Recenzia súborov Rackspace Cloud – aktualizovaná do roku 2020

Rackspace Cloud Files Review

Hoci je Rackspace Cloud Files vynikajúcim poskytovateľom služieb, jeho služby sú nadštandardné: je to zďaleka najdrahší poskytovateľ IaaS. Prečítajte si úplné rozdelenie jeho cenovej štruktúry v našej recenzii Rackspace a pravdepodobne sa k nám pripojte, aby ste dospeli k záveru, že možno budete chcieť nakupovať o niečo viac..


Recenzie úložiska cloudu

Pre tých, ktorí nakupujú cloudovú infraštruktúru na hostovanie údajov, je jedným z najväčších mien v priemysle Rackspace. Spoločnosť Cloud Files vám môže okrem iného pomôcť šetriť miesto na pevnom disku a zálohovať vaše zariadenia.

V tejto recenzii Rackspace Cloud Files sa pozrieme na to, ako sa služba porovnáva s konkurenciou. Stručne povedané, existujú veľké obavy týkajúce sa výsledku. Pri štvornásobných nákladoch na Amazon S3, päťnásobných nákladoch na Microsoft Azure a dvadsaťnásobných nákladoch na Wasabi nedokážeme ospravedlniť klasifikáciu cloudových súborov medzi najlepšími poskytovateľmi cloudových služieb IaaS..

Čítajte podrobnosti. Ak sa rozhodnete vyskúšať cloudové súbory, možno budete potrebovať aj klienta na odovzdanie súborov. V prehľade našich najlepších klientov na prenos súborov uvádzame najlepšie možnosti jednoduchého odovzdávania súborov. Sme tiež veľkými fanúšikmi CloudBerry Backup pre tých, ktorí chcú implementovať plán ochrany údajov pre pevný disk svojho počítača pomocou cloudových súborov Rackspace..

Alternatívy pre cloudové súbory Rackspace

silné stránky & slabé stránky

stanovenie ceny

Za používanie cloudových súborov Rackspace nie je účtovaný žiadny mesačný poplatok. Poplatky za to, čo používate, vám poskytujú výhodu škálovateľnosti v porovnaní s riešeniami cloudového úložiska, ako je Egnyte Connect a zálohovacie nástroje, ako je Acronis True Image. Na množstvo údajov, ktoré môžete uložiť, ani na minimálne požiadavky na ukladanie dát nie je nijako obmedzený.

Náklady sa delia na mieru ukladania a spotreby. Aj keď je to štandardná prax pre riešenia IaaS, Rackspace sa odlišuje tým, aké drahé sú tieto sadzby. Na rozdiel od svojich najbližších konkurentov spoločnosť v posledných rokoch neznížila ceny v dôsledku vývoja odvetvia.

V dôsledku toho sú tieto ceny pravdepodobne najpresvedčivejším dôvodom na to, aby ste podnikali inde.

Sadzby úložného priestoru Rackspace

Sadzby Rackspace Cloud Storage pre štandardné úložisko sú odstupňované. Aj keď neexistujú žiadne minimálne požiadavky, čím viac ukladáte, tým menej platíte za gigabajt.

Vynásobte sadzby 1 000, aby ste získali približný odhad toho, čo zaplatíte za terabajt. Pri prvom uloženom 1TB to vyjde na 100 dolárov mesačne, čo je asi štvornásobok sadzby pre Amazon S3, o ktorej si môžete prečítať v našej recenzii Amazon S3..

Je ťažké zistiť, prečo stojí Rackspace oveľa viac ako jeho najväčší konkurent, ktorý má tiež pôsobivejšiu sieť serverov. Nemôžeme dostať priamu odpoveď od spoločnosti Rackspace o vysokých nákladoch alebo o akýchkoľvek plánoch na správne uvedenie na trh.

Miera využitia priestoru Rackspace

Pre Rackspace Cloud Files nie sú k dispozícii žiadne poplatky za šírku pásma, preto vám za ukladanie súborov nebudú účtované žiadne poplatky. Bude vám účtovaná odchádzajúca šírka pásma vrátane výstupu (sťahovanie súborov), sadzba 12 centov za gigabajt..

Táto cenová značka je v súlade so službou Google Cloud, ale je drahšia ako ostatní poskytovatelia. Mnoho služieb, napríklad Wasabi, teraz poskytuje bezplatné získavanie údajov (prečítajte si našu recenziu v Wasabi)..

Cena priestoru Rackspace sa nezvýši v roku 2018, keď výkonnejšie služby ponúkajú ukladanie za menej.

Cloudové súbory Rackspace poskytujú funkciu oznamovania minimálnej fakturácie. To vám nezabráni získať veľký účet, ale dá vám vedieť, kedy ste. Všetci noví zákazníci dostanú 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, čo by malo stačiť na to, aby ste zistili, či Cloud Cloud stojí za to.

Sieť servera

Rackspace má po celom svete päť dátových centier. Tri z nich sú v Spojených štátoch amerických, ktoré sa nachádzajú v severnej Virgínii, Dallase a Chicagu. V oblasti Ázie a Tichomoria sa nachádzajú dve spoločnosti v Hongkongu a Sydney a konečné zariadenie je v Londýne.

Keď vytvoríte vedrá na ukladanie dát, môžete si vybrať, v ktorej oblasti sú vaše súbory hosťované. Ak chcete využívať londýnske miesto, musíte si vytvoriť účet Spojeného kráľovstva..

Amazon a Google majú asi trikrát toľko zariadení ako Rackspace. Microsoft Azure vedie balík s 52 zariadeniami na celom svete, čo je 10-krát viac ako v Rackspace.

Rackspace má 100-percentnú záruku dostupnosti, s výnimkou prestojov na plánovanú údržbu. Na základe záručných podmienok dostanete každých 5 minút váš server v režime offline 5-percentný kredit oproti mesačnej faktúre.

Jednoduchosť použitia

Na správu svojho účtu môžete použiť ovládací panel Cloud Files. Rovnako ako v prípade iných IaaS môže byť tento proces mätúci, kým nedostanete svoje ložiská. Rackspace poskytuje okrem hosťovania súborov oveľa viac služieb a väčšina funkcií ovládacieho panela sa nebude vzťahovať na tých, ktorí chcú odovzdávať súbory pomocou klientov ako CyberDuck alebo Duplicati (prečítajte si našu recenziu Duplicati)..

Predtým, ako môžete začať odosielať súbory do cloudu Rackspace, musíte si vytvoriť kontajner. Kontajnery, niekedy nazývané „vedrá“ inými poskytovateľmi IaaS, sú trochu podobné zásuvkám v komoda, pretože sa používajú na usporiadanie súborov.

Ak chcete vytvoriť kontajner, otvorte ponuku „ukladací priestor“ na ovládacom paneli a vyberte „súbory“.

Na ďalšej stránke kliknite na tlačidlo Vytvoriť kontajner.

Potom pridajte názov kontajnera, vyberte oblasť servera a vyberte jeden z troch typov kontajnerov:

 • Súkromné: ukladajte súbory v cloude a pristupujte k nim prostredníctvom ovládacieho panela alebo rozhrania API
 • Verejné (CDN): automaticky ukladá súbory na serveroch v blízkosti miest vašich zákazníkov
 • Statická webová stránka: nahrajte súbor .html

Ak máte v úmysle zaradiť priestor Rackspace na zálohovanie online pomocou klienta tretej strany, vyberte možnosť „súkromné“. To isté platí pre nastavenie cloudového úložiska pomocou služby synchronizácie a zdieľania, ako je napríklad Storage Made Easy (prečítajte si našu recenziu pre Storage Made Easy).

Po vytvorení kontajnera sa k nemu môžete pripojiť aplikácie tretích strán načítaním kľúča Rackspace API. Môžete to urobiť tak, že kliknete na svoje používateľské meno v pravom hornom rohu ovládacieho panela a vyberiete možnosť „účet a nastavenia“.

Posuňte zobrazenie nadol na hlavičku zabezpečenia a kliknite na tlačidlo s textom „zobraziť kľúč API“.

Ak potrebujete pomoc pri používaní tohto kľúča API na pripojenie klienta tretej strany, aby ste mohli začať odovzdávať súbory, prečítajte si našu príručku Začíname s príručkou Rackspace. Väčšinou ide o to, vedieť, na čo kliknúť a čo ignorovať.

zabezpečenia

Dátové centrá Rackspace sú navrhnuté tak, aby zabránili útokom na cudzincov a počítačovým útokom. Z hľadiska fyzickej bezpečnosti je vstup strážený pomocou biometrickej autentifikácie a zariadenia sú monitorované nepretržite pomocou video sledovania.

Aby sa vylúčili zachytenia údajov, ako sú útoky typu človek v strede, všetka prevádzka do a zo služby Rackspace Cloud je chránená pomocou SSL na vytvorenie šifrovaného tunela. Autentifikácia si vyžaduje aj užívateľské meno a prístupový kľúč API. Kľúč je možné získať iba z ovládacieho panela Rackspace Cloud, ktorý vyžaduje prístup vašich používateľských poverení.

Pretože slabé heslá môžu byť prelomené a dokonca aj silné heslá môžu byť odcudzené, Rackspace vám umožní povoliť dvojfaktorové overenie, aby ste ostatným zabránili získať prístupový kľúč API..

Pri zapnutej 2FA bude prihlásenie od neznámych počítačov vyžadovať ďalší bezpečnostný kód. Tento kód je možné získať pomocou aplikácie na overenie totožnosti telefónu smartphone, ako je napríklad Google Authenticator, Authy alebo Duo, alebo ho môžete získať prostredníctvom textovej správy.

Na rozdiel od Amazon S3 a Azure, Rackspace nemá možnosť šifrovať súbory uložené na strane servera. Je to chyba, aj keď mnoho klientov, ktorí spravujú odovzdávanie súborov, môže pridať šifrovanie typu end-to-end. Napríklad CloudBerry Backup môže šifrovať vaše súbory pomocou protokolu AES.

podpora

Rackspace poskytuje tri kanály na priamu podporu: telefón, e-mail a live chat. Všetky tri sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, takže by ste nikdy nemali mať problém s niekým kontaktovať.

Kvalita podpory je však otázna. Použili sme live chat na vypálenie niekoľkých jednoduchých otázok a zástupca podpory nám v každom prípade neposkytol priamu odpoveď. Namiesto toho nás nasmerovali na webové stránky a povedali nám, aby sme tam našli odpovede. V niektorých prípadoch poskytnuté webové stránky neboli ani relevantné.

Aby sme mohli merať čas odozvy na e-maily, vyhodili sme niekoľko testovacích otázok. V každom prípade sa k nám podpora Rackspace nikdy nevrátila. Podobné správy od ostatných používateľov naznačujú, že naša zlá skúsenosť nebola izolovaným javom.

Namiesto toho, aby ste hľadali podporu pre odpovede, môžete prehliadať domovskú stránku podpory Rackspace. Nájdete tu stránku s častými otázkami a databázu článkov s možnosťou vyhľadávania. K dispozícii je aj špecifická sekcia venovaná cloudovým súborom.

Znalostná základňa nie je zlá, ale nestačí to len na záchranu nášho dojmu z podpory Rackspace.

Konečné rozhodnutie

Nedávno bol Rackspace Cloud Files s Amazon S3 krku a krku, čo sa týka nákladov na ukladanie. Aj keď Amazon a ďalší poskytovatelia veľkých služieb IaaS odvtedy klesli ceny, Rackspace sa nezmenil.

Neexistuje žiadny dobrý dôvod, prečo, najmä preto, že spoločnosť Rackspace prevádzkuje menšiu sieť ako tí istí konkurenti, pokiaľ sa nepozeráte na poskytovateľov rozpočtu, ako je Backblaze B2 alebo Wasabi. Je možné, že sa spoločnosť Rackspace rozhodla zamerať skôr na spravované služby ako na svoju vlastnú ponuku IaaS.

Bez ohľadu na dôvod, ak hľadáte službu cloudovej infraštruktúry, ktorá sa má spárovať s CloudBerry Backup, Storage Made Easy alebo iným klientom, ktorý ponúka súbory, odporúčame vám vyhľadať inde..

Súhlasiť alebo nesúhlasiť? Podeľte sa o svoje názory na Rackspace na trhu cloud IaaS v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map