Microsoft Azure Review – Aktualizované 2020

Microsoft Azure Review

Pravdepodobne jeden z najpopulárnejších poskytovateľov IaaS, Microsoft Azure ponúka konkurenčné ceny a vysoké rýchlosti, ako aj integráciu s celým radom prenosového softvéru tretích strán. Prečítajte si celú recenziu spoločnosti Microsoft Azure, kde nájdete úplný obrázok.


Pre tých, ktorí hľadajú schopnú službu cloudovej infraštruktúry na hosťovanie súborov, poskytuje spoločnosť Microsoft Azure primerané ceny a ešte hlbšiu globálnu infraštruktúru ako populárna Amazon S3. Azure tiež dobre spolupracuje s konfigurovateľným softvérom tretích strán, ako je online zálohovací klient CloudBerry Backup a klient úložiska cloudu Storage Made Easy.

V rámci tejto kontroly Microsoft Azure vám rozdelíme náklady, sieť serverov, používateľské skúsenosti, bezpečnosť a podporu, aby sme vám ukázali, prečo sa radí medzi najlepšie dostupné cloudové služby IaaS..

Nezabudnite si prečítať naše CloudBerry Backup Review a Storage Made Easy review, kde nájdete informácie o našich dvoch obľúbených nástrojoch priateľských k Azure..

Alternatívy pre Microsoft Azure

silné stránky & slabé stránky

stanovenie ceny

Mnoho výrobkov a služieb spadá pod dáždnik Azure, všetky s rôznymi nákladmi. To zahŕňa službu Azure App Service, Azure Virtual Machines a Azure Container Service. Hostenie súborov na zálohovanie alebo ukladanie vyžaduje použitie Azure Blob Storage, ktoré je určené pre neštruktúrované údaje.

Podobne ako väčšina riešení IaaS vám za to, čo používate, platíte poplatky, čo poskytuje výhodu škálovateľnosti oproti tradičným riešeniam cloudového úložiska a online zálohovania

To znamená, že výpočet nákladov na Azure môže byť zložitejší, pretože zahŕňajú poplatky za gigabajty za ukladanie aj používanie. Ceny pokryjeme, ale ak potrebujete presnejší odhad, spoločnosť Microsoft vám poskytne kalkulačku úložiska, ktorá vám pomôže.

Sadzby Azure Storage

Poplatky spoločnosti Microsoft sa účtujú na základe celkových gigabajtov uložených v Azure Blob Storage každý mesiac. Nie je potrebné žiadne minimálne množstvo ukladacieho priestoru, takže môžete ukladať čo najmenej údajov.

Neexistuje ani strop.

Existujú tri typy úložísk Azure Blob: horúce, chladné a archívne. Horúce úložisko je optimalizované pre častý prístup. Za úložisko budete platiť viac, ale menej za používanie, ako za chladné alebo archívne úložisko. Je to najlepšia voľba z troch na synchronizáciu a zdieľanie súborov a je ideálna pre tých, ktorí používajú funkciu Storage Made Easy.

Chladné úložisko je optimalizované pre občasný prístup, zatiaľ čo archívne úložisko je pre zriedkavý prístup. Prvý použite pre krátkodobé zálohovanie a druhý pre dlhodobé zálohovanie.

Spoločnosť Microsoft tiež ponúka lokálne redundantné úložisko a geograficky redundantné úložisko. Ceny GRS sú podstatne vyššie, pretože súbory sa ukladajú vo viacerých dátových centrách, zatiaľ čo LRS používa iba jedno. Pokiaľ si nevytvoríte sieť na doručovanie obsahu alebo nemáte kancelárie na celom svete, malo by stačiť LRS.

Plány: Horúce (LRS): Horúce (GRS): Chladné (LRS): Chladné (GRS): Archívne (LRS): Archívne (GRS):
Prvých 50 TB:$ 0,0184$ 0,0208$ Od 0,01$ 0,0334$ 0,002$ 0,004
Ďalších 450 TB:$ 0,0177$ 0,0200$ Od 0,01$ 0,0334$ 0,002$ 0,004
Viac ako 500 TB:$ Čo je 0,017$ 0,0192$ Od 0,01$ 0,0334$ 0,002$ 0,004

Náklady na hotový úložný priestor LRS sú oveľa drahšie ako Wasabi alebo Backblaze B2, ale viac ako primerané pre IaaS so serverovou sieťou veľkosti Azure. Pre porovnanie, horúce úložisko s Rackspace Cloud Files stojí 100 dolárov za terabajt, čo je viac ako päťnásobok nákladov na Azure (prečítajte si našu recenziu v Rackspace Cloud Files).

Amazonský ľadovec, známy ako dlhodobé záložné riešenie, má vyššie náklady na ukladanie ako archívne úložisko Azure. Mnoho poskytovateľov IaaS poskytuje iba možnosti ukladania za tepla alebo archivácie. Páčilo sa nám, že spoločnosť Microsoft ponúka možnosť stredného poľa.

Sadzby použitia Azure

Spoločnosť Microsoft dopĺňa svoje primerané náklady na ukladanie dát rovnako primeranými nákladmi na používanie. Najmä neplatia sa žiadne poplatky za výstup za horúce skladovanie. Egress sa vzťahuje na sťahovanie súborov, ktoré väčšina poskytovateľov spoplatňuje.

Za chladné aj archívne úložisko sa účtujú poplatky za výstup. Chladné úložisko zahŕňa aj poplatky za prenos údajov.

Horúce (LRS): Horúce (GRS): Chladné (LRS): Chladné (GRS): Archívne (LRS): Archívne (GRS):
Čítať:zadarmozadarmo$ Od 0,01$ Od 0,01$ 0,02$ 0,02
napísať:zadarmozadarmozadarmozadarmozadarmozadarmo

Nezáleží na tom, aký druh úložiska používate, poplatky za hovory API sú spoplatňované, čo by ste mali venovať pozornosť, ak chcete používať Azure na vývoj aplikácií. Tieto náklady nájdete tu.

Ak chcete Azure vyskúšať pred potvrdením, môžete sa zaregistrovať na bezplatný účet 5 GB, ktorý je dobrý jeden rok..

Sieť servera

Spoločnosť Microsoft spravuje cloudové dátové centrá na 52 miestach po celom svete a prístup k službe Azure je k dispozícii v 140 krajinách.

Severná Amerika má najviac zariadení s 13, pričom všetky okrem dvoch sú v Spojených štátoch. Európa má osem a niekoľko ďalších je na ceste. Aj región Ázie a Tichomoria je dobre obsluhovaný a má zariadenia v Číne, Južnej Kórei, Japonsku, Singapure a Austrálii.

V Južnej Amerike existuje iba jedno dátové centrum, ktoré sa nachádza v Brazílii a žiadne v Afrike ani na Strednom východe. Spoločnosť Microsoft má štyri pripravené na uvedenie na trh.

Pre porovnanie, rozpočtová voľba IaaS Backblaze B2 má jedno umiestnenie dátového centra v Kalifornii. Amazon S3 sa šíri 14 po celom svete. Google Cloud má 16.

Získate obrázok. Pokiaľ ide o serverové vybavenie, Azure ďaleko prevyšuje zvyšok poľa. Aj keď to nevyhnutne neznamená, že budete s Azureom rýchlejšie pracovať, nie je to na škodu.

Jednoduchosť použitia

Pri tejto kontrole nás zaujíma Azure ako možnosť hostenia súborov. Rovnako ako iné pokročilé platformy IaaS, aj Azure robí oveľa viac, vrátane poskytovania nástrojov na vytváranie aplikácií, hosťovanie webových stránok a zostavovanie databáz..

Z dôvodu zložitosti môže byť pre vás ťažké začať s Azure, a preto sme zostavili sprievodcu, ktorý vám pomôže. Aj keď sa zameriavame na zálohovanie, náš sprievodca vám poskytne predstavu o tom, ako nastaviť Azure na ukladanie súborov, takže sa do neho nedostaneme v takej hĺbke,.

Ak chcete zachovať súbory v úložisku Azure Blob Storage, vytvorte si účet úložiska prihlásením sa do ovládacieho panela Azure a kliknutím na položku „úložisko“ v okne „Začíname“..

Na ďalšej stránke v podokne Marketplace Azure vľavo kliknite znova na možnosť „storage“. Na pravej strane sa zobrazí nová tabla so zoznamom odporúčaných aplikácií. Kliknite na ten, ktorý hovorí „účet úložiska“.

Potom vytvorte účet úložiska. V kóde IaaS vytvárate vedro alebo kontajner, ale spoločnosť Microsoft tieto výrazy nevyužíva. Musíte zadať názov účtu, vybrať typ účtu a zvoliť umiestnenie dátového centra.

Pre typy účtov môžete vybrať úložisko blob, všeobecné použitie v1 alebo všeobecné použitie v2. Vo väčšine prípadov vyberte univerzálny v2. Podporuje všetky najnovšie funkcie úložiska Azure, blob alebo inak, a poskytuje najlepšie ceny.

Kliknite na položku „vytvoriť“ a budete pripravení odovzdať súbory, keď získate kľúč API pre tento účet úložiska. Tento kľúč nájdete kliknutím na odkaz „prístupové kľúče“ na portáli Azure.

Pomocou týchto kľúčov a názvu účtu budete môcť integrovať Azure do aplikácií tretích strán určených na presun súborov.

Medzi možnosti klienta patria jednoduché aplikácie na nahrávanie a sťahovanie, ako sú tie medzi našimi najlepšími klientmi na prenos súborov a vyvinutejšie nástroje, ako napríklad Duplicati, Arq, CloudBerry Backup a Storage Made Easy. Môžete tiež nastaviť sieťovú jednotku ukazujúcu na Azure pomocou nástroja, ako je Mountain Duck.

Aj keď riešenie spoločnosti IaaS od spoločnosti Microsoft nemusí byť také ľahké ako Wasabi alebo Backblaze B2, ani jedno z nich neponúka komplexné spektrum služieb. Po prekonaní počiatočnej krivky učenia poskytuje Azure atraktívne a užívateľsky príjemné rozhranie na vytváranie a správu účtov úložiska.

zabezpečenia

Pri vytváraní účtu úložiska budete mať možnosť šifrovať všetky údaje uložené na strane servera. Tento prístup, známy ako šifrovanie v pokoji, poskytuje istotu, že porušenie servera nepovedie k odcudzeniu čitateľných kópií vašich súborov..

Azure používa štandardný šifrovací štandard pre šifrovací protokol nastavený na 256 bitov. Je to protokol odporúčaný národnými inštitútmi pre normy a technológie USA a protokol, ktorý poskytovatelia cloudu najviac používajú.

Šifrovacie kľúče sú spravované spoločnosťou Microsoft a uložené na samostatnom serveri od vašich údajov. Pre súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end neexistuje žiadna možnosť, ale to je štandard pri cloudovej službe IaaS. Ak požadujete túto úroveň ochrany, veľa nástrojov tretích strán, ktoré sa spárujú so serverom Azure, ponúka šifrovanie na strane klienta.

Ak chcete chrániť pred krádežou hesiel, ktorá by ostatným umožnila prihlásiť sa na panel Azure a spôsobiť zmätok, môžete povoliť dvojfaktorové overenie. 2FA vyžaduje pri prihlasovaní do Azure na neznámom počítači ďalšie bezpečnostné poverenie. Tento kód môžete dostať ako textovú správu alebo ísť s aplikáciou autentifikátora, ako je napríklad Google Authenticator.

Fyzický aj virtuálny kontakt so sieťou dátového centra Azure sa dôkladne monitoruje. Prístup k dátovému centru je vedený cez jediný prístupový bod, pričom zvyšok centra je zablokovaný vysokými plotmi. Stráže sú strážené strážami a monitorované 24/7 televíziou s uzavretým okruhom vrátane kamier na prednej a zadnej časti každého stojana na server..

podpora

Ak chcete získať úplnú podporu spoločnosti Azure od spoločnosti Microsoft, musíte sa zaregistrovať pre plán podpory. Ak neplatíte za podporu, pomoc s problémami s fakturáciou a odberom získate iba od spoločnosti Microsoft. Fóra technickej podpory však môžete využiť na technické problémy..

K dispozícii sú štyri úrovne plánu podpory: vývojár, štandard, profesionál a premier. Plány podpory nie sú lacné. Najlacnejšia podpora pre vývojárov stojí 29 dolárov mesačne. Náklady na štandardnú podporu 100 USD a profesionálne náklady 1 000 USD.

Podpora Premier si vyžaduje zavolať spoločnosti Microsoft a získať cenovú ponuku.

Plán vývojárov by mal stačiť pre neprodukčné prostredia vrátane zálohovania a ukladania v cloude, čo vám poskytuje e-mailovú podporu počas pracovných hodín. Za 29 dolárov mesačne očakávame zahrnutie telefonickej podpory, vyžaduje si to však štandardný plán. Podobný plán podpory s programom Google Cloud opäť stojí 150 dolárov mesačne, takže v porovnaní s tým sa Azureova žiadosť javí ako primeraná.

Čas odozvy sa odhaduje na menej ako osem pracovných hodín pre plán vývojárov. Drahšie plány dostanú rýchlejšie reakcie v závislosti od závažnosti problému. Pokiaľ ide o Severnú Ameriku, obchodné hodiny trvajú od 6:00 do 18:00. PST, od pondelka do piatka. Vo väčšine ostatných krajín sú podporné hodiny od 9:00 do 17:00. vo všedné dni.

Ako návod pre domácich majstrov spravuje Azure online dokumentáciu a vedomostnú základňu, ktorá pokrýva mnoho bežných otázok. Znalostnú základňu je možné vyhľadávať alebo si môžete prehliadať témy podľa produktov a značiek, ako sú „záloha“ alebo „fakturácia“.

Zdroje spoločnosti Microsoft pre domácich majstrov sú hlboké a jeho užívateľské fórum je aktívne, ale tieto výhody neprevyšujú náklady na plány podpory, aby sa vytvoril priaznivý dojem.

Záverečné myšlienky

Ak môžete prehliadnuť jeho cenovo dostupné plány podpory, je tu veľa čo obdivovať o Microsoft Azure. V porovnaní s podobnými službami IaaS, ako sú Amazon S3 a Google Cloud, je rýchlosť ukladania nižšia a sieť serverov je väčšia. Sme veľkými fanúšikmi atraktívneho a ľahko použiteľného webového rozhrania.

Azure považujeme za najlepšie dostupné cloudové riešenie IaaS, aj keď má pred sebou ešte dlhú cestu, než sa spojí s trhovými číslami spoločnosti Amazon. Samozrejme sme otvorení rozdielnym názorom. Podeľte sa o svoje vlastné myšlienky o Azure v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map