, де ви можете задавати питання щодо Windows Defender, але цей форум призначений для користувачів Windows. Також є корисні посібники та статті про те, як постійно оновлювати свій пристрій та працювати з деякими поширеними проблемами.

Якщо вам потрібна підтримка, ви можете придбати технічну підтримку Windows Premium, яка коштує 49 доларів США на рік для підтримки телефону Windows та Інтернету.

Також є додаток “отримати довідку”, що входить до складу Windows, – що дозволяє спілкуватися з агентом підтримки або віртуальним чатом, який може допомогти вам зрозуміти відповіді. Однак, враховуючи велику кількість користувачів Windows, вам, можливо, доведеться заплатити за підтримку, якщо вам потрібна критична допомога.

П’ять круглих думок

Підписки на Bitdefender постачаються із пакетами підтримки, але Windows не виконує. Якщо ви хочете однакового рівня підтримки, вам доведеться заплатити Microsoft за привілей. Зважаючи на вартість 49,99 долара, ви все одно можете придбати Bitdefender.

Переможець п’ятого туру: Bitdefender

Фінальні думки

Windows Defender – це антивірус за замовчуванням на машинах Windows, тому не є несправедливим порівняння між ним та альтернативою, як, наприклад, Bitdefender. Microsoft зробив добре, щоб перетворити те, що було дуже базовим пакетом захисту, одним з найкращих, принаймні згідно з AV-TEST.

Однак для всіх позитивів Windows Defender просто не є преміальним антивірусним захистом. Bitdefender пропонує вам більше функцій та трохи простішого використання клієнта, а також набагато кращу підтримку клієнтів.

Переможець: Bitdefender

Ось чому Bitdefender не буде знятий з корони, як наш улюблений антивірусний набір, але ви можете знайти одну з альтернатив в нашому розділі антивірусних статей, яка краще відповідає вашим потребам.. 

Чи використовуєте ви Bitdefender, чи все залишаєте Microsoft? Повідомте нас, що ви думаєте в розділі коментарів нижче. Як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me