RoboForm İncelemesi – Güncellendi 2020

RoboForm İncelemesi

RoboForm, onları değiştirmek isteyen insanlara bir ton seçenek sunan ucuz bir şifre yöneticisidir. Bununla birlikte, tam RoboForm incelememizde okuyabileceğiniz gibi arayüz herkes için değil.


roboform sütunluk düzenleyici

roboform-düzenleyici

roboform-arama

roboform-güvenlik-merkez

roboform-settings

Önceki

Sonraki

RoboForm, daha önce hiç görmediğimiz düşük bir fiyat ve özellikler sunan en iyi şifre yöneticisi kılavuzumuz için sürekli söz konusudur. Bununla birlikte, kullanılabilirlikle ilgili birkaç sorunu var. Biraz tarihli bir arayüze bakmak istiyorsanız, en esnek şifre yöneticilerinden birini bulacaksınız.. 

Bu RoboForm incelemesinde, bir lisans satın aldıktan sonra hizmete derinlemesine bakacağız. RoboForm girişinden şifrelerimizi içe aktarmaya kadar, kararımızı vermeden önce kullanılabilirlik, özellikler, güvenlik ve daha fazlasıyla ilgili deneyimlerimizi ele alacağız.. 

Kısa cevap için, RoboForm orada daha iyi seçeneklerden biridir. Güvenlik ve özellikler iki güçlü noktasıdır, ancak kullanıcı arayüzü herkesin çayı olmayacaktır. Neyse ki, bizim sözümüze gerek yok. Cömert bir ücretsiz plan ve 30 günlük geri ödeme politikasıyla RoboForm’u denememek için hiçbir neden yok. 

Güçlü & Zayıf Yönler

RoboForm için alternatifler

Özellikleri

RoboForm’un birçok özelliği var, ancak birçoğu ilk bakışta görünmeyebilir. İleri düzey kullanıcılar RoboForm’un oldukça esnek bir deneyim sunan birçok ayarından yararlanabilir. Uygulamayı beğeninize göre yapılandırma sorununu yaşamak istediğiniz sürece, RoboForm, çevrenin en yoğun şifre yöneticilerinden biridir. 

Özellikle bu fikri açıkça vurgulayan iki özellik vardır. Birincisi arama. Aslında RoboForm’un arama alanına girdiğiniz ifadelere nasıl tepki vereceğini özelleştirebilirsiniz. İşlev tuşlarıyla eşlerken, girdiğiniz ifadeyi kullanarak seçtiğiniz arama motorunuzdan otomatik olarak bir arama başlatabilirsiniz. 

roboform-arama

Çapraz uygulama karması da burada bitmiyor. RoboForm, ücretsiz planda bile Windows uygulamaları için otomatik doldurmayı destekler. Otomatik doldurmanın yalnızca Windows üzerinde çalışan uygulamalar için değil, özellikle Windows uygulamaları için olduğunu belirtmek gerekir.. 

Standart özellikleri tamamlamak çevrimdışı erişimdir. Sizi çevrimdışı kalmaya zorlayan Steganos şifre yöneticisinin aksine, RoboForm size seçenek sunar. Hangi seçimi yaparsanız yapın şifreleme yerel olarak gerçekleşse de, şifrelenmiş kasanızın RoboForm’un sunucularıyla senkronize mi yoksa yerel mi kalacağına karar verebilirsiniz.

RoboForm 8’deki Yeni Özellikler

RoboForm’un en son sürümü RoboForm 7’nin özellik listesini ücretsiz plana indirerek bir dizi yeni özellik ekledi. Hem kullanıcı arayüzünde hem de genel kullanılabilirlikte birçok küçük değişiklik var. Bununla birlikte, sürüm 8 beraberinde bir dizi ek özellik getiriyor. 

En önemli yeni özellik güvenli paylaşımdır. Her Yer planına abone olanlar, şifrelenmiş bir bağlantı üzerinden tek tek girişleri ve tüm klasörleri paylaşabilir. 

Ayrıca, kilitlendiğiniz takdirde hesabınıza erişebilecek acil durum erişimi alıcılarını da belirtebilirsiniz. Her iki özellik için, alıcının ücretsiz bir RoboForm hesabına ihtiyacı vardır. 

En sevdiğimiz yeni özellik, tüm hesaplarınız için şifre denetimi sağlayan güvenlik merkezidir. Masaüstü uygulamasında, RoboForm, sakladığınız kimlik bilgilerine dayanarak size genel bir güvenlik puanı verecektir. Ayrıca, güvenlik merkezi şifrelerinizin kaç yaşında olduğunu ve yeniden kullanılan şifrelerinizin olup olmadığını gösterir. 

roboform-güvenlik-merkez

RoboFrom Özelliklerine Genel Bakış

RoboForm Logosuwww.roboform.com

Aylık 199 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Güvenlik

2FA

Şifreleme
AES-256

Sıfır Bilgi

2FA tuşları

Güvenlik analizi

Çok cihazlı senkronizasyon

Yedekleme ve kurtarma

Mobil uygulamalar

Şifre değiştirici

Şifre üreticisi

Tarayıcı uzantısı

Otomatik doldurma

Otomatik form doldurma

Tarayıcı kullanıcı arayüzü

Masaüstü kullanıcı arayüzü

E-posta

Canlı sohbet

Telefon

Yardım Merkezi

Forum

7/24 destek

Daha

Ücretsiz plan

Fiyatlandırma

RoboForm, hem bireyler hem de aileler için mükemmel fırsatlar sunan en ucuz şifre yöneticisinden biridir. Yine de RoboForm’un odağı küçük bir ölçekte. Mevcut bir iş planı olmasına rağmen, fiyat hızla artar ve üçüncü taraf entegrasyonlarının yolunda çok az şey sağlar. 

Genel bir not olarak, RoboForm, hangi planı seçerseniz seçin, bir, üç ve beş yıllık abonelikler sunar. Bununla birlikte, ne kadar uzun süre giderseniz indirimler var. Örneğin, her yıl Her Yerde planının satın alınması, yüzde 1,50’lik bir indirim sunarak ayda 1,50 dolardan biraz daha fazladır.. 

Yukarıdaki tablodaki fiyat bir yıl satın alırsanız, ancak o zaman bile, RoboForm ucuzdur. Her Yerde planı ayda sadece 2 ABD dolarıdır ve Dashlane’nin aylık 5 ABD Doları tutarı utanç verir (Dashlane incelememizi okuyun). 

Aile planı ayrıca ayda 4 $ ‘dan daha düşük bir ücretle beş Everywhere lisansı (1Password’den bile daha ucuz) ile mükemmel bir değer sunar. Aslında, Aile planı aileler için en iyi şifre yöneticimizde bir numara kazandı.

Disbo RoboForm Ücretsiz

RoboForm Free, sınırsız şifre depolama, çoklu platform desteği ve RoboForm’un güvenlik merkezi ücretsiz sunduğu için çoğu kullanıcı için yıldız çocuktur. Bununla birlikte, en iyi ücretsiz şifre yöneticisi kılavuzumuzda LastPass için arka koltuk aldı. RoboForm’un ücretsiz planı maalesef çoklu cihaz senkronizasyonundan yoksun. Yine de, bir göz atmaya değer. RoboForm, True Key incelememizde öğrenebileceğiniz True Key’den farklı olarak, girişlerinizin ücretsiz olan sonundaki girişlerini sınırlamaz. Ayrıca, Android ve iOS’u destekleyerek mobil cihazınızdaki şifreleri korumak için mükemmel bir seçimdir. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi iOS için en iyi şifre yöneticimizde bulabilirsiniz.

Her Yerde RoboForm sınırlarındaki Tatlılar

Ücretsiz plan çekici olmasına rağmen, RoboForm ücretli Everywhere aboneliğinde bazı ekstralar içeriyor. En önemli ekleme çoklu cihaz senkronizasyonudur. RoboForm’un sunucularını kullanarak şifreli kasanıza ana şifrenizi hatırladığınız sürece herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz. Senkronizasyon ayrıca şifreli kasanızı yedeklemeye de yarar. 

Bazı yaşam kalitesi iyileştirmeleri de mevcuttur, bunların en önemlileri web erişimi. Chrome uzantısını kullanmanız yerine, herhangi bir web tarayıcısından giriş yapabilir ve RoboForm hesabınıza erişebilirsiniz. Her Yerde planı, çevrimiçi erişime bir güvenlik katmanı ekleyerek iki faktörlü kimlik doğrulamayı da destekler.

Ücretsiz bir plan sunmasına rağmen, RoboForm’un Her Yer planı için 30 günlük geri ödeme politikası vardır. İlk 30 gün içinde iptal ettiğiniz sürece, satın alma süreniz ne olursa olsun, aboneliğinizin tamamı iade edilir. Bununla birlikte, ücretsiz plan, RoboForm Everywhere’in her türlü ücretsiz denemesinin yerine hizmet ediyor. 

Kullanıcı dostu

RoboForm, basit bir kurulum süreci ve tonlarca esneklik sunarak, diğer şifre yönetimi uygulamalarına kıyasla kendi liginde yer alıyor. Ancak, bu seçenekler bazen genel kullanıcı deneyiminden uzaklaşır. Kullanımı zor olmasa da, RoboForm büyük şifre kasalarını kolayca sindirilebilir bir şekilde sunmakta zorlanır.

Roboform 8 Kurulumu

Ücretsiz bir plana sadık kalıyorsanız veya en azından bir plana deniyorsanız, kurulum konusunda küçük bir sorun var. Ana sayfadan yapmanız gereken tek şey “RoboForm’u al” ı tıklamak. Bir kayıt sayfası veya uğraşmak için can sıkıcı bir onay yok. Aksine, işletim sisteminiz için en son indirme hemen başlar. 

roboform-ev-sayfa

Yükleyici daha çok ilgilenir, ancak iyi bir şekilde. Yerel uygulamanın kurulumuna ek olarak, yükleyici de Internet Explorer, Edge, Chrome, Firefox ve Opera seçiminizde uzantıyı etkinleştirecektir. Ayrıca RoboForm’un Windows uygulamalarından alanları doldurmasını ve kaydetmesini de seçebilirsiniz..  

Çoğu şifre yöneticisi tarafından verilmeyen, giriş bilgilerinizi kaydettiğiniz yerde daha fazla özelleştirme seçeneği bulacaksınız. Diğer araçlarla karşılaştırıldığında, bu gelişmiş ayarlar çok basit görünüyor, ancak nadiren görüyoruz. Kurulum sırasında bunları değiştirmenize izin vermek, başlangıç ​​işleminin daha akıcı hissetmesini sağlar. 

RoboForm Editörü

RoboForm editörü, şifrelerinizi yönetmek için kullanacağınız yerel merkezdir. Ancak, programın birkaç sorunu vardır. Doğal olarak estetik açıdan tarihlendirilmemesine rağmen, kullanılabilirlik zayıftır. RoboForm, girişlerinizi hoş olmayan bir şekilde sunan Windows-esque klasör hiyerarşisini kullanır. 

roboform-düzenleyici

Klasöre göre düzenleyebilirsiniz, ancak bir tarayıcıdan içe aktarıyorsanız, her şey tek bir sayfaya dökülür. RoboForm editörü, kullanılabilirlik açısından diğer şifre yöneticilerine kıyasla düz düşse de, seçeneklerde mükemmeldir. 

Görünüm, RoboForm’un Windows Gezgini ile ortak olan tek şey değil. RoboForm, aynı anda editörün birden fazla penceresini yönetme gibi şeyler de yapabilir, bu da diğer şifre yöneticilerinin yapamayacağı bir şeydir. Ana görünümde hangi alanların gösterileceğini bile özelleştirebilir ve varsayılan olarak orada bulunan karmaşayı temizlemenizi sağlar. 

roboform sütunluk düzenleyici

Ayarlara girmek daha da fazla seçenek ortaya çıkarır. RoboForm, hemen hemen her şey üzerinde ayrıntılı kontrol sağlar. Otomatik doldurma ve otomatik kaydetme yönteminin çalışma şeklini özelleştirmenin yanı sıra, klavye kısayollarını programlayabilir ve hatta ayarlar menüsünde arama listesi eylemlerini özelleştirebilirsiniz. Bu özelleştirilebilirlik düzeyi, diğer herhangi bir şifre yönetimi uygulaması tarafından benzersizdir. 

roboform-settings

Chrome için RoboForm’u kullanma

RoboForm Chrome uzantısı biraz dağınık. Yüzeyde, birkaç kategori, bazı seçenekler ve güvenlik merkezi sunmak iyidir. Bununla birlikte, şifre listenizi açmak tam anlamıyla her şeyi gösterir ve tüm tarayıcı pencerenizi doldurmak için uzantının mütevazı boyutunu genişletir. 

roboform-krom uzantısı olarak genişletilmiş

Kısacası, girişlerinizi Chrome uygulamasında düzenlemeyi beklemeyin. Otomatik doldurma, senkronizasyon ve şifre oluşturma için gerçekten orada. Şifre üreticisi, yeni şifrenizle ikinci bir pencere açan ve onu sürükleyip bırakmanıza izin veren ilginç bir araçtır.. 

roboform-şifre üreteci

Chrome uzantısı ve Windows uygulaması arasında, RoboForm biraz karışık. Parçalarla belirtilen, ancak diğerlerinde modern olan RoboForm, seçenekleri her zaman en iyi şekilde sunmasa da, seçenekler ve özelleştirilebilirlikle mükemmeldir. Sahip olduğumuz en kötü kullanıcı deneyimi değil – bunun için LogMeOnce incelememizi okuyun – ancak en iyisinden çok uzak.

Güvenlik

RoboForm, neyse ki, güvenlik yapısının tüm karmaşık parçalarını detaylandıran bir güvenlik tanıtım belgesi sunuyor. Her şey olması gerektiği gibi, tüm kasanızda simetrik şifreleme için AES-256 kullanan RoboForm ile (daha fazlası için şifreleme açıklamamızı okuyun). 

Bazı şifreleme yazılımlarının yaptığı gibi dosyaları tek tek şifrelemek yerine, tüm kasanız tek bir AES-256 anahtarının arkasında kilitlenir. Bu anahtar, RoboForm’un en az sekiz karakter uzunluğunda ve en az dört sayısal olmayan karakterden oluşması gereken ana şifrenizden oluşturulur.. 

Ancak, RoboForm asla bu ana şifreyi görmez. Bunun yerine, anahtarınız SHA-256 karma işlevine ve 32 bayt tuza sahip PBKDF2 kullanılarak oluşturulur. Bu sonuç, hesabınızın kimliğini doğrulamak için kullanılır. 

Bu sizin için anlamsızsa, hadi yıkalım. Karma, şifresi çözülemeyen tek yönlü bir algoritmadır. RoboForm, temel olarak hesabınızın kimliğini doğrulamak için bir veritabanıyla eşleşen bir dizi rastgele karakter görür. Ana şifreniz kendinizden başka hiç kimse tarafından görülmez.

RoboForm Saldırıya uğradı?

Hayır, RoboForm saldırıya uğramadı, bu da rakipleri Abine Blur ve LastPass ile karşılaştırıldığında taze bir nefes alıyor (Blur incelememizi okuyun). Soruyu gizlemek yerine, RoboForm bunu açıkça ele alıyor. RoboForm’un güvenlik sayfasında doğrudan saldırıya uğraması durumunda neler olabileceğine ve 2011’de RoboForm Pazarlama Başkan Yardımcısı ile yapılan bir röportajda bir cevap bulabilirsiniz.. 

Bu röportajdan bu yana dokuz yıl içinde çok şey değişti, ancak temel kavramlardan biri bozulmadan kaldı. RoboForm, RoboForm bulutundan bilgi almanıza izin veren çoklu cihaz senkronizasyonu sunmasına rağmen, gerekli değildir. Yapışkan Şifre’ye benzer şekilde RoboForm, şifrelerinize çevrimdışı erişim sunar. 

Her şey yerel olarak şifrelenmiş olduğu için hala korunuyorsunuz. Ancak, şifreli veritabanınızı sunucuya gönderme işlemi, parola yöneticileri için en büyük tehdit olan ortadan kaldırılır..

Destek

RoboForm 24 saat boyunca ücretsiz destek sunarak günün saati ne olursa olsun talepleri yanıtlar, ancak her yerde aboneler e-posta söz konusu olduğunda Ücretsiz olanlara göre öncelik kazanır. Ücretli üyelerin sohbet desteğine de erişimi vardır, ancak maalesef mesai saatleri içinde pazartesiden cumaya sınırlıdır. 

Neyse ki bilgi tabanında birçok cevap bulabilirsiniz. Yerel uygulama gibi, bilgi bankası iyi ve kötü unsurların bir karmasıdır. RoboForm, makaleleri kolayca sindirilebilir bölümlere yerleştirirken yüz çekici. Bir bölüme tıkladığınızda, konuların bir listesi görüntülenir. 

roboform-bilgi bankası

Aynı şekilde, uygulama hakkındaki her şeyi kapsayan kullanım kılavuzu tek bir sayfaya atılır. Bu kendi kendine yardım kaynakları iyidir, bol miktarda ayrıntı ve ekran görüntüsü sağlar. Ancak, RoboForm’un diğer araçları gibi sunum da daha iyi olabilir.

Karar

RoboForm Everywhere, ücretsiz sürüm ilk bakışta daha çekici olsa bile değerli bir aboneliktir. Arayüz biraz değişiklik yapsa da, RoboForm, rakiplerinden daha az özelliklerle baş başa duruyor. Tarihli görünümün ötesinde, RoboForm bazı benzersiz araçlar ve sonsuz özelleştirme ile etkileyicidir. 

RoboForm hakkında ne düşünüyorsun? Bir spin için ücretsiz planı alacak mısın? Aşağıdaki yorumlarda nasıl olduğunu bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me