Seagate Taşınabilir İnceleme – Güncellendi 2020

Seagate Taşınabilir İnceleme

Seagate bazı hoş kaydırılmış harici HD’ler yapar ve Taşınabilir bir istisna değildir. Çok düşük bir fiyata bol miktarda depolama alanı sunar, ancak yavaş aktarım hızları başka bir yere bakmanızı sağlayabilir. Tüm ayrıntılar için tam Seagate Portable incelememize göz atın.


seagate-taşınabilir özelliklimartı taşınabilir-2martı taşınabilir-1

Önceki

Sonraki

Seagate Portable
Editör Puanı: 1 TB44,99 ABD doları2 TB55,99 ABD doları4 TB91,99 ABD doları8 TB141,99 ABD doları$ 44.99Amazon’da satın al99,99 $ 55.9944.00 $ (44%) Yorumları Gör Amazon’da satın al119,99 TL 91.9928.00 $ (23%) Yorumları Göster Amazon’da satın al$ 256,53(333 Yorum) Satın Al Walmart$ 141,99Amazon’da satın al

Seagate depolama konusunda bir uzmandır. Seagate, tüketici masaüstlerindeki 3,5 inçlik sabit disklerden M.2 katı hal sürücülerine ve oyun konsolları için üretilen harici sabit disklere kadar her şeyi yaptı. Bununla birlikte, bu Seagate Portable incelemesinde dizilimdeki en temel tekliflerden birine bakacağız.

Bir Seagate Portable diski, basitlikle ilgilidir ve ucuz bir fiyata büyük miktarda depolama alanı sunar. Yine de Seagate, en iyi harici sabit diskler kılavuzumuza layık ekstra yardımcı programlarla bunun ötesine geçer. Yine de, düşük hız sizi başka bir seçeneğe doğru itebilir.

Güçlü & Zayıf Yönler

Seagate Portable için alternatifler

Özellikleri

Seagate Portable diskleri basitliktir. Boş, siyah kutu sadece sağ alt köşede küçük bir Seagate logosu ve üstte uzun, ince etkinlik LED’i ile süslenmiştir. Aksi takdirde, diğer harici sürücülerin lastik ayaklarını veya pedlerini atlamak bile sürücüyü bulunduğu yüzeyden ayırmak zorunda kalmaz.

Seagate Taşınabilir Sabit Disk Kurulumu

Seagate Portable diskimiz, plastik bir örtü, sürücü ve USB mikro tip B – USB tip A kablo ile dolu boş bir karton kutuda geldi. Toshiba’nın Canvio Basics ürününün sağlam bir şekilde sarılmasını tercih etsek de, plastik örtü sürücüyü yeterince koruyor gibi görünüyordu (Toshiba Canvio Basics incelememizi okuyun).

martı taşınabilir-1

Windows 10’da, sürücü hemen “Seagate Portable Drive” olarak tanındı ve hatta görünümüyle eşleşen bir simge atandı. Toshiba Canvio Basics ve Western Digital Elements gibi gördüğümüz diğer temel disklerin aksine, Seagate önceden yüklenmiş birkaç güzellik içeriyordu (Western Digital Elements incelememizi okuyun).

Garanti bilgileri hakkında bir .pdf dahil olmak üzere birçok öğe vardır, ancak dikkat etmeniz gereken tek şey “buradan başlayın” uygulamasıdır. Neyse ki, Windows ve macOS için önceden yüklenmiş bir uygulama var, ancak farklı bir işletim sistemi kullanıyorsanız soğukta kaldınız.

Bununla birlikte, uygulama sadece ürün kayıt sayfasına bir bağlantıdır. Sürücünüzü kaydettirmeniz önemlidir, özellikle de başarısız olmasıyla ilgileniyorsanız, ancak uygulamayı başlattığımızda daha fazlasını umuyorduk. Yine de, sürücünüzü kaydetmek için bir seri numarası aramak zorunda olmamanız harika.

Seagate Kurtarma Planı

Sürücünüzü kaydettirdikten sonra, Kurtarma Planı satın almanıza ve disk için genişletilmiş kullanım kılavuzunu görüntülemenize olanak tanıyan bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Rescue Plan, Seagate’in arıza, bulaşma veya yazılım sorunları durumunda diskinizi geri yükleyen veya değiştiren veri kurtarma hizmetidir. İki yıllık koruma sadece 10 $ ve üç yıl sadece 15 $.

seagate-taşınabilir kurtarma plan

Ayrıca, dosyaları sürücüden kopyalama, taşıma ve kaldırma işlemlerinde size yol gösterecek bir başlangıç ​​kılavuzu da vardır. Seagate, görmek güzel bir Taşınabilir disk satın aldıktan sonra sizi asılı bırakmaz. Örneğin Toshiba, macOS için bir kurulum kılavuzu bile içermez.

Seagate Araçları

Seagate diski satın almanın avantajlarından biri, uzun bir yardımcı program listesi almanızdır. Çoğu durumda, sabit disk üreticileri tarafından sunulan yardımcı programlar, Western Digital My Book gibi üst düzey modeller için ayrılmıştır (Western Digital My Book incelememizi okuyun).

Neyse ki, burada durum böyle değil. Seagate, tüm yardımcı programlarını Taşınabilir sabit diskinizle kurmanıza ve kullanmanıza izin verir ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey vardır. Sürücünüzdeki verilerinizi yedeklemek, sürücüdeki verileri yansıtmak, sorunları teşhis etmek ve fazladan ödeme yapmak istiyorsanız, hatta kayıp verileri kurtarmak için araçlar vardır.

Bu ekstra araçlar, Seagate Portable disklerinin öne çıkmasını sağlar, çünkü Seagate’in rakiplerinin çoğu, ilgili seçenekleriyle hiçbir şey içermez. Ayrıca Seagate, fiyatı pazarın geri kalanından daha düşük tutarken ekstra işlevsellik içeriyor.

Seagate Portable Özelliklerine Genel Bakış

4499 TL’den başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Kapasite
1 TB, 2 TB, 4 TB, 8 TB

Yedekleme yardımcı programı

Arayüz
USB 3.0

platform

pencereler

Mac os işletim sistemi

Android

Verim

Sürüş Hızı
5400

Sabit Disk Tipi
döndürme

Destek

Garanti süresi
12 ay

Kurtarma Hizmetleri

Hız Tablosu

Fiyat

Ekstralar göz önüne alındığında, Seagate’in Western Digital ve Toshiba’daki seçeneklerden daha fazla ücret alması mantıklı olacaktır. Buna rağmen, bir Seagate Portable diski daha ucuzdur ve bu tüm kapasiteler için geçerlidir.

Seagate Portable
Editör Puanı: 1 TB44,99 ABD doları2 TB55,99 ABD doları4 TB91,99 ABD doları8 TB141,99 ABD doları$ 44.99Amazon’da satın al99,99 $ 55.9944.00 $ (44%) Yorumları Gör Amazon’da satın al119,99 TL 91.9928.00 $ (23%) Yorumları Göster Amazon’da satın al$ 256,53(333 Yorum) Satın Al Walmart$ 141,99Amazon’da satın al

Sürücü 1 TB, 2 TB veya 4 TB kapasitelerde mevcuttur ve garip bir şekilde 3 TB seçeneğini atlar. Daha fazla depolama alanı arıyorsanız, Seagate Backup Plus Portable, 5 TB’a kadar, ancak 4 TB Taşınabilir seçeneğiyle aynı gigabayt başına fiyatla (Seagate Backup Plus Portable incelememizi okuyun).

Gigabayt başına fiyata bakıldığında, Seagate Western Digital ve Toshiba’dan daha ucuzdur, ancak matematiği yaptıktan sonra fiyat farkları minimumdur. Canvio Basics diskleri sadece birkaç sent sapırken, karşılaştırılabilir Elements diski 1 TB ve 4 TB modelleri için 5 $ daha pahalı.

Farkı yaratan özellikler. Western Digital ve Toshiba’nın aksine Seagate, normalde daha pahalı sürücüler için ayrılmış olan tüm yedekleme araçlarını içerir. SanDisk Extreme Portable daha yüksek aktarım hızları sunsa da, Seagate’in daha etkileyici görünmesini sağlayan çok daha pahalı (SanDisk Extreme Portable incelememizi okuyun).

Pahalı olmayan 5.400 rpm diskler ile Seagate Portable diskleri başka bir seçenek gibi görünebilir. Performans, sağlamlık ve teknik özellikler açısından bu doğru olsa da, ekstralar genel paketin çekici görünmesini sağlar.

hız & Verim

Performanslarını ölçmek için sabit sürücüler üzerinde dört test gerçekleştiriyoruz. İki hız testi ve iki hata kontrol testi içerir, her kategoride bir karşılaştırma ölçütü ve temel bir test vardır.

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2,3 GB Aktarım
Seagate Portable
125,9 MB / s 125 MB / s 1.075 MB / s 1.281 MB / s 21.83 saniye.

Hız için, 4GB test dosyasıyla beş geçiş yapmak için CrystalDiskMark’ı kullanarak başladık. Testimiz sıralı ve rastgele okuma ve yazma işlemlerinden oluşur, böylece sürücünün tüm senaryolarda nasıl performans gösterdiğini görebiliriz.

Seagate, Western Digital Elements ve Toshiba Canvio Basics disklerinin altına gelen sıralı okuma ve yazma hızlarıyla hayal kırıklığına uğradı. Rastgele okumalarda daha iyi performans gösterdi, ancak yine de rastgele yazmalarla mücadele etti.

martı taşınabilir-crystaldiskmark

Bu, fotoğraf, video ve belgelerle dolu 2.3 GB’lik bir klasörü kopyaladığımız uygulamalı hız testimize yansıdı. Test ettiğimiz Seagate Portable 1 TB disk, sadece 21.83 saniyede rakiplerinden daha yavaş saatlerde değil, aynı zamanda test boyunca tutarlı bir aktarım hızı sağlamak için de mücadele etti.

Tüm testlerimizde, sürücünün sağlığını, sıcaklığını ve hata oranını izlemek için CrystalDiskInfo’yu çalıştırıyoruz. Çoğu durumda, oryantal olandan hiçbir şey yoktur ve şükür ki, bu doğrudur. Seagate Portable, baskı altında serin kaldı ve boyunca “iyi” bir sağlık durumunu korudu.

martı taşınabilir-CrystalDiskInfo

Hata kontrolünün yüzeyini çizmekten memnun kalmadık, Windows’taki “chkdsk” yardımcı programını çalıştırdık, sürücüyü kötü sektörleri ve kümeleri kontrol eden “/ r” komutuyla taradık. İki buçuk saat süren uzun süreç temiz bir rekorla sonuçlandı ve test ettiğimiz sürücünün sorunsuz olduğunu gösterdi.

Yine de, hız sorunları devam ediyor. Seagate Portable diskleri diğer açılardan etkileyici, bu nedenle hızın da mükemmel olduğunu söylemek harika olurdu. Maalesef durum böyle değil, ancak Seagate önemli bir farkla karşılaşmıyor. Western Digital ve Toshiba’daki rakip sürücülerle baş başa çıkabilir, ancak Samsung T5 gibi bir SSD’ye karşı gidemez (Samsung T5 incelememizi okuyun).

Garanti & Destek

Seagate Portable diskimiz için garanti bilgilerini bulmak, diskte bir .pdf olmasına rağmen zordu. .Pdf bizi hızlı başlangıç ​​kılavuzuna yönlendirdi ve hızlı başlangıç ​​kılavuzu bizi .pdf’ye geri gönderdi. Her ikisi de AB müşterilerinin iki yıl daha uzun bir garanti penceresi alacağını söylüyor. ABD’de bir yıllık sınırlı garanti sunmak gerektiğinden, en güvenli bahis gibi görünüyor.

martı taşınabilir-2

Bunu onaylamanın tek yolu, kullanıcı kılavuzundaki belirli bir URL’ye gitmek, seri numaranızı, model numaranızı ve ülkenizi girmek ve sürücünüzü aramaktır. Seagate bize garanti süresini henüz söylemedi, sadece en az bir yıl daha kapsadığımızı söyledi. Bu, diskinizin geldiği ambalaja bağlı olarak değişebilir, ancak Seagate’in daha açık olması gerekir.

Bununla birlikte, sürücünüz için destek bulmak basittir. “Seagate desteği” ni aradıktan sonra, ürünümüzü seçebileceğimiz, seri numarasına gerek duyulmayan bir sayfaya yönlendirildik. Diskimizle ilgili hiçbir bilgi bankası makalesi yoktu, ancak Seagate’in diskteki genişletilmiş bir kullanıcı kılavuzuna bir bağlantı sağladığını düşünürsek, çok üzgün değiliz.

Sürücüyle ilgili teknik sorunları gidermek için canlı sohbet de mevcuttur. Seagate’in ücretsiz bir yedekleme ve yansıtma yardımcı programına sahip olduğu ve ucuz bir kurtarma hizmeti sunduğu göz önüne alındığında, ne kadar yararlı olduğundan emin değiliz, ancak ihtiyacınız varsa orada.

Karar

Seagate Portable sabit diskleri ucuzdur, özelliklerle doludur ve kurulumu ve çalıştırması kolaydır. Ucuzlar, ancak performans için birkaç dolar alıyorsunuz. G-Technology G-Drive’dan kilometrelerce uzakta olsa da (G-Technology G-Drive incelememizi okuyun), Seagate, Toshiba ve Western Digital’in çok gerisinde değil.

Hareket halindeyken dosyaları almak veya bilgisayarınızı harici olarak yedeklemek için uygun bir disktir. Yine de videoyu sürücüden düzenlemek istiyorsanız, muhtemelen diğer harici sabit sürücü incelemelerimizi okumak istersiniz.

Seagate Portable sabit diskleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yavaş hız sizin için bir anlaşma kırıcı mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map