2020’de Amazon Prime Videosu Nasıl İzlenir: Basit Bir Kılavuz

Amazon Prime Video, akış savaşlarında göz kulak olmaya değer başka bir yarışmacı olarak ortaya çıkıyor. Düzenli bir lisanslı ve orijinal içerik akışı, alakart kiralama filmleri ve Amazon Prime’ın avantajlarıyla birlikte paketlenmesi, Netflix ve Hulu’nun beğenileri için değerli bir rakip haline getiriyor.


Netflix sadece fiyatlarını yükselttiğinden ve bu kötü VPN yasağına sahip olduğundan, bazıları, özellikle sıkı bir eğlence bütçesine sahip olan ve birden fazla abonelik için ödeme yapmak istemeyen diğer akış seçeneklerinin neler olduğunu merak ediyor olabilir. Amazon, özellikle iki günlük gönderim için Amazon Prime’ı zaten kullananlara değer odaklı olmak için iyi bir konumda.

Belki uzun zamandır Amazon Prime üyesisiniz ve Prime Video’ya asla çok fazla önem vermediniz veya akış hizmeti harcamalarınızı birleştirmek için denemek istiyorsunuz. Her iki durumda da, bu hızlı kılavuzda, sizi Amazon Prime Video’yu nasıl edineceğiniz ve TV’nizde veya akıllı telefonunuzda nasıl izleyeceğiniz gibi temel bilgilerle ele alacağız..

Akışla ilgili her şey için, akış sırasında kullanılacak en iyi sanal özel ağlara ve bunun gibi diğer eğiticilere yönelik önerilerimiz için akış arşivimize göz atmalısınız..

Amazon Prime Video Nasıl Gidilir

Amazon Prime

Amazon’un gerçek zamanlı aktarım hizmetine erişmek için Başbakan olmanız gerekir. Yıllık 119 $ veya ayda 13 $ ödemeyi seçebilirsiniz. Geçerli bir öğrenci e-posta adresine sahip bir öğrenciyseniz, yılda 59 ABD doları abone olabilirsiniz.

Netflix ve Hulu gibi rakiplerle karşılaştırıldığında, Amazon’un avantajlı olduğu birkaç nokta var. İlk olarak, yüksek dinamik aralık özellikli içerik sunan tek akış sağlayıcısıdır. İkincisi, 4K ultra yüksek çözünürlüklü video için ekstra ücret almaz. Bu, üst düzey bir TV veya ev sinema sisteminiz varsa ve 4K’yı en düşük fiyata yayınlamak istiyorsanız, Amazon şu anda en iyi bahis.

TV’de Amazon Prime Video Nasıl İzlenir

Amazon Videoyu Çevrimdışı İzle

Tıpkı Netflix ve Hulu gibi Amazon’un da bağlı cihazlar için özel bir uygulaması var. Akıllı TV’niz, oyun konsolunuz veya internet bağlantılı bir Blu-ray oynatıcınız varsa, yalnızca cihazınızın uygulama mağazasına gitmeniz ve Amazon Prime Video uygulamasını indirmeniz gerekir. Amazon’un destek sayfaları, desteklenen cihazları ve özellikleri ayrıntılı olarak açıklar, bu nedenle kurulumunuzdan emin değilseniz başlamak için iyi bir yerdir.

Daha eski cihazlarınız veya İnternet’e hazır olmayan bir TV’niz varsa, Amazon’un hala sizin için bir seçeneği vardır. Amazon Fire TV Stick, Amazon Prime videosunu eski HDTV’lerde izlemenizi sağlar. Tek ihtiyacınız olan yedek bir HDMI bağlantı noktası ve bir WiFi bağlantısı. İki çeşidi vardır: biri 1080p’yi ve diğeri 4K’yı destekler.

Çoğunlukla aynı görünüyorlar, ancak birkaç farklılaştırıcı özellik var. Farklı işlemcileri var ve Doly sesinin farklı sürümlerini destekliyorlar. Her ikisi de harici güç, Wi-Fi ve bir HDMI bağlantı noktası gerektirir..   

HDMI ile ilgili olarak, en son HDMI kablolarına sahip olduğunuzdan emin olun. 4K, HDR akışı için HDMI sürüm 2.0a’yı destekleyen bir HDMI kablosu istersiniz.

Akıllı Telefonda Amazon Prime Video Nasıl İzlenir

Prime üyesiyseniz, Android veya Apple cihazınızdan Amazon Prime Video’ya erişmek kolaydır. Yalnızca cihazınızın uygulama mağazasına gitmeniz gerekir – iOS için App Store veya Android için Play Store. Orada, Amazon Prime Video uygulamasını indirebilir, açabilir ve Amazon hesabınızla giriş yapabilirsiniz..

Amazon Prime Mobile

Sizi buraya getirirken, Android için en iyi VPN’imize veya iOS için en iyi VPN’imize göz atın..

Amazon Prime Video Online Nasıl İzlenir

Tercih ettiğiniz web tarayıcısı ile bilgisayarınızda Amazon Prime Video’yu izleme seçeneğiniz de vardır. Yine de uyarılar var. Amazon’un gereksinimlerine göre tarayıcınızın ve bilgisayarınızın enfiye olması gerekir. Bununla birlikte, minimum gereksinimler mütevazıdır ve modern bir web tarayıcısı kullandığınız sürece, sorun yaşamamanız olası değildir.

Chrome, Safari ve Firefox en popüler web tarayıcıları arasındadır, bu nedenle en son sürümü kullandığınızdan emin olun. Windows kullanıcısıysanız, en azından Windows 7’de olmanız gerekir. MacOS için, desteklenen en eski sürüm 10.7’dir. Linux desteklenmesine rağmen, en iyi kombinasyon HTML5 oynatıcısını desteklediği için Google Chrome kullanıyor gibi görünüyor.

Ayarlandıktan sonra Amazon’un Prime Video web sitesine gidin, kaydolun veya oturum açın ve bing’e geçin.

Amazon Prime Video Çevrimdışı Nasıl İzlenir

Çoğu akış hizmeti gibi Amazon da belirli içerikleri indirme olanağı sunar. Bu, özellikle hareket halindeyseniz ve WiFi ölü bölgelerine giriyorsanız faydalıdır. Ancak bunu yapmak için ücretli bir üye olmalısınız. Hanehalkı üyeleri veya Amazon Prime avantajlarınızı paylaştığınız kullanıcılar video indiremez. Bununla ilgili daha fazla bilgi için Amazon’un destek sayfasını okuyun.

Uyumlu bir cihaz kullandığınız sürece, uygun içerikle ilişkili bir indirme seçeneği görürsünüz. Depolama durumunuza bağlı olarak videoyu farklı kalite ayarlarında (en iyi, daha iyi ve iyi) indirmeyi seçebilirsiniz.

Daha sonra, indirilen içerik kitaplığınızda görünmelidir. Yine de izlemek için sınırlı bir zamanınız olacak.

Son düşünceler

Akış savaşları ısınırken, Disney, AT ile&T ve Apple oyuna girerken, seçici olmak giderek daha önemli hale gelecek. Rekabet her zaman memnuniyetle karşılansa da, çok sayıda içerik ayrıcalıklı olacağından video kitaplıklarını bozacaktır. Örneğin, Disney Disney + hizmetini başlattığında, Netflix için popüler başlıklar olan Marvel ve Star Wars filmleri için özel bir ev olacak.

Çoğu tüketici her akış hizmetini karşılayamadığı veya ödemeye istekli olmadığı için, sağlayıcıların değer sunması daha önemlidir ve Amazon’un sunduğu değeri yenmek zordur. Aylık 13 $ karşılığında, yalnızca iki günlük gönderim almakla kalmaz, aynı zamanda Spotify ve Apple Music ile rekabet etmek üzere tasarlanan Prime Video ve underrate Prime Music’e erişirsiniz.

Akan stratosfer daha kalabalık hale geldikçe, birçoğumuz seçimlerimizi ortadan kaldırmaya ve pekiştirmeye çalışacağız. Amazon Prime Video, zaten bir Amazon Prime üyesiyseniz ve sık sık alışveriş yaparsanız mantıklıdır.

Amazon Prime Video için VPN önerilerimiz olmasa da, Netflix için en iyi VPN kılavuzumuz var. Tüm akışlarda olduğu gibi, Prime Video için bir VPN kullanmak coğrafi engelli içeriğe erişmenizi sağlar.

Amazon Prime Video ve Netflix ve Hulu’ya nasıl yığıldığı hakkında yorumlarınız varsa, bize bir yorumda veya tweet’te bildirin. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map