Історія жорсткого диска

Колись жорсткий диск на 5 Мб для вашого ПК повернув би вам близько 50 000 доларів. Щоб зробити це перспективним, цього достатньо для зберігання одного селфі з низькою роздільною здатністю. Спалах вперед 65 років, і тепер жорсткий диск (4 HD) обійдеться вам приблизно в 100 доларів. Це приблизно в 200 000 разів більше, ніж на 0,2 відсотка витрат, навіть не враховуючи темпів інфляції.


Історія жорсткого диска виступає не лише захоплюючою історією розвитку технологій, вона безпосередньо відповідає за запуск інформаційної ери. Ми є суспільством, керованим даними, і без жорстких дисків високої ємності в комп’ютерах, телефонах та центрах обробки даних це було б неможливо.

Дотримуйтесь нас, коли ми переходимо до історії жорсткого диска, щоб дізнатися, звідки це все, звідки ця технологія сьогодні стоїть і де її можна очолити. Ми також дамо вам декілька покажчиків, що доповнюють ваш жорсткий диск хмарним сховищем, створимо резервну копію даних за допомогою резервного копіювання в Інтернеті та запропонуємо деякі інструменти відновлення даних, коли у вас виникнуть проблеми.

IBM і перший жорсткий диск

Певним чином історія жорсткого диска насправді бере свій початок з 1889 року. Саме тоді Герман Холлеріт отримав патент, який згодом призведе до розробки машини, яка могла б записувати та зберігати інформацію за допомогою перфокарт.

Незважаючи на те, що ця технологія була розроблена для того, щоб сприяти спробам перепису в США, вона пізніше здобула популярність для використання в інших роботах і сформувала ключовий компонент зростаючої галузі обробки даних. Пізніше компанія Hollerith була перейменована в Міжнародну корпорацію бізнес-машин, або IBM. Саме IBM-інженери через роки, в 1953 році, побудували перший жорсткий диск.

У наші дні більшість із нас носять жорсткий диск у кишені. Перший хід, який згодом був проданий у комерційній RAMAC 305, важив понад тонну і вимагав простору цілого приміщення.

Вартість, що склала 10 000 доларів за МБ, була настільки непомітна, що лише американські військові та заможні приватні корпорації могли дозволити собі RAMAC 305. Це основне використання було обліку в режимі реального часу, хоча це не було QuickBooks Online.  

Однак технологія, що стоїть на жорсткому диску, що використовується RAMAC 305, була першою інструментальною ітерацією тієї самої технології магнітного зберігання, яка досі використовується на жорстких дисках (HDD). Він оснащений рухомою головкою для запису та отримання даних на магнітному носії.

Оскільки RAMAC 305 був настільки громіздким і не мав жодних варіантів налаштування пам’яті (спочатку IBM не думав, що комусь може знадобитися більше 5 Мб), IBM на початку 1960-х років представила знімні платівки з мейнфреймом IB 1301.

IBM 1311, запущений у 1963 році, міг вмістити шість дисків, кожен з яких міг би зберігати колосальні 2,6 МБ даних. Розмір накопичувальних дисків також зменшився з 24 дюймів до 14 дюймів. Ціна на мейнфрейм також значно знизилася на цей момент.

Хоча просування по щільності зберігання призвело до зменшення витрат і більш широкого використання в університетах та на підприємствах, ці раннє використання жорсткого диска все ще було дуже дорогим. Справжній прогрес не прийшов, поки все не набуло особистості.

Жорсткі диски та революція ПК

Перший жорсткий диск на 1 Гб IBM представив у 1980 році. Однак, за ціною 44 000 доларів, знайти дорогу до дому середнього споживача було не точно. Той факт, що він важив 500 фунтів, представляв ще одну досить велику проблему.

Саме Seagate, зареєстрований у 1978 році, дійсно змінив речі завдяки своєму впровадженню першого 5,25 дюймового жорсткого диска в 1980 році, ST506.

Запис Seagate встановив галузевий стандарт інтерфейсу та форм-фактора, що застосовувався в 1990-х. Вартість все ще була дорогою – 1500 доларів за лише 5 МБ місця зберігання. Це сьогодні еквівалент понад 4000 доларів. Хоча важко собі уявити, це все-таки 98-відсоткове зниження вартості RAMAC 305.

Версія 10 Мб була представлена ​​лише через кілька місяців, а версія 20 МБ – недовго після цього. Речі ставали божевільними.

Хоча багато інших виробників запускали подібні жорсткі диски на підборах свого ST506, саме Seagate став головним постачальником постачальнику зростаючої лінійки IBM “Персональний комп’ютер IBM”, яка запустила 1981 рік і звідси походить термін “ПК”. Після випуску IBM Personal Computer AT в 1984 році жорсткі диски стали стандартними для всіх ПК.

Також критично важливим для зростання жорсткого диска стала компанія під назвою Rondime, яка розробила перший 3,5-дюймовий жорсткий диск у 1983 році.

Колишній співзасновник Seagate Фініс Коннер потрапив на борт 3,5-дюймового руху в 1985 році після створення Conner Peripherals, який співпрацював з Compaq Computers. У той час як Rondime перестала ставати прибутковою через рік, Conner Peripherals досягла понад 1,3 мільярда доларів продажів до 1990 року, ставши найпопулярнішим стартапом в історії США в той час..

Потім був Prairie Tek, який випустив найперший 2,5-дюймовий жорсткий диск у 1988 році, який, як 3,5-дюймовий жорсткий диск, індустрія консолідувалася навколо. Сьогодні більшість настільних комп’ютерів використовують 3,5-дюймові жорсткі диски, а ноутбуки використовують менший розмір 2,5 дюйма.

Звичайно, було ціле коло інших компаній, що борються за лікті в приміщенні на жорсткому диску. Це стосується і Tandon, який згодом був придбаний найбільшим конкурентом Seagate, найбільшим конкурентом на сьогодні Seagate.

Результатом такої позитивної позиції стали швидші інновації та зниження цін для споживачів. Гігабайт сховища в 1960 році коштував би близько 10 000 000 доларів. У 1980 році ці витрати були знижені приблизно до 200 000 доларів, а до 1990 року вона знизилася до приблизно 8 000 доларів за гігабайт.

За стандартами більшості людей, це все-таки великі гроші. Однак тенденція до падіння цін продовжилася, і до 2005 року вартість за гігабайт впала до 1 долара, дешевшого за чашку кави.

Backblaze, хмарна компанія, що стоїть за нашим вибором найкращого онлайн резервного копіювання для домашнього обслуговування, зафіксувала вартість за гігабайт накопичувача накопичувача в останні роки. Починаючи з 2009 року ціна постійно знижувалася з 0,12 долара США до трохи більше 0,03 долара через вісім років, із незначним стрибком у дорозі в 2011 році через повені в Таїланді.

Розміри жорсткого диска сьогодні

Поряд із значним зниженням вартості за гігабайт, потужність жорсткого диска вибухнула з 20-ти МБ днів середини 1980-х років на сцені ПК.

Як Seagate, так і Western Digital виробляють жорсткі диски від 12 ТБ, які продаються на Amazon від 400 до 500 доларів. Однак це працює на рівні 0,04 дол. США за гігабайт, тож ви заплатите грошей більше, ніж за сховище, якщо хочете більш доступний 4 ТБ жорсткий диск за 100 доларів.

Виробник: Модель: Ємність: Вартість: Вартість за ГБ:
SeagateБарракуда2 ТББлизько 60 доларів$ 0,030
SeagateБарракуда4 ТББлизько 100 доларів$ 0,025
SeagateБарракуда6 ТББлизько 170 доларів$ 0,028
SeagateБарракуда8 ТББлизько 200 доларів$ 0,025
SeagateБарракуда12 ТББлизько 450 доларів$ 0,038
Western DigitalМИ Блакитні2 ТББлизько 60 доларів$ 0,030
Western DigitalМИ Блакитні4 ТББлизько 100 доларів$ 0,025
Western DigitalМИ Блакитні6 ТББлизько 180 доларів$ 0,030
Western DigitalМИ Блакитні12 ТББлизько 500 доларів0,042 дол

Зрозуміло, це витрати на 3,5-дюймові жорсткі диски. Якщо ви використовуєте ноутбук і гойдаєте жорсткий диск, це, мабуть, 2,5-дюймовий, а не 3,5-дюймовий, які коштують трохи дорожче. Однак сьогодні багато виробників ноутбуків використовують SSD замість жорстких дисків.  

Народження твердотільного накопичувача (SSD)

У той час як жорсткі диски використовують спінінг для зберігання даних та механічну руку для читання та запису, SSD використовують флеш-пам’ять. Флеш-пам’ять означає, що дані зберігаються в мікросхемах, а не на блюдах.

Однією з переваг такого підходу є те, що рухомі частини жорстких дисків більш чутливі до злому. Щорічні збої на SSD мають щорічно менше кількох десятих відсотків, тоді як показник жорстких дисків оцінюється в межах від чотирьох до шести відсотків. 

Більша перевага, однак, полягає в тому, що, оскільки їм не потрібно крутитися і не покладатися на механічну зброю, яка рухається занадто сюди, SSD-диски набагато швидше, ніж жорсткі диски. SSD мають час доступу близько 0,1 мс і можуть виконувати 6000 операцій вводу-виводу в секунду. Для порівняння, жорсткі диски мають час доступу до 8 мс і можуть виконувати лише близько 400 операцій вводу-виводу в секунду.   

Недоліком використання SSD, а не жорстких дисків є вартість. Перший твердотільний накопичувач, винайдений у 1991 році SanDisk, мав потужність 20 Мб і коштував близько 1000 доларів. Як і у випадку з жорсткими дисками, з цього часу ємність SSD зросла як на стрибках, так і вартість за гігабайт різко впала..

Однак SSD на 250 Гб, як у популярного Samsung 850 Evo, все-таки коштує близько 100 доларів. За ту ж ціну ви можете отримати жорсткий диск 4 Тб. Тим часом Samsung Evo Evo коштує близько 350 доларів. Ось чому, якщо ви придбаєте ультратонкий ноутбук, який, як правило, використовує SSD, оскільки вони також тонші та легші, ніж жорсткі диски, ви, ймовірно, будете дивитись на потужність накопичувача від 128 до 500 ГБ..  

Все, що було сказано, найбільший на даний момент жорсткий диск – це не жорсткий диск, це SSD. Це на момент написання цього запису – це нещодавно оголошений 100TB ExaDrive DC100, зроблений Nimbus Data. На жаль, це, ймовірно, буде коштувати в межах десятків тисяч доларів. Наразі жорсткі диски низької ємності – це те, що більшість споживачів зможуть собі дозволити.

SSD з низькою ємністю та хмарне зберігання

На щастя, порівняно мізерна ємність пам’яті SSD не повинна бути великою справою завдяки одній з наших улюблених тем на Cloudwards.net, хмарному сховищі.

Популяризований такими великими іменами, як Dropbox, Google Drive та OneDrive, хмарне зберігання дозволяє зберігати свої файли у віддаленому центрі обробки даних, а не на комп’ютері. Поки у вас є з’єднання з Інтернетом, ви можете отримати доступ до них там.

Якщо вам потрібна допомога у пошуку потрібного хмарного сховища для ваших потреб, наш найкращий посібник із зберігання хмар повинен зробити цю справу. Якщо ви шукаєте багато місця для зберігання дешево, ми також оглядаємо найкращі пропозиції у хмарному сховищі.

Наші особисті фаворити включають в себе менші, але більш безпечні варіанти в Sync.com та pCloud, які надають 2 ТБ пам’яті приблизно за 8 доларів на місяць. Прочитайте нашу статтю, щоб дізнатися, хто з цих послуг може найкращим чином доповнити ваш жорсткий диск.

Резервне копіювання вашого жорсткого диска

Давайте трохи повернемось до тих щорічних показників відмов, про які ми згадували, оскільки чотири-шість відсотків відмов для жорстких дисків повинні комусь зробити паузу. Незалежно від того, ви власник SMB або просто домашній споживач, ваш диск, швидше за все, наповнений файлами, які ви краще не втратите. Фінансові записи, академічні папери, сімейні фотографії: все може втратитись за мить, якщо ваш жорсткий диск вийде з ладу.  

Навіть із SSD-накопичувачами відмова – це варіант. Крім того, накопичувачі комп’ютера та смартфонів можуть бути пошкоджені в іншому випадку, наприклад, через пошкодження тепла чи води, або втратити або вкрасти.

Ось чому, настільки просунуті, як сьогодні можуть бути жорсткі диски, настільки ж важливо, як і раніше, створювати резервні копії. Для цього є два варіанти: локальне резервне копіювання та онлайн-резервне копіювання.

Місцеві параметри резервного копіювання, такі як пристрої для зберігання даних (NAS), що підключені до мережі, порівняно недорогі в наші дні, завдяки зниженню цін на жорсткому диску. Однак онлайн-резервне копіювання забезпечує більшу надійність, оскільки постачальники, як правило, зберігають кілька копій ваших файлів на різних серверах, які самі укриваються у загартованих центрах обробки даних.

Для зручності користування та розміщення цих майбутніх SSD 12TB, ми рекомендуємо Backblaze як онлайн-резервне рішення для домашнього використання. Це тому, що він дає вам необмежену кількість резервного простору всього за 5 доларів на місяць. Читайте про деякі інші функції, які нам подобаються, такі як приватне шифрування та багатопотокове резервне копіювання, у нашому повному огляді Backblaze.

Для бізнес-користувачів CloudBerry Backup вважається одним із наших бажаних виборів. Ми говоримо про причину, чому в нашому огляді CloudBerry резервного копіювання, але кілька основних моментів включають гібридну резервну копію, копіювання файлів на рівні блоку та резервну копію на основі зображень..

Хоча CloudBerry не має власної хмари, ви можете з’єднати програмне забезпечення з понад 50 різними хмарними службами, включаючи популярні параметри IaaS, такі як Amazon S3, Azure, Google Cloud та Backblaze B2. Як і у хмарному сховищі, ми склали довідник покупця щодо найкращих постачальників резервних копій в Інтернеті, якщо ви хочете прочитати деякі інші параметри.  

Програмне забезпечення для відновлення жорсткого диска

Хоча резервне копіювання жорсткого диска – це розумна ідея, ми ризикуємо здогадатися, що більшість людей не мудрують, поки вони фактично не пережили втрату даних. Або, принаймні, так було з деякими з нас тут, на Cloudwards.net.

Якщо збій жорсткого диска або файл буде випадково видалений без створення резервного плану, хороша новина полягає в тому, що все може не бути втрачено. Ви можете спробувати свою удачу за допомогою одного з декількох доступних варіантів програмного забезпечення для відновлення даних. Ці інструменти працюють за допомогою сканування розділів вашого жорсткого диска для відновлення документів, зображень, аудіо, відео та інших файлів.

Ви можете дізнатися про наш улюблений інструмент відновлення після аварій, прочитавши наш огляд відновлення даних Stellar Phoenix. Перегляньте наш найкращий посібник із програмного забезпечення для відновлення даних, щоб дізнатися, як порівняти Stellar Phoenix з іншими варіантами.

Майбутнє жорсткого диска

Незважаючи на те, що на сьогодні жорсткі диски можуть стати модним для зберігання особистих даних, жорсткі диски все ще привертають багато уваги з боку інноваційних виробників. Наприклад, компанія під назвою Hoya експериментує зі скляними пластинами для заміни традиційно використовуваної алюмінієвої підкладки.

Завдяки можливості виготовити пластини, що мають половину товщини, і, таким чином, помістити більше пластин всередину жорсткого диска, очікується, що розвиток технології Hoya покращить накопичувач жорсткого диска до 20 ТБ. Такі розробки є критичними не лише тому, що світ продовжує виробляти експоненціально більше даних, а й тому, що флеш-пам’яті не вистачає.

Проблема на ринку флеш-пам’яті полягає в тому, що лабораторії виготовлення коштують мільярди доларів і кілька років для їх створення. Вони не можуть йти в ногу з попитом на SSD, завдяки в основному зростанню індустрії смартфонів. Таким чином, жорсткі диски ще деякий час не збираються нікуди.

Фінальні думки

Те, що жорсткий диск кардинально змінив світ, не викликає сумнівів. Від масштабних мейнфреймів 1950-х років до сьогоднішніх портативних пристроїв історія жорсткого диска бачила прогрес зберігання даних від простих мегабайт, котрі коштують тисячі доларів до гігабайт за копійки.

Результатом стало те, що людство змогло зібрати астрономічний обсяг даних, виробляючи приблизно 2,5 чотирилітрі байта на день. Дивно, але приблизно 99 відсотків цих даних було отримано за останні кілька років.

До 2025 року дослідження, спонсоровані Seagate, прогнозують, що світ вироблятиме близько 163 зеттабайт на рік. Один зеттабайт, для тих, хто не знає, дорівнює трильйона гігабайт. І подумати, причина, по якій IBM спочатку затримувалась 5 Мб даних у своєму RAMOC 350, полягала в тому, що його інженери не могли уявити, що комусь потрібно більше.

Ми сподіваємося, що вам сподобалося це трохи історії жорсткого диска. Поділіться своїми думками щодо зберігання даних у коментарях нижче, і не забудьте перевірити наш інструмент порівняння хмар, якщо вам потрібна допомога в пошуку резервного копіювання в Інтернеті чи служби хмарного зберігання даних.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map