Citrix ShareFile İncelemesi – Güncellendi 2020

Citrix ShareFile İncelemesi

Bir EFSS seçerken şirketinizin işleyişini takip etmek ana kriterinizse, Citrix ShareFile’dan başka bir yere bakmayın. Ancak, diğer süitleri entegre etmek söz konusu olduğunda, bu tam Citrix ShareFile incelemesinde okuyabileceğiniz gibi, biraz kısalır.


En İyi EFSS

Citrix ShareFile, uzak bir ortamda çalışan kişilerin verimliliğini artırmaya yönelik bir dosya senkronizasyonu ve paylaşım hizmetidir. Senkronizasyon ve kullanıcı yönetimi gibi klasik bulut depolama işlevleri sunarak bunu yapar. Bununla birlikte, bu Citrix ShareFile incelemesinde ayrıntılı olarak konuşacağımız en iyi EFSS sağlayıcıları arasında yer almasına yardımcı olacak daha fazla özelliğe de sahiptir.. 

ShareFile’ın temel bir mekanizması, piyasadaki en iyilerden bazıları olan kullanıcı yönetimi özellikleridir. Buna ek olarak, kullanıcı deneyimi sezgisel ve zevklidir, güvenlik güçlüdür ve senkronizasyon sorunsuz çalışır. Birkaç yenilikçi paylaşım özelliği de var. 

Bununla birlikte, ShareFile’ın bazı dezavantajları vardır. Üçüncü taraf entegrasyonları, rakip hizmetlerle karşılaştırıldığında yetersizdir ve e-posta destek özelliği de çalışmaz. Ayrıca, fiyatlandırma planları en az beş kullanıcınız olmasını gerektirir, bu nedenle rekabetin esnekliği kadar değildir.

Bu buzdağının sadece görünen kısmıdır, bu nedenle ShareFile’ın başka neleri doğru yaptığını ve neyi yapmadığını göreceğiz. Citrix ShareFile’ın iş gereksinimlerinize uygun bir hizmet olup olmadığını belirlemenize yardımcı olmak için aşağıda daha fazla ayrıntıya girerken bizimle bağlantı kurun.

Güçlü & Zayıf Yönler

Citrix ShareFile için alternatifler

Fiyatlandırma

ShareFile’ın dört abonelik planı vardır: standart, gelişmiş, premium ve sanal veri odası. Tümü en az beş lisans satın almanızı gerektirir; bu, Box ve Dropbox dahil olmak üzere diğer EFSS çözümleriyle birlikte satın almanız gerekenden daha fazladır, ancak her ay kullanıcı başına aylık ödeme yaparsınız. Yine de ShareFile yıllık yüzde 10 indirim sunuyor.

Citrix ShareFile Fiyatlandırması

Tüm planlar sınırsız kullanıcı barındırabilir ve özel marka, mobil uygulamalar, senkronizasyon ve iki faktörlü kimlik doğrulama sağlayabilir. Ayrıca, depolama alanınızda bir sınır yoktur ve maksimum dosya boyutu 100 GB’dir.

Bu, “standart” plana abone olduğunuzda elde ettiğiniz özellik grubudur. Üç aylık veya yıllık ücreti ödeyerek buna ve planların geri kalanına abone olabilirsiniz. 

Ücret, yıl için ödeme yaparsanız beş kullanıcı için aylık 50 ABD doları, üç aylık ödeme ile giderseniz ise 55 ABD doları tutarında gelir. Her yeni kullanıcı, ödeme türüne bağlı olarak 9,90 ABD doları veya 11 ABD dolarıdır.

“Gelişmiş” plan bazı güçlü eklemelerle özellikler listesini genişletir. Office 365 belgelerini (bir Office 365 lisansına sahip olmanızı gerektirir), Outlook ve Gmail eklentilerini, Geri Bildirim ve Onay İş Akışı’nı (daha sonraki bir bölümdeki iş akışları hakkında daha fazla bilgi), şifreli e-postayı, güvenli mobil veri silme, tam içerir -metin araması, klasör oluşturma şablonları ve daha fazlası.

Bu özelliklerin keyfini çıkarmak için, bir yıl önceden ödeme yaparsanız beş kullanıcı için ayda 77 dolar, üç ayda bir ödeme yaparsanız 85 dolar ödemeniz gerekir. Yeni kullanıcılar eklemek kullanıcı başına 15,30 ABD doları, çeyrek başına ödeme yapmaya karar verirseniz 17 ABD doları tutar.

Bir sonraki plan Citrix ShareFile’ın “en popüler plan” olarak tanıdığı “premium”. Önceki planlarda mevcut olanların üstünde kesinlikle ek özellikler var. Bunlar özel iş akışlarını ve elektronik imzalarla çalışan bir dizi özelliği içerir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, “premium” ucuz değil. Beş kullanıcı için ödeme yapmak, bir yıl önceden ödeme yaptığınızda aylık 122 $ ‘a düşecektir. Her yeni kullanıcı 24,30 ABD doları tutarında geri ödeme yapar. Üç ayda bir ödeme yapmayı tercih ediyorsanız, beş kullanıcının fiyatı aylık 135 $ ve yeni bir kullanıcı eklemek 27 $.

Son plana “sanal veri odası” denir ve standart bir bulut depolama planı değildir. Bunun yerine, yalnızca 5 GB depolama alanı sağlayan, ancak size gelişmiş güvenlik, kontrol ve paylaşım özellikleri sağlayan bir plan. Bu nedenle, kasa gibi davranan bir depoya yerleştirmeniz gereken hassas verileriniz varsa mükemmel bir seçimdir.

Citrix ShareFile Ücretsiz Deneme Sürümü

Planların özelliklerinin ayrıntılı bir karşılaştırmasını burada bulabilirsiniz. Ancak, Citrix ShareFile’ı kendiniz denerseniz en iyisidir ve bunu 30 günlük ücretsiz bir deneme sürümünü kullanarak yapabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi girmenize bile gerek yok..

Citrix ShareFile’ın bazı gelişmiş özelliklerle birlikte nasıl sınırsız depolama alanı sağladığını seviyoruz. Bununla birlikte, bazı küçük işletmeler için gereksiz olabilecek en az beş kullanıcınız olması gerekir. 

OneDrive İş ile aylık kullanıcı başına 10 ABD Doları karşılığında sınırsız depolama alanına sahip olursunuz, ancak OneDrive yalnızca bir kullanıcıyla başlamanıza olanak tanır. Başka bir iyi alternatif, üç kullanıcının başlamasını gerektiren Box. Bununla birlikte, Box’un sınırsız planı kullanıcı başına aylık 17.30 ABD dolarıdır. 

Bu hizmetler hakkında daha fazla bilgi için ayrı OneDrive İş incelememizi ve Kutu incelememizi okuyun..

Kullanıcı deneyimi

Citrix, masaüstü, web ve mobil cihazlar için istemciler sağlar. Masaüstü istemcileri Windows ve macOS için kullanılabilir. Linux istemci desteği yoktur, bu yüzden isteyenler, penguen ile iyi oynayan Dropbox Business gibi farklı bir hizmet aramalıdır..

Masaüstü istemcisini yükledikten sonra, masaüstü dosya sisteminizde özel bir senkronizasyon klasörü ve bir sistem tepsisi simgesi göreceksiniz. Senkronizasyon klasörü normal bir klasör gibi görünür ancak bulut depolama alanınıza bağlı bir klasör. 

Citrix ShareFile Giriş

Senkronizasyonu değiştirmek için Citrix ShareFile Sync adlı ayrı bir istemci indirmeniz gerektiğini unutmayın. Gelişmiş senkronizasyon seçeneklerini normal masaüstü istemcilerinden ayırma kararı gariptir ve diğer bulut depolama sağlayıcılarıyla bulduğumuz bir karar değildir. Aşağıda bu bölümde ShareFile’ın ne kadar iyi senkronizasyon gerçekleştirdiği hakkında daha fazla konuşacağız. 

citrix-sharefile-masaüstü-istemci

Citrix ShareFile, Dropbox’ın yıllar önce oluşturduğu tariften sapmaz; masaüstü istemcisi bir sistem tepsisi simgesiyle birlikte bir senkronizasyon klasöründen oluşur. Tepsi simgesini tıklattığınızda, en son dosyalarınızı önizlemek, eşitleme sırasını görüntülemek, eşitleme klasörünü açmak, ayarları değiştirmek ve web istemcisini başlatmak için kullanabileceğiniz bir bölme açılır..

citrix-sharefile-web istemci

Citrix ShareFile Business Kullanımı

Masaüstü istemcisi modern ve temizdir ve web istemcisi için de aynı şeyi söyleyebiliriz. Varsayılan görünümü, son dosyalarınızı, en yaygın eylemleri ve öğreticileri gösteren karolara sahip gösterge tablosudur. Ayrıca, kontrol panelinizi sık kullanılanlarınızı içerecek şekilde düzenleyebilir veya etkin döşemelerin herhangi birini kaldırabilirsiniz.

Uygulamada gezinmek için sizi klasörlerinize, iş akışlarınıza, gelen kutunuza, kullanıcılarınıza ve ayarlarınıza bağlayan sol kenar çubuğunu kullanırsınız. “Klasör” ü tıkladığınızda, orta bölmedeki içerik buluttaki verileri gösterir. 

Izgara veya liste görünümlerinde önizlemeyi seçebilirsiniz. Tek bir klasörde veya dosyalarda eylem gerçekleştirmek için, klasörü seçebilir ve orta bölmenin üstünden bir eylem seçebilirsiniz. Alternatif olarak, bir nesneyi sağ tıklayıp menüden bir eylem seçebilirsiniz. 

Bu daha iyi bir seçenek çünkü dosya seçimi bizim için düzensiz bir şekilde davrandı. Ancak, hata kısa ömürlü oldu. Arama çubuğunu kullanmak için de aynısını söyleyemeyiz çünkü arama işlevi her zaman “aramada” kaldı ve bize hiçbir sonuç göstermedi.

Üstte, içinde bulunduğunuz klasörün ayarlarına nasıl erişebileceğinizi ve bunları düzenleyebileceğinizi seviyoruz. Bunu yapmak için imlecinizi klasör adının yanındaki üç noktanın üzerine getirin.

citrix-sharefile-mobil-istemci

Bilgisayarınızdan uzaksanız, Android veya iOS için bir mobil uygulama kullanarak buluttaki dosyalarınıza da erişebilirsiniz. Mobil uygulama, dosyalarınızı çevrimdışı kullanım için etiketlemenizi de sağlar. Ayrıca telefonunuzdan dosya yükleyebilir, ayrıca fotoğraf çekebilir veya yükleme için video ve ses kaydedebilirsiniz. Genel olarak, uygulama basit ve net bir tasarıma sahiptir.

Kullanıcı yönetimi

citrix-sharefile-kullanıcılar

ShareFile’ın güçlü kullanıcı yönetimi özelliklerinden yararlanmak için sol kenar çubuğuna gitmeniz ve “kişileri” seçmeniz gerekir. Bu, lisans atamanıza ve benzer yönetici etkinlikleri gerçekleştirmenize olanak tanır.

citrix-sharefile-users-izinler

“Kullanıcıları ana sayfa yönet” sekmesi, “çalışan” veya “müşteri” hesapları oluşturmanıza olanak tanır. Müşteri hesapları için lisans gerekmez, ancak depolama alanı ayırmamışlardır ve belirli yönetici ayrıcalıkları verilemez. Yine de içerik üzerinde işbirliği yapabilirler.

citrix-sharefile-kullanıcı ayarları

Öte yandan, “çalışan” hesapları, ayar ayrıcalıklarını içeren daha fazla özelleştirme seçeneği sunar ve Citrix ShareFile, kullanıcıların yapabilecekleri üzerinde ayrıntılı kontrol sunar. 

Kullanıcılara parolalarını değiştirme, istemcileri yönetme, dağıtım gruplarını düzenleme, klasör şablonlarını yönetme ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca tek tek kullanıcılara aşağıdaki beş klasör iznini de atayabilirsiniz: görüntüleme, indirme, yükleme, silme ve yönetici.

citrix-sharefile-rapor

Daha fazla kontrol sahibi olmanız gerekirse, çeşitli hesap etkinlikleri için raporlar oluşturabilirsiniz. Daha fazla özelleştirebileceğiniz 11 ayrı rapor oluşturabilirsiniz. Örneğin, kullanım raporu için özelleştirebileceğiniz etkileyici 14 farklı etkinlik dizisi var.

Citrix-sharefile grupları

Çok sayıda kullanıcınız varsa, grup yönetimi özellikleri önemlidir, çünkü aynı anda birden fazla kullanıcıyı yönetmenize izin verir, bu da size zaman kazandırır. 

Gruplara klasör erişimi atadığınızda, kullanıcılara tek tek kullanıcılarla aynı izinleri verebilirsiniz. Bunun ne kadar esnek olduğunu seviyoruz, ancak hangi kullanıcıların gruplarla etkileşime girebileceğini değiştirmenin bir yolu yok. Buna ihtiyacınız varsa, sizi Box’a tekrar denemeye davet ediyoruz.

Klasör & Dosya paylaşımı

Varolan bir klasörü veya dosyayı seçip web istemcisinden “paylaş” düğmesine tıklayarak paylaşabilirsiniz. E-posta ile paylaşmayı, bir bağlantı almayı veya dosyalar söz konusu olduğunda onay ve geri bildirim için paylaşmayı seçebilirsiniz. Aynı eylemler masaüstü istemcisinde de kullanılabilir.

citrix-sharefile-paylaşım-posta

Citrix ShareFile ile Dosya Paylaşımı

E-posta ile paylaşımda bulunursanız, birden fazla alıcı ekleyebilir, kullanıcı başına indirme sayısını bir ile sınırsız olarak sınırlandırabilir, belirli bir süre sonra erişim süresinin dolmasını sağlayabilirsiniz – veya hiçbir zaman sona ermez – ve izinleri ayarlayabilirsiniz. 

Ayarlayabileceğiniz izinler şunlardır: “yalnızca çevrimiçi görüntüleme”, “filigran ile çevrimiçi görüntüleme”, “filigran ile görüntüleme ve indirme” ve “tam kontrol”. Ayrıca, e-postanıza şifreleme ekleyebilir ve birisi paylaşıma eriştiğinde bir e-posta alacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

citrix-sharefile-link-settings

Bir bağlantı oluşturduğunuzda, alıcıların tam denetime sahip olmasına veya yalnızca paylaşılan içeriği görüntülemesine izin verebilirsiniz. Bir klasörü paylaşırken olduğu gibi, bağlantıyı hiçbir zaman sona ermeyecek veya belirli bir süre sonra zaman aşımına uğrayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca indirme sayısını sınırlandırabilir (veya kısıtlamayabilirsiniz).

Ek ve ilginç seçeneklerden biri, diğer kullanıcılara şu anda bir dosyayı düzenlediğinizi bildiren “ödeme” dir. Bu işbirliği yaparken karışıklıkları önler.

İçerik kontrolü seçenekleri iyi, ancak ShareFile şifreli bağlantıları korumanıza izin vermiyor. Bu, bağlantınız olan herkesin içeriğinize erişebileceği anlamına gelir.

citrix-sharefile paylaşım geribildirim

Geri bildirim ve onay için paylaştığınızda, birkaç işlemden birini seçebilirsiniz:

 • Onay almak: katılımcılar onaylayabilir, değişiklik isteyebilir veya düzenlemeleri reddedebilir
 • Geri bildirim toplayın: katılımcılar yorum yapabilir ve resmi onay gerekli değildir
 • İstek listesi oluştur: belirli bireylerden görevleri yerine getirmelerini isteyebilirsiniz

İlk iki işlem ayrıca bir son tarih atamanıza izin verir ve üçüncüsü de istek listesine kimin yönetici erişim haklarına sahip olduğunu belirlemenizi sağlar.

Eşitleme

Senkronizasyon en önemli özelliklerden biridir çünkü birçok cihazı kullanmanıza ve dosyaları kendiniz yönetmenize gerek kalmadan dosyalarda gerçek zamanlıya yakın gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmanıza olanak tanır.

Citrix-sharefile senk-klasör

Senkronizasyon, dosyaları sabit sürücünüzde tutar ve onları bulutta çoğaltır; bu da çevrimdışı olduğunuzda erişmenizi sağlar. Ancak, sabit disk alanınız sınırlıysa bu bir sorun olabilir. Böyle bir sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, belirli klasörler için senkronizasyonu devre dışı bırakarak yerden tasarruf etmenize yardımcı olan “seçici senkronizasyon” özelliğini kullanmalısınız..

Citrix-sharefile seçici senkronize

Hangi içeriği senkronize etmek istediğinizi değiştirmek için Citrix ShareFile Sync uygulamasını indirmeniz ve yüklemeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra, masaüstünüzdeki ShareFile Sync görev çubuğu simgesini tıklayın ve senkronize etmek istediğiniz klasörleri seçmek için “tercihler” i seçin.

ShareFile’ın ilk dosya yüklemeleri için senkronizasyon hızları diğer EFSS hizmetleriyle iyi karşılaştırılır. 1 GB sıkıştırılmış test klasörünüzü beklediğimizden daha kısa sürede yüklemeyi başardık, bu harika bir sonuç. 

Bununla birlikte, sonraki yüklemeler olabildiğince hızlı değildir, çünkü Citrix ShareFile blok düzeyinde bir dosya kopyalama algoritması kullanmaz, bu da dosyaların tüm dosya yerine yalnızca değişen parçalarını aktararak dosya yüklemelerini hızlandırmaya yardımcı olur.

Verimlilik Araçları

Verimliliği artıran araçlar bir EFSS çözümü için önemlidir. ShareFile üretkenliği artıran birkaç yerel ve üçüncü taraf uygulaması sunar. 

Yerel uygulamalar arasında, e-postaları şifreleyen ve dosya göndermenizi ve istemenizi sağlayan Outlook için Citrix Dosyaları; Masaüstü uygulamalarınıza uzaktan erişmenizi ve dosyaları düzenlemenizi sağlayan bir araç olan ShareConnect; Taranan dosyaları doğrudan ShareFile’a göndermenizi sağlayan ShareFile’a Tara; ve PDF oluşturup ShareFile’a gönderen bir yazdırma komutu olan ShareFile’a Yazdır.

Ancak, ShareFile’ın diğer hizmetlerin bazıları gibi yerel üretkenlik araçları yoktur. Bu nedenle, üçüncü taraf entegrasyonlarına güvenmelisiniz. Citrix’in diğer hizmetlerle iyi sayıda ortaklığı var, bu yüzden çok fazla sorun olmamalı.

Microsoft Office 365, Citrix’in listesindeki ilk üçüncü taraf entegrasyonudur. Office Online’ı ücretsiz olarak kullanabilmenize rağmen, yalnızca Office dosyalarını önizlemenize izin verir. ShareFile ekosisteminden dokümanları gerçek zamanlı olarak düzenlemek ve üzerinde işbirliği yapmak için işletmeniz için bir Office 365 aboneliği satın almanız gerekir.

citrix-sharefile-apps

Vurgulanan ikinci eklenti, zamandan kazanmak için tekrarlanan görevleri otomatikleştirmenizi sağlayan Zapier’dir. Ayrıca, daha önce de belirttiğimiz gibi, ShareFile, manuel görevleri ve istekleri otomatikleştirmenize yardımcı olan özel iş akışları oluşturmanıza olanak tanır. Bu, proje yönetimini kolaylaştırmanızı sağlar. Birkaç otomasyon uygulaması arasında seçim yapmanız güzel.

Bunların yanı sıra, ShareFile, Okta, Lua, Orion, eFileCabinet ve Applied gibi küçük işletme sahiplerine fayda sağlayacak üçüncü taraf entegrasyonları sunar. 

Ancak, diğer birçok hizmetle karşılaştırıldığında küçük bir listedir. Daha fazla entegrasyona ihtiyacınız varsa, Egnyte Connect incelememizde daha fazla bilgi edinebileceğiniz Egnyte Connect iyi bir seçim olacaktır..

Güvenlik

Citrix dosyaları depoya göndermeden önce şifreler. Dosyalar ayrıca aktarım sırasında TLS protokolü ile korunur ve bu da ortadaki adam saldırıları gibi saldırıların başarılı olmasını engeller.

ShareFile sunucularında beklemedeyken, verileriniz bugün bankalar ve diğer kurumlar tarafından kullanılan standart şifreleme olan 256 bit AES şifrelemesi kullanılarak korunmaktadır.

Şifreleme, sizden başka hiç kimsenin dosyalarınızı sunucu tarafında karıştırarak okumasını sağlar. Bu, veri ihlallerinin etkisini azaltır, çünkü dosyalarınıza erişenler, ayrı bir sunucuda tutulan bu dosyaların şifreleme anahtarlarını bilmeden bunları okuyamazlar. Yine de özel bir şifreleme yok.

Verilerinizi tutan sunucular, doğal afetlere, fiziksel saldırılara ve sanal saldırılara dayanacak şekilde tasarlanmış sertleştirilmiş veri merkezlerinde saklanır. Veri merkezleri ayrıca ISO 27001 sertifikalıdır, bu da güçlü bilgi güvenliğine sahip oldukları anlamına gelir. Ayrıca SOC1 ve SOC 2 uyumludur.

Dosyalar, yüksek dosya dayanıklılığı ve kullanılabilirliği sağlamak için Amazon AWS ve Microsoft Azure kullanan birden çok sunucuda da çoğaltılır. Azure’a aşina değilseniz, Microsoft Azure incelememizi okuyun.

citrix-sharefile-güvenlik

Şifreleme ve veri merkezi güvenlik özellikleri yaygındır, ancak Citrix ShareFile nadir bir güvenlik özelliği sağlar: özel şifre gereksinimleri. Bu hoş bir dokunuş çünkü şifreleme zayıf şifrelerinizi kırabilecek saldırılara karşı korunmanıza yardımcı olmayacak. Belirli bir şifre gereksiniminiz varsa, çalışanlarınızın güçlü şifreleri olduğundan emin olabilirsiniz.

ShareFile ayrıca en sevdiğimiz özelliklerden biri olan iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar. Çalışanların ve istemci kullanıcıların, tanıdık olmayan bir cihazdan ShareFile’da oturum açarken normal kullanıcı adlarına ve şifrelerine ek olarak SMS yoluyla aldıkları bir güvenlik kodunu girmelerini gerektirir.

ShareFile ayrıca, belirli bir süre işlem yapılmadığında kullanıcıların oturumunu kapatma, belirli sayıda başarısız oturum açma denemesinden sonra kullanıcıları kilitleme ve iki öğeli kimlik doğrulaması gerektiren oturum açma politikanızı özel olarak yönetmenizi sağlar.

Birisi cihazınızı çalarsa, ShareFile senkronizasyonu kesmenizi ve uzaktan silmenizi sağlar. Bu özellik sayesinde, kişilerin çalınan bir cihazdan bulut içeriğine erişmesini önleyebilirsiniz. 

Bunun da ötesinde, cihazlarınızı erişim için bir PIN veya şifre gerektirecek şekilde ayarlayabilir, belirli bir süre sonra hesapları kaldırabilir, otomatik girişi devre dışı bırakabilir ve dosyalara çevrimdışı erişimi devre dışı bırakabilirsiniz.

Destek

Web istemcisinin sağ üst köşesindeki “yardım” bağlantısını tıklayarak yardım merkezine erişebilirsiniz. Bilgi bankası, sorunlarınızı çözmenize yardımcı olabilecek makaleler ve videolar içerir. Ayrıca, destek sayfasını belirli bir soruya da aktarabilirsiniz; bu soru daha sonra ilgili makaleleri bulmak için kullanılır.

Makaleleri takip etmek kolaydır ve size yardımcı olacak ekran görüntülerine sahiptir. Ayrıca, en sık sorulan soruların yanıtlarını bulmanıza yardımcı olacak bir SSS bölümü de vardır. Bununla birlikte, bilgi tabanı yardımcı olmazsa, ShareFile’ın bir topluluk forumu ve doğrudan desteği de vardır..

ShareFile topluluğu aktiftir ve muhtemelen Citrix’te çalışan yazılım mühendisleri tarafından kullanılmaktadır..

citrix-sharefile-destek

Sorununuzu çözmezseniz, deneyebileceğiniz son şey doğrudan ShareFile teknik desteğinden yardım almaktır. Bunu yapmak için, onları arayabilir veya bilet gönderebilirsiniz. Ancak, bir istek göndermeye çalıştığımızda, bunu yapma düğmesi işe yaramadı.

Canlı sohbet, Pazartesi’den Cuma’ya günde 24 saat, ancak yalnızca Citrix’in Müşteri Başarı Hizmetleri programına abone olan kullanıcılar için kullanılabilir. Yine de, bu abonelik için fiyat tahmini almak için Citrix ile iletişime geçmeniz gerekir..

Karar

ShareFile’ın fiyatları rekabete benzer, ancak esnek değildir. Yalnızca birkaç kullanıcısı olan şirketler muhtemelen farklı bir hizmet seçmelidir. 

Bir diğer önemli dezavantaj, üçüncü taraf entegrasyonlarının zayıf kütüphanesidir. İşbirliğini geliştirmek isteyen işletmeler için daha fazlasına sahip olmak daha iyidir ve olmayanları düşünemeyiz. Web istemcisinde ve destek sayfasındaki bazı hatalara da dikkat çektik. 

Bununla birlikte, güçlü güvenlik, yetenekli ve hızlı senkronizasyon ve birkaç yenilikçi özellik ile klasör ve dosya paylaşımına sahiptir. Genel olarak, Citrix ShareFile’ın yetenekli bir hizmet olduğunu görüyoruz.

ShareFile hakkında ne düşündüğünüzü ve bununla ilgili deneyiminizin ne olduğunu duymak istiyoruz. Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map