Archívy prehľadov zálohovania obchodných záležitostí online – Cloudwards

Je dôležité chrániť obchodné údaje, pretože strata údajov môže byť pre vaše podnikanie katastrofická. Strata údajov môže nastať z rôznych dôvodov, vrátane kybernetických útokov, zlyhaní pevných diskov, náhodných vymazaní a dokonca aj neúmyselných škodlivých akcií (bývalých) zamestnancov.. 


Nezabúdajme tiež na vlámanie, krádež alebo prírodné katastrofy, ako sú povodne alebo požiare. Bez ohľadu na príčinu sa 93% firiem, ktoré utrpia stratu údajov, do roka do roka prihlási do bankrotu.

Našťastie existujú spôsoby, ako tomu zabrániť, a najlepší je zálohovať vaše obchodné údaje do cloudu. Je to lepšie ako sa spoliehať na najlepší softvér na obnovu údajov, pretože nie je isté, či to bude schopný urobiť. Nemôžete sa spoľahnúť ani na disky SSD, pretože sa v nich vyskytuje viac chýb údajov ako na pevných diskoch.

Presunutím údajov do cloudu a presnejšie do veľkých dátových centier sa vaše dáta budú tešiť redundancii podobnej RAID, ako aj prísnejším bezpečnostným opatreniam, ako sú napríklad dozor, ploty, alarmy, neprerušiteľný zdroj energie, zvýšené podlahy, protipožiarne systémy a rôzne iné prostriedky na zabezpečenie vašich údajov. K dispozícii sú tiež funkcie zabezpečenia údajov.

To znamená, že spoliehať sa iba na cloud je ako dať všetky svoje vajcia do jedného košíka. Aj so všetkými týmito zavedenými bezpečnostnými opatreniami by sa mohlo stať to najhoršie. Lepšou stratégiou na zabránenie strate údajov je zálohovanie na lokálne zariadenie. Toto je súčasť pravidla zálohovania 3-2-1. 

S cieľom uľahčiť implementáciu tohto pravidla vám niektoré služby zálohovania umožňujú vykonávať hybridné zálohovanie, ktoré vám umožní okrem cloudu vytvárať aj miestne zálohy. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako nastaviť hybridné zálohovanie pre malé a stredné podniky. V prípade služieb ponúkajúcich túto funkciu si prečítajte článok o najlepšej hybridnej zálohe pre podnikanie.

Teraz, keď sme určili, prečo je záloha vašej firmy dôležitá, objasníme, ako hodnotíme služby zálohy firiem..

Ako hodnotíme

Služby podnikového zálohovania poskytujú ochranu údajov pomocou administratívnych funkcií, ktoré vám umožňujú monitorovať všetky zálohované počítače a používateľov. Tieto služby sa však líšia v počte a kvalite funkcií, ktoré ponúkajú, ako aj v nastaveniach, ktoré môžete vyladiť pri vytváraní a obnove zálohy.. 

Z tohto dôvodu používame kategórie, ako sú funkcie, zálohovanie a obnova súborov, tvorba cien a rýchlosť na hodnotenie a hodnotenie služieb. O týchto kategóriách sa budeme baviť nižšie.

Vlastnosti

Táto kategória popisuje všetky štandardné a nie štandardné funkcie služby podnikového zálohovania. Niektoré služby môžu mať iba funkcie holých kostí, zatiaľ čo iné môžu mať množstvo funkcií a nastavenia zálohovania a obnovy, ktoré môžete vyladiť.

Väčšina služieb však ponúka plánovanie, zálohovanie servera, nepretržité zálohovanie, vytváranie verzií, hybridné zálohovanie, obmedzovanie rýchlosti, správy a správu používateľov. Existujú však služby ako Acronis Backup a BigMIND Business, ktoré majú ďalšie funkcie vrátane rôznych nastavení zálohovania a obnovy, ako aj pokročilú správu fotografií..

Služby ako Backblaze a CrashPlan ponúkajú neobmedzené zálohovanie, ktoré vám umožní zálohovať celé počítače bez obáv z množstva záložného priestoru, ktorý máte. Ak chcete túto možnosť, prečítajte si náš článok o najlepšom neobmedzenom zálohovaní online, v ktorom sa diskutuje o oboch týchto službách.

stanovenie ceny

Jedným z najdôležitejších faktorov pri rozhodovaní o službe je množstvo zelene, s ktorou sa budete musieť rozlúčiť. Nemá zmysel prihlásiť sa na odber služby, ktorá vám prinesie obrovské prostriedky na financovanie malých firiem. 

Najlepšie je, ak má služba plány s vysokou hodnotou, ktorá je určená tým, koľko zálohy dostanete za cenu. V ideálnom prípade by služba mala veľa plánov, z ktorých by ste si mohli vybrať, aby ste mohli nájsť ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. 

Je tiež užitočné, ak služba ponúka bezplatnú skúšobnú verziu, takže sa nemusíte prihlasovať iba na základe slepej viery. Väčšina služieb je založená na hodnotách a ponúka bezplatnú skúšobnú verziu. Dobrým príkladom je IDrive for Business, ktorý poskytuje lacné plány s veľkým množstvom záložného priestoru. 

Jeho najlacnejší plán vám poskytne 250 GB záložného priestoru za iba 74,62 dolárov ročne. Ďalším dobrým riešením je plán 1,25 TB za 374,62 dolárov ročne. Viac informácií o cenách IDrive nájdete v našej recenzii IDrive pre firmy. Backblaze for Business je tiež dobrá voľba, pretože ponúka neobmedzenú zálohu iba za 6 dolárov mesačne. Prečítajte si viac o tom v recenzii Backblaze for Business.

Jednoduchosť použitia

Mať potrebné funkcie a platiť primeranú cenu je dôležité, ale rovnako dôležité je, ako ľahké je používanie služby. Efektívne a priamočiare používateľské prostredie uľahčí používanie služby zálohovania. Najlepšie je, ak môžete ľahko vytvoriť plán zálohovania a zabudnúť na službu, kým nebudete musieť obnoviť súbory.

Zálohovanie a obnova súborov

Zálohovanie a obnova súborov sú najdôležitejšie funkcie akejkoľvek služby zálohovania. Spôsob ich fungovania určí, aký plán zálohovania môžete vytvoriť a ako môžete súbory obnoviť. Hodnotíme služby podľa toho, aké funkcie zálohovania a obnovy ponúkajú a ako fungujú.

Niektoré služby vyžadujú, aby ste vybrali konkrétne súbory a priečinky na zálohovanie, zatiaľ čo iné vám umožňujú zálohovať súbory podľa typu. Medzitým iná skupina prehľadá váš pevný disk a vyberie všetko na zálohovanie. Takto funguje Backblaze a páči sa nám, aké je to jednoduché.

Zálohu môžete spustiť manuálne, ale ak je k dispozícii, odporúčame vám zapnúť nepretržitú zálohu. Nepretržité zálohovanie je veľmi užitočná funkcia, pretože to znamená, že klient v počítači automaticky zálohuje nové alebo zmenené súbory na vybratých umiestneniach.. 

Môžete tiež vytvoriť plán zálohovania, ktorý zvyčajne umožňuje nastaviť konkrétny čas alebo deň zálohovania.

Väčšina služieb vám tiež umožňuje zálohovať vaše externé pevné disky a zariadenia NAS. V prípade služieb, ktoré to robia, si prečítajte naše články o najlepšom online zálohovaní pre externé disky a najlepšom online zálohovaní pre NAS. Ak s NAS nepoznáte, prečítajte si náš článok o tom, čo je NAS. Ak chcete úplnú zálohu systému, môžete to urobiť vytvorením jeho obrazu disku.

Obnovenie súboru zvyčajne zahŕňa použitie stolového počítača alebo webového klienta. Môžete sa rozhodnúť obnoviť všetko, čo je zálohované, alebo vybrať konkrétne súbory. Navyše máte možnosť obnoviť pôvodné alebo nové súbory. 

rýchlosť

Počiatočné zálohy môžu chvíľu trvať. Ako dlho závisí od mnohých faktorov, vrátane poskytovateľa internetových služieb, ako ste blízko k dátovému centru služby a koľko údajov musíte zálohovať.. 

Najlepšie je, ak služba umožňuje vylepšiť nastavenia prenosu na zlepšenie vášho pripojenia a používa algoritmus prenosu na úrovni bloku. Služby, ktoré vám umožňujú obmedziť šírku pásma, získate navyše.

Je tiež skvelé, ak služba poskytuje kopírovanie súborov na úrovni bloku, čo urýchľuje odovzdávanie po počiatočnej synchronizácii.

Hodnotíme služby vykonávaním niekoľkých testov nahrávania a sťahovania pomocou priečinka so zipsom s kapacitou 1 GB a meraním času, ktorý trvá.

zabezpečenia

Ak to nie je bezpečné, nemá zmysel migrovať vaše obchodné údaje do cloudu. Bez silnej bezpečnosti by ste sa mohli stať obeťou počítačovej kriminality. 

Často to znamená, že niekto ukradne vaše poverenia, prečíta vaše tajné informácie alebo získa tieto informácie zašifrované pomocou ransomware. Aby ste tomu zabránili, je nevyhnutné mať dobrú bezpečnosť, preto tiež kontrolujeme, ako služby chránia vaše údaje.

Služby zálohovania online používajú na zabezpečenie vašich údajov proti potenciálnym hrozbám veľa spôsobov. To zahŕňa dvojfaktorovú autentifikáciu, súkromné ​​šifrovanie a protokoly, ako je TLS. Niektorí dokonca majú špecifickú ochranu ransomware.

CrashPlan je jednou z najbezpečnejších služieb podnikového zálohovania vďaka svojmu komplexnému bezpečnostnému arzenálu. Na ochranu vašich súborov používa každú opísanú metódu, ale ak chcete viac podrobností, prečítajte si našu CrashPlan kontrolu.

súkromia

Silná bezpečnosť je dôležitá, ale služby by tiež mali mať pevný prístup k vášmu súkromiu. To vám pomôže vyhnúť sa vládnym špionážnym programom, ako je napríklad program dohľadu PRISM v USA. Ďalšími hlavnými krajinami na trhu dohľadu sú Rusko, Spojené kráľovstvo a Austrália..

Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste zaistili súkromie svojich informácií na webe. Závisí to od toho, kde služba uchováva vaše údaje a aké sú klauzuly v politike ochrany osobných údajov. 

Za služby, ktoré dodržiavajú všeobecné nariadenie o ochrane údajov, zákon EÚ o súkromí používateľov online, poskytujeme bonusové body.

podpora

Je všetko v poriadku, keď všetko funguje, ale keď začnú veci na juh, budete potrebovať dobrú technickú podporu. Obchodné služby majú zvyčajne e-mailovú a chatovú podporu a niekedy aj telefonickú podporu. Predtým, ako sa skontaktujete s tímom podpory, sa však môžete často obrátiť na fóra znalostí alebo fóra používateľov.

Zvažujeme, aké typy podpory tieto záložné služby ponúkajú a ako dlho trvá, kým odpovedia na naše otázky.

Najlepší poskytovatelia online zálohovania

Toto hodnotenie sme vytvorili porovnaním celkového výkonu služieb podnikového zálohovania s faktormi, ktoré sme definovali v predchádzajúcej časti. V tejto časti vám poskytneme rýchly prehľad piatich najdôležitejších služieb v zozname, počnúc zálohovaním Acronis.

Zálohovanie Acronis

Acronis Backup má rozsiahlu sadu funkcií, ktoré môžete vyladiť podľa svojich predstáv, ale nie je to lacné..

Napríklad jeho najvýhodnejší plán vám umožňuje zálohovať 250 GB údajov, ale na ich použitie si musíte v cloude Acronis kúpiť licenčnú aj záložnú kapacitu. Licencia je 69 dolárov pre štandardnú verziu alebo 99 dolárov pre pokročilú verziu a 250 GB miesta je 299 dolárov.

Acronis má 256-bitové šifrovanie AES a umožňuje vám spravovať kľúč, čo znamená, že je k dispozícii súkromné ​​šifrovanie. Okrem toho používa protokol SSL na ochranu prenášaných súborov. K dispozícii je tiež nová funkcia s názvom „aktívna ochrana akronisu“, ktorá monitoruje vaše súbory, či neobsahujú známky ransomware. Neexistuje však dvojfaktorová autentifikácia.

Webový klient Acronis používate na vytvorenie plánu zálohovania a na začatie obnovy súboru. Nejde o riešenie na jedno kliknutie, ale ľahko sa používa a nepreplavuje vás rôznymi možnosťami nastavenia. Viac informácií o Acronis sa dozviete v našej recenzii zálohovania Acronis.

Zoolz Cloud Backup for Business

Zoolz Cloud Backup vám ponúka sedem programov, z ktorých všetky poskytujú chladiarenské sklady. Chladiarenský sklad je zvyčajne lacnejší, ale znamená to, že vaše obnovenie sa nespustí okamžite. Môžete však za poplatok pridať okamžité úložisko, ktoré okamžite obnoví vaše údaje. 

Najlacnejší plán vám poskytne 2 TB chladiarenského skladu za 79,90 dolárov ročne a najlacnejší prírastok okamžitého ukladania je 1 TB za 400 dolárov ročne. To nepatrí medzi najlacnejšie ponuky, ale stále to neprekáža drahším poskytovateľom podnikových záloh.

Zoolz Cloud Backup má spoľahlivé zabezpečenie, pretože používa 256-bitové šifrovanie AES a umožňuje vám spravovať váš šifrovací kľúč. Okrem súkromného šifrovania Zoolz chráni vaše súbory v tranzite pomocou protokolu SSL. Neexistuje však dvojfaktorová autentifikácia.

Desktopový klient Zoolzu predstavuje všetky informácie o zálohovaní jasným spôsobom a je k dispozícii pre Windows a MacOS. Webový klient je tiež jednoduchý a poskytuje vám všetko, čo potrebujete na správu zálohy, bez toho, aby vás ohromilo možnosťami. Ak sa chcete dozvedieť viac o používateľskej skúsenosti spoločnosti Zoolz, prečítajte si našu recenziu v službe Zoolz Cloud Backup for Business.

IDrive for Business

IDrive má schopné funkcie zálohovania a poskytuje veľkú hodnotu. Vďaka najlacnejšiemu plánu získate 250 GB záložného priestoru iba za 74,62 dolárov ročne. Ak potrebujete viac, môžete získať 1,25 TB za 374,62 $ ročne. Okrem toho vám každý plán získa rovnaké množstvo synchronizačného priestoru navrch zálohy. 

Bezpečnostný arzenál spoločnosti IDrive zahŕňa 256-bitové šifrovanie AES, dvojfaktorové overenie a protokol TLS / SSL, ktorý chráni vaše súbory v prenose. Navyše môžete vzdialene zakázať synchronizáciu zariadení vo svojom účte.

Klient pre stolné počítače spoločnosti IDrive sa necíti moderný ani atraktívny, je však jasný a ľahko použiteľný. Automaticky vyberie aj bežné priečinky na zálohovanie. Webový klient je atraktívnejší a umožňuje vám ľahko spravovať zálohu. Umožňuje vám zobraziť ukážku zálohy, získať prístup k synchronizovanému priestoru, zdieľať súbory a priečinky a spravovať používateľov a pracovné skupiny.

IDrive má navyše aplikácie pre smartfóny pre Android a iOS, ktoré môžu zálohovať vaše mobilné dáta. Vďaka tomu sme umiestnili IDrive do hornej časti našej najlepšej online zálohy pre mobilné zaokrúhlenie.

CrashPlan

CrashPlan je neobmedzená služba zálohovania s jednotným cenovým plánom. Je to 10 dolárov mesačne na počítač. Predtým, ako sa rozhodnete prihlásiť sa na odber, môžete vyskúšať 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu služby CrashPlan na testovanie toho, čo služba ponúka.

CrashPlan používa 256-bitové šifrovanie AES a môžete sa rozhodnúť pre vlastnú správu šifrovacieho kľúča. Okrem toho vám CrashPlan ponúka možnosť použitia dvojfaktorovej autentifikácie na ochranu vašich poverení.

Desktopový klient CrashPlan môžete používať v systémoch Windows, Mac a Linux. Ak ste mimo počítač, jedinou možnosťou je použitie webového klienta, pretože CrashPlan už neposkytuje aplikácie pre smartfóny.

Desktopový klient sa ťažko používa, ale pri operácii zálohovania je potrebné manuálne vybrať súbory a priečinky na zálohovanie. Webový klient je funkčný, ale cíti sa datovaný a neatraktívny.

Backblaze

Rovnako ako predchádzajúci záznam, aj Backblaze poskytuje neobmedzené zálohovanie, ale je dokonca lacnejšie za 6 dolárov na počítač mesačne. Ak sa zaregistrujete na celý rok vopred, cena klesne na 60 dolárov ročne. Ak ste to nepresvedčili, môžete využiť jeho 15-dňovú skúšobnú verziu, aby ste sa uistili, že je to, čo potrebujete.

Cena môže byť dobrá, ale jej bezpečnosť môže byť lepšia, pretože Backblaze neposkytuje skutočné súkromné ​​šifrovanie. Backblaze však používa protokol SSL na zabezpečenie vašich súborov v tranzite a poskytuje dvojfaktorové overenie. Tiež šifruje vaše súbory v pokoji na svojich serveroch pomocou šifrovania AES-128 bit.

Backblaze desktopový klient je k dispozícii pre Windows a MacOS. Po dokončení inštalácie je používanie jednoduché, proces zálohovania sa spustí automaticky. Jediné, čo by ste mohli chcieť vyladiť, je vylúčenie súborov. Backblaze tiež ponúka webového klienta, ktorý je jednoduchý a umožňuje obnoviť súbory a spravovať skupiny používateľov.

Mobilná aplikácia tiež dodržiava tento „jednoduchý“ princíp dizajnu. Môžete ho použiť na prehliadanie zálohovaných súborov, prezeranie stiahnutých súborov a nastavenie prístupu. Ide o holé kosti a neexistuje spôsob, ako zálohovať súbory, zdieľať ich alebo iniciovať obnovenie aplikácie..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map