Sync.com проти MEGA: Нерівна битва

Для тих, хто налаштований на безпеку, шифрування нульових знань – це шлях. Під час цього огляду ми розглянемо два сервіси, які належать до найкращих доступних сьогодні варіантів хмарного зберігання даних: Sync.com та MEGA.


Хоча Sync.com вважається одним з наших найкращих хмарних сховищ з року в рік, MEGA, напевно, отримує трохи більше згадок в Інтернеті. Частково це стосується зв’язків із Мегауплом, захопленим ФБР у 2012 році за підтримку піратства в Інтернеті. Переважно, це тому, що MEGA заманює користувачів вражаючими 50 Гб безкоштовного хмарного сховища.

Зрештою, у MEGA було зареєстровано 50 мільйонів зареєстрованих користувачів. Sync.com тим часом вимагає трохи більше 250 000. Це не зовсім така історія про Девіда та Голіафа, що, наприклад, Sync.com проти Dropbox, але її все-таки достатньо, щоб переконати випадкового спостерігача, що MEGA має бути кращим сервісом, ніж Sync.com.

Коротка історія полягає в тому, що це не так. Наступна довга історія, коли ми порівнюємо Sync.com та MEGA на основі декількох ключових аспектів хмарного зберігання. Не забудьте також перевірити наш окремий огляд Sync.com та огляд MEGA або наш короткий опис цієї статті.

Битва: Sync.com проти MEGA

Ми вирішили розбити цю битву на основі чотирьох критеріїв: зберігання, синхронізація, обмін та безпека. Ми вважаємо, що це основні цілі хмарного зберігання, і вони розбивають їх у чотири раунди.

Якщо ви не впевнені, що таке хмарне сховище чи чим воно відрізняється від резервного копіювання в Інтернеті, побалуйте наш реєстр резервних копій та сховищ. У двох словах, і Sync.com, і MEGA дозволяють вам вийти за межі пам’яті на жорсткому диску комп’ютера. Це робить їх ідеальними для людей, які роблять багато знімків, які мають велику цифрову музичну або кіноколекцію або працюють позаштатними..

Синхронізація та обмін – це додатки до цієї мети, навіть якщо для деяких людей це важливіші функції. Є сервіси, більш орієнтовані на синхронізацію та спільне використання, включаючи деякі з них, зазначені в нашому найкращому обліку EFSS, але не Sync.com та MEGA.

Хоча зберігання, синхронізація та спільне використання є досить звичним явищем, хорошої безпеки хмарного зберігання немає. Sync.com і MEGA, однак, пропонують шифрування нульових знань, що робить їх рідкісними компаніями і робить те, що ми сподіваємось, буде переконливим порівнянням.

1

Зберігання

Почнемо з двох дуже важливих факторів у першому раунді: гігабайти та долари. Безкоштовне зберігання, вартість передплати та загальний обсяг зберігання є на столі.    

Sync.com

З Sync.com ви можете отримати досить великі 5 Гб безкоштовного хмарного сховища. Хоча ви не матимете доступу до деяких функцій, таких як розширені функції спільного доступу (див. Третій раунд) і обмежений 30 днями версії, що може бути достатньо для деяких користувачів.

У Sync.com також є приємна програма рефералів, яка дає вам 1 Гб за рефералом, не маючи максимального місця. Найпростіший спосіб отримати більше пам’яті – підписатися на план вищого рівня, з якого Sync.com також має: 500 ГБ або 2 ТБ.

Обидва плани є більш ніж справедливими. Більшість основних сервісів, включаючи Диск Google і Dropbox, дають 1 ТБ пам’яті приблизно за 10 доларів на місяць. Sync.com дає вам вдвічі більше, ніж на 2 долари менше.

Додавання 500 Гб плану також приємно бачити, оскільки багато хмарних служб зберігання даних не пропонують менше 1 ТБ, змушуючи людей платити за те, що їм не потрібно. Про нашу єдину скаргу є те, що вам потрібно платити щороку. Немає варіанту щомісяця.

МЕГА

Більшість користувачів MEGA, ймовірно, ніколи не платять ні копійки. Це тому, що MEGA дає 50 Гб пам’яті безкоштовно, що далеко і далеко не найбільше, що ви отримаєте безкоштовно, не піднімаючи пальця. MEGA не має реферальної програми, тож якщо вам потрібно більше, вам потрібно буде переглянути підписку.

MEGA фактично надає чотири різні підписки на “Pro” на вибір, починаючи з плану на 200 ГБ і збираючись до вражаючих 8 ТБ пам’яті.

План MEGA в 1 ТБ коштує близько тієї позначки в 10 доларів, про яку ми згадували раніше, що Google, Dropbox та деякі інші постачальники послуг зберігання платять. Хоча це не велика справа, у MEGA є план за 4 Тб, який дуже конкурентоспроможний за ціною близько 20 доларів на місяць.

MEGA також дозволяє вам платити щомісяця або щорічно. Платите цілий рік, і ви отримуєте невелику знижку. Читайте також наш Dropbox vs MEGA.

Думки круглі

Sync.com має одну з найкращих реферальних програм. Хоча MEGA взагалі не має реферальної програми, 50 Гб безкоштовного хмарного сховища нічим не чхати. І номер Sync.com, і номер MEGA – один з найкращих варіантів безкоштовного зберігання у хмарі.

Що стосується планів підписки, більшість людей, ймовірно, знайдуть більше користі за допомогою Sync.com. Обидва провайдери мають недорогі варіанти. Однак із Sync.com, де зберігається 500 Гб пам’яті за 4 долари на місяць, тоді як з MEGA ви можете отримати 200 Гб пам’яті за 5 доларів на місяць.

План Sync.com на 2 ТБ також дешевший, ніж план на 1 МБ MEGA. У Sync.com немає планів понад 2 ТБ, як MEGA зі своїми опціями 4 ТБ та 8 ТБ. Однак більшість людей просто не знадобиться.

50 Гб безкоштовного сховища достатньо для того, щоб зробити MEGA інтригуючим (принаймні на поверхні) і закруглити один. Зважаючи на це, план Sync.com на 2 ТБ входить до числа найкращих пропозицій у хмарному сховищі, лише за тією самою ціною, що відповідає плану 2CB pCloud..

Круглий: точка зберігання для Sync.com

Sync.com логотип
Логотип MEGA

2

Синхронізація

Синхронізація – це функція, яка дозволяє отримувати доступ до одного і того ж файлу на різних пристроях без необхідності самостійно переміщувати його вручну. Більшість хмарних служб зберігання даних сьогодні синхронізують файли, включаючи Sync.com та MEGA.

Sync.com

Під час встановлення клієнта Sync.com на комп’ютер створюється папка синхронізації у вашій файловій системі. Будь-які файли, розміщені в ньому, зберігаються як на жорсткому диску комп’ютера, так і в хмарі.

Коли ви вносите зміни до будь-якого файлу, який уже знаходиться у цій папці, відповідний файл оновлюється у хмарі, і ці зміни надсилаються на будь-які інші синхронізовані пристрої, якщо вони в мережі. Підхід – нічого нового; майже кожен хмарний сервіс зберігання робить це так. Головне – наскільки ефективно це робиться.

Щоб дізнатись про швидкі переміщення файлів Sync.com, ми провели кілька тестів на завантаження та завантаження файлів, використовуючи папку 1 ГБ, що складається з різних типів файлів. Ці тести проводилися через мережу WiFi з Південно-Азійської Азії, яка мала швидкість завантаження 10 Мбіт / с і швидкість завантаження 22 Мбіт / с. Результати наших тестів записуються в таблиці нижче.

Перша спроба: Друга спроба: Середня:
Час завантаження:16 хвилин, 32 секунди14 хвилин, 03 секунди15 хвилин, 29 секунд
Час завантаження:6 хвилин, 56 секунд6 хвилин, 42 секунди6 хвилин, 49 секунд

Шістнадцять хвилин можуть здатися довго чекати завантаження файлу, але, сподіваємось, ви не будете часто працювати з такими розмірами, як те, що ми перевірили. У будь-якому випадку ці результати узгоджуються з іншими найпопулярнішими варіантами хмарного зберігання.

Sync.com дозволяє вимкнути синхронізацію для певних папок. Це добре, тому що ви б не економили місце на жорсткому диску через те, що синхронізовані файли зберігаються як у хмарі, так і на жорсткому диску. Ця функція називається вибірковою синхронізацією.  

Єдине питання, яке стосується підходу Sync.com до селективної синхронізації – це те, що клієнт трохи простий, а імена папок стикаються занадто тісно вертикально, що важко читати (ви можете змінити розмір вікна, але це не робить ” t виправити проблему).  

Під час тестів на синхронізацію ми не помітили жодних проблем, але якщо це все-таки стає проблемою, ви можете зменшити швидкість синхронізації, щоб зробити Sync.com більш керованим. Ви можете вибрати жорстку шапку на зразок 1 Мбіт / с або вибрати опцію “автоматичний” за замовчуванням.

Немає можливості для необмеженого використання пропускної здатності, тобто завжди є можливість сповільнення синхронізації, незалежно від того, у вас встановлена ​​кришка. Багато інших інструментів зберігання хмарних областей включають “необмежену опцію”, і Sync.com також повинна.

Як і селективні елементи керування синхронізацією, варіанти дроселів теж важко читати. Переробку клієнтів настільних програм було б дуже вдячно.

Взагалі кажучи, Sync.com ефективно переміщує файли. Ми ніколи не стикалися з цим, незважаючи на те, що протягом останніх років часто перевіряли послугу.

МЕГА

Не дивно, що MEGA дотримується того ж підходу, що і Sync.com, використовуючи папку синхронізації для зберігання файлів як на вашому жорсткому диску, так і в хмарі. Папка називається “MEGA”.

Ми ставимо MEGA на однакові тести, які ми використовували з Sync.com, визначаючи час, який потрібно для завантаження та завантаження тієї ж папки 1 ГБ через ту саму мережу WiFi. Ось що ми отримали:

Перша спроба: Друга спроба: Середня:
Час завантаження:32 хвилини39 хвилин35,5 хв
Час завантаження:10 хвилин8 хвилин9 хвилин

Швидкість була зовсім трохи гіршою, ніж ті, які опублікував Sync.com. Цей результат може бути дещо дивовижним, оскільки MEGA має центри обробки даних по всьому світу, а Sync.com – лише у Канаді. Поки ми працювали з досить великим набором файлів, ми очікували кращого.

Інші користувачі MEGA повідомили про незначну швидкість. Ми також чули повідомлення про те, що файли також не вдалося завантажити, але не відчули певної проблеми.  

MEGA має селективну синхронізацію, але її дивним чином реалізовано. Коли ви вперше ввійдете в настільний клієнт, вам буде надано вибір повної або вибіркової синхронізації. Як не дивно, здається, не існує способу встановити вибірну синхронізацію пізніше, якщо ви перейдете з повною синхронізацією.

Є можливість зменшити швидкість синхронізації, яку ви знайдете на вкладці пропускної здатності вікна налаштувань.

Як і Sync.com, MEGA дозволяє зменшити швидкість синхронізації. На відміну від Sync.com, ви можете сказати MEGA взагалі не обмежувати швидкість синхронізації, хоча за замовчуванням для автоматичного завантаження файлів використовується автоматична кнопка. Або ви можете встановити будь-яку тверду шапку, яку хочете.  

Круглі дві думки

Результати наших тестів на швидкість синхронізації досить сильно сприяли Sync.com. Більше того, Sync.com, схоже, не приваблює той самий калібр скарг на надійність, що і MEGA.

Хоча настільний клієнт MEGA виглядає приємніше, ніж те, що розробники Sync.com зібрали разом, налаштування вибіркової синхронізації з MEGA є набагато більш заплутаним процесом. Основна проблема, яку ми маємо з Sync.com, полягає в тому, що ви не можете сказати їй, щоб не обмежувати пропускну здатність. Підсумуйте результати, і переможець цього туру зрозумілий. 

Круглий: точка синхронізації для Sync.com

Sync.com логотип
Логотип MEGA

3

Обмін

І Sync.com, і MEGA дозволяють ділитися файлами з іншими людьми, очевидне розширення хмарного сховища. І той і інший підхід полягає в створенні посилань, які дозволяють іншим завантажувати ваші файли або отримати доступ до папок. Однак, як ми побачимо в третьому раунді, тут є набагато більше, ніж це.

Sync.com   

Sync.com дозволяє створити посилання для спільного використання файлів безпосередньо з вашої файлової системи, клацнувши правою кнопкою миші на будь-якому файлі та вибравши «створити посилання». Це скопіює посилання у буфер обміну.

Існує також можливість “керувати посиланням”, як тільки буде створено, але це просто перенесе вас в Інтернет до веб-інтерфейсу Sync.com. Чесно кажучи, поділитися посиланнями з веб-сайту набагато простіше.

Кожна папка та файл додається до неї кнопку спільного використання.  

Натисніть цю кнопку, щоб поділитися своїм вмістом, і відкриється вікно з кількома параметрами. Угорі ви побачите унікальне посилання. Це посилання дозволяє іншим завантажувати файли, які ви зберегли у хмарі.

Ви можете скопіювати посилання, щоб поділитися, або ви можете додати адреси електронної пошти для одержувачів. Під посиланням на файл також є можливість змінити налаштування посилання.

Sync.com отримує цю частину правильно, дозволяючи встановити як паролі посилань, так і дати закінчення терміну дії. Це допомагає запобігти несанкціонованому використанню посилань. Хоча такі запобіжні заходи можуть здаватися непридуманими, багато хмарних служб зберігання даних не турбуються, а деякі, як-от Dropbox, стягують додаткові витрати (ознайомтеся з нашим оглядом Dropbox, щоб дізнатися більше про це).

Ви також можете встановити обмеження для завантаження посилань та отримувати сповіщення про активність посилань. Sync.com також є однією з небагатьох служб з нульовим знанням, про які ми знаємо, що розширює цю безпеку на спільні файли, які вона називає «посилена безпека». Ми розповімо більше про шифрування в наступному раунді.

За допомогою папок ви можете створити посилання або вибрати варіант, який називається “співпрацювати з іншими”. Співпраця дозволяє вам запросити інших отримати доступ до ваших папок і надати їм дозволи доступу.

Коли ви ділитесь папкою за посиланням із Sync.com, ті, з ким ви поділилися нею, можуть завантажувати окремі файли в ній або всі відразу як поштовий файл. Додаток до файлу .zip – це нова функція, яка дуже цінується.   

Sync.com також дозволяє запитувати файли, генеруючи посилання для завантаження для вказаної папки.

Нарешті, вкладки веб-переглядача для “посилань” та “спільних ресурсів” дозволяють швидко перевірити, яким вмістом ви ділитесь, змінити налаштування посилання та деактивні посилання.

МЕГА

Базовий підхід до спільного використання файлів з MEGA дуже схожий на Sync.com.

У папці синхронізації MEGA можна клацнути правою кнопкою миші на будь-якому файлі та вибрати “отримати посилання MEGA”, щоб створити посилання, збережене у буфер обміну. Або ви можете увійти в веб-інтерфейс MEGA і зробити те ж саме.

Якщо це зробити з браузера, ви отримуєте більше варіантів, і це, мабуть, кращий спосіб зробити це. До них відносяться здатності генерувати посилання із вбудованим у нього ключем шифрування або без нього. 

Надіслати посилання із доданим ключем означає, що будь-хто із цим посиланням може отримати доступ до вашого файлу. Надсилання ключа без доданого посилання дозволяє поширити ключ окремо, в ідеалі в захищеному каналі. Таким чином, ключ схожий на пароль.

Якщо ви підписалися, можете також додати паролі та дати закінчення терміну дії до посилань. Знову ж таки, це кроки, які багато хмарних служб зберігання даних не беруть, тому кудо MEGA тут. Ще краще, обмін файлами з MEGA зберігає шифрування знань з нульовими знаннями. Як уже згадувалося, дізнайтеся, що це означає в нашому раунді з безпеки.

Немає можливості надсилати посилання на певні адреси електронної пошти, але це є незначною незручністю, оскільки ви просто копіюєте та вставляєте посилання в тіло електронної пошти. Коли ви ділитесь папкою, існує опція “спільного доступу”, яка дозволяє вводити адреси електронної пошти. Кожній адресі електронної пошти можуть бути призначені дозволи папки, які включають читання, читання / запис та повний доступ.

MEGA не дозволяє встановлювати сповіщення про активність посилань або встановлювати обмеження на завантаження. Також немає вкладки “Спільний доступ” для перевірки створених вами посилань, і все це може призвести до проблем, якщо ви не будете обережні. Однак існує вкладка “Спільно зі мною”, щоб отримати доступ до вмісту, до якого користувачі MEGA надали вам доступ. 

Три круглі думки

MEGA робить багато корисних речей, коли справа стосується спільного використання файлів: вона зберігає шифрування знань з нульовими знаннями на файлових ресурсах, дозволяє встановлювати пароль та дати закінчення терміну дії, а також встановлювати дозволи папки.

Незважаючи на все те, що вона робить, MEGA має кілька очевидних пропусків, як відсутність сповіщень про активність посилання та жоден спосіб швидкого аудиту спільних папок та файлів. Крім того, Sync.com не має однакових недоліків, у нього є кілька інших чудових функцій спільного доступу, наприклад, можливість генерувати посилання на завантаження.

Раунд: Точка спільного доступу для Sync.com

Sync.com логотип
Логотип MEGA

4

Безпека

Безпека хмар завжди викликає занепокоєння при порівнянні хмарних служб зберігання даних. У цьому випадку це особливо цікаве порівняння, оскільки Sync.com та MEGA – це два найпопулярніших доступних хмарних сервісу зберігання даних з нульовими знаннями..

Шифрування нульових знань – це більш доступний спосіб сказати приватне шифрування в кінці. Перевага полягає в тому, що ви маєте власноруч утримувати свої ключі шифрування; компанія, що зберігає хмару, не зберігає копії. Це означає, що ніхто, крім вас та тих, кому ви надаєте доступ, ніколи не може розшифрувати ваші файли.  

Sync.com

Sync.com шифрує файли за допомогою 256-бітного шифрування AES. Файли в дорозі додатково захищені тунелями TLS та ключами шифрування, захищеними за допомогою 2048-бітного RSA. Це допомагає захищати атаки між людьми та серед інших підслуховувань в Інтернеті.  

Все це досить поширене, хоча. Що відокремлює Sync.com від більшості хмарних служб зберігання хмар – це той факт, що файли зашифровані не лише під час транзиту, а й у спокої, вони ніколи не розшифровуються з часу виходу з комп’ютера до часу, коли ви знову отримаєте до них доступ. Тільки ви можете розшифрувати свої файли.

Хоча поруч із ключами шифрування неможливо зламати, те ж саме не можна сказати і про жахливі паролі. 256-бітний ключ шифрування теоретично може зайняти мільярди років, щоб зламати грубу силу. Слабкі паролі можна скасувати за кілька годин.

Найкраще, що ви можете зробити, щоб цього не сталося, це переконатися, що ви використовуєте надійний пароль. Однак Sync.com також допомагає вибирати двофакторну автентифікацію (2FA).

Якщо 2FA увімкнено, лише вашого пароля буде недостатньо для доступу до вашого облікового запису з машини, яку Sync.com не розпізнає. Для входу за таких умов потрібен спеціальний код безпеки, надісланий на вашу електронну адресу або мобільний пристрій (за допомогою Google Authenticator).

Sync.com також підтримує загартований центр обробки даних, сертифікований SOC-1. Він створений, щоб протистояти стихійним лихам і захищати як від фізичних, так і від інтернет-атак.

Центр обробки даних Sync.com також розташований у Торонто, Канада. Перевагою цього є те, що в Канаді взагалі більше законів про конфіденційність, ніж у США, де розміщено більшість інших хмарних служб зберігання даних.

Нарешті, ми зазначимо, що Sync.com дозволяє повернутися до попередніх версій файлів. Хоча ця функція може частіше застосовуватися для відкату небажаних змін файлів, вона також може бути використана для скасування пошкоджень, спричинених шкідливим програмним забезпеченням, включаючи викупне програмне забезпечення.

Sync.com фактично підтримує необмежену кількість версій, які не входять у ваш хмарний простір. Це одна з небагатьох хмарних служб зберігання даних, яка з часом не встановлює обмежень та не видаляє старі версії.

МЕГА

MEGA – це послуга зберігання хмарних знань з нульовими знаннями, як і Sync.com. Як зазначалося, цей рівень шифрування також поширюється на файли спільного доступу.

MEGA також використовує протокол AES для сканування файлів, хоча фактичний рівень шифрування, 128-розрядний, є слабшим, ніж той, що використовується Sync.com. Однак не дозволяйте цьому вас хитати. AES 128. Як і AES 128, невідомо, що його зламали, і, власне, він вважав, що для цього знадобиться суперкомп’ютеру мільярди років, хоча квантові обчислення можуть скоротити це число найближчим часом. AES 128 також має перевагу меншої напруги процесора, ніж AES 256.

Для МЕГА встановлено прохідний захист, використовуючи очікуваний підхід TLS для безпечних з’єднань.

У MEGA немає можливості двофакторної аутентифікації, яка дещо скасовує перевагу нульових знань. Переконайтеся, що ви придумали хороший пароль, а інший ви не використовуєте в іншому місці, якщо ви зберігаєте конфіденційну інформацію з MEGA.  

Сервери MEGA розташовані в Люксембурзі, Німеччині, Франції, Нідерландах, Канаді та Новій Зеландії, де головний офіс компанії. Конфіденційність вважається основним правом людини в Новій Зеландії, а закони про конфіденційність в ЄС та Канаді так само сильні.

MEGA не підтримує версію файлів, що нас дивує знову і кожного разу, коли ми дізнаємося про це. Це робить абсолютно непотрібним проти пошкоджень файлів, спричинених онлайн-атаками.

Круглі чотири думки

Братство з нульовими знаннями – це невелике з хмарним сховищем, і воно не включає подібні до Dropbox, Google Drive чи OneDrive. Завдяки цьому, це не повинно стати сюрпризом, що Sync.com і MEGA займають найкращий огляд хмарного зберігання даних з нульовими знаннями.

Однак ми надаємо кивок Sync.com, однак, виходячи з двох дуже важливих міркувань: двофакторної автентифікації та необмеженої історії версій. MEGA не лише включає 2FA, сервіс підтримує будь-які старі версії файлів.  

Sync.com також застосовує більш безпечний підхід до спільного використання файлів. Так, ми обговорювали це в попередньому раунді, але ми раптом відчули, як підопічні.

Раунд: Точка безпеки для Sync.com

Sync.com логотип
Логотип MEGA

5

Вердикт

Чотири тури. Чотири перемоги для Sync.com. Sync.com ретельно втілив MEGA.

Гаразд, тому в хмарному сховищі ми не потрапили більше ніж декілька аспектів. Наприклад, ми не говорили про підтримку платформи, яка, можливо, пішла шляхом MEGA виходячи з того, що у неї є клієнт Linux, а Sync.com – ні. (Читайте нашу кращу хмарну пам’ять для Linux, щоб дізнатися більше про це).

Ми також не підтримували розмову, яка б перейшла на Sync.com, виходячи з того, що MEGA часто займає кілька днів, щоб відповісти на наші електронні листи, тоді як Sync.com зазвичай повертається до нас за кілька годин у будні дні.

Незалежно від того, як ми його крутимо, ми просто не можемо передбачити порівняння, в якому MEGA зрештою випереджає Sync.com як кращий сервіс. MEGA там не зовсім одна, як Sync.com ofte виходить на перше місце.

Однак, використовуючи pCloud, Dropbox, Google Drive, OneDrive і навіть iCloud, ми можемо уявити кілька випадків використання, коли одна з цих служб била Sync.com. Єдине, що MEGA дійсно працює над Sync.com – це 50 Гб безкоштовного хмарного сховища.  

Коротше кажучи, MEGA – найкращий хмарний сховище для людей, які хочуть отримати безкоштовне сховище (не те, що в цьому нічого поганого), а насправді нічого іншого.

Кінцевий переможець: Sync.com

Маєте власну думку? Звичайно, ви зробите! Повідомте нас про це в коментарях нижче.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me