RememBear İncelemesi – Güncellendi 2020

RememBear İncelemesi

TunnelBear VPN’nin arkasındaki aynı ekibin ürünü olan RememBear, sağlam bir ücretsiz plana sahip iyi bir şifre yöneticisidir. Ancak, bu tam RememBear incelemesinde okuyabileceğiniz gibi, rakiplerle karşılaştırıldığında özelliklerin önünde biraz kısalıyor.


remembear-başarılar

remembear uygulama

remembear oluşturmak giriş

remembear-indir sayfalık

remembear-settings

Önceki

Sonraki

RememBear, TunnelBear VPN’nin arkasındaki aynı şirketten gelen şifre yöneticisidir. TunnelBear incelememizde okuyabileceğiniz gibi, bu hizmetin kullanımı kolaydır, ancak akış, sunucu konumları ve hız da dahil olmak üzere bir dizi sorunla birlikte gelir. Bu RememBear incelemesinde, şirketin bir şifre yönetimi uygulamasındaki çatlamasının denemeye değer olup olmadığını göreceğiz. 

Çoğunlukla, RememBear şifre yöneticisi pazarına layık bir ektir. Özelliklerden yoksun olsa da, iyi bir ücretsiz planın yanı sıra diğer şifre yöneticilerinden beklediğiniz tüm temel unsurlar var. Bunlar bir şifre üreticisi ve bir tarayıcı uzantısı içerir. 

Bununla birlikte, RememBear hala en iyi şifre yöneticisi listemizden yetersiz. İki faktörlü kimlik doğrulama seçeneklerini ve hesabınızı kurtarmak için bir yedekleme kiti eklememize rağmen, atasöz kemiğinde çok az et var. Kimlik bilgilerinizin temel yönetimi muhasebeleştirilir, ancak çok fazla değil. 

Bu, McAfee Total Protection yazıcımızda görebileceğiniz gibi, RememBear’ın bazı sorunları olan ana şirketi McAfee’den bahsetmiyoruz. Yine de, TunnelBear aynı ekiple çalışmaya devam etti ve RememBear’dan söyleyebileceğimizden, bu iyi bir şey. Özelliklerinden yoksun olmasına rağmen, RememBear önyükleme yapmak için sağlam bir ücretsiz planla aerodinamik şifre yönetimi sunar.

Güçlü & Zayıf Yönler

RememBear için alternatifler

Özellikleri

RememBear kullanımı çok kolay bir uygulamadır, ancak tasarım sürecinde bir yerde kullanılabilirliğin özellikler üzerinde tercih edildiği açıktır. Uygulama, web sitelerinde giriş bilgilerinizi doldurarak ve bilgilerinizi korumalı bir kasada saklayarak, yalnızca en temel şifre yönetimini sunar. Zoho Vault gibi hizmetlerde yaygın olan diğer özellikler masanın dışında.

Başka bir VPN anahtar şifre yöneticisi NordPass ile çok fazla DNA paylaşıyor. Barebones depolama alanı sınırlı giriş türleri ve bu girişler için birkaç seçenek ile oyunun adıdır. Kullanılabilirlik açısından harika olsa da, özelliklerin eksikliği bu bölüm için bir sorun teşkil ediyor. 

2FA Kodları, Kredi Kartları ve Güvenli Notlar

İlk olarak, giriş türleriyle başlayalım. RememBear, başka hiçbir şey olmasa da girişleri, kredi kartlarını ve güvenli notları destekler. Bu öğelerin her birinin gösterge tablosunda kendi bölümü vardır, ancak aralarında çok az karışma vardır. Örneğin, belirli bir girişe kredi kartı ekleyemez veya bir girişe belge yükleyemezsiniz. 

remembear oluşturmak giriş

1Password ile de alanları olabildiğince özelleştiremezsiniz. Ne görüyorsanız onu alırsınız ve her yeni girişin yer aldığı küçük notlar bölümünün dışında ek bilgi ekleyemezsiniz. Bununla birlikte, girişler için benzersiz bir özellik var.  

En iyi 2FA uygulamalarında görülen statik iki faktörlü bir kimlik doğrulama kodunuz veya 2FA QR kodunuz varsa, bunu şifrenizin yanında saklayabilirsiniz. Bu özelliği çok seviyoruz. Bununla birlikte, bir push bildirimini onaylamak veya bir kod için e-postanızı incelemek için mobil cihazınızda balık tutmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, işlem sizin için halledilir. 

RememBear “Gelişmiş” Özellikler

RememBear, ücretli planda çoklu cihaz senkronizasyonu, kasanızı yedekleme ve kredi kartı bilgilerini otomatik olarak doldurma gibi standart özellikler sunar. Yine de her türlü gelişmiş özellik eksik. Örneğin, paylaşım söz konusu değildir. Ayrıca herhangi bir çok kullanıcılı plan da yoktur.

RememBear’ın odağının önce kişisel bir şifre yöneticisi ve ikinci bir şey olması olduğu açıktır. Ancak, lansmandan iki yıl sonra, ekibin yeni özellikler eklemediğini hayal kırıklığına uğrattık. Kolaylaştırılmış bir yaklaşım anlamış olsak da, RememBear’ın fiyat sorma işlevinin yetersizliği kabul edilemez.

RememBear Özelliklerine Genel Bakış

RememBear Logosuwww.remembear.com

Aylık $ 300’dan başlayan fiyatlarla

Güvenlik

2FA

Şifreleme
AES-256

Sıfır Bilgi

2FA tuşları

Güvenlik analizi

Çok cihazlı senkronizasyon

Yedekleme ve kurtarma

Mobil uygulamalar

Şifre değiştirici

Şifre üreticisi

Tarayıcı uzantısı

Otomatik doldurma

Otomatik form doldurma

Tarayıcı kullanıcı arayüzü

Masaüstü kullanıcı arayüzü

E-posta

Canlı sohbet

Telefon

Yardım Merkezi

Forum

7/24 destek

Daha

Ücretsiz plan

Fiyatlandırma

RememBear oldukça ucuzdur ve bir yıl önceden satın alırsanız Premium üyeliğini yaklaşık 3 $ karşılığında sunar. Kötü bir oran olmasa da, çoğu daha fazla özelliğe sahip daha ucuz seçenekler gördük (bir örnek için Keeper incelememizi ve Dashlane vs Keeper parçamızı okuyun). Yine de, RememBear’ın sınırsız ücretsiz planı bir göz atmaya değer.

Ücretli planlardan başlayarak, aylık veya yıllık faturalandırma döngüsünü seçebilirsiniz, ancak bir yıla kaydolmak fiyatı yarıya indirir. 

Aylık bitiminde aylık 6 $ ödemek çok yüksek, Dashlane gibi pahalı şifre uygulamaları bile bu işaretin altında kalıyor (Dashlane incelememizi okuyun). Abine Blur gibi birkaç daha pahalı seçenek var, ancak özellikle 1Password’ün düşük fiyatı düşünüldüğünde aylık oran hala çoğudan daha yüksek (Dashlane ile 1Password karşılaştırmamızı okuyun)

Her şeyin sonunda, RememBear diğer şifre yöneticileri ile daha uyumlu, ancak daha ucuz seçenekler var (RoboForm ve Yapışkan Şifre akla geliyor). 

Buradaki sorun fiyat değil, fiyat için sunulan özellikler. Son bölümde tartışıldığı gibi, RememBear temel şifre yönetimi dışında pek bir şey sunmamaktadır, bu da oranın biraz fazla görünmesini sağlar. 

RememBear Free ile Yapışma

Neyse ki, ücretsiz bir plan var. En iyi ücretsiz şifre yöneticimiz LastPass kadar iyi olmasa da, RememBear Free hala McAfee True Key’den (True Key incelememizi okuyun) daha iyidir. Premium plan için yedekleme ve senkronizasyon ayrılan tek bir cihazla sınırlısınız, ancak istediğiniz kadar giriş kaydedebilirsiniz.

Diğer birçok ücretsiz şifre yöneticisinde olduğu gibi, RememBear’ın sunduğu teklif de tam bir şifre yöneticisinden çok deneme sürümü gibidir. Elbette, şifrelerinize bir masaüstünde erişmek yeterlidir. Ancak, telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar arasında, birden fazla cihazda şifrelerinize erişmeniz şart. 

Ücretsiz plan da bir geri ödeme politikasının yerini alıyor gibi görünüyor. Aylık faturalandırmadan yıllık faturalandırmaya geçmekten bahseden bir destek makalesinin dışında, RememBear’ın hizmet şartlarında veya web sitesinde bir geri ödeme politikasından bahsetmedik. RememBear’ı denemek istiyorsanız, önce ücretsiz planla başlayın. 

Ücretsiz kullanıcılar Premium’u 30 gün boyunca da kullanabilir. Bir ay sonra çoklu cihaz senkronizasyonuna erişiminizi kaybedecek olsanız da, ilk kez kaydolduğunuzda aboneliğin sunduğu her şeyi görebilirsiniz. RememBear, e-posta adresinizi dosyada tutar, böylece ücretsiz denemeden sürekli olarak yararlanamazsınız.

Kullanıcı dostu

RememBear’ın kullanımı kolay değildir. Kaydolmadan önce yerel uygulamayı ve tarayıcı uzantısını indirmeniz gerekir. Süreç yeterince basit, RememBear web sitesinde büyük mavi “indir” düğmesini tıkladıktan sonra sizi tüm yükleyicileriyle bir indirme sayfasına götürüyor.

remembear-indir sayfalık

Kurulum sorunsuz bir şekilde tamamlandı ve birkaç dakika içinde çalışmaya başladık. Henüz bir hesabınız yoksa, uygulamada bir tane oluşturabilirsiniz, ancak RememBear’ın TunnelBear hesabınızı ve şifrenizi paylaşmadığını unutmayın. İşiniz bittiğinde, aşağıdaki “güvenlik” bölümünde daha fazla konuşacağımız RememBear yedekleme kitinizi alacaksınız.

remembear-kaydolma

Bu yapıldıktan sonra, şifrelerinizi içe aktarabilirsiniz. RememBear’ın uygulamayı açmadan önce bunu yapmanızı istiyoruz. Bununla birlikte, RememBear’ın tarayıcılardan içe aktarmayı desteklemesini seviyoruz. RememBear kullandığınız ilk şifre yöneticisiyse Chrome tarafından toplanan her şeyi not edebilir ve şifreli kasanıza ekleyebilir. 

remembear-ithalat

Windows’da RememBear

Kurulumun sonunda, bir dakika içinde ulaşacağımız tarayıcı uzantısını yüklemeniz istenir. Bundan sonra, yerel uygulama önyükleme yapar. RememBear, güvenli bir not eklemekten görev listesindeki arkadaşlarınızla paylaşmaya kadar her şeyle sizi bir başarılar listesinde başlatır. Bunlar sadece basit kurulum adımları değil. 

Beş başarıyı tamamlarsanız, RememBear size abonelik için 6 $ indirim sunar. Görevlerin çoğu, sizden RememBear’ı tweetlemenizi veya beğenmenizi istemek yerine hesap güvenliğinize de odaklanmıştır..

remembear-başarılar

Windows uygulaması basittir, giriş bilgilerinizi, notlarınızı ve kredi kartlarınızı gösterir, ancak başka bir şey değil. RememBear’ın basit yaklaşımı, daha iyi ve daha kötüsü için uygulamanın tasarımına geçer. Bir yandan, açık bir şekilde etiketlenmiş sekmeler ve girişler arasında bolca alan ile dolaşmak basittir. 

remembear uygulama

Öte yandan, herhangi bir organizasyon seçeneği yoktur. Ada göre sıralayabilir ve “yakın zamanda güncellendi”, ancak etiket veya klasör sistemi yok. Bazı garip varsayılan ayarlar da var. Örneğin, RememBear varsayılan olarak dokuz saat sonra kilitlenecek şekilde ayarlanmıştır, bu çok mantıklı değildir. 

remembear-settings

RememBear Tarayıcı Uzantılarını Kullanma

Yerel uygulamanın ne kadar temel olduğu konusunda bile, onunla fazla zaman harcamazsınız. Bunun yerine, ne yazık ki Opera olmasa da, esas olarak Chrome, Firefox ve Safari için kullanılabilen tarayıcı uzantısı ile etkileşime gireceksiniz (Opera incelememizi okuyun). Uzantı, bulunduğunuz URL için giriş bilgileri ve diğer kasa öğelerinizin bir listesini gösteren basittir. 

remembear-tarayıcı uzantısı

Otomatik doldurma testimiz sırasında iyi çalıştı, RememBear doldurma diyaloguna yardımcı bir şifre üreticisi ekledi. Uzantıda, yararlı bir “otomatik doldurma sorunu bildir” düğmesinin dışında pek çok seçenek yok. Tıklarsanız, RememBear bulunduğunuz siteye göre bir rapor oluşturur ve otomatik olarak gönderir. 

remembear-otomatik doldurma-sorun

Hesabını Yönetmek

Yerel uygulamanın ve tarayıcı uzantısının yüklü olması önemli olmakla birlikte, RememBear web sitesinde oturum açarak hesabınızı yönetebilirsiniz. Kimlik doğrulamanız bu araçlar tarafından kaydedildiğinden, çevrimiçi giriş yapabilmeniz gerekir. E-postanızı veya ana şifrenizi girmek zorunda değilsiniz. 

remembear-online-yönetim

Çevrimiçi kontrol paneli, hesabınızla ilgili ayrıntıları görüntülemenize ve fatura bilgilerinizi değiştirmenize olanak tanıyan temel bir öğedir. Yine de benzersiz bir ekleme “gizlilik” bölümüdür. Orada, RememBear’ın sizinle ilgili tüm kişisel verilerin bir kopyasını indirebilmelisiniz. Ancak, bu işlev çalışmaz. 

RememBear, verilerinizin nasıl indirileceğine dair tam talimatlarının bir bağlantısını ve masaüstü uygulamasındaki ayarları kontrol etmek için bir ipucu içerir. Her ikisini de yaptık ve verilerimizi indirmenin bir yolunu bulamadık. Bu özellik harika olurdu, ancak RememBear’ın birçok yönü gibi, her şeyden çok bir kavram. 

Güvenlik

RememBear, AES-256 şifreli kasanız için uçtan uca şifreleme sağlayan tanıdık bir güvenlik mimarisi kullanır (bu konuda daha fazla bilgi için şifreleme açıklamamızı okuyun). Yine de sadece konuşmak değil. RememBear, RememBear’ı güvenlik açıklarını kapsamlı bir şekilde test eden bir Alman siber güvenlik firması olan Cure53’ün tavsiyesini aldı. Bu sonuçları burada bulabilirsiniz.

İki yıldan biraz daha uzun bir süre önce yapılan testte, büyük bir sorun ve birkaç küçük sorun ortaya çıktı. Endişe verici olan, RememBear’ın üst düzey alanlara nasıl davrandığıydı. Uygulama kimlik bilgilerinizi doldurarak ilk iki üst düzey alanı yok sayar, yani kimlik avı şeması için ayarlanmış bir sahte site girişinizi yakalayabilir. 

Bu sorun, denetimde bulunan tüm diğerleriyle birlikte RememBear’ın lansmanından önce ele alındı. Dahası, ekip, Cure53’ün geliştirme sürecine katılımı konusunda netti ve herkese açık bir sürümden önce koda tam erişim sunuyor. 

Kısacası, RememBear güvenlidir ve birinci sınıf şifrelemeye sahip sıfır bilgi modeli sunar. Bununla birlikte, güvenlik mimarisi, siyah şapka korsanının yapacağı taktikleri kullanarak güvenlik açıklarına karşı iyice incelenmiştir. Normalde güvenlik hak taleplerini makul değerlerde almamız gerekse de, RememBear, kullanımının güvenli olduğuna dair bir üçüncü taraf denetimi sağlar.

RememBear Yedekleme Kiti

Yeni bir RememBear hesabı oluşturduğunuzda, uygulama bir yedekleme kiti oluşturur. Bu PDF, unutmanız halinde giriş bilgilerinizi gösteren 1Password’ün kurtarma kitine benzer. Bununla birlikte, yedekleme kitinde yeni bir cihaz anahtarı ve RememBear’ın diğer platformlarda kurulumu için bir QR kodu vardır. 

remembear Yedek-kit

NDK’nız ve QR kodunuz diğer uygulamalarla giriş yapmak için gereklidir. Ana parolanızı sormak yerine, RememBear cihaz tabanlı kimlik doğrulaması kullanır, bu da RememBear’ın güvenebileceğini bildiği cihazların bir listesi olduğu anlamına gelir. NDK’nıza ve QR kodunuza göre kimlik doğrulaması yaparsınız. 

Bu süreç, yeni cihazların kurulumunu inanılmaz derecede basit hale getiriyor. QR kodu size özel olduğu için iOS veya Android uygulamasını kurarken kameranızla tarayabilirsiniz. Aynı şey, oturum açmak için masaüstü uygulamasındaki ve tarayıcı uzantısındaki kimlik bilgilerinizin bir kombinasyonunu kullanan çevrimiçi kontrol paneliniz için de geçerlidir.. 

Destek

RememBear, uygulamada ve tarayıcı uzantılarında ne kadar az seçenek olduğunu görmek, biraz sürpriz olmaktan çok destek sunmuyor. RememBear yine kullanılabilirlik için seçenekler sunar. Kolayca dolaşılabilen oldukça sağlam bir bilgi tabanı var, ancak doğrudan destek e-posta yazışmalarıyla sınırlı. 

RememBear’a sahip olmanız gerekiyorsa, açık bir destek e-posta adresi olmasa da sorununuzu kısaca açıklayabileceğiniz bir iletişim formu vardır. Birkaç temel soruyu yanıtladıktan sonra sorununuzu kısaca açıklayacak ve hesabınızın e-posta adresini vereceksiniz. Yanıt için 48 saatlik bir pencere var, ancak ulaştığımızda ekip birkaç saat içinde geri döndü. 

remembear ile temas halindeki

Bilgi tabanı daha çok SSS gibidir. Her biri kısa bir dizi soru ve karşılık gelen cevapları olan beş bölüm vardır. Konular tam olarak ele alınmasına rağmen, ek destek kaynaklarının eksikliği vardır. RememBear’ın ilk kullanıcı yaklaşımı göz önüne alındığında garip olan hiçbir ekran görüntüsü veya video eğitimi yok. 

remembear-bilgi bankası

Bilgi tabanında da birkaç konu bulduk. Birincisi, “güvenlik ve gizliliğe” yönlendirilen “başlangıç” kategorisiydi, sadece iki makaleli bir bölüm. 

Bunların hiçbiri, teknolojide terbiyeli ustalığa sahip herkes için dünyanın sonu değildir; bilgi tabanı uygulamadan daha kafa karıştırıcıdır, bu da kullanımının ne kadar kolay olduğunun bir kanıtıdır. Ancak, yeni gelenler için engel oluşturabilir. 

Açıkçası, RememBear çevrimiçi güvenliğe ihtiyaç duyan, ancak bilgisayarlar hakkında ilk şeyi bilmeyen (ebeveynlerinizi düşünün) herkes için önerimiz olacaktır. O zaman, bu kullanıcılar için bir başlangıç ​​kılavuzuna sahip olmak güzel olur, böylece kurulum sırasında bir referans noktası olur.

Karar

RememBear, özelliklerinden yoksun olmasına rağmen kullanılabilirlik konusunda mükemmeldir. Temel uygulama, mükemmel bir doldurma sistemi ile şifreler, kredi kartları ve notlar için yönetim sunan, gayet iyi. Aradığınız tek şey tarayıcınızda kimlik bilgileri parolası yönetimi ise, RememBear özellikle ücretsiz planı ile iyi bir seçimdir. 

İleri düzey kullanıcılar veya yazılım konusunda terbiyeli olanlar, seçeneklerin olmaması nedeniyle hayal kırıklığına uğrayacaktır. Paylaşım desteği, birden fazla kullanıcı için plan, sınırlı kuruluş seçeneği ve üçüncü taraf entegrasyonu yoktur. İstenen fiyat için, paranız için çok daha fazlasını alabilirsiniz. 

Bununla birlikte, şeylerin teknophobe tarafına düşen kullanıcılar için RememBear’ı öneriyoruz. Ücretsiz plan nedeniyle, giriş için düşük bir engel var ve uygulamanın ne kadar kolay kullanıldığına göre, yeni kullanıcılar minimum telaşla korunabilir. 

RememBear hakkında ne düşünüyorsun? Bir şans verecek misin yoksa başka birine tavsiye edecek misin? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map