Kaleci İncelemesi – Yenilenmiş ve Kullanıma Hazır – Güncellendi 2020

Kaleci Değerlendirmesi

Kaleci, yakın zamanda önemli bir yüz germe geçiren ve iyi sonuçlar veren sağlam bir hizmettir. Kaleci kullanımı kolaydır, çok güvenli ve oldukça ucuzdur. Bu şifre yöneticisini neden sevdiğimize ilişkin tüm ayrıntılar için Keeper incelememizin tamamını okuyun.


kaleci-slider1

kaleci-slider2

kaleci-slider3

kaleci-slider4

kaleci-slider5

Önceki

Sonraki

Keeper bizi her zaman etkileyen bir şifre yöneticisidir ve mükemmel özellikler listesi için en iyi şifre yöneticisi kılavuzumuzda bir yer kazanmıştır. Ancak, hizmete son baktığımızda, arayüz tarafından hayal kırıklığına uğradılar. Neyse ki, kullanıcı arayüzünde son zamanlarda yapılan bir revizyon, Keeper incelememizi güncelleme zamanı anlamına geliyor. 

Parıldayan tüm alanlar için yeni arayüz üzerinden tarama yapacağız, ayrıca güvenlik, destek, özellikler ve fiyat kontrol edeceğiz. Sonunda, Keeper’ın hala buna değip değmeyeceğini belirleyeceğimiz kararımızı vereceğiz.. 

Keeper şifre yöneticisinin ne kadar ucuz olduğu düşünüldüğünde, tavsiye etmemek zordur. Yeni arayüz mükemmel olmasa da, rekabetten çok daha sağlam. Bunun yanı sıra, 30 günlük ücretsiz deneme sürümü uzun bir özellik listesi ve kredi kartı ekleyin ve Keeper, çevredeki daha çekici şifre yöneticilerinden biridir.

Güçlü & Zayıf Yönler

Keeper için alternatifler

Özellikleri

Keeper, zaten düşük fiyatı daha da etkileyici hale getiren uzun bir özellik listesine sahiptir. Tam deneyimi elde etmek için birkaç hizmeti bir araya getirmeniz gerekse de, temel planın kendi başına ayakta kalmasını sağlayacak benzersiz özellikler vardır.. 

Hizmetinizdeki en güçlü özellik Keeper’ın güvenlik denetimidir. Gösterge tablonuzda, Keeper’ın size genel bir güvenlik puanı vermek için kullandığı kaç tane yeniden kullanılmış ve zayıf şifrenizi görebilirsiniz. Ayrıca, Keeper bir parolanın geçmişini kaydedebildiğinden, belirli bir kaydı en son ne zaman değiştirdiğinizi görebilirsiniz. 

kaleci-review-güvenlik-denetim

Ayrıca, en önemlisi kendini imha eden birkaç güvenlik özelliği de vardır. Beş başarısız giriş denemesi varsa, Keeper sahip olduğunuz tüm kayıtları yok edecektir. İdeal olmasa da, kendini yok etme kaba kuvvet saldırılarına karşı yararlıdır. Bir saldırgan hesabınıza olası şifreleri spam olarak göndermek isterse, birkaç denemeden sonra tüm verileriniz kaybolacaktır. 

Yerel, iOS ve Android Otomatik Doldurma için KeeperFill

Çoğu şifre yöneticisi tarayıcı deneyimine odaklanır – bunun bir örneği için NordPass incelememizi okuyun – ancak Keeper bir adım daha ileri gider. Masaüstü uygulamasını indirmenize gerek olmasa da, bunu yapmak otomatik doldurmaya yerel olarak erişmenizi sağlar. Kısayol tuşlarını kullanarak, makinenizdeki herhangi bir yerel uygulama için kullanıcı adınızı, şifrenizi veya her ikisini birden doldurabilirsiniz. 

kaleci-review-kaleci doldur

Aynı şey tarayıcınız ve mobil cihazlarınız için de geçerlidir. Testlerimizde Keeper kolayca giriş alanlarını yakaladı ve ilgili bilgileri doldurdu. Tarayıcıda Keeper aslında şifreleri, kredi kartlarını ve adresleri aynı otomatik doldurma penceresinde birleştirir, bu nedenle şifre olmayan alanları otomatik doldurmak için tarayıcı uzantısına gitmenize gerek yoktur. 

KeeperChat ve Diğer Eklentiler

Keeper bir şifre yöneticisinden daha fazlasını sunar. Alakart veya paketin bir parçası olarak standart bir abonelik fiyatını iki katına çıkaran birkaç eklenti satın alabilirsiniz. Ekstralar ekstra olmasına rağmen, daha yüksek maliyete değer. 

Keeper’ın paketlerinden birini satın almanın ana nedeni, uçtan uca şifreli mesajlaşma uygulaması olan KeeperChat’tır. Aktarım sırasında mesajlarınızı güvenli hale getirmenin yanı sıra, KeeperChat’in özel medya galerisi, mesaj geri çekilmesi ve zamanlanmış mesaj ve konuşma imhası gibi birkaç benzersiz özelliği vardır.. 

Diğer eklentiler, karanlık web’i güvenliği ihlal edilmiş kayıtlar için izleyen BreachWatch ve dosyaları diğer kullanıcılarla güvenli bir şekilde paylaşmanıza olanak tanıyan Keeper Cloud Security Vault’u içerir. Bu özellikler, özellikle onlarla birlikte gitmek için yüksek bir fiyat talep etmediklerinden memnuniyetle karşılanmaktadır. KeeperChat, tüm paketi ayıran şeydir.

Kaleci Özelliklerine Genel Bakış

Kaleci Logosukeepersecurity.com

Aylık $ 249’dan başlayan fiyatlarla

Güvenlik

2FA

Şifreleme
AES-256

Sıfır Bilgi

2FA tuşları

Güvenlik analizi

Çok cihazlı senkronizasyon

Yedekleme ve kurtarma

Mobil uygulamalar
Android / iOS

Şifre değiştirici

Şifre üreticisi

Tarayıcı uzantısı

Otomatik doldurma

Otomatik form doldurma

Tarayıcı kullanıcı arayüzü

Masaüstü kullanıcı arayüzü

E-posta

Canlı sohbet

Telefon

Yardım Merkezi

Forum

7/24 destek

Daha

Ücretsiz plan

Fiyatlandırma

Keeper, standart olarak dikkate alacağımız 1Password’den biraz daha ucuz ve oldukça pahalı olan Dashlane’den çok daha ucuz fiyatlı daha ucuz şifre yöneticilerinden biridir (1Password incelememizi ve Dashlane incelememizi okuyun).

Keeper’ın kafa karıştırıcı olabilen geniş bir plan dizisi var (bir sonraki bölümde daha fazlası). Kişisel adı verilen temel plan, tek bir kullanıcı için sınırsız şifre saklama alanı ile birlikte gelir. Tek bir kullanıcıyla sınırlı olmasına rağmen, istediğiniz kadar cihazda kullanılabilir. 

Ücretsiz bir plan da var, ancak oldukça kısıtlayıcı. Tek bir cihazla sınırlıdır ve yalnızca mobil cihazlarda otomatik doldurmayı destekler. Ücretsiz bir şifre yöneticisi arıyorsanız, en iyi ücretsiz şifre yöneticileri kılavuzumuzu okuduğunuzdan emin olun veya LastPass’i deneyin (LastPass incelememizi okuyun). 

Keeper’ın premium sürümünü yine de ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Kredi kartı gerektirmeyen 30 günlük ücretsiz bir deneme var. Sitede yapmanız gereken tek şey “Keeper’ı ücretsiz al” ı tıklamak, bir e-posta adresi ve şifre girip şifrelerinizi almaktır. Keeper böyle cömert bir deneme sunduğundan, geri ödeme yapılmaz. 

Parola yöneticisi, kişisel kullanıcılar için hikayenin sonu değildir. Keeper kişisel ve aile planlarında “maksimum paket” satıyor. 

Bu paket, güvenli dosya depolama, karanlık bir web monitörü ve gizlilik rehberinizi korumak için 99 ücretsiz aracımızda bir söz kazanan KeeperChat içerir. Fiyat standart bir planın iki katıdır, ancak bu hala Dashlane’nin Premium Plus’ı utandırıyor. 

Aile, İş ve İşletme Planları

Kişisel planlara ek olarak, Keeper çeşitli çok kullanıcılı planlar sunar. Aile planı, standart bir abonelik fiyatının iki katı için beş özel kasa sunan 1Password’un beğenisine rakip oluyor. Ayrıca 10 GB güvenli bulut depolama alanı ile birlikte gelir, ancak peşinde olduğunuz şey buysa, en iyi bulut depolama kılavuzumuzu okumaktan daha iyi olursunuz. 

Ticari kullanım için, Keeper İşletme ve Kurumsal planları sunar. Genel olarak benzerler, ancak Kurumsal plan daha büyük ekipler için tek oturum açma desteği ve Active Directory ile entegrasyon da dahil olmak üzere bazı özellikler sunuyor. 

Kullanıcı başına yaklaşık 4 ABD doları fiyatla etkileyici, ancak Kurumsal özelliklere ihtiyacınız yoksa Zoho Vault ile daha ucuz bir iş planı alabilirsiniz (Zoho Vault incelememizi okuyun).

Kullanıcı dostu

Keeper’ın yeniden tasarlanan web arayüzü, kasanızı nasıl düzenlediğiniz konusunda size birçok seçenek sunarak bir keyif veriyor. Bir tarayıcı içe aktarma aracı ve sorunsuz kayıt oluşturma ile kurulum yapmak da basittir. Bununla birlikte, uzun eklentiler listesini gözden geçirmek kafa karıştırıcı olabilir. 

Yukarıdaki “fiyatlandırma” bölümünde belirtildiği gibi, Keeper’ın birçok planı vardır, ancak çoğu kullanıcının bunlar için endişelenmesine gerek yoktur. Ana sayfadan, “Keeper’ı ücretsiz al” ı tıklamak, bir hesaba kaydolmanıza ve 30 günlük ücretsiz deneme sürümüne başlamanıza olanak tanır. Bu deneme için de kredi kartı gerekmez, böylece Keeper’ı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. 

kaleci-kaydolma

Yine de, kaydolduğunuz şeyle ilgili bazı karışıklıklar var. İlk bölümde belirtildiği gibi, Keeper, KeeperChat ve BreachWatch dahil olmak üzere birçok eklentiye sahiptir. Bu özellikler bir paket halinde, ancak alakart da satın alınabilir. Ancak, 30 günlük denemeyi geçerseniz bazı eklentiler otomatik olarak gruplandırılırken diğerleri. 

Keeper Parola Mahzeni’ni kullanma

Kaleci kasasına girdikten sonra işler mükemmel. İlk oturum açtığınızda, şifrelerinizi içe aktarmanızı ve Keeper uzantısını yüklemenizi isteyen kısa bir kurulum eğitimi alırsınız. Eğiticide, Keeper’ın saklayabileceği farklı giriş türleri de gösterilir, ancak bir şifre yöneticisi kullandıysanız bu adımı atlayabilirsiniz.. 

Kurulum-öğretici

Şifreleri tarayıcınızdan veya başka bir şifre yöneticisinden içe aktarabilirsiniz. Tarayıcı içe aktarma işlemi Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge ve Opera’yı destekler ve bir içe aktarma aracı indirmenizi gerektirir. 

Başka bir şifre yöneticisinden geliyorsanız Keeper’ın içe aktarma talimatları vardır. KeePass, RoboForm, Sticky Password ve daha fazlası için adım adım öğreticiler vardır, ancak her zaman bir CSV dosyasını da sürükleyip bırakabilirsiniz (RoboForm incelememizi ve Sticky Password incelememizi okuyun). 

şifre-ithalat

Kaleci Kayıtlarını Ekleme ve Yönetme

Keeper kayıtlarını “kayıtlar” olarak adlandırır ve tutabileceği üç ana kayıt vardır: şifreler, kredi kartları ve kimlikler. Üçü arasında çok fazla yer kaplayabilirsiniz, ancak Keeper bunun ötesine geçer. Özel alanlar için destekle, bir kayıt istediğiniz her şey olabilir. 

edit-şifre yönetimi kayıt

Standart alanlar hesaba katılır, ancak bir kayda istediğiniz sayıda özel alan da ekleyebilirsiniz. Ayrıca, kayda notlar, dosyalar ve fotoğraflar ekleyebilir, ayrıca iki faktörlü kodları depolayabilirsiniz. Kaydedildikten sonra, kaydı favorilerinize ekleyebilir, rengi değiştirebilir ve hatta bir kısayol oluşturabilirsiniz.

Kayıtlarınızı yönetmeye gelince, Keeper size birçok seçenek sunar. Kayıtlarınızı biçim veya liste gibi bir kutucukta görüntüleyebilir ve ad veya tarihe göre sıralayabilirsiniz. Ayrıca, girişleri yalnızca kendilerine dosya eklenmiş kayıtları bulma ve bunları klasörler halinde düzenleme gibi çeşitli yollarla filtreleyebilirsiniz.. 

kaleci-review-organizasyon

Bireysel girişler gibi, kayıtlarınızı daha da düzenlemek için kasanızdaki klasörleri renk kodlaması yapabilirsiniz. Tüm bu seçenekler sıradan görünse de, diğer şifre yöneticilerinin organizasyon seçeneklerinde şaşırtıcı bir eksiklik var (bunun bir örneği için RememBear incelememizi okuyun). Keeper, kayıtlarınızı düzenlemek için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar.  

Kaleci ile Öğeleri Paylaşma

Organize olduktan sonra Keeper kayıtlarınızı paylaşabilir ve organizasyon seçenekleri gibi Keeper rekabetin bir adım ötesine geçer. Bir kaydı aktarırken, alıcının kaydı okuyabileceğini, düzenleyebileceğini veya paylaşabileceğini seçebilirsiniz. Ayrıca, sahipliği devredebilirsiniz. 

kaleci paylaşımı

Bu özellikler işletme şifresi yöneticileri için standarttır, ancak Keeper bunları kişisel planlarda sunar. Keeper’ın seçeneklere adanmış olduğu açıktır ve bu, şifre paylaşımı ve organizasyon ayarlarıyla gösterilir.

Güvenlik

Keeper, diğer şifre yöneticileri tarafından belirlenen standartlara uyar, kasanızı AES-256 ile şifreler ve bu şifreyi ana şifrenizin arkasına kilitler. Ayrıca, şifrelenmiş şifreleriniz SOC 2 ve ISO 27001 ile uyumlu olarak saklanır. Bununla birlikte, Keeper’ın hesap kurtarma işleminin nasıl gerçekleştiği hakkında bazı sorularımız var. 

Kalecinin Sıfır Bilgi Modeli ve Acil Durum Erişimi

Keeper sıfır bilgi modeline uyar, yani ana şifrenizi asla görmez veya saklamaz. Bunun yerine Keeper, 100.000 PBKDF2 yinelemesi kullanarak ana parolanızı temel alan bir şifreleme anahtarı oluşturur. Bu anahtar, kasanızı ayrı bir AES-256 anahtarıyla şifrelemek ve şifresini çözmek için kullanılır (daha fazlası için şifreleme açıklamamızı okuyun). 

Sıfır bilgi modeli nedeniyle, Keeper ana parolanızı unutmanız durumunda veremez. Ancak, çoğu şifre yöneticisinin aksine, hala birkaç hesap kurtarma seçeneği sunar. Hesabınızı oluştururken, hesap kurtarma için kullanılan bir güvenlik sorusu ve yanıtı istenir. 

Kaydolduktan sonra Keeper, her kayıt anahtarını (kasanızdaki her öğenin anahtarları) şifrelemek ve şifresini çözmek için kullanılan bir veri anahtarı oluşturur. Bu veri anahtarı varsayılan olarak ana şifrenizle şifrelenir. Ancak Keeper, bu soru anahtarının güvenlik sorunuz ve yanıtınızla şifrelenmiş başka bir kopyasını saklar. 

Zayıf bir güvenlik sorunuz varsa, bu birkaç sorun olabilir. İki faktörlü kimlik doğrulama açık değilse, bir saldırganın hesabınıza erişmek için e-postanıza ve güvenlik sorunuzun yanıtına erişmesi gerekir. Kimlik hırsızlığı rehberini önlemek için altı ipucumuzda da belirttiğimiz gibi, bu sorunu çözmenin en iyi yolu, sahte bir güvenlik sorusu ve yanıtı kullanmaktır.. 

Alternatif olarak, bir acil durumda kasanıza erişebilecek beş acil durum kişisi belirleyebilirsiniz. Keeper ana şifrenizi asla paylaşmaz. Bunun yerine, kişi belirli bir süre sonra kasanızın şifresini çözmek için kullanılan bir RSA anahtar çiftinin yarısını alır. 

Kalıcı İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Seçenekleri

Keeper’ın güvenliği sağlam olsa da, iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi öneririz. Keeper, Google Şifrematik gibi uygulamalardan zamana dayalı, tek seferlik bir şifre kullanarak en iyi 2FA uygulamalarını destekler. Ayrıca Keeper, YubiKey gibi evrensel iki faktörlü standarda uyan donanım anahtarlarını destekler.

Destek

Keeper, 24 saat canlı sohbet ve e-posta yanıtları ile iyi bir doğrudan müşteri desteği sağlar. Ancak, kendi kendine yardım kaynakları ile kendi başına gelir. Keeper, teknik ayrıntılara fazla girmekten korkmadan, hizmetinin her yönünü kapsayan yoğun kılavuzlarla ayrı duruyor. 

Keeper arayüzünün altındaki “yardım” bağlantısını tıklayarak destek bulabilirsiniz. Buraya tıkladığınızda, Keeper’ın sistem durumunu kontrol edebileceğiniz, destek web seminerlerine kaydolabileceğiniz, SSS’ye göz atabileceğiniz, video eğitimlerini görüntüleyebileceğiniz ve elbette desteğe başvurabileceğiniz müşteri destek merkezine yönlendirileceksiniz.. 

kaleci destek merkezi

İncelememiz sırasında, Keeper’ın güvenliğinin teknik yönleri hakkında yabani otlara dalarak canlı sohbeti çok kullandık. Canlı sohbet temsilcisi sonunda Keeper’ın web sitesinin güvenlik bölümünden metin kopyalamaya geri dönmesine rağmen, şaşırtıcı derecede iyi bir şekilde durdular. Teknik sorular için e-posta kullanmanızı öneririz, ancak konuştuğumuz canlı sohbet temsilcileri şaşırtıcı derecede yetkindi. 

Canlı sohbet ve e-posta desteği günün her saatinde mevcuttur, ancak bunları sık sık kullanmanız gerekmez. Keeper, Keeper uygulamasının temellerinden geçen video eğiticilerinden kurumsal müşterilere odaklanan ayrıntılı kılavuzlara kadar her şey dahil olmak üzere birçok kendi kendine yardım kaynağına sahiptir.. 

Kaleci, kendi kendine yardım kaynakları söz konusu olduğunda, hizmetinin her yönünü en ince ayrıntısına kadar kapsayan hiçbiri ikinci sıradadır. 

kaleci-kılavuzları

Keeper ayrıca siber suçların, teknik tanıtım raporlarının ve isteğe bağlı web seminerlerinin etkisini ayrıntılandıran infographics içeren bir kaynak kütüphanesine sahiptir. Bu kaynaklar çoğunlukla ticari müşterilere odaklanmış olsa da, Keeper’ın müşteri tabanını siber güvenlik konusunda bilgilendirmeye olan bağlılığını görmek güzel.

Karar

Keeper her zaman sağlam bir şifre yöneticisi olmasına rağmen, yeniden tasarlanmış arayüzü onu kullanmak için bir zevk haline getiriyor. Ancak, fiyat daha etkileyici. Kaleci, en yaygın özelliklerle baş başa yarışırken rekabetten biraz daha ucuzdur. Ücretsiz plan ve 30 günlük ücretsiz deneme arasında, Keeper kesin bir bahistir. 

Keeper hakkında ne düşünüyorsun? Ücretsiz deneme sürümüne kaydolacak mısınız? Aşağıdaki yorumlardaki deneyiminizi bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map