Початок роботи з файлами хмарних файлів Rackspace

Rackspace вважається однією з найкращих хмарних інфраструктурних послуг сьогодні. Це також може бути досить заплутано, якщо ви не знаєте свого шляху. Завжди прагнучи зробити життя в хмарі більш комфортним, ми вирішили скласти короткий посібник із початку роботи з файлами хмари Rackspace.


У цьому посібнику Cloudwards.net висвітлює процес реєстрації та те, що ви можете розраховувати платити за гігабайт за допомогою Cloud Files. Потім ми поговоримо про те, як можна найефективніше завантажувати файли в Rackspace відповідно до ваших потреб, будь то об’ємна ручна передача вмісту, постійний захист даних для вашого жорсткого диска або синхронізація файлів між пристроями.

Закінчивши читання, ви зможете використовувати хмарні файли Rackspace для створення хмарних рішень, щоб конкурувати з найкращими службами резервного копіювання в Інтернеті та найкращими хмарними службами зберігання даних, не зберігаючи ваші файли в більш ніж одному місці.

Оскільки це легше показати, ніж розповісти, ми продемонструємо процес із трьома службами, зокрема: Cyberduck для масової передачі файлів, CloudBerry Backup для онлайн-резервного копіювання та Storage Made Easy для хмарного зберігання. Однак основні кроки, що стосуються цього, будуть аналогічні і для інших продуктів.

Перш ніж перейти до створення хмарних рішень, давайте поговоримо трохи більше про основи файлів хмари, щоб переконатися, що ви в потрібному місці. Якщо ви вирішили, що точно не хочете і хочете простіший шлях до резервного копіювання чи зберігання, наш інструмент порівняння хмар – це хороший стартовий блок для пошуку рішень “все в одному”.

Що таке хмарні файли Rackspace?

Хмара, простіше кажучи, стосується зберігання даних у серверних установах та доступу до цих файлів та роботи з ними через Інтернет, а не зберігання їх на жорсткому диску комп’ютера. Хмара може використовуватися для резервного копіювання жорстких дисків, звільнення місця на жорсткому диску, синхронізації файлів між пристроями, розміщення веб-сайтів та багатьох інших.

Хоча більшість хмарних сервісів зосереджуються на одній або двох із цих задач, файли хмарних файлів Rackspace застосовують інший підхід. Він надає хмарну інфраструктуру як послугу або хмарний IaaS коротко, і може використовуватися для зберігання необмежених файлів для будь-яких потреб. Інші приклади хмарних IaaS включають Amazon S3, Azure, Google Cloud та Backblaze B2.

Мінус полягає в тому, що, на відміну від спеціалізованих хмарних сервісів, більшість постачальників хмарних серверів IaaS, включаючи файли хмари, не надають зручний спосіб отримання файлів у хмару. Наприклад, хмарний сервіс зберігання даних Sync.com надає 2 ТБ хмарного сховища та папку синхронізації для передачі туди файлів. Робота займається дуже мало, про що можна краще засвідчити наш огляд Sync.com.

Хоча це не так просто, як Sync.com або послуга резервного копіювання встановлення та забуття, як Backblaze (читайте наш огляд Backblaze), CloudFiles інтегрується з програмним забезпеченням, розробленим для обробки тих же завдань для вас, і досить легко, створюючи файл ” контейнер “та використання ключа API, щоб дозволити інтеграцію. Ми продемонструємо створення контейнера і миттєво знайдемо ваш ключ API.

Хмарні файли Rackspace платять за гігабайт за зберігання файлів, саме так працює більшість хмарних постачальників послуг IaaS. Це дає вам перевагу масштабованого сховища, тобто вам не доведеться платити за 1 ТБ пам’яті, коли вам потрібно лише 200 ГБ, а також ви можете зберігати стільки даних, скільки хочете, не наткнувшись на кришку.

Ціна за гігабайт базується на тому, скільки ви насправді зберігаєте в хмарних файлах Rackspace. Чим більше ви зберігаєте, тим менше вам доведеться платити за гігабайт.

Виділений простір: вартість за гігабайт на місяць:
Перший 1 ТБ0,10 дол
Наступні 49 ТБ0,09 дол
Наступні 150 ТБ0,085 дол
Наступні 300 ТБ0,08 дол
Далі 524 ТБ0,075 дол
Понад 1024 ТБ0,07 дол

Для тих, хто використовує контейнери мережі доставки вмісту Cloud Files (CDN), також є плата за пропускну здатність. Якщо ви використовуєте приватні контейнери, які ви будете завантажувати в особисті файли, це не вплине на вас.

Реєстрація у хмарних файлах Rackspace

Після того як ви вирішили, що Rackspace – це послуга хмарної інфраструктури для вас, для реєстрації в службі вам потрібно буде перейти на веб-сайт Rackspace. Клацніть маленьку зелену кнопку «реєстрації».

Вам потрібно буде ввести особисту інформацію та налаштувати спосіб оплати. З вашої кредитної картки не стягуватиметься плата за обслуговування протягом 30 днів, але Rackspace може встановити плату в розмірі 1 долара, щоб переконатися, що все є просторовим.  

Після цього ви отримаєте доступ до Панелі керування хмарою Rackspace.

Панель управління хмарою Rackspace

Панель керування хмарою – це центр для всіх ваших хмарних файлів. Щоб потрапити туди, натисніть кнопку входу.

Ви приземлитеся на інформаційну панель, де ви можете швидко контролювати активність облікового запису та вживати певних ключових дій. Це включає перегляд та створення квитків на підтримку, перегляд та створення попереджень та доступ до бази знань та новин про продукти.

Існують також швидкі шаблони для побудови статичних веб-сайтів, віртуальних серверів та баз даних, серед іншого. Ми не збираємося розглядати ті, що містяться в цьому посібнику, однак, оскільки ми орієнтовані на більш основні потреби в зберіганні файлів (плюс, нам потрібно буде написати повну книгу, щоб все охопити).

Для основного зберігання файлів найважливіше посилання на Панелі керування в хмарі знаходиться вгорі сторінки, під опцією меню для “зберігання”. Посилання називається “файли”, і саме там ви збираєтеся створювати контейнери.

Створення контейнерів стійки

Перш ніж почати додавати файли до файлів хмарних файлів Rackspace, вам потрібно буде створити контейнер для зберігання файлів. Контейнер є еквівалентом того, що називається “відро” для багатьох інших служб IaaS; це місце, куди надсилати файли.

Щоб створити контейнер з панелі хмарного керування, як ми вже згадували, вам потрібно натиснути “сховище” вгорі екрана та вибрати “файли” зі спадного меню.

Ви перейдете до вікна хмарних файлів, де відображаються всі створені вами контейнери, з можливістю робити нові, натиснувши кнопку “створити контейнер”.

Єдиними кроками, необхідними для створення контейнера, є вибір назви контейнера, регіону та одного з трьох типів: приватний, загальнодоступний або статичний веб-сайт.

Параметр регіону вказує, де знаходиться центр обробки даних Rackspace, який ви будете використовувати. Існує п’ять варіантів: Північна Вірджинія, Чикаго, Сідней, Даллас та Гонконг. Виберіть найближчий до вас регіон для швидшої передачі файлів. Це стане особливо зручним для онлайн-резервного копіювання, яке може включати початкові завантаження сотень гігабайт.  

Що стосується типу, виберіть “приватний”, оскільки він використовується для зберігання файлів і дозволяє отримати доступ до них через Cloud Control Panel або API-посилання. Тип “загальнодоступний” призначений для мереж доставки вмісту (CDN), які можна використовувати для створення програм, в яких клієнти матимуть доступ до файлів. Статичний тип веб-сайту призначений для розміщення (барабанних) статичних веб-сайтів.

Після завершення натисніть «створити контейнер». Наш новий контейнер, який ми назвали “mytestcontainer”, тепер з’явиться у списку доступних контейнерів.

Щоб додати файли до контейнера або отримати доступ до файлів всередині нього, просто натисніть ім’я контейнера. Відкриється новий екран, де ви можете надсилати вміст у хмару, натиснувши «Завантажити файл».

Проблема з завантаженням файлів через хмарні файли полягає в тому, що ви можете одночасно вибрати лише один файл (і жодних папок), тому, якщо у вас немає гігабайт терпіння, ви хочете піти іншим маршрутом.

На щастя, існує кілька набагато ефективніших способів потрапляння ваших файлів у хмарні файли, включаючи використання масового завантаження за допомогою FTP, резервного копіювання в Інтернеті чи клієнта хмарного зберігання. Щоб використовувати будь-який з них, вам знадобиться ключ API.

Пошук ключа API Rackspace

API розшифровується як «інтерфейс програмування прикладних програм», який є комп’ютерним кодом, який дозволяє двом програмам спілкуватися один з одним. Ключ API використовується для ідентифікації викликових програм, наприклад CloudBerry Backup, запобігання доступу зловмисних програм до ваших контейнерів Cloud Files.

Щоб отримати ключ API Rackspace, вам потрібно буде увійти на Панель керування хмарою. У верхньому правому куті натисніть своє ім’я, а потім натисніть “мій профіль та налаштування”.

На наступній сторінці прокрутіть униз до заголовка “Параметри безпеки”. Для вашого ключа API Rackspace повинно бути поле. Клацніть на кнопці з написом “показати”, щоб відкрити ключ API, і скопіюйте його.

Щоб підключити програмне забезпечення до хмарних файлів, вам потрібно буде подати цю м’яку цю клавішу. Ми покажемо вам, як це зробити, демонструючи, використовуючи Cyberduck, CloudBerry Backup та Storage Made Easy, придумуючи.

Клієнти стійки та FTP

FTP-клієнт – це інструмент, який дозволяє завантажувати та завантажувати файли на сервер. Це технологія, яка існує деякий час, і хоча вона не така просунута, як хмарне зберігання чи резервне копіювання, такі клієнти залишаються популярними для передачі завантажених вмістом човнів.  

Ми розкажемо вам, як завантажувати файли за допомогою Cyberduck, але FileZilla, WinSCP та багато інших FTP-клієнтів доступні, і більшість не обійдеться вам ні в копійку.

Завантажте інсталятор Cyberduck для своєї операційної системи та пройдіть процес інсталяції. Після цього запустіть клієнта.

Щоб підключити Cyberduck до Rackspace, натисніть кнопку «відкрити з’єднання» вгорі ліворуч. Відкриється вікно підключення з декількома полями. Натисніть спадне меню вгорі, і ви зможете вибрати протоколи підключення, такі як WebDAV та FTP, а також підключитися безпосередньо до хмарних служб, таких як Amazon S3, Backblaze B2 та Cloud Rackspace Cloud Files.

Виберіть хмарні файли Rackspace. Залиште всі інші поля порожніми, включаючи ім’я користувача та пароль, і натисніть «Підключитися».

Вам буде запропоновано ввести ім’я користувача Rackspace та ключ API, який ми лише показали, як отримати в попередньому розділі.

Введіть цю інформацію, натисніть кнопку «підключити», і ваше з’єднання з файлами хмарних файлів Rackspace має бути встановлено досить швидко, після чого ви зможете переглянути всі створені раніше контейнери. Якщо ви ще не створили жодних контейнерів, перегляньте наші попередні інструкції щодо цього.  

Щоб завантажити файли в контейнер, клацніть правою кнопкою миші на ньому і виберіть “Завантажити”.

Ви зможете переглядати та завантажувати декілька файлів одночасно або завантажувати цілі папки.

Після вибору завантаження Cyberduck повідомить вас про процес завантаження, який не повинен зайняти багато часу, якщо ви не завантажуєте вміст гігабайт.

Існують і інші корисні дії, які ви можете вжити в контейнері файлів хмарних файлів Rackspace, наприклад створення папок, захищених паролем, та завантаження чи видалення файлів. Ви також можете синхронізувати контейнери з папками на комп’ютері, щоб вам не довелося керувати завантаженням нового вмісту, який додається до цих папок.

Загалом, Cyberduck виступає як простий, але дуже корисний інструмент для передачі базових файлів до та з хмари Rackspace. Однак для отримання більш досконалих функцій вам доведеться звернутися до повноцінних клієнтів онлайн-резервного копіювання або хмарного зберігання. 

Rackspace та резервне копіювання в Інтернеті

Щоб використовувати Rackspace для відновлення після аварій, вам знадобиться програмне забезпечення, яке може підключатися до файлів хмари та обробляти основні операції з резервного копіювання, такі як безперервне резервне копіювання та шифрування. Є кілька безкоштовних сервісів, якими ви можете скористатися. Дуплікаті є хорошим (читайте наш огляд дублікатів).

Однак кращим варіантом і тим, що ми будемо використовувати для демонстрації процесу резервного копіювання, є CloudBerry Backup.

Ви можете прочитати наш огляд CloudBerry Backup для кращого пояснення того, чому ми віддаємо перевагу, але деякі основні моменти включають гібридну резервну копію, резервну копію на основі зображень та можливість підключення та резервного копіювання файлів до понад 50 різних хмарних сервісів, включаючи файли хмарних файлів Rackspace. Насправді це наш найкращий вибір для створення системи резервного копіювання 3-2-1.

Щоб підключити резервну копію CloudBerry до хмарних файлів, вам потрібно створити нову резервну копію “локального до хмарного” з клієнта CloudBerry Backup.

Потім натисніть «Додати новий» рахунок.

Виберіть Rackspace зі списку хмарних служб.

Після цього вам буде запропоновано ввести відображуване ім’я, яке ви хочете назвати своїм резервним планом, і дві частини інформації з вашого облікового запису Rackspace CloudFiles: ваше ім’я користувача та ключ API, який ми показали, як знайти раніше.

Перш ніж продовжити, вам також потрібно вибрати контейнер Cloud Files, на який потрібно надіслати свої файли. Якщо ви раніше створили контейнер на панелі керування Rackspace Cloud, використовуючи кроки, які ми вам показали раніше, ви можете вибрати його в полі контейнера в нижній частині вікна. Якщо ви цього не зробили, ви можете зручно створити його безпосередньо в клієнті CloudBerry Backup.

Натисніть «гаразд», і Rackspace буде доданий як вибраний обліковий запис у CloudBerry.

Виберіть Rackspace для свого облікового запису, а потім натисніть «Далі», щоб продовжити створення резервного плану.

Після того, як ви дізнаєтеся, як схопити ваш ключ API для підключення програмного забезпечення до хмари Rackspace, все інше полегшиться майстром резервного копіювання CloudBerry. У вас буде можливість встановити рівні шифрування, вибрати файли та папки для резервного копіювання, створити фільтри резервного копіювання (наприклад, виключення за типом файлу) та встановити графік резервного копіювання, серед інших параметрів. 

Щойно ви закінчите, у вас буде можливість переглянути короткий виклад свого плану. Натисніть “Далі”, якщо все в порядку, і процес резервного копіювання запуститься.

Вперед, ваш комп’ютер буде створено резервну копію файлів хмарних файлів Rackspace.

Простір для хмарного зберігання

Хоча онлайн-резервне копіювання допоможе захистити ваші файли шляхом тиражування жорсткого диска комп’ютера, хмарне зберігання має інший набір цілей, насамперед звільнення дискового простору, синхронізація файлів між пристроями та обмін файлами.

На жаль, існує не так багато платформ для зберігання даних, які створені для роботи з Cloud Files або будь-якими іншими хмарними IaaS з цього питання. Однак є одна дуже хороша в Storage Made Easy (SME).

Зберігання Made Easy – це потужний інструмент, який конкурує з багатьма найкращими послугами синхронізації та спільного користування файлами. Є безкоштовна версія, але вона обмежує вас на три хмари та 5 Гб на місяць пропускної здатності. Як і CloudBerry Backup, вартість ліцензій є розумною, при цьому доступні як особисті, так і ділові варіанти.  

Після створення облікового запису для малого та середнього бізнесу підключення до файлів хмарних файлів Rackspace стає досить простим. Почніть з входу в веб-інтерфейс і натискання кнопки “додати нового постачальника” посередині панелі приладів.  

Виберіть хмарні файли Rackspace зі списку параметрів.

Як і у програмі Cyberduck та CloudBerry Backup, вам буде запропоновано ввести ім’я користувача та ключ API Rackspace. Вам також потрібно назвати свою хмару (як щодо “Fluffy?”) Та ввести регіон центру обробки даних Rackspace Cloud Files.

Після встановлення зв’язку з файлами хмари вам буде запропоновано вибрати існуючий контейнер або створити новий. Зробіть вибір і натисніть «продовжити».

Після цього ви можете почати додавати файли, натиснувши посилання “менеджер файлів” біля верхньої частини веб-інтерфейсу для малого та середнього бізнесу. Це відкриє віртуальну хмарну систему (якщо вам потрібен клієнт ПК, вам потрібно буде придбати разову ліцензію Cloud Cloud Tools; шкода, що вона не включена безкоштовно).

У файловому менеджері ви захочете відкрити контейнер Rackspace, який представлений папкою, двічі клацнувши по ньому.

Потрапивши всередину, ви можете натиснути кнопку «завантажити» вгорі або перетягнути файли та папки в простір, щоб надіслати їх до хмари Rackspace.

Після завершення завантаження ваші файли будуть видимі у просторі. Ви можете натиснути на файли, щоб поділитися ними з іншими або навіть відредагувати їх, якщо встановити надбудову CloudEdit.

Зберігання Made Easy може також синхронізувати файли між пристроями. Хоча вам потрібно одноразово купувати настільні додатки, на момент написання цієї програми мобільні додатки для Android та iOS є безкоштовними, що дає вам доступ у дорозі до вмісту, який ви зберігаєте у хмарних файлах..

Фінальні думки

Початок роботи з хмарними файлами Rackspace спочатку може бути непростим. Як тільки ви дізнаєтесь макет Панелі управління Rackspace Cloud Control і знайдете кілька пристойних сторонніх додатків, щоб зробити завантаження файлів більш зручним, ви досить швидко подолаєте фактор страху.

Сподіваємось, цей короткий посібник допоможе вам знайти основу, необхідну для початку роботи, будь то хмарні файли для резервного копіювання в Інтернеті, хмарного зберігання чи просто отримання файлів там із базовим клієнтом FTP. Якщо ні, залиште свої запитання в коментарях нижче, і ми зробимо все можливе, щоб відповісти на них. Рекомендації щодо інших сторонніх інструментів для використання з Rackspace також вітаються. Дякуємо за прочитане!  

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me