YouTube’un Engellemesi Nasıl Kaldırılır: Herkes İçin Video Akışı

Herkes YouTube’u bilir. Google.com’dan sonra dünyanın en çok ziyaret edilen web sitesidir, hatta Facebook’u ziyaretçi sayısında bile yenmektedir. Temel bir video paylaşım web sitesinden toplulukların geliştiği tam bir mini internete geçti. Ancak herkes her zaman YouTube videolarına erişemez, bu yüzden YouTube’un engellemesini nasıl kaldıracağınızla ilgili bu hızlı ve basit kılavuzu bir araya getirdik.


YouTube çeşitli nedenlerden dolayı engellenebilir. Belki interneti sansürleyen bir ülkedesiniz veya patronunuz e-tabloları güncellemeniz gerektiğinde YouTube videolarını izlemeye zaman harcamaktan korkuyor. Belki bir şarkıyı çevrimiçi olarak dinlemek istiyorsunuz, sadece bazı plak şirketlerinin video içerik seçimlerinin yalnızca bir kısmını ülkenizde kullanılabilir hale getirdiğini bulmak için can sıkıcı olabilir.

Nedeni ne olursa olsun, YouTube engellenirse, aşağıdaki düzeltmeye sahibiz. Bununla birlikte, YouTube videolarının engellemesini nasıl kaldırabileceğinize gelmeden önce, engellenen YouTube erişiminizin arkasındaki nedenlere bir göz atalım.

YouTube Neden Engelleniyor??

youtube-blok

Şu anda, yalnızca üç ülke YouTube’u tamamen engelledi (sayı değişse de): Çin, İran ve Kuzey Kore. Her ülkede amaç, insanların zehirli su ve düzenli otoriter baskının her yerde norm olmadığını düşünmelerini sağlayacak yabancı internet etkilerine karşı korunmalarını sağlamaktır..

Bununla birlikte, dünya nüfusunun çoğu, internetin (göreceli olarak) ücretsiz olduğu bir yerde yaşıyor – en azından şimdilik – ve video izleyememelerinin nedeni sadece birisinin siteye bir blok koymasıdır. Büyük işletmelerdeki web yöneticilerinin yanı sıra küçük işletmeler, üniversiteler ve okul sistemleri genellikle YouTube video içeriğine tüm erişimi engellemek için düzenli emirlere sahiptir..

En acımasız ve haksız rejimler genellikle, teknoloji meraklı ebeveynlerin ödevlerden kaçınan web sitelerinin ebeveynlerden kontrol ettiği ve gençlerin ve meraklı ilkokul çocuklarının erişebildiği ailelerde bulunur (çocuklarınızı nasıl koruyacağınıza dair kılavuzumuzu okuyun) bunun hakkında daha fazla bilgi için çevrimiçi).

YouTube videoları, insanların hayatlarının mümkün olan en kötü olduğundan emin olmak için engellenmez – bu şekilde görünebilir – aynı zamanda bant genişliği kullanımını düşük tutmanın veya insanların kapalı olmaktan ziyade insanların çalıştığından emin olmanın bir yolu olabilir (yazar bu parçayı çıkarırken bir YouTube oynatma listesi dinlerken). Çocuklar da ken’nin ötesindeki konuları ilgilendiren video içeriğine bakmamalıdır..

YouTube, kime erişeceği konusunda daha az umursamadığından ve bu blokları (hükümet, kurumsal veya ebeveyn olsun) ne zaman geçecekleri pasta kadar kolaydır. Bu, YouTube’un coğrafyaya dayalı olarak yerleştirdiği blokları içerir. Engellenen YouTube videolarını izlemek istediğinizde temel olarak dört seçeneğiniz vardır. Aşağıda daha derinlemesine incelemeden önce onları burada sizin için hızlı bir şekilde sıralayacağız.

YouTube’un engellemesini nasıl kaldırabilirim??

  1. Proxy kullanın
  2. VPN kullanın
  3. HTTPS kullanın
  4. DNS sunucunuzu değiştirin

Web Proxy ile YouTube’un engellemesini kaldırın

Bir YouTube bloğunu dolaşmanın en kolay ve ucuz yolu, bir web proxy kullanmaktır. Proxy, İnternet sunucusunu IP adresinizin ve konumunuzun gerçeklikten farklı olduğunu düşünmesini sağlar.

En iyi YouTube proxy’sinin kullanımı kolay ve hızlı olacaktır. En iyi proxy sağlayıcılarının bir listesini hazırladık, ancak YouTube dışında asla proxy kullanmamanız gerektiğini unutmayın, aksi takdirde kötü şeyler olabilir.

Bunun nedeni, proxy’lerin çok güvenli olmamasıdır. IP adresinizi maskeliyorlar, ancak internet bağlantınızı korumuyorlar. Örneğin, bir proxy ile işliyorsanız, telif hakkı yetkililerine büyük, kırmızı bir bayrak sallamakla hemen hemen aynıdır. VPN vs proxy makalemizde web proxy güvenliği hakkında daha fazla konuşuyoruz.

Bir VPN ile YouTube’un engellemesini kaldırın

Herhangi bir bloğu aşmak için bir web proxy kullanmaktan çok daha iyi bir yol, sanal bir özel ağ veya VPN kullanmaktır. Bağlantılı makalede daha fazla bilgi var, ancak bir VPN kullanmak temel olarak internet bağlantınızı başka bir konum üzerinden gönderir, yani alıcı bir web sitesini başka bir cihazdan, evden veya ülkeden eriştiğinizi düşünmeye kandırabilirsiniz. Bir VPN, internet coğrafi bloklarını atlayabilir ve YouTube’un engelini kaldırmak için kusursuz bir yoldur.

En iyi VPN seçimlerimizden herhangi biri, dijital kağıttan yapılmış gibi ebeveyn kontrolleri veya yönetici izinleri aracılığıyla esinti olacaktır. İyi bir VPN paraya mal olur, bu yüzden bazıları için bir engel olabilir. Ancak, bir VPN’in en az para iade garantisinin olması nadir değildir. Ayrıca en iyi ücretsiz VPN’lerin bir listesini hazırladık, ancak hepsinde bir çeşit bant genişliği kapağı var.

Ne yaparsanız yapın, asla, en kötü ücretsiz VPN makalemizde bahsettiğimiz VPN hizmetlerinden hiçbirine gitmeyin, botnet Hola VPN’ye özel bir söz. Bu VPN sağlayıcılarının her biri, hesabınızı YouTube’un engellemesini kaldırmak için ödemek için çok yüksek olan verilerinizi satacak.

Hangi VPN hizmetlerinin en iyi olabileceği hakkında hızlı bir fikir edinmek istiyorsanız, hız için ExpressVPN incelememize, uzun vadede paranız için en iyi değer için NordVPN incelememize ve harcamak istiyorsanız PIA incelememize göz atmanızı öneririz. kısa vadede bir VPN’de mümkün olduğunca az.

Her üçü de, istediğiniz YouTube içeriğinin engelini kaldırmanın ve verilerinizi gizli tutmanın bir yolunu sunan iyi kayıtlara sahip mükemmel VPN hizmetleridir. Ayrıca, üç VPN seçeneğinin tümü hızlı bir şekilde kurulur ve kullanıcı dostu tarayıcı uzantıları sayesinde Chrome için en iyi VPN’ler arasındadır ve kullanımı kolaylaştırır..

YouTube’un Engelini Kaldırmanın Diğer Yolları

VPN’ler, her zaman YouTube’un engellemesini kaldırmak için çalışan bir tedavi değildir. Bazıları maliyetten etkilenmez, bazıları ise gerekli yazılımı yükleyemez, çünkü yöneticinin bunu yapmak için sınırlı izni vardır. İstediğiniz engellenmiş YouTube içeriğine erişmenin diğer iki yoluna bakalım.

Devlet kontrolünden muzdarip olanların, hiçbir koşulda, aşağıdaki püf noktalarını kullanarak YouTube’a erişmeleri gerektiğini unutmayın. Bu durumlarda tek seçeneğiniz, Çin için en iyi VPN veya İran için en iyi VPN hakkındaki makalelerimize göz atmak ve oradan bir sanal özel ağ hizmeti seçmek..

HTTPS ile YouTube’un engellemesini kaldırın


© Sohail Dünya

YouTube’un engellemesini kaldırmanın ilk püf noktası en kolayıdır, ancak ne sıklıkta çalıştığına şaşıracaksınız. Web sitelerini engelleyen birçok yer, web sitesinin adresini bir programa girerek genellikle adresi “http: //” olarak bırakır. Bu nedenle, içeriğin YouTube’daki engellemesini kaldırmanın bir yolu, adres alanını “https://www.youtube.com” okuyacak şekilde değiştirmektir (ek “S” olduğuna dikkat edin). Bu ince ayar ile, ek internet güvenliği ile önyükleme yapmak için bloğu tamamen göz ardı edebilirsiniz..

DNS Sunucusunu Değiştir

YouTube’un engellemesini kaldırmanın bir başka basit yolu, sunucunuzun DNS adresini değiştirmektir. Birçok blok isteğinizi kendi sunucularına iletir, böylece baypas ederek bloğu atlarsınız. İşletim sisteminin her çeşidi biraz farklıdır, ancak hepsi az çok böyle çalışır.

  • “Ağ ayarları” na gidin (bazen “adaptörler” için bir etiket bulmanız gerekir)
  • Bir “ağ bağlantısı özellikleri” (veya benzer şekilde adlandırılmış) bulun
  • “IPv4” altında, “DNS sunucusu” adlı bir sekme veya etiket bulmalısınız
  • Sunucuyu “8.8.8.8” veya “8.8.4.4” olarak değiştirin ve bilgisayarı yeniden başlatın

Bunu, bilgisayarınız yerine bazı web tarayıcılarında da yapabilirsiniz. Sadece tarayıcınızın adını arayın ve “DNS ayarlarını değiştirin” ve bu işe yaramalıdır.

Son düşünceler

YouTube video içeriğinin engellemesini kaldırmanın birkaç kullanışlı yolu vardır. YouTube’un engellemesini kaldırmanın en sevdiğimiz yolu bir VPN kullanmaktır, çünkü birkaç tıklama ve birkaç dolar sizi sadece YouTube video içeriğine değil, aynı zamanda Netflix VPN yasağı gibi diğer coğrafi engellere de yönlendirir. Diğer yöntemler daha çok vurulur veya özlenir, ancak denememek için bir neden yoktur.

Seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya sitemizin geri kalanına en yeni ve en büyük bulut uygulamalarını okumak için VPN makalelerimize göz atın. Elbette, sitenin engellemesini kaldırmak için ipuçlarımızı kullandıktan sonra da takip edebileceğiniz harika bir Cloudwards.net YouTube kanalına sahibiz.

YouTube’un engelini kaldırma yollarımız hakkında ne düşünüyorsunuz? Başka birini tanıyor musun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkür ederim.

YouTube engellemesini kaldır SSS

Bu makale birkaç yıldır hazır ve sizin için işleri kolaylaştırmak için, en sık sorulan soruların bir listesini hazırladık.

Okulda YouTube’a Nasıl Ulaşabilirim?

Genel olarak konuşursak, hala okuldaki insanların genellikle parası yoktur, bu nedenle herhangi bir bloğu atlatmak için bir YouTube proxy’si kullanmanızı öneririz. Web proxy kullanmanın güzel yanı, kurulumun yalnızca birkaç dakika sürmesi ve YouTube, Facebook ve hatta Instagram’ın engellemesini tek bir düşüşle çözebilmenizdir..

Google Chrome’da YouTube’un Engelini Nasıl Alabilirim??

Bunun için bir web proxy uzantısı kullanmanızı öneririz. Yukarıda önerdiğimiz proxy’lerin çoğunda, sorunsuz bir şekilde proxy sunucusuna geçmenizi sağlayacak bir Chrome uzantısı var.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me