Recenzia úložiska Wasabi – aktualizovaná 2020

Recenzia úložiska Wasabi

Wasabi, nový hráč na trhu SaaS, má v oblasti funkcií veľa pravdy, ale pokiaľ ide o ceny, berie zlatý prsteň..


Pre tých, ktorí chcú vytvoriť cenovo dostupné riešenie zálohovania online, ktoré nezahŕňa Backblaze alebo IDrive, je spoločnosť Wasabi hotová spoločnosť, ktorá stojí za zváženie. Spoločnosť Wasabi, nový vstup na trh cloudovej infraštruktúry, sa presadila vďaka cenám výrazne nižším ako konkurenčné služby, ako je Amazon S3, a to okrem rýchlostí, ktoré vás nenechajú prekliatím bohov..

Ako riešenie cloudovej infraštruktúry poskytuje Wasabi serverový priestor na hosťovanie vašich súborov, ale neponúka veľkú pomoc pri získavaní týchto súborov. Ak ho chcete použiť ako online zálohovací nástroj, musíte ho spárovať so zálohovacím softvérom, ako je napríklad CloudBerry Backup – obľúbený produkt Cloudwards.net uvedený v našom najlepšom online sprievodcovi zálohovaním..

Počas tejto kontroly Wasabi prebehneme základné funkcie, náklady a ďalšie prvky, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či je Wasabi najlepším riešením cloudovej infraštruktúry pre vaše potreby. Aj keď je cena správna, môžete sa zaregistrovať na skúšobný účet 1 WB Wasabi a vyskúšať ho pred potvrdením.

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Wasabi je služba cloudovej infraštruktúry, niekedy označovaná aj ako infraštruktúra ako služba (IaaS). Myšlienkou IaaS je poskytnúť prístup k cloudovým serverom, ktorý môžu podniky a jednotlivci použiť na správu súborov.

Pozeráme na Wasabi čisto ako na online zálohovacie riešenie, ale môžete ho použiť aj na cloudové úložisko (zistiť rozdiel medzi cloudovým úložiskom a online zálohovaním) alebo dokonca vyvinúť svoju vlastnú cloudovú aplikáciu..

Wasabi vám umožňuje nahrávať priečinky aj súbory prihlásením sa do svojho účtu online. Aby ste však Wasabi mohli efektívne používať na online zálohovanie, musíte ho spárovať so samostatnou aplikáciou.  

Duplicati (prečítajte si našu recenziu Duplicati) je solídna bezplatná online zálohovacia aplikácia, ktorá spolupracuje s Wasabi. Ak však dokážete zoškrabať jednorazový licenčný poplatok vo výške 30 USD, odporúčame vám použiť CloudBerry Backup (prečítajte si našu recenziu na zálohovanie CloudBerry).

Wasabi a CloudBerry

CloudBerry Backup je komplexné riešenie cloudového úložiska, ktoré možno použiť na zálohovanie údajov do viac ako 50 rôznych cloudových služieb vrátane Wasabi. CloudBerry Backup vám umožní naplánovať zálohovanie súborov na Wasabi alebo spustiť nepretržité zálohovanie, čím zaistíte, že váš plán katastrof je vždy aktuálny.  

Aplikácia môže tiež zašifrovať súbory pred ich odoslaním a súčasne ich zálohovať do Wasabi aj do lokálneho úložného zariadenia, aby bolo možné nastaviť hybridné zálohovanie. Umožňuje tiež nastavenie verzií súborov a dá sa použiť na obraz celého disku.

Spárovaním Wasabi s CloudBerry Backup získate v podstate jeden z najvýkonnejších a najúspornejších zálohovacích zážitkov, ktorý ponúka, využíva výhody funkcií CloudBerry a lacných plánov Wasabi..

Wasabi má momentálne jedno dátové centrum, ktoré sa nachádza vo Virgínii v Spojených štátoch. Začiatkom roku 2018 sa plánuje otvorenie druhého dátového centra v západných Spojených štátoch. Po spustení si budete môcť vybrať, do ktorého zariadenia chcete zálohovať svoje údaje..

Ani dve dátové centrá nie sú takmer také, aké ponúka Amazon S3, ktoré majú servery po celom svete. Toto je jedna z kompromisov v súvislosti s účasťou na Wasabi, hoci ak sa nachádzate v Spojených štátoch, nemalo by to spôsobiť žiadne problémy.   

Wasabi umožňuje, aby ste vedrá úložného priestoru „nemenovali“, čo znamená, že akékoľvek dáta, ktoré sú doň zapísané, nemôžu byť odstránené alebo zmenené. Táto funkcia je ideálna na vytváranie plánov obnovy po havárii, ktoré sú v súlade s HIPAA.

V rámci cloudu je Wasabi navrhnutý tak, aby vykonával kontrolu údajov každých 90 dní po dobu uloženia akéhokoľvek súboru. Tým sa zabezpečí, že súbory zostanú nedotknuté. Spoločnosť vyhlasuje trvanlivosť 11 x 9s, čo znamená, že by ste nikdy nemali súbory skutočne stratiť. Za to samozrejme môžeme vziať len slovo spoločnosti, pretože ide o tvrdenie, že nie je možné vetovať na jeden účet s obmedzenými údajmi..

Wasabi vám tiež umožňuje nastaviť zásady uchovávania odstránených súborov, ktoré, ako sa dá predpokladať, sa týkajú toho, ako dlho musíte obnovené súbory obnoviť. Mnoho online záložných nástrojov, ktoré sa spárujú s Wasabi, vrátane CloudBerry Backup, vám tiež umožňuje prispôsobiť zásady uchovávania.

To je o všetkom, čo sa týka funkcií. Ako IaaS však funkcie nie sú dôležitou vecou. Náklady a výkon sú dôležitejšie, ktorých hodnotenia sa objavujú.

stanovenie ceny

Z dvoch nárokov spoločnosti Wasabi na Amazon S3 je najjednoduchšie overiť štruktúru cien. A, ako som sľúbil, je lacný.

StorageEgress (sťahovanie)
náklady:0,0039 USD za GB0,04 USD za GB
Poznámky:Minimálne 1 TB

Wasabi nedávno zaviedla nové predvolené ceny, ktoré sú 0,0049 dolárov za gigabajt mesačne. To vyjde na asi 5 dolárov za terabajt, čo je krádež.

Nevýhodou je, že musíte platiť najmenej 1 TB každý mesiac, aj keď toľko nepoužívate. Vzhľadom na to, že Amazon S3, Google Cloud a Microsoft Azure stoja štyrikrát viac, je to pravdepodobne následná myšlienka.

Jadrom novej ceny je to, že Wasabi už neplatí poplatky za sťahovanie – alebo sťahovanie súborov. To je poplatok, ktorý nájdete takmer u každého iného cloudového riešenia IaaS.

Ak dávate prednosť starej cenovej štruktúre Wasabi, stále sa môžete zaregistrovať. Za týchto podmienok je cena základného úložiska 0,0039 USD za gigabajt mesačne.

Staršie ceny nezahŕňajú poplatky za výstup, ktoré dosahujú 0,04 USD za stiahnutý gigabajt. To znamená, že ak si z Wasabi stiahnete 1 TB dát, bude to stáť 40 dolárov.

Je to lacnejšie ako Amazon, Azure a Google Cloud, ale dvakrát toľko ako Backblaze B2, ktorý účtuje 0,02 USD za gigabajt (o tom si prečítajte v našej recenzii Backblaze for Business)..

Ak sťahujete často, odporúčame vám zvoliť si novú cenu. Ak sa však rozhodnete urobiť chybu, môžete si medzi cenovými možnosťami prepnúť neskôr.

Celkovo by sa ceny spoločnosti Wasabi mali vzťahovať na podniky s rozpočtom. Je dokonca dostatočne nízka, aby sa dosiahlo cenovo dostupné riešenie domácej zálohy, a to aj pri jednorazovom poplatku 30 dolárov za zálohovanie CloudBerry..

Jednoduchosť použitia

Registrácia do Wasabi trvá najviac pár minút. V našom prípade sme vytvorili skúšobný účet, ktorý vyzval verifikačný e-mail na vytvorenie hesla účtu.

Po prihlásení do nového účtu na webových stránkach Wasabi budete musieť vytvoriť vedro (úložisko údajov), aby ste mohli začať zálohovať údaje. Môžete si vytvoriť ľubovoľný počet vedier.

Musíte dať svojmu vedru meno. K dispozícii je tiež rozbaľovacia ponuka na výber oblasti, ktorá sa vzťahuje na umiestnenie dátového centra. Ako už bolo spomenuté, v súčasnosti je jediným miestom iba USA-východ (Ashburn, VA). Začiatkom roku 2018 sa otvára prevádzka zariadení USA-západ..

Dostanete tiež možnosť povoliť alebo pozastaviť vytváranie verzií a protokolovanie. Verzovanie odkazuje na uloženie minulých kópií zmenených súborov v prípade, že chcete zmeny vrátiť. V prípade potreby môžete obe nastavenia prepnúť neskôr.

Posledným krokom pre vytvorenie vedra je skontrolovať váš výber a stlačiť tlačidlo „vytvoriť vedro“.

Ak chcete, môžete nahrať priečinky a súbory priamo do svojho novovytvoreného vedra Wasabi, ale pre online zálohovanie to nie je efektívne, pretože sa jedná o jednorazové odovzdanie

Programy Duplicati a CloudBerry Backup majú možnosti nepretržitého aj plánovaného zálohovania, aby ste sa uistili, že vaše počítačové súbory sú chránené, bez toho, aby ste museli proces riadiť manuálne. To, a oni majú mnoho ďalších užitočných funkcií okrem navrhnutých tak, aby vaše zálohovanie pohodlnejšie, inkluzívnejšie a bezpečnejšie.  

Aby ste mohli k Wasabi pripojiť online zálohovaciu aplikáciu, musíte si vygenerovať prístupový kľúč, ktorý môžete urobiť prihlásením sa do svojho účtu online, kliknutím na ponuku s tromi bodkami v pravom hornom rohu a výberom položky „môj profil“ . “

Potom kliknite na kartu Prístup API.

Tam môžete vygenerovať kľúč aj tajný kľúč, ktorý umožní, aby sa vaše vybrané záložné riešenie pripojilo k vášmu vedru Wasabi.

Napríklad pri službe CloudBerry Backup zadáte kľúče pri prvom výbere služby Wasabi ako cloudovej služby podľa vášho výberu pri vytváraní nového plánu zálohovania.

Nebudeme vás sprevádzať zvyškom procesu nastavenia pomocou služby CloudBerry Backup, pretože to je mimo rozsahu tohto článku. Je to však celkom jednoduché.

Celkovo je strana Wasabi asi taká jednoduchá, ako sa dá. Účinnejšou bude služba zálohovania, ktorú s ňou vyberiete.

rýchlosť

Wasabi robí niekoľko tvrdých tvrdení o rýchlosti, vrátane toho, že je šesťkrát rýchlejší ako Amazon S3. Najmä na svojej webovej stránke Wasabi tvrdí, že do piatich sekúnd zapíše 456 MB údajov v porovnaní so 75 MB pre Amazon S3. Môžete si vyžiadať úplnú správu – vrátane pokynov na obnovenie testov – od spoločnosti Wasabi, ak potrebujete vykonať vlastné testy pred potvrdením..

Pre väčšinu používateľov je nepravdepodobné, že by sa dotkli hlásených rýchlostí Wasabi. To platí najmä pri používaní WiFi. Ak je napríklad rýchlosť vášho pripojenia Wi-Fi 10 Mb / s, absolútne najrýchlejší prenos dát 1000 MB údajov pomocou jediného vlákna je niečo viac ako 14 minút.

Vykonali sme vlastné testy, aby sme zistili, ako rýchlo sme mohli nahrávať a sťahovať súbory pomocou Wasabi s CloudBerry Backup. Na tieto testy sme použili priečinok s kapacitou 1 GB a pracovali sme cez sieť WiFi s rýchlosťou sťahovania 10 Mbps a 22 Mbps.

Tu sú naše výsledky:

Test jeden
Test dva
priemerný
nahrať:19 minút19 minút19 minút
Stiahnuť ▼11 minút12 minút11,5 minút

Tieto rýchlosti nie sú hrozné, ak sa domnievate, že súbory boli pred odoslaním šifrované službou CloudBerry. Sú však tiež v súlade s tým, čo sme videli s Amazon S3, Google Cloud, Backblaze B2 a mnohými ďalšími riešeniami IaaS..

Pre informáciu sme tieto testy vykonali zo SE Asia. V Spojených štátoch pravdepodobne uvidíte lepšiu výkonnosť. Samozrejme, ak pracujete odkiaľkoľvek okrem USA, Amazon S3 má regionálne servery, ktoré môžete použiť, zatiaľ čo Wasabi ich nemá. Pravdepodobne sa tak nakloní rýchlostný faktor v prospech Amazonky.

zabezpečenia

Wasabi ukladá vaše údaje v kalených dátových centrách určených na potlačenie fyzických aj virtuálnych útokov. Dátové centrá sú 4. stupňa, čo je najvyššie hodnotenie inštitútu Uptime Institute s 99,9 percentnou zárukou dostupnosti. Bezpečnostné hliadky sú na mieste 24 hodín denne a sú podporované sledovaním CCTV. Biometrické skenery tiež pomáhajú predchádzať narušiteľom.

Dáta sú v cloude Wasabi šifrované v pokoji, aj keď nešifrujete pomocou online zálohovacieho softvéru. HTTPS sa tiež používa na zabezpečenie nahrávania a sťahovania z online odpočúvania prostredníctvom útokov typu človek v strede a podobne. Ak chcete dosiahnuť väčšiu ochranu, zvážte aj spustenie siete VPN (nájdenie najlepšej siete VPN)..

Wasabi vám nedáva prístup k šifrovacím kľúčom ani možnosť ich nastaviť sami. Aj keď je šifrovanie na strane servera zavedené, odporúčame vám použiť online nástroj na zálohovanie, ktorý vám umožní šifrovať súbory pred opustením počítača. Súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end zaručuje nikomu okrem čítania súborov.

Duplicati aj CloudBerry podporujú súkromné ​​šifrovanie, rovnako ako mnoho iných zálohovacích nástrojov online.

podpora

Wasabi ponúka základnú podporu, ktorá je bezplatná, a prémiovú podporu za statných 300 dolárov mesačne. Hlavným rozdielom podľa webovej stránky Wasabi je to, že prémiovou podporou získate telefonickú podporu a prioritnú e-mailovú odpoveď.

Na e-mailové otázky týkajúce sa základných odberateľov sa zvyčajne odpovedá počas pracovných dní od 8:00 do 17:00. EST. Na e-maily s prémiovou podporou sa odpovedá 24 × 7. Podpora Wasabi nás informovala, že spoločnosť sa bude snažiť odpovedať na e-maily od ne prémiových účastníkov v čase mimo prevádzky, v závislosti od dostupnosti zdrojov..

Testovanie prioritnej podpory sme netestovali, ale spustili sme niekoľko testovacích e-mailov, aby sme mohli merať základnú dobu odozvy podpory. Odpovede sme dostali späť do jedného dňa pri všetkých príležitostiach a dokonca sme dostali odpoveď v nedeľu.

Wasabi má malú informačnú základňu a dokumenty technickej podpory. K dispozícii je tiež video na začiatok.

Podpora Wasabi nie je všeobecne zlá a zástupcovia sa zdajú byť priateľskí a informovaní. Preto by sme radi videli nejakú formu bezplatného živého kanála, ako je chat a podpora 24 × 7 pre všetkých používateľov. Poplatok za prémiovú podporu vo výške 300 dolárov mesačne je tiež trochu vyšší.  

Verdikt

Je ťažké pripísať tvrdenia Wasabi o rýchlosti týkajúce sa Amazonu S3. Je nepravdepodobné, že ak na zálohovanie používate Wasabi, získate šesťkrát vyššiu rýchlosť ako Amazon.

V skutočnosti, v závislosti od vašej polohy, je pravdepodobné, že Amazon pre vás bude fungovať lepšie vďaka tomu, že má globálnu sieť serverov. Wasabi má medzitým v čase písania tohto článku vo Virgínii iba jediné dátové centrum s plánom otvoriť druhé začiatkom roku 2018..

To znamená, že niet pochýb o tom, že Wasabi je nielen výrazne lacnejší ako Amazon, pretože pre väčšinu používateľov bude predstavovať lepšiu hodnotu ako dokonca rozpočet Backblaze B2. Okrem toho je služba ľahko použiteľná, bezpečnosť vyzerá solídne a podpora sa javí ako responzívna.  

Ak hľadáte nastavenie domácej zálohy 1 TB, zdá sa, že spárovanie Wasabi so službou CloudBerry Backup vyzerá ako spôsob. Aj keď je určite potrebné viac práce, takéto riešenie vám môže ušetriť peniaze za možnosti zálohovania online, ako je Backblaze a IDrive, dva z tipov Cloudwards.net pre najlepšie online zálohovanie.   

To je náš horúci záber na Wasabi. Samozrejme vítame ďalšie názory, takže neváhajte a zanechajte svoje pripomienky v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me