Porovnanie cloudových úložísk 2020: porovnajte 50 a viac poskytovateľov cloudových služieb

Viac informácií o úložisku v cloude:


 • Najlepšie úložisko v cloude 
 • Obchodné cloudové úložisko
 • Úložný priestor pre fotografie

Recenzie poskytovateľa: 

 • Sync.com
 • pCloud
 • Tresorit (obchodný)

Súvisiace softvérové ​​kategórie:

 • Najlepšie VPN 
 • Antivirusový softvér
 • Najlepšie Password Manager
 • Softvér na obnovu dát

Populárne hodnotenie poskytovateľa: 

 • Recenzia ExpressVPN
 • Recenzia NordVPN
 • Dashlaneova recenzia
 • Kontrola bitdefenderu

Najlepšie cloudové úložisko 2020 – čo potrebujete vedieť

Tento článok skúma všetko, čo potrebujete vedieť o cloudu. Ukážeme vám definície a vysvetlíme, o čom je chmúr. Či už hľadáte najlacnejšie úložisko v cloude alebo hľadáte najlepšie úložisko online – máme pre vás krytie.

Najlacnejšie cloudové úložisko – nie vždy najlepší nápad

Počas posledných piatich rokov sledovania odvetvia je jedna vec istá: čím lacnejšia služba, tým je pravdepodobnejšie, že čoskoro prestane fungovať.. 

Akonáhle uvidíte „doživotnú“ ponuku neobmedzenej služby cloudového úložiska, ktorá znie príliš dobre na to, aby to bola pravda – s najväčšou pravdepodobnosťou je. 

Dobré „lacné“ internetové úložisko stojí okolo 10 $ mesačne. To vám nedáva neobmedzený cloudový priestor, ale zvyčajne okolo značky 1TB – dosť na ukladanie videí, fotografií a dokumentov. 

Jedna z našich najlepších služieb, napríklad Sync.com, ponúka dokonca aj 2TB úložisko za menej ako 10 $ mesačne – a výnimočnú bezpečnosť, ktorej Dropboxu chýba.

Odporúčame vám, aby ste nešli za najlacnejšie služby, ktoré vám jednoducho ponúknu ponuku. Pozorne si ich prečítajte, prečítajte si našich sprievodcov a skontrolujte porovnanie cloudového úložiska vyššie. Pre našich nemeckých čitateľov si prečítajte tento pekný prehľadový článok na stránke Sonntagmorgen.com.

Obsah

Všetko o cloudovom úložisku

 • terminológie
 • Cloud Storage – Prečo ho používame
 • definícia
 • Prípady použitia
 • výhody & nevýhody
 • Zadarmo cloudové úložisko

Najlepší poskytovatelia cloudových úložísk

 • Sync.com
 • pCloud
 • SugarSync
 • Livedrive

Najlepší poskytovatelia online zálohovania

 • Crashplan
 • Šoférujem
 • Backblaze
 • Carbonia
 • Online zálohovanie SOS

Porovnanie úložiska online

 • Online zálohovanie – čo to je presne
 • Online Backup vs Cloud Backup – Existuje rozdiel?
 • Neobmedzené zálohovanie v cloude
 • Koľko záložného úložiska potrebujete?

Vysvetlené cloudové systémy

Porovnanie úložiska v cloude – čo hľadáte „cloud“?

Pravdepodobne ste našli náš porovnávací graf prostredníctvom vyhľadávacieho nástroja, ktorý hľadá najlepšie úložisko cloud pre vaše súbory. Hľadáte službu typu Dropbox, ktorá synchronizuje a zdieľa súbory, alebo potrebujete službu na zálohovanie súborov do cloudu, napríklad Backblaze alebo Crashplan? Skôr ako vám môžeme dať nejaké odporúčanie, je dôležité poznať vaše potreby. Vysvetlite teda niekoľko zložitých cloudových konceptov a pojmov:

Jednoducho povedané, cloudové úložisko

Vysvetlenie pojmu cloud: *

Pomôžeme vám pochopiť rozdielnu terminológiu cloudu, aby ste si boli istí, že poznáte rozdiel.

Cloud-ové úložisko

Toto je zastrešujúci termín pre online ukladanie súborov. Bežným predpokladom je, že zahŕňa synchronizáciu súborov, zdieľanie a spoluprácu, ak je v počítači používateľa vždy k dispozícii lokálna kópia.

Online zálohovanie / Cloudové zálohovanie

Zálohovanie v cloude je tiež forma ukladania v cloude, ale bez synchronizácie súborov. Zameriava sa predovšetkým na zálohovanie, ktoré vytvára kópiu pevného disku v cloude.

Online úložisko

Ukladanie súborov online bez nutnosti lokálnej kópie v počítači. Ak chcete upraviť súbor, musíte ho stiahnuť z webu alebo z konkrétnej aplikácie.

Synchronizácia a zdieľanie súborov

Patrí do úložného priestoru v cloude a pripája priečinok projektu k cloudu, takže všetky súbory sú rovnaké na všetkých pripojených zariadeniach pre všetkých používateľov, ktorí sa podieľajú na zdieľaní.

Hostitelia / Cyberlockery jedným kliknutím

Čisto na účely online ukladania a bežne sa používa v komunite nelegálneho zdieľania súborov kvôli jeho anonymite.

* Toto je iba rýchly prehľad, nižšie nájdete podrobnejšie vysvetlenie po kliknutí na hypertextové odkazy.

Späť na porovnávaciu tabuľku

Definícia cloudového úložiska

Cloudové úložisko je pravdepodobne zastrešujúcim pojmom pre všetky služby uvedené v našich porovnaniach a recenziách. Všetci poskytovatelia prenášajú a ukladajú údaje v cloude, čo v podstate znamená, že počítače alebo servery umiestnené na celom svete sú prístupné prostredníctvom internetu.

Keď ľudia hľadajú tento výraz online, okamžite myslia na Dropbox, Disk Google alebo OneDrive, pretože to sú služby (najmä Dropbox), ktoré razili tento termín a sprístupnili koncovému používateľovi synchronizáciu a zdieľanie súborov namiesto iba firiem..

Poskytovateľ cloudového úložiska (hostiteľská spoločnosť) veľmi jednoducho nainštaluje klientsky program do počítača používateľa. Tento program potom odošle akýkoľvek súbor, ktorý používateľ vyberie cez internet, poskytovateľovi služieb, aby tieto súbory mohli byť ľahko zdieľané a prístupné na iných zariadeniach vo vlastníctve toho istého používateľa..

Môže to byť mobilné zariadenie, prenosný počítač alebo stolný počítač s operačným systémom Windows alebo Macintosh. Všetky zmeny údajov, ktoré sa majú synchronizovať medzi zariadeniami, sa aktualizujú v reálnom čase na všetkých počítačoch, na ktorých je nainštalovaný cloudový softvér..

Prečo to používam …

Vďaka úložisku v cloude mám na dosah ruky všetky súbory, ktoré potrebujem, pretože súčasné projekty sa synchronizujú so všetkými mojimi zariadeniami v reálnom čase, nezáleží na tom, či sú jeho prezentácie, tabuľky alebo veľké videá. Používam cloudové úložisko, aby som mohol pracovať so svojím vzdialeným tímom a zároveň zdieľať fotografiu s babičkou.

Ak sa použije správne, môžem dokonca uvoľniť miesto na pevnom disku iba na synchronizáciu a sťahovanie súborov, ktoré skutočne potrebujem na svojom počítači. 

Mauricio Prinzlau - odborník na cloudové úložisko na adrese

Online cloudové úložisko

Predpokladajme teda, že používateľ má tri zariadenia: stolný počítač, prenosný počítač a mobilné zariadenie a na všetky z nich nainštaluje Dropbox (alebo akúkoľvek inú službu cloudového úložiska). Potom sú k dispozícii celkom 4 kópie každého súboru: jedna kópia na každom zariadení a druhá v tzv..

Ukladajte údaje v cloude
Uložením súboru na prenosný počítač sa prenesú zmeny do cloudu, kde algoritmy porovnajú novú kópiu so všetkými ostatnými kópiami na svojich počítačoch a potom sa rozhodnú, ktorá z nich je najaktuálnejšou verziou. Týmto spôsobom si používateľ môže byť vždy istý, že bude pracovať na správnom súbore kedykoľvek.

Poskytovatelia cloudového úložiska môžu zdieľaním súborov nielen synchronizovať, ale tiež ich sprístupniť inej osobe alebo dokonca skupine ľudí. Cloudová kópia súboru je potom k dispozícii tretej strane. Teraz je potrebné pochopiť dva dôležité pojmy: verejné a súkromné ​​odkazy. S verejným odkazom môže ktokoľvek s týmto odkazom získať prístup k súboru alebo priečinku, zatiaľ čo súkromný odkaz je prístupný iba na pozvanie a zvyčajne vyžaduje, aby pozvaní používatelia vytvorili účet v spoločnosti cloudových úložísk. Teraz, keď pochopíte, čo je cloudové úložisko a čo to znamená, už môžete vidieť nekonečné možnosti:

Späť na porovnávaciu tabuľku

Neobmedzené služby cloudového úložiska – možné?

Cloud má veľa aplikácií. Zhromaždili sme zoznam vecí, ktoré môžete urobiť a ako vám cloud môže pomôcť pracovať efektívnejšie.

Žiadne e-mailové prílohy s cloudovým úložiskom

Žiadne ďalšie e-mailové prílohy

Veľké e-mailové prílohy sú bolesť, je ťažké vedieť, či skutočne prídu k príjemcovi. Keďže súbory je možné zdieľať pomocou verejného odkazu, tento odkaz sa potom môže odoslať e-mailom príjemcovi, kde sa dá stiahnuť.

Žiadne ďalšie názvy akwardov

Už žiadne nepríjemné názvy súborov ako final, final-1, final-final

Všetky verzie súborov dokumentu, prezentácie, tabuľky alebo akéhokoľvek súboru s týmto obsahom sú uložené v cloude. Všetky strany, ktoré majú prístup k danému súboru alebo priečinku, vždy uvidia aktuálnu verziu bez ohľadu na to, kto ju naposledy upravil. To, čo bývalo nekonečným reťazcom nových dokumentov, ktorých tvorivosť súborov klesala o každú verziu, sa teraz skombinuje do jedného súboru.

Synchronizácia a zdieľanie súborov

Vedieť, že všetky súbory sú vždy k dispozícii, tzv. Synchronizácia súborov

Nezáleží na tom, či ste na letisku, v kaviarni, v pracovnom priestore, na cestách, v kancelárii, doma, všetky dôležité súbory sú vždy k dispozícii a nemusíte si ich pamätať, aby ste ich preniesli na USB palec riadiť alebo dokonca poslať e-mail, pretože súbory sa synchronizujú prostredníctvom softvéru na ukladanie údajov v cloudu na vaše (mobilné) zariadenia.

Cloudové zálohy

Ukladanie súborov Cloud pre zálohy

Služby ukladania súborov v cloude môžu slúžiť ako rýchla záloha, pretože v cloude aj na iných zariadeniach je k dispozícii viac verzií jedného súboru. Ak dôjde k roztaveniu počítača, možnosť predplatenia služby cloudového úložiska umožňuje rýchlu obnovu stratených súborov.

Spolupráca v cloude

Online úložisko pre spoluprácu

Jednou z hlavných výhod služieb, ako je Dropbox, je určite spolupráca s virtuálnym tímom rozmiestneným na rôznych kontinentoch. Všetci členovia tímu môžu mať prístup do zdieľaného priečinka a nahrávať a sťahovať údaje, takže každý je na tej istej stránke so stavom projektu. Aj keď niekto v tíme urobí chybu, väčšina služieb ponúka „verzovanie súborov“, čo znamená, že správca sa môže vrátiť späť a obnoviť odstránené súbory alebo dokonca staršie verzie toho istého súboru..

Prístup k súborom offline

Najlepšie úložisko online pre prístup offline?

Napriek tomu, že sa nazývajú poskytovateľmi cloudových úložísk, s vyššie uvedenou synchronizáciou súborov sú všetky súbory dostupné offline. Takže je možné pracovať na projekte so slabým alebo neexistujúcim internetovým pripojením. Po opätovnom pripojení sa zmeny odovzdajú automaticky.

Späť na porovnávaciu tabuľku

Najlepšie možnosti úložiska v cloude

Najlepšie možnosti ukladania v cloude sa nám páčia

Bohužiaľ neexistuje žiadne univerzálne riešenie. Svoje požiadavky si musíte starostlivo preštudovať a pomocou našej porovnávacej tabuľky si vyberte službu. Tieto služby nižšie sú niektoré služby našim čitateľom a veľmi sa nám páči. 

Sync.com 

Sync.com je v tomto bloku celkom novým poskytovateľom. So sídlom v Kanade súperia s Dropboxom v jednoduchosti použitia a rýchlosti synchronizácie. Ponúkajú však niečo oveľa cennejšie: bezpečnosť s nulovými znalosťami. Údaje používateľa sú šifrované medzi koncovými bodmi, takže nikto okrem používateľa ich nemôže vidieť jasne. Sync ponúka mobilné aplikácie pre systémy iOS aj Android a je k dispozícii na počítačoch Mac aj Windows. Bohužiaľ, klient Linux zatiaľ nie je v cestovnej mape.

Navštívte stránku www.sync.com

Prečítajte si recenziu

pCloud

pCloud Review
pCloud možno považovať za jedného z novších hráčov v bloku a prichádzajú so zaujímavou cenou. Užívatelia môžu získať obrovský 20 GB voľného úložného priestoru. Ich platené úrovne sú tiež cenovo dostupné:

Zákazník dostane 1 TB úložného priestoru za 7,99 dolárov mesačne a ušetrí niekoľko dolárov v porovnaní s Dropboxom alebo Diskom Google. pCloud umožňuje zákazníkom nastaviť ho ako cloudovú jednotku, čo znamená, že súbory uložené na pCloud nemusia byť lokálne dostupné na pevných diskoch používateľa. Bohužiaľ, ak chcete získať ďalšie zabezpečenie, musíte za pCloud Crypto zaplatiť príplatok.

Firemní používatelia dostanú 5 TB úložného priestoru. Tento plán zahŕňa minimálne 5 používateľov, z ktorých každý získa 1 TB úložiska. Tieto plány vás nastavia späť na 49,95 $ mesačne, pričom každý ďalší používateľ bude stáť 10 $.

pCloud je k dispozícii pre Windows a Mac a dobré správy pre používateľov Linuxu, môžu si tiež stiahnuť klienta. Ich mobilné aplikácie sú krásou a sú k dispozícii v obchodoch aplikácií pre iOS a Android.

Pros

Zápory

Navštívte stránku www.pcloud.com

Prečítajte si recenziu

SugarSync

Recenzia firmy SugarSync
Ako už názov napovedá, SugarSync je služba zameraná na synchronizáciu a zdieľanie súborov, ale tiež umožňuje používateľom spúšťať úlohy zálohovania na pozadí. Čo je skvelé na SugarSync je to, že umožňujú používateľom vybrať ľubovoľný priečinok v počítači, ktorý sa má synchronizovať s cloudom, na rozdiel od Dropboxu, kde si zákazníci musia vybrať jeden priečinok na svojich počítačoch. SugarSync je k dispozícii v mnohých rôznych príchutiach od 100 GB za 7,49 $ / mesiac. Je drahší ako Dropbox, ale stojí za to peniaze navyše za flexiblitu.

Aplikácia SugarSync online na ukladanie súborov je k dispozícii pre Windows a Mac a pre obvyklých podozrivých pre mobilných klientov: Android a iOS.

Pros

Zápory

Navštívte SugarSync

Prečítajte si recenziu

Livedrive

Livedrive Review
Webová stránka a služba spoločnosti Livedrive sa za posledné 4 roky príliš nezmenili. Zvonku sa Livedrive v posledných rokoch príliš nezmenilo, ich webové stránky a plány stále vyzerajú rovnako ako vždy. Mám však pocit, pretože ich získala spoločnosť J2 Global, veci sa vyvíjajú k lepšiemu: aktualizovali svoj klientsky softvér na modernejší vzhľad, zvýšili sa rýchlosti nahrávania a ja som celkovo spokojný so skúsenosťami. Je to jeden z tých poskytovateľov, ktorí kombinujú synchronizáciu súborov a zdieľajú ich so zálohami v cloude (ak ste ochotní vytrhnúť hotovosť z balíka Pro Suite), ale používatelia, ktorí práve hľadajú zálohu alebo synchronizáciu, si môžu zvoliť lacnejšie plány. Na rozdiel od iných služieb Livedrive tiež umožňuje používateľom zálohovať jednotky NAS. Ak máte k dispozícii veľa súborov na synchronizáciu, budete milovať funkciu synchronizácie siete LAN spoločnosti Livedrive, ktorá výrazne urýchľuje proces, ak sú všetky vaše počítače v rovnakej sieti. Klienti sú k dispozícii pre zariadenia Windows a Mac a iOS, Android a Windows 8.

Pros

Zápory

Navštívte stránku www.livedrive.com

Prečítajte si recenziu

Ďalšie značky vedieť …

 • SpiderOakONE
 • MEGA
 • Dropbox
 • Syncplicity
 • disk Google
 • onedrive
 • truhlík
 • MediaFire
 • Kopírovať (prerušené)
 • Tresorit
 • kóje
 • cloud
 • Bitcasa
 • OpenDrive
 • hubicami
 • ZipCloud
 • pogoplug
 • Cloudová jednotka Amazon
 • Yandex.Disk
 • 4Sync

Späť na porovnávaciu tabuľku

Výhody cloudového úložiska & nevýhody

Pri používaní poskytovateľov cloudových úložísk pre vaše dáta existujú určité výhody a nevýhody. Tu je niekoľko:

výhody

nevýhody

Späť na porovnávaciu tabuľku

Zadarmo cloudové úložisko

Zadarmo cloudové úložisko

Zdá sa, že v týchto dňoch je k dispozícii bezplatné úložisko v cloude, počnúc 2 GB (Dropbox) a 15 GB (Disk Google) po 50 GB pre MEGA.nz. Aj keď je služba zadarmo dosť dobrá na to, aby vyskúšala, či služba funguje alebo nie, prichádza s rôznymi obmedzeniami, o ktorých by si mali používatelia vedieť. Nechajte riešiť výhody a nevýhody bezplatného ukladania dát porovnaním vedľa seba a ukážte niekoľko služieb, ktoré ponúkajú bezplatné ukladanie.

výhody

nevýhody

* Všimnite si však, že existujú bezplatné služby, ktoré ponúkajú vynikajúce šifrovanie pre tieto účty, napríklad MEGA, Tresorit, Sync.com a ďalšie..
** môže to byť nevýhoda, ako sme videli na stránkach Copy.com: používateľom umožnili zväčšiť bezplatné úložisko na 200 GB a teraz predvolené.

Späť na porovnávaciu tabuľku

Cloud Storage Services pre podnikové, obchodné alebo osobné použitie?

Služby cloudového ukladania je možné využívať na osobné a obchodné použitie. Požiadavky sa však navzájom veľmi líšia. Zatiaľ čo na strane spotrebiteľa je hlavným problémom jednoduché používanie a kompatibilita, priority sa posúvajú smerom k súkromiu a bezpečnosti v podnikovom alebo podnikovom prostredí..

Podniky napríklad potrebujú podrobnejšiu kontrolu nad zdieľanými súbormi. Musia byť schopní nastaviť oprávnenie priečinka od prípadu k prípadu a dokonca ovládať podpriečinky. Toto je len jeden príklad. Tu je porovnávacia tabuľka, ktorá ukazuje rozdiel medzi cloudovým úložiskom na úrovni spotrebiteľov a podnikovým a podnikovým cloudom.

Obchodné cloudové úložisko
Úložné služby podnikového cloudu sa všeobecne nazývajú predajcovia súborov EFSS (Enterprise File Sync and Share), pretože sa zameriavajú na obchodnú spoluprácu a mobilnú podporu. Magický kvadrant spoločnosti Gartner pre dodávateľov synchronizácie a zdieľania súborov každoročne porovnáva tieto služby a vyberá služby, ktoré vedú pole. Aj keď Dropbox for Business získava čoraz väčšiu pozornosť, stále ho používajú hlavne koncoví používatelia.

Populárnymi predajcami sú Egnyte, ktorý urobil populárny hybridný cloudový model, a Box, ktorý je známy svojou rozsiahlou integráciou do aplikácií tretích strán, ako je napríklad Salesforce. Analýza spoločnosti Gartner klasifikuje Citrix Sharefile ako súčasného lídra na trhu dodávateľov Enterprise File Sync a Share, títo sú však vo všeobecnosti viac zameraní na podnik s 10 a viac používateľmi. Ak sa zaujímate o možnosti úložiska v cloude pre malú firmu, môžete sa pozrieť na našu porovnávaciu tabuľku.

Späť na porovnávaciu tabuľku

Online zálohovanie

Online cloudové zálohovanie pre jednotlivcov
Pri použití online zálohovacej služby sa počítačové údaje ukladajú v cloude, ale funguje odlišne od aplikácií na ukladanie v cloude: zálohovanie online vytvára presnú kópiu pevného disku a prenáša celú štruktúru súborov a priečinkov poskytovateľovi online zálohovacích služieb. Tento proces zrkadlenia je veľmi výhodný, pretože používatelia si nemusia pamätať na kopírovanie a vkladanie dôležitých súborov do konkrétneho priečinka. Používatelia spoločnosti Apple môžu tento postup poznať z nástroja Time Machine, kde je celý pevný disk skopírovaný na iný disk.

Teraz môžu zálohovacie služby online fungovať ako naplánované úlohy raz za deň, týždeň alebo mesiac alebo nepretržite na pozadí, takže kedykoľvek sa súbor zmení, okamžite sa nahrá na servery spoločnosti. Ak to vaša šírka pásma a procesor umožňujú, vždy vám odporúčame aktivovať nepretržité zálohovanie.

V posledných rokoch poskytovatelia online zálohovacích služieb našli svojho obľúbeného marketingového maznáčika, ktorý tlačil v marketingovej kópii slovo „neobmedzene“. Majú na mysli samozrejme to, že nebudú ukladať žiadne obmedzenia na súbory, ktoré používateľ odovzdáva a ktoré sú v súlade s ich pravidlami čestného použitia. Dôvtipní používatelia poznajú túto reklamu z webhostingových služieb ponúkajúcich neobmedzenú šírku pásma. Pravidlá čestného použitia sú však zvyčajne v rozsahu terabajtov dosť vysoké, takže priemerní používatelia počítačov sa nemusia obávať „nedostatku miesta“.

Bezpečnou stávkou je ísť s akoukoľvek neobmedzenou službou zálohovania, ktorú vysoko hodnotíme, napríklad Backblaze, Crashplan alebo Carbonite, pretože tiež môžete zálohovať externé pevné disky alebo zariadenia NAS a nikdy sa nemusíte starať o problémy s priestorom..

Ak požadujete ďalšie funkcie, napríklad synchronizáciu a zdieľanie súborov, musíte si svojho poskytovateľa zálohovania online vybrať opatrne, pretože nie každá služba má tieto funkcie. Pozrite si príklady IDrive, Acronis True Image Cloud, Jottacloud, Justcloud alebo Livedrive..

Tu je niekoľko návrhov služieb zálohovania online, ktoré vám odporúčame vyskúšať:

Späť na porovnávaciu tabuľku

5 najlepších možností zálohovania online, ktoré sa nám páčia

Vieme, že výber správnej možnosti môže byť ohromujúci. Trh je celkom nasýtený viac ako 50 poskytovateľmi, preto vám ukážeme našich päť obľúbených, ktorí za posledné roky preukázali vysokú úroveň výkonnosti a útulnosti..

Crashplan

Crashplan Review
Crashplan je naša najlepšia odporúčaná cloudová služba zálohovania už roky, pretože ponúka skutočne neobmedzené skúsenosti (ak je nastavená správne). Neexistujú prakticky žiadne obmedzenia, pokiaľ ide o to, koľko dát môžete zálohovať, koľko verzií môžete uložiť alebo do veľkostí súborov, dokonca aj veľká 10-percentná e-mailová databáza programu Outlook je správne zálohovaná..

Takže kde je úlovok? Z nášho umiestnenia v Európe sme zaznamenali pomerne pomalú rýchlosť zálohovania. Zdá sa, že zákazníci v USA tento problém nemajú. V každom prípade, zálohovanie veľkého množstva súborov vždy vyžaduje čas, ale Crashplan robí fantastickú prácu s jednoduchým prístupom set-it-and-forget-it. Užívatelia si môžu zvoliť plán rodiny, ktorý umožňuje zálohovanie až 5 počítačov / zariadení.

Navštívte stránku www.crashplan.com

Prečítajte si recenziu

Šoférujem

IDrive Review
IDrive sa v priebehu rokov zmenila na hybridnú službu: od začiatku, keď ponúkala iba cloudovú zálohu, sa teraz pustila do hry na zdieľanie súborov a synchronizáciu a darí sa im celkom dobre. Spotrebitelia by však mali používať IDrive na to, čo bolo pôvodne vyrobené: zálohy v cloude.

IDrive ponúka koncovým používateľom celý rad možností prispôsobenia zálohy od vytvárania rôznych súprav záloh, nastavení podrobných plánov zálohovania až po ochranu záloh pomocou osobného šifrovacieho kľúča, ktorý pozná a vlastní iba používateľ. Pri našich testoch odovzdávania 10 GB nejde o najrýchlejšie riešenie, ale veľmi dobre sa im podarilo pridať všetky súbory za niečo málo cez hodinu. IDrive nie je neobmedzená služba, ale má veľmi prijateľné 1TB plány od 5 dolárov mesačne.

Zaujímavé: platení predplatitelia môžu získať 1 fyzickú prepravu svojich údajov zadarmo, čo značne urýchľuje proces zálohovania / obnovy.

Navštívte stránku www.idrive.com

Prečítajte si recenziu

Backblaze

Spätná kontrola
Backblaze je moja služba zálohovania v režime goto, ktorú odporúčam technicky menej gramotnej časti mojej rodiny a priateľov. Inštalácia je veľmi jednoduchá: nainštalujte klienta, spustite zálohu a zálohujte všetko, čo je na pevnom disku, okrem systémových a aplikačných súborov. Používatelia môžu vylúčiť priečinky alebo súbory, ktoré nechcú zálohovať, napríklad vždy vylúčim priečinok Stiahnuté súbory, pretože všetko, čo tam ukladám, môžem kedykoľvek znova stiahnuť..

To šetrí šírku pásma a celkovú dobu zálohovania. Backblaze sa rýchlo zálohuje – ak to povolíte a nastavíte vlákna na 10. Môže to však spomaliť iné sieťové aplikácie, napríklad reláciu vzdialenej pracovnej plochy a podobne. Proces obnovy Backblaze je trochu neohrabaný, pretože si môžete stiahnuť iba súbory zip z webového klienta. Celkovo môžu používatelia získať spätnú väzbu za veľmi prijateľnú cenu iba za 5 dolárov mesačne alebo 50 $ za rok. Podľa môjho názoru to nie je ničím veľkým.

Navštívte stránku www.backblaze.com

Prečítajte si recenziu

Carbonia

Carbonite Review Homepage
Karbonit je ďalšia slušná služba zálohovania online, avšak verzia systému Windows je výrazne lepšia ako verzia pre systém Mac: používatelia počítačov Mac musia ísť bez zálohovania externého pevného disku alebo zálohovania zrkadlového obrazu. Ak ste používateľom systému Windows, Carbonite však má čo ponúknuť a určite je jedným z lepších riešení.

Používatelia, ktorí sa zaregistrujú v primárnom pláne za 149 dolárov za rok, dostanú bezplatnú obnovu služby vrát, na ktorú je v prípade katastrofy zaslaný pevný disk. Zálohovanie v cloude sa ľahko nastavuje a funguje automaticky, ak používatelia nechcú vyberať súbory a priečinky. Karbonit bude priebežne zálohovať súbory na pozadí, ak by sa video súbory mali automaticky zálohovať, zákazníci si musia vybrať aspoň hlavný plán.

Našťastie sa Carbonite zbavil niektorých nepríjemných politík obmedzujúcich šírku pásma a ponúka používateľom skutočne neobmedzený zážitok.

Pros

 • Veľmi bezpečné zálohovanie v cloude pomocou súkromných šifrovacích kľúčov
 • Ľahký proces nastavenia aj pre začínajúcich používateľov
 • Slušný klientsky softvér

Zápory

 • Žiadne zdieľanie a synchronizácia súborov (ukončené od apríla 2016)
 • Bohužiaľ, žiadne osobné zálohy NAS v osobných vydaniach
 • Niekedy sa zdá, že pomalé zálohovanie je obmedzené na 10 Mbit / s

Navštívte stránku www.carbonite.com

Prečítajte si recenziu

Online zálohovanie SOS

SOS Online Backup Review
SOS Online Backup je tu s agresívnym neobmedzeným určovaním cien: 7,99 dolárov mesačne je celkom dobré. Existuje niekoľko výziev, na ktoré si používatelia musia byť vedomí: na jednej strane SOS vyžaduje dostatok voľného miesta na pevnom disku pre súbory v vyrovnávacej pamäti, čo znamená, že ak zálohujete 10 GB voľného miesta, SOS Online Backup môže vyžadovať ďalších 10 GB voľného miesta na uloženie do vyrovnávacej pamäte súbory.

Na druhú stranu, nie je k dispozícii žiadna možnosť nepretržitého zálohovania, používatelia však môžu rozvrhnúť rozvrh na hodinové. SOS nie je v našom teste najrýchlejším cloudovým zálohovacím službám a trvalo trochu času na zahriatie, kým bolo priemerné pripojenie približne 7 Mbit / s. Pre používateľov, ktorí chcú zdieľať súbory, má služba SOS Online Backup možnosť zdieľania súborov podľa svojich webových stránok. V praxi je implementovaný najhorším možným spôsobom, aký som kedy videl v záložnej aplikácii. Nájdenie mi trvalo takmer 30 minút.

Ak hľadáte riešenia na zdieľanie súborov, hľadajte inde. Zálohy však fungujú skvele a skutočnosť, že SOS ukladá neobmedzené verzie súborov, uspokojí potreby väčšiny ľudí. V službe Cloudwards odporúčame ľuďom používať aj iné aplikácie na zálohovanie a ukladanie v cloude.

Pros

 • Vynikajúca cenovo dostupná neobmedzená cena až pre 5 počítačov a neobmedzené mobilné zariadenia
 • Jednoduchý proces nastavenia, ale nespoliehajte sa na výber automatického zálohovania
 • Obnovenie sa dá vykonať na požadovanú cestu k priečinku

Zápory

 • Mac verzia slabšia ako náprotivok Windows
 • Hrozná implementácia funkcie zdieľania súborov, ktorá ma zaujíma, či skutočne chcú, aby ľudia zdieľali súbory
 • Priemerná prenosová rýchlosť až 7Mbit / s

Navštívte SOS Online Backup

 

Prečítajte si recenziu

Ďalšie značky vedieť …

 • SpiderOakONE
 • Dego
 • Dupplica
 • Jottacloud
 • mimedia
 • Jazda
 • StorageGuardian
 • Memopal
 • JungleDisk
 • Symform
 • Acronis Cloud
 • ElephantDrive
 • SurDoc
 • Mozy
 • Cyphertite
 • Záloha môjho počítača
 • Zoolz
 • iBackup
 • nomadesk
 • Zálohovanie online Norton
 • AltDrive
 • Dátová schránka
 • SafeSync
 • MyOtherDrive
 • Úplná obrana

Cloudové zálohovanie

Online cloudové zálohovanie pre jednotlivcov
Cloudové zálohovanie je v podstate synonymom pre online zálohovanie, pretože popisuje presne to isté. Termín zálohovanie cloudu sa v skutočnosti stáva čoraz obľúbenejším. Bežne sa používal iba v podnikateľskom sektore, ale teraz všetci chápu, čo sa pod mrakom myslí.

Na Cloudwards.net používame tieto záložné výrazy zameniteľne, takže dúfame, že to objasní niekoľko pochybností. V zozname uvedenom v našej porovnávacej tabuľke sú služby zoradené podľa funkcií, spoľahlivosti, rýchlosti, bezpečnosti a podpory zákazníkov. Naše hodnotenia v žiadnom prípade nie sú konečné, ale môžu vám slúžiť ako východiskový bod, pretože môžete filtrovať funkcie podľa svojich požiadaviek.

Cloudové úložisko Wiki

Cloudové úložisko Wiki

Pracujeme v našej wiki sekcii, aby sme poskytli začiatočníkom jednoduchý spôsob, ako skontrolovať často používané výrazy na webových stránkach dodávateľov. Niektoré z týchto výrazov sa používajú zameniteľne, čo sťažuje určenie toho, na čo sa používajú.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me