Buhar Oyunları Başka Bir Sürücüye Nasıl Taşınır: A 2020 Rehberi

Bugünün oyunları unapologetically masif. Eski günlerde, oyun boyutları kendi ortamlarıyla sınırlıydı. Geniş bant internet ve dijital indirmelerin ortaya çıkmasıyla birlikte, oyunlar fiziksel ortamları aştı ve katlanarak büyüdü, sadece sabit disk alanı ve bant genişliği ile sınırlıydı.


Yani, kullanıcıların oyunlarını sürücüler arasında karıştırması için birçok neden olabilir. İster en yeni oyun için yer ayırmanız gerekse de yeni bir sürücü seçtiyseniz, dünyanın önde gelen dijital PC oyun platformu olan Steam’de oyun oynamanın birkaç yolu vardır.

Size bir oyunun nasıl taşınacağını veya tüm Steam kütüphanesinin nasıl başka bir sürücüye taşınacağını anlatacağız. Yeni bir sabit sürücünüz varsa, sabit sürücüyü nasıl sileceğiniz ve çalışmaya başlamak için sabit sürücüyü nasıl bölümleyeceğiniz hakkındaki kılavuzlarımızı okuyun.

Yeni Bir Steam Kütüphanesi Oluşturun

İlk olarak, Steam oyunlarınız için yeni bir dizin oluşturmanız gerekir, bu basit bir işlemdir.

Aşama 1: Steam istemcisi açıkken, en üst sol köşedeki “Steam” i tıklayın. Ardından, açılır menüden “ayarlar” ı seçin. Ayrı bir pencere açılacak.

Buhar Ayarlar

Adım 2: Bu pencerede, soldaki gezinme bölmesinde “indirilenler” i tıklayın. Ardından, sağ taraftaki bölmede üst taraftaki “Steam kitaplığı klasörleri” ni tıklayın. Süreç şöyle görünecektir:  

Buhar Yüklemeler

Aşama 3: Oradan, “kütüphane klasörü ekle” yi tıklayın, ardından ilgili sürücüye gidin ve “yeni klasör ekle” yi tıklayın. Dizine istediğiniz adı verin. Bunu yaptıktan sonra, Steam kütüphanesi klasörlerinize eklemek için “seç” i tıklayın.

Buhar Kütüphane

Oyunları Yeni Bir Kütüphaneye Taşıma

Artık oyunlar için ikincil bir kütüphane oluşturduğumuza göre, bunları taşımaya başlayabiliriz.

Aşama 1: Yüklü bir oyunu sağ tıklayın ve “özellikler” i seçin.

Buhar Özellikleri

Adım 2: Açılır menüden “yerel dosyalar” sekmesini tıklayın. Sekmenin altındaki listenin en altına gidin ve “yükleme klasörünü taşı” yı seçin.

Buhar-Taşı-Install

Aşama 3: Yeni bir pencere, oyunu açılır menüden taşımak için bir kütüphane seçmenizi ister. Daha önce oluşturduğunuz kütüphaneyi seçin, ardından “klasörü taşı” yı tıklayın.

Buhar-Taşı-Klasör

Bu kadar. Steam, oyunun yerel dosyalarını yeni dizine taşıyacak ve o yeni oyun veya tüm bu kedi .gif’leri için boş alan bulacaksınız. İşlem çok daha sıkıcıydı çünkü Steam, oyunları yeniden yüklemeden taşımak için fırınlanmış bir özelliğe sahip değildi, bu nedenle bu yaşam kalitesi özelliklerinin tadını çıkarmak için Steam’in en son sürümünü kullandığınızdan emin olun..

Bir Kütüphaneyi Taşıma

Hareketli oyunları tek tek ele aldık, ancak kütüphanenin tamamını yeni bir sürücüye taşımanız gerekebilir. Özellikle de Steam satışlarının temsil edilmeyen bolluğundan hoşlanıyorsanız, şişen bir oyun koleksiyonunu toplamak oldukça kolaydır. Hey, en iyimize olur. Durum ne olursa olsun, Steam kütüphanelerini taşımak basittir.

Başlamadan önce, bir şeyin düzgün çalışması durumunda taşıdığınız Steam klasörünün bir yedeğini almanızı öneririz. Yerel olarak saklamak için bir kopya oluşturabilir veya Steam’in yedekleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Aşama 1: Yukarıdaki talimatları izleyerek bir Steam kütüphanesi klasörü oluşturun, ardından Steam istemcisini kapatın.

Adım 2: Taşınacak Steam kurulum klasörüne göz atın. Bir kez orada “Steamapps” ve “userdata” dışındaki tüm dosya ve klasörleri silin.

Buhar-Install-Yol

Aşama 3: Steam klasörünü kesip oluşturduğunuz yeni yola yapıştırın. Örneğin, E: \ SteamLibrary olarak adlandırılabilir

4. Adım: Steam’i tekrar açın ve giriş yapın, ardından Steam’i yeni dizininize yönlendirin ve gerekirse oyun dosyalarını doğrulayın. Sorunla karşılaşırsanız Steam’i kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin. Steam destek sayfası da yardımcı olabilir.

Steam ve Bulut

Steam Cloud harika ve bulut tasarruflarının mevcut olmadığı ve dosya kaydetmenin bir makine veya hafıza kartıyla sınırlı olduğu ilkel oyun çağından nasıl kurtulduğumuzu merak ediyor.

Steam’e aşina olan birçok kişi muhtemelen Steam Cloud’u biliyor. Kullanıcıların bulut kaydetmelerini, yedeklemelerini ve geri yüklemelerini, Steam kullanıcı ayarlarını ve benzerlerini depolamasını sağlayan Steam tarafından barındırılan bulut depolama alanıdır. Bununla birlikte, tüm oyunlar özelliği, özellikle de eski oyunları desteklemez.

Çözüm, Sync.com gibi bir bulut depolama sağlayıcısı veya sizi bir eşitleme klasörü ile sınırlamayan SpiderOak ONE gibi bir çevrimiçi yedekleme hizmeti kullanmaktır. Bu sağlayıcılardan birini kullanarak, nerede oynarsanız oynayın, oyunun en son kaydetme dosyasını kullandığınızdan emin olmak için kendi geçici bulut kayıtlarınızı ayarlayabilirsiniz.

SugarSync ve SpiderOak ONE’u neden sevdiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sync.com incelememizi ve SpiderOak ONE incelememizi okuyun.

Son düşünceler

2017’den bu yana Steam kullanan kullanıcılar muhtemelen oyunların sürücüler arasında hareket etmesini ve sembolik bağlantılar kullanmasını hatırlıyorlar. Neyse ki, Steam oyunlarını taşımak bugünlerde çok daha kolay ve umarım bunu gösterdik.

Oyunların toplu olarak veya hareketli kütüphanelerde taşınması söz konusu olduğunda, Steam geliştirilebilir. Origin ve GOG Galaxy gibi rakiplerle karşılaştırıldığında, şikayet edecek çok az şey var.

Steam, PC oyunları için baskın platform olmaya devam ediyor, bu yüzden belki de defne üzerinde durması bekleniyor. Bununla birlikte, Steam platforma yaşam kalitesi özelliklerini getirdi. Oyunları yeniden yüklemeden kitaplığınızı birden fazla sürücüye dağıtabilmeniz uzun süredir isteniyor, bu yüzden hiç olmadığı kadar geç.

Steam Cloud ile ilgili olarak, bulutun oyuncuların oyun tarzını nasıl dönüştürdüğünü ve neden geleceğin olduğunu görmek için en iyi bulut oyun hizmetlerimizi inceleyin. Bu makalede, nispeten yeni oyun modeli, hizmet olarak oyun hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Konsollar ve bulut için Xbox bulut depolama kılavuzumuzu nasıl kullanacağımıza bakın veya hangisinin daha iyi buluta sahip olduğunu öğrenin.  

Oyun kılavuzu için de en iyi VPN’imize bakın. Bununla birlikte, herhangi bir Steam korsanınız veya hileniz varsa bize bildirin. Bize bir yorum bırakın veya bize tweet atın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map