Samsung T5 İncelemesi – Nisan 2020’de güncellendi

Samsung T5 incelemesi

Normalde bir bilgisayarın içine giren sabit diskler yapmakla bilinmesine rağmen, Samsung’un dış pazarda sunduğu tekliflerden oldukça etkilendik. Bu tam Samsung T5 incelemesinde neden bir göz atın.


samsung-t5 özelliklisamsung-t5-2samsung-t5-1

Önceki

Sonraki

Samsung T5
Editör Puanı: 1 TB SSD$ 179.972 TB SSD320,48 TL$ 249,99 $ 179,97Kaydet (70.02 $) (28%) Yorumları Göster Amazon’da satın al$ 184,99(77 Değerlendirme) Satın Al Walmart$ 199,99(843 Yorum) Satın Al Best Buy’da satın al479,99 $ 320,48Kaydet (159.51 $) (33%) Yorumları Göster Amazon’da satın al479,99 $ 349,99130,00 ABD doları (% 27)(77 Değerlendirme) Satın Al Walmart

Samsung pek çok şeyle tanınıyor, ancak harici sabit sürücüler bunlardan biri değil. Dahili sabit sürücüler, özellikle katı hal sürücüler için daha iyi bilinir. Bununla birlikte, verileri PCI veya SATA üzerinden taşımak, USB üzerinden aktarmakla aynı şey değildir. Bu Samsung T5 incelemesinde, teknoloji devinin dahili sürücülerinin mükemmel performansını harici alana taşıyıp taşıyamayacağını göreceğiz. 

Neyse ki, özellikleri var. T5 katı durumdur ve maksimum bant genişliği için verileri USB 3.1 üzerinden aktarır. Taşınabilirdir, yani nerede olursanız olun ultra hızlı aktarım yapabilirsiniz. 

Bununla birlikte, tüm SSD’ler gibi pahalı. Profesyoneller, bu küçük con daha ağır basar. Gördüğümüz en yüksek hızlardan bazıları, Windows, macOS ve Android desteği, çekici bir dış cephe ve cömert bir garanti ile T5, sadece en iyi harici sabit sürücü olabilir.

Güçlü & Zayıf Yönler

Samsung T5 için alternatifler

Özellikleri

Bir Samsung ürününü daha önce hiç açmadıysanız, T5 ile tedavi içindesiniz. Tüm Samsung ürünlerinde olduğu gibi, ürün ambalajı, bir eldiven gibi, sürücüyü ve içindeki iki USB kablosunu yerleştirir. Her birinde düzgün taşıma için cırt cırtlı bir kayış bulunan bir USB-C – USB-C kablosu ve ayrıca bir USB-C – USB-A kablosu alırsınız. 

samsung-t5-1

Bununla birlikte, daha fazla göze çarpan şey, sürücünün ne kadar iyi inşa edildiği. Samsung’un işaret ettiği gibi, 57.3 mm x 74 mm boyutlarında ve sadece 51 gram ağırlığında bir kartvizitten daha küçük. Ayrıca metalle kaplıdır, yani, Western Digital Elements diskinden daha fazla düşüşle başa çıkabileceği anlamına gelir (Western Digital Elements incelememizi okuyun).

LaCie Rugged Mini’nin ultra sağlam dış cephesine sahip değil, ancak LaCie Rugged Mini incelememizde okuyabileceğiniz gibi, bu sürücünün dolguya ihtiyacı var. T5 katı haldedir, yani metal gövde neredeyse tüm vuruşları kaldırabilir ve hala işlev görebilir. 

Samsung T5 Kurulumu

T5’inizi kurmak basit bir iştir. Birlikte verilen kablolardan birini kullanarak takın ve sürücüyü dosya yöneticinizde bulun. Orada, Windows, macOS ve Android’e karşılık gelen üç kurulum uygulaması bulacaksınız. Android kullanıyorsanız, USB-C – USB-C kablosunu kullanarak sürücüyü takın. 

Yükleyici çalıştıktan sonra, sürücünüzü adlandırabileceğiniz ve bir şifre belirleyebileceğiniz bir ekrana gönderilirsiniz. Ekstra güvenlik istemiyorsanız atlayabilirsiniz, ancak sürücünün ayırt edici bir özelliği olduğu için bu işlemi gerçekleştirmenizi öneririz.. 

samsung-t5 kurulumu

Aksi takdirde, yazılım kısırdır. Parolanızı değiştirebilir, parola korumasını kapatabilir ve sürücünüzü yeniden adlandırabilirsiniz. Sağ alt köşede, güncellemeleri de kontrol edebilirsiniz. Harici sürücülerde ilk akla gelen ürün yazılımı güncellemeleri olmasa da, içerilen işlevselliği kullanışlı hale getiren önemli olabilirler.. 

Bununla birlikte, güncellemeye devam etmek için şifre korumasını kapatmanız gerektiğini unutmayın. Güncelleme tamamlandığında, Dashlane gibi en iyi şifre yöneticilerimizden biriyle bir şifre oluşturarak yapmanızı önerdiğimiz yeni bir şifre de ayarlamanız gerekir (Dashlane incelememizi okuyun). 

Samsung T5 Şifre Koruması

Belirtildiği gibi, T5 şifre koruması ile birlikte geliyor, bu da özellikler için. Maalesef, Seagate Backup Plus Portable ile gördüğümüz gibi bir yedekleme yardımcı programı yok (Seagate Backup Plus Portable incelememizi okuyun). 

Bununla birlikte, T5 bunu hedeflemiyor. 2TB’de bir T5, hareket halindeyken dosyaları almak için bir makineyi yedeklemekten daha iyidir. Bununla ilgileniyorsanız, Western Digital My Book gibi bir masaüstü çözümü daha iyi bir seçenektir (Western Digital My Book incelememizi okuyun). 

Alternatif olarak, Backblaze gibi en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetlerimizden birini kullanabilirsiniz (Backblaze incelememizi okuyun).

Bir yedekleme yardımcı programının dahil edilmemesi bir serseri olsa da, özellikle diskin ne kadar taşınabilir olduğu konusunda şifre koruması eklemek çok büyük. Sağlam dış ve küçük boyut göz önüne alındığında, T5’in sırt çantalarında doğal bir ev olacağını hayal ediyoruz. Şifre koruması, kayıpların felaketle sonuçlanmamasını sağlar. 

 Samsung T5 Özelliklerine Genel Bakış

Başlayan Fiyatlar $ 17997

Özellikleri

Kapasite
1 TB SSD, 2 TB SSD

Yedekleme yardımcı programı

Arayüz
USB 3.0

platform

pencereler

Mac os işletim sistemi

Android

Verim

Sürüş Hızı
N / A

Sabit Disk Tipi
SSD

Destek

Garanti süresi
36 Ay

Kurtarma Hizmetleri

Hız Tablosu

Fiyat

Özellikleri ve performansı mükemmel olsa da, Samsung T5 pahalı. Bu, herhangi bir SSD’den, özellikle de T5’in yanı sıra inşa edilenlerden beklenmelidir, ancak cüzdanınız daha hafif olacaktır. Yine de, Samsung, sürüşünü rekabetten daha yüksek fiyatlandırmamış, yani bir isim için ödeme yapmıyorsunuz. 

Samsung T5
Editör Puanı: 1 TB SSD$ 179.972 TB SSD320,48 TL$ 249,99 $ 179,97Kaydet (70.02 $) (28%) Yorumları Göster Amazon’da satın al$ 184,99(77 Değerlendirme) Satın Al Walmart$ 199,99(843 Yorum) Satın Al Best Buy’da satın al479,99 $ 320,48Kaydet (159.51 $) (33%) Yorumları Göster Amazon’da satın al479,99 $ 349,99130,00 ABD doları (% 27)(77 Değerlendirme) Satın Al Walmart

250GB, 500GB, 1TB ve 2TB kapasitelerde geliyor, ilk ikisi dışta açık mavi bir işlem görüyor ve ikincisi siyah oluyor. Altın ve kırmızı varyantlar da var, ancak bunlar sadece 1 TB modeli için. 

Ürün gamı ​​dışında Samsung T5 500GB en iyi seçenektir ve test ettiğimiz model oluyor. 250GB’lık model aslında yazma zamanı kadar pahalı. 2 TB modelin gigabayt başına maliyeti daha düşük olsa da, 300 doların üzerinde başlar. 1 TB modeli, 500 GB’lık sürümle gigabayt başına aynı fiyattır, bu nedenle verilerinizi bölmek isterseniz bunlardan iki tane satın alabilirsiniz.

Genel olarak, daha ucuz, dönen alternatiflerden daha yüksek olsa bile, fiyat kötü değil. Diyelim ki, bir G-Technology G-Drive ile karşılaştırıldığında, fiyat harika. 1 TB G-Drive sizi gigabayt başına 21 sent, T5 gigabayt başına yalnızca 17 sent çalıştıracaktır (G-Technology G-Drive incelememizi okuyun).

hız & Verim

Samsung T5’in iyi performans göstermesi biraz sürpriz olmalı. Yarıiletken sürücü, testimiz sırasında USB 3.1’in gücünü gösterdi; bu hız ve hataları test etmek için dört kriterden geçirdik. 

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2,3 GB Aktarım
Samsung T5
562,4 MB / s 520 MB / s 160,1 MB / s 195.7 MB / s 16.08 saniye.

İlk test CrystalDiskMark’tı ve T5 sıralı ve rastgele okuma ve yazma söz konusu olduğunda tahtayı süpürdü. Performans avantajı Seagate Portable’a kıyasla açık olsa da (Seagate Portable incelememizi okuyun), T5 hala SanDisk Extreme Portable gibi rekabet SSD’lerine göre bir üstünlük sağladı (SanDisk Extreme Portable incelememizi okuyun). 

Samsun-t5-crystaldiskmark

Ardından, müzik, video ve belgelerle dolu 2.3 GB’lık bir test klasörünü aktardık. T5, aktarım sırasında saniyede 145 megabayt civarında duruyordu ve hala en hızlı performansımız olsa da, çok daha ucuz Toshiba Canvio Basics çok geride değil (Toshiba Canvio Basic incelememizi okuyun). 

Bu testler sırasında, CrystalDiskInfo’yu da çalıştırdık, böylece sıcaklık ve ortaya çıkabilecek hatalar da dahil olmak üzere sürücünün durumunu kontrol edebiliriz. Disk basınç altında serindi, testlerimizde hiçbir hata veya garip davranış göstermedi. 

Samsun-t5-CrystalDiskInfo

Son olarak, kötü sektörler veya kümeler için sürücüyü araştırmak üzere Windows’taki “chkdsk” yardımcı programını çalıştırdık. Sürücünün işçiliği yeterince net değilse, zorlu taramadan sonra bile hiçbir hata bulamadık. 

Garanti & Destek

Tüm Samsung taşınabilir SSD’lerde olduğu gibi, üç yıllık sınırlı bir garanti alırsınız. Aynı sınırlı garanti şarkısı ve dansı var: Samsung yalnızca işçilik veya üretimdeki hataları kapsar ve sürücüyü yanlış kullanırsanız garanti isteğini yerine getirmez.

samsung-t5-2

Bununla birlikte, normalden daha fazla şart var. Garanti bilgilerinde Samsung, yanlış gönderilen sürücüler, nakliye sırasında veya sonrasında ürüne fiziksel hasar, açık ürün muhafazası veya eksik seri numaraları için istekleri kabul etmeyeceğini söylüyor. Garanti talebinden önce veya bunun sonucu olarak ortaya çıkan veri kaybı da kapsam dahilinde değildir.. 

Destek gelince, Samsung size üç seçenek sunuyor. Destek hattını arayabilir, satış ekibine bir e-posta gönderebilir veya servis merkezi aracılığıyla servis talep edebilirsiniz. Sonuncusu, bir ev içi onarım planlamanıza izin verir, ancak Samsung’un yoğun ürün yelpazesi göz önüne alındığında, bu taleplerin çok azının gerçekleştiğini hayal ederiz. Yine de bu işlemi gerçekleştirdik ve bir istekte bulunabilirsiniz. 

Samsung’un kurtarma hizmetleri sunmadığı göz önüne alındığında, randevu istemek için çok az neden var. Çoğu durumda, uzun bir süreç olabilecek bir garanti isteği göndermeniz gerekir.

Tüm bunlar inleme gibi görünse de, Samsung, destek belgeleri olmasa bile çoğundan daha fazla destek yolu sunuyor. Ayrıca, sürücü o kadar iyi inşa edilmiştir ki, herhangi bir istekte bulunulması gerekeceğinden şüphe duyuyoruz.

Karar

Samsung T5, en zorlu görevleri yerine getirebilecek bir güç merkezi sabit diskidir. Sadece ultra hızlı değil, aynı zamanda hafif ve kompakttır, hareket halindeyken mükemmel bir cihazdır. Yüksek çözünürlüklü video kaydetmek istiyorsanız, sürücü için yapılmış kamera yuvaları bile vardır. 

Fiyat hesaba katıldığında bile, T5 bir slam dunk. Yedeklemeler için harika değil, ancak sürücü hakkında hiçbir şey bu pazara yönelik değil. Makinenizi yedeklemeyle hareket halindeyken dosya almaktan daha fazla ilgileniyorsanız, diğer harici sabit sürücü incelemelerimizi okuyun. 

Samsung T5 hakkında ne düşünüyorsun? Sizinkini ne için kullanmayı planlıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map