Akış 2020 için En İyi VPN: Kesme Kabloları

Günümüzde bir çok insan geleneksel kablolu televizyon kullanmak yerine yayın hizmetlerine yöneliyor. Kablo kesmenin güzelliği, evde veya hareket halindeyken en sevdiğiniz programı izleyebilmenizdir. Ancak, bir hizmetten en iyi şekilde yararlanmak veya coğrafi olarak engellenmiş içeriği izlemek için akış seçimleri için en iyi VPN’imizden birini kullanmak iyi bir fikirdir.


Netflix ve Amazon Prime Video gibi akış platformları, bir düğmeyi tıklayarak izlemenize hazır bir ton içeriğe sahiptir. Ancak, coğrafi bloklar ülkenizde sunulan öğelerin bir parçası. 

Sanal bir özel ağ bu konuda yardımcı olabilir. Gerçek konumunuzu maskeleyecek ve akış hizmetine seçilen konumdan erişiyormuş gibi görünmenizi sağlayacaktır. 

Bunun da ötesinde, bir VPN bağlantınızı güvence altına alacak ve sizi hem gözetimden hem de internet servis sağlayıcınızdan gizleyecektir. Bu, özellikle yasadışı akış meslektaşları kullanmayı tercih ediyorsanız önemlidir. Örneğin Kodi’yi ele alalım. Platformu kullanmak yasadışı olmasa da, erişebileceğiniz içerik genellikle torrentler aracılığıyla sağlanan telif hakkıyla korunan malzemedir.

Bu durumda, IP adresinizi gizleyeceği ve meraklı gözlerden koruyacağından bir VPN kullanmak önemlidir. Bazı ücretsiz spor akışı eylemleri istiyorsanız Kodi de iyi bir seçenektir. Sporları genellikle canlı bir etkinlik olarak yayınlayabilirsiniz ve spor rehberi için en iyi Kodi eklentilerimiz, ideal kaynağı bulmanıza yardımcı olabilir. Alternatif olarak, spor akışı için fuboTV’yi kullanabilirsiniz.

Kodi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bunu özel Kodi rehberimizle yapabilirsiniz. Ayrıca, Kodi için ücretsiz bir VPN kullanmak yerine, sizi radarın altında tutacak bazı öneriler için Kodi için en iyi VPN parçamıza göz atmalısınız..

Hangi rotayı seçerseniz seçin, en iyi VPN’ler listemizden ExpressVPN kullanmanızı öneririz. Bazı popüler akış platformlarının coğrafi kısıtlamaları, akış için bir VPN’de nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve böyle bir görev için hangi VPN’lerin en iyi olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Akış için En İyi VPN 2020

BBC iPlayer, Netflix ve Hulu üzerindeki engellemeyi kaldır

Farkında olmasanız da, tüm akış hizmetlerinin bölgesel kısıtlamaları vardır. Genellikle lisans ve telif hakkı sözleşmelerinden kaynaklanır, ancak hizmetin bulunduğu her ülkede aynı içeriği alamayacağınız anlamına gelir. 

Örneğin Netflix’i ele alalım. ABD sürümü, Netflix’in kullanılabildiği 190 ülkenin en büyük kütüphanesine sahiptir. Yine de, bu her şeyin dahil olduğu anlamına gelmez.

İçeriğinin çoğu diğer şirketler tarafından üretilir ve bu şirketler nerede gösterildiğini söyler. Şirketin başka bir ağ ile anlaşması varsa, Netflix’in aynı ülkede gösterilmesi kısıtlanabilir. Netflix’in kendi içeriğinin bir kısmı yalnızca belirli ülkelerde görüntülenebilir.

Amazon Prime Video gibi diğer hizmetler aynı teknede. Ayrıca, bazı hizmetler tamamen belirli bir ülkeyle sınırlıdır. Örneğin, Hulu yalnızca ABD kitlesi tarafından kullanılabilir ve BBC iPlayer yalnızca İngiltere sakinleri tarafından kullanılabilir (BBC iPlayer için en iyi VPN’imizi okuyun). 

Karşılaştığınız herhangi bir kısıtlama ne olursa olsun, bir VPN bunu aşmanıza yardımcı olacaktır. Netflix’in üzerinden atlamanız için ekstra bir engel var. Netflix VPN yasağı, içeri girmeyi daha da zorlaştırdı. Neyse ki, Netflix için en iyi VPN parçamızda okuyabileceğiniz gibi, göreve bağlı bazı VPN’ler var.

Akış için En İyi VPN’i Nasıl Seçtik?

Tüm VPN’ler eşit olarak oluşturulmaz ve bazıları kullanılabilirlik ve hızda mükemmel olsa da, bu onları mutlaka akış için en iyi hale getirmez. Bazı VPN’ler özel akış sunucuları sunar, ancak Avast VPN incelememizde okuyabileceğiniz gibi aslında iyi performans göstermez. Seçilen VPN aşağıdaki ölçütleri içermelidir.

hız

Akış söz konusu olduğunda hız önemli bir faktördür. En sevdiğiniz şovları veya filmleri, her seferinde ulaştığınızda arabelleğe almadan izleyebilmeniz için VPN’nin iyi hızlara sahip olması gerekiyor. Tüm seçimlerimiz en hızlı VPN hizmetleri olmasa da, iyi bir korumasız hıza sahipseniz 4K akışı için hala yeterince iyidirler.

Bant genişliği

Diğer bir önemli faktör bant genişliği ödenmesidir. Çoğu VPN, sınırsız bant genişliği sunar, ancak sizi aylık bir ödeneğe sınırlayanlar vardır. Sınıra ulaşırsanız, VPN çalışmayı durdurur. Bu, bir filmin ortasında olmasını istediğiniz son şeydir, bu yüzden kapağı olmayan birini seçmek daha iyidir.

Geoblocks Geçmişi

Öncelikli olarak, VPN’nin coğrafi blokları ilk etapta dolaşmasını sağlamaktır. Eğer yapamazsa, izleyeceğiniz tek şey hoş bir hata mesajıdır. Seçtiğimiz tüm hizmetler bir şekilde kendini kanıtladı, ancak Netflix, Amazon Prime Video, Hulu ve BBC iPlayer söz konusu olduğunda her biri farklı olabilir. Kodi için de iyi bir seçim.

Kullanım kolaylığı

Kullanımı kolay bir VPN’e sahip olmak, akış deneyiminizi çok daha iyi hale getirecektir. Sonuçta, sadece patlamış mısır zaman geçirmek için çemberlerden atlamak istemiyorsunuz. Çoğu durumda, basit bir bağlantı düğmesine tıklayabilirsiniz, hepsi bu kadar. Yine de tamircilik yapıyorsanız, iyi bir ayar düzeni isteyebilirsiniz.

Fiyat

Dahil olan tüm güzelliklerle iyi bir hizmet istiyorsanız, bunun için ödeme yapmanız gerekecektir. En iyi ücretsiz VPN’lerin bazıları kötü değildir, ancak akış söz konusu olduğunda en iyi performans gösterenler değildir. Fiyatlar değişse de, tüm akış aboneliklerinizle birlikte bütçenize uyduğundan emin olmanız gerekir.

1. ExpressVPN

ExpressVPN, birçok nedenden ötürü piyasadaki en iyi VPN’dir ve akış yeteneği bunlardan biridir. Full HD ve hatta 4K’da süslediğiniz her şeyi yüklemek ve oynatmak için büyük bir artı olan yıldırım hızlarına sahiptir. Neler yapabileceğiyle ilgili daha iyi bir fikir edinmek için tüm ExpressVPN incelememizi okuyun.

Sherlock’ta “whodunit” i bulacağınız zaman kesilmekten daha sinir bozucu bir şey yoktur, bu nedenle ExpressVPN’in sınırsız bant genişliği ile geldiğini bilmek sizi memnun edecektir.. 

expressvpn-review-sunucu-navigasyon

Akış platformlarına erişme konusunda da liderdir, çünkü ona attığınız herhangi bir hizmete girebilir. Hulu ve Amazon Prime Video’ya girmek için farklı sunucular arasında zıplamanız gerekebilir, ancak BBC iPlayer ve Netflix’e erişimde bir sorun yoktur ve hemen hemen her ülkenin Netflix’ine girebilir. 

Kullanımı kolaydır ve yeni başlayan biriyseniz en iyi seçeneklerden biridir. Kurduktan sonra, yapmanız gereken tek şey arayüzün ortasındaki devasa “açık” düğmesine tıklamaktır. Varsayılan olarak, bu sizi geçerli konumunuza göre “akıllı” bir konuma bağlar, ancak belirli bir alan seçmek için “konum seç” düğmesini tıklayabilirsiniz.

Bununla birlikte, ExpressVPN mevcut daha pahalı VPN’lerden biridir, ancak paraya değer. Özelliklerin kombinasyonu, şüphesiz film izlemek için en iyi VPN olmasını sağlar. 

Aylık fiyat en pahalı seçenektir ve daha uzun bir abonelik için kaydolarak paradan tasarruf edersiniz. 30 günlük para iade garantisi ile geliyor, böylece kaybedecek hiçbir şeyiniz yok.

2. NordVPN

Bir başka harika seçim, ExpressVPN ve NordVPN atımımızda okuyabileceğiniz gibi, ilk seçimimizle karşılaştırılabilir olan NordVPN’dir. Ancak, uzun mesafe hızı düştüğü için tacı kaçırır. Daha yakın bir sunucuya bağlanırken hızları yüksektir, ancak örneğin Netflix ABD’yi Doğu Avrupa’dan izlemek istiyorsanız, onu biraz yavaş bulacaksınız. 

nordvpn-review-sunucu-navigasyon

Bant genişliği sınırı yoktur ve NordVPN tüm büyük akış platformlarına girebilir, ancak en iyi performansı elde etmek için farklı sunucularla oynamanız gerekebilir. VPN sunucusu geçiş süresi hızlıdır, bu da hız veya erişim sorunları nedeniyle sunucuları değiştirmeniz gerektiğinde harikadır. Deneyimimiz hakkında daha fazla bilgiyi NordVPN incelememizde okuyabilirsiniz..

Kullanımı çok kolaydır ve uygun bir sunucu seçmek çok kolaydır. Kodi’de korsan içerik akışı yapmayı planlıyorsanız, bir öldürme anahtarı da dahil olmak üzere birçok ayar için seçenekler bulacaksınız. Bu rotaya gitmeyi tercih ederseniz, torrent için de en iyi VPN’imizdir..

NordVPN’in fiyatı cüzdan dostu. Aylık anlaşması en iyi seçim değil, ancak daha uzun planlar kesinlikle maliyeti düşürüyor. Bu kadar uzun bir süre taahhütte bulunmaya hazır değilseniz, geri çekebileceğiniz 30 günlük bir geri ödeme penceresi vardır..

3. CyberGhost

Listede bir sonraki ilk iki seçimlerimiz kadar iyi olmasa bile mükemmel bir seçim olan CyberGhost. Hızları iyi, ancak NordVPN gibi, uzun mesafelerde daha düşük hızlardan muzdarip. 

CyberGhost-Akış-Sunucular

Sinir bozucu bant genişliği sınırı yoktur, bu da iyidir. Ayrıca, CyberGhost’un özel akış sunucuları vardır ve CyberGhost incelememiz için yaptığımız testte, büyük akış platformlarına girebildiğini gördük. 

Kullanımı kolay harika bir arayüze sahiptir ve aynı anda yedi cihaza kadar bağlayabilirsiniz, bu da iyi bir sayıdır. Kurulumlar için sınır budur, ancak yine de birden fazla cihaz karşılaştırması için en iyi VPN’imizde bir söz kazandı.

CyberGhost’un aylık oranı kötü, ancak daha uzun bir plan tercih ederseniz, bu oldukça iyi bir anlaşma. Bir mobil cihaza kaydolursanız, yedi günlük ücretsiz denemeden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, standart aboneliklerde 45 günlük para iade garantisi vardır.

4. Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi birçok özelliğe sahiptir ve yüksek hızlar en iyilerinden biridir. Ancak, bu hızları elde etmek için, daha az uygun olan 128 bit şifreleme olan varsayılan güvenlik ayarına bağlı kalmanız gerekir. Bunu artırırsanız, hızları biraz düşer. Yine de, güvenlik özellikleriyle uğraşsanız bile akış için iyi olmalıdır. Ayrıca sınırsız bant genişliği elde edersiniz.

pia-review-genişletilmiş görüş

Özel İnternet Erişimi incelememizde okuyabileceğiniz gibi PIA, Netflix’e tutarlı bir şekilde olmasa da erişebilir. PIA’ların sunucularının çoğu ABD’dedir ve Hulu’ya erişimde sorun yaşamaz. Yine de, Amazon Prime Video ve BBC iPlayer ile çok fazla şansı yok, çünkü ikisi de VPN’yi algılayabildi.

Kullanımı kolaydır ve hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz. Ayarlar menüsü ayrı bir pencerede açılır ve bazı VPN’lerde olduğu kadar çok ayar seçeneği olmamasına rağmen, yine de ortalığı karıştırabilirsiniz. PIA ile 10 eşzamanlı bağlantı da alırsınız.

PIA’nın fiyatı basittir ve tek bir plana dayanır. Fiyatı artırmak için herhangi bir eklenti yoktur; get-go dahil her şeyi olsun. Bir aylık, altı aylık veya bir yıllık abonelik arasından seçim yapabilirsiniz, ancak seçtiğiniz süre ne kadar uzun olursa, indirim o kadar iyi olur. Yedi günlük bir geri ödeme süresi de var.

5. VyprVPN

VyprVPN başka bir harika hizmettir. Bununla birlikte, bir yandan büyük güvenlik ve diğer yandan yetersiz müşteri desteği ile biraz karışık bir çanta. VyprVPN incelememiz için yaptığımız testte gördüğünüz gibi hızları biraz yavaş olabilir. Bununla, nereden bağlandığınız önemli değil, güvenilir olduklarını söyledi. Bant genişliği sınırı da yok.

VyprVPN-Client

Tüm büyük akış hizmetlerine girebilir, ancak ABD ve İngiltere IP adreslerinden Netflix’e girme şansınız daha fazla olacaktır. Yine de BBC iPlayer, Hulu ve Amazon Prime Video ile harika çalışıyor. 

VPN’lerle daha önce deneyiminiz olsun ya da olmasın, VyprVPN’in kullanımı kolaydır. Oynamak için birçok güvenlik ayarına sahiptir ve ek koruma için tescilli Chameleon protokolü ile birlikte gelir. Hareket halindeyken akış yapıyorsanız, mobil uygulamalarının orada en iyilerden biri olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaksınız ve bu da onu Android için en iyi VPN’larımızdan biri haline getiriyor.

Aralarından seçim yapabileceğiniz iki plan var. Standart plan üç eşzamanlı bağlantıyla birlikte gelirken, Premium sürüm beş bağlantı ve Chameleon protokolünün kullanımı ile birlikte gelir. Aylık veya yıllık abonelik seçebilirsiniz, ancak yıllık maliyet uzun vadede daha ucuza gelir. 30 günlük para iade garantisi de mevcut.

6. Windscribe

Windscribe, cömert bir ücretsiz plan sunan iyi bir VPN’dir. Bununla birlikte, en iyi ücretsiz VPN hizmet tahtına oturması o kadar cömert olsa da, film akışı için en iyi ücretsiz VPN için bir kupa kazanamayacak. 

Bunun nedeni, Windscribe incelememiz için testimiz sırasında ücretsiz VPN sunucularını kullandığımızda Netflix ve Hulu’ya girmede sorun yaşadı. BBC iPlayer ve Amazon Prime Video’ya erişebildi, ancak Netflix ve Hulu için Windscribe’in ücretli Windflix sunucularını kullanmanız gerekecek. ABD, İngiltere, Kanada ve Japonya’da akış için hazırlanmıştır.

windscribe-slider3

Ücretli Pro planında başka avantajlar da var. Her iki planda da sınırsız bağlantı elde edersiniz, ancak Pro planı da sınırsız bant genişliği ile birlikte gelir. Ücretsiz planla ayda 2GB veya geçerli bir e-posta adresi girerseniz 10GB alırsınız ve eklediğiniz her konum için 10GB daha fazla veri elde edersiniz.

Bununla birlikte, yalnızca akış yapmak istiyorsanız, bir Windflix sunucusu ve ayda sadece 2 ABD doları karşılığında sınırsız veri elde etmek için “bir plan oluştur” seçeneğini kullanabilirsiniz, böylece Netflix’in engelini kaldırmak için ucuz bir yol sunar.

Pro planına giderseniz, uzun vadede tasarruf edeceğiniz için daha uzun bir abonelik seçmekten daha iyi olursunuz. Resmi bir geri ödeme politikası yoktur, ancak satın alma tarihinden itibaren üç gün içinde bir tane talep ederseniz Windscribe zorunlu olacaktır. Yine de ilk önce beğenip beğenmediğinizi görmek için ücretsiz planı kullanabilirsiniz..

7. TunnelBear

Son olarak, TunnelBear’a bir söz vereceğiz. TunnelBear inceleme testimizde, tüm büyük akış hizmetleri tarafından engellendiği için akış performansını düşürmemize izin verdi. Bununla birlikte, YouTube ve Twitch söz konusu olduğunda mükemmel, bu nedenle, okuldaki bir akışı yakalamak istiyorsanız, iyi bir seçim. 

YouTube ile oldukça iyi sonuç verdi, saniyede 720p ve 60 kare video yükledi. Videoların 1080p’de yüklenmesi biraz zaman aldı, ancak YouTube’a erişmek için bir VPN’e ihtiyacınız varsa kesinlikle adil bir seçim. 

Tunnelbear-Client

Twitch ile elde ettiğimiz sonuçlar daha da iyiydi, akışlar 1080p’de hemen yükleniyor. Kesinlikle orada Twitch için en iyi VPN olduğunu söylemiyoruz, ancak erişmek istiyorsanız iyi bir seçim.

Diğer her şey için, TunnelBear hala adil bir seçimdir. Hızları farklı sunucular arasında değişir, ancak sınırsız bant genişliği elde edersiniz. Kullanımı kolay bir arayüze sahiptir ve mevcut konumunuzu gösteren küçük bir ayı ile bir harita ekranı aldığınız için bir sunucu seçmek kolaydır. 

Fiyat söz konusu olduğunda, özellikle sadece YouTube ve Twitch için kullanıyorsanız, TunnelBear sizi daha fazla ikna edebilir. Windscribe’lar kadar cömert olmayan ücretsiz bir planı var, ancak yine de ayda 500MB veri alıyorsunuz. Bu sınırı artırmanın da yolları var. Örneğin, TunnelBear hakkında tweet gönderirseniz, ekstra bir gigabayt veri elde edersiniz.

Ücretli planı, aylık veya yıllık abonelik sunar; yıllık plan tasarruf için en iyi seçenektir. Ücretsiz sürümü kullanamazsınız çünkü ücretsiz sürümü kullanabilirsiniz. Ayrıca, geri ödemeler duruma göre sunulduğu için resmi bir geri ödeme penceresi yoktur, bu nedenle, isterseniz, TunnelBear ile iletişime geçmeniz gerekir.

Mansiyon Ödülü: IPVanish

IPVanish, video veya film akışı için en iyi VPN için ana listeyi yapmamış olsa da, yine de bir sözü hak ettiğini düşünüyoruz. TunnelBear’ın aksine, birkaç büyük akış platformuna girebilir, ancak tutarlı değildir ve başka dezavantajları da vardır.

Çoğu sunucuda hızlıdır, ancak düşük hız döndüren birkaç alan vardır. Sınırsız bant genişliği ile birlikte gelir. IPVanish incelememizde okuyabileceğiniz gibi, erişmeye çalıştığımızda Netflix proxy hatasıyla karşılaştık. BBC iPlayer ile de şansımız olmadı, ancak Hulu ve Amazon Prime Video’ya girebildi.

IPVanish-Hızlı Bağlantı

IPVanish’in kurulumu ve kullanımı kolaydır ve aynı anda 10 cihaza kadar bağlantı yapmanızı sağlar. Torrent kullanmayı planlıyorsanız, VPN bunun için ayarlanmış olmasına rağmen, en özel VPN olmadığını unutmayın..

Daha önce kullanıcı günlüklerini ABD İç Güvenlik Bakanlığı’na devrettiği için gizlilik politikası tartışmalıdır. Şimdi gizliliğinden emin değiliz, ancak düşünülmesi gereken bir şey.

Fiyatı bir VPN hizmeti için ortalamadır ve daha uzun bir planla paradan tasarruf etmenize rağmen, sadece küçük bir indirimdir. Sizin için değilse, yedi günlük para iade garantisi mevcuttur.

Son düşünceler

Umarız VPN’lerin akış söz konusu olduğunda, özellikle de blokları kırmak zorunda kaldıklarında ne kadar farklı performans gösterebileceğini umuyoruz. Birçok VPN, bir veya iki akış platformunun duvarlarını delebilir, ancak hepsine erişebilen sadece birkaç tane vardır.. 

Ayrıca, erişim kazandıktan sonra, içeriği gerçekten yükleyip oynatabilmek için uygun hızlara sahip olmanız gerekir. Sınırsız bant genişliğine sahip biriyle gitmek de en iyisidir, aksi takdirde şovunuzun geri kalanını izlemek için bir sonraki aya kadar beklemeniz gerekebilir.

Ana noktalar olan ExpressVPN, akış için en iyi VPN hizmetidir. Yeni başlayanlar için, birçok ülkede Netflix de dahil olmak üzere tüm akış hizmetlerine girebilir. 

Buna ek olarak, ultra yüksek hızlara sahiptir ve sınırsız bant genişliği içerir. Kullanması en kolay VPN’lerden biridir. Maliyet diğer VPN’lerden daha yüksektir, ancak mükemmel bir hizmet alırsınız ve geri ödeme için 30 günlük para iade garantisi vardır.

En sevdiğiniz içeriği akış olarak almak için bir VPN kullanmaya nasıl başladınız? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Size yardımcı olabilecek başka VPN makalelerimiz var. Siz buradayken, akış makalelerimize ve eğlence kütüphanemize de göz atın. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map