2020’de TV’nizde Netflix Nasıl İzlenir

Netflix, filmleri ve TV şovlarını tüketme biçimimizde devrim yaptı. Artık bir kanalı belirli bir saatte ayarlamamız ve en sevdiğiniz filmi izlemek için 10 dakika boyunca reklam yayınlamamız gerekmiyor.


Netflix’te yayın yapmak, TV’niz de dahil olmak üzere herhangi bir cihazda yüksek kaliteli, reklamsız, isteğe bağlı içerik anlamına gelir. Netflix’i oturma odanızdaki kanepeden TV’nizde nasıl izleyeceğinizden emin değilseniz, okumaya devam edin.

Smart TV’de Netflix Uygulaması

Akıllı bir TV’niz varsa şanslısınız demektir. Netflix, neredeyse tüm akıllı TV işletim sistemlerinde özel bir uygulamaya sahiptir. Bununla birlikte, önce internete bağlı olduğunuzdan emin olmalısınız.

akıllı televizyon

Çoğu durumda, cihaz ayarlarını açmanız, bir “ağ” veya “bağlantılar” sekmesi aramanız, tıklamanız ve WiFi üzerinden bağlanmanız gerekir. Bazen bunu yapmak zorunda kalmayacaksınız çünkü internet sağlayıcıları akıllı TV’nizi yönlendiricinizi kurarken sabit hat üzerinden internete bağlayacak.

Kablosuz ağınızı cihaz ayarları sekmesinde bulamıyorsanız bunun nedeni eski bir cihazla uğraşmış olmanız olabilir. Bazı erken akıllı TV’lerin kablosuz bir ağa bağlanmak için bir adaptöre ihtiyacı vardır. Bunlardan birini alın ve gitmekte fayda var.

İnternete bağlandıktan sonra TV’nizin uygulama pazarını açın, Netflix uygulamasını indirin, hesabınızda oturum açın ve hizmetin tadını çıkarın. Bir hesabınız yoksa Netflix TV uygulaması üzerinden kaydolabilirsiniz, ancak bunu önermiyoruz çünkü bir telefondan veya dizüstü bilgisayardan bunu yapmak daha kolaydır.

Akıllı TV’nizde Netflix Nasıl Gidilir

 1. TV’nizin ayarlarını açın
 2. Uygulama pazarını açın
 3. Netflix uygulamasını yükleyin
 4. Hesap bilgilerinizi girin veya açın
 5. Şovunuzun tadını çıkarın

Dizüstü Bilgisayarınıza Bağlanma

Şık bir akıllı TV satın almaktan rahatsız olamazsanız, Netflix’i dizüstü bilgisayarınıza bağlayarak normal bir TV’den izleyebilirsiniz. Bunu yapmak karmaşık değil. Tek ihtiyacınız olan HDMI kabloları ve çok fazla sabır. 

dizüstü

Bilgisayarınızdaki ve TV’nizdeki HDMI bağlantı noktalarını tanımlayın. Kabloyu her iki sokete de takın, TV’nizin “sinyal” veya “kaynak” menüsünü açın ve doğru HDMI sinyalini seçin. Birden fazla portunuz varsa, bunlar numaralandırılmalıdır. Ayarları yaptıktan sonra, TV dizüstü bilgisayarınızın ekranını yayınlamalıdır, bu yüzden PC’nizden Netflix’te oturum açın ve en yeni sürümleri yayınlamaya başlayın.

Bununla birlikte, süreç muhtemelen sorunsuz ilerlemeyecektir. Sabır gerektirir çünkü iki eski cihazı bağlamaktan bahsederken, özellikle bu cihazlardan biri Apple tarafından üretiliyorsa uyumluluk sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz..

Ülkenizde Netflix kısmen veya tamamen kullanılamıyorsa endişelenmeyin. Sanal özel ağ kullanarak hizmetten yararlanmaya devam edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Netflix için en iyi VPN toplantımızı ve Netflix VPN yasağını nasıl aşacağımızla ilgili kılavuzumuzu okuyun.

Dizüstü Bilgisayarınızı TV’nize Bağlama

 1. Bir HDMI kablosu edinin
 2. HDMI’yı dizüstü bilgisayarınıza ve TV’nize bağlayın
 3. Netflix’i açın

Google Chromecast

Google Chromecast, uyumluluk sorunlarını çözmek için yapılmış küçük bir cihazdır. Netflix’in kurulumu ucuz ve hızlı. 

netflix-chromecast

Bunu yapmak için Chromecast’i TV’nizin USB bağlantı noktasına veya prize takın. Ardından, bir HDMI bağlantı noktasına takın ve akıllı telefonunuzu veya tabletinizi Google Home uygulamasındaki Chromecast’e bağlayın. 

Elde taşınır cihazınızdan Netflix izlemeye başlayın, sağ üst köşede bir akış düğmesi göreceksiniz. Dokunun, TV’nizden doğru HDMI kaynağını seçin ve her şeyi doğru yaptıysanız videonun büyük ekranda oynatılmaya başlaması gerekir. 

Oynatmayı avuçiçi cihazınızdan kontrol edeceksiniz, ancak pilinizi aşırı kullanmak konusunda endişelenmeyin. Cihazı kapatabilirsiniz ve Netflix akışa devam edecektir. Kapsamlı bir adım atmak için Chromecast’te Netflix’in nasıl izleneceğiyle ilgili kılavuzumuzu okuyun.

Teknik olarak bunu bir iOs cihazından da yapabilirsiniz, ancak herhangi bir yazılım güncellemesi bunu değiştirebilir. Yine de sizi koruduk çünkü Apple TV kullanarak Netflix’i TV’nizden izleyebilirsiniz.

Netflix’i Chromecast ile TV’nizde izleyin

 1. Chromecast’inizi TV’nize takın
 2. Telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak Chromecast’e erişin
 3. Siteye erişmek için Netflix mobil uygulamasını kullanın
 4. Filmin tadını çıkarın

Netflix & Apple TV

Apple TV, Chromecast’ten daha pahalıdır, ancak kendi uygulama merkezi gibi birkaç avantaj daha sunar.

netflix-appletv

Netflix’i bununla izlemek için TV’nizi aynı HDMI kablolarıyla bağlamanız, fişini takmanız ve doğru kaynağı seçmeniz gerekir. Oradan, büyük ekranınızda yeni bir işletim sistemi yüklü gibi.

Netflix uygulamasını bulmak için Apple TV uzaktan kumandasını kullanın ve normal bir akıllı TV kullanıyorsanız aynı adımları izleyin. Tek fark, oynatma seçenekleri için Apple uzaktan kumandayı kullanmanız gerektiğidir. 

Bir Apple TV satın aldıysanız ve sadece en sevdiğiniz şovun burada bulunmadığını öğrenmek için Netflix’e abone olduysanız, Kodi yan yükleme kılavuzumuzu okuyun. Kodi’nin bir Apple TV’ye nasıl yükleneceğini öğreterek daha fazla içeriğe erişmenizi sağlar.

Apple TV’nizde Netflix’i izleyin

 1. Bir HDMI kablosu edinin
 2. HDMI’yı dizüstü bilgisayarınıza ve Apple TV’ye bağlayın
 3. Netflix’i açın

Roku & Netflix

Netflix’i bir Roku ile TV’nizde izleme işlemi Chromecast veya Apple TV kullanmaya benzer.

netflix-Roku

Tek fark, Roku’nun bir Ethernet kutusuna veya yönlendiriciye takılabilmesidir. İnternet bağlantınız zayıfsa Netflix oturumunuzu iyileştirir, çünkü cihaz ağınızla doğrudan iletişim kurar ve potansiyel gecikmeyi en aza indirir.

Öte yandan, Roku, Chromecast ve Apple TV’ye kıyasla bir güçlük çünkü güncellemeler çok zaman alıyor ve ilk kurulum daha karmaşık. Bir Roku hesabı oluşturmanız, dil tercihlerine karar vermeniz vb..

Roku ilginizi çekti, ancak Netflix türü değilseniz, alternatifler var. Daha fazla bilgi edinmek için Roku’da Kodi’yi kullanma kılavuzumuzu okuyun.

Video Oyun konsolu

Video oyun konsolları Commodore 64’ten bu yana çok yol kat etti. PlayStation ve Xbox, Call of Duty oynamaktan çok daha fazlası için kullanılabilir.

Örneğin Netflix’i TV’nizde oynatabilirler. Bunu yapmak için konsolunuzu kurmanız, özel uygulama merkezinde Netflix uygulamasını aramanız, indirmeniz ve oturum açmanız yeterlidir. Bir video oyun denetleyicisi ile herhangi bir şey yazmanın büyük bir güçlük olabileceğini unutmayın..

Bir video oyun konsolu kullanmak en iyi seçenek değildir, bu nedenle yalnızca bir Chromecast veya Apple TV satın almaktan rahatsız olamıyorsanız bunu yapmanızı öneririz..

Son düşünceler

Netflix’i akıllı bir TV’de izlemenizi öneririz, çünkü her şeyi ayarlamanın en kolay yolu budur. Ev eğlencesi yatırımlarınızın arkasındaysanız, bir dizüstü bilgisayar, Chromecast, Apple TV, Roku veya hatta bir video oyun konsolu ile çalışmasını sağlayabilirsiniz..

Daha da iyi hale getirmek için, en iyi Netflix kesmek parçamızı okuduğunuzdan emin olun. En iyi kısayolları öğrenecek, altyazıları nasıl özelleştirebileceğinizi ve platform için nasıl gösteri isteyebileceğinizi öğreneceksiniz. Diğer taraftan, Kodi hiperlemişse, Kodi bilgi merkezimizi kontrol etmeyi unutmayın.

Netflix’i büyük ekranda sever misiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map