Yapışkan Şifre İncelemesi

Yapışkan Şifre, tekniklerin çıldırmasını sağlamak için yeterli seçeneğe sahip ucuz bir şifre yöneticisidir. Çok kullanıcılı bir planın olmaması işletmeler ve aileler için bir amortisör oluşturuyor, ancak bireysel kullanıcılar piyasadaki en iyi seçeneklerden birini bulacaklar. Daha fazla bilgi edinmek için Yapışkan Şifre incelememizin tamamını okuyun.


yapışkan şifre arayüzü

yapışkan şifre yeni kimlik

yapışkan şifre güvenli not

yapışkan şifre güvenlik kontrol paneli

yapışkan şifre şifre üreticisi

Önceki

Sonraki

Yapışkan Parola’yı her zaman sevdik, rekabetçi fiyatlandırması, cömert ücretsiz planı ve birinci sınıf güvenliği için en iyi şifre yöneticisi kılavuzumuza tavsiye ediyoruz. Bununla birlikte, Yapışkan Parola’nın kullanımı zor olmasa da, tarihli arayüz deneyimi daha da azaltır. 

Bu güncellenmiş Yapışkan Parola incelemesinde, nerede olduğunu görmek için eski bir favoriyi kontrol edeceğiz. Yol boyunca, kararımızı vermeden önce özellikleri, fiyatlandırmayı, güvenliği, desteği, kullanım kolaylığını ve daha fazlasını ele alacağız.. 

Sticky Password, Windows Vista-esque arayüzü ile başa çıkabildiğiniz sürece iyi bir şifre yönetim aracıdır. Fiyat doğru ve güvenlik sağlam, bu yüzden denememek için bir neden yok. Dahası, 30 günlük Sticky Password Premium deneme sürümü ile birlikte gelen tamamen özelliksiz bir plan var.

Güçlü & Zayıf Yönler

Sticky Password için alternatifler

Özellikleri

Yapışkan Parola, örneğin Dashlane gibi benzersiz özelliklere sahip değildir, ancak yine de etkileyicidir. Temel bilgiler, otomatik doldurma, parola paylaşımı ve birden çok giriş türü desteği ile kaplıdır. Ancak, Yapışkan Parola, kurulum gerektirmeyen taşınabilir bir uygulama ile ayrılır.  

Otomatik Doldurma, Güvenlik Kontrol Paneli ve Dijital Cüzdanınız

Tarayıcı uzantısı aracılığıyla, Yapışkan Şifre giriş ve form otomatik doldurma sunar. Aşağıdaki “kullanım kolaylığı” bölümüne gireceğimiz için, Yapışkan Parola hemen hemen her giriş alanını hemen hemen bir hata olarak algılar. Bununla birlikte, belirli bir alanla ilgiliyse bilgileri her zaman otomatik olarak doldurabileceksiniz. 

Adreslerin ve şifrelerin dışında Yapışkan Şifre, dijital cüzdanınızdan kredi kartı otomatik doldurmayı da destekler. Kredi kartları kimlik bilgilerinizin yanında saklanır, böylece faturalandırma ve ödeme bilgilerinizi tek bir noktada toplayabilirsiniz. 

Bizim için güvenlik paneli en iyi özelliktir. Yeni bir konsept olmasa da – Dashlane daha iyi bir güvenlik panosuna sahip, aslında – Yapışkan Parola’nın uygulanması hile yapıyor. Güvenlik panosu, zayıf, eski veya yeniden kullanılan şifreleri bulmak için şifre depolama alanınızı kazar ve bunları genel bir güvenlik puanı oluşturmak için birleştirir. 

Yapışkan-şifre-review-güvenlik-pano

Sabit Şifre Taşınabilir

Senkronizasyon, herhangi bir şifre yöneticisinin büyük bir parçasıdır ve aşağıdaki “güvenlik” bölümünde ele alacağımız için, Yapışkan Şifre size birçok seçenek sunar. Ancak, şifrelerinizi senkronize etmeniz gerekmez. Parola kasanızı bir USB sürücüsüne, harici bir sabit sürücüye veya başka bir depolama aygıtına dökebilir ve girişlerinizi yanınıza alabilirsiniz. 

Yine de sadece giriş bilgileriniz değil. Sticky Password mükemmel bir Windows şifre yöneticisidir çünkü yüklemeden çalıştırabilirsiniz. Uygulamada oluşturduğunuz taşınabilir sürüm şifreli parolalarınızı döker, ancak kurulum yapmadan herhangi bir Windows makinesinde çalıştırabileceğiniz bir programla birlikte gelir. 

Nerede olursanız olun veya hangi bilgisayarı kullanırsanız kullanın, taşınabilir Yapışkan Parolanızı yükleyebilir ve yerel uygulamanın tüm özelliklerine erişebilirsiniz. Buna yeni girişler ekleme, güvenlik kontrol paneline bakma ve en önemlisi otomatik doldurma. 

Sabit Parola Girişlerini Paylaşma

Yapışkan Şifre Premium planında oturum açma bilgilerini de paylaşabilirsiniz. Yine de Yapışkan Parola temel paylaşımın ötesine geçer. Birçok alıcıya aynı anda birden fazla öğe gönderebilir ve farklı erişim düzeyleri belirleyebilirsiniz. “Sınırlı” ve “dolu” olmak üzere yalnızca iki seviye vardır, ancak birkaç paylaşım seçeneği görmek güzel. 

Yapışkan-şifre yorumu paylaşım

Sınırlı paylaşım, alıcının oturum açmasını görmesine, ancak erişim eklemesine veya erişimine izin vermemesine izin verirken, tam paylaşım, alıcının oturum açma işlemi yerel olarak depolanmış gibidir. Hangi seviyeyi seçerseniz seçin, alıcı daveti kabul edebileceği veya reddedebilecekleri bir e-posta alacak. 

Dahili test sırasında, e-posta hemen gönderilmedi. Yapışkan Parola’nın başka bir kopyasını indirmek için bir e-posta almamız yaklaşık 20 dakika sürdü. Her iki tarafın da şifreleri paylaşmak için Premium aboneliğin en son sürümüne ihtiyacı olduğunu belirtmek önemlidir.. 

Yapışkan Parola Özelliklerine Genel Bakış

Yapışkan Şifre Logosuwww.stickypassword.com

Aylık $ 250’dan başlayan fiyatlarla

Güvenlik

2FA

Şifreleme
AES-256

Sıfır Bilgi

2FA tuşları

Güvenlik analizi

Çok cihazlı senkronizasyon

Yedekleme ve kurtarma

Mobil uygulamalar

Şifre değiştirici

Şifre üreticisi

Tarayıcı uzantısı

Otomatik doldurma

Otomatik form doldurma

Tarayıcı kullanıcı arayüzü

Masaüstü kullanıcı arayüzü

E-posta

Canlı sohbet

Telefon

Yardım Merkezi

Forum

7/24 destek

Daha

Ücretsiz plan

Fiyatlandırma

Yapışkan Şifre, cömert ücretsiz bir plan ile, çok ucuzdur. Bulut şifre yedekleme ve cihazlarınız arasında senkronizasyona erişmek için Premium plana geçmeniz gerekse de, aboneliğinizin bir kısmı tehlike altındaki yöneticileri kurtarmaya gidiyor. 

Ödeme yaparken bile, Yapışkan Şifre çok şey var. Ek ücret genellikle diğer ücretsiz şifre yöneticileriyle gördüğümüz bulut depolama ve yedeklemeye yöneliktir (örnek için NordPass incelememizi okuyun). 

En büyük fark, Yapışkan Parola’nın diğer ücretsiz seçeneklerden farklı olarak sınırsız girişlere izin vermesidir (Kaspersky Password Manager ve Dashlane akla geliyor). Aboneliğinizin bir kısmı Save the Manatee Club’a da gidiyor. 

Sabit Şifre Ücretsiz, Premium ve Ömür Boyu

Sunulan üç plan vardır: Ücretsiz, Premium ve Ömür Boyu. Ücretsiz plan, en iyi ücretsiz şifre yöneticisi kısa listemizde bir yer kazandı, ancak yine de LastPass’tan biraz daha kısa (LastPass incelememizi okuyun). Premium’a yükseltme ucuzdur, ancak ayda 3 ABD dolarından daha düşük bir fiyata öncelikli destek, paylaşım ve yedekleme sunar. 

Bu, örneğin Keeper ile karşılaştırıldığında oldukça hisse senedi fiyatıdır (Keeper incelememizi okuyun). Yapışkan Parola Ömür Boyu lisansı ile öne çıkıyor. 200 $ karşılığında, Premium’un tüm özelliklerine uyan Sticky Password’e ömür boyu erişim satın alabilirsiniz. Ayrıca, otomatik olarak ücretsiz güncellemeler alacaksınız. 

Elbette, bir ömür boyu lisans satın alırken, servis kapatıldığında / kapatıldığında ne olacağını sormalısınız. Yapışkan Parola, iflas etmesi durumunda lisansınıza ne olduğunu açıklığa kavuşturmaz. Ancak, yalnızca son birkaç yıldır hizmeti izlememizden bahsetmişken, endişelenmemelisiniz. 

Hangi aboneliği seçerseniz seçin, Yapışkan Şifre 30 günlük para iade garantisinin arkasında durur. Tüm ücretsiz planlar 30 günlük Premium denemesi ile birlikte gelir ve kredi kartı gerekmez. 

İşletme Fiyatlandırması ve Öğrenci İndirimi

Yapışkan Parola’nın ayrıca bir işletme aboneliği de vardır, ancak küçük işletme listesi için en iyi şifre yöneticimizde yer almamıştır (eğer peşindeyseniz Zoho Apps Kasası incelememizi okuyun). Kullanıcı başına yıllık 29,99 ABD doları tutarında ödeme alınmaya devam eder. Bununla birlikte, iş aboneliği bazı ek kullanıcı yönetimi özellikleriyle birlikte gelir. 

Daha ilginç olan öğrenci fiyatlandırmasıdır. Öğrenci veya öğretmenseniz, OnTheHub mağazasından önemli bir indirimle Yapışkan Parola satın alabilirsiniz. Yıllık Premium üyelik yalnızca 12,95 ABD doları tutarındadır. Bununla birlikte, Yapışkan Parola ayrıca Ömür Boyu aboneliğinde yüzde 85 indirim sunarak maliyeti yalnızca 29 ABD dolarına düşürür. 

Kullanıcı dostu

Yapışkan Parola’nın kullanımı zor değildir, ancak tarihli estetik, birçok seçeneğinin zayıf bir zemini olarak hizmet eder. Yine de, yerel uygulamada yolunuzu öğrendiğiniz ve 2008 tabanlı duyarlılığıyla başa çıkabildiğiniz sürece, sorun değil. 

Yapışkan Parola İndiriliyor

Bir hesaba kaydolmadan önce Yapışkan Parolayı indirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ana sayfadan “ücretsiz” i tıklamaktır ve indirme işlemi hemen başlar. Bittiğinde, Yapışkan Parola, çeşitli ayarlarını ve sunduğu işlevi açıklayan kısa bir yol sunar.. 

Yapışkan-şifre-review-kurulum

Bundan sonra, hesabınız yoksa oturum açabilir veya bir hesap oluşturabilirsiniz. Hesap oluşturma doğrudan yükleyici penceresinde gerçekleşir ve kaydolmayı kolaylaştırır. Parola kasanıza önyükleme yapmadan önce Yapışkan Parola, eşitleme tercihlerinizi ve tarayıcı uzantısını yüklemek isteyip istemediğinizi de sorar. 

Yapışkan-şifre-review-create-hesap

Uzantıyı yüklemeyi seçerseniz, Yapışkan Parola, yüklediğiniz tarayıcıda depolanan şifreleri otomatik olarak içe aktarır. Bunu istemek ve hangi şifreleri içe aktarmak istediğinizi sıralamak mümkün değildir. Bizim için bu, girişlerle dolu bir şifre kasasına inmek demekti. 

Sabit Şifre Kasasını Kullanma

Yapışkan Parola kasası, doğrudan Windows Vista’dan kopyalanmış gibi görünüyor. Hala bir şifre saklama programı olarak hizmet etmesine rağmen, her şeydeki aero-esque parlaklığı birkaç yıldan daha eski görünüyor. Görünüşe rağmen, Yapışkan Parola’nın kullanımı kolaydır. 

Yapışkan-şifre-review-tonoz

Gezinme, sol taraftaki menüden gerçekleştirilir ve web tabanlı parolalara, uygulama parolalarına, notlara, yer işaretlerine ve kimliklere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar. 

Hesapları arayarak veya gruplar halinde düzenleyerek bulabilirsiniz. Yapışkan Şifre, 1Password gibi, gruplarınız için özel simgeleri destekler, ancak süreçte hoş görünmüyor (1Password incelememizi okuyun). 

Bir hesap eklerken veya düzenlerken bir dizi seçenek vardır, ancak diğer şifre yönetimi yazılımlarında gördüğümüz gibi özel alanlar yoktur. Parolanız için bir son kullanma tarihi seçebilir, hesabı belirli URL’lere veya tüm alan adlarına bağlayabilir, yorum bırakabilir ve hesabı hangi tarayıcıda açacağınızı seçebilirsiniz. 

Yapışkan-şifre-review-yeni-hesap

Yapışkan Parola’nın sağladığı birçok seçeneği ve basit kullanıcı deneyimini takdir ediyoruz. Ancak, doğru şekilde sunulmamaktadır. Tarihli görünüm modern şifre yazılımına dayanmaz ve Yapışkan Parola’nın kullanımı zor olmasa da, bazen bu şekilde hissedebilir. 

Yapışkan Şifre Merkezi ve Chrome Uzantısı

Tarayıcınızı tercih ederseniz, Yapışkan Parola, yerel uygulamadan daha az zengin özelliklere sahip olmasına rağmen bir çevrimiçi parola yöneticisi sunar. Hesaplarınızı, yer işaretlerinizi ve notlarınızı görüntüleyebilirsiniz, ancak başka bir şey görüntülemezsiniz. Chrome, Firefox, Opera ve Edge dahil hemen hemen her tarayıcıda kullanılabilen uzantı çok daha kullanışlı. 

Uzantı, otomatik doldurma amacına hizmet eder, aynı zamanda hızlı bir referans olarak da kullanılır. Aslında, çevrimiçi şifrelerinizi, yer işaretlerinizi ve kimliklerinizi hızlı bir şekilde görüntülemenizi sağlayan yerel uygulamadan daha iyidir. Ayrıca, uzantının bulunduğunuz web sitesi için özel bir sekmesi ve yerel uygulamayı açma bağlantısı vardır. 

Yapışkan-şifre-review-uzatma

Uzantı yüklendiğinde, Yapışkan Parola yeni sitelere girdiğinizde otomatik olarak girişleri yakalar. Windows şifre yöneticisi gibi, aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, işlem zarafetle ele alınmıyor. 

Yapışkan-şifre-review-yakalama

Otomatik doldurma da yoktur. Yapışkan Parola neredeyse tüm giriş alanlarında, parolalarda veya parolalarda görünmez. Kapsayıcı yaklaşım işe yarar – bir alanı otomatik olarak da doldurabilirsiniz – ancak tarayıcınızın durgun ve daha da kötüsü Yapışkan Şifre simgeleriyle doludur. Mobil uygulamalar daha iyidir, ancak Yapışkan Şifre iPhone için en iyi şifre yöneticimizde bir yer kazanmadı. 

Yapışkan Parola yüklendikten sonra tarayıcı performansında da önemli bir yavaşlama olduğunu fark ettik. Windows Görev Yöneticisi’nde kaynağa aç bir işlem görmek dışında Yapışkan Parolanın sorumlu olduğunu doğrulamak imkansızdır. Ne olursa olsun, bu not edilmelidir. 

Güvenlik

Yapışkan Parola, şifrelerinizi güvende tutmak için mükemmel şifrelemeyi birkaç benzersiz güvenlik özelliğiyle birleştiren en güvenli şifre yöneticilerinden biridir. Daha da fazlası, Yapışkan Parola, parola kasanızın yerel bir kopyasını şifreler ve depolar, yani sunucular kapanırsa, oturum açma bilgilerinize hala erişebilirsiniz. 

Şifreleme için, Yapışkan Şifre girişlerinizi AES-256 şifreleme ile korur (daha fazlası için şifreleme açıklamamızı okuyun). Verilerin şifresini çözmenin anahtarı, Yapışkan Parolanın sıfır bilgisi olan ana parolanızın arkasına kilitlenir. Bunun yerine Yapışkan Parola, PBKDF2 ile oluşturulan ana parolanızdan türetilen bir anahtar kullanarak kimlik doğrulaması yapar.

Yapışkan Parola ana parolanızı asla görmediği veya kaydetmediği için kurtarmanın bir yolu yoktur. Unutursanız, hesabınız kilitlenir. Neyse ki, en iyi 2FA uygulamalarıyla (Google Şifrematik gibi) iki faktörlü kimlik doğrulama da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kimlik doğrulaması yapabilirsiniz. Ayrıca, USB bellek veya Bluetooth cihazı gibi çıkarılabilir bir cihaz kullanarak giriş yapabilirsiniz. 

Yapışkan Parola’nın Yerel Senkronizasyon Özelliği

Şifrelerinizin atlaması gereken tüm şifreli çemberler bulut senkronizasyonu sayesinde. Sync.com gibi bir bulut depolama sağlayıcısı gibi Yapışkan Parola, bulutları aygıtlarınız arasında senkronize etmek için buluttaki sunucuları kullanır (Sync.com incelememizi okuyun). Bununla birlikte, verilerinizi buluta göndermeniz gerekmez. 

Yapışkan Parola, şifrelenmiş verileri yerel bir ağ üzerinden diğer cihazlarınıza gönderen yerel bir senkronizasyon özelliğine sahiptir. Bu şekilde şifreleriniz, şifrelenmiş biçimde bile yalnızca cihazlarınızda saklanır. Yerel senkronizasyon, birçok şifre yöneticisinin sahip olduğu, şifrelerinizi bulutta depolamanın potansiyel riskleri olmadan her yere sahip olabilme sorununu çözer.

Destek

Yapışkan Parola, özellikle Premium aboneleri için hızlı e-posta desteği sunar. Bununla birlikte, bilgi tabanı bizim için en önemli olanıdır. Parola saklayıcının neredeyse her yönünü kapsayan makaleler ve bol miktarda ayrıntıyla, bilgi tabanı sizin destek kaynağınız olmalıdır. 

Yapışkan Parola’nın yardım merkezine hesap merkezinizden erişebilirsiniz. Sayfanın altındaki “destek” bağlantısını tıkladığınızda bilgi tabanına yönlendirilirsiniz. Ücretsiz kullanıcılar kendi kendine yardım kaynaklarına yönlendirilirken, Premium üyeler bir iletişim formuna yönlendirilecektir.. 

Yapışkan Parola genellikle 24 saat içinde geri döndüğünü ve İngilizce, Almanca, Fransızca, Hollandaca, Çekçe, Rusça, Ukraynaca ve Japonca destek sunduğunu söylüyor.

Zamanında olduğu gibi, 24 saat iyi bir tahmindir. Sticky Password’e içe aktarma hakkında bir soru ile ulaştık ve bir temsilci yaklaşık 13 saat içinde geri döndü (gecenin ortasında, dikkat edin). Yine de, ayrıntıda biraz ışık olsa bile yanıt hızlıydı. 

Yardım Merkezi ve Forumlar

Yardım merkezi çoğu sorunu çözebilir. Yapışkan Parola’nın tarihli bir uygulaması olmasına rağmen, bunu bilgi tabanından bilemezsiniz. Makaleler, birçok işletim sistemini ve Yapışkan Parola’nın farklı planlarını kapsayan bol miktarda ayrıntıyla temiz bir şekilde düzenlenmiştir. Parola yöneticisi bilgi tabanı için Yapışkan Parola. 

Ne yazık ki, forumlar daha az etkileyici. Yazma sırasında, en son iş parçacığı beş günlüktür, bu çevrimiçi bir sonsuzluktur. Çoğu iş parçacığı, özellik istekleri veya sorun giderme ile ilgili sorulardır. Neyse ki, çoğu durumda bir e-posta göndermenizi isteseler bile, destek ekibi forumları izliyor gibi görünüyor.

Karar

Yapışkan Şifre hala mükemmel bir şifre yöneticisi, birinci sınıf güvenlik ve düşük bir fiyat etiketi ile uyumludur. Yaşam boyu aboneliği, ücretsiz güncellemeler bir akıştan çok bir damla feed’i gibi görünse bile etkileyici. Bununla birlikte, zengin özelliklere sahip olsa da, etrafta dolaşmanın zor olabileceği tarihli arayüzle uğraşmanız gerekecek.. 

Aileler için en iyi şifre yöneticimize de göz atın.

Yapışkan Parola hakkında ne düşünüyorsun? Ücretsiz Premium denemesinden faydalanacak mısınız? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me