Her Yerden Hotstar Nasıl İzlenir

Dünyanın çoğu Netflix, BBC iPlayer ve Hulu’ya yapıştırılırken, Hindistan’daki birçok kişi eğlence düzeltmelerini Hotstar adlı bir akış hizmetinden alıyor. Bununla birlikte, hizmet geoblokların arkasına sıkıca yerleşmiştir, bu nedenle Hint diasporasının Bollywood ve kriket düzeltmelerini Hindistan dışından alabilmesini sağlamak için Hotstar’ı her yerden nasıl izleyeceğinize dair bu kılavuzu bir araya getirdik.


Aşağıda Hotstar’ın sundukları hakkında biraz daha konuşacağız, ancak sanal bir özel ağ kullanıyorsanız Hotstar’a yurt dışından girmenin oldukça kolay olduğundan ve sulandırılmış ABD sürümüne razı olmanızdan emin olabilirsiniz, ya. Test turlarımızda, ExpressVPN’i kullanarak en iyi sonuçları aldık, bu yüzden acele ediyorsanız, maç başlamak üzeredir, bu bağlantıyı takip edin ve kaydolun.

Aceleniz yoksa ve Hotstar’ın engellemesini kaldırma konusunda seçeneklerinizin tamamını bilmek istiyorsanız, sağdaki içindekiler bölümündeki bölüme tıklayın. Meraklı olmak için, bir sonraki bölümde Hotstar ve coğrafi bloklar hakkında biraz daha konuşacağız.

Hotstar Neden Engelleniyor??

“Hotstar” terimi sizin için yeniyse, temelde Hindistan’ın Netflix’e cevabıdır. Batılı izleyicilerin tanıyacağı filmler ve TV şovları sunmak yerine, neredeyse yalnızca alt kıtaların Bollywood ve kriketin ikiz takıntılarına adanmıştır..

Hotstar-Kriket

Netflix bazı Hint filmleri ve hatta birkaç şov sunsa da, Hotstar gerçekten Hint sineması ve spor hayranları için gidilecek kaynak. Yurtdışında yaşayan bir Hintli veya yabancı bir taraftar olmanız önemli değil, Hotstar özlem duyduğunuz Hint akışına sahip. Sunulan tek spor bu kriket değil – badminton ve kabaddi’nin de arduvazda olduğunu göreceksiniz.

Hotstar-Main-Ekran

Ancak, diğer tüm akış hizmetlerinde olduğu gibi Hotstar, siteye hangi ülkeye eriştiğinize bağlı olarak farklı bir seçim sunar. Bu, lisanslama sorunlarından kaynaklanmaktadır, çünkü yayıncılar her kuruşunu ürettikleri ve yayınladıkları şeyden sıktığından emin olmak isterler. ABD’den erişirseniz, yukarıdaki ekrandan farklı bir karşılama ekranı alırsınız. Çünkü IP adresiniz Hindistan dışında olduğunuzu gösterecek.

Hotstar-ABD

American Hotstar’ın en kötü yanı, kayıt olmanız gerektiğidir, bu da ayda 10 $ ‘a mal olur. Hint versiyonu, izlemek isterseniz yılda 1.000 rupi (15 $) ödemeniz gereken premium içerik hariç ücretsizdir. Yine de, Avrupa’dan Hotstar’a erişirken elde ettiğiniz ekrandan daha iyi bir anlaşma.

Hotstar-Avrupa

Kötü haber yoldan çekilse, iyi haberlere bir göz atalım.

Hotstar engellemesi nasıl kaldırılır

Ünlü Netflix VPN yasağının aksine, Hotstar’ın coğrafi bloğunu aşmak oldukça kolaydır. Akış hizmeti, insanların Hint sürümüne erişmesini engellemekle özellikle ilgilenmiyor gibi görünüyor. Hindistan’da sunucuları olan en iyi VPN sağlayıcılarımızdan birçoğunu denedik ve neredeyse hepsi içeri girdi, bir Hint IP adresini taklit etme konusunda sorun yaşayan birkaç hizmet hariç (çoğu en kötü VPN sağlayıcılarımız arasında).

Deneyimsiz olanlar için bir coğrafi engelleme konumunuza dayalıdır, bu nedenle tek yapmanız gereken IP adresinizi değiştirmek ve seçtiğiniz siteye “doğru” yerden erişiyormuş gibi görünmesini sağlamaktır..

Bir VPN, İnternet’e başka bir ülkedeki bir sunucudan, örneğin size bir Hint IP adresi veren bir Hintli sunucudan erişmenize izin vererek bunu kolayca yapabilir. Bonus olarak, VPN tüneli adı verilen ve çevrimiçi varlığınızı koruyan bir şey sayesinde çevrimiçi etkinliğinizi de gizleyecektir..

Bu makale, örneğin, Bosna-Hersek’ten yazılıyor, ancak IP adresi, bu yazarın asla ayak basmadığı bir şehir olan Mumbai’deki gibi okunuyor.

Hotstar-IP Adresi-Bombay

Netflix, BBC iPlayer ve Hulu gibi bazı akış hizmetleri, bir VPN hizmetinden sonra aktif olarak gider ve ilişkili IP adreslerini engeller, bu da az sayıda hizmetin bu sitelere güvenilir bir şekilde girdiği anlamına gelir. Ancak bizim durumumuzda Hotstar’ın bu sorunu yok. Bu, kriket veya Lagaan izlemek istediğinizde çok daha az deneme yanılma sorununuz olacağı anlamına gelir.

Hotstar dışında bir akış hizmetine girme hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Netflix için en iyi VPN ve BBC iPlayer için en iyi VPN hakkındaki makalelerimize göz atmanızı öneririz..

Hotstar için En İyi VPN

Yukarıda belirtilenler, tüm VPN hizmetlerinin eşit yaratıldığı anlamına gelmez. Örneğin, bazı VPN hizmetleri içeriği düzgün şekilde yayınlamak için çok yavaştır veya görmek istediğimiz güvenlik türünü sunmaz.

Bir VPN kullanmanın olumsuz tarafı, maliyetinin veya en azından iyi olanların maliyetinin olmasıdır. Ayrıca bazı ücretsiz VPN hizmetleri de var, ancak en iyi ücretsiz VPN’ler, içinden geçebilecekleri trafiği sınırlayacak, en kötüsü ise birkaç dolar kazanmak için verilerinizi satacak.

Bununla birlikte, bir VPN hizmeti kullanmanın da bankayı kırmasına gerek yoktur. Hindistan için en iyi VPN seçimlerimizin çoğu size makul miktarda para için çok yıllı bir anlaşma sunacak ve hepsinin Hotstar’a erişmek için çalışacağı garanti edilmektedir. Birçoğu ayrıca para iade garantisi sunar, böylece Hotstar’a erişemiyorsanız geri dönebilirsiniz.

Bununla birlikte, grubun en sevdiğim Hotstar VPN’i, hızı ve kullanım kolaylığı sayesinde ExpressVPN’dir – biraz pahalı olsa da. Hindistan’daki sunucularına ek olarak, 93 ülkede de sunucuları var. Bu hizmet hakkında daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememizin tamamını okuyun.

Hangi hizmeti tercih ederseniz edin, tek yapmanız gereken kaydolmak, uygulamayı veya istemciyi yüklemek ve ardından bir Hint sunucusu seçmektir. Hindistan IP adresinizle bağlantı kurduğunuzda, www.hotstar.com adresine gidin ve presto, Hindistan dışındaki Hotstar’a erişebilmelisiniz. Bir VPN kullanmanın bir başka olumsuz yanı, neredeyse tüm sağlayıcıların bir akıllı telefon veya tablet uygulamasına da sahip olmasıdır, yani Hotstar uygulamasını indirdikten sonra hizmetin engellemesini kaldırabilirsiniz.

Kodi ile Hotstar’ı izleyin

VPN’ler Hotstar’ı Hindistan dışından izlemenin tek yolu değildir. Bir başka harika seçenek, Hotstar’a erişmek için Kodi’yi kullanmaktır. Bu hizmete aşina değilseniz, temel bilgiler için Kodi kılavuzumuza göz atın. Şansını seveceksiniz.

En iyi Kodi depolarından birkaçına baktık ve aşağıdakiler çoğu insan için en iyi şekilde çalışıyor gibi görünüyor. Bu kılavuz için SuperRepo kullanacağız.

 • Kodi’yi açın ve ayarlarınıza gidin (dişli simgesi)
 • “Dosya yöneticisi” ni tıklayın
 • Soldaki menüden “kaynak ekle” yi tıklayın
 • “Hiçbiri” ni seçin ve “http://srp.nu/” yazın
 • “Tamamlandı” yı tıklayın ve boş çubuğa gidin ve “SuperRepo” girin
 • “Tamam” ı seçin
 • Kodi ana ekranınıza dönün ve “eklentiler” i seçin
 • “Eklenti tarayıcısı” nı (açık kutu simgesi) ve ardından “zip dosyasından yükle” yi seçin
 • Ardından, “SuperRepo”, “Krypton”, “all” ve “superrepo.kodi.krypton.all-x.x.x.zip” öğelerini seçin
 • “Depodan yükle” ve ardından “SuperRepo All” arasından seçim yapın, ardından “video eklentileri” ne gidin > “Hotstar” > “Yüklemek”
 • Eklentiyi etkinleştirmek biraz zaman alacağından bekleyin
 • Ana ekrana dönün ve “videolar” ve “eklentiler” i seçin
 • Hotstar’ı seçin

Bu hiçbir zaman kriket veya Hint TV şovları izlemek gerekir. Ekstra güvenlik için Kodi için en iyi VPN’deki parçamıza da göz atmak isteyebilirsiniz..

Son düşünceler

Hotstar’ın engellemesini kaldırmanın başka yolları olsa da, yukarıdaki yöntemlerin Hotstar’a veya Hotstar uygulamasına Hindistan dışından erişmenize izin vermesi neredeyse garanti edilir ve önyükleme yapmak için varlığınızı güvende tutar. Daha fazla seçenek için, bir Hint IP adresi alma konusunda kılavuzumuza göz atın. Blokajsız kalabalığın favorisi olan proxy’ler genellikle güvenilmezdir ve asla güvenli değildir, bu nedenle Hotstar’a erişmelerini tavsiye etmekten çekinmeyin. 

Hindistan dışından Hotstar’ı izlemek için başka ipuçlarınız veya püf noktalarınız var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map