G-Technology G-Drive Mobil SSD İncelemesi – Güncellendi 2020

G-Technology G-Drive Mobil SSD İncelemesi

G-Technology G-Drive Mobile SSD, işi hızlı bir şekilde yapan çok güçlü, ileri teknoloji bir cihazdır. Tam G-Technology G-Drive Mobil SSD incelememizde geri alabileceğiniz için, çoğu cüzdan için çok pahalı olabilir..


g-drive-mobil özelliklig-drive-mobil-1

Önceki

Sonraki

G-Technology G-Drive Mobil SSD
Editör Puanı: 500 GB89,99 ABD doları1TB181,18 $2TB329,95 $$ 179,95 $ 89,99Kaydet (89.96 $) (50%) Değerlendirmeler$ 149.99(73 Değerlendirme) Buy Best Buy üzerinde$ 181,18Amazon’da satın al$ 189,95(1 Yorumlar) Walmart’ta satın al$ 299,99(57 Değerlendirme) Buy Best Buy üzerinde$ 749,95 $ 329,95Kaydet (420.00 $)$ 649,99(2 Yorumlar) Best Buy’da satın al

G-Technology, Western Digital’in sahip olduğu birkaç depolama markasından biridir. Western Digital geniş bir depolama ağı sunarken, markalarından bir diğeri olan SanDisk taşınabilir flash depolamaya odaklanıyor. G-Technology farklı bir pazara, yani yaratıcılara hitap ediyor. Sağlam sürücüler, fotoğrafçılar, film yapımcıları ve yapımcılar için ideal olan hız ve sağlamlık için üretilmiştir. 

Bu G-Technology G-Drive Mobil SSD incelemesinde, istediğiniz yere gitmeniz gereken katı hal sürücüsüne bakacağız. Ödün vermeyen bir yapı ve ultra yüksek hız ile G-Drive Mobile neredeyse her görevi üstlenebilir. Fiyat etiketi, ele almak için çok fazla olabilir. 

Yine de G-Technology’nin dizilimine bakarsanız, bu biraz sürpriz olmalı. Binlerce dolara mal olan damping çekimleri için üretilen depolama çözümleri ile ürün yelpazesi değer arayanlara odaklanmıyor. En iyinin en iyisini arıyorsanız, en iyi harici sabit disklerimizle karşılaştırıldığında bile G-Teknolojisine bakmak zor.

Güçlü & Zayıf Yönler

G-Technology G-Drive Mobile SSD için alternatifler

Özellikleri

G-Drive Mobile mütevazı bir ambalajla geliyor, ancak temel ihtiyaçlardan yoksun değil. Sürücüyü, bir USB-C – USB-C kablosu, bir USB-C – USB-A kablosu ve bir el kitabı alırsınız. Farklı makineler için iki kablo dahil etmek büyüktür çünkü bazı sürücü üreticileri size ucuz bir adaptör sunmaktan mutluluk duyarlar (örnek için SanDisk Extreme Portable incelememizi okuyun). 

g-drive-mobil-1

Bununla birlikte, kablolar kısa. Aslında, çok kısadırlar, arkaya takıldığında bir masaüstü bilgisayarın tepesine ulaşamazlardı. Eğildiklerinde yerinde kalırlar ve sürücünün hareket halindeyken pazarlandığını görürler, kısa bir kablo mutlaka kötü bir şey değildir. 

G-Drive Mobil Kurulumu

G-Drive Mobile’ın kurulumu tuhaftı. USB-C üzerinden bir Windows 10 dizüstü bilgisayara taktıktan sonra, 4GB’tan daha az kapasite ile çekildi. Basitçe “G-Utilities” olarak adlandırdık, birden fazla dosya ve yükleyici ve talimatları içeren bir metin dosyası bulmak için açtık. Daha önce görmüş olsak da – bir örnek için Seagate Portable incelememizi okuyun – G-Technology çok fazla şey içeriyor.

Sürücüde biri biçimlendirme sihirbazı için, diğeri Paragon (bir dakika içinde daha fazlası) adı verilen bir şey için iki yükleyici vardır. İhtiyacımız olanı anlayabilsek de, herkes için böyle olmayacak. Talimatlar yardımcı olur, ancak uzundur. İhtiyacınız olan yükleyiciyi sürücünün köküne koymak ve bir klasördeki diğer her şey daha iyi çalışır. 

Biçim sihirbazına ulaştık, bunun bize ödediğimiz 500GB kapasiteyi vermesini umuyoruz. Oldu, ancak süreçteki diğer yardımcı programları sildi. Her şeyin sürücüye dahil edilmesini takdir edebiliriz, ancak Seagate Backup Plus Portable’ın veya Western Digital My Book’unki gibi hepsi bir arada yükleyicinin web tabanlı bir kurulumu daha iyi olurdu (Seagate Backup Plus Portable incelememizi ve Western Digital’i okuyun) Kitabım incelemesi). 

G-Drive Mobil Dayanıklılığı

G-Drive Mobile, ADATA SD600 kadar sağlam bir şekilde pazarlanmasa da, bir dayakla başa çıkabilir. Aslında, ADATA SD600 incelememizde okuyabileceğiniz gibi, muhtemelen ADATA SD600’den daha fazlasını alabilir. G-Drive Mobile, ince ve çekici bir form faktörüne sahipken LaCie Rugged Mini’nin korunmasını sağlar (LaCie Rugged Mini incelememizi okuyun). 

Yumuşak kauçuk gövde hoş bir his verir, ancak metal bir iç kısım tarafından desteklenir. Bu, önyükleme yapmak için iyi bir ağırlığa sahip katı tanımıdır. Su geçirmezlik, toz direnci, düşme koruması ve ezilme koruması sayesinde. 

Bu sadece bir pazarlama noktası değil. Su ve toz koruması için IP67 sınıfı sürücü, neredeyse 10 metrelik bir düşüşü kaldırabilir ve 1.000 pound basınca dayanabilir. Etkileyici hızı ve yapısı ile G-Drive Mobile her türlü iş yükünü her koşulda halledebilir.

G-Technology G-Drive Mobil SSD Özelliklerine Genel Bakış

$ 899’dan başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Kapasite
500 GB, 1 TB, 2 TB

Yedekleme yardımcı programı

Arayüz
USB 3.0

platform

pencereler

Mac os işletim sistemi

Android

Verim

Sürüş Hızı
N / A

Sabit Disk Tipi
SSD

Destek

Garanti süresi
60 Ay

Kurtarma Hizmetleri

Hız Tablosu

Fiyat

G-Drive Mobile bugüne kadar incelediğimiz en pahalı taşınabilir disktir. 2 TB’taki gigabayt başına fiyat, neredeyse önde gelen 1 TB taşınabilir SSD’ler kadar (bunun hakkında daha fazla bilgi için Samsung T5 incelememizi okuyun). 

G-Technology G-Drive Mobil SSD
Editör Puanı: 500 GB89,99 ABD doları1TB181,18 $2TB329,95 $$ 179,95 $ 89,99Kaydet (89.96 $) (50%) Değerlendirmeler$ 149.99(73 Değerlendirme) Buy Best Buy üzerinde$ 181,18Amazon’da satın al$ 189,95(1 Yorumlar) Walmart’ta satın al$ 299,99(57 Değerlendirme) Buy Best Buy üzerinde$ 749,95 $ 329,95Kaydet (420.00 $)$ 649,99(2 Yorumlar) Best Buy’da satın al

Şüphesiz bu, harici SSD’lerin getirilerinin azalması noktasıdır. G-Drive Mobiles diğer SSD’lerden daha hızlıdır ve olağanüstü bir form faktörü ile birlikte gelir, ancak SanDisk ve Samsung diskleri ile aralarındaki kenar boşlukları incedir. Ayrıca, Samsung T5 ile elde edeceğiniz şifre koruması gibi özelliklerden yoksundur. 

Değer, ilgilendiğiniz şeyse, G-Drive Mobile bakılacak yer değildir (daha değerli bir disk hakkında bilgi edinmek için Toshiba Canvio Basics incelememizi okuyun). Bununla birlikte, ödün vermeyen hız ve inşa kalitesi birincil kaygınızsa, G-Technology, her ikisini de çivileyen birkaç üreticiden biridir..

hız & Verim

Bir sürücünün genel performansını ölçmek için hızı ve hataları test ediyoruz. Her zaman bir sürücünün performansını değiştirebilecek üretim faktörleri olmasına rağmen, kullandığımız dört test mümkün olduğunca doğru bir resim elde etmeye çalışır, böylece sürücüyü pazarın geri kalanıyla karşılaştırabiliriz. 

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2,3 GB Aktarım
G-Technology G-Drive Mobil SSD
562,8 MB / s 515,6 MB / s 177.9 MB / s 170,5 MB / s 16.54 saniye.

Hız CrystalDiskMark ile başlar. 500GB G-Drive Mobile’ımızı 4GB test dosyası ve beş geçiş kullanarak karşılaştırmalı değerlendirmeden geçirdik. Reklamı yapılan sıralı okumalar saniyede 560 megabaytın üzerine çıktı. Ayrıca, rastgele okuma ve yazma hızları taşınabilir bir SSD’den gördüğümüz en yüksek hızdı. 

g-drive-mobil-crystaldiskmark

Ardından, film, müzik ve belgelerle dolu 2.3 GB’lık bir klasörü sürücüye kopyaladık. Sadece Samsung T5 tarafından dövülen, gördüğümüz en hızlı ikinci zaman olan transfer için 16.54 saniye sürdü. Test boyunca 144 MB / sn sabit duruyordu, yani hızlı. 

Ayrıca, CrystalDiskInfo ile ilgili hatalar için sürücüyü izliyorduk. Hiçbiri yoktu, ancak aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, ilginç bir şey tespit ettik. SanDisk X600 M.2 SSD olarak kaydedilmiştir. Muhtemelen olmasa da, G-Drive Mobile’ın sağlam bir şaside sadece bir M.2 X600 olması mümkündür. Sonuçta G-Technology ve SanDisk, Western Digital’e aittir..

g-drive-mobil-CrystalDiskInfo

Garanti & Destek

Mükemmel performans ve yapının dışında, bir G-Drive Mobile satın almanızın nedenlerinden biri garanti içindir. Herhangi bir harici sabit diskte gördüğümüz en uzun süre olan G-Drive Mobile ile beş yıl alırsınız. Hala sınırlı bir garanti – bunun bir yolu yok – ancak G-Technology diğer üreticiler kadar katı değil. 

Temel olarak, diski bozar veya hasar verirseniz, G-Technology sorumlu değildir. Kesintisiz çalışma veya veri kaybı da kapsam dahilinde değildir. Bununla birlikte, sürücü bir üretim hatasından zarar görürse, ücretsiz olarak değiştirilecektir. Tüm garantilerde olduğu gibi, bir iade mal yetkilendirme sürecinden geçmeniz gerekir. 

Yine de kendi başınıza birçok sorun giderme işlemi yapabilirsiniz. Çoğu sürücü üreticisinin aksine G-Technology, ürünleri için uygun bir bilgi tabanı sağlar. Burada başlangıç ​​kılavuzları, bir SSS, indirmeler, özellikler ve topluluk tartışmaları bulacaksınız. Diğer üreticiler bu kaynakları sağlamasına rağmen, nadiren tek noktada sağlarlar.. 

g-drive-mobil-bilgi bankası

Daha spesifik cevaplar arıyorsanız, bilgi tabanının üst kısmındaki “soru sorun” düğmesini tıklayabilirsiniz. Ne yazık ki, bir destek temsilcisiyle konuşmanın tek yolu olan uzun bir iletişim formu var. Bununla birlikte, birçok kendi kendine yardım kaynağı çoğu sorunu çözmelidir.

Karar

Rekabetten daha pahalı olan G-Technology, değer odaklı müşterilere hitap etmek için köşeleri kesmekle ilgilenmiyor. Bunun yerine, daha fazla ödeyecek ve daha fazla kazanacaksınız. Performans diğer önde gelen SSD’lere yakın, ancak yapı kalitesi ve cömert garanti görmediğimiz bir şey. 

Yani, fiyat yüksek. G-Technology’nin sunduğu şeyleri isteyenler için birkaç uygun yedek var. Daha değer odaklı bir seçenek arayanlar, diğer harici sabit disk incelemelerimizi okumaktan daha iyi olacaklar.. 

G-Drive Mobile hakkında ne düşünüyorsunuz? Ekstra maliyet hıza değer mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me