Що таке Hyper-V та як ви цим користуєтеся? Посібник для початківців

Microsoft випустила Hyper-V у 2016 році і вважається гарячим конкурентом FM VMware і VM VirtualBox VMware. У цій статті ми розповімо вам, як його налаштувати та використовувати.


Хоча багато хто з її продуктів сприймаються як погано розвинені або не зручні для користувачів за замовчуванням, загалом кажучи, Microsoft не може бути звинувачена у своїй поганій репутації. Як компанії, яка працює у багатьох сферах бізнесу, їй складно конкурувати зі спеціалізованими конкурентами.

Microsoft, однак, не пропустила тенденцію хмарних обчислень. Лише частина його програмного забезпечення встановлюється безпосередньо на клієнтах або серверах, як це продемонстрували Azure (читайте наш огляд Azure), OneDrive for Business (читайте наш огляд OneDrive) та SharePoint.

Окрім хмарних та клієнтських додатків, Microsoft також зарекомендувала себе поряд із Linux у світі серверів із програмним рішенням. На відміну від служб резервного копіювання сервера, Windows Server включає додаток для віртуалізації під назвою Hyper-V.

Що таке Hyper-V?

Hyper-V логотип
© Zion IT Consulting

Hyper-V – це програмне забезпечення для віртуалізації, яке, ну, віртуалізує програмне забезпечення. Він може не тільки віртуалізувати операційні системи, але й цілі апаратні компоненти, такі як жорсткі диски та мережеві комутатори. На відміну від Fusion та Virtualbox, Hyper-V не обмежується пристроєм користувача. Ви можете використовувати його і для віртуалізації сервера.

Hyper-V доступний у трьох версіях.

 • Hyper-V для серверів Windows
 • Сервери Hyper-V
 • Hyper-V на Windows 10

Hyper-V для серверів Windows – надбудова до ОС Windows Server. З іншого боку, сервери Hyper-V – це автономне рішення, яке можна використовувати для управління віртуальними та виділеними екземплярами сервера, як Hyper-V для серверів Windows.

Hyper-V для Windows 10 – це версія, яка працює на вашому ноутбуці та є предметом цієї статті.

Щоб увімкнути Hyper-V на своєму пристрої Windows, вам потрібна 64-бітна ОС. Не обов’язково це Windows 10. Windows 8.1 теж працює.

Перш ніж розпочати роботу, слід перевірити працездатність ноутбука, щоб переконатися, що ваша віртуальна машина буде працювати безперебійно. Навіть якщо Microsoft каже, що 4 Гб оперативної пам’яті достатньо, в ідеалі слід мати від 8 до 16 ГБ. Існує різниця між “програмне забезпечення працює” і “програмне забезпечення можна використовувати”.

Також слід переконатися, що на жорсткому диску достатньо місця для додаткової ОС.

Навіщо використовувати віртуальну машину?

Є багато причин використовувати віртуальну машину. У більшості випадків вони використовуються для запуску програмного забезпечення, яке не працює на вашій ОС. Незалежно від того, чи використовуєте ви ОС Windows, Mac чи Linux, VM зніме свої обмеження. Наприклад, якщо у вас є машина Windows і ви хочете встановити додаток, доступний лише для Mac, ви можете запустити екземпляр macOS на своєму ноутбуку Windows, щоб встановити його.

Це навіть не має бути випадком, коли це програмне забезпечення не працює в Windows. Можливо, ви працюєте швидше у версії Linux або Mac, оскільки ви більше знайомі з її ярликами та зручністю використання.

Більшість розробників програмного забезпечення люблять працювати над терміналами, тому вони віддають перевагу Linux. Це означає, що, оскільки багато хто з нас супроводжував Windows протягом шкільних днів, ми робимо папери швидше на цьому.

Інша річ, яку слід врахувати, – це те, що програми в Windows рідко видаляються безслідно. Ви знайдете старі налаштування, записи реєстру чи інші артефакти, які сповільнить вашу операційну систему. Якщо ви хочете тимчасово використовувати програму, налаштуйте VM, скористайтеся програмою та видаліть VM, коли ви закінчите. Таким чином вам не доведеться потім чистити ноутбук.

Використання віртуальної машини також має сенс захисту. За допомогою віртуалізованої ОС ви додаєте додатковий рівень безпеки в гру. Якщо ви не зовсім впевнені, що слід запустити файл, завантажений з ненадійного джерела на вашій продуктивній ОС, скористайтеся VM.

VM дозволить вам безпечніше пройтись через темну павутину. У цей момент вам потрібно знати, що VM надзвичайно повільний. Це заблокує вашу активну ОС і віртуальну. Вам слід подумати двічі над тим, чи хочете ви використовувати повільний браузер Tor на повільній машині VM для перегляду темних мереж.

Як користуватися Hyper-V

Hyper-V попередньо встановлено з Windows 10. Вам нічого не потрібно завантажувати, але вам потрібно активувати його, перш ніж ви зможете користуватися ним.

У цьому підручнику ми обговоримо програму Hyper-V Manager для Windows 10. Хороші вказівки щодо сервера Hyper-V можна знайти тут.

Спочатку відкрийте панель керування та натисніть «видалити програму».

Налаштування Windows 10 Hyper V

Потім виберіть опцію «включити або вимкнути функції Windows» ліворуч.

Увімкнення та вимкнення Hyper V

Підтвердьте активацію.

Увімкніть Hyper V у Windows 10

Після завершення роботи вашого ПК ви побачите наступний екран.

Налаштування Hyoer V

Ви також можете ввімкнути Hyper-V з терміналу. Відкрийте командний рядок в режимі адміністратора та виконайте таку команду:

DISM / Інтернет / Увімкнути функцію / Усі / FeatureName: Microsoft-Hyper-V

Увімкніть Hyper V у командному рядку

В будь-якому випадку вам доведеться перезавантажити ПК.

Ви можете завантажити альтернативну інструкцію від Microsoft, яка пояснює, як активувати Hyper-V в Windows 10 тут.

Використання Hyper-V

Після успішної активації можна запустити Hyper-V Manager.

Hyper V Start

Він вимагає підключення до сервера Hyper-V за замовчуванням. Клацніть на “підключитися до сервера” та виберіть “локальний комп’ютер”.

Hyper V Manager

Потім ви побачите наступний екран.

Інформаційна панель Hyper V Manager

Зліва назви вашого ПК відображається як локальний сервер. У центрі ви отримуєте огляд існуючих віртуальних машин на пристрої. Дизайн огляду може бути для вас великим, але якщо ви підключитесь до мережі з декількома сотнями серверів, це має сенс. Праворуч ви побачите команди, які можна виконати в розділі “дії”.

Щоб створити новий VM, натисніть «Швидке створення». Відкриється нове вікно з двома попередньо визначеними параметрами установки. Це чудово, тому що вам не потрібно надавати файл .iso, як ви б Oracle або VMware.

Hyper V Quick Create

Виберіть відповідну ОС, натисніть «створити віртуальну машину» і дочекайтеся її завантаження.

Hyper V Менеджер завантажень

Якщо ви хочете зробити більш детальні конфігурації, виберіть “нове” у головному меню замість “створити віртуальну машину”.

Фінальні думки

Якщо ви хочете підвищити свою продуктивність, використовуйте альтернативне програмне забезпечення або просто експериментуйте з новими операційними системами, VM – це інструмент для вас.

Завдяки Hyper-V Microsoft створила потужне рішення, яке може легко конкурувати з VM VirtualBox та Fusion. Додаток чудовий тим, що, як користувачеві Windows, вам не потрібно його завантажувати чи купувати окремо, просто потрібно його активувати. Однак, він працює лише на пристроях Windows, тому користувачі Mac та Linux залишаються порожніми.

Ви раніше не використовували Hyper-V? Як вам сподобалось? Повідомте нас у коментарях та спасибі за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map