Najlepšie recenzie VPN z roku 2020 – porovnajte najlepších 31 služieb

Nie je ľahké zvoliť, ktorý je najlepší poskytovateľ VPN. K dispozícii je veľa možností – vyššie uvedené recenzie VPN to budú potvrdzovať – ​​takže pripísanie toho, čo je správne, by sa nemalo brať na ľahkú váhu. Koniec koncov, siete VPN sú jadrom ochrany osobných údajov online, takže pri výbere poskytovateľa sa už nechcete dostať do výhodného koša..


Naše recenzie VPN sú jadrom našich článkov o zabezpečení online. Bez ohľadu na to, či hovoríme o počítačovej kriminalite alebo najlepšom antivírusovom softvéri, VPN vždy zohrávajú svoju úlohu. Ako základ pre nášho najlepšieho sprievodcu VPN a naše recenzie VPN nájdete nižšie našu metodiku testovania a niektoré často kladené otázky týkajúce sa VPN nižšie..

Ak sa teda chcete dozvedieť, ako sledovať filmy online zadarmo alebo či je torrentovanie legálne, čítajte ďalej. Siete VPN vám umožňujú streamovať, torrentovať a prezerať obsah vášho srdca. Ak hľadáte najlepšiu sieť VPN pre spoločnosť Kodi, nezabudnite sa pozrieť aj na archív spoločnosti Kodi.

Ako hodnotíme

VPN nie je ľahké vyhodnotiť vzhľadom na to, koľko pohyblivých častí je potrebných na fungovanie. Existuje veľa prípadov použitia aj pre VPN, takže sa vždy nedarí vyriešiť to, že sa poskytovateľ snaží preniknúť do konkrétneho miesta. Z tohto dôvodu prijímame analytický prístup k našim recenziám VPN a každého poskytovateľa hodnotíme v deviatich kategóriách.

Vlastnosti

Funkcie sú tým, čo skutočne robia sieť VPN „pop“, keď ju preskúmame. Existuje veľa poskytovateľov, ktorí vás spoja bezpečne – stačí si pozrieť zoznam vyššie uvedených prehľadov VPN – funkcie sú preto často kľúčovým bodom predaja, pre ktorého poskytovateľa by ste si mali zvoliť.

Existujú niektoré štandardné funkcie, ako je VPN killswitch, ktoré vždy hľadáme, ale sú vítané aj jedinečné ponuky. Napríklad Windscribe obsahuje kontrolu súkromných odkazov (prečítajte si našu recenziu Windscribe) a VyprVPN prichádza s proprietárnym VPN protokolom (prečítajte si našu VyprVPN kontrolu).

stanovenie ceny

Možnosti bezplatných služieb VPN sú veľmi malé, takže na ochranu budete musieť minúť trochu peňazí. To len preto, že budete musieť niečo minúť, ešte neznamená, že by ste mali veľa minúť.

Pri posudzovaní cien poskytovateľov sa zameriame na hodnotu, ktorú poskytovateľ ponúka. Aj keď je cena veľkým faktorom, berieme do úvahy aj celkový dojem používateľa, akékoľvek ďalšie funkcie, počet súčasných pripojení a lehotu na vrátenie platby..

Užívateľská prívetivosť

Niektorí poskytovatelia chápu, že to, že VPN sú príťažlivejšie pre davu „techie“, ešte neznamená, že sa musia ťažko používať. Niektorí poskytovatelia nie. Od registrácie až po pripojenie sa v tejto časti uvádza, aké ľahké je použitie siete VPN.

Funkcie vstupujú do hry aj v tejto sekcii. Vyhodnocujeme, ktoré funkcie sú v rozhraní ľahko dostupné. Napríklad rozdelené tunelovanie a posielanie portov sú bežne dostupné funkcie. Veľmi málo sietí VPN však skutočne poskytuje spôsob, ako ľahko nastaviť tieto rozšírené konfigurácie.

rýchlosť

Rýchlosť je dôležitým aspektom akejkoľvek VPN. Aj keď sme použili vedecký prístup k porovnávaniu viacerých poskytovateľov v našom najrýchlejšom sprievodcovi VPN, táto časť našich prehľadov VPN rozširuje každého poskytovateľa..  

Na testovanie zisťujeme nechránenú rýchlosť pomocou speedtest.net a potom pokračujeme testovaním ďalších piatich miest po celom svete. Aj keď nie je možné používať rovnaké umiestnenia pre každú sieť VPN, snažíme sa získať zmes rôznych výsledkov zo Spojených štátov, Európy a tichomorskej Ázie..

zabezpečenia

Podrobné informácie o tom, čo hľadáme pri hodnotení zabezpečenia, nájdete v našej príručke zabezpečenia VPN. Stručne povedané, hlavným mechanizmom, ktorý hodnotíme, je protokol VPN a úroveň šifrovania. Ak ste vo svete kryptografie nezasiahnutí, odporúčame vám pozrieť si popis šifrovania, aby ste sa dostali.

Okrem toho sa zaoberáme aj ďalšími bezpečnostnými funkciami, ako je killswitch, servery s dvojitým skokom a zabíjanie aplikácií. Toto je tiež sekcia, v ktorej vykonávame testy úniku DNS pomocou servera ipleak.org, aby sme zistili, či VPN netesní požiadavky, vašu IP adresu alebo informácie WebRTC..  

súkromia

Dôležitosť súkromia VPN nemožno podceňovať. Pri používaní siete VPN zverujete svoje údaje do rúk inej spoločnosti namiesto poskytovateľa internetových služieb alebo vlády. Z tohto dôvodu sú dôležité spoľahlivé výsledky a jasný postoj k súkromiu. Do tejto časti patrí určitá úroveň dôvery.

Poskytovateľov však slepo neodporúčame. Toto je časť, v ktorej si vytiahneme naše zápisníky a urobíme trochu žurnalistiky. Neexistuje žiadne tvrdé pravidlo, že sa nemusíme zaoberať zásadami ochrany osobných údajov VPN. Robíme však kopanie po internete, aby sme zistili, či sa VPN niekedy zachytili v protokolovacích informáciách, keď tvrdia, že sa tak nestalo..

Streamovanie výkonu

Jedným z dôvodov, prečo chcete používať sieť VPN, je streamovanie geoblokovaného obsahu. V tejto časti testujeme viacero serverov – zvyčajne okolo 10 – s Netflix, Hulu, BBC iPlayer a Amazon Prime Video. Aj keď existuje veľa ďalších streamingových platforiem, tieto štyri poskytujú solídny základ pre to, či VPN pracuje pre streaming.

Ak si chcete prečítať naše najlepšie tipy, môžete si prečítať našu najlepšiu príručku pre streamovanie VPN. Vo väčšine prípadov poskytovateľ bude spolupracovať s niekoľkými poskytovateľmi a zlyhať s ostatnými. Upozorňujeme, že táto časť je založená na čase. Píšeme na základe našich doterajších skúseností. Môžete mať väčšie alebo väčšie šťastie v závislosti od toho, aký server v tom čase používate.

Umiestnenie servera

Táto kategória je dôležitá, aj keď nie tak dôležitá, napríklad zabezpečenie VPN. Pri hodnotení umiestnení serverov sa nevenujeme iba surovému počtu serverov, ale aj tomu, ako sú rozptýlené po celom svete.

Zameriavame sa najmä na Blízky východ, Tichú Áziu a severnú Afriku, pretože tieto oblasti sú zvyčajne nedostatočne zastúpené v poskytovateľoch VPN. Napríklad NordVPN má ľahko najväčší počet serverov, ale HideMyAss má síce menej serverov, ale má lepšie pokrytie jedinečných regiónov (prečítajte si našu recenziu na HideMyAss).

Zákaznícky servis

Hoci siete VPN by mali fungovať bez toho, aby ste vedeli, že existujú, problémy nie sú neobvyklé. V takom prípade je potrebný solídny podporný tím. V záverečnej časti našich recenzií VPN otestujeme podporu prostredníctvom živých rozhovorov, e-mailov a / alebo volaním, aby sme zistili rýchlosť a kvalitu odpovedí..

Spravidla sa to deje zaslaním fiktívnej otázky, ktorá sa nachádza v informačnej databáze VPN. Cieľom je zistiť, či zástupca technickej podpory bude mať čas odpovedať na otázku, alebo nás jednoducho presmeruje na vstup do databázy znalostí..

Keď už hovoríme o tom, pozeráme sa tiež na všetky možnosti svojpomoci, vrátane vedomostnej základne, fóra komunity alebo kanála YouTube. Okrem toho, že sú práve prítomné, sa zameriavame aj na kvalitu a dôkladnosť obsahu.

Najlepší poskytovatelia VPN

Aj keď existujú špeciálne prípady, keď budete chcieť používať jednu sieť VPN nad druhou, máme päť najlepších poskytovateľov sietí VPN zoradených podľa vyššie uvedených kritérií. Upozorňujeme, že hodnotíme iba jednotlivé sekcie – z toho sa vypočíta celkové hodnotenie – takže buďte si istí, že poskytovatelia v našich piatich najlepších sú skutočne najlepší.

ExpressVPN

ExpressVPN nie je o nič lepšie ako iné VPN; rozdrví konkurenciu. Náš druhý hodnotený poskytovateľ, NordVPN, sa v porovnávaní ExpressVPN vs. NordVPN priblížil, ale náš najlepší pes stále vychádzal s korunou. Od streamovania po torrenting, ExpressVPN začiarkava všetky políčka, ktoré chceme vidieť od poskytovateľa.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Najsilnejším aspektom služby je jej konzistentnosť. ExpressVPN vysvetľuje súkromie, bezpečnosť a rýchlosť VPN, a to odolnosťou. Ak chcete VPN, je ExpressVPN de facto voľbou. Viac sa dozviete v našej recenzii ExpressVPN.

NordVPN

NordVPN je protikladom ExpressVPN. Vyhodí celú konzistenciu z okna v prospech robustnejšej sady funkcií a rozhrania a vyššej maximálnej rýchlosti. Aj keď vrhá pozornosť na vietor, prichádza s ťažkosťami s použiteľnosťou, niet pochýb o tom, že NordVPN má veľa surovej energie, a preto je to druhá najlepšia služba VPN, ktorú si môžete kúpiť.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Najlepším aspektom systému NordVPN sú jeho vlastnosti. Za rovnakú cenu ako ostatní poskytovatelia VPN najvyššej úrovne máte prístup k inkluzívnemu nástroju na blokovanie škodlivého softvéru, dvojskokovému pripojeniu a službe Tor over VPN. Nemusí to byť najlepšie optimalizovaná, ale hodnota je nepopierateľná. Viac sa dozviete v našej recenzii NordVPN.

CyberGhost

CyberGhost je podobný ako NordVPN – vidíte, aké je podobné v našom porovnávaní NordVPN verzus CyberGhost – ale nie je to také rýchle, ako náš druhý najlepší poskytovateľ VPN. To znamená, že CyberGhost má veľa funkcií a je tiež dosť lacný. Funkcie, jednoduchosť použitia a nízka cena dokážu vyriešiť akékoľvek problémy s rýchlosťou.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Nie je to také rýchle ako NordVPN, ale je to dôslednejšie. CyberGhost funguje najlepšie s protokolom IKEv2, do ktorého sa inštaluje, takže ak sa nebážete blokovať bránami firewall, je to dobrá voľba. Zahŕňa tiež najvyšší limit súčasného pripojenia z našich piatich najväčších poskytovateľov VPN, takže je skvelý aj pre rodiny s deťmi. Viac sa dozviete v našej recenzii CyberGhost.

Súkromný prístup na internet

Súkromný prístup k internetu je predovšetkým o ľahkom používaní. Je to najvýhodnejší poskytovateľ našej päťky a ponúka slušné množstvo funkcií na zavedenie. Aj keď je nepríjemné používať aplikáciu prostredníctvom panela, prístup k súkromnému internetu má veľkú rovnováhu medzi hodnotou, bezpečnosťou a súkromím.

predchádzajúca

Ďalšie

Súkromný prístup na internet je v skutočnosti asi polovicou ceny našich ďalších najlepších tipov na úsporu peňazí. Ponúka dokonca dvojročný plán, ktorý je na väčšine iných miest kratší ako jeden rok. Viac informácií o cenách a ďalších funkciách PIA nájdete v našej kontrole súkromného prístupu na internet.

TorGuard

TorGuard je poskytovateľ VPN so zameraním na bezpečnosť, ktorý je ideálny pre drotárov. Aj keď to nie je pre nováčikov najpriaznivejšie, TorGuard vám dáva kontrolu nad všetkými aspektmi VPN a poskytuje tak veľkú kontrolu nad tým, ako VPN funguje a ako je zabezpečený..

TorGuard-Slider1

TorGuard-Slider2

TorGuard-Slider3

TorGuard-Slider4

TorGuard-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Je to tiež veľmi rýchle. Aj keď nie je úplne v súlade s úrovňami ExpressVPN, TorGuard sa blíži, pokiaľ ide o rýchlosť. Okrem toho prichádza s vynikajúcim zoznamom funkcií vrátane zabezpečeného e-mailu, vlastných skriptov a zabíjania aplikácií. Viac sa o nich môžete dozvedieť v našej recenzii TorGuard.  

Najčastejšie otázky týkajúce sa VPN

Aj keď v našom najlepšom sprievodcovi VPN pokrývame väčšinu tém, existuje niekoľko základných otázok, pre ktoré je prekvapivo ťažké nájsť odpovede. Budeme odpovedať na často kladené otázky týkajúce sa sietí VPN, aby ste mohli čo najrýchlejšie pracovať.

Čo je to VPN?

Náš sprievodca VPN je najlepším zdrojom tejto témy, poskytneme vám však prehľad. „VPN“ je skratka pre virtuálnu súkromnú sieť. Je to sieť, čo znamená, že sú navzájom spojené viaceré servery, je súkromná, čo znamená, že k nej nemá nikto mimo siete prístup, a je to virtuálne, čo znamená, že servery nie sú fyzicky spojené..

Namiesto priameho pripojenia na webovú stránku, na ktorú chcete ísť, sa najskôr pripojíte k sieti VPN a cez ňu prejdete všetku svoju komunikáciu. Týmto spôsobom skryjete svoju IP adresu, umiestnenie a informácie o prehliadači, vďaka čomu bude váš web online neviditeľný.

Čo môžem robiť s VPN?

Akonáhle idete neviditeľní, existuje veľa nových možností. Pokiaľ ide o to, čo môžete urobiť s VPN, zvyčajne sa scvrkáva na torrentovanie a streamovanie. Keď torrentujete, otvárate to, čo sa nazýva pripojenie typu peer-to-peer, čo znamená, že k vašim je pripojených viacero ďalších rovnocenných počítačov (počítačov), z ktorých každý zdieľa malé množstvo stiahnutého súboru..

To, samozrejme, otvára niektoré bezpečnostné problémy, pretože ostatné počítače by mohli sledovať toto pripojenie, aby zistili, kto ste. Pretože ste sa prvýkrát pripojili k sieti VPN, všetko, čo chce partner na druhej strane pripojenia, je zacielené na server VPN, čo znamená, že ste v spojení v bezpečí pred ostatnými..

V závislosti od toho, kde žijete, je už možné streamovanie cez Netflix alebo Hulu, ale nie všetok obsah dostupný na týchto platformách je vám k dispozícii. Z dôvodu distribučných geoblokov vydávajú streamingové platformy určitý obsah iba v určitých regiónoch. Ak by ste napríklad chceli sledovať sezónu 4 Better Call Saul na Netflixe, museli by ste byť vo Veľkej Británii..

Streamovanie cez viacero regiónov je možné pomocou VPN. Nahradením adresy IP adresou IP servera VPN, ku ktorému ste pripojení, môžete platformu streamovania presvedčiť, že sa nachádzate na mieste, v ktorom sa nenachádzate. Nanešťastie to vždy nefunguje, takže Ak je streamovanie dôležité, prečítajte si našu najlepšiu príručku pre sieť VPN pre Netflix.

Môže to však byť jednoduchšie. Ak žijete alebo cestujete do krajiny s prísnou cenzúrou, používanie siete VPN vám môže jednoducho umožniť prístup na internet. Napríklad najlepšie služby VPN pre Čínu majú možnosti, ktoré obchádzajú hĺbkovú kontrolu paketov, čo vám umožňuje jednoduchý pohyb po cenzúre.

Prečo potrebujem VPN?

Ak chcete urobiť niečo z vyššie uvedeného, ​​potrebujete sieť VPN. Avšak, aj keď nemáte záujem o streamovanie, torrentovanie alebo obídenie cenzúry, VPN je dobrý nápad. Po útoku vlády po celom svete si VPN zachová vaše údaje v rukách, kam patrí.

Pri používaní VPN je ochrana osobných údajov kľúčovou témou, takže aj keď všetko, čo robíte, je pozerať sa na YouTube a skontrolovať svoj e-mail, VPN je stále dôležitá. Vďaka šifrovaniu vášho internetového pripojenia a spoofingu vašej adresy IP to VPN vyzerá, že ste niekto iný online. V takejto konfigurácii môžete obísť zber údajov vlády, Facebooku, Google a takmer všetkých ostatných.

Okrem toho môžete udržiavať vaše pripojenie v bezpečí. Pretože spojenie medzi vami a serverom VPN je šifrované (zvyčajne s 256-bitovým AES), nikto, kto špehuje vo vašej sieti, nebude vedieť, aké požiadavky posielate. S VPN sa bezpečne pripájate k pevnosti, ktorá chráni všetko, čo robíte online.

Je právny predpis VPN?

Jedným slovom, áno, VPN sú legálne, s výnimkou prípadu, keď ste v niektorej z mála krajín, ktoré ich zakázali. Čína je jednou z týchto krajín a Rusko a Turecko majú zavedené politiky, ktoré vedú k úplnému zákazu.

Ak cestujete do jednej z týchto krajín, nezabudnite pred odchodom nainštalovať a nastaviť sieť VPN. Prečítajte si viac v našich najlepších článkoch VPN pre Rusko a najlepších článkoch VPN pre Turecko.

Bude VPN spomaliť rýchlosť môjho internetu?

Jedna otázka, ktorá by sa mala položiť viac, je: spomalí VPN rýchlosť internetu? Krátka odpoveď znie áno. Ako vždy, dlhá odpoveď je trochu viac zapojená. Keď sa pripájate k serveru VPN, do sieťového času pridávate réžiu. Šifrovanie žiadosti vyžaduje určitý čas, potom cestu cez server VPN a na otvorený internet.

Existujú však prípady, keď sieť VPN môže skutočne zvýšiť rýchlosť. V nedávnej panike okolo neutrality siete sa veľa hovorilo o škrtení ISP. Šetrenie ISP je, keď poskytovateľ internetových služieb škrtí alebo zníži vašu rýchlosť pri pripojení k určitým webovým stránkam. V niektorých prípadoch môže byť vaša rýchlosť znížená jednoduchým použitím príliš veľkej šírky pásma.

Keďže poskytovateľ internetových služieb môže znížiť vašu rýchlosť, možno budete mať internet pomalší, než za čo platíte. Keď však používate sieť VPN, váš poskytovateľ internetových služieb nevie, čo robíte, a preto jej automatizované systémy nemôžu diskriminovať vaše pripojenie. V takom prípade môže VPN skutočne zvýšiť rýchlosť vášho pripojenia na internet.

Ako získam VPN?

Nastavenie VPN je omnoho jednoduchšie ako predtým. Vo všetkých vyššie uvedených recenziách nájdete odkazy na zakúpenie predplatného VPN. Jednoducho postupujte podľa pokynov poskytnutých sieťou VPN, stiahnite si ju a pripojte sa. Prevedieme vás procesom pre akúkoľvek VPN, ktorá má v priebehu každej kontroly zapojenejšie nastavenie.

Záverečné myšlienky

Ako vidíte, naše recenzie VPN sa neberú na ľahkú váhu. Náš prístup sa pokúša vysvetliť všetky problémy, ktoré môžu vzniknúť počas používania, vrátane výkonu streamovania, rýchlosti a použiteľnosti. Aj keď časť našich recenzií je ponechaná na osobné preferencie, veríme, že naši najlepší piati najlepší poskytovatelia VPN sú skutočne najlepší.

Nemusíte tu však len brať naše slovo. Vyššie si môžete prečítať ktorúkoľvek z našich dlhodobých recenzií VPN, aby ste zistili, či súhlasíte s tým, čo sme videli. Pozývame vás, aby ste zanechali svoje myšlienky, ak sa domnievate, že vám VPN stojí za to.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me