Чи варто використовувати MEGA для резервного копіювання?

Ми чуємо це дуже часто протягом останніх кількох тижнів з моменту запуску нової служби хмарного зберігання MEGA. Люди запитують нас, чи варто використовувати MEGA як резервне рішення для своїх комп’ютерних файлів.


Зрештою, MEGA претендує на найбезпечнішу доступну службу зберігання хмар, чи не так? Зрозуміло, що поодинці це не кваліфікується як онлайн-сервіс резервного копіювання. Давайте розглянемо деякі проблеми, які виникатимуть із використанням MEGA як резервного рішення. 

Хмарне зберігання VS Інтернет резервного копіювання

Перш за все, ви повинні усвідомити, що хмарне зберігання – це не резервне копіювання в Інтернеті. Хоча онлайн-резервне копіювання, як правило, відображає файли, наявні на вашому комп’ютері, сервісу хмарного зберігання не потрібна локальна копія, щоб залишатися “в хмарі”. Звичайно, це пов’язано і з недоліком: якщо ви зміните файл, ці зміни не будуть оновлені в хмарі.

Онлайн-сервіс резервного копіювання “сканує” вашу систему на предмет змін (так як вона намагається відобразити все, що саме є) для завантаження. Багато хмарних сервісів зберігання працюють таким чином, що ви можете вибрати окремі файли, які ви хочете завантажити. Резервне копіювання в Інтернеті більше підходить для папок або цілих жорстких дисків, які потрібно створити резервну копію в хмарі.

Отже, MEGA – це скоріше хмарний сервіс зберігання даних. Це не онлайн-сервіс резервного копіювання. Ви можете вибрати окремі файли зі свого комп’ютера, але не очікуйте, що ці файли будуть синхронізовані під час їх зміни. Ви можете прочитати нашу статтю, де ми детально розберемося про різницю між резервними копіями в Інтернеті та хмарним сховищем.

Ви не можете планувати завантаження файлів

Зазвичай, коли ви підписуєтесь на спеціалізовану службу резервного копіювання в Інтернеті, ви можете планувати резервні копії за вашим бажанням. Ви можете створювати резервні копії щотижня або щодня або навіть звужувати резервне копіювання файлів і папок щогодини.

MEGA не надасть вам такого варіанту. Якщо ви хочете, щоб зміни у файлі були відображені, вам доведеться знову завантажити файл уручну. Поки немає автоматизованого рішення. Звичайно, можуть з’явитися деякі інструменти, які дозволять виконати це завдання за вас, але поки що краще скористатися онлайн-сервісом резервного копіювання для цієї мети.

MEGA не перевірена достатньо

Ця послуга існує лише близько пари тижнів. Самі власники називають послугу бета-версією, тому її не слід використовувати у виробничих умовах. Все може піти не так, і ви не хочете експериментувати з найважливішими файлами.

Ви можете бути впевнені, що розробники працювали несамовито над тим, щоб зробити цю послугу кращим рішенням, ніж інші сервіси хмарного зберігання, такі як Dropbox.

Тестатон
Тестатонові тестери на роботі

Але і їм знадобиться час. Навіть якщо ви не використовуєте MEGA як резервне рішення, є навіть певний ризик використовувати його як хмарну службу зберігання даних. Ви можете використовувати його для експерименту та тестування, але навряд чи з файлами, від яких залежать.

Питання безпеки

Незважаючи на те, що на перший погляд мегаполіс виявляється більш захищеним, ніж інші хмарні служби зберігання, їх алгоритми безпеки недостатньо перевірені спільнотою, на яку можна покластися повністю. Подальше тестування потрібно зробити, перш ніж дійсно можна довіряти своїй службі.

Ретельна робота завжди потрібна, якщо мова йде про ваші приватні файли. Навіть деякі сервіси резервного копіювання в Інтернеті не надають достатньої кількості функцій захисту. Але ви хочете переконатися, що ваші дані залишаються приватними.

Продуктивність & Надійність

Швидкість завантаження була жахливою для MEGA при першому запуску сервісу. Звичайно, вони зазнали величезного пориву, коли вперше запустили свою службу.

Мега-огляд
Мега обмежена швидкість

Тепер швидкість завантаження та завантаження значно покращилася, тому завантаження файлів у хмару насправді цікаве. Однак сервіс просто занадто молодий, щоб прогнозувати будь-яку довгострокову надійність, а тому слід уникати важливих файлів.

Тест, Тест & Тест

Ми наполегливо рекомендуємо протестувати послугу, оскільки це покращить її, і в кінцевому підсумку це може стати хорошим рішенням для зберігання хмар з неймовірними 50 ГБ безкоштовного сховища.

Мега проти Dropbox
Мега тест на швидкість

Однак, як ми вже вказували в цій статті, не використовуйте MEGA в жодному виробничому середовищі. Ми її багато перевірили, і вона працювала досить бездоганно, проте це не означає, що ви не зіткнетеся з проблемами.

MEGA Альтернативи

Є багато альтернатив, коли мова йде про MEGA. Існує велика кількість хмарних сервісів зберігання, які пропонують ті самі функції.

Можливо, ви не знайдете сервіс, який надасть вам 50 Гб безкоштовного сховища, але це може бути не потрібно для ваших потреб. Якщо ви шукаєте хмарну службу зберігання даних, яка також створює резервне копіювання, ми наполегливо рекомендуємо вам ознайомитись із SugarSync або SpiderOak.

Це послуги, які досить сильно зарекомендували себе на ринку і мають високий рівень безпеки. Хоча вони дорожчі, ніж MEGA, вони пропонують настільних клієнтів, щоб ви могли синхронізувати свої файли на кількох машинах. Якщо це те, що ви шукаєте.

Ви можете ознайомитись з нашою діаграмою порівняння, яка дасть вам хороший огляд того, на що здатний кожен провайдер.

Нижня лінія

Нам подобаються зусилля, які докладає MEGA: використання цього дійсно легкий вітер, і він обіцяє бути одним з найбільш безпечних хмарних служб зберігання даних. Однак, остаточно для прийняття остаточного рішення, але ми не можемо рекомендувати його на даний момент як онлайн-сервіс резервного копіювання.

Справедливості: не призначено для резервного сервісу. Швидше, ви повинні розглядати це як ваш жорсткий диск у хмарі, який додає додаткового простору вашому комп’ютеру.

Але так само, як і зовнішній жорсткий диск, може відбуватися гикавка. Тому ви завжди повинні зберігати резервні копії на декількох дисках або з кількома службами. Якщо потрібно, ви можете використовувати мега як вторинне резервне рішення, але варто подумати двічі, чи бажаєте ви використовувати його для конфіденційних даних.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me