LogMeOnce İncelemesi – Güncellendi 2020

LogMeOnce İncelemesi

LogMeOnce, vaatlerine rağmen neredeyse her şekilde yetersiz kalan, özelliklerle dolu bir hizmettir. Ana suçlu ağrılı arayüz, tam LogMeOnce incelememizde diğerlerini okuyun.


logmeonce-slider1

logmeonce-slider2

logmeonce-slider3

logmeonce-slider4

logmeonce-slider5

Önceki

Sonraki

LogMeOnce şifre yöneticisi, iddialı bir araçtır, ancak birçok alanda düzdür. Her ne kadar bir LogMeOnce hesabı kaydedilmiş şifrelerinize erişmenize izin verse de, kullanıcı dostu olması tüm süreci bir güçlük gibi hissettirir. LogMeOnce, en iyi şifre yöneticilerimiz arasında yer kazanmak için hiç bir işe yaramıyor. 

Bu LogMeOnce incelemesinde, hizmetle birkaç gün geçirdikten sonra deneyimimiz boyunca size yol göstereceğiz. LogMeOnce’ın sunduğu birçok özelliğin yanı sıra mevcut güvenliği de bozacağız. Sonunda, şifre yöneticisinin buna değip değmediğine dair kararımızı vereceğiz. 

Çoğu insan için cevap hayırdır. Password Shock gibi özellikler yeni olsa da, uygulamada bir fark yaratmazlar. LogMeOnce tavsiye etmek için çok zor ve maalesef birçok özellik dağınık kullanıcı deneyimini buna değmiyor.

Güçlü & Zayıf Yönler

LogMeOnce için alternatifler

Özellikleri

LogMeOnce, şifre yöneticisinin çok fazla özellik sunması nedeniyle, Encryptr’in (Encryptr incelememizi okuyun) karşıt sorununa sahiptir. İyiliklerden şikayet etmemiz zor olsa da, LogMeOnce çok ileri gider. Çoğu gereksiz olan çok fazla ekstra var. 

Bir referans noktası olarak, tüketici parola yöneticisinin “en iyi özellikler” sayfasında yazdırmak için 53 sayfa kağıt gerekir. Sayfayı aşağı kaydırırken, açıklamaların birçoğu Çin toptan satış sitesinde bir şey gibi hissediyor, çok sayıda stok görüntüsü ve Photoshop grafiklerinin kalitesinden daha fazla hizmet miktarına dikkat ediyor. 

“Fiyatlandırma ve karşılaştırma” sayfası, LogMeOnce’in listesini bir çerez yığınıyla ve diğer şifre yöneticilerini bir krakerle karşılaştırarak daha sindirilebilir bir özellikler listesi sunar. 

LogMeOnce’nin “rakipsiz farklılaştırıcılarının” neredeyse tamamı, mantıklı olmasa bile arkasında bir çeşit patente sahiptir. Örneğin, kapsamlı iki faktörlü kimlik doğrulamanın patent bekleyen durumu vardır ve bu şekilde kalmasını bekliyoruz. 

logmeonce-features-karşılaştırma

Neyse ki, standartlar muhasebeleştirilir. LogMeOnce; raporlama, güvenli notlar, iki faktörlü kimlik doğrulama seçenekleri ve bir mobil uygulama içerir. Ayrıca Windows ve macOS dahil olmak üzere bir dizi farklı platformun yanı sıra Chrome, Firefox, Safari ve Internet Explorer gibi en iyi tarayıcıları da içerir.. 

Özellik Kasabasında Sorun

Özelliklerin geri kalanı sürekli olarak çenelerimizi çizmemizi ve “neden?” Diye sormamızı sağladı. Davetsiz misafirleri cihazınıza eriştiklerinde korkutmaya çalışan Password Shock gibi şeyler, biraz garip olsa iyi. Sorun şu ki, hangi özelliklere gerçekten erişebildiğinizi bilmek zor. 

Bir sonraki bölümde ele alacağımız gibi, LogMeOnce’in oldukça özlü bir plan dizisi var, ancak bu planlar arasındaki farklar, nazik olmak, anlaşılması zor. LogMeOnce ile savaşın yarısının ne olduğunu bilmek. Özelliklerinin ne kadar azının sunulduğu göz önüne alındığında, bu sahip olmaya değer bir savaş değil. 

LogMeOnce, özellik-yoğun olmanın ne demek olduğu noktasını kaçırmış gibi görünüyor. Dashlane ve 1Password gibi hizmetlerin pek çok özelliği var, ancak liste kullanıcıların yazılımla nasıl etkileşime girdiğiyle doğrudan ilgilidir (Dashlane incelememizi ve 1Password incelememizi okuyun). 

LogMeOnce ise yardımcı ekstraları kaçırır ve bunun yerine gereksiz eklentilerle değiştirir.

LogMeOnce Özelliklerine Genel Bakış

LogMeOnce Logosuwww.logmeonce.com

Aylık $ 100’dan başlayan fiyatlarla

Güvenlik

2FA

Şifreleme
AES-256

Sıfır Bilgi

2FA tuşları

Güvenlik analizi

Çok cihazlı senkronizasyon

Yedekleme ve kurtarma

Mobil uygulamalar

Şifre değiştirici

Şifre üreticisi

Tarayıcı uzantısı

Otomatik doldurma

Otomatik form doldurma

Tarayıcı kullanıcı arayüzü

Masaüstü kullanıcı arayüzü

E-posta

Canlı sohbet

Telefon

Yardım Merkezi

Forum

7/24 destek

Daha

Ücretsiz plan

Fiyatlandırma

LogMeOnce ile ilgili herhangi bir şey varsa, bu hizmet ucuzdur. “Hizmet” burada anahtar bir kelimedir. LogMeOnce Parola Yönetimi ucuzdur, ancak sunduğu çok sayıda ekstra değildir. Sizin için şifre yöneticisi gibi görünüyorsa, biraz para kazanırsınız, ancak yalnızca temel bir plana bağlı kalırsanız.

LogMeOnce üç hizmet katmanı sunar: Premium, Professional ve Ultimate. Premium sonsuza kadar ücretsizdir, ancak en iyi ücretsiz şifre yöneticileri kılavuzumuzda LastPass, Bitwarden ve KeePass’a katılmaz. 

Ücretsiz Premium plan, şifrelerinizi saklayabilir ve masaüstü ve mobil cihazlarınızda iki faktörlü kimlik doğrulama sunar. Ancak, LogMeOnce’a göre yönlendiriciler ve sunucular için oturum açma anlamına gelen “cihaz şifresi” desteği eksik.

Profesyonel plan daha iyidir ve ayda sadece bir dolar, yine de ucuzdur. Fiyat için, LogMeOnce’ın planlı giriş ve Şifre Şok dahil olmak üzere bazı yabancı özelliklerine sınırlı erişim elde edersiniz. LogMeOnce ayrıca bir sonraki bölümde daha fazla bilgi edinebileceğiniz Professional’daki üretkenlik platformunu sunar. 

Serinin üstünde Ultimate planı var, ancak bunu biraz hiperbolik olarak adlandırıyorum. Profesyonellere kıyasla özellikler açısından daha sağlam olmasına rağmen, LogMeOnce Ultimate her şeyi içermez. Parola Şoku yine de birkaç girişle sınırlıdır ve hesap dondurma özelliğine sınırlı erişiminiz vardır. 

LogMeOnce Ticari Fiyatlandırma ve Paketler

Üç tüketici planına ek olarak, LogMeOnce ayrıca iki iş planı sunar: İşletme ve Kurumsal. Kullanıcı başına aylık 2 ABD doları ve 4 ABD doları çalıştıran işletme abonelikleri çok pahalı değildir, ancak çoğu kıyafet için uygun değildir. 

İş planları özellikler açısından sağlam olmasına rağmen, Zoho Vault ve OneLogin gibi araçlar kullanılabilirlik açısından daha uygundur (Zoho Vault incelememizi ve OneLogin incelememizi okuyun). 

Potansiyel LogMeOnce müşterileri, kuşkusuz bir sonraki bölümde ele alacağımız bir karmaşa olan “satın al” sayfasına gidecek. Ancak, bu bölümde de belirtmek istiyoruz. 

“Satın al” sayfasında, LogMeOnce’nin ek özelliklerinden bir paketin yanı sıra bir paket de satın alabilirsiniz. Bu sayfa, listelenen oranların yanlış olduğu ve bazı “satın al” düğmelerinin çalışmadığı fiyatlandırmayı çevreleyen karışıklığa katkıda bulunuyor. 

LogMeOnce’ın sitesi yeterince kafa karıştırıcı değilse, tutarsız fiyatlandırma, geniş eklenti listesi ve planınıza dahil olanları çevreleyen açıklama eksikliği herkesi deli etmek için yeterlidir.

Kullanıcı dostu

Bu bölüm doozy. LogMeOnce, şimdiye kadar gördüğümüz en karmaşık web sitelerinden birine sahiptir. Görünüş sadece düşük çözünürlüklü görüntülerle uyumlu, gerçekçi olmayan bir en boy oranına kadar uzanan stok fotoğrafları ve internetin ilk günlerinin çığlık atan öğeleri değil, aynı zamanda dolaşmak da zor. 

Daha da sinir bozucu olan şey, LogMeOnce’ın siteye alt kısımda bir çerez uyarısı ve canlı sohbet simgesi de dahil olmak üzere yeni modern öğeler eklemesidir.. 

logmeonce-web

LogMeOnce’i nereden satın alacağınızı bilmek zordur. Üst menüde bir “satın al” düğmesi var, ancak sizi hemen her şekilde “aldatmaca” diye çığlık atan bir ödeme sayfasına götürüyor. Ayrıca, bu ödeme sayfasında tüm LogMeOnce planlarının gösterilmemesi, bunun yerine Mugshot gibi eklentiler için yer ayırması ve bazı nedenlerden dolayı sesli ve SMS iki faktörlü kimlik doğrulama kredileri (bunun anlamı ne olursa olsun). 

logmeonce-satın sayfalık

Daha makul ürün sayfası, “ürünler” sekmesinin “fiyatlandırma ve karşılaştırma” bölümünde bulunur. Orada, daha fazla LogMeOnce karşılaştırması yapmak zorunda kalacaksınız, ancak en azından Premium, Profesyonel ve Ultimate planlarını tekabül eden fiyatlarla tek bir noktada görebilirsiniz. 

logmeonce fiyatlandırma

Fiyatları burada görebilirsiniz, ancak LogMeOnce’in uzun karşılaştırmasının üzerinde bulunan büyük “kayıt” düğmesine rağmen kayıt olamazsınız. “Satın al” sayfası çalışır, ancak tüm LogMeOnce planını sunmasa da, ücretsiz planı atlar. 

Görünen o ki, ürün sayfalarında bulunan düğmeleri kullanarak değil, sağ üst köşedeki “giriş” düğmesini kullanarak bir hesaba kaydolmanız gerekir. 

Opera (Opera incelememizi okuyun) bize bağlantının bilinmeyen bir protokol açmaya çalıştığını söyleyen bir hata verdi, bu durumda “ttps:”. Kesin olarak söyleyemeyiz, ancak en iyi tahminimiz, kayıt düğmesinin bağlantısının başında bir “h” eksik olması ve bunun hiçbir yere götürmemesidir.. 

LogMeOnce Kurulumu

Bir hesap oluşturabilir ve giriş yapabilirsiniz, ancak birkaç adımı tamamlayana kadar LogMeOnce’a erişemezsiniz. İlk olarak, Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer ve Microsoft Edge için kullanılabilen uzantıyı yüklemeniz gerekir. Bundan sonra, LogMeOnce yedeklemeler, yerel depolama ve içe aktarma işlevselliği sağlayan yerel bir uygulama yüklemenizi ister. 

logmeonce-araçları

Ancak kafanız karışmasın (eğer bu kadar ilerlediyseniz, bu olası değildir); Araçlar uygulaması LogMeOnce’ın masaüstü sürümü değildir. Aksine, belirli özelliklere erişmek için uygulamanın tarayıcı sürümü tarafından gerekli olan yerel bir uygulamadır.. 

LogMeOnce Productivity Dock’u Kullanma

Oturum açtıktan sonra, LogMeOnce sizi “hoş geldiniz” küçük resmine uyan “heyecan verici ve zengin özellikli” en son sürümü hakkında bir notla karşılıyor. Bu ana ekranda, LogMeOnce, üst menüdeki farklı simgeleri açıklayan bazı arayüzler sunar, bu arayüzün geri kalanının aksine. 

logmeonce-karşılama

Bunun ötesinde, LogMeOnce arayüzünü, tarayıcı uzantısını ve nasıl ayarlanacağını açıklayan bir eğiticiden geçecektir. Aslında öğreticiyi seviyoruz, çünkü LogMeOnce’nin geleneksel olmayan yaklaşımı için çok gerekli açıklamalar sağlıyor. Ancak, bu yaklaşım farklı olsaydı, ilk etapta çok fazla açıklamaya gerek yoktur. 

logmeonce-öğretici

Ayrıca, her şeyi yaparsanız, sonunda bir avuç reklamla öğreticinin tamamlanması yaklaşık 15 dakika sürer. İşlem iğrenç derecede uzundur ve atlama seçeneği yoktur. Sürecin sonuna kadar sürecin her aşamasına oturmalısınız. 

Son olarak, verimlilik çizelgelerine, iki faktörlü kimlik doğrulamaya, şifre yöneticisine, güvenli cüzdanınıza ve daha fazlasına hızlı bir şekilde erişebileceğiniz ana ekranınıza inersiniz. Ücretli bir aboneliğiniz varsa, dava açmak için yalvaran macOS’tan ilham alan bir görev çubuğu olan LogMeOnce Productivity Dock’u da görebilirsiniz.. 

logmeonce-ev

Arayüzün çok azı aslında şifreler, notlar ve kredi kartları için depolamayı destekleyen şifre yöneticisine adanmıştır. LogMeOnce’nin sınırlı giriş desteği, yanlış yerleştirilmiş çabanın yardımdan daha fazla yaralanabileceğini göstermektedir. Elbette, başka birçok özellik var, ancak şifre yönetimi olan temel hizmet, bir dizi önemli alanda eksik. 

logmeonce-yeni-app

Farklı Düşün (Kullanım Kolaylığı Hakkında)

LogMeOnce, kullanıcılarına parola yönetimi kontrol panelinde “farklı düşünmek” için görev verir; bu işlem, başınızı hizmetin etrafına sarmak için yapmanız gerekir. LogMeOnce’de zorlanıyor gibi görünebiliriz ve öyleydik, ama sebepsiz değil. Diğer incelemeleri okurken, LogMeOnce özellikleri nedeniyle övülür, ancak kullanılabilirlik bağlamında, bunlar önemsiz hale gelir. 

LogMeOnce, en tam özellikli yapılandırmasında, pahalı bir şifre yöneticisidir. Ezici özellikler listesi altında temel şifre yönetimini bile sunmaya çalışıyor. Dahası, kayıt işlemi o kadar kıvrımlı ki, bu özelliklerden herhangi birinin elde edilmesinin buna değdiğini söylemek zor. 

Ancak, en büyük sorunumuz yanlış yerleştirilmiş kaynaklarla ilgilidir. LogMeOnce’ın şifre yöneticisi kalabalığından sıyrılmaya çalıştığı açık. Bu amaçla, işareti kaçırdı. Aracı kullanmak kafa karıştırıcı değildir ve alakasız özelliklerin uzun listesi basitçe barebone şifre yöneticisi olan şeyden uzaklaşır.. 

Güvenlik

Standart özellikler gibi, LogMeOnce de güvenlik özellikleri açısından çok şey var. Ne yazık ki, onlar da hizmetin zararına. Bu durumda, bazı güvenlik özellikleri hesabınızı savunmasız bırakabileceğinden daha kötüdür. 

Temel bilgilerle başlayarak, LogMeOnce sıfır bilgi sağlayıcısıdır, yani ana şifrenizi bilmez veya saklamaz. En azından LogMeOnce güvenlik genel bakış sayfasında bunu söylüyor. Yönetimine genel bakış sayfasında bir teknik inceleme bulunduğunu iddia etmesine rağmen, LogMeOnce’in güvenlik modeli hakkında herhangi bir teknik belge bulamadık.. 

Buradaki endişe, LogMeOnce’ın tarayıcınızda bulunmasıdır. Şifrelerinizi güvence altına almak için AES kullanır – anahtar boyutunu tanımlamamasına rağmen – bu standart olmasına rağmen, şifrelemenin nerede ve ne zaman gerçekleştiğiyle ilgili hala sorular vardır (daha fazla bilgi için şifreleme açıklamamızı okuyun). 

Ne yazık ki, LogMeOnce’ın güvenli olup olmadığını belirlemek için yeterli bilgimiz yok. Tüm parçalar yerinde, ancak kritik kimlik doğrulama ve şifreleme / şifre çözme sürecini bilmiyoruz. LogMeOnce’ın bu cephede daha fazla teknik bilgi sağlaması gerekiyor. 

Potansiyel Güvenlik Güvenlik Açıkları

Diğer şifre yöneticileri gibi, LogMeOnce de hesabınıza erişmek için ana şifrenizi kullanır. Ancak, bir ana şifre kullanmanıza gerek yoktur. LogMeOnce bir pin numarası, parmak izi veya fotoğraf aracılığıyla şifresiz erişime sahiptir. Çoğu şifre yöneticisi için standart olmasına rağmen, LogMeOnce farklı bir şeye sahiptir. 

Sizi doğrulamak için telefonunuzla veya web kameranızla çektiğiniz bir resmi kullanan PhotoLogin hakkında en fazla bilgiyi bulabiliriz. Ancak, yüz tanıma yazılımı ile çalışmaz. Bunun yerine, bir cihazda kendi fotoğrafınızı çekiyorsunuz ve farklı bir fotoğrafta beklediğiniz gibi olduğunu onaylıyorsunuz. 

İki faktörlü kimlik doğrulama biçimi olarak çalışır, ancak standart kimlik doğrulama yöntemi olarak çalışmaz. Yine, bu yanlış yerleştirilmiş kaynakların bir örneği gibi görünüyor. LogMeOnce sizi ana şifrenizi – her şifre yöneticisinin yaptığı gibi – ve bunun yerine IP adresinizin, konumunuzun ve daha fazlasının güvenlik önlemleri olarak içeriksel analizini kullanmaya zorlayabilir. 

Hesabınıza acil durum erişimiyle ilgili bazı endişeler de var. LogMeOnce, hesap kurtarma işlemine yardımcı olacağını söyleyerek doğal olarak güvenli olmayan bir güvenlik sorusu ister. Oturum açma bilgilerinizi güvenlik sorunuzun yanıtını bulabilecek herhangi bir kişiden korumak için uygulanan tek önlem buysa, bu korkunç.

Destek

LogMeOnce’nin tarihli bir destek portalı vardır, ancak normal web sitesine kıyasla modern görünüyor. Temiz bir nefes almak için, Vista dönemi duyarlılıklarına rağmen destek portalının etrafından dolaşmak kolaydır. Burada bir SSS, video eğitimleri, kurumsal müşteriler için yardım, geri bildirim ve bilet formu bulacaksınız. 

logmeonce destek merkezi

Kişi yalnızca e-posta ile sınırlıdır, ancak gün boyunca izlenir. Neyse ki, LogMeOnce ile iletişime geçmek için bir hesaba ihtiyacınız yok. İletişim formu, e-posta adresinizi, bazı cihaz bilgilerini ve sorunun açıklamasını ister. Sürprizimize çok, LogMeOnce birkaç saat içinde soruşturmamıza geri döndü. 

logmeonce temas sayfalık

Kendi kendine yardım için, LogMeOnce oldukça yoğun bir SSS sağlar. Her ne kadar bireysel konular hiçbir zaman çok fazla ayrıntıya girmezse de, birçok makale mevcuttur. Ancak, hiçbir anlamı olmayan birkaç makale var. LogMeOnce hesabınıza giriş yapamamakla ilgili şu sorun giderme makalesini alın: 

logmeonce-yapamaz-to-giriş

LogMeOnce, giriş yapamayanlara giriş sayfasını ziyaret etmeleri ve giriş yapmayı denemelerini tavsiye eder. Bazı makaleler, ana sitede görülen tutarsızlık seviyesini yansıtan aynı asinine tedavisini taşır.. 

LogMeOnce Video Eğiticileri

LogMeOnce video eğiticileri sunar ve iyi olmalarına rağmen ana site gibi tarihlendirilirler. En son yükleme, LogMeOnce sürüm 6’nın lansmanıyla iki yıl önce yapıldı. En son yüklemeler HD olarak sunulmasına rağmen, eski konuların çoğu standart tanımla sınırlıdır. 

logmeonce-video-öğreticiler

Video dersleri sunmayı takdir etsek de, birçoğunun umutsuz bir güncelleme ihtiyacı var. Tıpkı destek makaleleri gibi, tutarlı güncellemeler de bilgilerin alakalı ve yararlı kalmasını sağlar. Eski videoların çoğunda, LogMeOnce yazılımın eski sürümlerini kullanır ve bu da karışıklığa neden olabilir.

Karar

LogMeOnce, herhangi bir anlam ifade etmeyen bir üründür. Elbette, ücretsiz şifre yönetimi sunar, ancak kayıt işleminin ve kullanıcı arayüzünün ne kadar kıvrımlı olduğu göz önüne alındığında, güçlük buna değmez. Daha alakalı özellikler listesiyle aerodinamik bir yaklaşım sunan – ücretsiz – başka hizmetler de vardır.. 

LogMeOnce’ı çok hırslı, ekstra özelliklerle dolu bir şifre yöneticisi olarak yazmak kolaydır. Testlerimiz bunu ortaya koyuyor. Ekstralara odaklanma nedeniyle, özel girişler için destek gibi birçok temel işlevsellik sunulmamaktadır. Bunun ışığında, herkese LogMeOnce’i tavsiye etmemiz zor. 

Bu LogMeOnce incelemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? LogMeOnce’a bir şans verecek misiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map