FileCloud İncelemesi – Güncellendi 2020

FileCloud İncelemesi

FileCloud, mükemmel kullanıcı yönetimi gibi bazı yönlerden ilginç bir EFSS’dir, ancak senkronizasyon yetenekleri gibi bazılarında yetersiz kalır. Bu karışık çanta hakkındaki her şeyi FileCloud incelememizde okuyun.


En İyi EFSS

Şirketinizin ihtiyaçları için doğru bulut depolama hizmetini seçmek önemlidir. Orada birçok hizmet var ve en iyi EFSS toplantımızda buğdayı samandan ayırdık. FileCloud bu listeyi yapabilir, ancak bazı kategorilerdeki en iyi hizmetlerin birkaç adım gerisindedir. Bu FileCloud incelemesinde bunun hakkında ayrıntılı olarak konuşacağız.

Bununla birlikte, FileCloud çeşitli kategorilerde en iyilerle rekabet edebilir. Kullanıcı yönetimi yeterince güçlü ve yeterince özel olduğundan kullanıcılarla uğraşmak için endişelenmenize gerek yok. Bu, kimin neyi paylaşabileceğini yönetmeyi ve paylaşım söz konusu olduğunda FileCloud’un en iyilerinden biridir. Bu, güvenlik özellikleri için de geçerlidir.

Yine de aynı değeri düşük değeri hakkında söyleyemeyiz. Dezavantajlarının listesi, özel bir uygulama kütüphanesinin eksikliğini, telefon ve sohbet teknik desteğinin eksikliğini, sorunlu senkronizasyonunu ve güncellenmesi gereken bir kullanıcı arayüzünü içerir. Bu ilginizi azaltmazsa, aşağıda kategorileri ayrıntılı olarak inceledikçe bizimle bağlantı kurun.

Güçlü & Zayıf Yönler

FileCloud için alternatifler

Fiyatlandırma

FileCloud’un iki sürümü vardır: “sunucu” ve “çevrimiçi”. Her ikisi de dosyalarınızı bulutta depolamanıza izin veriyor, ancak fark şu ki “sunucu” dosyalarınızı yerel olarak barındırmanıza izin verirken, “çevrimiçi” FileCloud’un sunucularını kullanmanıza izin veriyor.

FileCloud’un “sunucu” sürümü mükemmel bir seçenektir çünkü sunucularınızda dosya barındırdığınızda, her şeyin uygun gördüğünüz gibi yapılandırıldığından emin olabilirsiniz. Bunun en büyük faydaları, sunucu güvenliğine pratik bir yaklaşım ve daha yüksek aktarım hızlarıdır. 

FileCloud “sunucu standardı” planı kullanıcı başına aylık yalnızca 4,20 ABD dolarıdır, ancak kendi sunucularınızı kullandığınızı düşünerek düşük fiyat beklenir. Küçük kuruluşlara yöneliktir ve NTFS, paylaşım, senkronizasyon ve güvenlik ile yönetici ve işbirliği özelliklerini içerir. Plan ayrıca sınırsız sayıda ücretsiz, harici hesap sunuyor.

“Sunucu kurumsal” planı, “sunucu standart” planının sahip olduğu her şeye sahiptir ve HIPAA ve FINRA gibi politikalara üstün destek ve uyumluluk ekler. Ayrıca, yerel Windows dosya sunucularınızda depolanan dosyaları ve izinleri buluta yüklemenizi sağlayan bir özellik olan ServerSync’e erişim sağlar. Bu, hibrit bulutun avantajlarından yararlanmanızı sağlar. 

FileCloud ServerSync

ServerSync de ters yönde çalışır, yani dosyaları bulutta ve yerel sunucularınızda saklayabilirsiniz. Ancak, “sunucu kurumsal” planı en az 50 kullanıcı gerektirir, bu nedenle orta ve büyük ölçekli kuruluşlar için iyi bir seçimdir. Yine de bir fiyat tahmini için FileCloud ile iletişime geçmeniz gerekecek.

Bu planların her ikisi de sınırsız depolamayı destekler, çünkü tesiste ne kadar depolama alanınız olduğunu belirlersiniz. Bulut depolamanın en büyük avantajlarından biri, sunucuları kendiniz yönetmeniz gerekmediği için çoğu için en büyük dezavantaj olabilir. Bir güçlük olmanın yanı sıra, kendi sunucularınızı korumak da pahalıdır.

Neyse ki, tesiste sunucu istemiyorsanız, FileCloud’a “çevrimiçi” abone olabilirsiniz. “Sunucu” sürümü gibi, “çevrimiçi” sürümde de “standart” ve “kurumsal” planlar bulunur ve her ikisinin de en az beş kullanıcı gerekir.

“Çevrimiçi standart” plan kullanıcı başına yıllık 120 ABD dolarıdır ve size ilk beş kullanıcı için 1 TB depolama alanı sağlar ve ardından her ek kullanıcı için 100 GB ekler. Çok fazla veri barındırması gerekmeyen ve sunucu veya özelleştirme özellikleri gerektirmeyen işletmeler için mükemmeldir. Bununla birlikte, plan tüm standart senkronizasyon, paylaşım, güvenlik ve işbirliği özelliklerini sağlar.

FileCloud ve OneDrive Fiyatlandırması

Bununla birlikte, rakiplerle karşılaştırdığınızda en iyi değer değildir. En büyük sorun küçük depolama alanı. Yarı fiyatına, OneDrive İş ile kullanıcı başına 1 TB alabilirsiniz. Kullanıcı başına aynı fiyata, OneDrive İş size sınırsız depolama alanı ve minimum kullanıcı sınırı getirmez. Daha fazla bilgi için OneDrive İş incelememizi okuyun.

Son plan FileCloud “çevrimiçi işletme” dir. Kullanıcı başına aylık 15 ABD dolarıdır ve ayrıca ilk beş kullanıcı için 1 TB sağlar, ancak her ek kullanıcı için size 200 GB’lık büyük bir kazanç sağlar. 5 $ ‘lık artış bununla pek haklı değil ve potansiyel kullanıcılar paralarının değerini “çevrimiçi standart” planı üzerinden planın ek özelliklerinden almak zorunda kalacaklar.

Bu özellikler, ServerSync, özel bir iş etki alanı belirleme seçeneği, Microsoft’un Active Directory ve SAML tek oturum açma (TOA) özelliklerini içerir. TOA oyundayken, aynı kimlik bilgilerini ve aynı anda ayrı iş sistemlerine giriş yapabilirsiniz. 

Ayrıca, “çevrimiçi işletme” planı site çoğaltma ve Amazon Web Services’in (AWS) GovCloud gibi sunucu özelliklerini içerir. Bununla birlikte, bu özellikleri ek bir ücret karşılığında satın almanız gerekir.

Özellik listesi kapsamlıdır, bu nedenle burada her seçeneğe giremeyiz, ancak FileCloud’un fiyatlandırma sayfasından her plan için hangi diğer özelliklerin mevcut olduğunu öğrenebilirsiniz.

FileCloud’a Genel Bakış

FileCloud Logosuwww.getfilecloud.com

Aylık $ 417’dan başlayan fiyatlarla

İşbirliği

Cihaz senkronizasyonu

Seçici senkronizasyon

Blok düzeyinde senkronizasyon

Paylaşılan Klasörler

Dosya bağlama

Dosya sürümlendirme

Maksimum Dosya Boyutu

Microsoft Office Entegrasyonu

Google Dokümanlar Entegrasyonu

Üçüncü taraf uygulama entegrasyonu kitaplığı

Kullanıcı etkinliğini izleme

Kullanıcı rollerini ayarlama

Kullanıcı grupları oluşturma

Güvenlik

Beklemede şifreleme

Transit şifreleme

Uçtan uca şifreleme entegrasyonu

İki faktörlü kimlik doğrulama

Özel şifre gereksinimleri

Tek oturum açma (TOA) entegrasyonu

Uzaktan cihaz silme

Destek

Canlı sohbet

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

7/24 destek
E-posta

Kullanıcı deneyimi

Masaüstü, web veya mobil istemci kullanarak bir FileCloud sunucusuyla etkileşim kurabilirsiniz. Birçok EFSS hizmeti desteklemediğinden masaüstü istemcisinin Linux’ta çalıştığı gerçeğini alkışlıyoruz. FileCloud indirme işlemi hızlı ve kolaydır.

Bununla birlikte, masaüstü istemcisi diğer hizmetlerinkine benzer. Bir sistem tepsisi simgesi ve bir senkronizasyon klasöründen oluşur. Senkronizasyon klasörü normal bir dosya sistemi klasörü gibi görünür, ancak buluta bağlı bir klasördür. Aşağıdaki senkronizasyon bölümünde senkronizasyon klasörü ve beraberindeki özellikler hakkında daha fazla konuşacağız.

Eşitleme klasörünü açmak için sistem tepsisi simgesini çift tıklatabilir veya bir seçenek belirlemek için sağ tıklatabilirsiniz. Seçenekler arasında ayarlara erişme, dosyalara göz atma, bulutta arama yapma, senkronizasyonu manuel olarak başlatma ve web istemcisini açma yer alır.

filecloud-masaüstü-settings

Ayarlar pencerelerinin varsayılan sekmesi “ana” şeklindedir. Etkin senkronizasyonlarınızın, son etkinliklerinizin, hatalarınızın ve atlanan dosyalarınızın durumunu, senkronize edilen ve yedeklenen verilerinizin boyutunu ve miktarını gösterir. 

“Ana” sekmesinin sağladığı bilgileri seviyoruz, ancak daha az metinsel bir şekilde olmasını diliyoruz. Bu şekilde, biraz karışık geliyor. Senkronizasyon klasörünü, web uygulamasını veya dosya tarayıcısını açmak için “ana” sekmesinde bağlantılar da vardır.

Diğer sekmeler, günlükteki çeşitli etkinliklere göz atmanıza, ayarları değiştirmenize ve bir sorununuz varsa teknik desteğe vermeniz gereken verileri toplamanıza olanak tanır. 

filecloud dosya tarayıcı

Çoğu masaüstü istemcinin bir ayarlar uygulaması vardır, ancak birkaçı bir bulut dosya tarayıcısı ve bir arama uygulaması içerir. Dosya tarayıcısı ayarlar uygulamasından daha eski görünüyor, ancak dosyaları web istemcisinde oturum açmadan senkronizasyon klasörü dışındaki bir klasöre indirmek istiyorsanız kullanışlıdır. Ayrıca, dosyaları kilitleyebilir, kilidini açabilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

FileCloud Arama

Senkronizasyon klasörünüzde çok fazla dosya varsa ve bu dosyaları aramak için web istemcisini kullanmak istemiyorsanız, arama uygulaması yararlı bir eklentidir. Ancak, yüklenen dosyalarımızı aramak için birkaç kez denedik, ancak her seferinde sonuç yoktu.

Genel tasarım olabildiğince modern veya çekici değil, ancak masaüstü uygulamasının kullanımı kolaydır. Yine de buna güvenmek zorunda değilsiniz, çünkü buluttaki dosyalarınıza erişmek ve yönetmek için web istemcisini de kullanabilirsiniz.

filecloud-web istemci

Tasarımının yumuşak ve ilginç bir renk şeması vardır, ancak fonksiyonel bir perspektiften işi halleder. Trend ilerledikçe, uygulamada gezinmek için soldaki menüyü kullanırsınız. Menü, paylaşılan dosyalarınıza, sık kullanılanlarınıza, arama seçeneklerinize, müzik çalarınıza ve ayarlarınıza erişmenizi sağlar. Sayfanın üst kısmında arama çubuğu ve kullanıcı seçenekleri bulunur.

Çeşitli dosyaları aramayı denedik, ancak mevcut dosyaları aramamıza rağmen bir dosyayı sadece bir kez başarıyla bulduk. Diğer tüm örnekler ya dosya döndürmedi ya da arama devam etti. Kullanıcı seçenekleri ayarları değiştirmenizi, kilitli dosya ve klasörleri göstermenizi, yardım ve desteğe erişmenizi, Facebook sayfasını açmanızı ve daha fazlasını sağlar..

filecloud-web istemci dosya tarayıcı

Orta bölmedeki kontrol paneli dosyalarınızı ve klasörlerinizi, kısayollarınızı, etkinliklerinizi ve son dosyalarınızı gösterir. Dosyalarda ve klasörlerde gezinmek sezgisel olsa da, dosyaları açmak bir dosya seçmenizi ve bir eylem gerçekleştirmenizi gerektirir. Bu hantal ve dosyaları tek bir tıklama ile açmak çok daha uygun. 

Üst kısımdan gerçekleştirebileceğiniz eylemler arasında açma, önizleme, paylaşma, indirme, yeniden adlandırma, silme ve daha fazlası bulunur. Bunları sağ tıklatarak da gerçekleştirmenizi seviyoruz. 

FileCloud Gelişmiş Gezinme

Başka bir artı, dosya ayrıntılarını (paylaşım, sürümler ve yorumlar dahil), etkinliğini ve meta verilerini gösteren sağ kenar çubuğudur. Çok fazla dosyanız varsa, filtre öğeleri kutusunu kullanarak bunları sıralayabilirsiniz.

Mavi “yükle” düğmesini sürükleyip bırakarak veya tıklayarak dosyaları yükleyebilirsiniz. Ayrıca, yeni bir klasör, belge ve daha fazlasını oluşturmak için bir klasör ve sağdaki dişli ile göze çarpmayan simgeyi tıklayabilirsiniz. Dosya tarayıcısının boş alanını tıklarsanız aynı işlemi yapabilirsiniz. Web istemcisi kullanılabilir ve sizi görecek, ancak güncellenmesi ve düzeltilmesi gerekiyor.

filecloud-mobil-istemci

Hareket halindeyseniz, depolama alanınıza erişmenin en iyi yolu mobil uygulamayı kullanmaktır. Verileri bir ızgara veya liste görünümünde görüntüleyebilen dosya klasörünüzü gösterir. Her klasörü çevrimdışı kullanılabilir hale getirebilir veya tek tek dosyaları indirebilirsiniz. Ayrıca, bunları paylaşabilecek yüklü uygulamalardan herhangi biri aracılığıyla paylaşabilir veya gönderebilirsiniz..

Ayrıca, uygulama bir belge taramanıza, resim çekmenize, not yazmanıza ve genel dosyaları, resimleri ve videoları yüklemenizi sağlar.

Ayrıca, önce burger menüsünden “hesaplar” a gidip dişli çark simgesine dokunarak erişebileceğiniz bir “ayarlar” seçeneği de vardır. Uygulama ayarlarına erişmenin karmaşık bir yoludur. Genel olarak, mobil uygulama sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Kullanıcı yönetimi

filecloud-admin-konsol

Ekibinizi yönetmek için, size e-posta yoluyla sağlanan yönetici hesabı bilgilerini kullanarak FileCloud’a erişmeniz gerekir.

filecloud-kullanıcı yönetimi

Soldaki menü yönetici konsolunun “kullanıcılar / gruplar” dahil olmak üzere çeşitli özelliklerine erişim sağlar. Nasıl birçok bireysel girişi olduğunu seviyoruz, yani bir özelliği aramak için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacak.

“Kullanıcılar / grup” bölümü “kullanıcılar”, “gruplar” ve “yöneticiler” arasında bölünmüştür. “Kullanıcılar” görünümü, yeni kullanıcılar eklemenize, silmenize ve politikalarını yönetmenize olanak tanır. 

Bir kullanıcı oluşturduğunuzda, kimlik doğrulamayı “varsayılan” olarak ayarlayabilir veya Active Directory veya LDAP kullanmasını sağlayabilirsiniz. Erişim seviyesi “dolu”, “misafir” veya “sınırlı” olabilir. Konuk hesabı oluşturmak, lisans kullanmaya gerek kalmadan harici ortak çalışanlar eklemenin harika bir yoludur. Ayrıca, bir CSV dosyasını veya belirli bir Active Directory grubunu içe aktararak kullanıcıları toplu olarak ekleyebilirsiniz..

filecloud-kullanıcı politikası

Kullanıcıların neler yapabileceğini daha fazla değiştirmeniz gerekiyorsa, her bir kullanıcının politikasını değiştirebilirsiniz. Paylaşımı etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, bir depolama kotası ayarlayabilir, silinen dosyaları kaldırmak için birkaç gün tanımlayabilir ve iki faktörlü kimlik doğrulaması isteyebilirsiniz. Ayrıca, mobil uygulama politikaları belirleyebilir, cihaz yapılandırmalarını yönetebilir ve bildirimleri düzenleyebilirsiniz.

Bir kullanıcı oluştururken kullanıcı politikası belirlemenin bir yolu yoktur. Bunu yapmak için, “kullanıcıyı düzenle” düğmesini tıklamanız, “politikayı yönet” e gitmeniz ve oradan bir politika seçmeniz gerekir.

filecloud-eklenti yönetici

Bir kullanıcıyı yönetici yapmak istiyorsanız, bunu yeni yöneticinin neleri yönetebileceğini tanımlamanızı sağlayan yönetici panelinden yapabilirsiniz..

filecloud grupları

Birden çok kullanıcıyı yönetmeyi kolaylaştırmak için FileCloud, kullanıcı grupları oluşturmanıza olanak tanır. Bir grup oluşturmak için bir grup adı belirtmeniz yeterlidir. Diğer her şeyi, istediğiniz grupla ilişkili “grubu düzenle” düğmesine basarak ayarlayabilirsiniz. Bu, daha hızlı boş gruplar oluşturmanıza izin verse de, bir grup oluştururken her şeyi ayarlama seçeneğini tercih ediyoruz.

FileCloud Üye Ekle

“Grubu düzenle” düğmesini tıkladıktan sonra, yeni üyeler eklemeyi, bir grup politikası ayarlamayı veya grup adını değiştirmeyi seçebilirsiniz. Bir grup politikası belirlemeyle ilgili bir sorunumuz, “grubu düzenle” iletişim kutusundan bir tane oluşturamamanızdır. Bunun yerine, “ayarlar” görünümüne gitmeli ve orada bir tane oluşturmalısınız. Bunu yaptıktan sonra, ona yeni kullanıcılar ve gruplar atayabilirsiniz.

Önceden tanımlanmış roller atamanın bir yolu yoktur, ancak kendi rolünüzü oluşturabileceğinizi düşünmek ve iyi derecede özelleştirme yapmak büyük bir eksiklik olmamalıdır..

filecloud-raporlar

“Rapor oluştur” görünümünden 19 farklı rapor oluşturmayı seçebilirsiniz. Birini seçtikten sonra, bunun için parametreler belirtebilirsiniz, ancak hantal JSON biçimini kullanarak yapmanız gerekir. Herhangi bir parametre belirtmezseniz, varsayılan değer kullanılır. 

Raporların birçoğu şu bildirimi göstererek oluşturulamadı: “Rapor oluşturmanın yanıt vermesi çok uzun sürdü. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” Ancak, tekrarlanan denemelerle, çoğu sonuç üretti.

Klasör & Dosya paylaşımı

Üç istemciden herhangi birini kullanarak dosya ve klasörleri paylaşabilirsiniz. Web istemcisini kullanarak paylaşımın nasıl çalıştığını göstereceğiz. Bir dosyayı veya klasörü paylaşmak istediğinizde, üzerine işaret edebileceğiniz bir bağlantı oluşturursunuz. Yönetebileceğiniz seçenekler kümesi etkileyici.

filecloud-link paylaşımı

Diğer birçok hizmetten farklı olarak, FileCloud paylaşım URL’sini adlandırmanıza izin verir, böylece rasgele sayıları ve harfleri görmek zorunda kalmazsınız. Ardından, kopyalamayı veya e-posta ile göndermeyi seçebilirsiniz. Bunu yapmadan önce, paylaşım izinlerini ve seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Paylaşım izinleri, herkesin veya yalnızca seçilen grupların veya kullanıcıların paylaşıma erişmesine izin vermenizi sağlar.

“Gruplar ve kullanıcılar” seçeneğini belirlerseniz, paylaşıma erişebilmeleri için gruplar ve kullanıcılar eklemeniz gerekir. Bu durumda, dosya değişirse bağlantının süresinin dolmasını ve e-posta bildirimlerinin etkinleştirilmesini ayarlayabilirsiniz. Herkesin paylaşıma erişmesine izin verirseniz, indirme sayısını kısıtlayabilir ve paylaşımı bir şifre ile koruyabilirsiniz.

filecloud-klasör paylaşımı

Bir klasörü paylaşmak aynı şekilde çalışır, ancak farklı seçenekler belirlemenizi sağlar. Herkesin paylaşıma erişmesine izin verirseniz, klasöre erişenlere beş kullanılabilir izinden birini verebilirsiniz: “görüntüle + indir”, “görüntüle + indir + yükle”, “görüntüle + yükle”, “yalnızca görüntüle” ve “yükle bir tek.” 

Ayrıca, bir yükleme boyutu sınırı belirleyebilir ve paylaşım için önizleme olarak gösterilecek bir dosya seçebilirsiniz. 

Mobil uygulamadan paylaşım daha az seçeneğe sahipken, masaüstünden paylaşım web’den paylaşıma benzer, ancak yine de bir şifreyle koruyabileceğiniz veya paylaşmak istediğiniz kullanıcıları ve grupları belirleyebileceğiniz “genel” veya “özel” paylaşımlar oluşturmanıza olanak tanır ile.  

Eşitleme

Dosya senkronizasyonu – ya da kısaca “senkronizasyon”, bir EFSS hizmetinin en önemli özelliklerinden biridir çünkü dosya aktarımlarını kendiniz yönetmenize gerek kalmadan birden fazla cihazda çalışmanıza izin verir. Ayrıca, takım arkadaşlarınızla neredeyse gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmanızı sağlar.

filecloud senk-klasör

Masaüstü istemcisinin kurulmasının buluta bağlı bir senkronizasyon klasörü oluşturduğundan bahsetmiştik. İçine yerleştirdiğiniz herhangi bir klasör veya dosya buluta çoğaltılır ve diğer tüm cihazlarınız buna bağlanır. Aynı şey bulutta ve diğer cihazlarda oluşturduğunuz dosyalar için de geçerlidir.

Senkronizasyon klasörünü kullanmak basittir, ancak dosyalarda durum rozetleri bulunmasını isteriz; bu, örneğin bir bakışta dosyanın hala yüklenmekte olup olmadığını bilmenizi sağlar. Zor bir geçici çözüm var: sistem tepsisi simgesini sağ tıklayın ve “senkronizasyon durumunu göster” i seçin. Bu, hangi dosyaların senkronize edildiğini söyleyen küçük bir pencere gösterir, ancak kalan süre.

Dahası, web istemcisini kullanarak bir klasör oluşturduk, ancak tepsi simgesinden “şimdi senkronize et” seçeneği uygulandığında bile senkronizasyon klasöründe gösterilmedi. Bu davranışı garip yapan şey, “dosya tarayıcısını” açtığınızda klasörün görünür olmasıdır.

FileCloud Senkronizasyon Seçenekleri

Ancak, olması gerektiği gibi çalışan başka kullanışlı senkronizasyon seçenekleri de vardır. Bunlardan birincisi, senkronize etmek istediğiniz klasörleri seçmenizi sağlayan “seçici senkronizasyon” dur. Bu, sabit disk alanınızın kullanımını azaltmanıza yardımcı olabilir. 

Senkronizasyonun sistem kaynaklarınızdan çok fazla zaman aldığını fark ederseniz, her senkronizasyon arasındaki süreyi artırabilirsiniz. Ayrıca, günlerin yanı sıra başlangıç ​​ve bitiş saatlerini seçerek etkin senkronizasyon saatlerini tanımlayabilirsiniz. FileCloud ayrıca senkronizasyon klasörünüzün konumunu değiştirme seçeneği de sunar. Bu harika bir ek ve diğer birçok hizmetin sunmadığı bir ek.

Senkronizasyon uygulamasının yanı sıra, dosyalarınızı sabit diskinize indirmeden buluttan önizlemenize ve erişmenize olanak tanıyan FileCloud Drive da vardır. Ancak, çevrimdışı olduğunuzda dosyalarınıza erişemeyeceğiniz anlamına gelir.

Senkronizasyonunda sorunlar var. Testimiz sırasında web istemcisini kullanarak bir klasör oluşturduk ve “şimdi senkronize et” komutunu çalıştırdığımızda bile senkronize edilmedi. 

Ayrıca, test klasörümüzü birkaç kez senkronize etmeye çalıştık, ancak senkronizasyon uygulaması senkronize edilmeye başlamaz. Oturumu kapatmak ve sıfırlamak için ayarlar düğmesini kullanarak tüm bu sorunları çözdük, ancak senkronizasyonun çalışmasını sağlamak için buna güvenmek kötü bir şekilde kötü.

FileCloud, dosyalarınızı depolamak için AWS global sunucu ağını kullanır. Bu nedenle, testimizde harika sonuçlar bekledik, ancak durum böyle değildi. Yükleme hızını test etmek için 1 GB’lık bir klasör kullandık, ancak senkronizasyon işlemi beklediğimizden yaklaşık 10 dakika daha sürdü. Ayrıca, senkronizasyon uygulaması ilk yüklemeden sonra dosyayı tekrar yüklemeye başladı.

Senkronizasyonun yanı sıra, masaüstü uygulaması içeriği buluta yedekleyebilir. Ayrıca, özel bir yedekleme hizmeti olmasa da, FileCloud’un bir yedekleme zamanlayıcısına sahip olduğu gerçeğini takdir ediyoruz. Bununla birlikte, öncelikle yedeklemeye odaklanan bir hizmete ihtiyacınız varsa, küçük işletme için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun makalesi.

Verimlilik Araçları

Yerel ve üçüncü taraf uygulamalardan oluşan büyük bir kütüphaneye sahip olmak, harika bir EFSS hizmeti için gereklidir, çünkü bunlar işbirliğini ve üretkenliği artırmanıza yardımcı olabilir. Ancak, FileCloud bir teklif sunmaz. Bununla birlikte, Microsoft Office entegrasyonudur, böylece Office dosyalarını önizleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu dosyaları düzenlemek için Office 365 aboneliğine ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Salesforce ve SIEM için entegrasyonlar var, ancak bunlar yalnızca “kurumsal” sürümler için kullanılabilir.

Ayrıca, Chrome ve Firefox için “FileCloud’a Kaydet” uzantısı var, ancak yalnızca Chrome bağlantısı çalışıyor. Benzer şekilde, Gmail eklentisinin bağlantısı size FileCloud indirme sayfasının en üstünü gösterir. Çok sayıda entegrasyonu olan bir hizmet için alışveriş yapıyorsanız Egnyte Connect’i denemelisiniz. Bu konuda daha fazla bilgiyi Egnyte Connect incelememizde bulabilirsiniz..

Güvenlik

Güçlü bulut güvenliği önemlidir, çünkü siber suçlar nadir görülen bir olay değildir. Ayrıca, FBI’a göre fidye yazılımı saldırıları daha karmaşık hale geliyor. Fidye yazılımı içeriğinizi şifreleyerek ve dosyalarınızı geri almak için bir fidye ödemenizi gerektirerek çalışır.

Bunu önlemek için FileCloud, fidye yazılımlarını algılayan ve engelleyen bir tarama motoru kullanır. Ayrıca, dosyalarınızı fidye yazılımlarından etkilenmeyen önceki bir duruma döndürmek için dosya sürümlendirmeyi kullanabilirsiniz. 

Dosya sürümlendirme ayrıca hataları veya yanlışlıkla silme işlemlerini geri almanıza yardımcı olur. Dosyalarınızın temiz olduğundan emin olmak için FileCloud’a ClamAV veya ICAP antivirüs yazılımı kullanma talimatı da verebilirsiniz..

Bu notta, FileCloud dosyalarınızı karıştırmak için AES 256 bit şifreleme kullanır. Bu, yalnızca şifreleme anahtarınıza sahip olanların içeriğinizi bulutta okuyabilmesini sağlar. Ancak, dosyaları sunucularında depolamayı seçerseniz FileCloud anahtarınızı yönetir. 

Kendi kendine barındırıyorsanız, ana şifreleme anahtarını FileCloud’un sunucularında saklamadığı tek seferlik bir parola olan kendi parolanızla güvence altına alabilirsiniz. Bu, özel şifreleme avantajından yararlanacağınız anlamına gelir. 

FileCloud Şifrelemesi

Amazon S3’ün müşteri tarafından sağlanan bir anahtar kullanarak dosyaları şifreleme yeteneğinden yararlanarak FileCloud “çevrimiçi” kullanırken aynı özel şifrelemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Bunu FileCloud’dan istemeniz gerektiğini unutmayın.

Bununla birlikte, ister gizli ister özel olsun, güçlü şifreleme, kullanıcılarınızın oluşturabileceği zayıf şifrelere karşı yardımcı olmaz. Güçlü şifreler oluşturduklarından emin olmak için özel bir şifre politikası ayarı belirleyebilirsiniz.

filecloud-şifre politikası

Bu tür bir politikayı kullanarak, daha güçlü hale getirmek için belirli bir şifre uzunluğuna gereksinim duyabilir, şifrelerin süresinin dolmasını veya belirli bir süre sonra, bir dizi başarısız denemeden sonra hesabın kilitlenmesini seçebilirsiniz.. 

İki faktörlü kimlik doğrulama, kullanıcı kimlik bilgilerinizi koruyan başka bir özelliktir. Kullanıcıların yabancı bir cihazdan giriş yaparken SMS yoluyla aldıkları ek güvenlik kodunu girmelerini zorunlu tutarak çalışır. Genel kullanıcı politikasını kullanarak yönetici konsolundan etkinleştirebilirsiniz.

FileCloud, deprem, sel ve yangın gibi doğal afetlerin zarar görmesini önlemek için önlemler içeren veri merkezi güvenliğine sahip AWS sunucularında dosyaları depolar. Ayrıca Amazon, saldırıları önlemek için gözetim, alarmlar, çok faktörlü erişim kimlik doğrulaması ve diğer güvenlik özelliklerini kullanır.

Kullanıcılarınızdan biri bir cihazı kaybederse veya biri cihazını çalarsa, üzerinde bulunan hassas verileri silmek ve bulut içeriğinize erişmesini engellemek için uzaktan silme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İstenilen koşullar karşılandığında çalışabilecek belirli veri kaybı önleme kuralları da tanımlayabilirsiniz.

Dosyalarınızı daha fazla yönetmek için özel bir saklama politikası belirleyebilirsiniz. Bunu kullanarak içeriğe erişilebilmesi, silinebilmesi veya arşivlenebilmesi için belirli bir süre saklanması gerektiğini belirtebilirsiniz..

Destek

filecloud destek

Bir sorunla karşılaşırsanız, yardım almanın en hızlı yolu, ihtiyacınız olanı bulmayı kolaylaştırmak için kategorilere ayrılmış destek belgelerine başvurmaktır. Bu işe yaramazsa, arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

Ayrıca, FileCloud “server” ile FileCloud “online” arasında ve yöneticiler ve kullanıcılar arasında bölünmüş bir tablodan yardıma ihtiyacınız olan eylemleri de seçebilirsiniz.. 

Belgeleri takip etmek kolaydır ve çözümdeki adımlara karşılık gelen oklar ve sayılarla açıklamalı bol miktarda ekran görüntüsü içerir. FileCloud “server” kullanıyorsanız, ürünü daha hızlı tanımanıza yardımcı olacak videolar izleyebilirsiniz. 

Ayrıca, üst düzey ve diğer kategoriler, kapsamları içindeki eyleme karşılık gelen bağlantılar sunarak sizi doğru yöne yönlendirir.

Genel olarak, dokümantasyon gördüğümüz en iyilerden biridir. Ancak, bu yardımcı olmazsa, FileCloud ile iletişim kurma seçenekleriniz sınırlıdır. Aslında, tek destek kanalı Pazartesi’den Cuma’ya sabah 7’den akşam 5’e kadar mevcut olan e-postadır. CST. 

Bununla birlikte, e-posta desteği yardımcı olmazsa, uzak bir oturum planlamak için bir seçenek vardır. Bunu bir teknik destek temsilcisi tarafından temin ettik.

Karar

FileCloud iyi bir hizmettir. Bununla birlikte, kullanıcı deneyimi ve senkronizasyon ile ilgili bazı sorunların üstesinden geldiyse çok daha iyi olabilir. Ayrıca, bir uygulama kitaplığının eklenmesi, onu bulut kullanarak işbirliği yapması gerekenler için uygun bir seçim haline getirecektir. Değeri de esas olarak rekabetçi değil çünkü “çevrimiçi” planları sadece 1 TB bulut depolama alanı sağlıyor.

Senkronizasyonun da sabit olmasa da bazı sorunları var. Ancak, masaüstü istemcisinde beğendiğimiz birçok senkronizasyon seçeneği vardır ve ayrıca dosyaları yedeklemenizi sağlar. Klasörleri ve dosyaları paylaşmak kolaydır ve tüm istemcilerde çalışır ve mükemmel içerik kontrol seçenekleri sunar.

Güvenlik mükemmeldir ve dosyaları yerel sunucunuzda depolamayı seçerseniz daha da iyidir. Çok fazla güvenlik özelliği olduğu için, mevcut olmayan bir şeye ihtiyaç duyma şansınız zayıf.

FileCloud, emin olmak için karışık bir çantadır, ancak iş gereksinimlerinize uygun olabilir. Ancak durumun böyle olmadığını düşünüyorsanız, alternatif fikirler için EFSS incelemelerimize bakın. FileCloud hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me