Що таке NAS? Практичний посібник

Мережевий накопичувач або NAS – це чудовий спосіб зберігати велику кількість даних, роблячи доступ до них з будь-якого місця. Тут, на Cloudwards.net, ми рекомендуємо NAS бути частиною будь-якої ретельної стратегії резервного копіювання, і в цій статті ми розберемося, що таке NAS, а точніше, що таке NAS.


Ми швидко ознайомимось з тим, що NAS може робити, а що не може зробити, а також як можна використовувати це в особистому налаштуванні для збільшення вашого простору зберігання, а також захищаючи дані для будь-яких невеликих проблем, які можуть виникнути. Однак не думайте, що приєднаний до мережі сховище є резервним рішенням: якщо ви хочете захистити свої дані, перегляньте наші найкращі сервіси резервного копіювання в Інтернеті чи найкращі хмарні резервні копії для статті NAS.

Як працює NAS

По суті, NAS – це міні-сервер, який сидить на вашому столі. Ви можете підключити його безпосередньо до комп’ютера за допомогою USB-кабелю, але це заперечує його головну перевагу: мережу. NAS створює власну невелику мережу, до якої може отримати доступ будь-який пристрій з потрібними обліковими записами (ім’ям користувача та паролем). NAS – це крок від використання простого зовнішнього жорсткого диска та крок до створення власного персонального хмарного сховища.

Якщо ви хочете дізнатися більше про відмінності між зовнішніми жорсткими дисками та NAS, а також про те, як вони взаємодіють із хмарними резервними копіями, ми маємо статтю порівняння, яка пояснює саме це.

NAS проти хмарного сховища

Якщо у вас створена NAS, ви можете зберігати на ній дані, а потім отримувати доступ до них з будь-якого іншого власного пристрою, як і у постачальника послуг хмарного зберігання. Для тих, хто цікавиться, чому б просто не отримати послугу, за яку ви платите 5 доларів на місяць, а не купувати коробку на 300 доларів, головні переваги – швидкість та відсутність сторонньої сторони..

NAS швидше, ніж віддалений хмарний сервер: хоча швидкість підвищення та завантаження на віддалений сервер може залежати від безлічі факторів – від підключення до Інтернету, до програмного забезпечення сервера тощо – швидкість з’єднання з вашим NAS обмежується лише вашими швидкість мережі та апаратне забезпечення NAS. Якщо з будь-якої причини ваша мережа недостатньо швидка, ви можете просто підключити комп’ютер до свого NAS безпосередньо за допомогою USB та перенести дані зі швидкістю читання / запису вашого жорсткого диска..

Інша основна перевага NAS – це те, що ви розміщуєте файли самостійно, при цьому третя сторона не має нічого спільного. Як і будь-який з наших кращих постачальників нульових знань, ви тільки тримаєте ключі від своїх даних, і вам ніколи не потрібно хвилюватися з приводу державних ордерів або корпоративного вторгнення. Конфіденційність гарантується при використанні NAS, якщо ви зберігаєте свої протоколи безпеки (докладніше про це пізніше).

NAS в програмі Office

Як ви можете собі уявити, NAS ідеально підходить для тих, хто обробляє велику кількість даних: аудіо- та відео-хобі, приватні підприємці, навіть малий та середній бізнес можуть отримати вигоду від того, щоб мати NAS в офісі. Усі, хто працює з вами, можуть отримати доступ до NAS і залишити файли або забрати їх, а за допомогою потрібного програмного забезпечення навіть одночасно редагувати та обробляти файли..

Аспект співпраці щодо наявності NAS у вашій організації робить насправді дуже привабливим, особливо якщо NAS підключена до локальної мережі. Без затримок, пов’язаних із програмним забезпеченням для співпраці в хмарі, ви можете зробити роботу швидше, ніж будь-коли, у своїй команді, і вкладення коштів у надійний NAS повинно означати, що ви побачите підвищення продуктивності.

NAS та зберігання

Не те, що наявність NAS означає, що ви можете скасувати підписку на хмарне сховище: більшість NAS перевищили свій ліміт на позначці 10 ТБ, і хоча ви могли встановити якийсь мережевий масив RAID для отримання більше місця, можливо, краще зберігати свої архіви з будь-яким із замість наших кращих постачальників хмарних сховищ. NAS чудово підходять для зберігання поточних проектів, до яких вам потрібно отримати доступ при падінні шапки, старіші, ймовірно, краще зберігати в дешевшому місці.

Зауважте, що кришка пам’яті є одним із обмежень NAS: якщо вам потрібна величезна кількість місця, ви, можливо, захочете розглянути можливість створення файлового сервера (прочитайте нашу статтю про найкращі доступні сервери для малого бізнесу, якщо ви хочу знати більше). Хоча файлові сервери та NAS працюють дуже схожим чином, сервер набагато потужніший і надасть вам ще більший контроль над тим, що відбувається і виходить. Вартість, однак, збільшується, а не тільки вам буде потрібно більш конкретне обладнання, вам доведеться платити комусь за його обслуговування.

Якщо підключення не є вашою основною проблемою, налаштування масиву RAID також може бути варіантом, якщо вам потрібно зберігати величезну кількість даних. Це буде набагато дешевше, ніж налаштування файлового сервера або NAS, і дасть вам велику швидкість, оскільки це в основному просто величезний жорсткий диск. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу статтю про RAID.

NAS та безпека

Як і все, що пов’язано через мережу, NAS вразливі до зовнішньої атаки з боку кіберзлочинців або шпигунства з боку спецслужб, таких як АНБ. Як правило, заходи безпеки, що поставляються з NAS, є цілком адекватними, але покупці повинні знати, що це не завжди так. Прекрасним прикладом є агент Європолу, який забрав конфіденційні файли додому та зберігав їх у своєму NAS, який автоматично не захищався паролем..

Окрім бюрократичного ідіотизму, ця історія показує, що вона платить за те, щоб ви дотримувались усіх інструкцій під час створення NAS. Безпека у хмарі – це не жарт, і платити потрібно перевірити ще раз, чи ви все зробили за книгою. Для отримання додаткової інформації перевірте наш посібник із безпеки NAS.

Синологія та QNAP

Хоча там є багато виробників і постачальників, які пропонують зберігання в мережі, загальний консенсус, схоже, полягає в тому, що QNAP Systems і Synology пропонують найкращий удар для вашого долара. Хоча це не є особливо дешевим (ціни починаються від 200 доларів і стрімко піднімаються звідти), обидва пропонують безліч дзвіночків, а також вдосконалені заходи безпеки..

Найдешевші NAS зазвичай мають близько 1 ТБ пам’яті і ідеально підходять для людей, яким не потрібно багато місця, але хочуть отримати доступ до невеликого, персонального віддаленого сервера. На кілька кроків від цього виходять великі затоки, які можуть вмістити до 10 ТБ і чудово підходять для середніх організацій. Будь-який більший за це, і ви проїжджаєте на більш технічну територію, де жорсткі диски можна за бажанням замінити на все більші масиви.

Тут, на Cloudwards.net, ми особливо великі шанувальники Synology (саме тому у нас є стаття, присвячена найкращому хмарному резервному копіюванню Synology), і ми склали відео з п’ятьма основними порадами, які вам потрібно знати при використанні ваш Synology DiskStation.

Програмне забезпечення NAS

В обох випадках, однак, головним захопленням є програмне забезпечення, яке постачається разом з NAS. Synology та QNAP пропонують високоякісне, зручне програмне забезпечення, яке спростить налаштування NAS та ще більше використовувати його. Крім того, більш досвідчені користувачі зможуть налаштувати свій NAS за допомогою цього власного програмного забезпечення, щоб зробити свою маленьку скриньку у власному персональному хмарному сховищі.

Зауважте, однак, що якщо особисте зберігання хмари є вищою метою, ви, можливо, захочете скористатися CloudBerry Backup. Це високорозвинене програмне забезпечення, яке дозволить вам налаштувати NAS, інтегрувати його в будь-яке наявне у вас хмарне сховище, а також налаштувати резервну копію для всього шебангу. Для більш детального ознайомлення з цією службою перегляньте наш огляд CloudBerry Backup.

NAS та резервне копіювання

Якщо говорити про резервне копіювання, це приводить нас до повного кола до початку статті: NAS – це чудова та чудова альтернатива хмарному сховищу, але резервного рішення вони не є. Якщо щось трапляється фізично з вашим NAS (пожежа, повінь, електричний сплеск), ці дані втрачаються назавжди.

Однак NAS може зайняти місце зберігання хмари в рамках ретельної гібридної стратегії резервного копіювання, і там є безліч чудових варіантів для людей, які хочуть створити резервну копію NAS. Використання будь-якого з наших найкращих онлайн-резервних копій для служб NAS дозволить вам легко відпочити, знаючи, що ваші дані, можливо, надійно резервні копії десь на віддаленому та захищеному сервері. 

Висновок

NAS – чудові машини, які ідеально підходять для тих, хто хоче зберігати велику кількість даних, але хоче мати доступ до нього з будь-якого місця. Якщо ви зосереджені на своєму домашньому комп’ютері і лише звідси отримуєте доступ до файлів звідти, можливо, вам захочеться вивчити настройку RAID-масиву, а не NAS, але організацій малого та середнього розміру, а також людей, які часто перебувають у рухаючись під час роботи, сподобається гнучкість та швидкість, яку пропонує NAS.

Мінуси NAS в тому, що гідні моделі не дешеві, і безпека повинна викликати занепокоєння, про яке ви завжди пам’ятаєте. Ми рекомендуємо людям, які не користуються технологіями, витрачати свій час під час створення своїх NAS, щоб уникнути закінчення, як наш агент Європолу, згаданий раніше. Крім того, наявність хорошого резервного плану ніколи не шкодить.

Ви користувач NAS? Поділіться своїм досвідом нижче в коментарях, ми хотіли б почути вашу думку про все це. Дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map