Nisan 2020 itibariyle Netflix VPN Yasağı Nasıl Yenilir?

Herkes bunu fark etmiyor, ancak Netflix’in aktif olduğu her ülke için farklı bir film ve TV şovları kütüphanesi var. Bunda yalnız değil: Hulu, Amazon ve bazı Kodi depoları aynı kısıtlamaya sahip. Dünyanın bir numaralı akış hizmetini farklı kılan şey, korkunç Netflix VPN yasağı. Bu makale nasıl yenileceği hakkında.


Teorik olarak, Netflix’ler gibi herhangi bir coğrafi bloğun sadece sanal bir özel ağ kullanarak atlaması kolay olmalıdır, bağlantınızın gerçek konumunuzdan başka bir yerden geldiğini iddia etmenin bir yolu. Ancak Netflix, gerçekleşmediğinden emin olmak için en gelişmiş VPN algılama sistemlerinden birini uygulamaya koydu.

Yasağın nedenine geçmeden önce, hizmetin farklı sürümlerinin başlamasının arkasındaki nedenlere bakalım. Daha sonra size bir şekilde Netflix’in bir adım önünde kalmayı başaran ve farklı ülkelerin Netflix’lerine erişmenize izin veren birkaç VPN vererek bitireceğiz – çoğu zaman, her neyse, yine de.

Tüm bu nedenler ve sizin için çok fazla bilgi varsa ve Netflix VPN yasağını yenmek için en iyi VPN’leri bilmek istiyorsanız, Netflix için en iyi VPN makalemizi atlamanızı öneririz. Daha da hızlı gitmek istiyorsanız, ExpressVPN’e kaydolmak herhangi bir Netflix’e her yerden erişmenin altın biletidir. Yoldan çekilince, telif hakkı hukukunun daha ince noktalarına bir göz atalım.

Netflix 2020 ile Çalışan Beş VPN

Netflix ve Distribütörler

Yaklaşık 200 Netflix oluşturmaktan esas olarak sorumlu olan telif hakkı yasasıdır. Hizmet şimdi kendi içeriğinin gittikçe daha fazla üretmesine rağmen, sunduğu şeylerin çoğu hala başkaları tarafından yapılmakta ve dağıtılmaktadır. Bu demektir ki, bu şirketler, nerede gösteriliyorlar.

Bunun nedeni genellikle Netflix’in TV şovlarını ve filmlerini gösteren tek parti olmamasıdır. Birçok distribütör, münhasır görüntüleme hakları veren ülkelerdeki ağlarla anlaşmalar yapmaktadır. Distribütörler aynı hakları iki kez satamazlar, yani Netflix’in ABD’de Burn Notice göstermesine izin verilebilir, örneğin yerel bir TV ağının bu hakları elinde tuttuğu Hollanda’da gösterilemez.

Bu lisanslama sistemi, mevcut olan ve farklı ülkelerde olmayanlar hakkında garip bir patchwork oluşturur. ABD aboneleri, mevcut en büyük kütüphaneye sahipken, Netflix sahneye çıkmadan önce bazı pazarlar iyi ve gerçekten dikildi.

Neyin nerede gösterildiğini belirleyen bu distribütörler, Netflix’in kendisinde bu konuda çok az söz var ve her yerde her şeyi göstermeyi tercih ettiğini itiraf etti; Tahmin edebileceğiniz gibi, buna karşı çıkan birkaç yarışmacı var.

Netflix Engelleme VPN’leri

Bir müşteri olarak bunlardan neredeyse hiç farketmezsiniz: www.netflix.com adresini ziyaret edersiniz ve bilmek ve sevmek için yetiştirdiğiniz ana sayfayı açarsınız. Bununla birlikte, sahnelerin arkasında Netflix sizi, eriştiğiniz ülkenin sitesine yönlendirdi.

Bunun, hesabınızı oluşturduğunuz ülke ile hiçbir ilgisi olmadığını ve bunun yalnızca her ay ne kadar ödeyeceğinizi etkilediğini unutmayın (Asyalı aboneler genellikle Amerikalı abonelerden biraz daha az öderken, Avrupalılar genellikle bir kova veya daha fazla öder). Siteye eriştiğiniz IP adresi, Kara Panter’i izleyip izleyemeyeceğinizi belirler.

Biraz internet meraklısı olan biri bu açıklama ile anlamanız gereken tek şey bir VPN etkinleştirmek ve gitmek. Bir VPN bir IP adresini taklit ederek sizi belirli bir filmi veya TV şovunu izlemek için ihtiyacınız olan her yere yerleştirir.

Ocak 2016’ya kadar birçok insan bunu yapıyordu: tüm en iyi VPN sağlayıcılarımız Netflix’e sorunsuz bir şekilde erişmenize izin verecekti. O zaman değişen şey Netflix’in ortak olduğu distribütörlerin para kaybettiklerini anlamaya başlamasıydı, çünkü insanlar şovları izlemek için Netflix kullanıyorlardı.

Para kaybetmek, herhangi bir işletmenin temel prensibine aykırı olduğundan, Netflix, insanların bir VPN kullanmasını önlemek için kendisini öyle görünmeksizin önemli bir baskı altında buldu. Yanıt olarak, hizmet, failleri yakalamak için Çin Halk Cumhuriyeti dışında muhtemelen en iyi VPN algılama sistemini kurdu.

Sonuç, her yerdeki abonelere sol, sağ ve ortadaki proxy hatalarıyla vurulduğundan kitle şaşkınlığı oldu, bu da VPN’lerini kapatmadıkça bir şovu izlemeye devam etmelerini imkansız hale getirdi.

Tabii ki, büyük ölçekli bir çözüm uygulandığında, herhangi bir teminat hasarı olacaktır. Bu durumda, gizliliğini korumak için bir VPN kullanan kişilerin de Netflix’e erişememesi, şirketi gizlilikle ilgili bir savaş yürüttüğü suçlamalarına açması.

Cloudwards.net’te bir VPN kullanmayı savunduğumuzun ana nedeni film izlemek değil – bu sadece bir bonus. VPN’ler, hükümet gözetimine karşı ilk savunma hattı ve hükümetlerin kurumsal yakınları tarafından casusluk yapıyor. Bir yağmurlu Pazar öğleden sonra uzakta olsanız bile, bir VPN kullanamamak kötü bir şeydir.

Netflix Yasağını Yenen VPN’ler

Neyse ki, VPN incelemelerimiz arasında en iyi sırada yer alan sağlayıcılardan bazıları, Netflix tarafından tespit edilmekten kaçınmak için gerekli güvenlik ve protokolleri bir araya getirmeyi başardı. Ancak, bunların hiçbiri her zaman işe yaramayacak, Netflix’in yakaladığı gibi sunucuları her seferinde değiştirmeniz gerekecek. Bu, haftalar kullanımdan sonra bile, bazen bir proxy hatası alacağınız anlamına gelir.

Ancak, iyi bir hizmetin Netflix’e erişmek için birden fazla sunucusu olacaktır, bu nedenle genellikle tek yapmanız gereken VPN’nin menüsüne erişmek ve listeden yeni bir sunucu seçmek. En iyi sonuçlarımız şimdiye kadar her zaman ExpressVPN ile olmuştur, bu nedenle IPVanish’in aksine her zaman ilk ve en önemlisi bu hizmeti öneriyoruz (ExpressVPN ve IPVanish karşılaştırmamızı okuyun). Akış için en iyi VPN olmanın yanı sıra, aynı zamanda en hızlı VPN’dir. Daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN pahalıdır, bu yüzden yatırımın çok fazla olduğunu düşünenler için NordVPN’i tavsiye ederdik. Ancak, son birkaç ayda hızlarının güvenilir olmadığı kanıtlandı ve okuyucuların işe yarayan birini bulmadan önce düzinelerce sunucu arasında geçiş yapmaları gerekiyor (ayrıntılar için NordVPN incelememizi okuyun). 

Son zamanlarda radarımıza gelen ve Netflix’e girmenin iyi bir işini yapan diğer iki VPN hizmeti Astrill ve Windscribe. Astrill incelememizde okuyabileceğiniz gibi, iyi fiyatlandırma ve uygun hızlar sunuyor, ancak Amerikan Netflix’ten başka bir şeye girmekte zorlanıyor.

Windscribe ilginçtir, çünkü ücretsiz bir planla önerdiğimiz tek hizmet, varsayılan olarak Netflix için en iyi ücretsiz VPN’dir. Windscribe incelememizde bunun ayrıntıları hakkında bilgi edinin ve en iyi VPN’larımızdan biriyle nasıl karşılaştırıldığını görmek için Windscribe ve NordVPN parçamızı okuyun..

Onurlu sözler için sizi VPNArea incelememize ve Ivacy incelememize yönlendirmek istiyoruz. Bu iki hizmet zaman zaman proxy hatasını yeniyor, ancak HD kalitesinde bir şey izlemek için gerekli hızı bulmak için mücadele ediyor.

Son düşünceler

Her ne kadar kesin bir bilim olmasa da, Netflix için en sevdiğimiz VPN’lerden birini kullanmak sizi çoğu zaman Netflix’in çoğu sürümüne sokmalıdır. Deneme ve yanılma yoluyla, Cloudwards.net’i yakından takip etmenin yanı sıra, çok fazla sorun olmadan istediğiniz her şeyi izleyebilmelisiniz. İçeri girdikten sonra, daha iyi bir görüntüleme deneyimi için Netflix saldırılarımıza göz atın.

Netflix VPN yasağı ile ilgili deneyimleriniz neler? Bunun hakkında düşüncelerin var mı? Lütfen aşağıdaki yorumlarda tartışmaya katılın. Her zaman olduğu gibi, Netflix’ten bir adım önde olduğunuz için okuduğunuz ve iyi şanslar için teşekkürler.

Netflix VPN Yasağı SSS

Yıllar geçtikçe bu konu hakkında birçok soru aldık. Aşağıda en sık karşılaştığımızları bulacaksınız.

 • Netflix, VPN Kullanmam İçin Beni Yasaklayacak mı??

  Hayır, bir VPN ve Netflix kullanmak sizi gerçekten sıkıntıya sokmaz. Gerçekleşecek en kötü şey, “engelleme kaldırıcı veya proxy kullanıyor gibi görünüyorsunuz” iletisini görmenizdir. Birkaç yıldır Netflix VPN’lerle uğraşıyoruz, Netflix’ten asla kapatmak için bir mesaj almadık.

 • “Sunucu Değiştir” ile Ne Anlama Geliyor?

  VPN’nizin size atadığı sunucuyu kullanmak yerine, ayarlar veya sunucular menüsüne gitmeniz ve farklı bir sunucu seçmeniz gerekir. Bağlanın, Netflix ile çalışıp çalışmadığını görün, değilse, yıkayın, durulayın, tekrarlayın.

 • Netflix’i bir VPN ile İzlemek Yasal mı??

  Evet. Herhangi bir belaya girme konusunda endişelenmenize gerek yok, yaptığınız her şey tahta üstünde.

 • Netflix VPN Bloğunu Nasıl Atlayabilirim?

  Bir VPN kullanarak. ExpressVPN en iyi işi yapar, ancak iyi yapan birkaç tane daha vardır.

 • Netflix Tarafından Hangi VPN’ler Engelleniyor??

  Teknik olarak, hepsi de, bazıları bloğu diğerlerinden daha iyi geçse de. Bir VPN hizmeti engellenmediğini iddia ederse, bu bir yalan.

 • Netflix VPN’leri Saptayabilir?

  Evet, ve çok iyi. Deneyimlerimize göre, şu anda piyasada her zaman Netflix’e ulaşan tek bir VPN yok.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me