Najlepšie recenzie cloudového úložiska 2020 31 Porovnanie najlepších služieb

Služby cloudového úložiska sú také populárne, že niektorí majú stovky miliónov používateľov. Môžu ukladať váš obsah v cloude a synchronizovať ho medzi vašimi zariadeniami, ale môžete ich používať viac ako len to. Umožňujú vám prezerať a zdieľať súbory, spolupracovať so svojimi spoluhráčmi, prehrávať hudbu a videá a ďalšie.


Odovzdaním súborov sa nielen uľahčí spolupráca s tímom, ale aj miesto na pevnom disku. Navyše, v prípade zlyhania alebo ukradnutia pevného disku budú vaše súbory stále v cloude. Dokumenty, návrhy, správy alebo dokonca väčšie súbory, napríklad 3D modely a filmy, sú dobrými kandidátmi na cestu do cloudu.

Mnoho služieb môže fungovať ako sieťová jednotka, čo znamená, že akýkoľvek obsah, ktorý doň vložíte, sa uloží iba v cloude a bude k dispozícii na prezeranie v počítači. Nebudete mať prístup k nemu v režime offline, ale nezaberie ani miesto na pevnom disku.

Ak sa zameriavate na spoluprácu, prečítajte si článok o najlepšom úložisku typu cloud pre spoluprácu. Ak hľadáte zálohu, pozrite si náš zoznam najlepších služieb zálohovania v cloude. Ak chcete objasniť rozdiel medzi úložiskom a zálohovaním, prečítajte si tento článok.

Ak si nie ste istí, koľko miesta potrebujete a nakláňate sa k strane „veľa“, prečítajte si našu príručku k článku s veľkými súbormi..

Ako hodnotíme

Služby cloudového ukladania môžu byť pre mnoho ľudí mnohými vecami, ale na účely tohto porovnania sme vzali do úvahy kritériá, ktoré všetci zdieľajú, a zodpovedajúcim spôsobom sme ich ohodnotili. V tejto časti ich načrtneme.

Zdieľanie a synchronizácia súborov

Funkcie zdieľania a synchronizácie súborov sú základom služby cloudového úložiska. Najskôr ich pravdepodobne využijete, pretože synchronizáciou sa vaše súbory dostanú do cloudu, zatiaľ čo zdieľanie súborov vám ich pomôže zdieľať s ostatnými. Väčšina služieb používa spoločný model synchronizácie vyvinutý spoločnosťou Dropbox v roku 2007. Prečítajte si viac o tom v našej recenzii Dropbox.

Bežný model synchronizácie sa skladá z ikony systémovej lišty a synchronizačného priečinka. Ikona systémovej lišty predstavuje spôsob, ako získať prístup k cloudovému úložisku. Vo väčšine prípadov otvorí váš synchronizačný priečinok, má odkaz, ktorý otvorí webového klienta cloudového úložiska a ponuku nastavení. V priečinku synchronizácie sa zobrazuje všetok obsah, ktorý ste synchronizovali s počítačom.

Mnoho služieb vám umožňuje zdieľať súbory pomocou desktopového klienta, ale všetky vám umožňujú zdieľať ich pomocou webového klienta. Môžete zdieľať obsah do sociálnych sietí prostredníctvom e-mailu, skopírovaním a prilepením odkazu alebo pozvaním používateľov do svojich priečinkov.

Pozvánky do priečinkov môžu mať rôzne oprávnenia, zatiaľ čo odkazy majú svoje vlastné možnosti kontroly obsahu, ako sú heslá, dátumy vypršania platnosti, limity sťahovania a ďalšie.

Vlastnosti

V tejto kategórii skontrolujeme, či sa služba integruje s aplikáciami tretích strán, ktoré zahŕňajú zošity spolupráce ako Microsoft Office Online, Google Office Suite, Trello, Asana a ďalšie. Mnoho populárnych služieb má svoje vlastné aplikácie, ako sú manažéri úloh, pracovné postupy a aplikácie na vytváranie poznámok. Prehrávače hudby a videa sú tiež bežné.

Dropbox má papier, box obsahuje poznámky k boxu a OneDrive má OneNote. Naše porovnanie nájdete v našom článku o najlepších aplikáciách na vytváranie poznámok. Porovnali sme tiež populárny dokument Google a vs Dropbox.

Ak máte radi fotografie a videá, prečítajte si článok Sprievodca fotografiami a videami (nie, Fotky Google nie je jedinou službou, ktorú môžete použiť) a zistite, ktorá služba vám pomôže streamovať vaše multimédiá z cloudu. Nezabudli sme na milovníkov hudby, ktorí sa môžu s našou sprievodcom oboznámiť s hudbou.

Mobilné aplikácie

iOS a Android sú najpopulárnejšie mobilné operačné systémy a väčšina služieb ponúka aplikáciu pre túto platformu. Avšak, mať a app neznamená, že je to dobré. Testujeme preto všetky mobilné aplikácie, aby sme zistili, či sa môžu zhodovať s ich náprotivkami v stolných počítačoch. 

zabezpečenia

Umiestnenie obsahu v cloude bez riadneho zabezpečenia je zlý nápad. Zločinci môžu ukradnúť vaše poverovacie údaje, niekto si môže prečítať vaše tajné informácie a vláda môže prehliadať vaše fotografie. To znamená, že dobrá bezpečnosť je nevyhnutnosťou, preto zvážime, aká silná je bezpečnosť každej služby.

Cloudové služby používajú veľa metód na zabezpečenie vašich údajov proti potenciálnym hrozbám. Dvojfaktorová autentifikácia zabráni hackerom, ktorí ukradli vaše heslo, v prístupe na váš účet. Na začiatok by ste sa však mali uistiť, že máte silné heslo.

Protokol TLS zabraňuje úspechom útokov typu človek v strede, zatiaľ čo šifrovanie zabezpečuje vaše údaje v tranzite av pokoji. Súkromné ​​šifrovanie bráni v čítaní vašich súborov nikomu inému. Nevýhodou je, že služby, ktoré ich poskytujú, nebudú môcť obnoviť svoje heslo, ak na to zabudnete. Ak chcete zabrániť strate prístupu k svojmu obsahu, použite správcu hesiel.

Ransomware môže vziať rukojemníkov vašich cloudových údajov a požadovať platbu za jeho vydanie, ale náš článok o ochrane ransomware vám môže pomôcť vyhnúť sa mu.

Všetky tieto funkcie a spôsob, akým ich služby implementujú, sme zvážili v našom článku o najbezpečnejšom úložisku v cloude.

súkromia

Vaša bezpečnosť môže byť dostatočná, to však neznamená, že to zaručuje vaše súkromie. Nie je žiadnym tajomstvom, že vlády špehujú svojich občanov vďaka zákonom, ako je napríklad zákon USA PATRIOT a zákon CLOUD. Jedným z príkladov je program dohľadu PRISM v USA. S tými, ktorí sú v hre, je najdôležitejšie, aby ste zaistili súkromie svojich informácií na webe.

Služby sa však líšia v prístupe k súkromiu. Disk Google a Dropbox boli pripojené k projektu PRISM, zatiaľ čo spoločnosť Google prehľadáva váš obsah a e-mail, aby vám poskytla cielenú reklamu. Viac informácií o prístupe spoločnosti Google nájdete v našej recenzii Disku Google.

Aké silné je vaše súkromie, záleží aj na tom, v ktorej krajine je služba založená. Niektoré krajiny, ako napríklad Kanada a Švajčiarsko, sa viac starajú o práva používateľov na ochranu osobných údajov ako iné.

Vždy sme radi videli službu, ktorá dodržiava všeobecné nariadenie o ochrane údajov, prístup EÚ v oblasti ochrany osobných údajov v cloude. Mnohé áno, ale tie, ktoré vynikajú, sú Sync.com, Tresorit a MEGA.

stanovenie ceny

Jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere služby cloudového ukladania je cena, nemá zmysel, ak máte skvelú službu, ktorá stojí ruku a nohu. Najlepšie je, ak má prémiové plány s dobrou hodnotou.

Dobrá hodnota je určená tým, koľko dostanete za cenu. Čím viac plánov má služba, tým lepšie budú vaše možnosti. Je skvelé, ak služba ponúka aj bezplatný plán alebo skúšobnú verziu, takže si ich môžete pred potvrdením vyskúšať. Ak sa zaujímate iba o dobrú hodnotu, prečítajte si naše najlepšie ponuky v úložisku typu cloud.

Väčšina služieb ponúka skúšobnú verziu alebo bezplatný plán. Bezplatné programy siahajú od skromných 2 GB Dropboxu po štedrých 15 GB na Disku Google, ktoré môžete použiť aj pre Fotky Google. Viac informácií o bezplatných obchodoch získate v našom najlepšom bezplatnom úložisku cloudu.

Jednoduchosť použitia

Podobne ako v predchádzajúcej kategórii je ľahkosť používania dôležitá, pretože bez ohľadu na to, koľko skvelých funkcií má služba, nebude to moc dobré, ak bude pre používateľov ťažké ju používať..

Z tohto dôvodu je jednoduchá používateľská skúsenosť lepšia ako tá, ktorá je zložitá, zastaraná a vyžaduje si pomoc od génia v oblasti IT. Služby cloudového úložiska by mali fungovať na väčšine operačných systémov, ako aj atraktívne a intuitívne rozhrania.

Väčšina stolových klientov pracuje na Windows a MacOS, ale tie, ktoré pracujú na Linuxe, dávame bonusové body. Uvidíte, ktoré sú na našom najlepšom online úložisku pre kus Linuxu. Ak pracujete na systéme Windows, pozrite si našu príručku pre systém Windows

MEGA a OneDrive vynikajú v tejto kategórii, preto si prečítajte našu recenziu MEGA a hodnotenie OneDrive, aby ste sa dozvedeli viac o tom, ako sa zaoberajú ochranou súkromia..

rýchlosť

Vysoké rýchlosti závisia od toho, ako blízko ste k serveru a vášmu poskytovateľovi internetových služieb. Hľadali sme služby, ktoré vám umožnia vylepšiť nastavenia prenosu, aby sa zlepšilo vaše pripojenie a použili sa algoritmus prenosu na úrovni bloku. Urýchľuje proces aktualizácie súborov, ktoré už boli odovzdané, iba odoslaním zmenených častí.

Aby sme mohli hodnotiť služby, vykonávame niekoľko testov nahrávania a sťahovania pomocou priečinka 1 GB a zisťujeme, koľko času zaberajú. Zohľadňujeme aj našu vzdialenosť k serveru.

podpora

Nikto nechce naraziť na problém pri používaní služby cloudového úložiska, ale akonáhle sa tak stane, dobrá technická podpora je na nezaplatenie. Služby zvyčajne majú e-mailovú podporu, zatiaľ čo niektoré ponúkajú chat alebo dokonca telefonickú podporu.

Pred kontaktovaním tímu podpory sa však používatelia môžu obrátiť na FAQ, vedomostnú základňu av mnohých prípadoch na užívateľské fóra. Často budú mať aj inštruktážne videá. Berieme do úvahy, aké druhy podpory ponúkajú služby a ako dlho trvá, kým odpovedia na naše otázky.

Najlepší poskytovatelia cloudových úložísk

Niektoré služby ukladania v cloude sú v jednej veci lepšie ako iné, ale na účely tohto hodnotenia sme zvážili ich celkovú výkonnosť v rámci kritérií, ktoré sme načrtli v predchádzajúcej časti. Táto sekcia vám poskytne rýchlu rekapituláciu piatich najlepších služieb v našom zozname počnúc šampiónom Sync.com.

Sync.com

Sync.com je služba známa pre svoju silnú bezpečnosť a súkromie. Pomáha jej so sídlom v Kanade, ktorá má prísne zákony o ochrane súkromia. Je to jedna z najlepších cloudových úložných služieb s nulovými znalosťami. Nevýhodou je, že sa neintegruje s aplikáciami tretích strán.

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2

Sync.com-Sync Folder-Slider-3

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5

predchádzajúca

Ďalšie

Je tiež na vrchole nášho zoznamu na zdieľanie vďaka svojim možnostiam zdieľania a riadenia obsahu, ktoré chránia vaše zdieľané súbory a priečinky. Zahŕňajú ochranu heslom, súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end, dátumy skončenia platnosti, limity na stiahnutie a ďalšie. Ak chcete zdieľať obsah, môžete vytvoriť odkazy alebo tímové priečinky.

Ak si myslíte, že server Sync.com musí byť drahý ako peklo, pretože to všetko poskytuje, mali by ste sa mýliť. Má jedny z najkonkurenčnejších cien na trhu. Najlacnejší program Pro Personal 500 GB je iba 49 dolárov ročne. Najlepšie je však jeho 2TB plán na 96 dolárov ročne. Ďalšie podrobnosti o cenách nájdete v našej recenzii Sync.com.

pCloud

Hneď na päte stránky Sync.com prichádza pCloud. Nie je to číslo jedna, pretože vyžaduje, aby ste za súkromné ​​šifrovanie platili navyše, ale stále má veľa možností uplatnenia.

Súbory webového rozhrania pCloud

pCloud Sync Folder

pCloud Share File Link

Odkazy na stiahnutie pCloud

Klient pCloud Drive

predchádzajúca

Ďalšie

Po prvé, je to naša najlepšia voľba pre prehrávanie hudby, videí a prezeranie fotografií. Navyše je to najlepšia služba úložiska cloudu pre spoločnosť Kodi. pCloud je kompatibilný aj s WebDAV. pCloud má na rukáve ďalší trik a to je záloha typu cloud to cloud. Môžete ho použiť na zálohovanie obsahu z Facebooku, Instagramu, Disku Google, Dropboxu a OneDrive na pCloud.

Funkcie zdieľania a kontroly obsahu tiež fungujú dobre. Priečinky a konkrétne súbory môžete zdieľať prostredníctvom odkazov. pCloud vám umožňuje zdieľať priečinky pozývaním ostatných a udeľovaním povolení „upravovať“ alebo „zobraziť“. Prípadne môžete vygenerovať odkaz na odovzdanie, ktorý môžu ostatní použiť na odovzdanie priamo do priečinka, alebo odkaz na stiahnutie, ktorý im umožní sťahovať súbory..

pCloud má veľkú hodnotu. Dokonca to mierne podhodnotí stránku Sync.com. Jeho prémiový 500 GB plán je iba 47,88 dolárov ročne, zatiaľ čo jeho najlepšie hodnotený plán Premium 2TB je 95,88 dolárov ročne. Ak sa chcete dozvedieť viac o ponukách pCloud, prečítajte si našu recenziu pCloud.

MEGA

MEGA inzeruje ako spoločnosť na ochranu súkromia a to je odôvodnené vzhľadom na to, že rozširuje pravidlá GDPR na všetkých svojich používateľov, nielen na tých, ktorí majú sídlo v EÚ. Jeho šifrovanie s nulovými znalosťami tiež pomáha chrániť vaše súkromie.

mega-vs-tresorit-mega-share

Má jednu z najlepších používateľských skúseností na trhu. Desktopová aplikácia funguje na Windows, MacOS a Linuxe, zatiaľ čo webový klient je intuitívny a atraktívny. Súbory môžete ľahko nahrať presunutím myšou kdekoľvek v klientskom okne. Na úpravu obsahu môžete kliknúť pravým tlačidlom myši alebo použiť „tri bodky“. Súbory môžete jednoducho presunúť ich presunutím na nové miesto.

Webová aplikácia MEGA vám umožňuje zdieľať vaše súbory vygenerovaním odkazu, ktorý môžete chrániť pomocou kľúča. Vďaka tomu sú nulové vedomosti, takže ich môžu čítať iba ľudia, ktorým dáte kľúč. Kľúč môžete pripojiť pomocou odkazu, čo znamená, že k nemu má prístup každý, kto má odkaz, alebo ho môžete odoslať osobitne.

Priečinok môžete zdieľať vytvorením odkazu alebo pozvaním iných na svoju e-mailovú adresu. Ak tak urobíte, môžete nastaviť jedno z niekoľkých povolení. Ak chcete pozvať ostatných na nahranie do vášho priečinka vrátane používateľov, ktorí nie sú MEGA, môžete ho zmeniť na priečinok „MEGAdrop“.

Tresorit

Tresorit je jednou z najbezpečnejších služieb úložiska v cloude a tiež má veľké súkromie. Na rozdiel od stránky Sync.com to však prichádza za vysokú cenu.

mega-vs-tresorit-tresorit zabezpečenia

Má šifrovanie s nulovými znalosťami, ktoré chráni súbory v pokoji, protokol TLS, ktorý ich zaisťuje pri preprave, dvojfaktorové overenie, ktoré pomáha chrániť vaše poverenia a ďalšie. Jej zásady ochrany osobných údajov sú jasné a ľahko zrozumiteľné a navigovateľné. Taktiež dodržiava GDPR.

Nechýbajú ani jej možnosti zdieľania. Obsah môžete zdieľať s konkrétnymi jednotlivcami prostredníctvom e-mailu alebo vygenerovaním odkazu a jeho kopírovaním a prilepením. Priečinok môžete zdieľať vygenerovaním odkazu alebo pozvaním používateľov prostredníctvom e-mailu. Ak na zdieľanie priečinka použijete e-mail, príjemcovia sa budú musieť zaregistrovať pre účet Tresorit. Súbory je možné zdieľať iba pomocou odkazu a túto požiadavku nemajú.

Odkazy môžete chrániť pomocou hesla, dátumu skončenia platnosti alebo limitu sťahovania. Priečinky majú tri úrovne oprávnení. Sú to „manažér“, ktorí môžu zdieľať, upravovať a prezerať; „Editor“, ktorý dokáže čítať a upravovať; a „zobraziť“, ktoré dokážu iba prečítať. Viac informácií o možnostiach zdieľania Tresoritu nájdete v našej recenzii Tresoritu.

onedrive

OneDrive je vstup spoločnosti Microsoft na trh cloudových úložísk. Má útržkovitú minulosť, pokiaľ ide o súkromie, vrátane pripojenia k projektu PRISM. OneDrive odvtedy aktualizoval svoje zabezpečenie, nemôže sa však zhodovať s najbezpečnejšími službami úložiska v cloude.

Súbory webového rozhrania OneDrive

Posuvník priečinka OneDrive Sync

Spúšťač aplikácií OneDrive

OneDrive vytvára zdieľanie súborov prepojenia

OneDrive Word online

predchádzajúca

Ďalšie

Jeho používateľská skúsenosť je však jednou z najlepších. Webový klient je atraktívny a intuitívny na používanie. Súbory môžete ľahko nahrávať pretiahnutím. Akcie môžete vykonávať kliknutím pravým tlačidlom myši alebo výberom obsahu a následným výberom akcie z ponuky.

Microsoft OneDrive sa integruje s balíkom Office Online, pomocou ktorého môžete spolupracovať s ostatnými bez ohľadu na plán, ktorý si predplatíte. Ak si chcete robiť poznámky a zdieľať ich, môžete použiť program OneNote. Na komunikáciu s ostatnými je k dispozícii Skype, ktorý je integrovaný s webovým klientom. Medzi aplikácie produktivity patrí Forms for workflow management a Sway for publishing content.

Viac informácií o funkciách Microsoft OneDrive a cenových plánoch nájdete v našej recenzii OneDrive.

Často kladené otázky v službe Cloud Storage

Nižšie uvádzame niektoré najčastejšie otázky našich čitateľov a odpovede.

Čo je cloud?

Nie sú to našuchorené biele veci na oblohe. Namiesto toho sa tento výraz vzťahuje na softvér a služby, ktoré sa spúšťajú na internete namiesto lokálne v počítači. Tento softvér je uložený v dátových centrách, ktoré obsahujú mnoho serverov. Môžete k nemu pristupovať pomocou webového prehliadača alebo vyhradenej pracovnej plochy alebo mobilnej aplikácie.

Služby ako Microsoft Azure, Amazon S3 a Wasabi sú príklady serverovej infraštruktúry, ktorá funguje ako služba a pomáha vám vytvoriť si vlastný cloud. Viac možností nájdete v našom najlepšom článku o cloude IaaS.

Koľko úložiska cloud potrebujem?

Krátka odpoveď je: záleží. Závisí to od toho, na čo ho budete používať. Ak sa chystáte spolupracovať na dokumentoch, prezentáciách a zdieľať poznámky balíka Office, nepotrebujete toľko. 100 GB by malo byť viac ako dosť.

Mali by ste sa zamerať na služby, ktoré majú vynikajúce možnosti spolupráce. Dropbox for Business je skvelý výber a viac informácií o ňom nájdete v našej recenzii Dropbox for Business. Ak to nie je váš šálka čaju, Disk Google alebo Box sú dobrými alternatívami. Viac informácií o možnostiach spolupráce spoločnosti Box nájdete v našej recenzii pre box.

Ak plánujete ukladať fotografie, potrebujete viac úložiska. pCloud je na vrchole našich poskytovateľov fotografií a má aj lacný 2TB plán. Dokáže zachytiť približne 600 000 fotografií v priemere o veľkosti 3 MB. Ak ste profesionálny fotograf, možno budete chcieť uprednostniť jednu zo služieb z nášho najlepšieho cloudového úložného priestoru pre fotografov.

Video si vyžaduje ešte viac úložného priestoru, ale pCloud opäť zachráni. Jeho webový prehrávač funguje bez problémov a plán 2TB bude schopný prispôsobiť vašu kolekciu HD. Ďalšie možnosti nájdete v našom sprievodcovi ukladaním videí v cloude.

Ak neviete, koľko ukladacieho priestoru potrebujete, a je veľká pravdepodobnosť, že budete potrebovať stále viac a viac, mali by ste vyskúšať niektorú zo služieb, ktoré ponúkajú neobmedzené úložisko. Viac sa o nich môžete dozvedieť v našom zozname najlepších poskytovateľov neobmedzeného ukladania v cloude. Skontrolujte zoznamy funkcií, aby ste vedeli o akýchkoľvek obmedzeniach alebo obmedzeniach veľkosti súboru. 

Ako funguje cloudové úložisko?

Rovnako ako v prípade internetu, aj tu je klient a server. V tomto prípade je klient počítačový užívateľ prihlásený na odber služby cloudového ukladania, zatiaľ čo server je stroj v dátovom centre..

Klient synchronizuje (odosiela) kópie súborov cez internet do dátového servera, ktorý potom ukladá informácie. Ak si klient želá získať informácie, získa prístup k dátovému serveru prostredníctvom webového, stolného alebo mobilného klienta. Server potom buď pošle súbory späť klientovi, alebo umožní klientovi prístup a manipuláciu so súbormi na samotnom serveri.

Cloudové úložné systémy sa vo všeobecnosti spoliehajú na stovky dátových serverov (najmä pre neobmedzených poskytovateľov úložných priestorov). Počítače môžu byť niekedy nedostupné z dôvodu zlyhania alebo údržby, takže údaje sa zvyčajne ukladajú na viacerých počítačoch. Toto sa nazýva redundancia. Bez redundancie by cloudový úložný systém nemohol zabezpečiť, aby klienti mali kedykoľvek prístup k svojim informáciám.

Aká je definícia cloudového úložiska?

Cloudové úložisko je cloudový výpočtový model, v ktorom sa údaje ukladajú a udržiavajú na vzdialených serveroch prístupných z internetu alebo „cloud“.

Ktoré cloudové úložisko je najbezpečnejšie?

Podľa nášho článku o najbezpečnejšom úložisku v cloude je spoločnosť Sync.com najbezpečnejším poskytovateľom úložiska v cloude. Egnyte Connect, jedno z najlepších riešení EFSS, je však stále na špičkách. Pre jednotlivcov je to drahé, ale je to skvelá voľba pre podniky, ktoré chcú silnú bezpečnosť.

Záverečné myšlienky

Bez ohľadu na to, na čo potrebujete používať služby cloudového úložiska, vám naše poradie pomôže zvoliť najlepší. Zvládli sme to s ohľadom na množstvo faktorov vrátane bezpečnosti, súkromia, rýchlosti a ďalších. Sync.com je naša najlepšia voľba z dôvodu prístupu k bezpečnosti, súkromiu a výhodných obchodov.

pCloud nie je príliš pozadu, ale nezaväzuje sa k ochrane súkromia až do Sync.com a vyžaduje si zaplatenie príplatku za súkromné ​​šifrovanie. MEGA je vynikajúca pre ochranu osobných údajov, ale nemôže úplne zodpovedať hodnote pCloud ani jeho funkciám. Má však veľmi jednoduché použitie. Tresorit je bezpečnostná a súkromná pevnosť, ale kvôli tomu je drahá.

Náš posledný výber je OneDrive, ktorý sa úplne nezhoduje s bezpečnosťou alebo súkromím iných používateľov, ale má silné funkcie spolupráce spolu s jednoduchým používaním..

Tento článok predstavuje prehľad najlepších poskytovateľov. Ak sa domnievate, že ste našli službu, ktorá vám vyhovuje, odporúčame vám prečítať si jej preskúmanie a získať viac informácií. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me