Revízia Backblaze B2 – Aktualizovaná 2020

Backblaze B2 Review

Backblaze B2 môže byť dnes najdostupnejším a najjednoduchším poskytovateľom IaaS na súčasnom trhu. Obmedzená sieť serverov a niekoľko ďalších drobných problémov však bráni dokonalému skóre. Pozrite sa na našu úplnú recenziu, ktorá vám pomôže rozhodnúť sa, či je pre vás Backblaze B2 vhodný spôsob.


Ak sa snažíte vybrať medzi Backblaze B2 alebo Amazon Glacier alebo medzi B2 a akoukoľvek inou službou IaaS, pristáli ste v pravom rohu internetu. V tomto preskúmaní Backblaze B2 preskúmame prínosy jednej z najdostupnejších a najjednoduchších možností použitia cloudovej infraštruktúry, ktoré sú k dispozícii.

Pokryjeme cenu Backblaze B2, možno jej najväčší predajný bod, a rozprávame sa o tom, za aké náklady táto cenová dostupnosť príde, vrátane obmedzenej siete serverov. Taktiež sa pozrieme na skúsenosti používateľov, vrátane klienta Backblaze B2 a API, a kryjeme šifrovanie Backblaze B2 a ďalšie aspekty zabezpečenia..

Ak hľadáte kompletný prehľad o trhu cloud IaaS, vrátane informácií o tom, kde je medzi najlepšími službami B2 slot, naša najlepšia recenzia cloud IaaS je sprievodca, ktorý hľadáte.

Aby sa klienti tretích strán mohli spárovať s B2, máme tiež prehľad najlepších klientov s prenosom súborov, ktorí pokrývajú jednoduché nástroje, okrem recenzií sofistikovanejších služieb, ako sú CloudBerry Backup a Storage Made Easy..

Alternatívy pre Backblaze B2

silné stránky & slabé stránky

stanovenie ceny

Pri prihlásení na odber funkcie Backblaze B2 je na výber iba jeden typ úložiska a sadzby sú pevné. Pre porovnanie, Amazon S3 má štyri typy úložísk a sadzby sa líšia v závislosti od regiónu, čo môže viesť k zmätku a neočakávaným faktúram na konci mesiaca (prečítajte si našu recenziu Amazon S3)..

Analýza B2 má nižšie náklady na analýzu, čo je výhodou, keď je faktorom, že je tiež lacnejšia ako akýkoľvek plán Amazonky, vrátane Amazonského ľadovca. Iba poskytovatelia IaaS lacnejší z rozpočtu Wasabi. Wasabi má opäť minimálny poplatok za ukladanie dát 1 TB, či už ho používate príliš veľa, zatiaľ čo B2 vám umožňuje ukladať tak málo alebo toľko údajov, koľko potrebujete (prečítajte si našu recenziu Wasabi).

Poplatky B2 sú rozdelené medzi skladovanie a používanie. Pre tých, ktorí hľadajú jednoduchší prístup k online zálohovaniu, ponúka spoločnosť neobmedzenú online zálohu za 5 dolárov mesačne. Môžete si o tom prečítať v našej recenzii Backblaze.

Spätné ukladanie B2

Prvých 10 GB úložného priestoru typu cloud je zadarmo. Ukladací priestor potom stojí pol centa za gigabajt mesačne, zhruba štvrtina nákladov na Amazon S3, Microsoft Azure a Google Cloud..

Backblaze neposkytuje žiadne zľavy pre tých, ktorí ukladajú terabajty údajov, ale pri rýchlosti, ktorá každý mesiac vyjde na 5 dolárov za terabajt, to nie je problém..

Spätné použitie B2

Spätné účtovanie poplatkov za výstupné aj API hovory. Egress predstavuje sťahovanie súborov a za každý gigabajt, ktorý sa každý mesiac sťahuje, predstavuje sadzbu 1 dolár centa. Zatiaľ čo Wasabi neúčtuje poplatok za výstup vôbec, miera Backblaze je stále jedna desatina rýchlosti výstupu, ktorú účtujú spoločnosti Microsoft a Google..

Za túto kontrolu nás zvlášť nezaujímajú poplatky za volanie rozhrania API, pretože sa zameriavame skôr na úložisko B2 na ukladanie súborov, než na vytváranie aplikácií zameraných na zákazníka. Stručne povedané, tieto poplatky sú rozdelené do troch tried, transakcie A, B a C. Transakcie triedy A sú bezplatné, zatiaľ čo triedy B a C narastajú po absolvovaní 2 500 transakcií..

Za hovory triedy B sa účtujú štyri desatiny percenta z 10 000 transakcií a za hovory triedy A sa účtuje rovnaká suma, ale za 1 000 transakcií. Podrobnosti o tom, ktoré hovory sú klasifikované ako, nájdete v cenníku transakcií spoločnosti Backblaze.

Sieť servera

Najväčším dôvodom na zváženie alternatív Backblaze B2, dokonca aj tých, ktoré stoja omnoho viac, je to, že sieť servera B2 je obmedzená na jedno dátové centrum. Toto zariadenie sa nachádza v Sacramente v Kalifornii.

B2 preto najlepšie funguje pre ľudí v Spojených štátoch, zatiaľ čo ľudia z iných častí sveta môžu zvážiť ďalšie možnosti. Aj v USA sa môžu vyskytnúť problémy s preťažením siete a prekážkami na serveroch, ktoré by mohli ovplyvniť rýchlosť.

Pri testovaní rýchlosti pripojenia Backblaze môžete otestovať rýchlosť pripojenia a skontrolovať latenciu pri pripojení k sieti B2. Pokiaľ ide o latenciu, nástroj meria ping a jitter.

Jednoduchosť použitia

Backblaze UX zodpovedá jednoduchosti štruktúry nákladov. Predtým, ako začnete ukladať súbory v cloude, musíte vytvoriť skupiny ako v prípade všetkých služieb cloudovej infraštruktúry. Vedrá, niekedy nazývané aj kontajnery, fungujú ako adresáre najvyššej úrovne. Pomáhajú organizovať váš online obsah.

Na jeden účet môžete vytvoriť až 100 vedier a môžu uložiť toľko údajov, koľko potrebujete, a akýkoľvek typ súboru. Maximálna veľkosť súboru je, ale pri 10 TB by nemala spôsobiť žiadne problémy.

Vytvorte vedro prihlásením sa do rozhrania B2 a kliknutím na odkaz „vedro“ na ľavej strane. V okne vedier môžete zobraziť všetky, ktoré ste už vytvorili, a nastaviť nové kliknutím na tlačidlo „vytvoriť vedro“.

BackblazeB2.CreateBucket

Keď vytvoríte vedro, zobrazí sa výzva, aby ste mu dali jedinečný názov a nastavili ho ako verejný alebo súkromný.

BackblazeB2.BucketDetails

Rozdiel medzi nimi je v tom, že k zdieľateľným adresám URL vygenerovaným pre súbory vo verejných vedrách môže pristupovať ktokoľvek, zatiaľ čo adresy URL v súkromných vedierkach vyžadujú na prístup autentifikačný token. Tento token môžete vygenerovať prostredníctvom webovej stránky.

Verejné vedrá môžete neskôr zmeniť na súkromné ​​vedrá, alebo naopak, z hlavného panela B2 kliknutím na „nastavenie vedra“ pre kontajner, ktorý chcete zmeniť. K dispozícii je tiež možnosť nastavenia „životného cyklu“, ktorá určuje, koľko verzií sa každý súbor uchová.

BackblazeB2.BucketSettings

Ak chcete integrovať aplikácie tretích strán s programom B2, musíte načítať ID účtu a vytvoriť kľúč rozhrania aplikácie. Používanie kľúčov API je medzi poskytovateľmi IaaS bežné, čo vám umožní nadviazať zabezpečené pripojenia.

Existujú rôzne nástroje tretích strán, ktoré môžete pripojiť k B2 na nahrávanie a načítanie súborov. Medzi obľúbené tipy patria CloudBerry Backup, Storage Made Easy a Cyberduck. Sieťovú jednotku môžete na počítači vytvoriť aj pomocou softvéru, napríklad Mountain Duck.

Kliknutím na záložku „Prehľadávať súbory“ na ľavej strane môžete z rozhrania B2 vytvárať priečinky a nahrávať súbory do svojich vedier. Rozhranie podporuje drag-and-drop, takže môžete pridať viac súborov naraz, čo je funkcia, ktorú nenájdete s Google Cloud, Microsoft Azure alebo Amazon S3.

Môžete tiež sťahovať súbory a vytvárať snímky súborov, aby ste ich zachovali vo svojom súčasnom stave na obnovenie.

BackblazeB2.CreateSnapshot

Informačný panel B2 obsahuje užitočné informácie, ktoré vám pomôžu spravovať váš účet, vrátane veľkosti segmentov a počtu súborov v nich. K dispozícii je karta Prehľady s informáciami o účte vyššej úrovne, ako sú napríklad celkové a uložené a stiahnuté gigabajty.

Jednou z pohodlnejších funkcií služby B2 je, že pre svoj účet môžete nastaviť upozornenia a limity pre doláre. Pomôže vám to zaistiť, aby ste náhodou nezostavili veľký účet.

BackblazeB2.CapsAlerts

Backblaze poskytuje pekne navrhnuté UX, ktoré patrí medzi najlepšie na trhu cloud IaaS. Z tohto dôvodu je to skvelá voľba pre majiteľov malých a stredných podnikov, ktorí sa chcú vyhnúť prekážkam pri implementácii a veľkým účtom.

zabezpečenia

Všetky súbory nahraté na Backblaze B2 sú uložené na viacerých diskoch a serveroch. V prípade zlyhania jedného disku sa tak inde nachádzajú ďalšie kópie vašich súborov. B2 dosahuje päť deväť uptime.

Backblaze má dokument, ktorý podrobne popisuje jeho bezpečnosť dátového centra, ak sa chcete ponoriť do detailov. Medzi najdôležitejšie patrí bezpečnosť 24 hodín denne, 7 dní v týždni, prístup na kľúčové karty, biometrické skenery, mantrapy a video dohľad.

Backblaze B2 Encryption

Šifrovanie Backblaze B2 zahŕňa ochranu počas prepravy, ale nie v pokoji. Šifrovanie počas prepravy využíva SSL na potlačenie kybernetických útokov typu človek v strede. To je skvelé, ale očakávame, že nedostatok šifrovania v pokoji bude pre niektorých bolesťou.

Potlačte príčiny, že nešifruje súbory na strane servera, pretože by to rušilo niektoré prípady použitia, napríklad poskytovanie súborov. Táto výhovorka je taká tenká, ako prichádzajú. Mnoho ďalších poskytovateľov IaaS, vrátane kolegov, ktorí si vyberajú Wasabi, šifruje údaje v pokoji.

Ak chcete používať B2 a chcete zostať v bezpečí, budete chcieť svoje údaje pred odovzdaním do cloudu šifrovať. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako to dosiahnuť, je použiť klienta tretej strany, ktorý má možnosť súkromného šifrovania. Napríklad, ak používate CloudBerry Backup na nahrávanie súborov do B2, môžete sa rozhodnúť ich skramblovať pomocou protokolu Advanced Encryption Standard..

Backblaze B2 dvojfaktorové overenie

Webová stránka Backblaze podporuje dvojfaktorové overenie. Zapnite túto funkciu a pri prihlásení z neznámych počítačov sa zobrazí výzva na zadanie ďalšieho bezpečnostného kódu odoslaného prostredníctvom textovej správy. Výhodou je, že ak je vaše heslo prasknuté alebo ukradnuté, ktokoľvek ho získal, nebude sa môcť prihlásiť do vašej služby bez tohto kódu.

podpora

Backblaze spravuje webovú stránku podpory, kde nájdete články týkajúce sa cloudového úložiska B2. Táto stránka je prehľadávateľná a rozdelená do kategórií, ktoré vám pomôžu rýchlejšie nájsť relevantné články.

B2 poskytuje zákazníkom bezplatnú podporu, ktorá zahŕňa priamu pomoc prostredníctvom e-mailu. Pridajte údaje o svojej kreditnej karte do svojho účtu B2 a môžete očakávať, že sa e-mail otočí do jedného pracovného dňa. Bez pridania vašej kreditnej karty môžu odpovede trvať až dva pracovné dni.

Ak potrebujete lepšiu podporu, môžete prejsť na jeden z dvoch plánov platenej podpory. Prvá cena stojí 150 dolárov mesačne a skracuje čas odozvy na dve pracovné hodiny. Druhá stojí 400 dolárov mesačne a pridáva linku podpory 24/7.

Aj keď nerád vidíme, že spoločnosti účtujú poplatky za podporu, je to normou, pokiaľ ide o poskytovateľov IaaS. Väčšina z nich neposkytuje ani bezplatnú e-mailovú podporu, takže tu môžeme prinajmenšom poskytnúť rekvizity.

Záverečné myšlienky

Až kým Wasabi neprišiel na scénu v roku 2017, niet pochýb o tom, že Backblaze B2 bol najlepším dostupným poskytovateľom IaaS rozpočtu v cloude. Skutočnosť, že Wasabi má pre Backblaze dve dátové centrá, jedno a tiež nižšie náklady, znížilo náš pohľad na B2. To znamená, že je tu stále veľa.

Žiadne minimum úložného priestoru a rýchlosť ukladania na pol centa za gigabajty znamenajú veľkú hodnotu pre domácich a firemných používateľov. Aj keď by sme radi videli, že Backblaze úplne znižuje svoj poplatok za výstup, táto sadzba je dostatočne nízka, aby nemala viesť k veľkým účtom, najmä ak využívate funkciu obmedzenia limitu B2.

Najlepšie zo všetkého je, že B2 sa ľahko používa a podporuje široká škála aplikácií tretích strán, od Cyberduck po CloudBerry Backup. Pre používateľov so sídlom v USA stojí za to získať bezplatný 10 GB účet, aby ste zistili, či rýchlosť prenosu súborov vyhovuje vašim potrebám.

Zvonte, či si myslíte, že Backblaze B2 má zmysel ako služba IaaS v komentároch nižšie a ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map