Recenzia Amazon S3 – Aktualizované 2020

Recenzia Amazon S3

Najpopulárnejšia služba IaaS tam, Amazon S3 ponúka dobrú infraštruktúru, dobré rýchlosti, ale kalnú cenovú štruktúru. Pozrite si naše hodnotenia „Páči sa mi a nepáči sa mi“ tohto hostiteľa súborov v našej recenzii Amazonu S3.Amazon S3 je najobľúbenejší cloudový IaaS, ktorý v súčasnosti poskytuje cloud, ktorý riadi 33 percent trhu v roku 2018. Aj keď nám záleží hlavne na schopnosti spoločnosti S3 spárovať sa s klientskym softvérom tretích strán a funkciami hostenia súborov v rámci väčších webových služieb spoločnosti Amazon ( AWS) poskytuje infraštruktúru, aby urobila oveľa viac.

V priebehu tohto preskúmania Amazonu S3 spomenieme niekoľko z týchto klientov tretej strany. Ak by ste chceli skokový začiatok, prečítajte si našich najlepších klientov na prenos súborov. Pre pokročilejšie potreby naše preskúmanie zálohovania CloudBerry a prehľad uľahčenia ukladania úložného priestoru vyzdvihujú dve z našich obľúbených možností kompatibilných s S3.

Keď prídeme, rozdelíme si mätúce náklady na Amazon S3 a pozrieme sa na jeho pôsobivú sieť serverov. Dotkneme sa aj používateľských skúseností, zabezpečenia a podpory, aby sme vám pomohli zaistiť, aby S3 bol najlepším poskytovateľom cloudových služieb IaaS pre vaše potreby..

Alternatívy pre Amazon S3

silné stránky & slabé stránky

stanovenie ceny

Pochopenie štruktúry cien Amazonu S3 môže vyžadovať nejakú prácu. Spoločnosť nezahŕňa ľadovec Amazon, má tri rôzne úrovne skladovania a účty za jednotlivé oblasti. Rovnako ako mnoho riešení IaaS, aj spoločnosť účtuje poplatky za skladovanie a používanie. V prípade niektorých sa účtujú aj poplatky za volanie rozhrania API.

Tri úrovne úložiska Amazon S3 sa nazývajú štandardný, štandardne zriedkavý prístup (Standard-IA) a jednozónový zriedkavý prístup (One-Zone-IA).

Amazon S3 Standard poskytuje horúce úložisko, čo je termín pre úložisko, ku ktorému bude často pristupovať. Vyberte túto možnosť, ak plánujete používať Amazon S3 na cloudové úložisko s klientom tretej strany, ako je napríklad Storage Made Easy.

Dva plány IA sú navrhnuté pre menej rutinný prístup, vďaka čomu sú lepšie pre online zálohovanie. Štandardné aj štandardné IA ukladajú údaje do viacerých oblastí kvôli odolnosti, zatiaľ čo One-Zone-IA uchováva údaje v jednej oblasti..

Ľadovec Amazon, o ktorom sa môžete dočítať v našej recenzii ľadovca Amazon, je určený na dlhodobé ukladanie súborov, ku ktorým len zriedka potrebujete prístup.

Miera ukladania pre štandard S3 je oveľa vyššia ako v prípade plánu IA, ale miery využitia sú oveľa nižšie. Aby sme to zjednodušili, budeme sa osobitne zaoberať nákladmi na skladovanie a používanie. Na odhad nákladov môžete použiť aj kalkulačku úložiska Amazonu.

Úložné sadzby

Účty Amazonky za gigabajty a za mesiac. Neexistujú žiadne minimálne požiadavky na ukladanie a môžete ukladať toľko dát, koľko potrebujete. Veľkosť jednotlivých uložených objektov je obmedzená na 5 TB.

Pre štandardné úložisko existujú tri rôzne sadzby v závislosti od toho, koľko ukladáte, zatiaľ čo plány IA majú jednu sadzbu. Tieto sadzby sú uvedené v tabuľke pre región Ohio.

Cena za GB za mesiac pre Amazon S3 (Ohio) Standard: Standard-IA: One-Zone-IA:
Prvých 50 TB$ 0,023$ 0,0125$ Od 0,01
Ďalších 450 TB$ 0,022$ 0,0125$ Od 0,01
Viac ako 500 TB$ 0,021$ 0,0125$ Od 0,01

Miera skladovania sa líši v závislosti od regiónu, ale nie príliš. Napríklad údaje uložené v severnej Kalifornii majú štandardnú sadzbu 2,6 centa a sadzba vo Frankfurte je 2,45 centa.

Náklady na skladovanie sú primerané pre veľkosť siete Amazon a spoločnosť v posledných rokoch výrazne znížila ceny, aby konkurovala iným možnostiam IaaS. Kým viac ako hotové úložisko Microsoft Azure o približne pol percenta na GB, S3 podhodnocuje cloudové súbory Rackspace o viac ako 75 percent (prečítajte si našu recenziu súborov Rackspace Cloud Files).

Ak chcete vyskúšať Amazon S3 ako prvý, zaregistrujte sa na 5 GB bezplatný plán, ktorý je dobrý na jeden rok.

Za oveľa lacnejšie ceny by ste mohli ísť s Wasabi alebo Backblaze B2, ale nemáte ani serverovú infraštruktúru, ktorú dostanete s Amazonom.

Miery použitia

Nahrávanie a sťahovanie údajov je pre S3 Standard bezplatné. Obidva plány IA majú paušálnu sadzbu 1 cent za gigabajt.

Bezplatné získavanie údajov z horúcich úložísk poskytuje nákladovú výhodu oproti Azure, ktorý účtuje 1,84 centov za gigabajt za prvých 50TB získaných. Sadzby plánov IA na vyhľadávanie sú rovnaké ako poplatky spoločnosti Microsoft za „chladné“ úložisko Azure.

Pre tých, ktorí majú v úmysle používať S3 na vývoj aplikácií, sa za hovory API účtujú poplatky, ako napríklad get, select, put and copy. Podrobnosti nájdete na stránke s cenami S3.

Sieť servera

Sieťová infraštruktúra Amazonu S3 je veľkým dôvodom, prečo si služba udržuje svoju pozíciu lídra na trhu IaaS. Aj keď nie sú také veľké ako sieť Azure, rýchlosť kopírovania súborov do a zo siete S3 a úložiska vo viacerých oblastiach sú plusy.

Amazon má v USA štyri dátové centrá S3, ktoré sa nachádzajú v severnej Virgínii, Ohiu, Severnej Kalifornii a Oregone. Existuje ďalšie severoamerické zariadenie v Kanade a jedno v Južnej Amerike. Ostatné centrá sú v E.U. (štyri) a Ázie a Tichomoria (šesť).

To je 16 dátových centier, čo je viac ako Google Cloud, ale Azure prekonal obe míle s 52 serverovými zariadeniami..

Jednoduchosť použitia

Predtým, ako budete môcť nahrať súbory do Amazonu S3, musíte vytvoriť úložné priestory. Vedrá sú nádoby na súbory, ktoré sa používajú na zjednodušenie správy, pretože inak by ste každý súbor ukladali na jednom mieste, či už na zálohovanie, ukladanie v cloude alebo na iný účel..

Ak chcete pridať nové vedrá, prihláste sa do konzoly Amazon AWS a kliknite na tlačidlo „S3“.

Na prepojenej stránke sa zobrazia skupiny, ktoré ste už vytvorili. K dispozícii je tiež modré tlačidlo „vytvoriť vedro“, pomocou ktorého môžete pridať nové.

Každá skupina musí mať názov jedinečný pre všetky účty Amazon S3, nielen pre vás. Musíte si tiež vybrať oblasť servera pre svoje nové vedro a nastaviť rôzne funkcie, ako napríklad vytváranie verzií súborov, vytváranie denníkov, značky a šifrovanie. Ak chcete veci urýchliť, môžete zvoliť kopírovanie nastavení z už vytvoreného segmentu, ak ho máte.

Po vytvorení vedra môžete začať ukladať súbory. Aj keď rozhranie S3 umožňuje nahrávať jednotlivé súbory do vedra, nie je možné hromadne presúvať súbory. Preto budete chcieť použiť jednoduchý uploader súborov, ako je Cyberduck alebo klienta s väčšou funkciou, ako napríklad CloudBerry Backup..

Ak chcete spárovať klienta tretej strany s Amazon S3, budete potrebovať kľúč API. Získajte to kliknutím na svoje meno v hornej časti rozhrania a výberom možnosti „bezpečnostné poverenia“ v rozbaľovacej ponuke. Potom kliknite na hlavičku „prístupové kľúče“.

Na nadviazanie spojenia budete potrebovať dve poverenia: ID kľúča a samotný kľúč. Časť kľúča sa dá vygenerovať iba raz, takže ak máte šancu, nezabudnite si ju zapísať alebo stiahnuť súbor kľúča.

V našom postupe zálohovania pomocou sprievodcu Amazon S3 podrobne uvádzame spôsob použitia tohto kľúča na nadviazanie spojenia so službou CloudBerry Backup. Kroky sú podobné na nadviazanie spojení s inými klientmi tretích strán, či už ide o servery Duplicati, Easy Storage, Mountain Duck alebo iné..

Pri používaní Amazonu S3 sa môže ukázať trochu zložitejšie od jeho zakopania vo väčšom ekosystéme AWS, keď už viete, na ktoré odkazy kliknúť, nastavenie a správa vedier by malo byť ľahké.

zabezpečenia

Amazon podniká veľa krokov na zabezpečenie bezpečnosti údajov S3, vrátane možnosti nastaviť predvolené šifrovanie pre úložné oblasti. Je to pekný doplnok, pretože mnohí poskytovatelia IaaS poskytujú len ochranu pri tranzite a šifrovanie na strane servera kladú na plecia používateľa..

Šifrovací protokol je štandardný AES, používaný mnohými cloudovými službami, nastavený na 256 bitov. Môžete sa tiež rozhodnúť používať AWS-KMS, čo je Amazonov systém správy kľúčov. Služba Amazon Key Management Service uľahčuje vytváranie a ničenie šifrovacích kľúčov, ako aj prístup k protokolom.

Pretože slabé heslá predstavujú jednu z najbežnejšie využívaných bezpečnostných dier, Amazon tiež podporuje viacfaktorové overenie. Keď je zapnutá funkcia MFA, budete musieť po prihlásení zadať ďalší bezpečnostný kód. Tento kód sa na váš mobilný telefón doručí textom. Môžete tiež použiť zariadenie MFA, ako je napríklad prívesok na kľúče alebo aplikácia pre smartfóny.

Aby sa zabezpečila integrita serverových zariadení, Amazon sa podrobuje auditom tretích strán, obmedzuje prístup založený na zásade najmenších práv, riadi prístupové body pomocou detekčných systémov a viacfaktorovej autentifikácie a okrem iného udržuje 24/7 dohľad.

Zariadenia sú tiež zabezpečené proti environmentálnym hrozbám, ako sú požiare, povodne a zemetrasenia, pomocou automatických senzorov, citlivých zariadení a opatrení na redundanciu údajov v prípade najhorších situácií..

Nebudeme sa zaoberať všetkými zárukami, ktoré má Amazon k dispozícii na ochranu svojich dátových centier, ale sú značné, čo nás neprekvapuje, pretože serverové zariadenia vykonávajú chrbtovú kosť základného podnikania spoločnosti Amazon..

Aj keď máme veľa bezpečnostných obáv týkajúcich sa riešenia cloudového úložiska Amazonu Amazon Drive, S3 vyzerá silné, pokiaľ ide o prijaté bezpečnostné opatrenia. O priestupkoch S3 bolo hlásených veľa, ale tieto tendencie sú zvyčajne dôsledkom nedbanlivého nesprávneho postupu používateľov.

Na druhej strane, ako líder na trhu, Amazon S3 bezpochyby ponúka lákavejší cieľ pre hackerov a podobne, takže je potrebné vziať do úvahy.

podpora

Dobrá podpora pre Amazon S3 vyžaduje plán podpory AWS. Existuje bezplatný základný plán podpory, ktorý poskytuje nepretržitý prístup k zákazníckemu servisu, ale nezahŕňa technickú podporu, čo znamená, že to bude robiť iba pre nepárne otázky a samozrejme podporu predaja a fakturácie..

Najlacnejšia možnosť platenej podpory stojí 29 dolárov mesačne a technickú podporu získate počas pracovných hodín a iba e-mailom. 24-hodinová technická podpora vrátane priameho rozhovoru a telefonického prístupu začína na $ 100 mesačne.

Na jednoduché otázky by malo stačiť online fórum znalostí a technickej podpory spoločnosti Amazon, ktoré je možné bezplatne použiť. Znalostnú základňu je možné prehľadávať a obsahuje články a výukové videá. Fórum podpory, ako sa dá očakávať od populárneho IaaS, je aktívne a vo väčšine prípadov naňho dlho nebudete čakať na pomoc..

Záverečné myšlienky

Je ťažké zaviniť používateľov, že sa hrnú do Amazon S3. Pre poskytovateľa IaaS so sieťou a funkciami sú účtované sadzby za ukladanie a využitie viac ako primerané, aj keď to môže trvať niekoľko hodín, kým sa zistí, koľko to bude všetko stáť.

Či už je to skutočne ten najlepší prístup k internetu, napriek tomu, že je na trhu, je to debata. Zatiaľ čo druhé miesto Microsoft Azure stále sleduje Amazon S3 o 20 percentuálnych bodov, získava sa a poskytuje nižšie náklady a väčšiu sieť. Lacnejšie možnosti ako Backblaze B2 a Wasabi sú tiež na vzostupe.

Aj keď sa s Amazon S3 veľa obáva, jej dni panovania na trhu IaaS by sa mohli očíslovať..

Neváhajte sa zapojiť do svojich myšlienok o mieste S3 na trhu IaaS v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map