Recenzia ľadovca Amazon – aktualizovaná 2020

Recenzia ľadovca Amazon

Pri nejasnom stanovovaní cien a zvláštnom systéme nastavení sa nemusí Amazonský ľadovec spočiatku javiť ako veľmi dobrý poskytovateľ IaaS. Akonáhle sa dostanete cez tieto prekážky, zistíte, že to môže byť jeden z najlepších poskytovateľov chladiarenských skladov. Prečítajte si celú recenziu Amazonského ľadovca a zistite prečo.


Vyhľadajte poskytovateľov cloudových služieb IaaS s lacným chladiarenským zariadením a meno, ktoré dominuje internetu, je Amazonský ľadovec. Glacier, súčasť ekosystému Amazon Web Services, sa stal populárnym v podnikoch, ktoré sú si vedomé najnižšej možnej úrovne.

Spoznávanie Amazonského ľadovca však môže byť nepríjemným zážitkom z dôvodu mätúceho stanovovania cien. Premena na účinné úložisko súborov si vyžaduje viac úsmevu, ako poskytovatelia typu všetko-v-jednom, ako sú poskytovatelia, ktorí dominujú v našej najlepšej online zálohe pre obchodné kolo.

Pomôže vám táto recenzia Amazon Glacier. Rozdelíme mieru ukladania a využitia, sieť serverov a používateľské prostredie. Taktiež sa pozrieme na bezpečnosť a podporu ľadovca.

Pred pokračovaním by sme mali zdôrazniť, že Amazon Glacier poskytuje chladiarenské sklady, na rozdiel od horúcich skladovacích priestorov. Chladiarenský sklad je určený na archiváciu údajov a má nižšie náklady na úložný priestor, ale vyššiu mieru využitia ako horúci úložný priestor. To znamená, že Ľadovec je skvelý na zálohovanie, ale nie na veci, ako je synchronizácia a zdieľanie súborov.

Na aktívnu správu súborov budete chcieť mať hotové úložisko, napríklad Amazon S3. Ak hľadáte ďalšie možnosti, pozrite si našu najlepšiu recenziu cloudového IaaS.

Alternatívy pre ľadovec Amazon

silné stránky & slabé stránky

stanovenie ceny

Väčšina cloudových služieb IaaS sa účtuje za úložisko aj používanie. Amazonský ľadovec sleduje tento trend a podobne ako Amazon S3 aj účty založené na regióne. Región sa vzťahuje na umiestnenie dátového centra. Neexistuje žiadny minimálny poplatok a Amazon poskytuje zadarmo 10 GB úložiska ľadovca.

Úložný priestor pre Glacier sa pohybuje medzi štyrmi desatinami centa až pol centa na gigabajt uložený každý mesiac. Väčšina regiónov USA účtuje spodnú hranicu, s výnimkou západnej časti USA (severná Kalifornia), ktorá účtuje polovicu ceny.

Vzorové sadzby úložiska ľadovcov Amazon na GB za mesiac (po 10 GB)

Východ na východe (Ohio):$ 0,004
Západný západ (Oregon):$ 0,004
Západ USA (N. Kalifornia):$ Od 0,005
Ázia a Tichomorie (Soul):$ Od 0,005
Asia Pacific (Sydney):$ Od 0,005
EÚ (Frankfurt):$ Čo predstavuje 0,0045
EÚ (Írsko):$ 0,004

Náklady bežia o 80 percent lacnejšie ako sadzby Amazon S3, a preto má pre podniky, ktoré potrebujú záložnú službu, väčší zmysel. Podobne je to oveľa lacnejšie ako Microsoft Azure a Google Cloud (prečítajte si našu recenziu v službe Google Cloud).

Najbližšie služby, pokiaľ ide o sadzby, sú Backblaze B2 a Wasabi, ktoré poskytujú úložisko pre pol centa za gigabajt. Tieto služby sa líšia v tom, že ponúkajú horúce skladovanie, nie chladné, a majú oveľa lacnejšie využitie. (Prečítajte si našu recenziu úložiska Wasabi.)

Veľký poplatok za použitie, ktorému je potrebné venovať pozornosť, s vyhľadávaním Glacier. Miera sťahovania súborov sa mení podľa naliehavosti a sú k dispozícii tri rôzne možnosti načítania: Štandardná, hromadná a rýchla.

Expedited je najrýchlejší, načítanie trvá iba niekoľko minút, zatiaľ čo Bulk je najpomalší a trvá až 12 hodín. Je pravda, že sa Amazon nedá ľahko pochopiť tieto poplatky.

Retrieval Amazon Glacier RetrievalCost per GB: Čas načítania:
štandardné:0,01 USD za GB a 0,05 USD za 1 000 žiadostí3-5 hodín
Objem:0,0025 USD za GB a 0,025 USD za žiadosť5-12 hodín
urýchlené:0,03 USD za GB a 0,01 USD za žiadosť1-5 minút

Všetky tri možnosti účtujú sadzbu za GB plus sadzbu za požiadavku. Glacier Standard načíta sadzby za 1 000 žiadostí, zatiaľ čo hromadné a zrýchlené poplatky za jednu žiadosť.

Ľadovec nie je určený na seriózny vývoj aplikácií, ale väčšina poplatkov za hovory API je zadarmo. To zahŕňa LISTVAULTS, GETJOBOUTPUT a DELETE. Účtujú sa iba žiadosti UPLOAD, 5 centov za 1 000 žiadostí.

Za prenos údajov z ľadovca Amazonky medzi regiónmi sa tiež účtujú poplatky, zvyčajne okolo 1 alebo 2 centy za gigabajt. Skontrolujte všetky poplatky na stránke Amazon Glacier.

Sieť servera

Ako jedna z najväčších internetových spoločností na svete spravuje Amazon serverové zariadenia po celom svete. Mnohé sa používajú na ukladanie údajov z Amazonského ľadovca. Výhodou globálnej siete je rýchlosť vďaka menšiemu počtu prekážok na serveri a menšej vzdialenosti pre vaše dáta.

To je veľká výhoda oproti technológii Backblaze B2, ktorá sa oceňuje podobne, ale má iba jedno dátové centrum (prečítajte si našu recenziu Backblaze B2)..

AmazonGlacier.ServerLocations

K dispozícii je 16 dátových centier ľadovcov Amazon, ďalšie sú na ceste. To zahŕňa päť miest v Severnej Amerike, jedno v Južnej Amerike, štyri v Európe a šesť v Ázii a Tichomorí. Aj keď nie je toľko ako 50 plusov spoločnosti Microsoft Azure (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Microsoft Azure), mali by ste mať dostatok možností na vytvorenie rýchlej zálohy.

Táto rýchlostná výhoda je pre firmy dobrým dôvodom, aby si vybrali Amazonský ľadovec pred dostupnejšími možnosťami, ako sú Carbonite a CrashPlan. Ak chcete použiť Glacier na zálohovanie, budete potrebovať najprv záložného klienta.

CloudBerry Backup je to najlepšie z mnohých, ako si môžete prečítať v našej recenzii CloudBerry Backup.

Jednoduchosť použitia

Ak chcete použiť Glacier na zálohovanie, musíte vytvoriť úložné priestory a načítať kľúče rozhrania API. Trezory sú ako hlavné priečinky, ktoré obsahujú podpriečinky a súbory. Udržiavajú váš účet IaaS usporiadaný. Klávesy API umožňujú klientom tretích strán pripojiť sa k trezorom Glacier a odovzdávať alebo inak spravovať súbory.

Ak chcete vytvoriť trezor, prihláste sa do konzoly AWS a pod hlavičkou „úložisko“ vyberte „Glacier“.

AWSConsole.GlacierLink

Na ďalšej stránke kliknite na položku „vytvoriť trezor“.

AmazonGlacier.CreateVault

Musíte si vybrať oblasť pre svoj trezor a prísť s jedinečným názvom úložiska (je prevzatá položka „MisterMcVaulty“).

AmazonGlacier.RegionAndVaultName

Kliknutím na „ďalší krok“ povolíte upozornenia, potom znova na „ďalší krok“ a skontrolujete a odošlete svoju žiadosť o vytvorenie úschovne. Spoločnosť Amazon to spracuje v priebehu niekoľkých sekúnd, po uplynutí ktorej budete mať prístup do svojho trezora na konfiguráciu.

AmazonGlacier.VaultsPage

Ak chcete obmedziť výdavky, kliknite na položku „Nastavenia“ a nastavte limity pre náklady na vyhľadávanie.

AmazonGlacier.DataRetrievalSettings

Môžete vytvoriť značky, ktoré vám pomôžu rýchlo identifikovať podobné úschovne. Môžete napríklad označiť niekoľko trezorov menom klienta, pre ktorého spravujete archívy údajov.

Ľadovec má funkciu s názvom „zámok úschovne“, ktorá môže pomôcť pri riadení obchodných predpisov vytvorením prístupových politík. Jednou z týchto zásad môže byť zabránenie vymazaniu súborov, kým nebudú v trezore najmenej jeden rok.

AmazonGlacier.VaultPolicies

Aj keď si z konzoly AWS môžete prezerať súbory nahraté do svojho trezoru, nemôžete ich tam nahrať. Preto budete musieť získať kľúče AWS API a nájsť klienta tretej strany. Kľúče rozhrania API môžete získať kliknutím na svoje meno v hornej časti konzoly a potom v rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť „Moje poverenia zabezpečenia“..

Na nasledujúcej obrazovke pod hlavičkou „prístupové kľúče“ môžete vytvoriť a získať prístupové kľúče. Budete potrebovať „ID prístupového kľúča“ aj „tajný prístupový kľúč“.

AWS.CreateAccessKey

Ak ich zadáte v klientovi tretej strany, ktorý je navrhnutý na spoluprácu s Glacier, môžete nadviazať spojenie a začať s nahrávaním súborov. Už sme spomínali CloudBerry Backup. Medzi ďalšie možnosti patria cloudové prehliadače a nástroje sieťovej jednotky.

CloudberryBackup.AmazonGlacier

Na použitie Amazonského ľadovca nie je nič viac. Aj keď cenová schéma môže prísť na to, nastavenie trezorov a ich pripojenie k klientom na správu súborov sa zdá byť ľahké, ak pochopíte niekoľko zahrnutých krokov.

zabezpečenia

Na rozdiel od Amazonu S3 Glacier nemá možnosť povoliť šifrovanie v pokoji. Táto funkcia je však v predvolenom nastavení zapnutá a nedá sa vypnúť, takže v prípade narušenia údajov nebudú vaše súbory ponechané v čistom texte a náchylné na krádež..

Dáta sú šifrované pomocou pokročilého šifrovacieho štandardného protokolu v 256 bitoch, čo je najväčšia veľkosť kľúča dostupná pre AES. Podľa väčšiny výpočtov by prasknutie superpočítača dlhšie, ako je Zem okolo, prelomilo 256-bitový kľúč AES.

Na druhej strane, pretože Amazon spravuje vaše šifrovacie kľúče, zamestnanci Amazonu alebo ktokoľvek, kto dokáže tieto kľúče ukradnúť, môže dešifrovať súbory. Súkromné ​​šifrovanie nie je voľbou priamo od spoločnosti Amazon Glacier.

Ak je ochrana osobných údajov prvoradá, nájdite klienta tretej strany, ktorý vám umožní ich zašifrovanie pred ich odovzdaním. Softvér Cyberduck, Mountain Duck a CloudBerry Backup poskytujú súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end, ktoré urobí len to.

256-bitové šifrovacie kľúče AES nemôžu byť prelomené, ale slabé heslá môžu. Odcudziť možno aj silné heslá. Aby sa zabránilo problémom s krádežou hesla, Amazon podporuje dvojfaktorové overovanie, ktoré sa tiež nazýva viacfaktorové overenie.

Ak je táto funkcia zapnutá, pri prihlásení do Amazonského ľadovca z neznámeho počítača bude potrebné ďalšie poverenie. Tento kľúč je možné odoslať textovo alebo môžete použiť aplikáciu pre smartfón alebo viacfaktorové autentifikačné zariadenie, ako je napríklad ovládač.

Dátové centrá Amazon sú tvrdené, aby zabránili vniknutiu a odcudzeniu, fyzickému aj virtuálnemu. Môžete si prečítať bezpečnostný dokument spoločnosti a zistiť, aké opatrenia sa prijímajú. Zariadenia kontrolujú tretie strany, aby sa zabezpečilo vykonanie týchto opatrení.

podpora

Podpora IaaS pre nás býva bolestivým bodom, nie preto, že nie je dobrá, ale preto, že je drahá. Ľadovec Amazon sa v tomto ohľade nelíši.

K dispozícii je bezplatná podpora s nepretržitým prístupom k predaju a fakturácii, ale bez technickej pomoci. Za týmto účelom budete musieť vyslať najmenej 29 dolárov mesačne, čo vám poskytne iba pracovnú e-mailovú podporu. Živé podporné kanály (telefón a chat) a nepretržitý prístup k podpore začínajú na 100 USD mesačne.

Amazon poskytuje primeranú podpornú stránku s článkami a inštruktážnymi videami. Ak tu nie sú zahrnuté odpovede, môžete vyskúšať fórum podpory Amazon, ktoré je aktívnejšie ako väčšina ostatných.

Záverečné myšlienky

Amazonský ľadovec je jednou z najpopulárnejších služieb IaaS vďaka dostupnej cene a rozsiahlej sieti serverov. Zatiaľ čo ceny Wasabi a Backblaze B2 sú podobné, pre zálohovanie sa nám páči Glacier. Na synchronizáciu a zdieľanie súborov Glacier nestačí, ak vám nevadí vyplatiť nos.

V porovnaní s chladiarenskými možnosťami svojich najbližších konkurentov, Google a Microsoft, je Amazon Glacier lacnejší a lepšie vsadiť na obchodné aj domáce použitie. Odporúčame spárovať Glacier so službou CloudBerry Backup, ktorá je dodávaná s funkciami, ako sú nepretržité zálohovanie, plánovanie a súkromné ​​šifrovanie, ale mnoho klientov tretích strán pracuje so službou..

Stručne povedané, ľadovec žije až do humbuku. Súhlasiť alebo nesúhlasiť? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map