Про що говорить хмара Evernote про хмару

Отже, Evernote зламали. Ми постійно чуємо ці історії, правда? “О ні, (вставте сюди свою улюблену хмарну службу) зламано”.


Це, звичайно, дуже погані новини, особливо якщо ви (як я) живете і дихаєте хмарою, і всі ці казкові інструменти, такі як Dropbox, як Evernote, як Google Drive або будь-який інший сервіс, який зберігає, синхронізує або керує вашими файлами віддалено, так що ви можете мати доступ до своїх файлів, де б ви не були, і використовувати силу хмари. 

Хмара мертва – Хай живе Хмара!

Це час, коли багато людей в Інтернеті починають кричати про небезпеку хмари і що всі ми повинні повернутися до коріння, зберігаючи наші файли локально на наших машинах. Хоча це може бути правдою, ви не повинні забувати, що хмарне зберігання – це інструмент. І інструмент такий же хороший, як і людина, з якою поводиться.

Він може мати найкращі риси у світі, якщо його не використовувати належним чином, він може становити небезпеку не тільки для власника інструменту, але й для оточуючих людей. З точки зору хмари, я хочу зазначити наступне: вам потрібно використовувати хмарний сховище як інструмент, і ви повинні обережно ним користуватися. Але що означає “обережне використання хмарного сховища”? Давайте вивчимо деякі варіанти тут.

Подумайте, що ви зберігаєте у хмарі 

Це може здатися очевидним, але не потрібно зберігати нічого та все у хмарі. Вам дійсно потрібно зберігати та використовувати таблицю Excel зі всією важливою банківською інформацією? Я не думаю, що так. Особливо, зберігаючи конфіденційну інформацію щодо особистого чи ділового життя – вам потрібно бути обережним із інструментом, який називається хмарним сховищем.

Так, це правда, що ці сервіси ВСІ пропонують зробити їх безпечними, простими у користуванні та революціонізують ваше життя, адже це їхня справа. Вони заробляють гроші нашими даними (звичайно, зберігаючи – не продаючи їх), ми є продуктом, так би мовити, особливо якщо ми використовуємо популярні версії “занадто гарні, щоб бути правдивими”. Зараз я не кажу, що не використовуйте безкоштовні версії (я останнім, хто це сказав), але використовуйте їх (знову) обережно. Подумайте, перш ніж завантажувати що-небудь на сервер, який не є вашим. 

Зашифруйте свої файли

Одним з найкращих способів зберігання файлів у хмарі є шифрування файлів. Є чудові інструменти, які допомагають вам зашифрувати свої файли, перш ніж надсилати їх на Dropbox (надано, це досить складно з Evernote). Boxcryptor – один із тих простих у використанні інструментів, які додадуть ще один рівень захисту вашим файлам у хмарі. Проблема з Evernote полягає в тому, що неможливо правильно зашифрувати файли належним чином.

Так, ваші перекази шифруються через SSL, але якщо ваш пароль та адреса електронної пошти порушені (як тільки що сталося), це не коштує ні копійки. Для забезпечення безпеки вам потрібно зашифрувати свої файли локально, на своєму пристрої, перш ніж надсилати їх. Ви повинні мати на увазі, що деякі хмарні служби зберігання НЕ пропонують цю функцію. 

Керуйте паролями належним чином

Це тема, коли багато людей просто відмовляються. Вони можуть зашифровувати свої файли, але вони не використовують належні паролі, що захищають їхню цифрову ідентичність. Існує два загальних сценарії поганого використання пароля: 

Використання слабких паролів

Багато людей використовують слабкий пароль, наприклад “123456” або “candyman” або “qwerty”. Ці паролі легко підлягають вибору або злому, тому що вони є частиною величезних бібліотек паролів, які хакери використовують для грубого проникнення у ваш обліковий запис.

Це означає, що вони запускають список найчастіше використовуваних паролів через програму і випробовують всі можливі комбінації, поки одна не приклеїться. 

Використання того ж пароля для всього

Я не можу сказати, скільки людей це робить. Мої менш технічно налаштовані друзі, моя родина, навіть хтось із моїх колег: вони використовують той самий пароль для Facebook, Linkedin, Gmail та чого іншого. Це небезпечно, тому що, якщо буде порушено один пароль, хакери автоматично використовуватимуть його для всіх популярних сервісів, якими ви любите користуватися. Тому що ти не єдиний, хто їх використовує. 

Висновок полягає у використанні програми управління паролем. Є багато альтернатив: менеджер з відкритим кодом KeePass або доступний у продажу 1Password. Обидві служби автоматично створюють буквено-цифрові паролі та зберігають їх у базі даних, щоб вам не потрібно було запам’ятовувати всі створені паролі. Вам потрібен лише один (захищений) головний пароль, який відкриє вашу центральну базу даних.

Висновок

Отже, що це говорить нам про хмару? Хмара велика. Я не міг би жити без цього. Але слід пам’ятати про маються на увазі небезпеки, які пов’язані з передачею ваших особистих файлів через Інтернет якомусь невідомому постачальнику послуг.

Переконайтеся, що ви розумієте, що означає використовувати служби, які НЕ шифрують ваші файли, як-от Evernote. Переконайтеся, що ви використовуєте хороші паролі та шифруєте найважливіші файли під час використання Dropbox або інших хмарних служб зберігання даних. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map