Genellikle Youku kısaltılmış Youku Toudu, Çin’deki en büyük video barındırma sitesi ve aynı zamanda o ülkede en çok ziyaret edilen web sitelerinden biridir. Çin anakarasının dışında yaşayan bir Çinli gurbetçi veya Çin filmlerini ve videolarını seven bir Amerikalı olun, Youku istediğiniz tüm eğlenceyi elde etmek için harika bir yerdir.


Ancak, bu içeriği izlemek o kadar kolay değildir, çünkü Youku’ya erişim sınırlıdır ve Orta Krallık’ın dışındaki herhangi bir yerden giriş yaparsanız sizi reddeder. Bununla birlikte, Netflix VPN yasağının aksine, Youku kısıtlamaları kolayca atlanabilir (Hindistan’ın Hotstar ile paylaştığı bir şey).

Bu makalede, size bu coğrafi kısıtlamanın üstesinden nasıl geleceğinizi göstereceğiz, böylece Youku içeriğinin keyfini her yerden çıkarabilirsiniz.

Firefox ile Youku üzerindeki engellemeyi kaldır

Youku’nun engellemesini kaldırmanın popüler bir yolu, özellikle Youku’ya PC’nizden veya Mac’inizden erişmeyi planlıyorsanız, “Youku’nun Engellemesini Kaldır” adlı bir aracı kullanmaktır. Firefox ve Chrome için uygulama eklenti aromaları ve her ikisinin de mobil sürümlerinde çalışır (aşağıda açıkladığımız gibi bir uygulamayı atlamaya karar verirseniz).

Firefox tarayıcısı kullanıyorsanız, “https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/unblock-youku/” adresine gidin, eklentiyi indirin ve tarayıcınıza yükleyin.

 • “Araçlar” a gidin > “Seçenekler” > “ileri” > “ağ” > “Bağlantı ayarları”
 • “Otomatik proxy yapılandırma URL’si” ni seçin
 • “Http://yo.uku.im/proxy.pac” yazın ve “tamam” ı tıklayın

Alternatif olarak, Çin coğrafi kısıtlamasını atlamak için “Come2China” adlı bir uzantı kullanın.Bu uzantı, Youku’ya erişmenizi sağlamak için bir Çin proxy sunucusu kullanır.

Google Chrome ile Youku üzerindeki engellemeyi kaldır

Chrome için Youku’nun Engelini Kaldırma, Firefox sürecine çok benzer.

“Https://chrome.google.com/webstore/detail/unblock-youku/pdnfnkhpgegpcingjbfihlkjeighnddk?hl=tr” adresine gidin ve kurulum talimatlarını izleyin..

 • Tarayıcıyı açın ve bu eklentiye gidin
 • Sağ üst köşede bulunan “Chrome’a ​​ekle” seçeneğini tıklayın ve şartları kabul edin
 • Kurulumdan sonra, adres çubuğunda yeşil bir onay işareti görebilirsiniz
 • Şimdi “www.youku.com” a gidin ve kapsamlı video koleksiyonunun keyfini çıkarın

Github’da bulunan “uku / Unblock-Youku” adlı bir Chrome uzantısını da kullanabilirsiniz. Bazıları, bir JavaScript kodu Chrome uzantısının yönlendirme modunu desteklediğinden bu uzantının eklentiden daha iyi olduğunu düşündüğünden, yönlendirme sizden herhangi bir girdi gerektirmeden otomatik olarak gerçekleşir.

Bu yükleme işlemi tüm tarayıcılarda oldukça basittir. Yine de, zaman zaman bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yeni başlayanlar için, Youku’nun Engellemesini Kaldır ile ilgili sorun yaşarsanız, PAC-proxy yapılandırma ayarlarının başarılı olup olmadığını kontrol edin.

Endişelenmeyin, bu ayarı kontrol etmek kolaydır. IP’nizin anakara Çin’den geldiğini iddia etmek için maskelenip maskelenmediğini kontrol etmek için “www.uku.im/check” adresine gidin. Tarayıcı, Youku’nun çalışması için “true” değerini döndürmelidir. Aksi takdirde eklentiyi veya uzantıyı yeniden yüklemeyi deneyin.

Bazen ayarlar doğru olsa bile Youku’daki videolar oynatılamayabilir. Bu olduğunda, Chrome’daki sağ köşedeki simgeyi tıklayın; bu sizin için bir iletişim kutusu açar. Çalışma modunu normalden yeniden yönlendirmeye değiştirin; her şey yolunda gitmelidir. Github’daki Engellemeyi Kaldır Youku uzantısını kullandığınızda bu adımı yapmanız gerekmez.

Unblock Youku Uygulamasını Yükleme

“Engellemeyi kaldırmak Youku” uygulaması akıllı telefonlar için en iyi bahis.

“Http://unblcok-youku.en.aptoide.com/?store_name=derzero adresine gidin.&app_id = 4704740 ”uygulamasını indirin, uygulamayı indirin ve telefonunuza yükleyin.

İPad’ler ve iPhone’lar için uygulamayı “https://free.com.tw/unblock-youku-for-ie-firefox-iphone-ipad/” adresinden indirin.

İOS cihazları kullanıyorsanız, bazı ek adımlar atmanız gerekir.

 • WiFi’yi aç
 • “HTTP proxy” seçeneğini “otomatik” olarak değiştirin
 • URL metin alanına http://yo.uku.im/proxy.pac ”yapıştırın

Youku’ya VPN ile Erişme

Bu uygulamalara ve eklentilere ek olarak, bir Çince IP adresi kullanarak siteye erişmek için bir VPN de kullanabilirsiniz. Bu, Büyük Güvenlik Duvarı’ndan (Çin için en iyi VPN makalemizde olduğu gibi) kaçınmak için çoğunlukla bir VPN kullanmanızı önerdiğimizi düşünmekle birlikte, Youku içeriğine erişmenin mükemmel bir yoludur..

Daha fazla insan Çin sansüründen kaçmak için bir VPN kullanmak istemediğinden, en iyi VPN hizmetlerimizin hiçbirinin sunucuları yoktur; ancak, sevdiğimiz başka bir hizmet olan PureVPN (daha fazla ayrıntı için PureVPN incelememizin tamamını okuyun).

Bir VPN kullanmak, coğrafi olarak engellenmiş içeriğe istediğiniz zaman erişmenize izin vermez (Netflix için en iyi VPN’imiz gibi), aynı zamanda sizi NSA gözetleme ve ISS casusluğundan da koruyacaktır. İnsanların İnternet bağlantılarını güvence altına almak için VPN kullanmasını veya casusluk yapma veya siber suçluların kurbanı olma riskini öneriyoruz.

İşte Youku’yu akıllı telefonunuzda izlemek için bir VPN hizmetini nasıl kullanabileceğinize dair adım adım bir kılavuz.

 • Bir VPN sağlayıcı seçin ve abone olun.
 • VPN uygulamasını Google Play Store’dan veya VPN’in web sitesinden indirin
 • Kimlik bilgilerinizle giriş yapın
 • Çin merkezli sunucuları seçin ve “bağlan” a tıklayın
 • En sevdiğiniz Çin filmlerini ve şovlarını görüntülemek için Youku uygulamasını açın

Sonuç

Youku’yu Çin dışından izlemek, hizmete hangi şekilde erişmenin size en uygun olduğuna karar vermenin basit bir meselesidir; Yukarıda açıklandığı gibi, bunu yapmanın her yolu oldukça kolaydır.

Aşağıdaki yorumlarda hangi yöntemin tercihinize sahip olduğunu veya kaçırdığımız bir şeyi çözdüğünüzü bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me