OneDrive İş İncelemesi – Güncellendi 2020

OneDrive İş İncelemesi

OneDrive İş, tam Office Online entegrasyonu isteyen ancak çok fazla ödeme yapmak istemeyen KOBİ’ler için iyi, uygun fiyatlı bir EFSS seçeneğidir. Tüm ayrıntılar için tam OneDrive İş incelememize göz atın.


En İyi EFSS

Microsoft, işletme sahipleri için üretkenlik yazılımı da dahil olmak üzere onlarca yıldır popüler yazılımlar üretmektedir. Bu eğilim devam etti ve OneDrive İş hizmetiyle Microsoft, iş kullanıcılarına yönelik bulut pazarının bir parçasını almaya karar verdi. Bu OneDrive İş incelemesinde, analiz edeceğiz ve neden bunun en iyi EFSS sağlayıcılarından biri olduğunu anlatacağız.

OneDrive İş, tüketici sürümü gibi (OneDrive incelememizde okuyabileceğiniz gibi) Office Online ile entegre olarak gelir ve bu da çevrimiçi işbirliğini geliştirmek için en iyi hizmetlerden biri haline getirir. Bunun da ötesinde, son yıllarda Microsoft verimlilik yazılımında hoş bir trend olan inanılmaz derecede ekonomik. 

Yine de birkaç dezavantajı var. E-posta desteğinden yoksundur, raporlar düzgün çalışmıyor, web istemcisinde arama hatalı ve masaüstü istemcisi Linux’ta çalışmıyor. Ek olarak, blok düzeyinde senkronizasyon yoktur, ancak EFSS araçlarında eğilim budur.

İşletmenizin ihtiyaçları için en uygun bulut depolama aracı olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak yukarı ve aşağı taraflar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize sadık kalın.

Güçlü & Zayıf Yönler

OneDrive İş Alternatifleri

Fiyatlandırma

OneDrive İş, seçebileceğiniz yedi plan sunar, böylece zayıf plan esnekliğinden etkilenmezsiniz. Bununla birlikte, Microsoft’un OneDrive İş ve Office 365 İş planları için ayrı fiyatlandırma kümeleri olduğu için doğru planı bulmak zor olabilir.

OneDrive İş sayfası, yılda 150 ABD doları olan ve Office 365 sağlayan Office 365 İşletme Premium adlı bir plan gösterir. Ancak, Office 365 içeren ancak işletme sınıfı e-posta içermeyen biraz daha ucuz bir kurumsal plan olan Office 365 ProPlus vardır. barındırma, Exchange, SharePoint, Microsoft Teams ve Yammer.

OneDrive İş Fiyatlandırması

OneDrive İş Planı Bir ve İki yılda bir ödeme yapmanızı gerektirir. İlki yıllık 60 ABD dolarıdır ve kullanıcı başına 1 TB depolama alanı sağlar. Ayrıca, Office Online kullanarak Word, PowerPoint, Excel ve OneNote belgeleri oluşturmanın ve düzenlemenin yanı sıra 15 GB’a kadar boyutta dosyalar yüklemenize de olanak tanır.

Plan İki yılda 120 $ ‘dır ve gelişmiş veri kaybını önleme ve sınırsız depolama alanı ile birlikte ilk planın tüm avantajlarını sağlar. 

Office 365 Business Premium planı kullanıcı başına 1 TB alır, ancak önceki planlardan her şeyi içerir ve Office 365 ile Exchange, SharePoint, Teams ve Yammer gibi diğer Microsoft uygulamalarını ekler. 

Ayrıca, kurumsal sınıf e-posta barındırma, ofis uygulamalarının masaüstü sürümleri, beş bilgisayara kadar bir lisans desteği, lisans başına beş telefon ve beş tablet ve 250 kişiye kadar sınırsız HD video konferans toplantısı yapmanızı sağlar. Ayrıca, 300’e kadar kullanıcınız olabilir. Kullanıcı başına aylık 15,00 dolar veya bir yıl önceden ödeme yapmayı seçerseniz 150 dolar.

Ek uygulamalar ve işletme e-posta barındırma olmadan yalnızca Office 365’e ihtiyacınız varsa, Office 365 ProPlus planına kullanıcı başına yıllık 144 $ karşılığında abone olarak biraz tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca kullanıcı başına 1 TB OneDrive EFSS depolama alanı sağlar ve sınırsız kullanıcınız olabilir (aşağıdaki planların tümü gibi). 

Ancak, Office 365’e ihtiyacınız yoksa ancak Teams ve Yammer gibi uygulamalara ve özel bir e-posta adresiyle e-posta barındırma uygulamasına ihtiyacınız varsa, kullanıcı başına yıllık 86 ABD doları olan Office 365 E1 planıyla gidebilirsiniz. Bu plan ayrıca kullanıcı başına 1 TB OneDrive EFSS depolama alanı ve posta kutusu alanında 50 GB’a kadar alan sunar.

Office 365 E3 planı, önceki planların ikisini de birleştirir, posta kutusu alanını 100 GB’a çıkarır ve Office uygulamalarının masaüstü sürümlerini sağlar. Ayrıca, yasal davalar için kullanılan bilgilerin sağlanmasına yardımcı olan ve manuel sınıflandırmaların ve manuel saklama ve silme politikalarının tanımlanmasını sağlayan eDiscovery sunar..

Son plan olan Office 365 E5, önceki planın özelliklerine gelişmiş güvenlik, analiz ve ses yetenekleri ekler. 

Ayrıca Office 365 bulut uygulaması güvenliğini de içerir; sesli konferans; Gelişmiş Veri Yönetişimi ile otomatik sınıflandırma, akıllı içe aktarma ve daha fazlası; ve MyAnalytics ile gelişmiş kişisel ve kurumsal analitik. Tüm bunlar kullanıcı başına yılda 420 ABD doları tutarında geri ödeme yapar.

OneDrive İş Sınırlaması

Herhangi bir planda sınırsız depolama alanı, beş veya daha fazla kullanıcınız olmasını gerektirir. Aksi takdirde, varsayılan olarak kullanıcı başına 1 TB olur. Beş veya daha fazla kullanıcınız varsa, başlangıçta kullanıcı başına 1 TB alırsınız, ancak yöneticiler bunu kullanıcı başına 5 TB’a çıkarabilir. 

Bunu kullandıktan sonra, Microsoft desteğine başvurarak ek depolama alanı istemeniz gerekir. OneDrive İş için kullanıcı başına 25 TB’a kadar depolama alanı elde edebilirsiniz. Bunun ötesinde, bireysel kullanıcılar için SharePoint ekip siteleri aracılığıyla 25 TB ek depolama alanı elde edebilirsiniz. Bu gerçek sınırsız depolama alanı değil, ama en azından Microsoft bu konuda açık.

OneDrive İş genellikle rekabetin çoğundan daha ucuzdur ve kullanıcıları kendi ayrı depolama alanlarına sahiptir. Dropbox da dahil olmak üzere diğer birçok hizmette kullanıcıların alan paylaştığını düşünmek çok büyük. Bununla birlikte, daha yüksek fiyatlı planlar Office 365’i içerir, bu nedenle değerleri Office uygulama paketine ne kadar ihtiyacınız olduğuna bağlı olacaktır..

Kullanıcı deneyimi

OneDrive bir Microsoft hizmeti olmasına rağmen, çalışanlarınızın tercih ettikleri bir cihazı kullanmasını sağlayan Windows ve macOS için kullanılabilir. Yine de Linux’u desteklememesi şaşırtıcı değil.

onedrive-için-iş-senkron-klasör

Masaüstü istemcisini kurduktan sonra, OneDrive özel bir senkronizasyon klasörü oluşturur. Bu klasöre yerleştirdiğiniz dosyalar hem sabit sürücünüzde hem de bulutta depolanır. Bu, ister size veya ekip arkadaşlarınıza ait olsun, cihazlar arasında gerçek zamanlıya yakın gerçek zamanlı dosyalar senkronize etmenizi sağlar. Aşağıdaki bölümde senkronizasyon hakkında daha fazla konuşacağız.

onedrive-için-iş-tepsi-ikon

Eşitleme klasörüne ek olarak, masaüstü istemcisi bir sistem tepsisi simgesinden oluşur. Bu simgeye tıkladığınızda, üstünde çekici ve net bir pencere görünecektir. Pencere son dosyalarınızı gösterir ve ayara erişmenizi, senkronizasyon klasörünü açmanızı ve web istemcisini başlatmanızı sağlar.

onedrive-için-iş-web istemci

OneDrive İş Web İstemcisi

OneDrive web istemcisi sezgisel ve eğlenceli çünkü bol miktarda negatif alan var ve renk şeması ihtiyacınız olanı tespit etmeyi kolaylaştırıyor. 

Sol taraftaki menü uygulamada gezinmenizi sağlarken, üstündeki arama çubuğu ihtiyacınız olan verileri hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olur. Yani, eğer düzgün çalıştıysa. Bizim için, arama ilk birkaç saatlik kullanımda hiçbir sonuç göstermedi.

Aramanın üstünde, Microsoft uygulama kitaplığınıza erişebilirsiniz. Orta bölme dosyalarınızı bir liste görünümünde gösterir. Dosyaları farklı şekilde sıralamayı veya “kompakt” veya “ızgara” görünümlerinde göstermeyi seçebilirsiniz.

Gezinme menüsünün altında, kullanıcı yönetimi, faturalandırma, destek ve benzer seçeneklere erişmenizi sağlayan “OneDrive yönetici” adlı bir bağlantı da vardır.

Dosya veya klasörler üzerinde işlem yapmanız gerekiyorsa, bunları sağ tıklatıp fareyle üzerine gelip beliren üç noktayı tıklatabilir veya bir dosya veya klasör seçip orta bölmenin üzerindeki eylemleri kullanabilirsiniz. Eylemleri gerçekleştirmek için bu çok yönlü yaklaşımı seviyoruz. Ayrıca, sağ üst köşe ayarlara erişmenizi ve hesabınızı yönetmenizi sağlar.

onedrive-için-iş-cep-istemci

OneDrive İş Uygulamaları

Mobil deneyim, web deneyimi kadar eğlencelidir ve mobil istemcinin kullanımı daha da kolaydır. İstemci dosyalarınızı varsayılan olarak gösterir ve dosyaları yüklemek, belge taramak, fotoğraf çekip eklemek ve bir klasör, Word veya PowerPoint belgesi oluşturmak için yalnızca “artı” düğmesine dokunmanız yeterlidir. Alt çubuğu kullanarak uygulamada gezinebilirsiniz.

Kullanıcı yönetimi

OneDrive’ı başkalarıyla işbirliği yapmak için kullanabilmeniz için OneDrive yönetim merkezinden kullanıcı eklemeniz gerekir.

onedrive-için-iş-admin-konsol

Yönetici merkezi, tercihlerinize göre sipariş verebileceğiniz ve yönetebileceğiniz arayüz kartları sağlar. Mevcut kartları taşıyabilir veya silebilir veya yenilerini ekleyebilirsiniz. Kartların tamamı aşağıdaki gibidir:

 • Office 365 yazılımı: Office 365 uygulamalarını yüklemenizi sağlar
 • Faturalandırma: fatura bilgilerinizi gösterir
 • Eğitim ve kılavuzlar: OneDrive İş’i kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olur
 • Kullanıcı yönetimi: kullanıcıların şifrelerini sıfırlamanıza ve hesap eklemenize, düzenlemenize ve kaldırmanıza olanak tanır
 • Yönetici için rol tabanlı erişim: kullanıcılara özel yönetici rolleri atamanıza olanak tanır
 • Hizmet sağlığı: Office 365 hizmetlerinin sağlığını izler
 • Office 365 etkin kullanıcı raporları: kaç kullanıcının en az bir Office uygulaması kullandığını gösterir
 • Azure etkin dizini: ortak Azure görevlerine erişim sağlar
 • Alanlar: alan adlarınızı yönetir ve durumlarını izler

“Yönetici için rol tabanlı erişim” kartı, üç özel yönetici rolü atamanıza olanak tanır:

 • Kullanıcı hesabı yöneticisi: kullanıcılar ve gruplar oluşturabilir ve yönetebilir, kullanıcıların şifrelerini değiştirebilir, OneDrive hizmetini izleyebilir ve destek biletlerini yönetebilir
 • Güvenlik yöneticisi: kimlik ve bilgi koruması da dahil olmak üzere güvenlikle ilgili hizmetlerin yapılandırmasını yönetmek için tam erişime sahiptir
 • Exchange hizmeti yöneticisi: Exchange Online’a tam erişim sağlar ve posta alıcılarını, posta akışını, ileti uyumluluğunu ve istenmeyen posta önleme ve kötü amaçlı yazılım gibi posta korumasını yönetebilir.

  onedrive-için-iş-kullanıcı yönetimi

  “Kullanıcı yönetimi” görünümünde etkin bir kullanıcı seçip “rolleri yönet” i tıklayarak diğer rolleri atayabilirsiniz. Sağda görünen kenar çubuğu, global yönetici, servis yöneticisi ve global okuyucu dahil olmak üzere seçebileceğiniz birçok rolü gösterir.

  onedrive-için-iş-roller

  Aynı görünüm, basit kullanıcılara yeni kullanıcılar eklemenize olanak tanır. Bir kullanıcının temel bilgilerini girmeniz, kullanıcıyı lisanslayıp lisanslamamayı seçmeniz, bir rol atamanız ve bitirmeniz gerekir.

  Bir kullanıcıyı lisanslarsanız, aylık veya yıllık abonelik ücreti faturalandırılırsınız. Lisansı olmayan kullanıcılar yalnızca içeriğe erişebilir ve 1 TB kişisel bulut depolama alanı alamaz. Kullanıcıları ve rollerini yönetmeyi kolaylaştırmak için OneDrive, gruplar oluşturmanıza ve bunlara kullanıcı atamanıza olanak tanır.

  onedrive-için-iş-gruplar

  Raporlar, kullanıcı yönetiminin bir diğer önemli yönüdür. OneDrive, kullanım raporlarının yanı sıra güvenlik ve uyumluluk raporları sunar. Ancak, dosya yükleyip bir paylaşım bağlantısı oluştursak da OneDrive dosyalarımız için herhangi bir bilgi görmedik.

  onedrive-için-iş-raporları

Klasör & Dosya paylaşımı

OneDrive İş’i, e-posta yoluyla veya paylaşmak istediğiniz klasörü veya dosyayı işaret eden bir bağlantı oluşturarak dahili veya harici ortak çalışanlarla içerik paylaşmak için kullanabilirsiniz.

onedrive-için-iş-üreten-link

Paylaşım için güvenlik seçenekleri, belirli bir süre sonra bağlantıların süresinin dolmasına, belirli kişilere bağlantı erişimini kısıtlamanıza ve erişim şifrelerini ayarlamanıza olanak tanır. Ayrıca düzenlemeyi devre dışı bırakabilir ve bağlantıyı yalnızca belirli bir grupla çalışacak şekilde kısıtlayabilirsiniz. Buna bağlantıya sahip olan herkes, kuruluşunuzdaki kişiler, mevcut erişimi olan kişiler veya belirli kişiler dahil olabilir.

onedrive-için-iş-link-güvenlik

Ayrıca, paylaştığınız tüm içeriği ve başkalarının sizinle neler paylaştığını gösteren ayrı bir “paylaşım” görünümü de vardır.

Eşitleme

Cihaz senkronizasyonu veya senkronizasyonu, çevrimiçi işbirliğini artırmaya yardımcı olan bir bulut depolama hizmetinin temel mekanizmasıdır. Senkronizasyon, siz ve ekip arkadaşlarınızın aynı verilere çeşitli cihazlardan erişmenizi ve birbirinizin düzenlemelerini neredeyse gerçek zamanlı olarak görüntülemenizi sağlar. Bu, dosyalara e-posta gönderme veya USB çubukları veya diğer donanımlar aracılığıyla aktarma gereğini ortadan kaldırır. 

Daha önce de belirttiğimiz gibi, merkezleri senkronize eden ortak mekanizma, içeriği buluttan sabit sürücünüze kopyalayan özel bir klasördür. Diğer tüm yönleriyle, bu klasör diğer tüm dosya sistemi klasörlerine benzer.

onedrive-için-iş-senkron-klasör

OneDrive İş Eşitlemesi

OneDrive’ın ilk dosya yüklemeleri ve indirmeleri için senkronizasyon hızları, diğer hizmetlerde gördüklerimize benzer. Yükleme hızımızı göz önünde bulundurarak 1 GB sıkıştırılmış test klasörümüzü beklediğimizden sadece bir dakika sonra senkronize ettik. Bu dosyalarda değişiklik yaptığınızda, hizmet bazen geçersiz hale gelir.

Dosya değişikliklerini gerçekleştirmenin en iyi yolu, “diferansiyel eşitleme” olarak da bilinen “blok düzeyinde senkronizasyon” adı verilen bir özellik kullanmaktır. Oynatma sırasında blok düzeyi senkronizasyonu ile masaüstü istemcisi, dosyanın tamamını değil, yalnızca değişen bölümlerini senkronize eder. Sonuçlar çok daha hızlı senkronizasyon hızları ve azaltılmış bant genişliği.

Şu anda OneDrive, Microsoft Office dosyaları için yalnızca blok düzeyinde senkronizasyon kullanmaktadır. Birçok EFSS hizmetinin blok düzeyinde senkronizasyon kullanmadığı düşünüldüğünde, yine de iyidir. Microsoft, Microsoft blog yayınına göre, 2020 yılının ilk çeyreğinde blok düzeyinde senkronizasyon yayınlanacağı için geliştirmeyi hedefliyor. 

Beklemek istemiyorsanız, Dropbox Business şu anda blok düzeyinde senkronizasyon sağlayan iyi bir hizmettir. Dropbox Business incelememizde Dropbox Business incelememizde daha fazla bilgi bulabilirsiniz..

Bununla birlikte, şu anda, OneDrive’ın diğer çoğu EFSS aracının yapmadığı düzgün bir senkronizasyon özelliği vardır: belirli dosya türlerinin senkronizasyonunu engelleme yeteneği. Bunu kullanarak, örneğin, önemli raporlarınızın çalışanlarınızın sabit disklerinde depolanmasını engelleyebilirsiniz. Ancak, OneDrive İş ile elde ettiğiniz daha önemli bir özellik seçici senkronizasyondur.

Seçici senkronizasyon, belirli klasörler için senkronizasyonu devre dışı bırakmanıza olanak tanır, bu da onların sabit sürücünüzde depolanmasını önler. Bu, düşük kapasiteli katı hal sürücülerine sahip dizüstü bilgisayar kullanan iş kullanıcıları için yararlıdır.

Verimlilik Araçları

Verimliliği artıran araçlar EFSS hizmetlerinin parladığı yerdir. Entegre uygulamalar, çeşitli uygulamaları kullanarak web istemcisinden buluttaki dosyaları açmanıza ve düzenlemenize olanak sağlayarak üretkenliğin artmasına yardımcı olur. 

Elbette, OneDrive İş’in arkasında, daha fazla üretkenlik ve daha fazlasını elde etmenize yardımcı olan birçok Microsoft uygulaması vardır. Bu uygulamalar arasında şef, doğal olarak, Microsoft Office.

Office 365 planlarından birine abone olmaya karar verirseniz, çalışanlarınız aşağıdaki uygulamaların masaüstü sürümlerini indirip yükleyebilir:

 • Word: bir metin işleme ve belge oluşturma programı
 • Excel: bir elektronik tablo programı
 • PowerPoint: bir sunum programı
 • Outlook: yapılandırılabilir bir e-posta platformu
 • Erişim (yalnızca PC): bir veritabanı yönetim sistemi
 • Yayıncı (yalnızca PC): bir masaüstü yayıncılık uygulaması

Bu uygulamaları kullanıcı başına en fazla beş cihaza yükleyebilirsiniz. Office 365 ile bir plan seçmeseniz bile, Office Office’i ücretsiz kullanarak Office belgelerini açıp düzenleyebilirsiniz. Office Online’da Word, Excel, PowerPoint ve OneNote bulunur. OneNote, en iyi not alma uygulamalarımızı toparlayan bir not alma uygulamasıdır.

onedrive-için-iş-office365

OneDrive İş ayrıca, bu özellik yönetici merkezinde devre dışı bırakılmadığı sürece kullanıcılarınızın ücretsiz ve ücretli üçüncü taraf uygulamaları bulut depolama alanınıza entegre etmelerini sağlar. Bu, kullanıcıların OneDrive web platformundan ayrılmadan üçüncü taraf araçlarla çalışmasını sağlar.

onedrive-için-iş-uygulama-kütüphane

Uygulama kütüphanesi verimlilik, analiz ve işbirliği gibi kategorilere ayrılmıştır. Bu, ihtiyacınız olan uygulamaları bulmanızı kolaylaştırır, ancak yine de doğru uygulamayı bulmakta zorlanıyorsanız, arama çubuğunu kullanarak arayabilirsiniz. Kütüphanede düzinelerce uygulama var ve bunların arasında Trello, DocuSign, Salesforce ve daha fazlası var.

Güvenlik

Finansal verilerinizi veya hassas fikri mülkiyetinizi buluta yerleştirmek, OneDrive gibi popüler bir bulut depolama hizmetleri kullanıyorsanız daha da sinir bozucu olabilir. Bu nedenle, bir hizmete karar verirken bulut güvenliği daha da önemli bir faktör haline gelir.

OneDrive İş, verileri BitLocker kullanarak disk düzeyinde ve 256 bit AES şifreleme kullanarak dosya düzeyinde şifreler. Şifreleme, verilerinizi gizli bir anahtar olmadan okunamaz hale getirmek için karıştırır. Microsoft bu anahtarı Azure Anahtar Kasası’ndaki ayrı bir sunucuda depolar. Verileriniz Azure sunucularında da depolanır ve bunlara aşina değilseniz, Microsoft Azure incelememizi okuyun.

Microsoft ayrıca, bilgisayarınızdan veri merkezlerine aktarılan verileri korumak için TLS protokolünü kullanır. TLS, verileriniz için RSA 2048 bit koruma kullanan bir tür güvenli tüneldir. SSL ve TLS toplantımızda bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, HTTP üzerinden kimliği doğrulanmamış bağlantılara izin verilmez, bunun yerine HTTPS’ye yönlendirilir.

Ancak, aktarma ve beklemede şifreleme, çalışanlarınızın kullandığı zayıf parolalardan yararlanan saldırılara karşı korunmanıza yardımcı olmaz. Bu mümkündür, çünkü zayıf parolalar kaba kuvvet çatlaklarına şifreleme anahtarlarından çok daha duyarlıdır. Bu nedenle, güçlü bir şifre oluşturmanızı öneririz.

Giriş bilgilerinizi korumak için yaptığınız diğer bir müttefik iki faktörlü kimlik doğrulamasıdır. Varsayılan olarak etkin değildir, ancak yönetici olarak isteyebilirsiniz. Etkinleştirildiğinde, kullanıcıların normal kimlik bilgilerine ek olarak yabancı bir makineden oturum açarken özel bir güvenlik kodu girmesi gerekir..

Küçük işletme kullanıcıları için bu özelliği açmanızı öneririz, çünkü bir kullanıcı kullanıcılarınızın şifrelerini çalmayı başarsa bile, bu bilgiler bulut depolama hesabınıza başarıyla giriş yapmak için yeterli olmaz.

OneDrive İş, çalışanlarınız için bir şifre oluşturma ilkesi belirlemenize izin verir, ancak tek yapılandırmalar parola kullanım sürelerinin sona ermesi içindir. Özel şifre gereksinimleri belirlemenin bir yolu yoktur. Ancak, parolaların en az sekiz karakter uzunluğunda olması ve aşağıdakilerden üçüne sahip olması gerekir: büyük harfler, küçük harfler, sayılar ve simgeler.

Office 365 planları ayrıca, virüslerin ve diğer siber saldırıların işletmenize zarar vermesini önleyen bir güvenlik yönetimi ve kontrol merkezi sağlar. Bir saldırı başarılı olursa, dosyalarınızı kurtarmanın bir yolu vardır. Ayrıca, bilgilerinizi gizli ve güvenli tutan araçlara ve tek oturum açma özelliğine sahiptir.

Ayrıca, Microsoft’un sunucularındaki dosyalarınız en az iki farklı Azure bölgesine yansıtılır ve bu da doğal afetlerin tek bir veri merkezine verebileceği zararları azaltır. Ayrıca, yalnızca sınırlı sayıda temel personel veri merkezlerine erişebilir. 

Microsoft ayrıca, veri merkezlerinin güvenlik yöntemlerini sürekli olarak doğrulayan ayrı uzman ekiplerine sahiptir. Bu tür güvenlik yöntemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, veri merkezi güvenliği ile ilgili makalemizi okuyun.

Destek

Desteğe web istemcisinin sağ üst köşesinden erişebilirsiniz. Bu, konuları aramanıza olanak tanır, ancak destek portalına girmek istiyorsanız, alttaki “makaleyi tarayıcıda oku” bağlantısını tıklamanız gerekir. Bu, web istemcisinden destek portalına erişmenin kafa karıştırıcı ve sezgisel olmayan bir yoludur.

Bununla birlikte, destek portalına ulaştığınızda, arama çubuğunu kullanarak yardım makaleleri arayabilir veya “başlangıç”, “senkronizasyon”, “dosyalar” ve “hesap ve depolama” gibi konu kategorilerine göz atabilirsiniz.

Makale kitaplığında adım adım yazılan ve takip etmenize yardımcı olacak resimler bulunan birçok makale vardır. Ayrıca, videolar, hile sayfaları ve çeşitli ipuçları kullanarak becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olan bir Office 365 eğitim merkezi var.

Destek portalında sorunuzun yanıtını bulamazsanız, sorununuzu açıklayıp “yardım al” düğmesini tıklayarak OneDrive’ın teknik destek ekibinden doğrudan destek alabilirsiniz. Bu makale bağlantılarını görüntüler, ancak faydalı olmazlarsa, “beni ara” bölümünün altında telefon numaranızı girebilir ve çağrı isteyebilirsiniz.

Geri arama size zaman kazandırır çünkü beklemeyeceksiniz. Telefon desteği 7 gün 24 saat hizmetinizdedir ve Microsoft size bir arama için ne kadar bekleyeceğinizi bile bildirir. Geri aramamızı 14 dakikadan daha kısa bir sürede aldık, bu da platformun beklememiz için bizi bilgilendirdi. Canlı sohbet de bir seçenektir.

Ancak, çoğu EFSS çözümü için standart destek kanalı olduğu için e-posta desteği garip değildir.

onedrive-için-iş-toplum

Ayrıca aktif bir OneDrive kullanıcı topluluğu da var. Sorununuzla ilgili yardım almak için yeni bir tartışma oluşturabilirsiniz, ancak birisinin zaten bir çözüm sağlaması durumunda önceki forum konularını da arayabilirsiniz. Genellikle kullanıcılara ve BT uzmanlarına sormak sorunlara yenilikçi çözümler bulmanın harika bir yoludur.

Karar

OneDrive İş, her kullanıcı için düşük maliyetli ve ayrı depolama alanı, hoş bir arayüz, Microsoft Office ile entegrasyon ve birçok üçüncü taraf uygulaması ve iyi desteği sayesinde en popüler EFSS hizmetlerinden biridir..

Ayrıca, belirli dosyalar için senkronizasyonu engelleyen özellikleri kullanabilir, senkronize edilecek sadece bazı dosyaları seçebilirsiniz,

kullanıcı rolleri atamayı içeren kapsamlı kullanıcı ve grup yönetimi gerçekleştirin. Ayrıca, tüm platformlardaki kullanıcı deneyimi keyifli ve anlaşılır.

Yine de dezavantajları var. Blok düzeyinde senkronizasyon yoktur, ancak çalışmalardadır. Diğer bir dezavantaj Linux desteğinin olmamasıdır, bu yüzden pengueni tercih eden kullanıcılar başka bir yere bakmak zorunda kalacaklar. Ayrıca, destek portalına erişmek kolay değil, kullanım raporları verilerle doldurulmuyor ve web portalındaki arama seçeneği hatalı.

Bunlar çok büyük sorunlar değil, ancak kullanım durumunuza bağlı olabilir. Ancak, genel olarak, OneDrive İş harika bir hizmettir. Yine de iş ihtiyaçlarınıza uygun mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map