Egnyte Connect Review – İş için En İyi Bulut Dosya Paylaşımı? – Güncelleme 2020

Egnyte Connect İnceleme

Cloudwards.net’in en sevdiği EFSS sağlayıcısı Egnyte Connect hız, kullanım kolaylığı, güvenlik ve iyi bir fiyatlandırma planı sunarak neredeyse her küçük işletme için mükemmeldir. Tüm ayrıntılar için Egnyte incelememize göz atın..


En İyi EFSS

Kurumsal düzeyde bir işletme yürütüyorsanız, en iyi EFSS hizmetini bulmak başarıya giden yolda gerekli bir adımdır. Çünkü bulut depolama hizmetleri çalışanlarınızın işbirliğini geliştirebilir, bu da işi herkes için daha kolay ve daha eğlenceli hale getirir. 

OneDrive İş ve Dropbox Business için, insanların iş gereksinimlerine uygun bulut depolama hizmetlerini düşünürken ilk düşündüğü hizmetler arasında yer alması yaygındır. Bununla birlikte, Egnyte Connect’i şirketinizin işbirliğini ve verimliliğini artırmak için bir araç olarak düşünmek için birçok neden var. Aslında, genel olarak en iyi kurumsal hizmetimiz.

Egnyte Connect, güçlü senkronizasyon ve paylaşım özellikleri, geniş bir üretkenlik uygulaması entegrasyonları kütüphanesi, güçlü bir güvenlik yaklaşımı ve kullanımı kolay web, masaüstü ve mobil istemciler sayesinde en iyi EFSS koleksiyonumuzda zirveye çıkmayı başardı.

Bununla birlikte, desteği çevrimiçi sohbetten yoksundur ve gelişmiş destek için ekstra ödeme yapmanız gerekir, ancak bunlar büyük özlemler değildir. Özel rol oluşturma da daha pahalı bir planın arkasında gizlidir. Egnyte, en iyi EFSS hizmetlerinin çoğu gibi, blok düzeyinde dosya kopyalama sağlamaz.

Aşağıdaki kategorilerde bu özellikler ve diğerleri hakkında daha ayrıntılı olarak konuşacağız.

Güçlü & Zayıf Yönler

Egnyte Connect için alternatifler

Fiyatlandırma

Egnyte, EFSS alanının geri kalanı gibi, birden fazla kullanıcısı olan küçük ve büyük işletmeler için uygun planlara sahiptir, ancak sadece birkaç kullanıcıyı barındıran bir planı vardır. Bu nedenle, “temel” plan yerine ek özelliklerin sakıncası yoksa, “ekip” planı ev kullanımı için de uygundur. Bu ve aldığınız biraz daha az değer. 

Kullanıcı başına aylık 10 ABD doları tutarında 1 TB depolama alanı sağlar. Ev kullanımına yönelik Sync.com veya pCloud gibi hizmetlerle giderseniz, tüm yıl için peşin ödeme yaparsanız ayda 10 ABD dolarından daha düşük bir ücret karşılığında 2 TB alabilirsiniz. Bu hizmetler hakkında daha fazla bilgi için ayrı Sync.com incelememizi ve pCloud incelememizi okuyun. 

Bununla birlikte, “ekip” planı, 1 TB’lık depolama alanına ek olarak birçok özellik sunar. Bunlara web düzenleme, yükleme bağlantıları oluşturma, Microsoft Outlook ve Office entegrasyonları ve diğer birçok üçüncü taraf entegrasyonu dahildir. 

Ayrıca, Egnyte Connect hala orijinal iş planı serisini sunuyor. Bunun için en az beş lisans aboneliği satın almanız gerekir, ancak EFSS alanının çoğuna kıyasla genel olarak mükemmel değer sağlar.

“Ofis” planı 5 TB sağlar ve bu fiyat aralığındaki diğer tüm hizmetlerden daha fazlasıdır. Bu sayede, baktığımız EFSS araçları arasında Egnyte Connect’i yalnızca OneDrive’ın arkasındaki en iyi toplam değer için ikinci sıraya yerleştirdik. Fiyatlarını karşılaştırmak istiyorsanız OneDrive İş incelememizi okuyun.

“İş” planı, depolama kapasitesini 10 TB’a çıkarır, ancak rapor denetimi, gelişmiş kimlik doğrulama ve rol tabanlı özelleştirme gibi bazı ekstra özellikler ve NAS gibi yerel depolama cihazlarınızı senkronize etme yeteneği de ekler , buluta. NAS’a aşina değilseniz, NAS açıklamamızı okuyun.

“İş” planı ayrıca, içeriğin bir kısmını bulutta, bir kısmını da yerel bir sunucuda depolamak istemeniz durumunda hibrit bulut depolaması sağlar. Ancak, bu inceleme için platformun bulut özelliklerine bağlı kalacağız.

Ayrıca, 100’den fazla çalışanı olan işletmeler için size premium destek, AD / LDAP entegrasyonu, tek oturum açma (TOA), rol tabanlı yönetim ve Egnyte anahtar yönetimi sağlayan bir “kurumsal” plan vardır. Ancak, bir fiyat tahmini almak için Egnyte ile iletişime geçmelisiniz.

Egnyte Connect Genel Bakış

Egnyte Connect Logowww.egnyte.com

Aylık $ 800’dan başlayan fiyatlarla

İşbirliği

Cihaz senkronizasyonu

Seçici senkronizasyon

Blok düzeyinde senkronizasyon

Paylaşılan Klasörler

Dosya bağlama

Dosya sürümlendirme

Maksimum Dosya Boyutu
10 GB

Microsoft Office Entegrasyonu

Google Dokümanlar Entegrasyonu

Üçüncü taraf uygulama entegrasyonu kitaplığı

Kullanıcı etkinliğini izleme

Kullanıcı rollerini ayarlama

Kullanıcı grupları oluşturma

Güvenlik

Beklemede şifreleme
AES-256

Transit şifreleme

Uçtan uca şifreleme entegrasyonu

İki faktörlü kimlik doğrulama

Özel şifre gereksinimleri

Tek oturum açma (TOA) entegrasyonu

Uzaktan cihaz silme

Destek

Canlı sohbet

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

7/24 destek

Kullanıcı deneyimi

Egnyte, bir masaüstü, tarayıcı ve mobil istemci kullanarak içerik yüklemenize ve bunlara erişmenize olanak tanır. Masaüstü istemcileri Windows ve Mac için kullanılabilir, ancak Linux için kullanılamaz. Penguin ile iyi oynayan bulut depolamaya ihtiyacınız varsa, fikirler için Linux toplaması için en iyi bulut depolama hizmetimize danışın. Mobil uygulamalar Android ve iOS için kullanılabilir.

egnyte bağlanma-masaüstü-istemci

Egnyte’nin masaüstü istemcisini yüklediğinizde, dosya sisteminizde bir senkronizasyon klasörü oluşturur. Dropbox tarafından oluşturulan senkronizasyon klasörü modeli, içeriği hem sabit sürücünüz hem de bulut arasında çoğaltmanıza olanak tanır. “Senkronizasyon” bölümünde Egnyte’nin senkronizasyon özellikleri hakkında daha fazla konuşacağız.

Egnyte Connect, çoğu EFSS platformundan farklıdır, çünkü temel olarak bulut verilerine dosya sisteminizin rahatlığından erişmenizi sağlayan bir ağ sürücüsü olan Egnyte Drive adlı farklı bir masaüstü istemcisi kullanır. Ancak, aslında sabit diskinizde içerik depolamaz. Bunun yerine, bilgisayarınızda ayrı bir sürücü olarak görünür.

Bu özelliği, dosyaları çevrimdışı erişim için etiketlemek yerine dosyalara erişmek için kullanırsanız, çalınan bir bilgisayarda değerli içeriğe erişme olasılığını azalttığı için biraz daha fazla güvenlikten yararlanabilirsiniz. Verileri, başka bir gizlilik koruması katmanı ekleyen bir proxy sunucusu üzerinden de yönlendirebilirsiniz.

Egnyte Masaüstü

Masaüstü istemcisi açık ve akıcı. Piyasadaki diğer bulut depolama istemcilerinde olduğu gibi, açmak için bir sistem tepsisi simgesi kullanırsınız. Bunu yaptıktan sonra, en son dosyalarınıza erişebilir ve bunları arayabilirsiniz. Ayrıca, sürücülerinizi yönetmenize, tercihleri ​​değiştirmenize, yardıma erişmenize ve çevrimdışı erişim için seçilen klasörleri gözden geçirmenize olanak tanıyan ayarları girebilirsiniz..

egnyte bağlanma-web istemci

Web istemcisini başlatan bir düğmeye sahip olmayı tercih ederiz, ancak bu şekilde tarayıcınızı Egnyte’nin sitesine yönlendirmeniz ve istemciye manuel olarak giriş yapmanız gerekir. Bununla birlikte, web istemcisinin açık bir düzenlemesi var. Sol kenar çubuğu, tüm klasörlerinize erişmenizi sağlayan bir klasör hiyerarşisi içerir. Çöp kutunuza ve son dosyalarınıza da erişebilirsiniz.

Sağ üst köşedeki menü, görevler, paylaştığınız ve aldığınız bağlantılar, uygulamalar ve entegrasyonlar veya varsayılan görünüm olan dosyalar arasında gezinmenizi sağlar. Ayrıca, raporlarınızı görebilir, ayarları yönetebilir ve yardıma erişebilirsiniz. Dosyalarınızı bulamazsanız, hızlı bir şekilde bulmak için bu menünün altındaki arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

Bir işlem menüsünün görünmesi için sadece bir dosya veya klasörü tıklamanız yeterlidir. Ayrıca, sağdaki kenar çubuğu geçerli klasördeki etkinliği gösterir. Genel olarak, web deneyimi harika.

egnyte bağlanma-mobil-istemci

Egnyte Mobil Uygulaması

Mobil uygulama, dosyalarınızı ve klasörlerinizi önizlemenizi, yeni içerik yüklemenizi ve paylaşmanızı sağlar. Ayrıca, yer imlerine eklediğiniz klasörlere hızlı bir şekilde erişebilir, raporlar oluşturabilir ve bildirimleri okuyabilirsiniz. Bulabildiğimiz tek küçük hata, “tüm dosyalar” görünümünde belirgin bir yükleme düğmesi göstermemesidir. Bunun yerine, içerik oluşturmak için paylaşılan veya ana klasörünüzü girmeniz gerekir.

Bununla birlikte, içeriği doğrudan “tüm dosyalar” klasörüne yükleyemediğiniz için bu anlaşılabilir bir durumdur. Yüklemenin yanı sıra, bir dokümanı tarayabilir ve doğrudan yükleyebilirsiniz. Fotoğraflar, videolar ve ses dosyaları için geçerlidir. Ayrıca bir metin dosyası oluşturabilir ve yükleyebilirsiniz.

Mobil uygulama ayrıca Egnyte bulutunda depoladığınız içeriği açmanıza ve düzenlemenize olanak tanır. Egnyte yerleşik bir PDF önizleyiciye sahip olduğundan dosya önizlemeleri üçüncü taraf araçlara ihtiyaç duymaz. Bu, Office 365 için ödeme yapmak zorunda kalmadan telefonunuzda Office belgelerini görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir. Yani, dosyaları düzenlemek istiyorsanız, telefonunuzda ikincil bir uygulamaya ihtiyacınız olacaktır..

Mobil cihazınızın güvenliğini artırmak istiyorsanız, bir geçiş kodu kilidini açabilir ve şaşırtıcı bir şekilde yerel dosyalarınızı şifreleyebilirsiniz. Aşağıdaki ilgili kategorideki güvenlik özellikleri hakkında daha fazla konuşacağız. Genel olarak, mobil uygulama keyifli bir deneyim sunar.

Kullanıcı yönetimi

egnyte bağlanma girmek kullanıcıların gruplar

Egnyte ile kullanıcı eklemek ve yönetmek için sağ üst hamburger menüsünden “ayarlar” sayfasına gitmeniz gerekir. Ardından “kullanıcı & grubu ”sekmesine gidin. Orada, bu görevleri yerine getirmenize yardımcı olan “kullanıcı” ve “grup” sekmelerini bulacaksınız.

egnyte bağlanma kullanıcıların gruplar yönetimi

Üç tür kullanıcı ekleyebilirsiniz: yönetici, güç ve standart. Yöneticiler, yeni kullanıcılar eklemek de dahil olmak üzere bulut depolama alanını yönetmek için gereken tüm temel özelliklere erişebilir.

İleri düzey kullanıcılar, yöneticilere kıyasla sınırlı bir özellik grubuna sahiptir ve bu özelliklerden hangilerine erişebileceklerini de yapılandırabilirsiniz. 

Bu, masaüstünde senkronizasyonu kullanma, masaüstü istemcisini indirme, kullanıcıları ve grupları görüntüleme, standart kullanıcıları davet etme ve klasör bildirimleri ile Egnyte bültenini alma becerisini içerir. Ayrıca kişisel dosyaları için özel bir klasör tutabilirler. 

Standart kullanıcılar içeriğe yalnızca web istemcisi aracılığıyla erişebilir ve bildirimleri ve Egnyte bültenini almalarını sağlayabilirsiniz..

Egnyte ayrıca güçlü kullanıcılara atayabileceğiniz özel roller oluşturma olanağı da sunar, ancak kullanabilmek için “kurumsal” plana geçmeniz gerekir. Bu özellik sizin için önemliyse, ancak bir kurumsal plana ihtiyacınız yoksa, Citrix ShareFile veya Box daha iyi bahisler olabilir. Bunlar hakkında daha fazla bilgi için ayrı Citrix ShareFile incelememizi ve Box incelememizi okuyun.

egnyte bağlanma gruplar yönetimi

“Gruplar sekmesi” grup oluşturmanıza ve gruplara kullanıcı eklemenize ve grup sahiplerini ayarlamanıza olanak tanır. Ayrıca e-postalarını ekleyerek gruba yeni kullanıcılar davet edebilirsiniz. 

egnyte bağlanma-raporlar

Ayrıca Egnyte, diğer şeylerin yanı sıra depolama alanını, kullanıcıları, bağlı cihazları ve bağlantı paylaşımlarını izlemenizi sağlayan gelişmiş raporlama özellikleri sunar. Her ne kadar yararlı olsalar da, tasarımları modası geçmiş gibi görünüyor, bu da Egnyte’nin web istemcisinin geri kalanıyla tam tersi.

Klasör & Dosya paylaşımı

Klasör ve dosya paylaşım özellikleri bir EFSS hizmetinin en önemli özelliklerinden biridir. Bununla birlikte, bazıları bu özellikleri diğerlerinden daha iyi entegre etti. Egnyte Connect “daha ​​iyi” kategorisine giriyor ve hatta dosya paylaşımı için en iyi EFSS aracımız olarak sıraladık.

egnyte bağlanma-klasör paylaşımı

Klasör paylaşımını yönetmek için, imlecinizi özel olanlar dışında herhangi bir klasörün üzerine getirebilir ve onunla ilişkili “paylaş” düğmesini tıklayabilirsiniz. Ardından, tek tek kullanıcıları veya tüm grupları davet edebilir ve onlara, aşağıdaki izinleri içeren dört farklı erişim türünden birini verebilirsiniz:

 • Sahip: tam izin ve düzenleme yeteneği
 • Tam: indirme, düzenleme, yükleme ve silme
 • Editör: indirme, düzenleme ve yükleme
 • izleyici: önizleme ve indirme

egnyte bağlanma-dosya paylaşım

Paylaşım bağlantıları oluşturarak başkalarını klasörlerinizi görüntülemeye ve indirmeye davet edebilirsiniz. Bu bağlantı, Slack veya Skype gibi bir uygulamaya kopyalanabilir ve yapıştırılabilir veya alıcılara e-posta ile gönderebilirsiniz. Paylaşım bağlantısı size kimlerin erişimi olduğunu belirleme seçeneği sunar. Dosya sunucusu kullanıcılarınız veya bağlantıya e-posta gönderdiğiniz kullanıcılar için “herkesi”, “şifresi olan herkesi” ayarlayabilirsiniz..

Ayrıca, klasör adını bağlantıya ekleyebilir, bağlantıyı belirli bir tarihte veya birkaç tıklamadan sonra sona erecek şekilde ayarlayabilir ve tıklandığında bir bildirim alabilirsiniz..

egnyte bağlanma-link-denetim

Ayrıca Egnyte’nin paylaştığınız bağlantıları ve diğer kullanıcıların sizinle paylaştığı bağlantıları gösteren bir sayfa içermesini seviyoruz. 

Çok fazla bulut depolama aracı bunu göz ardı eder, bu da paylaşılan içeriği gözden kaçırmayı çok kolaylaştırır ve fikri mülkiyetinizi ve gizli raporlarınızı riske atar. Ayrıca, CSV dosyası olarak dışa aktarabileceğiniz bir bağlantı raporu da oluşturabilirsiniz.

egnyte bağlanma-bağlantılar-rapor

Eşitleme

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Egnyte Connect’in standart bir senkronizasyon klasörü yok. Bunun yerine, içeriğinize bilgisayarınıza indirmeden erişmenizi sağlayan bir ağ sürücüsü kullanır. Ancak, klasörleri çevrimdışı kullanım için etiketlerseniz, içindeki dosyalar indirilir.

egnyte bağlanma-network-sürücü

Öte yandan, içeriği sürücüye sürükleyip bırakırsanız, bulutla senkronize edilir. Varsayılan olarak, sürücüye yerleştirdiğiniz her şeyin hem sabit sürücünüzde hem de bulutta depolanacağını unutmayın. Bu, hızlı bir şekilde sabit sürücü alanınızın bitmesine neden olabilir, böylece herhangi bir klasör veya dosya için sabit sürücü depolamasını devre dışı bırakmak için Egnyte’nin seçici senkronizasyon özelliğinden yararlanabilirsiniz..

1GB sıkıştırılmış test klasörümüzün ilk senkronizasyonu, tam olarak almamızı beklediğimiz zamanı aldı. Ancak, önceden depolanmış dosyalarda işbirliği yaparken daha yüksek hızlar bekleyemezsiniz.

Bunun nedeni, Egnyte’nin tüm dosya yerine yalnızca değişen dosyaların bölümlerini aktaran blok düzeyinde bir senkronizasyon algoritması kullanmamasıdır. Blok düzeyinde senkronizasyon, dosya aktarımlarını hızlandırabilir ve bu da neredeyse gerçek zamanlı işbirlikleriyle sonuçlanır. İsterseniz, Dropbox en iyi seçeneğinizdir ve bunun hakkında daha fazla bilgiyi Dropbox Business incelememizde okuyabilirsiniz..

Verimlilik Araçları

Egnyte, işbirliğini denetlemek için kullanıcılara yerel görev yönetimi yetenekleri sunar. Box ve Dropbox dahil olmak üzere diğer EFSS araçları, Trello gibi görev yönetimi uygulamalarıyla entegre olur, ancak çok azı yerel yetenekler sunar. Bu, üçüncü taraf araçlar için abonelik maliyetlerinden tasarruf etmek isteyen işletme sahipleri için harika. Egnyte’nin Trello da sunduğunu unutmayın.

egnyte bağlanma-görevler sayfalık

Bir dosyayı sağ tıklayıp “görevler” i seçerek görevler oluşturabilir ve atayabilirsiniz. Adını, vekilini ve bitiş tarihini ayarlayabilirsiniz.

egnyte bağlanma-görevler sayfalık

Egnyte ayrıca, oluşturulan görevleri yönetmenizi sağlayan bir “görevlerim” sayfası da sunar. Bunları düzenleyebilir, silebilir veya tamamlandı olarak işaretleyebilirsiniz. Görevleri bulmayı kolaylaştırmak için, sayfa size atanan ve sizin tarafınızdan atananlar için ayrı listeler gösterir.

egnyte bağlanma-app-kütüphane

Yerleşik görev yönetimi özelliğine ek olarak Egnyte, iş verimliliğini artırmak için entegre edebileceğiniz birçok uygulamaya sahiptir. Egnyte, Egnyte web istemcisinden eriştiğiniz “Egnyte eklentileri” ile istemcinin dışına eriştiğiniz “harici entegrasyonlar” arasında ayrım yapar.

Eklentiler Slack, DocuSign, Microsoft Office Online, Google Drive ve G Suite’e bağlanmanızı sağlar. Çok az bulut depolama sağlayıcısı hem Microsoft hem de Google ile entegre olur ve Box bunlardan birkaçıdır. Office 365’e zaten abone olduysanız, bunun için bir entegrasyon da vardır, ancak bunu etkinleştirmek için bir Egnyte temsilcisiyle konuşmanız gerekir.

Harici entegrasyon, Gmail için Egnyte, SAP, Salesforce, Zoho, AWS Tek Oturum Açma ve daha fazlasını içerir. Aslında, Egnyte’de aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda başka uygulama vardır ve bunların çoğu ücretsizdir. Uygulama kitaplığı, entegrasyonları ada göre aramanıza veya bunları kategoriye ve sektöre göre filtrelemenize olanak tanır.

Kategoriler arasında işbirliği, analitik, satış, işletme otomasyonu, proje yönetimi ve daha fazlası yer alır. Bir EFSS hizmetinin eklentilerle ne kadar iyi entegre olduğu genellikle onu alanın geri kalanından ayırmaya yardımcı olur. Bu bakımdan, Egnyte en iyilerinden biridir. Aşağıdaki bölümde bahsedeceğimiz birkaç güvenlik entegrasyonu da var.

Güvenlik

Siber suçların yaygın olduğu bir dönemde güçlü bulut güvenliği bir gerekliliktir. Örneğin, ortadaki adam saldırıları verilerinizi bilgisayarınızdan bir sunucuya giderken yakalayabilir. Ayrıca, dosya erişiminizi geri almak için bir miktar ödemenizi gerektiren fidye yazılımının kurbanı olabilirsiniz..

İçeriğinizi bu tür etkinliklerden koruyan temel yöntemler şifreleme ve veri merkezi güvenliğidir. Egnyte’nin veri merkezleri 24 saat gözetim, biyometrik erişim kontrolleri ve N + 1 yedekliliği kullanır ve depremler ve yangınlar da dahil olmak üzere doğal afetlere karşı koyabilirler. Tesisler ayrıca Kademe 3 ve SSAE-16 Tip II uyumlu.

TLS protokolü, cihazlarınız ve Egnyte sunucuları arasında aktarılan verilerinizi korur. FTP’yi etkinleştirebilir ve güvenli sürümü SFTP ile sınırlandırabilirsiniz. Bu protokollere aşina değilseniz, FTP açıklamamızın ne olduğunu okuyun. Verileriniz AES 256 bit şifreleme kullanılarak da korunur.

Verileriniz bir veri merkezine ulaştığında, çoğu EFSS hizmeti yeniden şifrelemeden önce dizine eklemek için dosya meta verilerini almak üzere şifresini çözer. Egnyte, uçtan uca şifreleme çözümü olduğu anlamına gelmez.

Egnyte Özel Şifrelemesi

Ancak, servisin anahtarınızı varsayılan olarak sakladığını ve yönettiğini unutmayın. Sıfır bilgi şifrelemesine sahip olmak istiyorsanız, Egnyte Key Management’ı etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için Egnyte’nin “kurumsal” planına abone olmanız gerekir. İyi haber, Egnyte’nin Boxcryptor ile entegre olması, böylece plan türünden bağımsız olarak özel şifreleme yapabilmenizdir..

Boxcryptor, anahtarınızı yönetmenize ve içeriğinizi göndermeden önce şifrelemenize olanak tanır. Ancak, bu şekilde yaparsanız, Boxcryptor’ın şifrelemesi Egnyte’nin blok düzeyinde senkronizasyon algoritmalarına müdahale eder çünkü dosyalarınızı okuyabilmeleri gerekir.

Bununla birlikte, iyi şifreleme bile giriş kimlik bilgilerinizi çalma girişimlerini önlemenize yardımcı olmaz ve bilgisayar korsanları bunu makul bir süre içinde yapabilir. Bunu önlemek için güçlü bir şifre oluşturmanız gerekir. 

Egnyte ayrıca, parolalar için minimum güç gereksinimlerini ve uzunluğunu zorunlu kılmanıza ve kullanıcıların parolalarını sık sık sıfırlamalarını gerektirerek zayıf parolalara karşı sizi korur. Ayrıca, kullanıcıların birkaç başarısız giriş denemesinden sonra şifreleri daha önce kullanılmış olanlara sıfırlamasını önleyebilir ve kullanıcı hesaplarını askıya alabilirsiniz.

Ayrıca, Egnyte iki faktörlü kimlik doğrulaması ayarlamanıza da olanak tanır. Etkinleştirilirse, kullanıcıların yabancı bir cihazdan giriş yaparken normal kimlik bilgilerine ek olarak bir güvenlik kodu girmeleri gerekir. Bu şekilde, birisi şifre çalarsa giriş yapamaz.

“Kurumsal” plana abone olursanız, Egnyte’i tek bir oturum açma hizmetiyle de entegre edebilirsiniz, böylece kullanıcıların şifrelerini daha iyi yönetebilir ve aynı kimlik bilgilerini kullanarak birden fazla iş platformunda oturum açmalarına izin verebilirsiniz. Seçenekler arasında AWS SSO, OneLogin, Bitium, Okta ve Ping Kimliği.

Son olarak, Egnyte kullanıcıların cihazlarını senkronizasyondan kesmenize izin verir. Bu şekilde, bir cihazı kaybederseniz veya bir kişi cihazınızı çalarsa, sahip olduğu kişinin bulut içeriğinize erişemediğinden emin olabilirsiniz.

Egnyte güçlü veri merkezi güvenliğine sahip olsa da, en kritik işletme bilgilerinizi bulutta depolamaktan tamamen rahat olmayabilirsiniz. Bu durumda, Egnyte kendi hibrit bulut çözümünüzü oluşturmanıza ve kullanmanıza izin verir.

Hibrit bulut depolama hizmetleri, verileri bulutta ve kişisel sunucularda tutmanızı sağlar. Bazı içeriği kişisel sunucularda tutarak, tüm özel güvenlik önlemlerine sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz..

Destek

Egnyte kademeli destek sağlar. Tüm katmanlar, tüm müşteriler için 7/24 destek sunar. Ancak ne tür bir destek alacağınız planınıza bağlıdır. Ayrıca, mevcut en iyi destek için daha fazla yemek yemelisiniz.

Destek seviyesi: Plan: Açıklama:
StandartOfisÇevrimiçi vaka sunumu, bilgi bankası, forum
Ödülİşletme, KurumsalÇevrimiçi vaka sunumu ve telefon desteği, bilgi bankası, forum, hızlı başlangıç ​​kullanıcı ve yönetici kılavuzları
PlatinkuruluşÖncelikli vaka sunumu ve telefon desteği, bilgi bankası, forum, hızlı başlangıç ​​kullanıcı ve yönetici kılavuzları

egnyte-bağlantı-bilgi bankası

Bilgi bankasındaki makaleler basittir ve çözüm adımlarını izlemeyi kolaylaştıran ekran görüntülerine sahiptir. Bilgi bankası aradığınızı bulmanızı kolaylaştırmak için kategorilere ayrılmıştır. Ancak, bir yanıt bulmakta sorun yaşıyorsanız, arama çubuğunu hızlıca bulmak için kullanabilirsiniz.

Bilgi tabanı yardımcı olmazsa, sorunuzu topluluk forumlarına gönderebilirsiniz. Yöneticiler, topluluk yöneticileri ve hatta emekli çalışanların soruları yanıtlamasıyla aktifler.

Daha doğrudan yardım için desteğe de başvurabilirsiniz. Temel bir soru içeren bir e-posta isteği gönderdik ve bir saatten biraz daha kısa sürede yanıt aldık. Egnyte’nin desteğiyle ilgili tek sorun çevrimiçi sohbet özelliğinin olmamasıdır. Bununla birlikte, Dropbox da dahil olmak üzere diğer çoğu bulut depolama hizmeti de sohbet desteği sunmuyor.

Karar

Egnyte Connect size güçlü senkronizasyon ve paylaşım özellikleri sunan yetenekli bir hizmettir. Bunlar, blok düzeyinde dosya aktarımları ve seçici senkronizasyon gibi senkronizasyon özelliklerini içerir. Denklemin paylaşım tarafında, Egnyte izinleri olan klasörleri paylaşmanıza ve yeterli koruma düzeylerine sahip bağlantılar oluşturmanıza olanak tanır. 

Ek olarak, Egnyte yerel görev özelliklerine ve zengin bir eklenti ve harici entegrasyon kütüphanesine sahiptir. Daha da iyi hale getirmek için, Egnyte’nin rekabetçi fiyatlandırma planları sayesinde büyük bir değeri var.

Ayrıca Egnyte’nin uçtan uca şifreleme, özel şifre gereksinimleri, iki faktörlü kimlik doğrulama, cihaz sabitleme ve TOA entegrasyonu içeren güçlü bir güvenliğe sahip olmasını seviyoruz. Egnyte ayrıca özel şifreleme sağlamak için Boxcryptor ile entegre olur.

Tüm bunlar sayesinde Egnyte, en iyi EFSS hizmetleri sıralamasında genel kazanan. Bununla birlikte, farklı görüşler duymayı da seviyoruz. Aşağıdaki yorumlarda Egnyte ile ilgili deneyim veya düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map