Seagate Backup Plus Taşınabilir İnceleme – Güncellendi 2020

Seagate Backup Plus Taşınabilir İnceleme

Seagate Backup Plus Portable, bazı ekstra yazılım ve diğer güzelliklerle birlikte normal Seagate taşınabilir cihazına daha pahalı bir alternatiftir. Ancak, tam incelememizde okuyabileceğiniz gibi, bu ekstra maliyetin bir kısmı tek başına görünüyor.


seagate-taşınabilir yedekleme artı özellikliseagate-backup-artı-taşınabilir-2seagate-backup-artı-taşınabilir-1

Önceki

Sonraki

Seagate Backup Plus Taşınabilir
Editör Puanı: 1 TB56,99 ABD doları2 TB55,99 ABD doları4 TB108,99 ABD doları8 TB$ $ Amazon’da satın al79,99 $ 56.9923,00 ABD doları (% 29)(395 Yorum) Walmart’ta satın al99,99 $ 55.9944.00 $ (44%) Yorumları Gör Amazon’da satın al79,99 $ 61.9918,00 ABD doları (% 23)(113 Yorum) Walmart’ta satın alın$ 80.99(109 Değerlendirme) Buy Best Buy üzerinde$ Amazon’da satın al$ 219,99 $ 185,28Kazancınız 34.71 $ (16%)(333 Yorum) Satın Al Walmart$ 108,99(24 Yorumlar) Satın Al Best Buy’da$ Amazon’da satın al

Seagate, temel kara kutulardan devasa 10 TB arşiv çözümlerine kadar her şeyi içeren kapsamlı bir harici disk listesine sahiptir. Backup Plus Portable serisi, hareket halindeyken makinenizi korumanıza izin veren masaüstü Backup Plus sürücülerinin inceltilmiş bir versiyonudur.. 

Bununla birlikte, standart bir Seagate Portable diskine kıyasla daha yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte gelir, ancak performansta çok az fark vardır veya hiç fark yoktur. Her ne kadar gösterişli fırçalanmış alüminyum dış yüzey cüzdanınızdan fazladan 5 $ çekmek için yeterli olsa da, daha yüksek maliyet her şeyden daha fazla görünmektedir..

Bununla birlikte, sizin için doğru seçenek olabilir, çünkü makinenizi az parayla arşivlemenin harika bir yoludur. Bu Seagate Backup Plus Portable incelemesinde, Amazon’dan bir örnek sipariş ettikten sonra deneyimlerimizi ayrıntılandıracağız. Sonunda, kararımızı sunacağız, bu yüzden bunun en iyi harici sabit sürücülerden biri mi yoksa sadece overpriced bir toz olup olmadığını anlayacaksınız.

Güçlü & Zayıf Yönler

Seagate Backup Plus Portable için alternatifler

Özellikleri

Seagate Backup Plus Taşınabilir diskine bakmaktan net olan bir şey varsa, iyi görünüyorlar. Hangi modelle giderseniz gidin, sürücü, fırçalanmış metal bir üst kısım ile birçok renkte gelen saf göz şekeri. Bunun dışında bir Seagate logosu, bir etkinlik LED’i ve sürücünün arkasında kabartmalı büyük bir “S” var. 

LaCie Rugged Mini’den çok ağlıyor (LaCie Rugged Mini incelememizi okuyun), ancak görünüş aldatıcı olabilir. Backup Plus Taşınabilir diskiniz muhtemelen bir Western Digital Elements diskinden daha iyi dayanacak olsa da, Samsung T5 gibi metal bir örtüdeki katı hal sürücüsünün düşüşlerini kaldıramaz (Samsung T5 incelememizi okuyun) ). 

Ayrıca, Backup Plus Portable bir eğirme tahrikidir, bu nedenle metal tepeye rağmen dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekir. Sürücünün yanı sıra, kutuda USB tip A – mikro tip B kablo ve garanti bilgileri bulunur.

Seagate Backup Plus Taşınabilir Kurulumu

Backup Plus Portable diskimizi kurmak, Seagate Portable incelememizde görebileceğiniz gibi, iyi bir şey olan standart Seagate Portable diskimizi kurmaya benzerdi. Sürücü Windows tarafından otomatik olarak algılandı, bir sürücü harfi atandı ve hatta eşleşmesi için bir simge verildi. 

Garanti bilgilerini içeren bir .pdf dosyasına ek olarak sürücüde depolanan iki uygulama vardır. Uygun şekilde “buradan başlayın” olarak etiketlenen uygulamalar, Windows veya macOS’ta başlamanızı sağlar. 

seagate-backup-artı-taşınabilir kayıt

Uygulamanın başlatılması, sürücüyü size bağlayacak ve Seagate Toolkit’i indirmenize izin veren bir kayıt penceresi açacaktır. Araç kiti, bir Seagate diski seçmenin başlıca nedenlerinden biridir, bu nedenle genellikle kaydı atlasanız bile kurulum işlemini gerçekleştirmenizi öneririz.. 

İndirme işlemi devam ederken, üç bölümlü kayıt işleminin son adımına geçebilirsiniz. Son sayfada, kapsamlı “başlangıç” kılavuzunu görüntüleyebilir veya 20 ABD dolarının altında iki veya üç yıllık veri kurtarma satın alabileceğiniz Rescue veri kurtarma sayfasına gidebilirsiniz. Bize Adobe Creative Cloud Fotoğraf planının iki ücretsiz ayını da kullanma seçeneği verildi.

Seagate Araç Seti

Seagate Toolkit, Backup Plus Portable disklerini diğer ucuz, küçük harici sabit disklerden ayıran şeydir. Makinenizi yedeklemek veya mevcut bir sabit sürücüyü yansıtmak için sürücüyü kurarken size yol gösterir. Hemen başlamak istemiyorsanız işlemi atlayabilirsiniz. 

seagate-backup-artı-taşınabilir-1

Ayrıca, yedekleri geri yüklemenizi sağlar ve 3-2-1 kurulumu için mükemmel bir araç haline getirir, burada Backblaze gibi bir çevrimiçi yedekleme hizmetinin yanında bir Backup Plus Portable sürücüsü kullanırsınız (Backblaze incelememizi okuyun). Ayrıca, sürekli yedekleme dahil olmak üzere yedekleme için özel süreler ayarlayabilirsiniz.

Bununla birlikte, sürücünün taşınabilirliği bu yapılandırmaya uymuyor. Kötü bir şey değil, ama gereksizdir, diskin maliyetinin bir kısmının form faktörüne gittiğini açıkça belirtmek. Western Digital My Book ile karşılaştırıldığında fark açıktır. Western Digital My Book incelememizde belirtildiği gibi, bu sürücü harici güç gerektirir ve çok daha hantaldır, ancak daha fazla özellik ile birlikte gelir.

Yedeklemenizi hareket halindeyken almanız gerekiyorsa, bir Backup Plus Taşınabilir disk çalışır, ancak genellikle hareket halindeyken bazı dosyaları almak veya bir dizüstü bilgisayarın depolama alanını genişletmek içindir. Daha büyük olmasına rağmen, bir Western Digital My Book veya standart boyutlu Seagate Backup Plus, aynı fiyata daha fazla depolama alanı sunar ve önyükleme yapmak için daha fazla özelliğe sahiptir.

 Seagate Backup Plus Taşınabilir Özelliklerine Genel Bakış

Bedava

Özellikleri

Kapasite
1 TB, 2 TB, 4 TB, 8 TB

Yedekleme yardımcı programı

Arayüz
USB 3.0

platform

pencereler

Mac os işletim sistemi

Android

Verim

Sürüş Hızı
5400

Sabit Disk Tipi
döndürme

Destek

Garanti süresi
24 ay

Kurtarma Hizmetleri

Hız Tablosu

Fiyat

Seagate Backup Plus Portable Slim 2TB’yi inceledik, ancak Seagate’in başka varyasyonları var. Farklı boyutlara ek olarak, standart bir Backup Plus Portable sürücüsü ve bir Ultra Touch sürümü de vardır. Ultra Touch, dokuma kumaş dokusuna ve donanım şifrelemesi ve USB-C gibi ek özelliklere sahiptir, ancak Backup Plus Slim ve Backup Plus Portable aynıdır.

Seagate Backup Plus Taşınabilir
Editör Puanı: 1 TB56,99 ABD doları2 TB55,99 ABD doları4 TB108,99 ABD doları8 TB$ $ Amazon’da satın al79,99 $ 56.9923,00 ABD doları (% 29)(395 Yorum) Walmart’ta satın al99,99 $ 55.9944.00 $ (44%) Yorumları Gör Amazon’da satın al79,99 $ 61.9918,00 ABD doları (% 23)(113 Yorum) Walmart’ta satın alın$ 80.99(109 Değerlendirme) Buy Best Buy üzerinde$ Amazon’da satın al$ 219,99 $ 185,28Kazancınız 34.71 $ (16%)(333 Yorum) Satın Al Walmart$ 108,99(24 Yorumlar) Satın Al Best Buy’da$ Amazon’da satın al

Aslında, iki model arasındaki tek fark mevcut kapasitedir. Slim sürümün üzerinde listelenen 1 TB ve 2 TB modelleri ile 4 TB ve 5 TB modelleri değildir. Biraz daha kalın olmasına rağmen, daha yüksek kapasiteli modeller hala taşınabilir.   

Western Digital Elements gibi kara kutu taşınabilir sürücülerle karşılaştırıldığında, Backup Plus Taşınabilir sürücü gigabayt başına daha pahalıdır. Bununla birlikte, Western Digital Elements disklerinin Western Digital Elements incelememizde görebileceğiniz gibi çok az özelliği vardır veya hiç özelliği yoktur, Backup Plus Portable disklerinde ise. 

Yukarıda belirtildiği gibi, Backup Plus Portable’ın fiyatlarının bir kısmı form faktörüne dayanır ve ince ve küçük bir şeye sahip olmak güzel olsa da, özellikle sürücüyü yalnızca yedekleme için kullanıyorsanız gerekli olmayabilir. Yalnızca dosyaları taşımak istiyorsanız, örneğin bir Toshiba Canvio Basics sürücüsüne bağlı kalmak daha iyi olabilir (Toshiba Canvio Basic incelememizi okuyun).

hız & Verim

Dört hız ölçütü kullanarak sürücümüzün performansını test ettik: ikisi hız ve ikisi hata için. CrystalDiskMark’ı ilk önce 4GB test dosyası kullanarak ve beş geçiş çalıştırarak sıralı okuma ve yazma hızlarını ve rastgele okuma ve yazma hızlarını ölçmek için kullandık. 

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2,3 GB Aktarım
Seagate Backup Plus Taşınabilir
129,6 MB / sn 136.9 MB / s 1.305 MB / s 1.312 MB / s 20.98 saniye.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, diskimiz normal Seagate Portable diskinin performansını yansıtıyordu, bu iyi bir şey değil. Seagate hattındaki küçük kardeşinden daha hızlı olmasına rağmen, Western Digital ve Toshiba’dan daha ucuz kara kutu seçeneklerinden daha yavaştı. Sıralı okuma ve yazma işlemleri etkileyici değildi, ancak rastgele okumalar sağlamdı.

seagate-backup-artı-taşınabilir-crystaldiskmark

Videolar, müzik ve belgelerle dolu 2.3 GB’lık bir klasör kopyaladığımız diğer hız testimiz de aynı derecede etkileyici değildi. Aktarmamız 20.98 saniye sürdü, ancak değişkenlik çok yüksekti. Sürücü saniyede 90 megabayt kadar düştü ve test sırasında 130 MBps’ye kadar çıktı, bu da boş bir disk için harika değil.

Hata denetimi olsa da iyiydi. Hız testi yaparken, CrystalDiskInfo sürücünün makul bir sıcaklıkta kaldığını ve hata kaydetmediğini gösterdi. Ayrıca sürücüyü Windows’taki “chkdsk” yardımcı programını kullanarak kontrol ettik ve dört saatlik taramadan sonra, kötü kümelerin olmadığı açıktı. 

Garanti & Destek

Seagate, sürücüde önceden yüklenmiş garanti bilgilerinin bulunduğu bir .pdf dosyası içerir, ancak yardımcı olmaz. Sizi, ürün paketine yönlendirir; bu, standart Seagate Portable diskimizde yaptığımız gibi diski standart dışı ambalajlarda aldıysanız sorun çıkarabilir. Neyse ki, bu böyle değildi. 

Backup Plus Taşınabilir diskler iki yıllık sınırlı garanti ile gelir ve çoğu disk gibi şartlar da çoktur. Seagate, disk ticari amaçlarla kullanılmışsa veya kaza, kötüye kullanım, ihmal, ısı ve daha fazlası nedeniyle başarısız olursa garantiyi kabul etmeyecektir. Ayrıca, garanti veri kaybını kapsamaz, Seagate ikinci kez yedeklenmeyi önerecek kadar ileri gider. 

seagate-backup-artı-taşınabilir-2

Bu tavsiyeyi tekrarlamasak da, Seagate’in Rescue abonelikleri satmak istediğini ve ne kadar ucuz olduklarını açıkça belirtmek gerekirse, Seagate’i bununla suçlamak zor. 14,99 $ için üç yıllık veri kurtarma kötü değildir, çünkü hasarlı bir diski kurtardıktan sonra genellikle yüzlerce dolara mal olan bir çaba. 

Seagate, desteğe gelince, çok şey sunuyor. Ürün bulmak için yardım bulmak için “destek” sekmesine tıklayın. Seagate, Windows ve macOS üzerinde Araç Seti kurmak için videolar, birkaç bilgi tabanı makalesi ve bir USB sorun gidericisi sunar. Ayrıca, sürücünüzde tanılama çalıştırmak için kullanabileceğiniz ürün yazılımı yüklemelerini ve SeaTools’u da bulabilirsiniz..

Seagate ile “destek” sayfasındaki “Şimdi destek alın” düğmesini tıklayarak da iletişim kurabilirsiniz. “İletişim” sayfasında telefon ve e-posta desteği ile garanti desteği ve veri kurtarma soruları bulunmaktadır. Kurtarma seçeneği ilginçtir, çünkü kayıp verileri geri yüklemek için birkaç seçenek sunar. 

Kurtarma planları var, ancak laboratuvar içi kurtarma için bir istek de gönderebilirsiniz. Seni güzel bir kuruş işletecek, ama şükür ki, sen de kendin gidebilirsin. 

Seagate, bir veri kurtarma aracı olan Pixel8’in ücretsiz bir sürümünü sunuyor. En iyi veri kurtarma yazılımı için seçimlerimizden biri olmasa da, ücretsiz bir araç için iyi. Yine de, veri kurtarma için DIY rotasına gitmek istiyorsanız, Stellar Veri Kurtarma’yı öneririz (Stellar Veri Kurtarma incelememizi okuyun).

Karar

Seagate Backup Plus Portable hakkında en şaşırtıcı olan şey, normal ve ucuz Seagate Portable’a ne kadar benzediğidir. Kuşkusuz çekici olan gövdenin dışında, sürücüler özellikler, performans ve destek bakımından benzerdir. Aralarındaki tek fark fiyat ve Backup Plus’ın 5 TB’lık bir modelini satın alabileceğiniz gibi görünüyor.. 

Yine de, maliyet açısından çok uzak değiller ve renk ve bitiş seçimi ekstra 5 $ ‘ı garanti etmek için yeterli olabilir. Estetiğe fazla dikkat etmezseniz veya daha fazla alışveriş yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız, diğer harici sabit disk incelemelerimizi okuyun. 

Seagate Backup Plus Portable hakkında ne düşünüyorsunuz? Geliştirilmiş görünüm, daha yüksek bir fiyat etiketi için yeterli mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me