LastPass легко є одним з найпопулярніших менеджерів паролів там, і це з поважної причини. Завдяки щедрому безкоштовному плану, безлічі функцій та доступному користувальницькому інтерфейсу – це менеджер паролів для переходу для багатьох користувачів. Однак це не означає, що це найкращий менеджер паролів. 


1Password дає LastPass запуск своїх грошей більш ніж одним способом. У цьому порівнянні LastPass vs 1Password ми збираємось кинути їх на ринг, щоб побачити, який з них виходить вгорі. Під час серії раундів наші конкуренти будуть торгувати ударами, коли ми оцінюємо особливості, безпеку, ціни та інше. 

Не забудьте прочитати наш огляд LastPass та 1Password, якщо ви хочете отримати детальнішу інформацію про будь-який інструмент. Якщо ви хочете пропустити хуп, 1Password є кращим варіантом, хоча є причини, щоб вважати LastPass, особливо якщо ви маєте бюджет. 

Налаштування бою: 1Password проти LastPass

Ось як йде вниз: у нас дев’ять раундів, кожен з яких вартий очка. Під час кожного раунду ми будемо порівнювати та протиставляти LastPass та 1Password, щоб побачити, який кращий інструмент для цього раунду. Наприкінці ми присудимо бал. Після всього порівняння ми підрахуємо бали, щоб оголосити переможця. 

Однак, як і у всіх наших порівняннях, ми хочемо виписати ноту обережності. Ми будемо приймати остаточну позицію при виборі переможців – це те, що ми тут робимо, – але в деяких секціях є певна комбінація. Наприклад, переможець у раунді “простоти використання” багато в чому базується на особистих уподобаннях. 

Ми передмовимо наше порівняння лише тому, що LastPass та 1Password – це два чудових інструменти управління паролем. Ви можете піти в будь-який бік і мати великий досвід. Однак це було найкращим варіантом, коли ми порівнювали їх головою до голови.

1

Безпека

LastPass та 1Password рівномірно співпадають з точки зору безпеки, і пропонують відмінне шифрування та модель з нульовими знаннями. Однак, є причини, які слід використовувати 1Password проти LastPass. Він має більш унікальний підхід до безпеки, який може захистити ваші входи в разі порушення. 

1Password використовує модель безпеки із двома секретними ключами, тобто для розблокування паролів необхідні два ключі шифрування. Один з них – ваш головний пароль, який 1Password ніколи не бачить і не зберігає. Інший – це ключ пристрою, який створюється на основі технічних та програмних специфікацій, коли ви додаєте новий пристрій у свій обліковий запис. 

1 пароль-огляд-сторожова вежа

LastPass не йде так далеко, пропонуючи лише одну клавішу AES-256 для захисту (читайте наш опис шифрування для більш детальної інформації про це). Однак ця єдина клавіша проходить довгий шлях. Знову ж таки, LastPass не бачить і не зберігає головний пароль, тобто навіть якщо дані вашого акаунта викрадені, зловмисник не матиме необхідного ключа для розшифрування вашого зашифрованого сховища. 

lastpass-review-security-challenge

Ми це бачили в 2015 році, коли LastPass зазнав порушення даних. Зловмисник заповнив базу даних паролів, але, оскільки всі вони були зашифровані, вони не змогли поставити під загрозу жодні дані облікових записів користувачів. Це тому, що LastPass не знає вашого головного пароля під час створення свого облікового запису. 

Відновлення рахунку

Як вже було сказано, 1Password та LastPass використовують модель з нульовим знанням, тобто ваш головний пароль ніколи не зберігається ніде на їх серверах. Отже, це означає, що ви не можете скинути свій головний пароль у випадку, якщо ви його забудете. Без вашого головного пароля LastPass і 1Password не мають засобів довести, що ви є тим, ким ви кажете, що є. 

Це чудово для безпеки, хоча це може спричинити деякі проблеми, якщо ви забудете свій головний пароль. На щастя, 1Password пропонує невелику форму відновлення рахунку. Хоча це не так просто, як система відновлення облікового запису Keeper – читайте наш огляд Keeper, щоб дізнатися більше про це – це більше, ніж пропонує LastPass. 

Підписавшись на обліковий запис 1Password, вам буде запропоновано завантажити комплект для екстреної допомоги. На цьому аркуші паперу є ваш другий секретний ключ, адреса електронної пошти та слот для запису у вашому головному паролі. Рекомендується роздрукувати цей папір і зберігати його десь у безпечному місці, наприклад, у сейфі. 

1 пароль-огляд-екстрений комплект

Крім того, аркуш аварійного набору включає QR-код, який ви можете сканувати за допомогою програм 1Password для автоматичної автентифікації вашого облікового запису. Це прекрасний спосіб відновлення облікового запису, але саме ви повинні переконатися, що ви зберігаєте свій екстрений комплект у безпечному місці. 

Двофакторна автентифікація

Обидва наші конкуренти підтримують кілька двофакторних варіантів аутентифікації, а LastPass фактично надає інструмент, гідний нашого найкращого посібника з додатків 2FA (докладніше про це в раунді “функції”). LastPass ходить на крок далі, пропонуючи підтримку апаратної 2FA та контекстної багатофакторної автентифікації або MFA. 

Про це ми поговоримо докладніше в раунді “бізнес-планів”, але, коротше кажучи, МЗС LastPass використовує контекстний аналіз для затвердження входів, аналогічно OneLogin (читайте наш огляд OneLogin). Ця функція недоступна для окремих користувачів, але для більшості людей це не проблема. 

1Password пропонує програмне забезпечення 2FA, або через часові коди, або якусь програму аутентифікації. LastPass підтримує ті самі форми 2FA, які підтримують ключі U2F, такі як YubiKey. 1Password також нещодавно розгорнув підтримку апаратного 2FA. 

У сукупності LastPass пропонує дуже багато на шляху безпеки та іде ще більше для бізнес-абонентів. Однак основна структура безпеки 1Password технічно більш безпечна, навіть якщо обидва конкуренти можуть зберігати ваші надійні паролі на практиці. Через це ми даємо 1Password перемогу в цьому раунді. 

Раунд: Точка безпеки для 1Password

1 Логотип слова
LastPass логотип

2

Ціноутворення

Про ціноутворення можна багато поговорити, коли мова йде про LastPass та 1Password. LastPass – найкращий менеджер безкоштовних паролів, в той час як 1Password займає верхню частину списку в нашому керівництві паролів для сімей. Вони обидва мають свій час світити у майбутніх раундах. Для цього ми зосереджуємось на індивідуальних цінах. 

Наші два конкуренти рівномірно співпадають з точки зору ціноутворення, пропонуючи особисті підписки приблизно за 3 долари на місяць. Завдяки 1Password ціна отримує повний спектр функцій та 1 Гб зашифрованого файлового зберігання. Зберігання документів приємно бачити, але без можливості купувати більше, це найкраще лише для найважливіших документів. 

LastPass базується на своєму вільному плані за допомогою спільного використання пароля та LastPass для додатків. Останню особливість чудово помітити, що дозволяє використовувати автозаповнення браузера LastPass у локальних програмах. Дуже мало менеджерів паролів пропонують цю функцію – прочитайте наш огляд RoboForm на одному прикладі – так що приємно, що LastPass робить його доступним. 

Незалежно від того, який варіант ви обрали, у вас буде 30 днів, щоб спробувати послугу, перш ніж вирішити. Для 1Password – це 30-денний пробний пакет преміум-класу, без отримання кредитної картки. LastPass також пропонує місяць своїх платних функцій, але як тільки пробний період закінчиться, ви перейдете на безкоштовний рахунок. 

Однак жодна з них не пропонує політику повернення коштів. Це не сильно шкодить, враховуючи, що LastPass має свій вільний план повернутися. За допомогою програми 1Password ви все одно отримаєте доступ до свого облікового запису після безкоштовного пробного періоду, але він буде “заморожений”. Це означає, що ви не можете додавати, редагувати чи видаляти записи, а автозаповнення вимкнено. 

Хоча вони рівні і за вартістю, ми збираємось виграти LastPass. У ньому є більш рідка система для безкоштовних випробувань, тоді як 1Password не має багато чого відмовлятися. Однак у цьому раунді це може піти в будь-який спосіб.

Раунд: Точка ціни для LastPass

1 Логотип слова
LastPass логотип

3

Сімейні плани

LastPass та 1Password пропонують відмінні сімейні плани, які можуть захистити декількох користувачів за низьку щомісячну ціну. 1Password просить 5 доларів США для свого сімейного плану, пропонуючи п’ять облікових записів користувачів та п’ять облікових записів гостей для обмеженого доступу до пароля. Однак ви не обмежені п’ятьма користувачами. Ви можете додати додаткових членів у свій рахунок по 1 долар кожен. 

На жаль, LastPass не забезпечує такої гнучкості, хоча це компенсує більш щедрий та дешевий сімейний варіант. Лише 4 долари на місяць LastPass пропонує шість преміальних ліцензій для вашої родини. На додаток до того, що ви отримуєте із звичайним преміум-планом, план “Родини” також має центральну інформаційну панель та необмежену кількість спільних папок. 

Як і в попередньому раунді, і цей міг легко піти в будь-який бік. LastPass дешевший і захистить більшість сімей. При цьому, не можна заперечувати, що 1Password пропонує більшу гнучкість для користувачів з великими сім’ями. Крім того, 1Password пропонує відновити обліковий запис через інших членів сім’ї, тоді як LastPass цього не робить. 

Це невеликий виграш, але все-таки виграш. У цьому раунді ми надаємо бал 1Password. 

Раунд: Сімейні плани вказують на 1Password

1 Логотип слова
LastPass логотип

4

Безкоштовний план

LastPass займає перше місце в нашому найкращому керівництві безкоштовного менеджера паролів, з такими ретельними параметрами, як Bitwarden та KeePass (читайте наш огляд Bitwarden та огляд KeePass). Це тому, що LastPass пропонує бездротову синхронізацію та необмежений обсяг пам’яті у вільному плані, що рідко можна побачити. 

1Password, з іншого боку, не пропонує безкоштовного плану, що є величезною пропущеною можливістю. Як ви можете прочитати в нашому порівнянні Dashlane vs 1Password, навіть обмежений вільний план кращий, ніж взагалі немає вільного плану. 1Password просто пропонує 30-денний пробний період, і хоча це приємно бачити, краще обмежений безкоштовний план. 

Тут немає жодних змагань: LastPass пропонує безкоштовний план, а 1Password пропускає минулий. Незважаючи на це, важливо підкреслити, наскільки хороший безкоштовний план LastPass. Ви отримуєте майже всі функції більшості платних менеджерів паролів, не витрачаючи ні копійки, що дозволяє легко продати будь-кому на заборі про використання інструмента керування паролем. 

Раунд: Безкоштовна точка плану для LastPass

1 Логотип слова
LastPass логотип

5

Простота використання

LastPass та 1Password – це далеко не такі сервіси, як LogMeOnce (читайте наш огляд LogMeOnce). Обидва дуже прості у використанні, з обтічними інтерфейсами, які фокусуються на простоті подорожі. На щастя, жоден не жертвує функціями на користь простоти у використанні, на відміну від RememBear (читайте наш огляд RememBear). 

Починаючи з LastPass, він повністю базується на вашому веб-переглядачі, що добре. На відміну від Dashlane, який пропонує локальну програму, LastPass можна використовувати на будь-якому пристрої, що підтримує Chrome, Firefox, Microsoft Edge тощо. Це не через розширення для браузера; LastPass пропонує повний інструмент у вашому браузері. 

lastpass-review-vault

Інтерфейс браузера теж відмінний. У ньому ви можете впорядкувати записи або в списку, або у форматі, що нагадує плитку. LastPass автоматично витягуватиме зображення для більшості веб-сайтів, і ви можете впорядкувати записи в папки. Крім того, є інструменти для сортування та фільтрації ваших записів, що полегшує їх обхід. 

LastPass також не скупиться на типи записів. Стандарти враховуються: LastPass підтримує примітки, паролі, адреси та кредитні картки. Однак ви також можете зберігати інформацію про медичне страхування, SSH ключі, входи в сервер та базу даних, ліцензії на програмне забезпечення та інше. LastPass також підтримує власні шаблони, що дозволяє створювати власні елементи. 

lastpass-review-категории

Хоча LastPass вражає, 1Password дає можливість запустити свої гроші більш ніж одним способом. Доступна локальна програма, але не потрібно її використовувати. За допомогою 1Password X ви можете використовувати 1Password виключно через розширення браузера. Існує повний інтерфейс браузера, якщо ви хочете і ним користуватися. 

1password-review-starter-kit

Крім того, 1Password використовує багатосерійну систему, що дозволяє сегментувати ваші паролі будь-яким способом. У папці немає такої системи, як у LastPass, але з можливістю розділити записи на окремі сховища це навряд чи має значення. 1Password також має систему тегів у сховищах, якщо ви хочете впорядкувати свої записи. 

Також не бракує видів вступу. Як і LastPass, є кілька попередньо заданих записів, але ви можете створити власні за допомогою спеціальних полів. Хоча це в основному те саме, що і система LastPass, 1Password має більш елегантне рішення, показуючи вам поля в стандартній формі введення, а не в таблиці Excel.

1password-огляд-додавання-запис

Як і в попередніх раундах, і цей складний, тому що обидва конкуренти пропонують чудовий досвід використання з великою кількістю функціональних можливостей. Однак, 1Password має рівень польської мови в певних областях, яких не вистачає LastPass. 

Незважаючи на те, що LastPass приємно розглядати у щоденній роботі, є деякі області інтерфейсу, які за кілька років відчувають себе застарілими. Це невелика різниця, але достатня для того, щоб підключити 1Password вперед для цього раунду. 

Раунд: точка простоти використання для 1Password

1 Логотип слова
LastPass логотип

6

Особливості

LastPass та 1Password укомплектовані функціями, хоча вони не досягають рівня Dashlane (читайте наш огляд Dashlane). 1Password краще підходить для тих, хто комфортно платить за підписку, що має сенс, оскільки немає вільного плану. Однак, LastPass пропонує дуже багато. 

Починаючи з 1Password, у вашу підписку входить багато смаколиків, але нічого, що кардинально не змінює досвід. Як і інші інструменти, 1Password включає інформаційну панель безпеки під назвою “Вартова башта”, де ви можете переглядати слабкі, повторно використані та старі паролі. Він також містить розділ для потенційно небезпечних веб-сайтів. 

1загальний огляд аварійного комплекту

1Password також включає в себе “режим подорожі”, що є нашою улюбленою функцією. З його допомогою ви можете автоматично зберігати особисті дані на своєму мобільному пристрої у своєму акаунті 1Password. Якщо ви втратили телефон під час подорожі, ваша особиста інформація була б у безпеці. На щастя, ви можете відновити дані свого облікового запису одним натисканням. 

LastPass має свої унікальні особливості, найбільш вражаючими з яких є автозаповнення програм, що відображає досвід автозаповнення у вашому браузері. Інші інструменти мають таку функціональність, як RoboForm, але жоден не робить це так легко, як LastPass. Зважаючи на це, він доступний лише платним абонентам. 

lastpass-review-autofill

На щастя, LastPass Authenticator доступний для всіх передплатників. Цей інструмент є додатком 2FA у весі Google Authenticator. З його допомогою ви можете легко налаштувати 2FA на більшості основних веб-сайтів, окрім вашого облікового запису LastPass. Як і більшість функцій LastPass, вона доступна безкоштовно для всіх. 

Також безкоштовно доступний автоматичний зміна паролів LastPass, хоча на нього не варто розраховувати. Інструмент рекламує можливість змінити ваш пароль на декількох веб-сайтах одним натисканням кнопки. На жаль, нам ніколи не вдалося змусити його працювати належним чином під час тестування. 

Хоча нам більше подобаються функції 1Password в цілому, LastPass має перевагу, враховуючи свій вільний план. Основний функціонал, такий як синхронізація з кількома пристроями та можливість ділитися паролями, є у вільному плані LastPass, завдяки чому він відчуває себе повністю функціональним інструментом. 1Password має більше дзвіночків, але це змушує вас платити за них. 

Круглий: Особливості точки для LastPass

1 Логотип слова
LastPass логотип

7

Мобільні програми

LastPass та 1Password пропонують відмінні мобільні додатки, гідні місця у нашому головному менеджері паролів для керівництва iOS Для 1Password досвід роботи на робочому столі не відображений, але це не погано. Ви можете швидко переключитися між різними сховищами та записами за допомогою легкого для розуміння нижнього меню. 

1Password-iOS

Замість того, щоб відчувати себе копією версії браузера, 1Password на iOS, Android та інших платформах смартфонів відчуває, що він був створений з нуля. Наприклад, на iOS вона інтегрується з Apple Watch, дозволяючи затверджувати коди 2FA та швидко отримувати доступ до певних записів. 

LastPass також має чудовий мобільний додаток, хоча він відчуває себе тісною версією браузера. Але все працює як слід, і LastPass автоматично заповнює поля для входу на iOS та Android. Вам потрібно буде входити щоразу, коли ви хочете заповнити поле, але, на щастя, процес є простим з біометричною автентифікацією. 

LastPass-iOS

Ще раз – це близький. Мобільна робота для LastPass та 1Password – це безперебійно, незалежно від того, ви перебуваєте на iOS чи Android. Здебільшого, це зводиться до того, якому додатку ви віддаєте перевагу більше. Для нас 1Password – переможець, який пропонує більш досконалий мобільний досвід. Однак, LastPass на мобільному телефоні теж відмінний. 

Раунд: Мобільний додаток для 1Password

1 Логотип слова
LastPass логотип

8

Бізнес-плани

LastPass та 1Password входять до числа найпопулярніших інструментів пароля для малого бізнесу та з поважних причин. Обидва пропонують комплексні інструменти для великих та малих підприємств, що виходять за рамки стандартного управління паролем. Однак, між цими двома проблемами є різні відмінності: LastPass пропонує більшу стабільність для більшого вбрання. 

Починаючи з цього року, LastPass пропонує два бізнес-плани: Команди та Підприємство. Перший рекомендований для менш ніж 50 користувачів, пропонуючи основні бізнес-функції, але пропускаючи інтеграцію минулих каталогів, можливості SSO та MFA. План Enterprise краще для великих торгових точок, пропонуючи налаштовані політики безпеки, SSO та спеціалізованого менеджера акаунтів. 

lastpass-бізнес

Крім того, LastPass пропонує МЗС самостійно, а також пакет МЗС та службу Enterprise. Для великого бізнесу функції чудові, особливо з простотою використання LastPass. Однак, підписки на бізнес коштують дорого, найдорожчий план – 8 доларів на користувача на місяць. 

1Password не має стількох варіантів для великого бізнесу, якщо ви не обрали його лише для підприємства, що використовується лише для контактів. Інакше у вас є два рівні: Команди та Бізнес. План команд – це в основному особиста підписка на 1Password для кожного користувача вашої компанії. Премія в 1 долар за особисту підписку припадає на інтеграцію Duo.

1пар-слово

Підписка на бізнес вартістю 8 доларів на кожного користувача на місяць набагато вражає. Незважаючи на те, що він дорогий, він забезпечений краєм з функціями, демонструючи VIP-підтримку, 5 Гб зашифрованого зберігання документів на користувача та детальний контроль користувачів. Кожен користувач також отримує безкоштовний рахунок 1Password Families, який коштує 5 доларів на місяць самостійно. 

Обидва варіанти є дорогими, з високими місячними тарифами та без ярусних знижок. Однак, враховуючи ціну, 1Password має більше сенсу для малого бізнесу. Незважаючи на те, що він дорогий, він оснащений функціями, гідними цінника за $ 8 на місяць, що чудово підходить для менших команд. 

Раунд: Бізнес-плани вказують на 1Password

1 Логотип слова
LastPass логотип

9

Підтримка

Підтримка менеджера паролів зазвичай недостатня, і на жаль, один із наших конкурентів відповідає цьому опису. Хоча ми бачили гірше, система підтримки LastPass вважає датується, що ще більш образливо, оскільки вам потрібно буде переглядати ресурси самодопомоги, щоб знайти контактну форму. 1Password – це навпаки, з найкращою підтримкою, яку ми бачили. 

LastPass не має поганої підтримки, але це, безумовно, може бути краще. У базі знань є декілька корисних статей, але нічого, що надто глибоко, є форум спільноти для будь-яких запитань про переповнення. На жаль, вам потрібно використовувати ці ресурси, щоб звернутися до служби підтримки; LastPass не пропонує окремої лінії для запитів електронною поштою. 

lastpass-огляд-база знань

1Password не тільки пропонує швидку підтримку електронною поштою, але й допомагає через свою сторінку Twitter та форуми спільноти. Однак найбільше вражають ресурси самодопомоги. Статті чисто викладені і заповнені деталями. Існують навіть деякі відеоуроки та переклади для статей підтримки. 

1загадка-база знань

Хоча база знань найбільше вражає, форуми, ймовірно, будуть найкориснішими для вас. Протягом нашого часу ми проводили моніторинг різних потоків, щоб оцінити уважність громади, і ми раді повідомити, що спільнота 1Password жива та активна. Більшість ниток отримує відповідь протягом декількох хвилин, незалежно від того, день чи ніч.

Багато наших попередніх раундів були близькими, але ми, на жаль, закінчуємо антикліматичну ноту. LastPass проходить в плані підтримки та порівняно з іншими інструментами – це все, що потрібно. Однак, порівняно з 1Password, він практично не відповідає.  

Раунд: Точка підтримки для 1Password

1 Логотип слова
LastPass логотип

10

Фінальні думки

Із дев’яти раундів 1Password вийшов із шістьма перемогами, а LastPass – з трьома. Хоча це остаточне визначення того, хто з них виграє битву LastPass vs 1Password, це порівняння було набагато ближче, ніж ми очікували. LastPass все ще є фактичним варіантом для безкоштовних інструментів. Однак, якщо мова йде про оплату, 1Password – це явний переможець. 

Переможець: 1Password

З урахуванням речей, 1Password пропонує велику цінність, навіть якщо він пропускає вільний план. Хоча ми давали раунд “функції” LastPass, це не означає дискредитацію унікальних пропозицій 1Password. Це найкращий варіант. Однак, LastPass все ще є життєздатним варіантом для тих, хто має бюджет. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me