SanDisk Extreme Taşınabilir İnceleme – Güncellendi 2020

SanDisk Extreme Taşınabilir İnceleme

SanDisk Extreme Portable, taşıması kolay ve çok güçlüdür, ancak fiyatı da aşırıdır. İyi bir ürün olmasına rağmen, tam SanDisk Extreme Portable incelememizde okuyabileceğiniz gibi, benzer kalitede çok daha ucuz alternatifler var.


SanDisk-aşırı-taşınabilir özelliklisandisk-uç-taşınabilir-2sandisk-uç-taşınabilir-1

Önceki

Sonraki

SanDisk Extreme Taşınabilir
Editör Puanı: 250GB72,99 ABD doları500 GB89,00 ABD doları1TB156,39 ABD doları2TB329,99 ABD doları99,99 $ 72.99Kaydet (27.00 $)109,99 $ 72.9937,00 ABD doları (% 34)(2 Yorumlar) Walmart’ta satın alın$ 99.99(95 Değerlendirme) Buy Best Buy üzerinde169,99 $ 89,00Kaydet $ 80.99 (48%) Yorumları Göster Amazon’da satın al129,00 ABD doları 89,0040,00 ABD doları (% 31)(7 Yorumlar) Walmart’ta satın al$ 129.99(671 Yorum)$ 156,39Amazon’da satın al$ 261,29(6 Yorumlar) Walmart’ta satın al$ 249.99(211 Yorum) Best Buy’da satın al$ 329,99Amazon’da satın al$ 549,99 $ 446,46Kaydet (103.53 $) (19%) Yorumları göster$ 449,99(154 Değerlendirme)

SanDisk, G-Technology ve Western Digital ile aynı şirket şemsiyesi altındadır, ancak farklı bir pazara odaklanmıştır. Öncelikle taşınabilir flash depolama cihazları, yani USB flash sürücüler ve SD kartlar yapar. Bununla birlikte, flash depolama maliyeti düştükçe, SanDisk dahili ve harici katı hal sürücülerini içerecek şekilde hattını genişletti.. 

Bu SanDisk Extreme Portable incelemesinde, en üstteki seçeneğe bakacağız. Adından da anlaşılacağı gibi, Extreme Portable hareket halindeyken maksimum performansla ilgilidir ve neyse ki bu hedefe ulaşır. Ancak, karmaşık bir kurulum ve yüksek bir fiyat etiketi ile, en iyi harici sabit diskler listemizde öne çıkmak için savaşmak zorunda kalacak.

Güçlü & Zayıf Yönler

SanDisk Extreme Portable için alternatifler

Özellikleri

Diğer harici SSD’lerde gördüğümüz gibi, SanDisk Extreme Portable tam da taşınabilir. Küçük disk bir G-Technology G-Drive’dan daha küçük ve daha incedir (G-Technology G-Drive incelememizi okuyun), ancak Samsung T5 kadar küçük değildir. Kutuda bir sürücü, bir USB-C kablosu ve bir USB-C – USB-A adaptörü bulunur. 

sandisk-uç-taşınabilir-1

Kordon kısa olsa da. Bir masaüstü makinenin arkasına taktığımızda, kasanın üstüne bile ulaşamadı. Daha sinir bozucu adaptör. Extreme Portable’ı hareket halindeyken alıyorsanız ve dizüstü bilgisayarınızda bir USB-C bağlantı noktanız yoksa, onu kırmanız için size yalvaran clucky bir adaptör kullanmak zorunda kalırsınız. 

Yani, sürücü mükemmel dedi. Muhtemelen bir anahtarlığa takmak için etrafını saran yumuşak kauçuk bir his ve sağ üstte bir çentik var. Ne kadar küçük olduğu göz önüne alındığında, yerinden çıkmasa da, muhtemelen sürücünüzü taşımak için daha iyi çözümler var.

SanDisk Extreme Taşınabilir Kurulum

Bilgisayarınıza Extreme Portable’ı takıp açtıktan sonra bir uygulama ve bir klasör bulacaksınız. İlginçtir, uygulama sadece Windows içindir. Sürücü macOS üzerinde çalışıyor, ancak buna adanmış bir uygulama yok. Birlikte verilen uygulamanın yüklediği SecureAccess’i istiyorsanız, başka bir yerde bulmanız gerekir. 

Uygulama bir parola belirlemenizi sağlar ve sürücüye nasıl dosya ekleyeceğiniz konusunda size yol gösterir. Ayrıca sürücüde birkaç klasör oluşturur. Ayarlarınıza adanmış iki dosya ve SecureAccess kasanızla ilgili birden fazla dosya içeren başka bir klasör var. 

Bunun dışında sürücü ayarlanmıştır. Toplu olarak, oluşturulan dosya ve klasörler 10 MB’tan daha az yer kaplar, ancak yine de can sıkıcıdır. Kurulum işleminin test ettiğimiz Seagate Portable diskine benzer olmasını umduk, bu da Seagate Portable incelememizde görebileceğiniz gibi diski garanti amacıyla kaydederken ekstra yazılım yüklemenizi sağlar.

SanDisk SecureAccess

Belirtildiği gibi, birlikte gelen yükleyici SecureAccess’i makinenizde çalıştırır. Şifreleme açıklamamızda okuyabileceğiniz gibi, verilerinizi en iyi olmayan AES-128 ile koruyan bir şifreleme uygulamasıdır. 256 bit anahtarın daha güvenli olup olmadığı konusunda tartışmalar var, ancak hızın yerel şifreleme için bir faktör olmadığını düşünürsek, daha büyük anahtarla gitmek daha iyidir. 

SanDisk-aşırı-taşınabilir-review-secureaccess

Diğer sürücülerde şifre koruması gördük – bir örnek için Samsung T5 incelememizi okuyun – ancak nadiren şifreleme. SecureAccess, EncryptStick tarafından desteklenmektedir ve uygulamada SecureAccess’ten DataVault’a yükseltilecek birçok reklam vardır. Verileri otomatik olarak yedekleyip cihazlarınız arasında senkronize edebilmeniz dışında aynı programdır. 

14,99 ABD doları için kötü bir anlaşma değil, ancak Backblaze gibi bir çevrimiçi yedekleme hizmeti muhtemelen daha iyi uzun vadeli bir çözümdür (Backblaze incelememizi okuyun). Dürüst olmak gerekirse, DataVault’un arayüzü tarihli ve çekici değil ve işlevsellik orada olmasına rağmen, diğer seçenekler bunu ve güzel bir yüz sağlıyor. 

Bir yedekleme yardımcı programı yoktur, ancak bu çok fazla rahatsız edici değildir. 2TB’de öne çıkan bir SanDisk Extreme Portable ideal bir yerel yedekleme çözümü değildir. Aradığınız şey buysa, Western Digital My Book gibi bir masaüstü sürücüsü muhtemelen daha iyi bir seçenektir (Western Digital My Book incelememizi okuyun).

 SanDisk Extreme Taşınabilir Özelliklere Genel Bakış

Başlayan Fiyatlar

Özellikleri

Kapasite
250 GB, 500 GB, 1 TB, 2 TB

Yedekleme yardımcı programı

Arayüz
USB 3.0

platform

pencereler

Mac os işletim sistemi

Android

Verim

Sürüş Hızı
n / a

Sabit Disk Tipi
SSD

Destek

Garanti süresi
36 Ay

Kurtarma Hizmetleri

Hız Tablosu

Fiyat

Tüm taşınabilir SSD’lerde olduğu gibi, Extreme Portable pahalıdır. Bununla birlikte, beklediğimiz fiyatın üstünde değil. Ucuz bir sürüş arıyorsanız ve hız sizi ilgilendirmiyorsa, Toshiba Canvio Basics ile daha iyi olursunuz (Toshiba Canvio Basics incelememizi okuyun). 

SanDisk Extreme Taşınabilir
Editör Puanı: 250GB72,99 ABD doları500 GB89,00 ABD doları1TB156,39 ABD doları2TB329,99 ABD doları99,99 $ 72.99Kaydet (27.00 $)109,99 $ 72.9937,00 ABD doları (% 34)(2 Yorumlar) Walmart’ta satın alın$ 99.99(95 Değerlendirme) Buy Best Buy üzerinde169,99 $ 89,00Kaydet $ 80.99 (48%) Yorumları Göster Amazon’da satın al129,00 ABD doları 89,0040,00 ABD doları (% 31)(7 Yorumlar) Walmart’ta satın al$ 129.99(671 Yorum)$ 156,39Amazon’da satın al$ 261,29(6 Yorumlar) Walmart’ta satın al$ 249.99(211 Yorum) Best Buy’da satın al$ 329,99Amazon’da satın al$ 549,99 $ 446,46Kaydet (103.53 $) (19%) Yorumları göster$ 449,99(154 Değerlendirme)

Yine de, Extreme Portable’ın ürün yelpazesinde tatlı bir nokta var. 500 GB ve üzeri, gigabayt başına en uygun fiyatı gösterir. 250GB’lık disk ise fiyatın neredeyse iki katı. Düşük kapasiteli, taşınabilir bir SSD ile ilgileniyorsanız, ADATA SD600 daha az para karşılığında kaşıntı yapar (ADATA SD600 incelememizi okuyun). 

500 GB ve üstü gigabayt başına aynı fiyat civarında olsa da, fiyat arttıkça daha fazla değer olacağını umuyorduk. Bu, çoğu harici sürücünün takip ettiği bir trend – yalnızca bir örnek için Western Digital Elements incelememizi okuyun – bu nedenle SanDisk’in uymadığı bir serseri. 

hız & Verim

Performans testlerimiz iki kategoriden oluşur: hız ve hata kontrolü. Bu kategorilerin her birinde, biri karşılaştırmalı değerlendirme diğeri ise uygulamalı bir deneme olmak üzere iki test gerçekleştiriyoruz.. 

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2,3 GB Aktarım
SanDisk Extreme Taşınabilir
564,8 MB / s 503.2 MB / s 159 MB / s 157,2 MB / sn 16.61 saniye.

Önce hız, dolayısıyla CrystalDiskMark’ı kullanarak sürücünün ardışık ve rastgele okuma ve yazma işlemlerinin ne kadar hızlı olduğunu gördük. 4GB test dosyasıyla beş geçiş yaptık ve sonuçlardan memnun kaldık.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Extreme Portable, sıralı okumalarla saniyede 550 megabaytlık reklam hızının üzerine çıktı. Rasgele okuma ve yazmalarda Samsung T5’ten daha yavaştı, ancak fark ihmal edilebilirdi.

ssandisk-aşırı-taşınabilir-review-crystaldiskmark

Ardından, aktarmanın ne kadar süreceğini görmek için video klipler, müzik ve belgelerle dolu 2,3 ​​GB’lık bir test klasörü kopyaladık. Extreme Portable diskimiz, gördüğümüz en iyi şey değil, ancak Samsung T5 tarafından sadece bir saniyeden daha az bir sürede dövüldü. Aktarım sırasında tutarlı bir 143 MBps hızında durdu, yani çok hızlı. 

Her iki test sırasında da CrystalDiskInfo’yu arka planda çalıştırdık, sürücünün sıcaklığına ve ortaya çıkan hatalara dikkat ettik. Neyse ki, testimiz boyunca 25 derecelik serin bir sıcaklıkta kaldı ve hata olmadı.

SanDisk-aşırı-taşınabilir-review-CrystalDiskInfo

Sadece CrystalDiskInfo’ya güvenecek içerik değil, aynı zamanda sürücüdeki hataları kontrol eden “/ r” komutuyla Windows’taki “chkdsk” yardımcı programını çalıştırdık. Extreme Portable diskimiz, 20 dakikalık kısa bir stres testinden sonra tekrar temiz geldi. 

Garanti & Destek

Extreme Portable sürücünüzle birlikte verilen kitapçık, üç yıllık sınırlı bir garanti olduğunu ve garanti bilgilerinin tamamını görmek için sizi bir URL’ye yönlendirdiğini söylüyor. Garanti, imalattan kaynaklanan arızaları kapsar, ancak normal kullanımdan kaynaklanmaz. Güvenlik kameraları veya set üstü kutu kayıt cihazları için kullanılması gibi sürücünün aşırı kullanımını da kapsamaz..

sandisk-uç-taşınabilir-2

Garantiden faydalanmanız gerekiyorsa, SanDisk bunun kendi takdirine bağlı olarak iki şeyden birini yapacağını söylüyor. Sürücünüzü değiştirir veya onarmaya çalışır veya o sırada sürücünün piyasa değeri ne olursa olsun size geri ödeme yapar. 

Desteğe gelince, Extreme Portable destek sayfasında birçok seçenek var. SKU’ları ve teknik özellikleri kontrol etmenin yanı sıra, sürücünüzü kaydedebilir, değiştirme talebinde bulunabilir, e-posta gönderebilir ve canlı sohbete başlayabilirsiniz. Ayrıca forumun bir bağlantısı var, ancak Sizi Extreme Portable bölümüne değil, forumun ana sayfasına göndereceğini belirtmek gerekir.. 

Bununla birlikte, garanti süresi gibi destek seçenekleri de harika. SanDisk, şaşırtıcı derecede esnek sınırlı bir garanti ile üç yıllık bir kapsama alanı sunan birkaç kişi arasında yer alıyor. Kaç tane destek yolunun mevcut olduğunu göz önünde bulundurarak, sürücünüzle ilgili sorunları çözmede de sorun yaşamamalısınız..

Karar

SanDisk Extreme Portable en akıcı kuruluma sahip olmayabilir, ancak dahil edilen ve tarihli şifreleme uygulamasının kısa kablosuna rağmen performans reddedilemez. Küçük ve hafif bir pakete doldurulmuş hızlı bir sürüş. Destek seçenekleri de sağlam, ancak hız şovun yıldızı. 

Bununla birlikte, bir maliyet geliyor, bu da Seagate Backup Plus Portable’a kıyasla iki kat daha fazla fiyata depolama alanının dörtte birini aldığınızda yutulması zor bir hap olabilir (Seagate Backup Plus Portable incelememizi okuyun). Değer sizin için hızdan daha büyükse, diğer harici sabit disk incelemelerimizi okuyun. 

SanDisk Extreme Portable hakkında ne düşünüyorsunuz? Hızdan nasıl yararlanacaksınız? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me