Kutu İş İnceleme – Güncellendi 2020

Kutu İş İnceleme

Çok sayıda üçüncü taraf entegrasyonu ve harika müşteri hizmeti sunan harika bir hizmet olan Box Business, yavaş hızları nedeniyle en üst düzeyde tutulur. Ancak, bu tam Kutu incelemesinde okuyabileceğiniz gibi, bu güçlü yönleriyle dengelenebilir.


En İyi EFSS

Box, bugün mevcut olan en iyi EFSS platformlarından biri olarak yer alıyor. Öyleyse, Fortune 500 şirketlerinin yüzde 70’inden fazlasının müşterileri olarak iddia edilmesinin yanı sıra, toplamda 95.000’den fazla işletmeye sahip olması şaşırtıcı değil. Bu derlemede, itibarıyla nasıl karşılaştırıldığını görmek için Box’a ayrıntılı bir şekilde bakmaya karar verdik. 

Kısacası, Box harika bir hizmettir. Microsoft Office ve Google Office paketi için entegrasyonlar dahil olmak üzere birçok üretkenlik aracı vardır. Ayrıca, özel şifreleme seçeneğinin yanı sıra e-posta, telefon ve sohbet desteği ile yetenekli kullanıcı yönetimi, sınırsız depolama alanı ve güçlü güvenlik.

Yine de hepsi pembe değil, çünkü fiyatlandırma planları daha ucuz olabilir ve blok düzeyinde senkronizasyon desteği yoktur. Ayrıntılarla ilgileniyorsanız, Box’ın ayrı kategorilerimizde nasıl performans gösterdiğini göreceğimiz için bize sadık kalın.

Güçlü & Zayıf Yönler

Box Business için alternatifler

Fiyatlandırma

Box’ın şu anda işletmeler için tasarlanmış dört planı vardır: “başlangıç”, “işletme”, “işletme artı” ve “işletme”. Tüm planlar en az üç kullanıcı gerektirir ve sizi 10 kullanıcıyla sınırlandıran “başlangıç” haricinde bir üst limite sahip değildir.

Buna ek olarak, “starter” size yalnızca 100 GB depolama alanı sağlar ve dosya boyutunuzu 2 GB ile sınırlar. Yine de, küçük ekipler için iyi bir seçimdir ve kullanıcı başına ayda sadece 5,80 ABD dolarıdır. Kullanıcı başına aylık 8 ABD doları karşılığında 5 TB depolama alanı sağlayan Egnyte Connect ile karşılaştırdığınızda, bu en iyi plan değildir. Bu ilginizi çekiyorsa, Egnyte Connect incelememizi okuyun.

Ancak Box, diğer üç planla sınırsız depolama alanı sağlar. “İş” planı kullanıcı başına aylık 17,30 ABD dolarıdır ve dosya boyutu sınırını 5 GB’a çıkarır, bu da kalan planlar için aynı kalır. “Business plus” kullanıcı başına aylık 28,70 ABD doları karşılığında daha fazla özellik sunar.

“Başlangıç” dışındaki planlar aynı miktarda depolama alanı ve kullanıcı sayısı sunduğundan, temel farkları sağladıkları özelliklerde yatmaktadır.. 

Kutu Maliyeti

Tüm planların sürüm geçmişi, işletme desteği ve kullanıcı yönetimi gibi standart özellikleri vardır. “Başlangıç” bu özelliklerle sınırlıdır, ancak diğer planlar bu sete dayanır. “İşletme”, diğerleri arasında özel marka bilinci oluşturma, mobil güvenlik kontrolleri, veri kaybını önleme, gelişmiş kullanıcı güvenliği ve raporlama özelliklerini ekler.

“Business plus”, sınırsız harici ortak çalışanlar, yönetici rolü temsilciliği ve içerik yönetimi gibi özelliklerle önceki planı geliştirir. “Kurumsal” plan HIPAA uyumluluğu, kullanıcı grupları, iş akışı otomasyonu, şifre uygulaması ve diğerleri ekler. Planlar arasında tam bir karşılaştırma için buraya bakın.

Planlar arasındaki bir diğer önemli fark, kaydedebileceğiniz maksimum sürüm sayısıdır. Sürüm oluşturma, istenmeyen değişiklikleri geri almanıza veya yanlışlıkla silme nedeniyle kaybolan dosyaları kurtarmanıza yardımcı olur. Ayrıca sizi fidye yazılımlarından korur. Bunun ışığında, sayı ne kadar yüksekse o kadar iyi.

“Başlangıç” 25 sürüm kaydederken, “işletme” ve “işletme artı” planları 50 sürüme kadar kaydedebilir. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, “kurumsal” planda en fazla 100 versiyon bulunabilir. İhtiyaçlarınız daha yüksekse, sınırsız sürümleri kaydetmenizi sağlayan Box Governance eklentisini 10 $ karşılığında satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, fiyat için Box ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Box, yıllık kayıtlar için indirim sağlar, ancak Box’a abone olmaya karar vermeden önce, planları 15 günlük ücretsiz deneme sürümüyle test edebilirsiniz. Bunun dışında 10 GB’lık ücretsiz bir “kişisel” plan alabilirsiniz. Daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, ancak bir işletme değilseniz, 100 GB depolama alanı ile aylık 11,50 ABD doları veya yıllık 138 ABD doları olan “kişisel profesyonel” plan alabilirsiniz.

Kullanıcı deneyimi

Box’ın masaüstü istemcisi Windows ve macOS’ta çalışır, ancak Linux’ta çalışmaz. Bunu destekleyen bir bulut depolama hizmeti istiyorsanız, bazı fikirler için Linux için en iyi bulut depolama hizmetimizi okuyun.

Masaüstü istemcisini indirip yükledikten sonra, dosya sisteminizde bir senkronizasyon klasörü göreceksiniz. İçine yerleştirdiğiniz dosya ve klasörler, hem sabit sürücünüzde hem de bulutta depolanır; bu da aygıt eşitlemesini veya kısaca “eşitlemeyi” sağlar. Box’ın ilgili bölümde senkronizasyonu ne kadar iyi ele aldığı hakkında daha fazla konuşacağız.

kutu masaüstü istemci

Masaüstü istemcisinin diğer bileşeni, eşitleme klasörünü açıp tercihler penceresini ve web istemcisini başlatmanızı sağlayan sistem tepsisi simgesidir. Tercihler penceresinden senkronizasyonu açabilir veya kapatabilir, desteğe başvurabilir ve yardım merkezine girebilirsiniz. Masaüstü istemcisi, Dropbox tarafından geliştirilen ortak senkronizasyon modelini takip eder ve zevkli ve anlaşılır.

Eşitleme klasörüne sahip masaüstü istemcisi önemli bir mekanizma olmasına rağmen, Box deneyiminin çoğu web istemcisinde çevrimiçi olarak gerçekleşir.

kutu web istemci

Web istemcisi çekici bir renk düzenine sahiptir ve açıktır, bu nedenle aradığınız eylemler ve içerik için kazmanıza gerek kalmaz. Soldaki menü dosyalarınız, son içerik, senkronize edilen veriler, çöp kutusu, notlar, iş akışı, yönetici konsolu ve sık kullanılanlar arasında gezinir.

Aradığınızı zamanında bulamazsanız, aramak için üstteki arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Arama çubuğu siz yazarken içeriğinizi arar ve aramanıza filtreler ekleyebilirsiniz.

Web istemcisi dosyalarınızı ve klasörlerinizi orta bölmede ızgara veya liste görünümlerinde gösterir. Bir nesneyi tıklarsanız, ayrıntılarını sağ kenar çubuğunda görürsünüz. 

Bir nesneyi sağ tıklarsanız, hiç kimsenin erişememesi için “taşı”, “kopyala”, “paylaş” ve “kilitle” gibi eylemler gerçekleştirebilirsiniz. Kolaylık sağlamak için sayfanın üst kısmındaki düğmeleri kullanarak en yaygın işlemleri yapabilirsiniz.

Bildirimlerinize, ayarlarınıza ve yardımınıza sağ üst köşeden de erişebilirsiniz. Ayrıca, size atanan görevleri ve başkalarına gönderdiğiniz görevleri gösteren bir görevler özelliği de vardır.

kutu-mobil-istemci

Box’ın mobil uygulaması diğer hizmetlere benzer. Bu, içeriğinize erişmek, yeni dosyaları buluta yüklemek, çevrimdışı kullanım için dosyaları kaydetmek ve içeriği “favori” olarak etiketlemek kolay olduğu anlamına gelir. İçerik eklemek için büyük “+” düğmesinin, medya yakalamanın yanı sıra yeni bir not veya klasör oluşturmanıza izin vermesini de seviyoruz.

Kullanıcı yönetimi

kutu-kullanıcı yönetimi

Kullanıcı yönetimi seçenekleri, ekibinizi doğru kişilerin belirli içeriğe erişebilmesi ve işbirliklerinin kontrolden çıkmaması için yapılandırmanıza olanak tanır. 

Box hesabınıza bir kullanıcı eklediğinizde, toplam depolama alanınızın ne kadarına erişebileceğini düzenleyebilir ve onlara aşağıdaki erişim izinlerini verebilirsiniz:

 • Paylaşılan kişiler: kullanıcının diğer Box kullanıcılarını görmesini sağlar
 • Senkronizasyonu etkinleştir: kullanıcının bulut dosyalarını masaüstleriyle senkronize etmesini sağlar
 • Cihaz sabitleme: kullanıcıyı izin verilen maksimum cihazlardan muaf tutar
 • Harici işbirliğini kısıtla: kullanıcının harici kullanıcılarla işbirliği yapmasını engeller

Ayrıca yeni bir kullanıcının erişebileceği klasörleri de seçebilirsiniz. Erişim için bir klasör seçerken, yedi farklı izin düzeyinden birini atayabilirsiniz:

 • Ortak sahip: yönetici görevleri dahil her şeyi yapabilir
 • Editör: davetiyeleri kısıtlama dışında her şeyi yapabilir
 • Görüntüleyici yükleyici: yükleme yeteneklerine sahip temel kullanıcı
 • Önizleyici yükleyici: yükleme kapasitesine sahip sınırlı kullanıcı
 • izleyici: indirme, önizleme ve bağlantı özelliklerine sahip temel kullanıcı
 • önizleyicide: sadece önizleme özelliklerine sahip sınırlı kullanıcı
 • Yükleyici: yalnızca içerik yükleyebilir ve alt klasörler oluşturabilir

İşte bu roller arasındaki farkları karşılaştıran yararlı bir resim:

kutu klasör erişimiyle izinleri

Bireysel kullanıcıları davet etmek kolaydır, ancak düzinelerce kullanıcıyı birer birer getirmek çok sıkıcı, çok hızlı olur. Neyse ki, toplu davetler gerçekleştirmenizi sağlar.

kutu eklenti toplu kullanıcılar

Kutu Kullanıcı Grupları

Kullanıcı eklerken, grupları birden fazla kullanıcının izinlerini yönetmeyi kolaylaştıran gruplara da atayabilirsiniz. Örneğin, işletmenizin departmanlarına karşılık gelen birkaç grup oluşturabilir ve onlara farklı izinler verebilirsiniz.

kutu oluşturmak grubu

Gruplar oluşturduğunuzda, bunları kimlerin yönetebileceğini ayarlayabilirsiniz. “Admin” olarak ayarlarsanız, yalnızca yöneticiler bu gruba klasörlere erişim verebilir ve bu grubun üyelerini görüntüleyebilir. Bu yönetim seçeneğini, üyeleri veya hatta şirketin tamamını gruplandırmak için genişletebilirsiniz.

Oluşturulduktan sonra, “yönetici” veya “üye” izinlerine sahip kullanıcılar ekleyebilirsiniz. Bir kullanıcıyı grup yöneticisi yaparsanız, gruba bağlı klasörlere erişimi yönetebilir ve grup üyesi etkinliğini izleyebilir.

Kuruluşunuzun bir parçası olmayan biriyle çalışmanız gerekiyorsa, bunları harici bir kullanıcı olarak davet edebilirsiniz. Ağınızdayken harici kullanıcılar, Box’ın sahip olduğunuz özelliklerinden yararlanabilir. Erişim düzeylerini istediğiniz zaman yönetebilir veya ağdan çıkarabilirsiniz.

Genel olarak, Box harika bir iş çıkarır, ancak daha özelleştirilebilir kullanıcı yönetimine ihtiyacınız varsa, Citrix ShareFile’ı denemenizi öneririz. Bu konuda daha fazla bilgiyi Citrix ShareFile incelememizde bulabilirsiniz..

Klasör & Dosya paylaşımı

Kullanıcılar herhangi bir nesneyle ilişkili “paylaş” düğmesine tıklayarak dosya ve klasörleri paylaşabilir.

Bu, kişileri davet etmelerine ve onlara izin atamalarına veya dosya veya klasör için bir bağlantı oluşturmalarına olanak tanır. 

Her iki durumda da, insanları davet ederseniz onlara “editör” veya “görüntüleyici” izinleri verebilirsiniz. Editörler dosya ve klasörleri yükleyebilir, indirebilir, önizleyebilir, paylaşabilir ve düzenleyebilir. Görüntüleyenler yalnızca indirip paylaşabilir. Özellikle klasörler için, önceki bölümden klasör erişim haklarına karşılık gelen başka izinler ekleyebilirsiniz..

kutu-paylaşım-link

Bir bağlantı oluşturduğunuzda, hangi kişilerin ona erişebileceğini ve onunla neler yapabileceğini kısıtlayabilirsiniz. Bağlantıyı herkesin erişebileceği şekilde ayarlayabilir, yalnızca şirketinizdeki kişiler tarafından görülebilir yapabilir veya yalnızca davet edilen kişilere erişim verebilirsiniz.

Ne seçerseniz seçin, kullanıcıların görüntülemesini ve indirmesini veya yalnızca görüntülemesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, şifreyle koruyabilir, indirmeyi devre dışı bırakabilir, özel bir URL tanımlayabilir ve bağlantıyı belirli bir tarihte sona erecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

kutu-paylaşım-link-settings

Box, içeriğinizi güvenli bir şekilde paylaşmak için ihtiyacınız olan tüm paylaşım ve içerik kontrolü özelliklerine sahip olsa da, paylaşılan dosyalarınıza ve klasörlerinize genel bir bakış gösteren bir sayfadan yoksundur. 

Eşitleme

Daha önce de belirttiğimiz gibi, masaüstü istemcisini kurduktan sonra, masaüstünüzde özel bir senkronizasyon klasörü göreceksiniz.

kutu-senkron-klasör

Bu klasöre koyacağınız dosyalar sabit sürücünüzde kalır ancak aynı zamanda bulutla da senkronize edilir. Bulut bulduktan sonra, Box bu dosyaları senkronize edilmiş diğer cihazlarınıza ve ortak çalışanlarınızın cihazlarına neredeyse gerçek zamanlı olarak gönderir.

İnce katı hal sürücülerine sahip dizüstü bilgisayarları olan kullanıcılar için bu sorun yaratabilir. Bunlar maliyet nedeniyle geleneksel sabit diskler kadar yer sunmadığından, bu tür kullanıcılar kısa sürede yer kaplayabilir. 

Bundan kaçınmaya yardımcı olmak için Box, belirli klasörler için senkronizasyonu kapatmanızı sağlayan “seçici senkronizasyon” adlı bir özellik sunar. Bunu yapmak için, Box web istemcisini açın, menüyü açmak için bir klasöre sağ tıklayın. “Diğer işlemler” bölümünün altında “senkronize edilmedi” yi seçin. Ayrıca, yerel senkronizasyon klasörünüzdeki bir nesneyi sağ tıklayıp “kutu senkronizasyonu” altında “senkronize et” i seçerek de bunu yapabilirsiniz.

O andan itibaren, bu klasör sabit sürücünüzde depolanmaz. Dezavantajı, çevrimdışı olarak da kullanılamayacağıdır. Dolayısıyla, üzerinde aktif olarak çalışmakta olduğunuz içeriğiniz varsa, senkronize olmasını isteyebilirsiniz.

Box’ın senkronizasyon hızları, ilk dosya yüklemelerindeki diğer EFSS hizmetleriyle iyi bir şekilde karşılaştırılır. Bununla birlikte, sonraki senkronizasyonlar iyi değildir, çünkü Box, tüm dosyayı değiştirmek yerine yalnızca değişen dosyaların bölümlerini aktararak dosya senkronizasyonlarını hızlandırmaya yardımcı olan blok düzeyinde dosya kopyalama algoritmasını içermez..

Dropbox, doğru şekilde yapılan blok düzeyinde senkronizasyonun harika bir örneğidir, bu yüzden isterseniz, daha fazla bilgi edinmek için Dropbox Business incelememizi okuyun.

Aktarım hızlarınızı artırmak istiyorsanız, içeriğinizi dünyanın sekiz yerinden birinde saklamanızı sağlayan “kutu bölgeleri” ni kullanabilirsiniz. Verilerinizi senkronize eden bir sunucuya ne kadar yakın olursanız, aktarımlarınız o kadar hızlı olur.

Verimlilik Araçları

Birçok EFSS aracı, işyerini çevrimiçi çoğaltma yeteneklerini geliştirmek için web istemcilerini verimlilik uygulamaları ve işbirliği uygulamalarıyla bütünleştirir. Bu kategoride, Box’ın bu yönde ilerlemeye yönelik çabalarına bir göz atacağız.

Google Drive ve OneDrive İş’ten farklı olarak, Box’ın tam bir yerel ofis uygulaması paketi yoktur. Box’ın sunduğu tek yerel verimlilik aracı, Box Notes adlı bir not alma uygulamasıdır.

Bununla birlikte, Kutu Notları zorlu bir not alma uygulamasıdır. Evernote gibi en iyi not alma uygulamaları kadar gelişmiş değildir, ancak OneNote ve Google Keep gibi girişlerle rekabet edebilir. Toplantılar sırasında not almak ve dosyaları takım arkadaşlarınızla tartışmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, resim ve tablolar ekleyebilirsiniz.

kutu-yeni-ofis-dosya

Box, üçüncü taraf uygulamaların güzel bir seçimini sunarak yerel özelliklerinin eksikliğini telafi ediyor. Bunların başında Office 365 ve Google Dokümanlar geliyor. Office 365’e abone olmanız gerekir, ancak Google Dokümanlar tamamen ücretsizdir. Bununla birlikte, Office Online’ı kullanarak office dosyalarını her zaman ücretsiz önizleyebilirsiniz.

Sağ üst köşedeki “yeni” düğmesini tıklayıp oluşturmak istediğiniz belge türünü seçerek Box’un web istemcisinden yeni bir Office veya Google Dokümanlar dosyası oluşturabilirsiniz..

kutu-app-kütüphane

Office ve Google Dokümanlar’a ek olarak, istemcinin sağ üst köşesinde adınızı tıklayıp “uygulamalar” ı seçerek ek üçüncü taraf uygulamalarını Box’a entegre edebilirsiniz. Bu işlem sizi ada veya kategoriye göre arayabileceğiniz bir uygulama kitaplığına yönlendirir. 

Uygulama kategorileri arasında “işbirliği”, “proje yönetimi”, “içerik yönetimi” ve “güvenlik” yer alır. Box, hepsini burada listelemek için çok fazla entegrasyona sahip, ancak önemli olanları Slack, Trello, Asana, Salesforce, DocuSign ve ShareVault.

Güvenlik

Box, fikri mülkünüzü bulutta depolanırken, işletme müşterilerine yönelik bir hizmetten bekleyebileceğiniz birçok özellik sunar.

Box, verilerinizi bağımsız üçüncü taraflarca denetlenen sertleştirilmiş veri merkezlerinde tutar. Bu denetimler sayesinde Box’ın veri merkezleri ISO 27001 sertifikalıdır, bu da güçlü bilgi güvenliğine sahip oldukları anlamına gelir. Ayrıca SOC 2 uyumludur.

Box, cihazınız ve veri merkezi arasında aktarılan verileri korumak için TLS protokolünü kullanır. Buna transit şifreleme denir ve temel olarak çevrimiçi gizlice dinleme aracı olan ortadaki adam saldırılarına karşı yardımcı olur. 

Bilgileriniz veri merkezine ulaştığında, Box istirahat halindeyken şifrelenmiş halde kalır, bu da sunucu tarafında saklanırken karıştırıldığı anlamına gelir. Kullanılan şifreleme 256 bit AES’dir.

Bu, şifreleme anahtarınız olmadığı sürece hiç kimsenin dosyalarınızı okuyamayacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, Box anahtarınızı varsayılan olarak yönetir, ancak kendiniz yönetmeyi seçebilirsiniz. 

Ancak bunu yapmak için bir “işletme” veya “işletme” planına abone olmanız ve isteğe bağlı Box KeySafe eklentisi için ödeme yapmanız gerekir. Bu, şifrelemenizi özel yapar ve çoğu EFSS sağlayıcısı bunu sunmaz.

Box ayrıca anahtar kaydırma kullanır, bu da sadece içeriğinizi değil aynı zamanda şifreleme anahtarınızı da şifrelediği anlamına gelir. Bunun için Box ayrıca 256 bit AES kullanır.

Daha pahalı planlar ve Box KeySafe için ödeme yapmaktan kaçınmak istiyorsanız, Boxcryptor kullanarak Box ile özel, uçtan uca şifreleme de ayarlayabilirsiniz. Çalışanların aynı kimlik bilgilerini kullanarak birden fazla iş sisteminde oturum açmalarına olanak tanıyan tek oturum açma (TOA) entegrasyonu da mevcuttur. Desteklenen TOA seçenekleri arasında OneLogin, Okta ve Bitium bulunur.

Box, kullanıcıların zayıf parolalara karşı korumak için iki faktörlü kimlik doğrulaması ayarlamasına olanak tanır. İki faktörlü kimlik doğrulama etkinleştirildiğinde, kullanıcıların tanıdık olmayan bir cihazdan Box’a giriş yaparken telefonlarına gönderilen bir güvenlik kodu girmeleri gerekir. Bu, zayıf parolaların neden olduğu riski en aza indirir çünkü kaba kuvvet kırılmasını önler.

Box’ın özel şifre gereksinimleri belirlemenize izin vermesini de seviyoruz. Bu, kullanıcılarınızın zayıf şifreler oluşturmasını önlemenin başka bir yoludur.

Ayrıca, Box, her kullanıcının senkronize edebileceği cihaz sayısını sınırlamanızı sağlayan cihaz sabitleme özelliğine sahiptir. Bu özellik aynı zamanda kullanıcılarınız tarafından hangi cihazların kullanıldığını kontrol etmenizi sağlar. Bu şekilde, hangi cihazların bulut depolama alanınıza tam olarak erişebildiğini bilirsiniz.

Bununla birlikte, bir cihazın sabitlemesini kaldırdığınızda, yalnızca bulut depolama alanınıza canlı erişimi kesersiniz; bu, gelecekteki senkronizasyonları devre dışı bırakır. Bu, daha önce senkronize edilmiş içeriklerin silinmeyeceği anlamına gelir, bu nedenle, kaybolan veya çalınan bir cihaz durumunda kendinizi korumak için iyi bir yöntem değildir. Bu özelliği istiyorsanız, Egnyte Connect veya Dropbox Business’ı deneyin. 

Bir başka ilginç özellik de, içeriğinizi “gizli” gibi güvenlik sınıflarıyla etiketlemenizi sağlayan kutu kalkanıdır. Örneğin, gizli içeriğin kuruluşunuz dışında paylaşılmayacağından emin olabilirsiniz. Şüpheli oturumlardan veya konumlardan anormal indirme davranışını ve içerik erişimini de tespit edebilirsiniz.

Destek

Kutu destek

Box’ın bir yönüyle ilgili bir sorunla karşılaşırsanız, topluluk bilgi tabanındaki makaleleri kullanarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Bilgi bankası sorun giderme makaleleri, kılavuzlar, destek makaleleri ve kullanım örneği çalışmaları içerir. Bunların çoğu diğer Box kullanıcıları tarafından yazılmıştır. 

Bilgi tabanı size yardımcı olmazsa, Kutu Topluluğu sorun giderme ve Kutu geliştirici forumları gibi kullanıcı forumları da sağlar. Topluluğa danışmak, yaratıcı fikirler için kalabalık desteğini kullanmanın harika bir yoludur. Ayrıca, forumlar etkindir ve moderatörler genellikle soruları cevaplar.

Ayrıca temel ve gelişmiş Box özelliklerini nasıl kullanacağınızı öğrenmenize yardımcı olan birçok video öğreticisi ve planlanmış canlı oturum içeren Box Üniversitesi de var..

Topluluk desteğine ek olarak, Box, çözülmesi gereken acil sorunları olanlar için sohbet ve telefon seçenekleri sunar. Sohbet seçeneği, teknolojiye yabancı olmayan kullanıcılar için mükemmeldir ve sorunu sadece birkaç satırda iletebilir. Maalesef, canlı sohbet yalnızca çalışma saatleri içinde 09: 00-18: 00 saatleri arasında kullanılabilir..

Sohbet sırasında birden fazla soru sorduk ve hızlı yanıt aldık. Ancak, çalışma haftasında destek kanallarının kullanılabilirliği sorulduğunda çelişkili bilgiler aldık. Bununla birlikte, diğer tüm sorular tatmin edici bir şekilde cevaplandı.  

Telefonla konuşmayı tercih ediyorsanız, telefonla geri arama isteğinde bulunabilirsiniz. Sohbet gibi, yalnızca çalışma saatlerinde kullanılabilir. Ancak, bu yalnızca Box lisansınıza ücretsiz olarak dahil edilen “standart destek” için geçerlidir.

kutu-posta istek

Ancak, “premier” veya “platin” desteği ile 7/24 özel arama desteği, yüzde 99,9 garantili çalışma süresi, yerinde check-in’ler ve daha pek çok şey elde edersiniz. 

“Standart” destekle bile, kullanıcılar 7/24 e-posta desteğine erişebilir. Bir sorunu açıklayan bir e-posta isteği gönderdik ve üç saat içinde yanıt aldık, bu da iyi bir yanıt süresi.

Karar

Box, hiç şüphesiz, yetenekli bir EFSS servisidir. İşletmenizi çevrimiçine taşırken hiçbir şey yaşamazsınız çünkü Box, Microsoft ve Google dahil olmak üzere birçok üçüncü taraf uygulamasıyla entegre olur. Ayrıca, güçlü güvenlik özellikleri sayesinde dosyalarınız güvende olacaktır. Sınırsız depolama alanı ve çok sayıda özellik sunmasına rağmen fiyatlandırma planları daha iyi bir değer olabilir.

Kendinizi sabit sürücü alanınızda yetersiz bulursanız, sabit sürücünüzde yalnızca belirli dosyaları saklamak için seçici senkronizasyondan yararlanabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra Box, kapsamlı destek seçenekleri ve kullanıcı yönetimi özellikleri sunar.

Ancak, istediğiniz gibi Box bulamayabilirsiniz veya blok düzeyinde senkronizasyon ve daha ucuz planları olan bir hizmet isteyebilirsiniz. Bunun için alternatif fikirler için EFSS incelemelerimize bakın. Bununla birlikte, Box hakkında ne düşünüyorsun? Beklentilerinizi karşılıyor mu veya başka bir servise mi ihtiyacınız var? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map