McAfee True Key İncelemesi – Güncellendi 2020

McAfee True Key İncelemesi

Bir güvenlik paketinin parçası olarak McAfee True Key, iyi bir şifre yöneticisidir. Bununla birlikte, bağımsız bir ürün olarak, özellik ve garip fiyatlandırma eksikliğinden muzdariptir, bu yüzden tavsiye etmekten çekinmeyin. Ayrıntılar için McAfee True Key incelememizin tamamına göz atın.


Gerçek anahtar-slider1

Gerçek anahtar-slider2

Gerçek anahtar-slider3

Gerçek anahtar-slider4

Gerçek anahtar-slider5

Önceki

Sonraki

True Key, virüsten koruma devi McAfee’nin bir şifre yöneticisidir. Fiyatı ve kullanılabilirliği açısından etkileyici olsa da, diğer en iyi şifre yöneticileriyle karşılaştırıldığında dayanmaz. Sınırlı özellik seti ve garip fiyatlandırma modeli, birkaç adımdan daha fazlasını geri getiriyor. Bununla birlikte, bir virüsten koruma paketinin bir parçası olarak denemeye değer. 

Bu McAfee True Key incelemesinde, aracı bir tur için çıkardıktan sonra deneyimlerimizi ayrıntılandıracağız. Bir hesaba kaydolmaktan çok faktörlü kimlik doğrulamayı (MFA) etkinleştirmeye kadar, True Key’in her yönünü ele alacağız, böylece sizin için doğru şifre yöneticisi olup olmadığını öğrenebilirsiniz. 

Çoğu insan için daha iyi seçenekler olacak. Yetkili bir şifre yöneticisi aracı olmasına rağmen, fiyat göz önüne alındığında bile yetersiz özellik seti harika değil. Bununla birlikte, bir antivirüs ile birlikte, şifreleri tarayıcınızda saklamaktan daha iyidir. 

Güçlü & Zayıf Yönler

McAfee True Key için alternatifler

Özellikleri

Antivirüs ile birlikte gelen birçok şifre yöneticisi gibi True Key de hafif özellikler. NordPass’tan daha sağlam olmasına rağmen, hala birçok alanda eksiktir. Özellikle, parola paylaşımı ve birden fazla kullanıcı için alan söz konusu değildir. True Key, özellikler için kötü olsa da kullanılabilirlik için harika olan basit bir şifre yöneticisidir.. 

Dahil olmayanlara girmeden önce neleri depolayabileceğiniz hakkında konuşalım. Kasanız üç bölüme ayrılmıştır: “girişler”, “güvenli notlar” ve “cüzdan”. İlk ikisi kendilerini açıklıyor ve üçüncüsü de görünse de, orada çok daha fazlası var. 

Gerçek anahtar-cüzdan

Kredi kartlarına ek olarak, cüzdanınız sosyal güvenlik numaranızı, sürücü belgenizi, parolanızı, adresinizi ve sahip olabileceğiniz üyelikleri saklayabilir. Bu girişlerin her biri, daha iyi organizasyon için renk kodu yazabileceğiniz ve notlar ekleyebileceğiniz bir “kart” görevi görür. Dijital cüzdan True Key’in en büyük varlığı. 

Gerçek anahtar renkli-girdileri

Ne Almazsınız

İçerdiği şeyden ziyade neyin dahil olmadığı hakkında daha fazla konuşma noktası olması hayal kırıklığı yaratıyor. Dashlane’nin şifre değiştirici veya Zoho Vault’un kullanıcı yönetimi özellikleri söz konusu değildir. Ancak True Key, temelleri bile aşar. En önemlisi, parola paylaşımı yoktur. 

Paylaşım güvenlik sorunları oluşturabilse de, herhangi bir modern şifre yöneticisi için gerekli bir özelliktir. McAfee, birden fazla kullanıcıya yönelik bir plan sunarak sorunu çözebilir, ancak çözmez. Küçük bir işletmeyi veya ailenizi güvence altına almak istiyorsanız, 1Password gibi bir şeyle daha iyi durumdasınız (Dashlane ile 1Password karşılaştırmamızı okuyun). 

Ayrıca True Key, ihlal bildirimleri veya herhangi bir güvenlik analizi sunmaz. Yeni bir şifre eklerken size çok cömert bir şifre gücü derecesi verilir. Aksi halde, diğer araçlarda olduğu gibi yeniden kullanılan, zayıf veya savunmasız şifreleri göremezsiniz. 

Bu ihmallerden kurtaran, True Key girişiniz için çok faktörlü kimlik doğrulamasıdır. Uzantı, hesabınızı kaba kuvvet saldırılarına karşı kilitlemek için birçok seçenek sunar; bu seçenekle, aşağıdaki “güvenlik” bölümünde daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

McAfee True Key Özelliklerine Genel Bakış

McAfee True Key Logosuwww.truekey.com

Aylık $ 167’dan başlayan fiyatlarla

Güvenlik

2FA

Şifreleme
AES-256

Sıfır Bilgi

2FA tuşları

Güvenlik analizi

Çok cihazlı senkronizasyon

Yedekleme ve kurtarma

Mobil uygulamalar

Şifre değiştirici

Şifre üreticisi

Tarayıcı uzantısı

Otomatik doldurma

Otomatik form doldurma

Tarayıcı kullanıcı arayüzü

Masaüstü kullanıcı arayüzü

E-posta

Canlı sohbet

Telefon

Yardım Merkezi

Forum

7/24 destek

Daha

Ücretsiz plan

Fiyat

True Key, yılda sadece 20 $ karşılığında sınırsız depolama alanı ve çoklu cihaz senkronizasyonu sunan ucuz bir şifre yöneticisidir. Ücretsiz bir plan da var, ancak ne kadar sınırlı olduğunu düşünmek neredeyse bir indirmeye değmez. Bununla birlikte, True Key, tek başına değil, tam bir virüsten koruma paketinin bir parçası olarak en etkileyici görünüyor.  

Abonelik fiyatı gayet iyi, True Key saati RoboForm’dan biraz daha az (RoboForm incelememizi okuyun). 10.000’e kadar giriş için yıllık 19,99 $ faturalandırılırsınız, bu da iyi bir oran. Ancak, özelliklerin ne kadar seyrek olduğu göz önüne alındığında, biraz daha para kazanmak için diğer şifre yöneticileri ile çok daha fazla işlevsellik elde edebilirsiniz..

Aracın ne kadar ucuz olduğu konusunda bile, fiyatın buna değmez, özellikle Kaspersky Password Manager’ın maliyeti 5 $ daha az. 

Ancak, bir virüsten koruma paketi ile birlikte gelen True Key daha etkileyici. Parola yöneticisi, güvenli web’de gezinme, dosya parçalayıcı, şifreli depolama ve antivirüs içeren normal bir True Key aboneliğinden sadece 15 $ daha fazla ücret içeren bireysel bir siber güvenlik paketi alabilirsiniz.. 

McAfee Total Protection incelememizde okuyabileceğiniz gibi, antivirüs en iyileri arasında değil, ancak sayılar açısından, fiyat antivirüs lehine sarsılıyor. Bu sadece bir antivirüs arıyorsanız. Tek başına bir şifre yöneticisi olarak, True Key’den daha iyi seçenekler var.. 

Breaking True Key Ücretsiz

McAfee’nin, True Key web sitesinden gerçekten bir abonelik satın alamayacağınız için True Key Free’yi kullanmanızı istediği açıktır. Bunun yerine, ne olursa olsun ücretsiz sürümü indirmeniz gerekiyor. Bu ilgiye rağmen, True Key Free hala en iyi ücretsiz şifre yöneticimiz LastPass’ın eksikliğini yaşıyor (LastPass incelememizi okuyun). 

İşlevsellik açısından, Free Premium ile aynıdır. Ancak, utanç verici 15 girişle sınırlısınız. “Ücretsiz şifre yöneticisi” olarak adlandırmak, Dashlane gibi gerçekten ücretsiz seçeneklerin karşısında bir tokat. Sadece 15 şifreyle True Key Free, iyi niyetle sağlanan bir hizmet değil, bir denemedir. İkisinin nasıl karşılaştırıldığını görmek için Dashlane vs. LastPass parçamızı okuyun.

Kullanıcı dostu

Belirtildiği gibi, McAfee sizi True Key Free’i indirmeye yönlendirir. Web sitesi, fiyatların ve platform desteğinin – ne kadar az olduğu – özelliklerin üzerinden geçen tek sayfalık bir tasarımdır. Sitenin önünde ve ortasında büyük bir “indir” düğmesi görüntülendiğinde, nasıl ayarlanacağı hemen anlaşılıyor. 

gerçek anahtar web sitesi

Desteklenen bir tarayıcınızın olması gerektiğini unutmayın. True Key, uzantıya özel bir deneyim olduğundan, Windows veya macOS için yerel bir uygulama yoktur. Opera’da test yaparken, Opera’nın Chromium tabanlı bir tarayıcı olduğu düşünüldüğünde garip olan Chrome, Firefox veya Microsoft Edge’i indirmeye yönlendirildik. 

Yüklendikten sonra bir True Key profili oluşturacaksınız. Onaylamanız gereken e-posta adresinize, tam adınıza (bazı nedenlerden dolayı) ve ana şifrenize ihtiyacınız olacaktır. Bundan sonra, ilk girişinizi eklemeniz ve ardından tarayıcı arayüzünde kısa bir tura çıkmanız istenir. Kullanılabilirlik açısından her şey birinci sınıf. 

Gerçek anahtar-kaydolma

Ancak pratikte büyük bir sorun var. İlk kaydolduğunuzda şifrelerinizi içe aktarmanız istenmez. Uzantı, diğer şifre yöneticilerinde ve çoğu büyük tarayıcıda depolanan girişleri bulabileceği göz önüne alındığında, içe aktarma işleminin atlanması daha da kafa karıştırıcıdır. 

Tarayıcınızı Genişletme

True Key, LastPass gibi tarayıcı tabanlı bir deneyimdir. Kullanılabilirlik açısından her şey mükemmel. McAfee, herhangi bir yeni işlevsellik için bir araç ipucunu hızlıca gösterir ve yeni sitelere göz atarken girişlerinizi otomatik olarak yakalar. True Key’i açtığınızda, sık ziyaret edilen siteler için birkaç hızlı başlatma simgesiyle şifrelerinizi karo benzeri bir şekilde görebilirsiniz.. 

Gerçek anahtar arayüzü

Ayrıca, sık kullanılanlarınıza yıldız ekleyerek ve bunları alfabetik olarak veya en son kullanılan girişlere göre sıralayarak, şifrelerinizi liste biçiminde düzenleyebilirsiniz. Sadece bir avuç giriş olduğunda her şey harikadır. Ancak, oturum açma bilgilerini biriktirmeye başladığınızda, True Key herhangi bir klasör organizasyonu sunmadığı için işler hızla kötüleşir. 

Tarayıcı uzantısı söz konusu olduğunda başka bir büyük sorun daha var. Üzerine tıkladığınızda, küçük bir uzantı açılır penceresi yerine tarayıcı kullanıcı arayüzü açılır. Yeni bir hesap oluşturuyorsanız, hızlı bir şekilde şifre oluşturamazsınız. Bunun yerine, tarayıcı arayüzünü yeni bir sekmede açmanız ve şifre üreticisine gitmeniz gerekir.  

Gerçek anahtar-şifre üreteci

Aksi takdirde, uzantı otomatik doldurma amacına hizmet eder. True Key kullanımı kolaydır. Ancak, en iyiler arasında olmaktan kaçınan birkaç aksilik var. Gelecekteki sürümlerde, ilk kaydolduğunuzda şifreleri içe aktarma isteminin yanı sıra uzantının popout sürümünü görmek istiyoruz. 

Güvenlik

Genel olarak True Key hakkında çok az bilgi var, bu yüzden güvenlik hakkında çok fazla konuşma olmaması şaşırtıcı değil. Bildiğimiz kadarıyla, diğer şifre yöneticilerine benzer bir yapıya sahiptir. Veriler yerel olarak şifrelenir, kasanız AES-256 ile korunur ve her şey ana şifrenizle sarılır. 

True Key’in tarayıcınızda bulunduğunu da dikkate almak önemlidir. Şifreleme “yerel olarak” gerçekleşse de, işlem bittiğinde etkin bir şekilde çevrimiçi olursunuz. Herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için teknik bir teknik incelememize veya True Key koduna erişimimiz yok, ancak öyleyse şok edici olmayacak. 

AES-256’nın neden harika olduğuna dair şifreleme açıklamamızı ve McAfee’nin parolalarınızı neden görememesi gerektiğini görmek için sıfır bilgili şifreleme kılavuzumuzu okuyabilirsiniz. Model olduğu gibi çalıştı, işe yarıyor gibi görünüyor. True Key’in en ilginç yanı, çok faktörlü kimlik doğrulamasıdır. 

True Key’in Çok Faktörlü Kimlik Doğrulaması

Her şey kimliğinizi doğrulamak için en az iki faktöre sahip olmak üzerine kuruludur. Birincisi yalnızca ana şifrenizi ve ikincisini en az iki kimlik doğrulama yolunu kullanarak “temel” veya “gelişmiş” güvenliği seçebilirsiniz. En iyi 2FA uygulamalarından birini ve bir e-posta kodunu isterseniz, daha da fazla faktör ekleyebilirsiniz.. 

Gerçek anahtar-2FA

Birden çok faktöre odaklandığından, True Key, ikinci bir faktörünüz etkin olduğu sürece şifre sıfırlama sunar. Kısacası, ana parolanızı sıfırlamanıza ve kasa içeriğinizi aktarmanıza olanak tanıyan ikinci faktörünüze göre kimliği doğrulanır. Teoride büyük olmasına rağmen, bu pratikte bazı sorunlar yaratabilir. 

Ayar varsayılan olarak etkindir, bu nedenle birisi ikinci faktörünüze erişirse ana şifrenizi sıfırlayabilir. Neyse ki, önerdiğimiz bu “özelliği” kapatabilirsiniz. Zaten çok faktörlü cihazlarınızda rastgele oluşturulmuş, güçlü şifreler kullanmalısınız, bu yüzden bir ana şifreyi hatırlamak çok fazla bir şey değildir. 

Destek

McAfee’nin yerleşik bir ürün yelpazesi olduğundan, zaten bir destek sistemi var. Bununla birlikte, True Key’e yönelik cevapları bulmak için ana hizmetlerine adanmış tüm kaynaklara tırmanmanız gerekir. Bu kendi kendine yardım biraz hantal yapabilir, ancak birçok iletişim seçeneği var. 

Buradan başlayarak, sağlanan tahminlere dayanarak, canlı sohbet veya telefon üzerinden 24 saat destek ekibine ulaşabilirsiniz, ikincisi için yaklaşık iki dakika ve ikincisi için 10 dakika bekleyebilirsiniz. Bu rotaları test ederken, canlı sohbet tahminini biraz etkileşimli ve telefon için olanı biraz liberal bulduk, ancak sadece küçük bir farkla. 

Gerçek anahtar-contact-seçenekleri

Bununla birlikte, kendi kendine yardım bulmaya benzer olan bu iletişim seçeneklerini görmek için bir soru ağacından atlamanız gerekir. McAfee’nin yoğun bilgi tabanından True Key’e adanmış 33 giriş var. Makalelerin çoğu, hizmetle ilgili genel açıklamalara ayrılmıştır, ancak birkaç sorun giderme kılavuzu vardır.. 

Gerçek anahtar-bilgi bankası

Sorun, genellikle birlikte gelen bu şifre yöneticilerinde olduğu gibi, ilgili makaleleri bulmaktır. McAfee’nin diğer ürünlerine adım atmak yeterince sinir bozucu, ancak destek sitesinin ne kadar yavaş yüklendiğiyle, işlem olması gerekenden daha uzun sürüyor. Cevaplar var, onlara ihtiyacınız varsa, ancak çoğu durumda bilgi tabanında gezinmek, değerinden daha zahmetlidir. 

Karar

True Key’in kullanımı kolay ve ucuzdur, ancak bunlar sadece iyi nitelikleri ile ilgilidir. Paketlenmiş bir şifre yöneticisi olarak, girişleri tarayıcınızda depolamaktan daha iyidir. 

Ancak, tam özellikli bir araç arıyorsanız, çok daha fazla özellik sunan başka seçenekler de vardır. Kaspersky’nin bile daha ucuz bir şifre yöneticisi var, ancak işlevsellik söz konusu olduğunda hala çıplak. 

True Key hakkında ne düşünüyorsun? Ücretsiz plana bir şans verecek misin? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map