Dropbox Business Review – Güncelleme 2020

Dropbox İş İncelemesi

İşletmenizi ileriye taşıyacak bir EFSS arıyorsanız, Dropbox for Business’a gitmek iyi bir bahis olabilir. Tüketici odaklı küçük kardeşinin tüm güçlerine ve kendine özgü bazı çarpıcı özelliklere sahiptir. Ayrıntılar için tam incelememizi okuyun.


En İyi EFSS

Dropbox bir hane adıdır, bu nedenle işletme sürümünün, verilerini buluta taşımaya karar verirken genellikle ilk EFSS platformu şirketi sahiplerinin baktığı şaşırtıcı değildir. Dropbox Business’ın basitlik, hız ve zengin işbirliği seçeneklerinin iyi bir karışımına sahip olmasına yardımcı olur. Bu nitelikler nedeniyle, en iyi EFSS toplantımızı yaptı.

Dropbox ayrıca hem cihaz senkronizasyonu hem de dosya paylaşımında birçok trend belirledi ve aşağıda konuşacağımız yeni bir senkronizasyon özelliği var. Dropbox Business, verilerinizden faydalandığınız sürece verilerinizi güvende tutması gereken güçlü güvenlik özellikleri sağlar. Bir sorunla karşılaşırsanız, hızlı yardım almak için Dropbox’ın 7/24 destek kanallarını kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, Dropbox Business’ın sınırlı rol özelleştirme ve raporlama özellikleri vardır. Artı, ucuz değil. Bu sakıncalar ve Dropbox Business’ın doğru yaptıklarıyla aşağıdaki kategorilerde konuşacağız. İlgileniyorsanız, bu Dropbox Business incelemesinde bizimle bağlantı kurun. Kişisel bir çözüm arıyorsanız, normal Dropbox incelememizi okuyun.

Güçlü & Zayıf Yönler

Dropbox Business için alternatifler

Fiyatlandırma

Dropbox Business, kişi başına ücretlendirilen ve en az üç kullanıcı gerektiren üç plana sahiptir. İlk iki plan olan “standart” ve “gelişmiş” KOBİ’ler için iyi seçenekken, üçüncüsü “kurumsal” büyük şirketler için iyidir. 

“Kurumsal” plan için fiyat tahmini almak için Dropbox ile iletişime geçmeniz gerekiyor, ancak diğer ikisinin aylık ve yıllık abonelikleri var.

Dropbox Business ile elde ettiğiniz 5 TB’lık depolama alanının paylaşılan alan olduğunu unutmayın. Çoğu EFSS platformu böyle çalışır ve OneDrive istisnadır. Bununla ilgili daha fazla bilgi için OneDrive İş incelememizi okuyabilirsiniz. Yine de kullanıcılarınız kişisel Dropbox hesaplarına da kaydolabilir ve 2 GB ücretsiz kişisel depolama alanı alabilir.

İşletme Fiyatlandırması için Dropbox

Dropbox İş planları ucuz değildir. Örneğin, Egnyte ile kullanıcı başına aylık 8 $ karşılığında 5 TB paylaşılan alan elde edersiniz ki bu, Dropbox’ın maliyetinin neredeyse yarısı kadardır. Abone olmadan önce, Dropbox Business’ın 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullandığınızdan emin olun; bu hizmet size nasıl çalışır?.

Bununla birlikte, Dropbox’ın gelişmiş planı size sınırsız depolama alanı sağlar, ancak diğer rakibi Crashplan’ın sınırsız planından çok daha pahalıdır. Küçük bir işletmeyseniz ve gelişmiş entegrasyonlara ihtiyacınız yoksa, Crashplan’ı kullanmak daha iyi olabilir. Bu konuda daha fazla bilgiyi CrashPlan incelememizde okuyabilirsiniz.

Kullanıcı deneyimi

Dropbox, 2007’de piyasaya sürüldüğünden beri kullanıcı deneyiminin ön saflarında yer alıyor. Bu, işletme sürümü için de geçerli. Dropbox masaüstü istemcisi hem Windows hem de Mac için kullanılabilir. Linux’un desteklendiğini seviyoruz – Ubuntu ve Fedora dağıtımları – çünkü birçok işletme bulut depolama hizmetinde Linux desteği yok.

Dropbox-iş-masaüstü-istemci

Masaüstü istemcisini kurduktan sonra, Dropbox dosya sisteminizde bulut bağlantılı özel bir klasör oluşturur. Buna “eşitleme klasörü” denir ve tüm EFSS deneyimi bu alanda çalışır. Aslında, bu özellik Dropbox’ın kurucusu Drew Houston tarafından oluşturuldu. Dropbox’ın aşağıdaki ilgili kategoride senkronizasyonu nasıl ele aldığı hakkında daha fazla konuşacağız.

Masaüstü istemcisi basittir ve ekip etkinliklerinizin yanı sıra son etkinliklerinizi de gözden geçirmenizi sağlar. Klasörleri, etkinlikleri ve bildirimleri de görebilirsiniz. Çok sayıda dosyanız varsa, masaüstü istemcisi hızlıca sıralamak için arama çubuğunu kullanmanızı sağlar.

Ayrıca, Dropbox Paper uygulamasına erişebilir, senkronizasyon klasörünüzü açabilir, web istemcisini başlatabilir ve yeni dosya ve klasörler oluşturabilirsiniz. Genel olarak, masaüstü istemcisi keyifli ve akıcı.

Dropbox-iş-web istemci

Bilgisayarınızdan uzaksanız ve yalnızca bir dosya almak için masaüstü istemcisini indirmek istemiyorsanız web istemcisinde oturum açabilirsiniz. İstemci, daha sonra konuşacağımız Dropbox Business hesabınızı ve kullanıcılarınızı yönetmenize de olanak tanır. 

Web istemcisi çok fazla negatif alana sahiptir, bu da onu net ve basit hale getirir. Her ikisi de Dropbox’ın ünlü tasarım özellikleri. 

Soldaki menü sayesinde içerikte gezinme sezgiseldir, ancak belirli bir klasör veya dosya bulamazsanız, üst kısımdaki arama çubuğunu kullanarak bunları arayabilirsiniz. Yazmaya başlar başlamaz aramaya başlaması çok hoş. 

Ayrıca, en sık karşılaşılan dosya ve klasör işlemlerine yalnızca üzerine gelip erişebilirsiniz. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, tek yapmanız gereken “üç noktayı” tıklamak. Ayrıca, dosya ayrıntılarını sağda ve bunun altında gerçekleştirebileceğiniz ek eylemlerin listesini görebilirsiniz.

Dropbox-iş-cep-istemci

Hareket halindeyseniz, akıllı telefonunuzu kullanarak dosyalarınıza ve klasörlerinize erişmeye devam edebilirsiniz. Dropbox’ın mobil istemcileri Android ve iOS’ta çalışır. Masaüstü ve web istemcileri gibi, mobil istemcinin kullanımı da basittir. 

Varsayılan görünüm, bir belgeyi taramanıza, fotoğraf çekmenize, fotoğraf ve video yüklemenize ve yeni bir klasör veya metin dosyası oluşturmanıza olanak tanıyan büyük bir “+” düğmesiyle birlikte en son ve yıldızlı dosyalarınızı gösterir. Sol üst köşedeki hamburger menüsü Dropbox Paper uygulamasına girmenizi, çevrimdışı dosyalarınıza erişmenizi, ayarları yönetmenizi ve ekibinizin etkinliğini izlemenizi sağlar.

Kullanıcı yönetimi

Dropbox-iş-kullanıcı yönetimi

Ekibinizi web istemcisinin yönetici konsolundan yönetebilirsiniz. Takım yöneticisiyseniz, kullanıcıları e-posta yoluyla davet edebilirsiniz, ancak kullanıcıları toplu olarak davet etmek için bir CSV şablon dosyası da yükleyebilirsiniz. Daha fazla lisans satın almanız gerekiyorsa, bunu yönetici konsolundan da yapabilirsiniz..

Kullanıcılara katmanlı yönetici rolleri atayabilirsiniz, ancak bu özelliğin kilidini açmak için Dropbox Business Advanced veya Enterprise’a abone olmanız gerekir. Aksi takdirde, klasörlere “görünüm” veya “düzenle” erişim düzeyine ayarlanabilen kullanıcı izinleri verebilirsiniz..

Genel olarak, Dropbox’ın rol özelleştirme seçenekleri diğer bazı araçlarla karşılaştırıldığında nispeten seyrek; kullanıcıları üç yönetici rolünden birine atamayı seçebilirsiniz. 

İlk rol “ekip yöneticisi” dir ve kullanıcının tüm yöneticiler ve üyeler için her şeyi yönetmesini sağlar. İkincisi, üye hesapları ekleyebilen, kaldıran ve yönetebilen “kullanıcı yönetimi yöneticisi” dir. Son olarak, bir “destek yöneticisi” şifre sıfırlamaları dahil sınırlı görevlerde yardımcı olabilir. Rollerin ayrıntılı bir karşılaştırmasını burada bulabilirsiniz.

Yine de rolleri özelleştirmenin bir yolu yok. Gelişmiş özelleştirme istiyorsanız, harika bir alternatif EFSS seçeneği Citrix ShareFile olacaktır ve Citrix ShareFile incelememizde daha fazla bilgi bulabilirsiniz..

Yönetici konsolu ayrıca hesap kullanımını izlemenizi sağlayan bir gösterge tablosu içerir. Ayrıca, girişler, dosya paylaşımları, şifreler, dosya düzenlemeleri ve cihaz senkronizasyonu gibi çok sayıda faktöre dayalı özel raporlar oluşturmanıza olanak tanıyan bir “etkinlik” sekmesi vardır.  

Dropbox-iş-grup-yönetim

Kullanıcı grupları oluşturmak için Dropbox’ı da kullanabilirsiniz. Bu, aynı anda birden fazla kişi için klasör erişimini yönetmenizi sağlar, böylece yapmanız gereken yönetici işi miktarını azaltabilirsiniz. 

Ancak, gruplar için mevcut olan özelleştirme seçeneklerinin sayısı diğer bazı hizmetlerle karşılaştırıldığında oldukça sınırlıdır. Güçlü grup yönetimi seçeneklerine sahip bir araç için IBM Connections incelememize bakın.

Klasör & Dosya paylaşımı

Dropbox Business’ı kurduğunuzda, otomatik olarak eklenen tüm çalışanlarınızın erişebileceği merkezi bir “ekip klasörü” alırsınız. İçinde alt klasörler oluşturabilir ve belirli kullanıcılara veya gruplara erişimi kısıtlayabilirsiniz.

Dropbox-iş-dosya paylaşım

Klasör paylaşımı, ekip arkadaşları arasında içerik paylaşmanın birincil yöntemidir, ancak kullanıcılar güvenli bir bağlantı oluşturarak hem klasörleri hem de dosyaları paylaşabilir. Bunu yapmak için, herhangi bir nesnenin üzerine geldiğinizde görünen “paylaş” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Bir bağlantı oluşturduğunuzda, ona iki düzey izin ekleyebilirsiniz: “görüntüleyebilir” ve “düzenleyebilir”. “Görüntüleyebilir” izniyle kullanıcılar görüntüleyebilir, indirebilir ve yorum yapabilir. “Düzenleyebilir” seçeneği önceki tüm izinlere sahiptir, ancak dosyaları düzenleme, silme ve ekleme yeteneği ekler.

Bir bağlantı oluşturduktan sonra, bağlantıyı ekip üyeleriyle veya gerekli şifreye sahip kişilerle sınırlandırabilirsiniz. Ayrıca, bir Dropbox hesabına sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın, herkes için erişilebilir hale getirebilirsiniz. 

Bununla birlikte, yönetici olarak, kullanıcıların hassas fikri mülkiyetle çalışıyorsanız, işinizin dışında içerik paylaşmasını engelleyebilirsiniz. Diğer içerik kontrol seçenekleri arasında bağlantı son kullanma tarihleri, şifreler ve indirmeleri devre dışı bırakma seçeneği bulunur.

Dropbox Slack ile yerel olarak bütünleşir, böylece bir dosyayla ilişkili “paylaş” menüsündeki oku ve ardından “Slack’te paylaş” ı tıklayarak dosyaları doğrudan dosyayla paylaşabilirsiniz. Aslında, Dropbox, Slack roundup için en iyi bulut depolamamızda yer alıyor.

Kendi içeriğinizi paylaşmanın yanı sıra, ortak istekleri dosya isteklerini kullanarak sizinle dosya paylaşmaya da davet edebilirsiniz. Ne istediğinizi ve dosyaların Dropbox klasörünüzde nereye gitmesi gerektiğini tanımlayabilirsiniz. İstek acilse, bir son tarih de belirleyebilirsiniz.

Dropbox-iş paylaşımı sayfalık

Dropbox ayrıca paylaşımlar için bir denetim sayfası sağlar. Web istemcisinin sol tarafındaki menüden “paylaşım” bağlantısı üzerinden erişebilirsiniz. Paylaşım sayfası, paylaşılan klasörleri, dosyaları ve oluşturulan bağlantıları kolayca izlemenizi sağlar. Birçok bulut depolama hizmetinin sahip olmadığı bu özellik olmadan içeriğinize kimlerin erişebildiğini takip etmek kolay olurdu.

Eşitleme

Cihaz senkronizasyonu veya kısaca senkronizasyon, aynı içeriğe çeşitli cihazlardan erişebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, bir cihazda yapılan içerik değişiklikleri diğerlerinde neredeyse gerçek zamanlı olarak gösterilir. Dediğimiz gibi, bunu sağlayan anahtar mekanizma senkronizasyon klasörüdür.

Senkronizasyon klasörü diğer tüm klasörler gibi görünür, ancak içine yerleştirdiğiniz tüm veriler hem bilgisayarınızın sabit diskinde hem de bulutta depolanır. Bu dosyada bir değişiklik yapar yapmaz, Dropbox buluttaki ve bağlı diğer cihazlardaki değişikliği yansıtacaktır. Bu nedenle, dosyalarınız üzerinde çalışmak için birden fazla cihaz kullanabilir ve hiçbir zaman atımı atlayabilirsiniz. 

Bir bulut sunucusuna ilk dosya yüklemeleri yavaş olabilir. 1GB sıkıştırılmış klasörümüzü kullanarak test ettik. İlk senkronizasyon, yükleme hızımızı göz önüne alarak beklediğimizden birkaç dakika sürdü, ancak aktarım hala hızlıydı.

Ancak, ilk yüklemeden sonra içeriğinizdeki değişiklikler, tüm dosya yerine yalnızca değiştirilen dosya bölümlerini aktaran blok düzeyinde dosya kopyalama kullanımı sayesinde daha hızlı olacaktır. Bu, zamandan ve bant genişliğinden tasarruf etmenize yardımcı olur.

Blok düzeyinde dosya kopyalama önemli avantajlar sunsa da, rekabetin çoğu henüz uygulamamıştır. Aslında, Dropbox ve OneDrive bunu yapan iki büyük oynatıcı ve ikincisi bunu sadece Microsoft Office dosyalarını senkronize etmek için kullanıyor.

Standart senkronizasyona ek olarak, Dropbox Business, senkronizasyonunuzu sabit diskinizde değil, yalnızca çevrimiçi depolanacak şekilde yapılandırmanıza izin veren, ancak yine de dosya sistemi gezgininizde görünür kılan “akıllı senkronizasyon” sunar. Bu, sabit disk alanından tasarruf etmenize yardımcı olur; bu, özellikle daha yeni dizüstü bilgisayarlarda yaygın olan küçük katı hal sürücülerinden birini taktığınızda kullanışlıdır.

Diğer EFSS hizmetleri “seçici senkronizasyon” adı verilen benzer bir özelliğe sahiptir. Fark, seçici senkronizasyonun yalnızca çevrimiçi dosyalarınızı senkronizasyon klasörünüzde görmenize izin vermemesi.

Verimlilik Araçları

Diğer EFSS araçları gibi, Dropbox da üçüncü taraf entegrasyonlarından oluşan bir kütüphaneye sahiptir. Bununla birlikte, Dropbox ayrıca Dropbox Paper ve Dropbox Showcase adlı birkaç yerel uygulamaya sahiptir..

Dropbox Paper, boş bir sayfaya benzeyen metin, resim, video ve diğer içerikleri eklemenizi sağlayan bir uygulamadır. Aslında, Dropbox Paper’ı Google Dokümanlar’a karşı seçtik, ancak Google Dokümanlar’ın metin dokümanlarıyla çalışmak için daha iyi olduğu kanıtlandı. Kağıt hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Dropbox Kağıt incelememizi okuyun.

Bununla birlikte, yalnızca not almanız ve bunları zenginleştirmek için özellikler istiyorsanız, en iyi not alma uygulamalarımızı okuyun.

Dropbox Vitrini, içeriğinizi profesyonel görünümlü bir sayfada paylaşmanıza olanak tanır, bu da çalışmanızı tanıtmanın benzersiz bir yoludur. Bununla birlikte, doğrudan sosyal ağlarda paylaşmanın bir yolu yoktur..

Dropbox-iş-app-entegrasyonları

Dropbox Business, Google Drive ve One Drive’ın sahip olduğu yerel üretkenlik uygulamalarının sayısıyla eşleşemez, ancak entegrasyon kütüphanesiyle bunu telafi eder. Aslında, Dropbox Business hem Google hem de Microsoft ile entegre olur.

Ancak, dosyaları düzenlemek için Google’ın G Suite veya Microsoft’un Office 365 sürümüne abone olmanız gerekir. Office belgelerini Office Online’da önizlemek ücretsizdir.

Office ve Google entegrasyonlarına ek olarak Dropbox, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok üçüncü taraf aracı sunar. Dropbox uygulaması entegrasyon sayfasını ziyaret ederek mevcut tüm seçenekler arasında arama yapabilirsiniz. En göze çarpanlardan bazıları Slack, Asana ve Adobe.

Güvenlik

Bulutta veri saklamaya karar verirken en büyük endişelerden biri bulut güvenliğinin gücü ve güvenilirliğidir. Dropbox, aslında, 2012 yılında kaydedilen en yüksek profilli veri hırsızlıklarından birinde yer aldı. Ancak, o zamandan beri Dropbox güvenliğini geliştirdi. Ayrıca, Dropbox Business’ın güvenliği normal Dropbox’tan daha güçlü.

Dropbox, AES 128 bit veya daha yüksek şifreleme ile korunan bir aktarma tüneli oluşturan TLS protokolünü kullanarak bilgisayarınızdan sunucularına aktarılan dosyaları korur. Dosyalarınız Dropbox bulutunda beklemedeyken, AES 256 bit şifreleme onları karıştırır, böylece kimse onları okuyamaz.

Ne yazık ki, Dropbox şifreleme anahtarınızı yönetir, böylece özel şifreleme avantajından yararlanamazsınız. Ancak Dropbox, özel şifreleme sağlayan bir eklenti olan Boxcryptor ile entegre olur. Bununla birlikte, Boxcryptor’ı etkinleştirmeyi seçerseniz, Dropbox’ın blok düzeyinde senkronizasyonunun çalışmadığını unutmayın. Bu konuda daha fazla bilgiyi Boxcryptor incelememizde bulabilirsiniz..

Diğer bir güvenlik dezavantajı, Dropbox’ın dosya meta verilerinizi düz metin olarak tutmasıdır. Bununla birlikte, çoğu EFSS aracında yaygındır, çünkü meta veriler kullanıcı deneyimini endekslemek ve hızlandırmak için kullanılır. 

Verileriniz sunucularda dururken, doğal afetler ve izinsiz girişler gibi daha geleneksel tehlikelere karşı savunmasızdır. Bunları ve sunucu arızası riskini önlemek için Dropbox veri merkezlerini sağlamlaştırdı. ISO 27001 akreditasyonuna sahipler, yani iyi bilgi güvenliğine sahip oldukları onaylanmıştır. Ayrıca SOC 2 kimlik doğrulamasına tabi tutulurlar.

Veri merkezi saldırılarına ve veri ihlallerine ek olarak, işletmelerin bilmesi gereken diğer iki siber suç türü vardır: fidye yazılımı saldırıları ve ortadaki adam saldırıları. Ransomware verilerinizi şifreler ve bilgisayar korsanları şifresini çözmeden önce ödemenizi gerektirirken, ortadaki adam saldırıları bir tür geçişli gizli dinleme. 

Dropbox, sürüm oluşturma yeteneklerini kullanarak sizi fidye yazılımlarından korur. Transit şifreleme ve TLS protokolü sizi gizli dinlemeye karşı korur. 

Ayrıca, Dropbox, içeriğinin yanlış ellere geçmeyeceğine dair ek güvence gerektiren işletme sahiplerine hitap edecek iki güvenlik özelliğine sahiptir..

Birincisi, iki faktörlü kimlik doğrulamadır; bu, birisi kimlik bilgilerinizi çalmayı başarsa bile hesabınıza erişemeyeceğini garanti eder. Bunu, çalışanlarınızın tanınmayan bir bilgisayardan oturum açtıklarında normal kullanıcı kimlik bilgilerine ek olarak özel bir kod girmelerini zorunlu kılarak yapar. 

Bu kod metin yoluyla gönderilir ve hiç kimsenin bazı çalışanlarınızın oluşturmuş olabileceği zayıf şifreleri kullanamayacağından emin olmak için harika bir yöntemdir. Ancak, iki faktörlü kimlik doğrulama etkin olsa bile güçlü bir şifre oluşturmanız gerekir.

Ayrıca, birileri senkronize edilen cihazınızı çalarsa veya kaybederseniz, o cihazı uzaktan silebilirsiniz. Bu, eşitleme klasörü bağlantısını koparmak ve içindeki içeriği silmek. Bununla birlikte, cihazın sahibinin senkronizasyon klasörünün dışına taşıdığı tüm işletme içeriği yine de savunmasız olacaktır.

Destek

Dropbox-iş-destek

Teknik sorunları çözmek kimsenin eğlence fikri değildir, ancak KOBİ kullanıcıları için bunu yapmamak gelir kaybı anlamına gelebilir. Bu nedenle, bir hizmetin, sorunları hızlı bir şekilde çözmenize yardımcı olan iyi teknik desteğe sahip olması önemlidir. Yönetici konsolunuza girip “yardım” ı tıklayarak destek bulabilirsiniz. 

Yardım sayfasından Dropbox kılavuzuna başvurabilir, yardım makalelerine göz atabilir ve sohbet veya telefon yoluyla teknik desteğe başvurabilirsiniz..

Kılavuz sayfası aslında üç farklı kullanıcı grubu için destek içerir: ekip yöneticileri, ekip üyeleri ve normal Dropbox kullanan bireysel kullanıcılar. Rehberler çoğunlukla yeni kullanıcılara yöneliktir ve oldukça basittir.

Kendi kendine destek sitesindeki makaleler daha kullanışlıdır. Bunlar arasında, silinen dosyaları kurtarma, iki faktörlü kimlik doğrulama ve sorun giderme senkronizasyonu gerektiren konular hakkında makaleler bulunmaktadır. Kesin ve açıklar, bu yüzden onları anlamak için çok teknik olmanıza gerek yok.

Aradığınızı bulamıyorsanız makalelere kategoriye göre göz atabilir veya arama yapabilirsiniz. Bir kullanıcı forumuna erişim de vardır, bu da her zaman iyi bir eklentidir çünkü tek bir destek teknisyeni yerine topluluktan yardım almanızı sağlarlar. Topluluk etkindir ve bir yanıt beklemek zorunda kalmamalısınız.

Bir çözümü kendiniz araştırmak istemiyorsanız, Dropbox’ın teknik destek personeline başvurabilir ve bunlardan yanıt alabilirsiniz.. 

Kullanıcılar, planlarından bağımsız olarak telefonla destek alırlar ve buna ekip yöneticisi konsolundan erişebilirsiniz. “Kurumsal” kullanıcılar için 24 saat, “standart” ve “gelişmiş” planlardaki kullanıcılar için çalışma saatleri içinde kullanılabilir. 7/24 kullanılabilen sohbet desteği de var. Denedik ve kısa sürede bir temsilci ile temasa geçtik.

7/24 desteklemek için bir e-posta gönderebilirsiniz, ancak bir işletme kullanıcısı olarak bile yanıt almak için 24 saat kadar bekleyebilirsiniz. Birkaç soru soran bir e-posta gönderdik ve yaklaşık 15 saat içinde yanıt aldık.

Karar

Dropbox Business mükemmel bir hizmettir. Yıllar önce bir ihlali vardı, ancak hizmet telafi etmek için güvenliğini yükseltti ve şimdi bir EFSS çözümünde görmek istediğimiz tüm güvenlik özelliklerine sahip.

Kullanıcı deneyimi basittir, ancak iş akışını ve ekip işbirliğini geliştirmek için yeterli sayıda özellik sunar. Dropbox kullanıcı deneyimi ile ünlü olmasına rağmen, sahip olduğu en büyük avantaj senkronizasyon yeteneğidir.. 

Rakipler modeli kopyaladı, ancak Dropbox gibi gerçek zamanlı gerçek zamanlı işbirliği ile tam olarak eşleşmiyorlar. Ayrıca, akıllı senkronizasyon tüm deneyimi daha eğlenceli hale getirir.

Bununla birlikte, Dropbox’ın yerel üretkenlik özellikleri Dropbox Paper uygulaması ile sınırlıdır. İlginç bir özellik, ancak Google Drive ve OneDrive İş tarafından sağlanan özelliklerle eşleşemiyor. Ancak Dropbox, Microsoft Office ve G Suite ile entegre olur, böylece bir aboneliğiniz olduğu sürece özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Diğer büyük dezavantajı fiyattır. Hala deneyebileceğiniz daha ucuz başka çözümler var. Bununla birlikte, paranızın değerini Dropbox Business ile elde ettiğinizi düşünüyorsanız, bunun için gidin. Değilse, alternatif fikirler için EFSS incelemelerimize bakın.

Dropbox Business ile ilgili düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi duymak istiyoruz. Diğer EFSS çözümleriyle nasıl karşılaştırıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me