Toshiba Canvio Temelleri İncelemesi – Güncellendi 2020

Toshiba Canvio Temelleri İncelemesi

Toshiba Canvio Basics serisi, iş parçalarından biridir. Biraz yavaşlar ve toplu transferler için kullanılamazlar, ancak sonsuza kadar yapışırlar ve oldukça ucuzdurlar. Ayrıntılar için Toshiba Canvio Basics incelememize göz atın..


toshiba-CANVIO-temelleri özelliklitoshiba-CANVIO-temelleri-2toshiba-CANVIO-temelleri-1

Önceki

Sonraki

Toshiba Canvio Temelleri
Editör Puanı: 1 TB49,99 ABD doları2 TB59,99 ABD doları4 TB96,99 ABD doları$ 49.99Amazon’da satın al$ 53.94(64 Değerlendirme) Satın Al Walmart57,99 $ 53.994,00 ABD doları (% 7)(3 Yorumlar) Best Buy’da satın al$ 59.99Amazon’da satın al$ 64,99 $ 59.995,00 ABD doları (% 8) (12 Yorumlar) Walmart’ta satın al67,99 TL 63.994,00 ABD doları (% 6)(5 Yorumlar) Best Buy’dan satın alın$ 96,99Amazon’da satın al$ 104.99(2 Yorumlar) Best Buy’da satın al

Toshiba bir süredir, özellikle dahili masaüstü alanında sabit diskler üretiyor. Bu sürücüler de Backblaze’in Q1 2019 sabit sürücü arıza testine göre iyi performans gösteriyor. Test edilen üç Toshiba diskinden ikisi bir yıl boyunca kaldı ve biri sadece küçük bir arıza oranına sahipti.

Umarım, bu performans harici sürücülere taşınır. Bu Toshiba Canvio Basics incelemesinde, Toshiba’nın serisindeki en temel harici sürücüye bakacağız. Otomatik yedekleme ve şifre koruması gibi fantezi ekstralar dahil olmasa da, Canvio Basics sürücüsü ucuza çok fazla depolama alanı elde etmenin kolay bir yoludur.

Yine de, dönen bir disk ve USB 3.0 arabiriminin bazı sorunları gösteriliyor, bu da Canvio Basics sürücüsünün toplu yedekleme veya hızlı aktarım hızları için ideal olmadığı anlamına geliyor. Bunun sizin için en iyi harici sabit sürücülerden biri olup olmadığını veya geride bırakılması gerekip gerekmediğini görmek için okumaya devam edin.

Güçlü & Zayıf Yönler

Toshiba Canvio Basics için alternatifler

Özellikleri

Toshiba Canvio Basics diskleri taşınabilir harici sabit disklerdir ve adından da anlaşılacağı gibi temeldir. Bir sürü yardımcı program veya ekstra özelliklerle birlikte gelmek yerine, tamamen siyah örtü yalnızca bir sürücü etkinlik LED’i ve USB mikro B tipi bağlantı içerir. Sürücüler veri depolamak ve yanınızda götürmek içindir, ancak başka bir şey değil.

toshiba-CANVIO-temelleri-1

Bunun bile birkaç sorunu var. 5.400 devir / dakika dönen diske sahip Toshiba Canvio Basics 1 TB sürücüsünü test ettik. Plastik örtü onu birkaç düşmeden koruyabilmesine rağmen, bunun ötesinde herhangi bir şey sürücüyü işe yaramaz hale getirecektir. Canvio Basics diski hareket halindeyken tasarlanmıştır, ancak dikkatli bir şekilde kullandığınızdan emin olun.

Sürücü, Windows ve macOS’u destekler, ancak yalnızca kutunun dışındadır. Sürücü bu şekilde biçimlendirilmiştir, bu yüzden macOS ile kullanmak sürücüyü yeniden biçimlendirmenizi gerektirir, bu da ne yazık ki Toshiba size nasıl yapılacağını söylemez.

Toshiba Canvio Temelleri Kurulumu

Canvio Basics diskler, plastik uçlar veya ucuz kabarcık sargı kullanmak yerine, dönen sabit sürücülerin gönderildiği geleneksel, sağlam kabarcık paketinde paketlenir. Western Digital Elements, dayanıksız plastik örtülerle gönderilir (Western Digital Elements incelememizi okuyun).

Elements diskleri en iyi karşılaştırma noktasıdır çünkü esasen Canvio Basics diskleriyle aynı görünürler. Toshiba disklerin düz bir üstü vardır, ancak Western Digital sürücüler kavislidir, ancak çoğunlukla aynıdırlar. Aynı şekilde, kutuda A tipi bir kabloya USB mikro tip B alırsınız.

Ancak, bir fark var ve bu, sürücünün altında ayak eksikliği. Bu ayaklar pek yardımcı olmuyor, ancak yokluğu taşınabilir, dönen sabit sürücülerin zaten kırılgan ömrünü kısaltıyor. Her şeye dayanabilecek taşınabilir bir sürücü arıyorsanız, LaCie Rugged Mini incelememizi okuyun.

Sürücüyü bir Windows 10 dizüstü bilgisayara taktığımızda, üstteki mavi etkinlik LED’inde gösterildiği gibi hemen tespit edildi. Sürücü otomatik olarak adlandırıldı ve bir sürücü harfi atandı. Aşağıdaki “garanti ve destek” bölümünde öğrenebileceğiniz bir yıllık sınırlı garantinin ayrıntılarını veren bir .pdf dosyasının dışında, sürücü boştu.

Toshiba Yedekleme ve Güvenlik Araçları

Ne yazık ki Toshiba, Canvio Basics diskleriyle yedekleme veya güvenlik yardımcı programları içermez. Toshiba’nın web sitesinde de araç yok, bu nedenle bilgisayarınızı yedeklemek için bir sürücü satın almak istiyorsanız, başka bir stratejiyle devam etmeniz gerekir.

Bir Canvio Basics diski yine de bu sürecin bir parçası olabilir – aslında, 3-2-1 yedekleme kuralı kılavuzumuzda okuyabileceğiniz gibi, olması gerekir – ancak otomatik olarak gerçekleşmez. Bunun yerine, Backblaze incelememizde okuyabileceğiniz gibi, en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetlerinden biri olan Backblaze gibi bir çevrimiçi yedekleme sağlayıcısına yatırım yapmalısınız..

Güvenlik gelince, etrafta güvenli bir antivirüsünüz varsa. Şifre koruması veya şifreleme olmadan, Canvio Basics diskleri her şey kadar savunmasızdır. Güvenli değilseniz, Bitdefender incelememizi okuyun.

Toshiba Canvio Temelleri Özelliklerine Genel Bakış

4999 TL’den başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Kapasite
1 TB, 2 TB, 4 TB

Yedekleme yardımcı programı

Arayüz
USB 3.0

platform

pencereler

Mac os işletim sistemi

Android

Verim

Sürüş Hızı
5400

Sabit Disk Tipi
döndürme

Destek

Garanti süresi
12 ay

Kurtarma Hizmetleri

Hız Tablosu

Fiyat

Taşınabilir, temel sabit diskler için Toshiba, Canvio Basics ile sürpriz yapmıyor. 1TB, 2TB, 3TB veya 4TB kapasiteleri arasında seçim yapabilirsiniz, aralık başına gittikçe gigabayt başına fiyat daha ucuz olur. Tek istisna, 2 TB seçeneğinden daha pahalı ve nadiren çevrimiçi olarak sunulan 3 TB sürücüdür..

Toshiba Canvio Temelleri
Editör Puanı: 1 TB49,99 ABD doları2 TB59,99 ABD doları4 TB96,99 ABD doları$ 49.99Amazon’da satın al$ 53.94(64 Değerlendirme) Satın Al Walmart57,99 $ 53.994,00 ABD doları (% 7)(3 Yorumlar) Best Buy’da satın al$ 59.99Amazon’da satın al$ 64,99 $ 59.995,00 ABD doları (% 8) (12 Yorumlar) Walmart’ta satın al67,99 TL 63.994,00 ABD doları (% 6)(5 Yorumlar) Best Buy’dan satın alın$ 96,99Amazon’da satın al$ 104.99(2 Yorumlar) Best Buy’da satın al

Yine de Amazon’da ve bir dizi diğer çevrimiçi perakendeciden satın alabilirsiniz, ancak fiyat genel olarak yüksektir. Ayrıca, ürün resmi aralığın geri kalanından farklıdır ve Toshiba’nın sitesine bakarak, 3 TB kapasitenin artık üretilmediği açıktır. Yine de, çevrimiçi olarak kullanılabilir, bu yüzden gerçekten 4 TB’ın üzerinde 3 TB’a ihtiyacınız varsa, satın alabilirsiniz.

3 TB modelini göz ardı ederek fiyat tercih ettiğimizden daha yüksek. Seagate Portable disk serisi, kart genelinde daha ucuzdur ve en yüksek indirim, daha yüksek kapasitelerden gelir (Seagate Portable incelememizi okuyun). Ayrıca, Seagate Backup Plus Taşınabilir disklerini neredeyse aynı fiyata satın alabilirsiniz (Seagate Backup Plus Taşınabilir incelememizi okuyun).

Backup Plus Taşınabilir disk, Canvio Basics diskini haklı çıkarmayı zorlaştırır, çünkü birlikte verilen yedekleme yardımcı programı dışında aynı kapasiteyi aynı fiyata elde edersiniz. Canvio Basics diskleri, örneğin Samsung T5’e (Samsung T5 incelememizi okuyun) kıyasla çok fazla olsa da, USB 3.0 üzerinden veri aktaran sadece 5.400 rpm dönen sürücülerdir..  

Bu seviyede çoğu sürücünün olduğu gibi, 1 TB-2 TB aralığına bağlı kalmanızı öneririz, çünkü kapasitede artış azalan geri dönüşler gösterecektir. Örneğin, 4 TB disk çok daha kalındır ve sonuç olarak daha yavaştır. Disk ne kadar büyük olursa, veri bulmak o kadar uzun sürer ve Canvio Basics ürün yelpazesi bununla ilgili değildir

Daha yüksek kapasiteli diskler, daha önce belirtildiği gibi Canvio Basics diski için en uygun olmayan yerel yedeklemeye daha fazla borç verir. Aradığınız şey buysa, Western Digital My Book incelememizi okuyun.

hız & Verim

Harici sabit sürücü performansını test etmek basit bir iştir. İkisi hızı test eden ve ikisi hata olup olmadığını kontrol eden dört araç kullanıyoruz. Kullandığımız araçlar üçüncü taraflardır, bu nedenle Seagate veya Western Digital’den hız testi araçlarıyla gelebilecek potansiyel olarak taraflı sonuçlar almıyoruz.

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2,3 GB Aktarım
Toshiba Canvio Temelleri
147,3 MB / sn 154,1 MB / s 0.509 MB / s 4.731 MB / s 16.61 saniye.

CrystalDiskMark ile başladık. 4GB’lık bir test dosyası kullandık ve sıralı okuma ve yazma hızlarının yanı sıra rastgele okuma ve yazma hızlarını ölçen beş test dizisi yürüttük. Sıralı hızlar mükemmeldi, önemli bir farkla Western Digital Elements’tan daha hızlıydı, ancak rastgele hız acı çekti.

toshiba-CANVIO-temelleri-crystaldiskmark

Ayrıca fotoğraf, video ve belgelerle dolu 2,3 ​​GB’lık bir klasörü sürücüye kopyalayarak ve kopyalamanın ne kadar sürdüğünü ölçerek bir test yaptık. Test ettiğimiz Canvio Basics diski, aktarım boyunca saniyede 140 megabayt civarında havada kaldı ve bu sadece 16.61 saniye sürdü ve bu da etkileyici.

Devam ederken CrystalDiskInfo üzerindeki diski kontrol edip hataları tespit edip etmediğini kontrol ettik. CrystalDiskInfo’nun çok derin bir bakış atmadığı göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı olmamalı. Bununla birlikte, bir sonraki testimiz sırasında diskteki CrystalDiskInfo’daki ortalama sıcaklıktan daha yüksek bir sıcaklık fark ettik..

toshiba-CANVIO-temelleri-CrystalDiskInfo

Windows 10’daki “chkdsk” testimizin tamamlanması yaklaşık iki saat sürdü, ancak neyse ki hiçbir hata bulamadı. CrystalDiskInfo’nun aksine, bu test sürücüye derin bir dalış yaparak kötü kümeler ve sektörler için tarama yapar. Neyse ki, Canvio Basics temiz çıktı.

Testimiz sırasında, sürücünün kullanılmadığında kendini kapatacağını fark ettik, bu da sürücünün ömrünü uzatmak için harika, ama aynı zamanda diskin boşta kaldıktan sonra uyanması bir dakika sürüyor. Önemli bir fark değil, ama belirtmeye değer.

Garanti & Destek

Toshiba, Canvio Basics sürücünüzle birlikte bir yıllık sınırlı garanti içerir ve Western Digital’in Elements sürücülerle içerdiği sürenin yarısı kadar olsa da Toshiba, garantinin dahil olduğunu açıkça belirtir. Belirtildiği gibi, sürücüyü taktığınızda sürücüdeki tek dosya garantiyi detaylandıran bir .pdf dosyasıdır..

toshiba-CANVIO-temelleri-2

Sınırlı bir garanti olduğu için, içinde birçok koşul bulunmaktadır. Kısacası, Toshiba sürücünüzün arızalanmasına neden olan herhangi bir yanlış kullanımı haklı çıkarabilirse, garanti talebiniz yerine getirilmez. Ayrıca, birlikte verilen USB kablosu gibi eksik öğeler garanti kapsamında değiştirilmez.

Ancak bunun dışında hiçbir destek yok. Sürücümüzün destek sayfasını bulmak yeterince zordu – seri numarasına göre arama yapmanız gerekiyor – ancak sayfa daha da hayal kırıklığı yarattı. Hızlı başlangıç ​​kılavuzunu destek sayfasından indirebilirsiniz, ancak size yardımcı olacak sürücü, yazılım veya bilgi bankası girişi yoktur..

Bu özellikle ilgilidir çünkü macOS kullanıcılarının diski makinelerinde kullanmak için yeniden biçimlendirmeleri gerekir ve bu hızlı başlangıç ​​kılavuzunda yer almaz. Arayabileceğiniz bir destek telefon numarası var, ancak bu kurulum kılavuzunda ele alınması gereken bir şey için çok fazla iş.

Karar

Canvio Basics diskleri, sırt çantanıza atabileceğiniz harici sabit disklerden başka bir şey değildir – ya da daha doğrusu hafifçe ayarlanabilir. Ultra hızlı aktarımlar veya sağlam bir dış mekan arıyorsanız, başka bir seçenekle gitmek en iyisidir, ancak dizüstü bilgisayar depolama alanınızı genişletmek veya hareket halindeyken film çekmek için ucuz bir seçenek arıyorsanız, Canvio Basics sürücüsü yeterlidir.

Yine de, diğer harici sabit disk incelemelerimizi okumanızı tavsiye ederiz. Toshiba, işi Canvio Basics diskleriyle yapar, ancak Western Digital veya Seagate ile paranız için daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Canvio Basics hakkında ne düşünüyorsun? Ayrıca Seagate Backup Plus Portable’ın daha iyi bir anlaşma olduğunu düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map