Google Cloud Review – оновлено 2020 рік

Google Cloud Review

Google Cloud – це постачальник IaaS, який працює на одній з найбільш надійних існуючих мереж. Хоча це не без його вини, він заслуговує на увагу, якщо ви купуєте інфраструктуру. Прочитайте наш огляд Google Cloud, якщо ви хочете знати, чому.


Рішення хмарної інфраструктури як послуга надають серверні мережі для потреб хмарних обчислень, включаючи розміщення баз даних та даних додатків. Тут, на Cloudwards.net, нас найбільше цікавить IaaS як кінцева точка для резервних клієнтів, таких як CloudBerry Backup, Duplicati та Arq.

У цьому огляді Google Cloud ми оцінимо одне з найбільших імен у галузі IaaS та ідеальне поєднання для будь-якого з цих клієнтів, не кажучи вже про рішення для вибору власного файлу зберігання, синхронізації та спільного використання Storage Made Easy ( читайте наш огляд Storage Made Easy).

Існує мало запитань, що Google Cloud заслуговує на згадку серед найкращих доступних хмарних постачальників послуг IaaS, хоча ми стверджуємо, що вона не в першу чергу. Це може бути не таким привабливим, як Amazon S3 або Azure, але Google Cloud може похвалитися глобальною мережею, надійною безпекою та кількома видами пам’яті залежно від ваших потреб, включаючи архівні відра.

Нижче ми детально описуємо всі додаткові, найвищі та низькі показники, торкаючись витрат, мережі, досвіду роботи користувачів, безпеки та підтримки, що постачаються з пропозицією хмарної інфраструктури Google. Якщо Google Cloud звертається, ви можете спробувати послугу за допомогою 12-місячної безкоштовної пробної версії в розмірі 300 доларів, щоб оцінити її для себе.

Альтернативи для Google Cloud

Сильні сторони & Слабкі сторони

Ціноутворення

Серед постачальників послуг IaaS витрати на Google Cloud є одними з найдорожчих. Вони більше на гігабайт, ніж у Microsoft Azure та Amazon S3, хоча значно менше, ніж завищені хмарні файли Rackspace.

Ціни включають як витрати на зберігання, так і за користування, що тарифікуються щомісяця. Немає мінімальних вимог до пам’яті та немає стелі, тому ви можете використовувати Google Cloud для розміщення стільки або кількох файлів, скільки потрібно.

Доступно чотири типи пам’яті для Google Cloud і тарифи залежать від обраного вами. Можливі варіанти мультирегіонального та регіонального зберігання гарячої води, близьколінійного та холодового зберігання.

Виберіть гаряче сховище, якщо ви хочете часто отримувати доступ до своїх файлів. Швидкість зберігання вище, але немає мінімальної тривалості зберігання, а коефіцієнти використання є розумними. Для менш частого доступу, наприклад, для резервного копіювання, близьколінійного зберігання або зберігання холодної лінії, ви заощадите кошти, якщо ви зберігаєте свої файли принаймні 30 днів протягом найближчої лінії та 90 днів для холодної лінії.

Ми детальніше розглянемо ставки, але якщо ви хочете більш точну оцінку, виходячи з вашого місцезнаходження та потреб, Google надає калькулятор для оцінки витрат..

Ціни зберігання

Тарифи на зберігання гарячого сховища Google Cloud не знижуються тим більше, що ви зберігаєте, відхід від Amazon S3 та Azure. Базові ставки, принаймні, для мультирегіональних груп, також є високими.

Тарифи хмарного зберігання Google на ГБ на місяцьМультирегіональний (гаряче зберігання):Регіональний (гаряче зберігання):Близький напрямок:Coldline:
Оцінка:0,026 дол$ 0,02 – 0,035 $ за ГБ / місяць0,01 $ – 0,02 $ за ГБ / місяць0,007 $ – 0,014 $ за ГБ / місяць

При мультирегіональному сховищі 2,6 цента на гігабайт, він працює приблизно на третину цент більше, ніж в Амазонії, і на чотири п’ятих центів більше, ніж на Azure. Для економії розглянемо регіональне сховище. Якщо ви не створите систему хостингу файлів для кінцевих користувачів по всьому світу, вибір її не вплине на ефективність.

Ціни на регіональне зберігання є більш сприятливими, хоча вони становлять від 2 центів за гігабайт до 3,5 центів. Більшість регіонів, на які ми дивилися, складали 2 або 2,3 цента за гігабайт.

Для резервного копіювання найнижчий показник зберігання холодної лінії Google Cloud, сім десятих цент, на гігабайт більший, ніж у льодовика Amazon, приблизно на одну п’яту центу на гігабайт. Майте на увазі, що вам потрібно стягувати принаймні 30 днів за файли, що зберігаються в безпосередній близькості, і 90 днів за файли, що зберігаються в холодної лінії.

Тарифи на використання

Google розподіляє коефіцієнти використання для своєї платформи IaaS на клас A, клас B та вихід.

Для тих, хто хоче створити хмарний сховище, щоб поєднатись із Storage Made Easy, CloudBerry Backup або подібним сервісом, вам потрібно потурбуватися лише про вихід, що є терміном для завантаження файлів. На жаль, ці витрати на виїзд не є дешевими.

Зауважте, що в таблиці нижче наведені показники виходу для багаторегіонального зберігання та більшості регіональних варіантів зберігання. Оскільки регіональні тарифи можуть відрізнятися, вам потрібно повторно перевірити їх у Google, залежно від того, де ви збираєтесь зберігати свої файли.

Багаторегіональний & Регіональні показники виходу на ГБПрогрес у всьому світі (крім Азії та Австралії:Західна Азія (крім Китаю, але включаючи Гонконг):Китай (за винятком Гонконгу):Вихід з Австралії:
0-1ТБ0,12 дол. США0,12 дол. США0,23 дол0,19 дол
1-10ТБ0,11 дол0,11 дол0,22 дол0,18 дол
10 + туберкульоз0,08 дол0,08 дол$ 0,200,14 дол

Google знижує мультирегіональні та регіональні тарифи на ті, хто часто завантажує файли, але 12 центів – це приблизно стільки, скільки коштують послуги IaaS. Деякі, як-от бюджетний Васабі (читайте наш огляд Васабі), не стягують плату за завантаження файлів.

Серверна мережа

Google підтримує мережу серверних засобів, розповсюджених по всьому світу, які утворюють кістки служби хмарної інфраструктури. За всіма відомостями, існує 15 локацій центрів обробки даних, де ще більше. Це дозволяє Google Cloud розлучатися з Amazon S3, хоча і значно відстає від Microsoft Azure, у якого понад 50 центрів обробки даних.

Серед локацій є кілька у США, серед яких Орегон, Айова, Північна Вірджинія та Південна Кароліна. Є ще один північноамериканський заклад у Монреалі та Південній Америці, розташований у Сан-Паулу, Бразилія.

У Європі є чотири центри, розташовані в Лондоні, Бельгії, Нідерландах та Франкфурті, а більше – на шляху. На Близькому Сході чи Африці немає серверів, але шість в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні: Мумбаї, Тайвань, Токіо, Сінгапур та Сідней.

Простота використання

Google надає веб-консоль для керування вашим обліковим записом Google Cloud. Консоль можна використовувати більше, ніж для встановлення контейнерів для зберігання файлів, включаючи створення баз даних, двигунів додатків, обчислювальних двигунів та проектування великих процесів передачі даних. Це може зробити спочатку Google Cloud трохи складним, якщо ви хочете лише використовувати його для зберігання файлів.

Ви можете відключити шум, натиснувши на посилання “сховище”, яке знаходиться приблизно на третині шляху внизу лівої панелі, під підзаголовком “Зберігання”. Клацання перенаправить вас на нову сторінку, де ви можете з відносною легкістю створювати та керувати відрами для зберігання.

Відра – це окремі контейнери для зберігання об’єктів, які спрощують організацію файлів. Хоча ви можете підключити декілька сторонніх програм до одного відра, найкраще створити окремі відра для кожного.

Клацніть «створити відро» та заповніть поля у вікні, яке відкриється. Вам потрібно буде вказати унікальне ім’я, вибрати тип зберігання та вибрати місце зберігання.

Ви також можете додати мітки, щоб полегшити сортування відра, а також вибрати, чи дозволити Google керувати вашими ключами шифрування або керувати ними самостійно. Натисніть “створити”, коли ви задоволені, і ваше відро буде готове для розміщення файлів.

Хоча ви можете завантажувати окремі файли в Google Cloud через хмарну консоль, ефективніше використовувати сторонні програми. Ми рекомендуємо кілька простих рішень у нашому найкращому посібнику для клієнтів із передачі файлів. Ви також можете перетворити Google Диск у мережевий диск, використовуючи такий інструмент, як Mountain Duck або щось більш складне, наприклад CloudBerry Backup (читайте наш огляд CloudBerry Backup).

Незалежно від того, яким клієнтом ви користуєтесь, вам потрібно буде підключити його до відра Google Cloud. Це можна зробити за допомогою ключа API або маркера аутентифікації, наприклад OAuth, якщо програма підтримує його.

Перевага OAuth полягає в тому, що він визначає особу, яка здійснює з’єднання, і ваш ключ API не потрібно буде зберігати ніде. З’єднання OAuth також набагато простіше у використанні, оскільки для них не потрібно отримати ключ API з порталу розробника.

Якщо вам потрібен ключ API, ви можете отримати його, використовуючи вкладку “облікові дані” сторінки “API та служби”, пов’язану в консолі управління Google Cloud..

Можливо, вам доведеться десь записати свій ключ API, оскільки він генерується лише один раз і не зберігається ніде з метою безпеки. Цей ключ знадобиться під час налаштування підключень до Google Cloud із нашого стороннього додатка.

Зрештою, нічого не стосується роботи користувачів Google Cloud. Хоча існує крива навчання, це неминуче завдяки складності послуг, що надаються. Якщо простота – це те, що ви хочете, вам варто поглянути на Backblaze B2, хмарну платформу IaaS з меншою кількістю функцій (не кажучи вже про значно нижчу вартість).

Безпека

Використання OAuth для підключення до кінцевих точок Google Cloud, включаючи відра, дає перевагу безпеці Google перед багатьма її хмарними конкурентами IaaS, для яких потрібні API-ключі. Google Cloud має хороший профіль безпеки, набагато більше, ніж особисте рішення щодо зберігання хмарних даних компанії Google Drive (читайте наш огляд Google Drive).

Google Cloud розбиває дані на шматки, і кожен фрагмент шифрується в спокої за допомогою 128-бітного або 256-бітного шифрування. Ключі шифрування даних самі шифруються за допомогою служби керування ключами Google.

Хоча Google керує ключами за замовчуванням, для додаткової безпеки ви можете самостійно контролювати їх за допомогою KMS Google. Цей сервіс дозволяє швидко обертати та знищувати ключі, крім керування дозволами ключів та аудитом використання ключів.

Google дозволяє ввімкнути двофакторну автентифікацію як засіб захисту своїх облікових записів від крадіжки пароля. Слабкі паролі набагато простіше зламати, ніж ключі шифрування та загальна вразливість для бізнесу. Якщо увімкнено функцію 2FA, для входу у ваш обліковий запис Google Cloud з незнайомої машини знадобиться додатковий код безпеки.

Ви можете отримати цей код у текстовому повідомленні або скористайтеся мобільним додатком Google Authenticator, якщо ви хочете. Ви також можете використовувати ключ безпеки, який є частиною обладнання, яке підключається до USB-порту комп’ютера.

Щоб забезпечити цілісність центрів обробки даних, як і більшість хмарних сервісів, Google захищає свої засоби від нападів та віртуальних атак. Заходи включають біометричні сканери, телевізійне спостереження із замкнутим контуром, охоронні патрулі та огородження по периметру. Компанія опублікувала повний документ про безпеку, якщо ви хочете дізнатися більше.

Підтримка

Технічна підтримка Google Cloud не безкоштовна, але це не є незвичайним для постачальників IaaS. Ви можете отримати безкоштовну пряму підтримку питань, пов’язаних із виставленням рахунків та продажів, але це стосується цього.

Найнижчий рівень технічної підтримки є цінішим, ніж конкуренція. Підтримка срібла поверне вам 150 доларів на місяць, що в п’ять разів більше, ніж коштує аналогічна підтримка Amazon та Microsoft.

Підтримка срібла надає вам лише підтримку в робочий час, і лише електронною поштою. Для цілодобової та телефонної підтримки вам знадобиться перейти до золотого плану, який починається від 400 доларів на місяць.

Для тих, хто не проти допомогти собі, Google має безкоштовний центр підтримки, де ви можете отримати доступ до детальної документації, навчальних посібників та форумів громад.

Хоча Google має найактивніші форуми спільноти в галузі технологій, для ділових користувачів з обмеженим бюджетом, які потребують швидкої, прямої підтримки, роздуті плани підтримки Google є приводом для розгляду інших варіантів IaaS.

Фінальні думки

Хмарний ринок IaaS вибухнув і, без сумніву, Google Cloud став одним із найкращих варіантів завдяки чудовим функціям, сильній безпеці та безлічі варіантів сервера. Нам це подобається не так, як Microsoft Azure, наш вибір для найкращих IaaS, а Amazon S3 на сьогоднішній день має більше користувачів.

Однак для тих, хто потребує потужного рішення для розміщення файлів, ви можете зробити набагато гірше. Зверніть увагу на свої думки на Google Cloud внизу.

Для тих, хто цікавиться резервною копією CloudBerry чи іншими варіантами резервного копіювання, наше найкраще посібник із резервного копіювання в Інтернеті – хороше місце для початку. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map