Avast vs AVG: Битва за найкращий безкоштовний антивірус 2020 року

Інвестувати в якісний антивірус важливо, якщо ви плануєте використовувати свої пристрої в Інтернеті в 2019 році і далі. Avast та AVG – це два найбільші варіанти на антивірусному ринку, і це програмне забезпечення було встановлено на мільйонах ПК та мобільних пристроїв у всьому світі. 


Ми обговорювали обидва антивіруси в нашій групі найкращих безкоштовних антивірусних програм. Обидві продукти належать одній і тій же компанії, а Avast викуповувала раніше незалежну AVG ще в 2016 році. 

Щоб побачити, як спрацьовують ці антивірусні брати, ми збираємось перевірити їх у цьому порівнянні «голова до голови» з Avast та AVG. Якщо ви хочете переглянути кожен антивірус окремо, перегляньте наш огляд Avast Pro та огляд AVG Antivirus, перш ніж читати.

Налаштування боротьби: Avast проти AVG

Регулярні читачі Cloudwards.net знають формат, але якщо ви новачок, ось як ми підходимо до наших порівняльних оглядів. Наші порівняння розділені на п’ять раундів, охоплюючи функції, ціноутворення, зручність використання, антивірусний захист та обслуговування клієнтів..

Ми присуджуємо бал переможцю з кожного окремого раунду, пояснюючи, чому ми вибрали цей антивірус після кожного раунду. Перший антивірус, який досягне трьох балів і більше, стане переможцем. Ми також проведемо вас через наше прийняття рішення в нашому остаточному висновку.

Ми використовуємо суміш наших власних тестувань та звітів незалежних лабораторій безпеки для керівництва нашим прийняттям рішень. Якщо ви хочете не погодитися або у вас є свої думки поділитися, будь ласка, залиште нам коментар наприкінці цього огляду.

1

Особливості

Зіткнувшись із загрозами, що постійно зростає галузь кіберзлочинності, для охоронних фірм просто неможливо уникнути додавання нових функцій, щоб зробити преміальне антивірусне програмне забезпечення варто платити. 

Зважаючи на це, і для того, щоб розпочати щось, ми будемо виконувати функції, які Avast та AVG пропонують клієнтам.

Avast

Avast заповнений функціями, як у своєму вільному плані, так і для клієнтів преміум класу. Це наш рекомендований варіант для користувачів Android, як ми вже пропонували в нашій кращій статті про антивірус для Android.

Особливості Avast

Avast зосереджений навколо свого антивірусного захисту, навіть навіть його вільний план блокує загрози, як вимога програмного забезпечення. Однак, щоб додати до вашої загальної мережевої безпеки, Avast пропонує інструмент мережевого сканування для пошуку вразливих місць та рекомендування рішень.

Клієнти Avast Premium отримують веб-захист DNS для блокування фішингу, а також інструмент «Пісочниця», що дозволяє спробувати нове (та потенційно небезпечне) програмне забезпечення та перевірити невідомі файли на зараження.

Це ізольоване тестувальне середовище, як правило, запобігає взаємодії потенційного зловмисного програмного забезпечення з вашими файлами ПК та вашою системою, а Avast має справу з будь-якими зараженими файлами, які він виявить для вас. Клієнти Avast також можуть скористатись браузером Avast Secure, спеціальним браузером Avast з додатковими функціями конфіденційності та безпеки.

Передплатники преміум-класу отримують додатковий захист конфіденційності із засобом захисту, який обмежує доступ до веб-камери, щоб запобігти перегляду та запису каналу потенційним хакерам. Avast також пропонує шифрування ваших файлів для запобігання шифрування програмного забезпечення, а також інструмент для безпечного видалення певних файлів.

Захист VPN входить до найдорожчого плану Avast Ultimate, завдяки Avast SecureLine VPN, про який у нашому огляді Avast SecureLine VPN детальніше розповідається. Це не VPN найвищого рівня, але це зробиться, якщо вам потрібно мати доступ до Інтернету, коли ви перебуваєте в незахищеній мережі.

Абоненти Avast Ultimate також користуються паролями Avast. Цей менеджер паролів відмінно підходить для основного використання, але це не заміна 1Password (див. Наш огляд 1Password).

AVG

Як і Avast, AVG – це один з найкращих безкоштовних антивірусів, який зараз доступний, і мільйони користувачів користуються ним на ПК та Macs по всьому світу, але він пропонує хороший вибір функцій для «преміум» клієнтів.

AVG-Особливості

AVG має стандартний антивірусний захист із звичайним захистом від зловмисного програмного забезпечення, поєднаного з деякими незвичайними функціями, такими як сканування вкладень електронної пошти. Також є веб-переглядач AVG, який можна встановити під час встановлення.

Захищений браузер AVG (як називається браузер) точно такий же, як і Avast Secure Browser, завдяки підключенню AVG-Avast. Він використовує таку ж базу, що і Google Chrome, тому значна частина користувальницького інтерфейсу буде подібною, але із захистом конфіденційності, блокуванням реклами та вбудованим менеджером паролів.

Якщо ви підписалися на преміум-план AVG, ви отримаєте захист своєї веб-камери для зупинки снайперів, додатковий захист від випробування, файловий шредер для видалення чутливих файлів та покращений системний брандмауер. Також є захист від фішингу завдяки додатковій безпеці DNS.

Завдяки передплаті AVG Ultimate, ви отримаєте доступ до деяких додаткових продуктів, наприклад, AVG TuneUp. Це схоже на модель передплати Avast, де різні продукти поєднуються для створення єдиного пакета безпеки.

AVG TuneUp схожий на Avira System Speedup Pro та Software Updater Pro, за допомогою інструментів для видалення тимчасових файлів, поліпшення системних налаштувань та автоматичного оновлення небезпечного програмного забезпечення (див. Наш огляд Avira). 

AVG не включає TuneUp у свої плани, але ви також можете отримати додаткову підписку на AVG Secure VPN. Як і захищений браузер, Secure VPN – це SecureLine VPN Avast, але ребрендований для клієнтів AVG. 

Це хороший продукт для доступу до Netflix в дорозі, але вам краще з іншим постачальником з нашого найкращого VPN для короткого списку Netflix, наприклад, NordVPN (див. Наш огляд NordVPN).

Думки круглі

Лінійка функцій як від Avast, так і від AVG дуже схожа. Деякі функції, як-от Безпечний браузер, є спільними, але Avast пропонує декілька додаткових функцій для преміум-клієнтів, як-от Avast Sandbox, що робить його переможцем цього першого туру.

Раунд: Особливості точки для Avast Pro

Логотип Avast Pro
Логотип AVG AntiVirus

2

Ціна

Більшість преміум-антивірусних програм вимагають попередньої щорічної плати. Якщо ви замикаєтесь на антивірусному продукті протягом року чи довше, ви хочете переконатися, що це варто. Давайте подивимось, як оцінюються ціни Avast та AVG, щоб ми могли судити про їх доступність та співвідношення ціни та якості.

Avast

В даний час Avast має три продуктові плани, а Avast Free як план самостійно. Avast Free в комплекті із захистом Avast, а також кількома дивовижними додатками, такими як основний менеджер паролів та мережевий сканер..

Avast Premium Security – це перший «преміальний» план від Avast, хоча технічно це план, який розділений на дві половини. Один пристрій Premium Security забезпечує антивірусний захист для одного ПК з Windows за $ 69,99 на рік, а також антивірусний захист Avast, захист електронної пошти та фішингу, тестовий інструмент Sandbox та шифрування файлів проти зловмисного програмного забезпечення.

Багатоапаратні пристрої Avast Premium Security потрібні, якщо ви хочете захистити більше одного пристрою. Він включає ті самі функції, що і Single-Device, але розширює їх на 10 пристроїв, включаючи підтримку Android та Mac, на $ 89,99 на рік.

У верхній частині списку товарів – Avast Ultimate. Це $ 99,99 на рік, включаючи Avast SecureLine VPN та Avast Passwords. Як не дивно, але він підтримує лише один ПК з Windows, що є на крок назад порівняно з Multi-Device Premium Security.

Для більшості клієнтів мультипристрій Avast Premium – це найкращий план, якщо ви не бажаєте використовувати додатковий VPN та менеджер паролів Avast.

AVG

План цін AVG схожий на Avast, має три плани для клієнтів, включаючи AVG Free для користувачів, які не платять. Також є окремий антивірусний продукт AVG для користувачів Mac, який пропонується безкоштовно з меншою кількістю функцій. Більшість продуктів AVG зосереджені на захисті Windows.

На відміну від Avast, який пропонує лише необмежене покриття пристрою на одному плані, AVG оцінює свою материнську компанію, пропонуючи покриття для необмежених пристроїв у всіх своїх планах.

За $ 79,99 на рік, перший преміум-продукт AVG – Internet Security – це недешево. Він оснащений антивірусним захистом, блокуванням веб-камер, захистом від спаму, захистом від мобільних пристроїв для пристроїв Android, мережевим брандмауером та спеціальним шифруванням файлів для блокування атак викупних програм.

Найдорожчим продуктом в лінійці AVG є AVG Ultimate, який коштує на 20 доларів більше, ніж AVG Internet Security. Технічно це два продукти в одному, а функції AVG Internet Security поєднуються з AVG TuneUp, інструментом оптимізації системи 50 доларів для видалення непотрібних файлів та оновлення застарілого програмного забезпечення.

Кілька продуктів AVG потребують окремої підписки, наприклад, AVG Secure VPN. Зважаючи на це, дайте пропустити AVG Secure VPN і перегляньте наші відгуки про VPN як альтернативу. Однак, як ми вже згадували, вам буде важко знайти альтернативу, ніж NordVPN або ExpressVPN.

Круглі дві думки

З одним безкоштовним та двома преміум-планами (та додатковим безкоштовним продуктом для користувачів Mac) структура ціноутворення AVG досить проста, з великою пропозицією необмеженого покриття пристрою, щоб підсолодити угоду..

Навпаки, цінові плани Avast трохи заплутані. Маючи два плани з подібними назвами та найдорожчий план, що охоплює менше пристроїв, ніж план безпосередньо перед ним, Avast дійсно потребує пошуку своєї дочірньої компанії, щоб дізнатися, як структурувати власні продукти. Зважаючи на це, хоча ціни в цілому схожі, AVG є переможцем тут для наочності.

Раунд: Ціна на AVG AntiVirus

Логотип Avast Pro
Логотип AVG AntiVirus

3

Привітність до користувачів

У нас є три виграшні фактори, коли ми переглядаємо антивірус на зручність використання: його простоту та швидкість, а також про те, як більшість користувачів легко встановлювати та використовувати. Ми будемо використовувати ці фактори, щоб детальніше ознайомитись із тим, наскільки зручними є AVG та Avast.

Avast

Компанія Avast має початківців інсталятор, який встановлює золотий стандарт антивірусних установок. Це вимагає невеликого введення, якщо ви не хочете налаштувати інсталятор до його початку.

Після того, як Avast буде встановлений, він буде проходити через декілька речей, такі як швидке антивірусне сканування та перевірка застарілого програмного забезпечення. З вашим дозволом оновиться будь-яке знайдене старе програмне забезпечення.

Avast-клієнт

Після встановлення клієнту Avast приємно користуватися. Навігація проста, із темною кольоровою гамою, яка привертає увагу до найважливіших підказок та піктограм. Менш важливі функції приховані в меню зліва.

Avast не збиває вас з сотень категорій, натомість пропонує лише чотири. Наприклад, “Захист” відображатиме ваші антивірусні параметри та захист мережі, а також режим Sandbox. Avast включає корисний опис, який пояснює призначення кожної функції поруч.

Налаштування Avast проста; просто перейдіть до налаштувань Avast через меню, доступне в правому верхньому куті клієнта.

У минулому ми згадували, як не любимо спроби Avast “продавати” продукти через власного клієнта. Це, на жаль, не змінилося, оскільки продукти, які не включені до більш дешевих підписок на товар Avast, залишаються у клієнта. Натиснувши на них, ви перейдете на сторінку оформлення замовлення на більш дорогу підписку.

Це може виявитись заплутаним, особливо для нових клієнтів. Якщо ви плануєте використовувати Avast, слідкуйте за цим після встановлення клієнта.

AVG

Зрештою крихітним файлом для встановлення 1 Мб, AVG є одним з найшвидших для встановлення антивірусів. Він навіть перемагає файл встановлення 5MB Webroot SecureAnywhere і відповідає часу установки дві хвилини (див. Наш попередній огляд Webroot SecureAnywhere).

AVG-інсталятор

Як і Avast, AVG пропонує два варіанти встановлення: швидке встановлення для використання налаштувань AVG за замовчуванням або індивідуальний спосіб інсталяції, де ви можете вибрати, які функції потрібно включити до того, як установка навіть розпочнеться.

Після встановлення AVG має чіткий клієнт, який максимально простий у використанні, з п’ятьма розділами, що розділяють ваші функції. У розділі «комп’ютер» пропонується доступ до антивірусного захисту, тоді як «платежі» містять захищений браузер та функції захисту конфіденційності.

AVG-клієнт

Якщо ви хочете запустити антивірусне сканування, AVG пропонує шість попередньо налаштованих варіантів – від швидкого сканування, поки ваш ПК працює, до завантаження сканерів на важкі зловмисні програми. Доступ до них можна натиснути на значок шестірні поруч із кнопкою “сканувати комп’ютер” на головному екрані.

Розділи в AVG розміщені в горизонтальному меню кнопок на головному екрані клієнта. Ви можете налаштувати їх у меню налаштувань, до якого ви можете отримати доступ з меню AVG у верхньому правому куті клієнта. 

Рівень налаштування в AVG хороший, корисні описи пояснюють складні особливості. Ви можете налаштувати все, від появи клієнтів AVG до індивідуальних налаштувань для кожної функції, включаючи чутливість вашого антивірусного захисту AVG.

Три круглі думки

І Avast, і AVG дотримуються найкращих стандартів галузі, коли мова йде про зручність у користуванні. Обидва клієнта прості у використанні та встановленні, і вони пропонують широке налаштування, хоча ми не прихильники техніки продажу Avast на більш дешевих планах. Незважаючи на це, немає чіткого переможця між двома, що зробило цей раунд нічиєю.

Раунд: Дружність до користувачів Немає чіткого переможця, бали для обох

Логотип Avast Pro
Логотип AVG AntiVirus

4

Захист

Якщо ви недбало читали інші розділи цього огляду порівняння, саме час приділити увагу, оскільки захист є найважливішим елементом будь-якого антивірусного програмного забезпечення. Особливості, ціни та зручність у користуванні добре враховувати, але якщо захист є сміттям, продукт – сміття – період.

Зважаючи на це, ми будемо використовувати незалежні звіти з трьох неналежних лабораторій тестування безпеки, щоб переглянути захист, який пропонують клієнтам Avast та AVG..

Avast

Під час тесту AV-Test у липні-серпні 2019 року Avast виступив надзвичайно добре, з оцінкою 6 із 6 для захисту та 5,5 із 6 для продуктивності. Зокрема, показник ефективності був дещо нижчим за середній показник по галузі.

Avast-AVTest-серпень2019

Прийнятний – хоча і не ідеальний – показник захисту був зафіксований у тесті захисту AV-Comparatives в лютому-травні 2019 року, 747 із 752 тестових зразків блокували Avast під час тестування. 

Цей загальний коефіцієнт успішності 99,2 міг відповідати лише AVG під час цього тесту, але його було достатньо, щоб лабораторія присудила нагороду Avast AV-Comparatives “Advanced” за якість захисту. Він також нагородив Avast нагородою “Advanced +” найвищого рівня за продуктивність, з оцінкою середнього столу в тесті продуктивності AV-Comparatives у квітні 2019 року.

MRG Effitas зосередився на захисті бізнес-рівня Avast під час останнього тестування захисту у другому кварталі 2019 року, але, на жаль, цей показник був надзвичайно низьким, більше ніж чотири відсотки із 398 проб пропустили.

Погана оцінка була достатньою для MRG Effitas заявити, що Avast повністю провалив тест. Хоча захист бізнесу відрізняється від захисту споживачів, його оцінка не може бути проігнорована. Поза межами Avast, тільки McAfee провалив тест MRG Effitas (див. Наш огляд McAfee Total Protection).

AVG

Відповідно до Avast, останній тест на захист AV-Test у липні-серпні 2019 року бачив, що AVG оцінює 6 із 6 за захист, з 99,5 відсотками захисту зафіксовано у липні та 100 відсотками у серпні. За продуктивність AVG отримала 5,5 з 6.

AVG-AVTest-серпень2019

Під час тесту захисту в лютому-травні 2019 року AV-Comparatives AVG зупинив 746 зразків шкідливих програм із загальної кількості 752, із шістьма помилками та загальним рівнем успішності 99,2 відсотка. 

Знову ж таки, це також відповідає оцінці Avast за цей період. Важливо зазначити, що AVG та Avast діляться технологіями, тому цей показник відповідності не дивно.

У тестуванні зловмисного програмного забезпечення MRG Effitas Q2 2019, AVG взагалі не тестувався. Ми вже говорили про бал Avast у попередньому розділі, тому ми пропустимо цей звіт лабораторії для AVG.

Круглі чотири думки

Avast та AVG мають один і той же механізм антивірусного сканування, тому однакові бали обох постачальників не повинні бути шоком. Обидва антивіруси справились добре, хоча погана оцінка захисту бізнесу Avast у тестуванні MRG Effitas може викликати занепокоєння. Однак з рівними балами AVG та Avast є рівними переможцями цього раунду – це нічия.

Раунд: Захист Немає чіткого переможця, очки для обох

Логотип Avast Pro
Логотип AVG AntiVirus

5

Підтримка

І останнє, але не менш важливе, цей фінальний раунд охоплюватиме методи підтримки клієнтів як пропозицію Avast, так і AVG для клієнтів, а також якість підтримки, яку ви, ймовірно, отримаєте..

Avast

Клієнти з оплатою Avast – включаючи тих, хто використовує безкоштовну 30-денну пробну версію – єдині, хто може отримати пряму підтримку. 

Avast-Site-Support

Безпосередні методи підтримки включають в себе систему продажу квитків та преміальну лінію підтримки, яка доступна цілодобово для клієнтів. На сайті є база знань із розділами для окремих продуктів Avast, які висвітлюють основні проблеми, наприклад, як встановити продукт.

Також є форум клієнтів, який містить понад мільйон публікацій. Форум розділений мовою та продуктом, де ви можете задавати питання та отримувати підтримку від співробітників Avast та інших клієнтів Avast. Ви можете шукати по публікаціях, щоб шукати відповіді.

Якщо у вас є проблема, яку неможливо вирішити, ви можете заплатити за технічну підтримку Avast Total Care.

Ця премійна підтримка включає пряму, віддалену підтримку настільних ПК від агентів Avast для вирішення проблем та інфекцій. Цей дорогий варіант може коштувати вам або $ 79, або $ 119 за дзвінок, залежно від того, наскільки складний виправлення, або колосальних 199 доларів на рік за необмежену допомогу.

AVG

Методи підтримки AVG є широкими, із чатом у реальному часі для клієнтів, системою електронних квитків для отримання більш детальних запитів та трьома лініями підтримки телефону 24/7, що базуються у Великобританії, Австралії та США..

AVG-Site-Support

В Інтернеті доступно обмежене поширене запитання, у якому питання розділені окремими продуктами, а також посібники з підтримки, які допоможуть вам встановити (або видалити) продукти AVG або змінити план. Ви знайдете на форумі підтримки для клієнтів кращий ресурс.

Форум відсортований за останніми публікаціями, але ви можете переглянути різні розділи на різні теми та продукти. Якщо вам потрібна додаткова підтримка, тоді (як і Avast), ви можете заплатити за неї.

Вартість 199 доларів на рік для AVG Total Care відповідає пропозиціям Avast, і, як і Avast, ми рекомендуємо більшості користувачів навіть не вважати це.

П’ять круглих думок

Завдяки цілодобовій підтримці телефону та чату в реальному часі технічна підтримка Avast та AVG, безумовно, хороша для клієнтів, яким потрібна додаткова допомога. Дорога ціна на пряму технічну підтримку трохи значить для компанії, але ви не зобов’язані платити за неї. Зважаючи на рівний рівень підтримки як AVG, так і Avast, тут вже є нічия.

Раунд: Підтримка Немає чіткого переможця, очки для обох

Логотип Avast Pro
Логотип AVG AntiVirus

6

Фінальні думки

Багато в чому AVG і Avast – майже один і той же продукт, з ребрендованими функціями та методами підтримки, доступними для клієнтів обох продуктів. Тож не дивно, що це порівняння закінчується мертвою спекою.

Avast виграє функції з кількома додатковими додатками, такими як включена пісочниця, яку AVG не пропонує. Однак він має заплутану структуру ціноутворення порівняно зі своїм братом-немовлятом, AVG. Проте Avast є переможцем цього поєдинку Avast проти AVG. 

Переможець: Avast
Однак, як пояснює наш огляд Bitdefender, Bitdefender залишається найкращим антивірусним програмним забезпеченням на ринку сьогодні. Ви також можете переглянути наш попередній огляд порівняння Bitdefender vs. Avast, щоб подивитися, наскільки Avast працює проти нього.

Незалежно від того, чи є ви шанувальником AVG чи Avast, повідомте нам ваші думки щодо обох продуктів у коментарях нижче. Для подальших оглядів та порівнянь продукту ознайомтеся з нашими іншими антивірусними статтями. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map